Werbunek, szkolenie, finansowanie i przerzucanie do Syrii płatnych bandytów i broni.

DżihadArmie płatnych bandytów pod nazwą Daesz (ISIL), „Dżabhat an-Nusra” ( Al. – Kaida ) i innych mniejszych ugrupowań, są werbowane, szkolone, finansowane i przerzucane do Syrii przez Turcję, Arabię Saudyjską, Katar, Kuwejt, Bahrajn, a przede wszystkim przez Izrael, USA i ich kolonie w Zachodniej Europie. Zamieszczam raport operacyjny rosyjskiego wywiadu o werbunku i pomocy w przerzucaniu do Syrii zagranicznych bojowników, oraz o dostawach broni dla działających tam grup terrorystycznych zamieszczony przez Bogusława Jeznacha w tekście pt. „Rosyjski wywiad o Turcji” na portalu Neon24.pl. Wywiad rosyjski udokumentował na razie rolę Turcji i jej wywiadu w tym procederze. Należy przypuszczać, że będą kolejne udokumentowane fakty udziału w tym procederze innych wymienionych krajów, w tym państw NATO.

Redakcja KIP

Rosyjski wywiad o Turcji

Według dostępnych informacji, przedstawiciele Daesz stworzyli przy pomocy tureckich służb specjalnych na terenie miasta Antalya [kurort wypoczynkowy na Riwierze Tureckiej nad Morzem Śródziemnym] rozległą sieć rekrutacji osób przybywających do Turcji z państw leżących na obszarze byłego Związku Radzieckiego w celu udziału w konflikcie syryjskim i w celu ewentualnego dalszego przerzucenia się do Rosji.

Skład grupy werbowników: obywatel Kirgistanu o imieniu Abdullah, pochodzący z Republiki Adygei o imieniu Аzmet, pochodzący z Republiki Tatarstanu o imieniu Elnar, obywatel Federacji Rosyjskiej o imieniu Ilias, obywatel Azerbejdżanu Adil Alijew, pochodzący z Karaczajo-Czerkiesji o imieniu Nizam. Ich działalnością kieruje obywatel Federacji Rosyjskiej Rusłan Rastiamowicz Chajbułłow (inne nazwisko: Baris Abdul, ps. „Nauczyciel”), ur. 01.04.1978 r., pochodzący z Republiki Tatarstanu. Mieszka on wraz z rodziną w mieście Antalya. Posiada zezwolenie na stały pobyt w Turcji.

Werbunek odbywa się za wiedzą administracji izolatek aresztu tymczasowego. W przypadku zgody zatrzymanego na przyjęcie islamu i dołączenie do akcji terrorystycznej, werbujący obiecują „dogadanie się” z organami ścigania Turcji i oferują bezpłatne usługi adwokata, obywatela Republiki Turcji, Tahira Tosolara. Stwierdzono także odwiedzanie w tych samych celach miejsc tymczasowego aresztowania cudzoziemców przez obywatela Turcji, Czeczeńca Sułtana Kiechursajewa.

We wrześniu 2015 r. przetransportowano z terytorium Turcji do Syrii przez przejście w miejscowości Alikaila (prowincja Gaziantep) liczącą ponad tysiąc osób grupę bojowników Daesz, którzy przybyli z krajów Europy i z Azji Środkowej.

Trasy przerzutowe bojowników znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie granicy turecko-syryjskiej i przechodzą przez miejscowości: Antiochia (tur. Antakya), Reyhanli, Topaz, Edessa (tur. Sanliurfa), Hatay.

W marcu 2014 r. szef tureckiego МІТ (Narodowej Organizacji Wywiadowczej, tur. Milli Istihbarat Teskilati), Hakan Fidan, koordynował przerzucenie dużego oddziału Daesz, dowodzonego przez Libijczyka Mahdiego Al-Kharatiego (Mahdi al-Harati). Przerzut bojowników odbywał się drogą morską z Libii do Syrii przez przejście graniczne „Barsai” na granicy turecko-syryjskiej.

W końcu grudnia 2015 r., przy pomocy tureckich służb specjalnych i z użyciem lotnictwa wojskowo-transportowego Turcji, zorganizowano powietrzny kanał przerzutowy dla bojowników Daesz, prowadzący z Syrii przez Turcję do Jemenu. Alternatywnym sposobem przerzucania bojowników są transporty morskie, kierowane do jemeńskiego portu w Adenie.

W działalności werbunkowej prowadzonej przez tureckie medresy [szkoły przy meczetach] uczestniczą obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy utrzymują kontakty z przedstawicielami organów bezpieczeństwa, policji i aparatu administracyjnego w wielu miastach Turcji, w tym także w Stambule.

Wiadomym jest, że w graniczących z Syrią regionach Turcji udostępnia się miejsca dla wypoczynku i leczenia rannych bojowników Daesz. W roku 2014 na rehabilitacji w mieście Gaziantep przebywało co najmniej 700 bojowników.

Według dostępnych informacji, przy udziale tureckich służb specjalnych przeniesiono w 2015 r. z Antalyi do miasta Eskisehir tzw. „tatarską wieś”. Umieszczono w niej tych bojowników i wspólników terrorystycznego ugrupowania „Dżabhat an-Nusra”, którzy są Tatarami i byłymi mieszkańcami autonomicznych republik Rosji: Tatarstanu, Baszkirii i Mordwy. Niektórzy z nich posiadają podwójne obywatelstwo: rosyjskie i tureckie.

Jednym z aktywnych funkcjonariuszy w tej wsi jest obywatel Federacji Rosyjskiej, były mieszkaniec miasta Kazań, Timur Maunirowicz Biczurin, ur. 15.12.1969 r., który od stycznia 2014 r. wspomaga islamistów walczących w Syrii.

Turcja 8W grudniu 2014 r., przy pomocy służb specjalnych Turcji, utworzono na jej terytorium (w szczególności w prowincji Hatay) obozy skupiające nielegalnych imigrantów w celu ich szkolenia i wysyłania jako oddziałów ekstremistów do Syrii. W styczniu 2015 r., przy udziale tureckiego МІТ, podjęto kroki dla scalenia trzech terrorystycznych oddziałów: „Osman Gazi”, „Omar bin Abdulaziz” i „Omar Mukhtar” w jedno zgrupowanie o nazwie: „Brygada Sułtana Abdulhamida”, której dowódcą został mianowany Omar Abdullah. Członkowie tej formacji szkoleni są – pod kierownictwem instruktorów z jednostek specjalnych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Turcji oraz pracowników МІТ – w obozie umieszczonym w tureckim mieście Bayir-Bucak. Przy czym, działania „Brygady Sułtana Abdulhamida” uzgadniane są z bojownikami „Dżabhat an-Nusra” działającymi na północy syryjskiej prowincji Latakia.

Wiadomo, że przedstawiciele syryjskiej opozycji, którzy otrzymali przeszkolenie wojskowe w obozie na terytorium Turcji – w mieście Kirsehir, przekazali 21 września 2015 r. broń bojownikom z „Dżabhat an-Nusra” w syryjskim miasteczku Tell Rifaat.

Według dostępnych informacji, dzięki wykorzystywaniu możliwości ulokowanych w Turcji fundacji: „Insan Hak Ve Hurriyetleri Ve Insani Yardim Vakfi” (IHH) [jest to organizacja humanitarna tureckiej filii Bractwa Muzułmańskiego], „Imkander” [ta fundacja wspiera ruch niepodległościowy muzułmanów Kaukazu]  i „Oncu Nesil Insani Yardim Dernegi” – broń w dalszym ciągu jest dostarczana ugrupowaniom terrorystycznym w Syrii.

Dostawy różnego typu broni, sprzętu wojskowego i amunicji przychodzą z wielu państw trzecich do tureckiego portu Aleksandretta (tur. Iskenderun). Po opuszczeniu portu, środki wojskowo-techniczne przewożone są przez prowincję Hatay (i tureckie przejście graniczne Oncupinar) do syryjskich miast Aleppo i Idlib przy pomocy transportu ciężarowego należącego do fundacji IHH, „Imkander” i „Oncu Nesil”, który ma tureckie państwowe numery rejestracyjne: 33 SU 317, 06 DY 7807, 33 SU 540, 33 SU 960, 42 GL 074, 31 R 5487. Na terytorium Syrii ta broń i amunicja rozdawane są turkmeńskim grupom bandyckim i formacjom „Dżabhat an-Nusra”.

15 września 2014 r. przedstawiciele IHH wysłali transportem samochodowym z tureckiego miasta Bursa przez tureckie przejście graniczne Ceylanpinar (powiat Reyhanli) broń i medykamenty dla oddziałów Daesz operujących na terytorium Syrii. Ładunek ten przewożony był na terenie Turcji w asyście samochodów pracowników МІТ.

/źródło: Reseau Voltaire/
//Tłum. z rosyjskiego: Grzegorz Grabowski//

Opublikowano za: http://jeznach.neon24.pl/post/129803,rosyjski-wywiad-o-turcji

PS. HORYZONTALNA I WERTYKALNA SYNTEZA RZECZYWISTOŚCI GEOPOLITYCZNEJ, Z UDZIAŁEM POLSKI

Polecamy dla Dociekliwych i Samodzielnie Myślących przeczytanie w tym temacie i przeanalizowanie, co najmniej zamieszczone na poniższych linkach teksty o charakterze historycznym, geopolitycznym oraz powiązania tych zjawisk i procesów z Polską. Pozwoli to zrozumieć: kto rzeczywiście tworzy terroryzm, kolorowe rewolucje, wojny na Bliskim Wschodzie, exodus imigracji do Europy oraz działania organizujące i wpierające te zjawiska oraz procesy w każdym kraju europejskim, także w Polsce. Obraz, który się pojawi z połączenia wielu „puzli” w całość, będzie szokujący, zwłaszcza dla tych, którzy wierzą w kłamstwa polskojęzycznych mendiów ( jako instrumentu w „zorkiestrowanej” propagandzie globalistów NWO), polityków, edukacji na wszystkich szczeblach, pielęgnując własne lenistwo umysłowe i zwyczajne tchórzostwo. Zalecamy czytanie i analizowanie w podanej kolejności.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/uszkujnik-paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/lista-krajow-bombardowanych-przez-usa-od-czasu-ii-wojny-swiatowej/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/wiwisekcja-wspolczesnego-zachodniego-spoleczenstwa/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/polska-w-sluzbie-interesow-usraela/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/dekada-ludobojstwa-w-iraku-nowe-dowody-na-wykorzystanie-szwadronow-smierci/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/kto-sponsoruje-dzihad-czyli-wahabici-w-natarciu/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/radykalny-islam-bron-w-rekach-zachodu/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/kwiaty-nie-tylko-dla-paryzan-kto-steruje-terroryzmem/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/manipulacja-dzihadystami-kontrola-umyslu/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/gearoid-o-colmain-o-zamachach-w-paryzu-13-11-2015-dla-rt-international-pl/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/francja-we-wlasnych-sidlach/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/barbarzynski-kalifat-daesz-a-cywilizowany-osmanski/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/odtajniony-amerykanski-raport-ujawnia-iz-pentagon-stworzyl-isis-jako-narzedzie-do-obalenia-prezydenta-syrii/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/bez-oslonek-turcja-zachod-i-iii-rp/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/werbunek-szkolenie-finansowanie-i-przerzucanie-do-syrii-platnych-bandytow-i-broni/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/syryjka-wyjasnia-dlaczego-nowy-porzadek-swiata-nwo-nienawidzi-syrii-wideo/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/baszar-al-assad-panstwo-islamskie-to-wytwor-polityki-zachodu/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/brawo-rosja-swiatowy-bandyta-i-terrorysta-nr-1-usrael-rzucony-na-kolana/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/bliski-koniec-uprzatania-syrii-z-najemnikow-zachodu/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/zygmunt-wrzodak-atak-na-syrie/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/szejk-imran-hossein-o-roznicy-pomiedzy-rosja-a-wielkim-syjonem/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/przywodca-iranu-obnaza-oblude-zachodu/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/rozwalic-bliski-wschod-irak-na-trzy-syrie-na-piec/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/islamska-inwazja-jako-element-planu-wprowadzenia-nwo/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/soros-chce-podbic-imigrantami-europe-i-sfinansowac-to-jej-zadluzeniem/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/dyktat-rotszyldow-co-najmniej-milion-ludzi-rocznie-to-koniec-waszej-europy/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/dyktat-rothschildow-czesc-3-precz-z-tymi-granicami/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/rzad-usa-jako-narzedzie-w-rekach-globalistycznych-zbrodniarzy-nwo/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/komisja-europejska-finansuje-aktywistow-proimigranckich/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/multikulturalizm-jako-nowoczesne-narzedzie-destrukcji-panstw-narodowych-oraz-ras/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/jacek-andrzej-rossakiewicz-wojna-czy-pokoj-w-europie/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/watykan-i-hierarchia-kosciola-katolickiego-wspiera-islamski-multikulturowy-podboj-europy/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/jagiellonska-iii-rp-w-wojnie-na-dwa-fronty/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/aleppo-a-sprawa-polska/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/spij-spokojnie-mosad-czuwa-przeczytaj-jak-rzad-finansuje-antypolskie-organizacje-z-pieniedzy-polskich-obywateli/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/wnikliwa-analiza-sytuacji-globalnej-i-atakow-w-paryzu-benjamina-fulforda/

Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści zaoszczędzi czytania kilkudziesięciu tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Więc trzeba czytać i analizować, analizować, analizować… i wydobywać ważną prawdę na powierzchnię oraz … realizować według zasady australijskich Aborygenów: „Musisz stać się tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

Redakcja KIP

 

 

 

Wypowiedz się