Atak na Syrię z pomocą dla ISIS ?

Pentagon 2Pentagon stworzył ISIS jako narzędzie do obalenia prezydenta Syrii.

Publikujemy tekst Zygmunta Wrzodaka pt. „Atak na Syrię”, w którym prezentowane są przygotowania Polski, do udziału w rozpętaniu wojny na duża skalę, nawet światową, przez Turcję, Arabię Saudyjską, państwa Zachodu, na czele z USraelem. Stworzone przez wymienione państwa armie najemników z ISIL, Al-Kaidą – jako największymi, ponoszą klęskę i są bliskie zniszczenia lub wyparcia z Syrii.  Ofensywa armii Syryjskiej, dzięki decydującemu wsparciu lotnictwa Rosji oraz wojsk lądowych Iranu i Hezbollachu odwróciły diametralnie bieg wydarzeń w Syrii.

Czy Turcja, Arabia Saudyjska, Izrael i kraje  Zachodu  przyjdą z pomocą tym armiom najemnym i przyznają się oficjalnie przed całym światem, że je stworzyły ?

Czy Polska łamiąc Konstytucję i prawo międzynarodowe, po raz koleiny weźmie udział w wojnie w interesie Izraela ?

Czy polski rząd i Kościół Katolicki nie obawia się odwetu z tego tytułu np. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie ?

Redakcja KIP

Zygmunt Wrzodak:  „Atak na Syrię”

Wysłanie polskich żołnierzy do Syrii, to nic innego jak wypowiedzenie wojny Syrii przez Polskę. To złamanie Konstytucji R.P

Prezydent A. Duda i MON A. Macierewicz złamią konstytucję.

Zapowiedz pana prezydenta Andrzeja Dudy o użyciu polskich samolotów bojowych F-16 w wojnie przeciwko Syrii jest niezgodna z art. 116 polskiej konstytucji. To Sejm wypowiada wojnę, a nie prezydent, i to wyłącznie w przypadku zaatakowania Polski lub naszych sojuszników. Włączenie się Polski w agresję na Syrię i wysłanie polskich żołnierzy po za granicami Polski jest również niezgodne z prawem międzynarodowym. Brak jest rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych o użyciu międzynarodowych sił zbrojnych ONZ na terytorium Syrii i Iraku. Pomimo zabiegów, żeby taką rezolucję uzyskać, nie udało się Stanom Zjednoczonym w ONZ tego przeforsować ani udowodnić związku pomiędzy jakimkolwiek atakiem na USA bądź ich sojuszników ze strony Państwa Syryjskiego i Irackiego.
Udział polskich wojsk w Syrii może być możliwy, tylko wtedy jeżeli o to poproszą tamte legalne władze Syrii i Iraku. O taką pomoc wojskową Rząd Syrii zwrócił się do władz Rosji, dlatego Rosjanie wspomagają wojska syryjskie w walce przeciw Turcji oraz Saudyjczykom, zwanym jako ,,państwo islamskie”.
Rządy Syrii i Iraku nie zwróciły się o taką pomoc do władz Polski, a więc Polska wysyłając polskich żołnierzy w obszar terytorialny Syrii i Iraku, wypowiada wojnę Państwu Syryjskiemu i Irackiemu, ponieważ napada zbrojnie na inne Państwa bezprawnie, które nie naruszyły w żaden sposób granic Polski ani jej terytorium, jak również żadnemu z państw sojuszu NATO.
Polska nadal uznaje Syrię za państwo i utrzymuje z nim stosunki dyplomatyczne. Prowadzenie działań zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przeciwko państwu Syryjskiemu, jest niczym innym jak wojną. Wynika z tego, że Polska w momencie, gdy polscy żołnierze wejdą (wlecą) do Syrii i Iraku w jakiejkolwiek formie, znajduje się w stanie wojny z państwem Syrii i Republiką Iraku, której Sejm Rzeczypospolitej Polskiej nie wypowiedział.
Przypomnę panu prezydentowi i przedstawicielom pana prezydenta oraz MON, że jest konwencja z 1933 r. Ona obowiązuje do dzisiaj, została potwierdzona w 1974 r. i jest nadal aktualna, a w art. II i III zawiera definicję wojny, która mówi: ˝Wobec tego, w danym zatargu międzynarodowym i z zastrzeżeniem umów obowiązujących w stosunkach pomiędzy stronami w sporze będącymi, będzie uznane za napastnika to państwo, które pierwsze popełni jeden z następujących czynów: wypowiedzenie wojny innemu państwu; najazd przy pomocy swych sił zbrojnych na terytorium innego państwa, nawet bez wypowiedzenia wojny; zaatakowanie przy pomocy swych sił lądowych, morskich lub powietrznych terytorium, okrętów lub samolotów innego państwa, nawet bez wypowiedzenia wojny; blokada morska wybrzeża lub portów innego państwa; poparcie użyczone bandom zbrojnym, które, zorganizowawszy się na jego terytorium, dokonają najazdu na terytorium innego państwa, jak również odmowa, pomimo żądania państwa najechanego, poczynienia na swym własnym terytorium wszystkich będących w jego mocy zarządzeń w celu pozbawienia powyższych band wszelkiej pomocy lub opieki˝.
A w art. III jest powiedziane: ˝żadne względy natury politycznej, wojskowej, gospodarczej lub innej nie mogą służyć do uniewinnienia lub usprawiedliwienia napaści przewidzianej w artykule II˝. Czyli zgodnie z art. 116 konstytucji, w związku z brakiem decyzji Sejmu będziemy w stanie wojny na podstawie decyzji, którą podejmie Prezydent, którą ma zatwierdzić Rząd Polski. Zatem ci, którzy rozstrzygną o wysłaniu polskiego wojska do Syrii i Iraku, złamią konstytucję, wobec tego taka decyzja powinna w przyszłości pociągnąć za sobą podanie pana prezydenta do Trybunału Stanu.
Pokoju nie osiągnie się przemocą i bronią, każda wojna jest porażką ludzkości. Tzw. neo-konserwatyści amerykańscy i ich poplecznicy chcą doprowadzić do zderzenia cywilizacji łacińskiej z islamem, do fizycznego zderzenia cywilizacji religijnych, a czyni się to z obozu globalistów nie mających nic wspólnego ani z chrześcijaństwem, ani z cywilizacją łacińską. To Izrael i Turcja oraz Stany Zjednoczone mają interes w Syrii i Iraku, Jemenie, Libii. Każdy przecież wie, że chodzi o ropę i wojnę między Palestyną a Izraelem, w którą jest zaangażowana Ameryka po stronie Izraela.
Kolejny prezydent wpycha Polskę w bratobójczą, nie naszą wojnę. Barwy polityczne prezydentów w Polsce się zmieniają, ale realizacja polityki USA i Izraela jest nadal realizowana i nie ważne czy to Pan Kwaśniewski czy Pan Duda. Jeszcze kwiaty nie uschły na grobach polskich żołnierzy zabitych na wojnie w Iraku i Afganistanie, a nowy prezydent chce swoimi nie odpowiedzialnym decyzjami kolejnych ofiar polskich żołnierzy. Napaść zbrojny Polski na Irak i Afganistan, był działaniem przestępczym byłych rządzących Polską wywodzących się z komunistycznej lewicy, obecne, nowe władze Polski też postępują podobnie, biorąc udział w wojnie przeciwko legalnym władzom Syrii, tym bardziej, że rządowe wojska syryjskie odnoszą sukcesy w walkach z dzihadystami islamskimi na terytorium Syrii, które są wspomagane przez Turcję i Saudyjczyków.
Słuchając pana prezydenta Polski i jego pomocnika szefa BBN Pawła Solocha, którzy argumentowali, że udział polskich żołnierzy w wojnie przeciw PI, jest po to, aby NATO i USA zainstalowali w Polsce stałe bazy wojskowe obcych Państw. Takie postępowanie jest wyjątkowe wrogie Polsce i Polakom. Jest wyjątkowo naiwne oraz małostkowe i pokazuje, że obecna klasa polityczna zarządzająca Polską nie dorosła do swoich funkcji w Polsce. Swoją decyzją Prezydent igra życiem polskich żołnierzy, życiem polskiego narodu a w ,,nagrodę” będą okupacyjne obce wojska na stałe na terytorium Polski. To przecież głupota na nie spotykaną skalę.
Prezydent, który domaga się obcych wojsk na swoim terytorium jest marionetkowym prezydentem i sam nie wierzy w istnienie takiego państwa jak Polska, czego dobitnym przykładem jest wasalska polityka obecnego prezydenta i rządu w stosunku do USA. Przypomnę, że pierwszym rządem, który domagał się obcych baz wojskowych na terytorium Polski był Rząd L. Millera. Żadne Państwo nie jest niepodległe, jeżeli na jego terytorium są rozmieszczone obce wojska. Nasza Niepodległość to współpraca z każdym na takich samych warunkach, szczególnie należy żyć w zgodzie i prawdzie z swoimi sąsiadami. Należy przypomnieć panu prezydentowi, że od realizowania interesów amerykańskich, izraelskich oraz ukraińskich w Polsce są ambasady tych Państw w Polsce. Prezydent Polski i Rząd Polski jest od służenia Polakom, a nie narażania ich na wielkie niebezpieczeństwa oraz straty moralne i ekonomiczne.
Zygmunt Wrzodak
Poseł na Sejm IV i V kadencji – czł. Sejmowej komisji obrony narodowej
15.02.2016 rok

WYBRANE KOMENTARZE

 • Zygmuncie

Dziękuję za cenny wyczerpujący wpis…
NIECH WSZYSCY POLACY WIEDZĄ..

5*

WOJSKA RP SŁUŻĄ DO OBRONY TERYTORIALNEJ WŁASNYCH GRANIC..
KONIEC KROPKA

PS. EJ.. TY KTÓRY DAŁEŚ OCENĘ 1*
UJAWNIJ SIĘ.. PRZECIEŻ JAKO „0” (ALBO MNIEJ) POWINIENEŚ BYĆ DUMNY,ŻE WZNIOSŁEŚ SIĘ PONAD SWOJĄ LICZBĘ 0*

Paulus.Aquarius 15.02.2016 23:44:40

 • PIS nie musi wysyłać F-16

One tam w Izraelu są od 18 pazdziernika 2015. Doślą tylko 100 ludzi do obsługi ,jak ostatnio. Powiedzą ,że tam tylko muchy łapią.
Bez zgody kne-sejmu ,niezgodne z Konstytucją ? A co dla nich zrobicie ? .Ważne ,że zgodne z widzimisię USA .

kfakfa 15.02.2016 23:54:13

 • Nie wiem, kto ocenił tak wspaniały tekst jedynką, to jest ZDRAJCA!

Chciałbym go spotkać face to face! No cwaniaczku, ujawnij się!

lorenco 16.02.2016 00:50:30

 • @kfakfa 23:54:13

Jeśli chodzi o Syrię, tam nie potrzeba żadnej pomocy ze strony Polski, ponieważ Kurdowie, Rosja, koalicja i SAA (Armia Syryjska) doskonale sobie radzą, w ciagu kilku godzin wyzwalają z ISIS i jej ośmiornicy po kilka miejscowości, coraz więcej ludzi tworzy milicje przy tych siłach koalicji a dżichadziści uciekają albo zostają zabici albo poddają się.
Sprawa ISIS w Syrii jest już przesądzona.
Zatem wychodzi na to, że Polska będzie przeszkadzać, jak to czyni aktywnie Turcja, członek NATO – a jak S 400 strąci naszego Jastrzębia, to Polska wywoła Rosji wojnę.
Wtedy NATO się zaangażuje i będzie wojna światowa.
Czyli Franek Golas, jak rozpętałem III wojnę światową:)
Ostatnie 3 zdania to z mojej strony ironia, jednak kto to wie, jakie Duda ma zadanie?

lorenco 16.02.2016 01:10:23

 • WPS

https://www.youtube.com/watch?v=xrqRJJJMyWQ

stanislav 16.02.2016 03:20:06

 • @ Ditto!

Włączenie się Polski w agresję na Syrię bez zaproszenia i wysłanie polskich żołnierzy po za granice Polski jest niezgodne z prawem polskim i międzynarodowym.
+5. A protesty są?

Zdzich 16.02.2016 03:42:44

 • @ Autor

Ta decyzja, to jeszcze jeden dowód na ubezwłasnowalniające zwasalizowanie Kraju!
Czy są jeszcze jacyś ufnie naiwni?

1abezmetki 16.02.2016 03:57:45

Czytaj ze zrozumieniem:
,,Żadne Państwo nie jest niepodległe, jeżeli na jego terytorium są rozmieszczone obce wojska.”
Rosyjskie wojska to nie są polskie wojska, a więc rosyjskie wojska to są obce wojska, jeśli się znajdują na terenie Polski.
Czy jeszcze czegoś nie rozumiesz?

Lotna 16.02.2016 07:30:25

 • @Talbot 07:56:57

Chopie! my też mamy telewizory i mądrość w której przekazywaniu próbujesz uczestniczyć, możemy czerpać bezpośrednio.

Mariusz G. 16.02.2016 08:13:08

 • @Talbot 07:56:57

Talbot, ewidentnie robisz za 5 kolumnę w Polsce, udajesz antysemitę, wszędzie widziałeś żydów, ale nie widzisz ich w usraelu! NATO nie zapewnia bezpieczeństwa ludziom, krajom. NATO takich ludzi morduje a upolowane dane kraje bombarduje w imię swojej pedalskiej demokracji. NATO jest od zabezpieczenia interesów wielkich korporacji w tym szczególnie banksterskiej, światowej mafii finansowej. Ty doskonale to rozumiesz, udajesz zwykłego idiotę.
Jeżeli postrzegasz tak, że kto nie z NATO to jest za Rosją??? To takie myślenie jest swoieckie. Ja od dziecka wybierałem zawsze Polskę.
Tak samo Kwaśniewski z Kaczyńskimi zarzucali mi i LPR, że jesteśmy przeciwko wstąpieniu Polski do UE, to jesteśmy za Moskwa. Tylko ludzie wychowani bez Boga w domu komunistycznym nie rozumieją prawdziwej Niepodległości Polski.
Każde obca wojska w Polsce, to Polska będzie rozszrywana przez tych, których wojsk tu nie ma. Każde wojska obce w Polsce będą przeciwko komuś. Polska będzie ciągle zniewolona i likwidowana. Jeżeli piszę o Rosji, to zawsze to robię w imię prawdy, ponieważ złodziei wskazuje nam falszywego złodzieja, okupant wskzuje nam fałszywego okupanta. Rosja idzie w kierunku odbudowy swojej dumy narodowej i swojej wiary i taka Rosja dla Polski jest najbezpieczniejsza, tak jak UPAdła, była bezpieczna dla Polski za czasów Janukowicza, zresztą Polaka z kresów.
Twoje oskarżenia są 100% perfidne pod moim adresem i kwalifikują się pod Sąd. Robisz za fałszywego nacjonlistę, wskzujesz naszych oprawców z ostatnich 35 lat, jako naszych wybawicieli, ale prawdy nie zamażesz brutalnymi oskarżeniami, ponieważ My, Polacy wiemy kto nas okradł na 3 bln zł, kto nam zlikwidował wosjko itd. To tylko kwestia czasu jak się odrodzi Polski Naród, chyba, że znowu usrael z niemcami przyśle nam ,,wybwicieli” na swoich bombowcach i wymorduje z kilka mln słowian, by kolejny raz upuścić przytomnej części narodu krwi.
Zejdż z sceny Talbot, ponieważ jesteś skompromitowany.

Wrzodak Z. 16.02.2016 08:33:55

 • @zakzbig 08:35:03

Co tu robisz czosnkowy, leć walczyć w imię Rodstchilda do Iraku, Jemenu i Syrii, przystąp do ISIS, będziesz miał u boku wielonarodowych sprzymierzeńców, a najwięcej zwykłych głupków, którzy za kilka tys.$ bawią się w wojnę. Turcja oczekuje takich jak ty, Saudyjczycy, też no i dwodcy z Pentagonu szukają idotów do wojny. Możesz być jednym z nich.

Wrzodak Z. 16.02.2016 08:40:30

 • @Talbot 08:51:31

Co za argument, co za płytkie myślenie.
A kto stworzył tzw. ,,opozycję” w Syrii i na Ukrainie, za czyje pieniądze? Kto dowodził przez długi czas ISIS oficer KGB, czy oficer Mossadu?
Rosja ropy swojej ma na 1000 lat, a komu ciasno jest na swoim terytorium na bliskim wschodzie? Soros to działa w interesie Rosji czy usraela???

Wrzodak Z. 16.02.2016 09:07:35

 • @zakzbig 08:35:03 cymbale czytaj poniższe powoli i ze zrozumieniem!

[Naloty rosyjskiego lotnictwa w Syrii, zniszczone dwa szpitale(sic!) Turecki premier Ahmet Davutoglu powiedział, że rosyjskie rakiety balistyczne trafiły w szkołę i szpital w syryjskim mieście Azaz, 30 km od Aleppo, zabijając wielu ludzi. Rakiety zniszczyły też szpital w Hadije w sąsiedniej prowincji Idlib.] – Pytam a który to samolot – już niekoniecznie rosyjski – używa rakiet balistycznych i to w dodatku tak nędznych, że oto po kilka trafia w budynek szpitalny (a nie jakieś bunkry przeciwatomowe) i z pół setki osób zatrudnionych w tym budynku ledwie osiem zostaje zabitych? Jakoś mój szacunek dla balistycznych wojsk rakietowych dramatycznie spadł po przeczytaniu tej informacji. Takie rakiety służą do przenoszenia głowic termojądrowych!!!! Czy to ma znaczyć, że Rosjanie użyli głowic jądrowych aby zniszczyć szpital i szkołę?!!!!!! ABSURD!!!!!!! Nawet z czysto prozaicznego powodu. Taka rakieta kosztuje więcej niż budynek szkoły!!!! Poza tym, czy odnotowano w stacjach sejsmicznych przynajmniej dwa wybuchy nuklearne (szpital i szkoła)? Turasy dążą do wojny z Rosją, a tak naprawdę do III wojny światowej!!!! Byłbym bardzo zdziwiony, ale mi się przypomniało, kto pada pierwszą ofiarą wojny. Otóż – prawda. Wiemy już, co o Rosjanach mówią wrogowie Rosjan. Tyle, że taka wiedza zbyt wiele warta nie jest. To Turcy w sobotę dokonali ostrzału artyleryjskiego miasta Aleppo i okolic, a nie Rosjanie. Widać, że rosyjska interwencja przynosi efekty w postaci systematycznego unicestwiania międzynarodówki najemników pt. ISIS. Wystarczyło, że Syryjczycy odcięli ISISów od tureckiej granicy od razu w rosyjskich nalotach zaczęły ginąć wyłącznie kobiety i dzieci do tego wyłącznie w szpitalach i szkołach. Zastanawiam się czy ONZ uzna Turcję i Arabię Saudyjską za agresora gdy zaatakują Syrię? Na razie pękają i starają się wciągnąć resztę świata w konflikt. W końcu ONZ samo siebie za agresora nie uzna. Ciekawe ile wzrośnie cena ropy jak Wołodzia przywali głowicą w Arabskie pola naftowe. Rosjanie w ogóle nie używają w Syrii rakiet balistycznych i nie bombardują celów cywilnych. Turcja robi propagandę, a syryjskie obserwatorium praw człowieka, to jest w Londynie pizzeria i facet, który pod taką nazwą wypisuje bzdury powtarzane przez polską propagandę. A kto to jest w ogóle to nie wiadomo. Szpitale w Syrii i inne cywilne obiekty bombardują głównie Amerykanie oraz ich zachodni pomagierzy, szczególnie Anglicy. A tak ogólnie to kto trzeźwo myślący wierzy Turkom? Chyba tylko Angela. Po drugie już w zeszłym tygodniu na Zachodzie huczało, że to Amerykanie bombardują Alepo, a cała wina poszła na Rosjan. Dwa samoloty amerykańskie A-10 od strony Turcji wleciały na teren syryjski i waliło po Alepo. Wszystko jest do udowodnieniach na radarach. To że mamy taką propagandę a nie inną zawdzięczamy pismakom, którzy na sznureczku służb, otumaniają do reszty i tak już zgłuptaczony naród. Mam tu na myśli nie tylko nas Polaków. A czy nie dziwne, że za każdym razem, gdy Rosjanie mają jakieś osiągnięcia w walce z brodaczami, to rusza kampania antyrosyjska? Czy my w końcu popieramy już tych brodaczy, czy co? Niech zbombardują tam wszystko do gołej ziemi. Tylko niech wypędzą stamtąd w końcu tą demokrację. Jak panowały na Bliskim Wschodzie dyktatury to nikt stamtąd nie uciekał, nie trzeba było płacić Turkom miliardów za walkę z problemem, którego są jednym z powodów, nie byłoby wzrostu przestępczości i problemów socjalnych.
W imię spokoju i zachowania dotychczasowego komfortu w miejscu gdzie mieszkam postuluję za tym aby wskrzesić ze zmarłych Kadafiego i Husajna. Oni się znali świetnie na robocie i za ich życia była cisza i spokój. Dziwne….
1. Kryzys imigracyjny rozpoczął się na początku zeszłego roku, a Ruskie weszli do Syrii dopiero we wrześniu…
2. W fali imigrantów ok. 15% to syryjscy uchodźcy, reszta to ludzie pochodzący z innych kwitnących demokracji takich jak Libia, Afganistan, Irak i reszta Afryki.
Czyli nie dość, że ludzie zaczęli uciekać przed Putinem przed tym jak on wszedł do Syrii to uciekali przed nim z miejsc gdzie go w ogóle nie było. Ten Putin to normalnie ma szacun u Arabów. Nie ma co. Niedługo musimy się spotykać fali imigracji pingwinów bo słyszałem, że Ruskie chcą zwiększyć wydobycie koło bieguna północnego. W związku z tym musimy się też spodziewać fali imigracji białych niedźwiedzi również z bieguna południowego.

Kula Lis 65 16.02.2016 09:08:31

 • @Talbot 08:51:31

Rosja pojechała tam na zaproszenie legalnego rządu, z którym ma różne umowy, m.in. na utrzymywanie tam swojej bazy w Tartusie.

PiotrZW 16.02.2016 09:10:09

 • @Wrzodak Z. Już jest dementi Magierowskiego w tym temacie.

A tu o tych F16- Niewiele pomogą nam też F-16 i pociski do nich kupione u Amerykanów. – Mamy samoloty ale bez systemów naprowadzania i rozpoznawania celów one są ślepe i głuche!!!… Do tego maszyny te wymagają specjalistycznych urządzeń i obsługi. Tylko w w bazie w Krzesinach i w Łasku są na przykład specjalne odkurzacze, które pozwalają utrzymywać pasy startowe w odpowiedniej czystości, tak żeby samoloty mogły startować i lądować. !!!….Kolejna rzecz to kody dostępu do supernowoczesnych rakiet JASSM kupionych za gigantyczne pieniądze od Amerykanów. Nie mamy jednak do nich dostępu.!!! – Istnieje możliwość unieruchomienia tych rakiet na pokładzie samolotu, drogą radiową przez osoby mające dostęp do kodów źródłowych!!! – Innymi słowami o użyciu rakiet zdecyduje Amerykanin, siedzący przed komputerem gdzieś w Arizonie z nogami na krześle a nie nasz pilot. !!!

Kula Lis 65 16.02.2016 09:12:49

 • @Talbot 08:51:31 przemyśl poniższe i odpowiedz na pytania tam zadane…czekam!

Czy to Rosja prowadzi świat do zagłady?
W latach przed i po solidarnościowych, jak każdy młody „świadomy” człowiek, nienawidziłem Rosjan i okupacji sowieckiej. Teraz wiem, że byliśmy manipulowani przez tzw. „opozycyjne”żydolewackie media, co nie znaczy, że oficjalne mówiły prawdę – też służyły temu samemu panu, z uwagi na ewidentną służalczość wobec okupanta. Po latach, jak to zwykle u Polaków, po szkodzie, widzimy że wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Trudno jednak bić się w pierś, sokoro nawet tak wybitni analitycy polityczni jak doradca Reagana i Busha, Ray Mc Govern, dopiero teraz rozumie grę jaka była prowadzona (zob: Ukraina nie będzie w NATO ani w UE. Ray McGovern). Trudno jest winić nawet Papieża św. Jana Pawła II za zdradę, co niektórzy czynią, skoro w tamtych czasach rolę tych „dobrych” grał Zachód. Nie popełniajmy tych samych błędów dzisiaj, gdyż na szali naprawdę jest nasze być albo nie być. Nie dajmy się zwieść sprzedajnym mediom i sprostytuowanym dziennikarzom, którzy świadomie, bądź nie, pracują dla Wielkiego Syjonu na rzecz stworzenia Rządu Światowego by depopulacja była skuteczna i bez oporu. Jak słusznie zauważył Ray Mc Govern, który oficjalnie oświadczył, że to nie „Zachód” a Rosja stoją obecnie po stronie prawdy. Poniższe pytania są dopełnieniem tego spostrzeżenia. Dobrze było by uzupełnić je o 50 kolejnych.
1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może na prośbę Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego? Bank Watykański jest pod kontrolą banksterów tak jak wszystkie banki cetralne świata. Większość w konklawe które wybiera papieża mają kardynałowie amerykańscy. Papież, który nagle po wyborze chciał zbadać stan finansów szybko zakończył żywot. JP2 był politycznie na czasie. Jak zmienił „nie lękajcie się na „ewolucja nie rewolucja” to jakieś wilki z Turcji sterowane z Bułgarii … zapewne te same co dziś skutecznie postraszyły Erdogana wkroczyły do akcji. Po zamchu pełnił głównie rolę opium dla Latynosów tak jak dzisiejszy Franek. Benedykt musiał abdykować bo był za stary i nie nadawał się do tej roli.

Kula Lis 65 16.02.2016 09:14:16

 • @Talbot 08:51:31

Ktoś już to w ten sposób ujął, że USA eksportuje rewolucje. Amerykańską „Wolność i demokrację” zaniesiono do Iraku, Afganistanu, Libii. Skutki widoczne gołym okiem w Europie. W Syrii mają trudności bo Rosja pomaga. Ale media pokątnie pisały o naciąganych atakach na cywilów, inscenizowanych zdjęciach ofiar, grubymi nićmi szyte zbrodni „reżimu” Asada. Fałszywe dowody winy i propaganda. Wstyd, że Polska bierze udział w walkach z afgańskimi rebeliantami, którzy po prostu bronią swojej ziemi, kultury i swoich praw. My do nich strzelamy w imię fałszywych idei. Nasi żołnierze sa tam uznawani wyłącznie za okupantów…a nie wyzwolicieli jak nam się wmawia. Chcieliśmy po upadku komunizmu uciec od wpływów Rosji, więc się zaprzedaliśmy Amerykanom. To jest ten sam imperializm, tylko w wydaniu USA, w białych rękawiczkach. Ci co dostali od USA władze we własnych krajach, to ten sam poziom co właśnie odsunięci od władzy zbrodniarze, tylko na usługach Zachodu. Wyzwalane są więzienia, katownie, mówią o tym w tv, po czym, już po cichu, zapełniane na nowo ale już przez nową władzę, wrogami nowego systemu. Staliśmy się ważnym sojusznikiem w niesieniu światu demokracji, ogniem i mieczem, o jacy ważni jesteśmy, może jeszcze skwapliwie przesuniemy granicę UE bardziej na Wschód? – śmiechu warte, żałosne. A czytaliście o tym Polaku, wyziębionym, znalezionym w tatrach, który z nikim nie chciał gadać i w końcu zmarł? Pracował w Afganistanie, dla wojska. Rozpracowywał psychologicznie afganczyków, szukał słabych punktów, które można by wykorzystać aby skłonić ich do współpracy. Chyba to co tam się dzieje zniszczyło jego samego. Szkoda, że taki człowiek nie jest dopuszczony do głosu aby powiedzieć jak wygląda chlubna misja wojskowa białoczerwonych u boku USA. Tego faceta pokazywali we wszystlich TV, w końcu poznali go chyba sąsiedzi i odebrała rodzina. Wojsko przyznało mu jakąś rentę. Wojna nie jednego zniszczyła. Kiedyś poznałem gościa, który stał na bramce w jednym z warszawskich pubów – były komandos z Iraku. Wrak psychiczny człowieka, od jego kolegów dowiedziałem się, że widział koszmar. Oczywiście w mediach tego nie pokażą, media są amerykańskie. Ale co tam się musiało dziać, że go złamało ? o tym powinno się pisać, robić reportarze, pokazywać cała trudną prawdę. Jak rząd traci poparcie społeczeństwa dla operacji wojskowej to kończy się wojna, podpisywane są porozumienia, itp. Jest mniej ofiar. Nie ma nic gorszego niż wojna – dla zwykłych ludzi. Nie powinienem się tak rozpisywać ale pomyślcie – Amerykanie wchłonęli wszystkie zbrodnicze osiągniecia nazistowskich i japońskich sadystów. Wyniki pseudonaukowych eksperymentów na żywych ludziach, otoczyli ochroną zbrodniarzy by ci pracowali dla nich. Ruscy też brali co się da ale chyba jedynie rozwiązania techniczne. Kurcze, strach się wypowiadać w dobie internetowego szpiegostwa 🙂

Kula Lis 65 16.02.2016 09:15:00

 • @Wrzodak Z. 08:40:30

Mam wrażenie, że USA ze swoim długiem 550% PKB zbliża się do ściany i prewencyjnie wolą umocnić dolara militarnie. Powiem otwarcie: duża wojna na terenie Europy byłaby dla nich optymalna. Jim Willie pisze o Waterloo dla dolara.. Jim Willie: Ukraine is the Waterloo Event for the US Dollar! …Obnaża zaślepienie, głupotę i sprzedajność naszych elit, bo starając się nie widzieć, działają przeciw nam. W niemieckojęzycznych tekstach znalazłem opis jak mogą wyglądać skutki tzw. wojny na sankcje:
http://www.propagandafront.de/1197660/fakten-zur-russischen-wirtschaft-sanktionen-waeren-ein-spiel-mit-dem-feuer.html
Jasno wynika, że Rosja przy dobrej rozgrywce moze przewrócić zachodni System Finansowy do góry nogami. Przy współpracy Chin tym bardziej. Osobiście spodziewam się przyśpieszenia dynamiki wydarzeń dokładnie od dnia Referendum. Sprawa jest klarowna, Zachód nie uznł wyniku a Rosja tak. Sytuacja gdzie o jakimkolwiek porozumieniu stron mowy nie było bo i być nie mogło. To wzburzło dodatkowo pozostałe regiony, Donieck, Charków, Odessa. Niestabilność wewnątrz państwa wzrosła. Zastanawiam się kto da pierwszy powód dla wejścia wojsk na Ukrainę,
NATO czy Rosja. Spodziewam się bardziej prowokacji z Zachodu. Putinowi nie pozostaje nic innego jak iść vabank. Geopolitycznie nie może sie wycofać, gra idzie o wszystko. Były upadki Saddama, Gaddafiego, Jaukowycza. On czuje podskornie, że przy braku stanowczości może być następnym w kolejce. Pozostaje mu ucieczka do przodu a, że jest twardzielem, zrobi to najlepiej jak może bo i na dziś ma czym i kim.

Kula Lis 65 16.02.2016 09:16:24

 • @Wrzodak Z. 08:40:30

CV Nuland: Pani Nuland – ta od „pierdolić UE” (fuck the EU).. Victoria Nuland urodziła się w rodzinie żydowskiej. Jej rodzicami byli Sherwin B. Nuland (właściwe nazwisko: Nudelman) i Rhona McKhann. Dziadkowie V.Nuland, ortodoksyjni żydzi, przyjechali do USA z Ukrainy. Victoria Nuland & Nudelman ma takie samo zadanie jak sławy przodek jej męża Łazar Kaganowicz, utopić Rosję i Europę w rewolucji, zutylizować Słowian a słowiańskie nazwiska zdobyte w „Katyniach” przydzielić sobie. Stalin nie zdążył ich wszystkich ubić, pochowali się po kątach w Europie, część zwiała do Ameryki jak mośki spod Krakowa z domu Scherf którzy założyli w USA prezydencki klan Scherfów – Bushów. Jako dyplomatka Nuland pracowała m.in. na placówkach w Chinach (Guangzhou) i w Rosji (Moskwa). Dokończenie: Od 2005 do 2008 roku była stałym przedstawicielem USA przy NATO. Mieszka z mężem w Brukseli(Belgia). W lecie 2011 roku została mianowana rzecznikiem prasowym Departamentu Stanu, a 18 września 2013 roku otrzymała stanowisko asystenta sekretarza stanu (Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs). Jest odpowiedzialna za stosunki z 50 krajami Europy i Eurazji oraz z NATO, Unią Europejską i OBWE. Nuland jest mężatką. Jej mężem jest historyk grecki żyd Robert Kagan. Mają dwoje dzieci. Nuland włada francuskim i rosyjskim. Wychowanie prosto z dzikiego zachodu ,na tym szezlongu rozwalona jak krowa i to pogardliwe spojrzenie na pana Szczerskiego. Pewnie Szczerski był za mało spolegliwy. Nie ma co się łudzić ona tu nie przyjechała rozmawiać tylko wydawać polecenia. No i wiadomo teraz skąd ta pogarda, a wręcz nienawiść w oczach;) Niszczono nas przez ostatnie stulecia za to, że pozostaliśmy wierni wierze katolickiej. Teraz przysyłają swoją chazarską agentkę żeby wywróciła nasz kraj do góry nogami, a Szczerski siedzi jak potulny uczniak, podczas gdy to babsko rozsiadło się jak kwoka na jajach. Sam sposób bycia tej baby wskazuje za kogo nas mają – wiernego psa, którego można kopać, a on nie ugryzie i będzie prosił o jeszcze. Plan jest taki żeby nas wszystkich wymordować, żeby mogli mieć bezpieczne miejsce do którego w razie zagrożenia mogliby zwiać z Palestyny. Wzmożone działania dyplomatyczne wieńczone „porozumieniami”. To stare, jak świat a nowe, to techniki samozagłady. No cóż po savoir vivre tej kobiety widać, że to może być gender-owa koleżanka Anny G. Poza tym, kolejność rozmów świadczy o pozycji Polski w kalendarzu amerykańskim. Kolejnym aspektem jest mina i pozycja tej kobiety. No cóż, minister prof. K. Szczerski, przyjął pozycję uczniaka wysłuchującego bury za złe zachowanie od rozsiadłej (rozkokoszonej) nauczycielki. Właściwa pozycja i zachowanie, odpowiednie miny oraz partnerskie spokojne rozmowy (nie z poz. uzależnionego) pozwalają docenić partnera rozmowy. Amerykanie są butni i zarozumiali. Nie doceniają swoich parterów, no oprócz Rosji, której się obecnie spowodu wojskowej na dziś przewagi boją. Widać, że po kontaktach z przedstawicielami Kremla jak i Ukrainy i Polski, Amerykanie grają na dwa fronty. Liczy się tylko ich interes a „sojusznicy” i „przyjaciele” to zwyczajna sloganeria. Na każdy problem spojrzeń jest wiele – każdy oceniający bazuje na własnej wiedzy i własnym doświadczeniu. Jednak tzw. „pierwsze wrażenie”, bardzo często jest poprawnym spojrzeniem na problem. Późniejsza ocena, po zastanowieniu się, zawsze zostaje „zabarwiona” odczuciami subiektywnymi wynikającymi z zamiłowań, poglądów, przeżyć, uprzedzeń, itp. (np.: fałszywa ocena wynikająca z mizernej wiedzy zawarta w odp.). Mylnych ocen jest bardzo dużo, np. R. Sikorski – pierwszym wrażeniem była wątpliwość dot. powołania go do rządu. Jednak powołano – efekty znamy. Zakup F-16 – pierwsze wrażenie na nie, bo stare, itd. Kupiono płacąc krocie. Dzisiaj okazuje się, że USA sprzedaje F-16 za wielokrotnie niższą cenę dla (…) państw islamskich. […]. Dalej sprawy Sorosa, Sachsa, itd., itp. G. Fredmann w swoich książkach pisał, m.in. o tym, że USA pomoże Polsce, tylko jeżeli będzie to zgodne z interesem USA, ale nie za darmo – każe sobie za pomoc słono płacić. Tak więc, czy coś jest nadinterpretacją okazuje się zawsze po pewnym czasie. Najlepsza jest surowa ocena, którą zawsze można złagodzić, a nie oceniać łagodnie, a później przepraszać cały Naród.

Kula Lis 65 16.02.2016 09:17:25

 • @Kula Lis 65 09:14:16

To co piszesz ja to doskonale rozumiem, ale nie rozumie tu kilku (trzech) blogerów, oni nie odróżniają prawdy od kłamstwa, dobra od zła.

Wrzodak Z. 16.02.2016 09:18:49

 • @Talbot 08:51:31

Financial Times: Rosja położyła kres bezprawiu Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie!…Waszyngtonowi udała się niejedna „arabska wiosna”, jednak w Syrii Rosja wyraźnie pokazała, że nie pozwoli USA na obalanie każdego lidera, który nie działa według ich poleceń, pisze Financial Times. Syryjskie wojska rządowe przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa dokonały wielkiego przełomu w Aleppo, a teraz z przekonaniem można powiedzieć, że Moskwa ma szanse na przełamanie przebiegu konfliktu, zauważa gazeta. Jeśli siły al-Asada przejmą kontrolę nad Aleppo, Moskwa na rozmowach o rozejmie, które zaczną się w piątek w Monachium, będzie mogła zagrać mocnymi kartami. Kładąc kres jednej z najkrwawszych wojen w ostatnich latach, Rosja będzie mogła wpisać regulację konfliktu syryjskiego na listę swoich największych zwycięstw w polityce zagranicznej. Przede wszystkim, po tym, jak we wrześniu rozpoczęła operację lotniczą w Syrii, udowodniła, że na równi z USA jest mocarstwem, mającym znaczny wpływ na Bliskim Wschodzie. Również biorąc aktywny udział w wydarzeniach na arenie międzynarodowej Moskwa przywraca sobie inicjatywę strategiczną, którą ustąpiła na rzecz Zachodu w pierwszych latach po zakończeniu zimnej wojny i zmusza USA do przyznania, że globalne problemy, w tym i takie jak walka z terroryzmem, nie mogą zostać rozwiązane bez Rosji, podkreśla autor artykułu. Możliwe, że oprócz walki z dżichadystami z Państwa Islamskiego, Moskwa ma własne cele w regionie, które są krytykowane przez zachodnich liderów, pisze gazeta. Jednak warto zauważyć, że udaremniając bezceremonialne odsunięcie od władzy al-Asada, Rosja położyła kres długoletniej amerykańskiej strategii obalania niewygodnych reżimów i pokazała, że Waszygton już nie może kierując się swoim widzimisię pozbawić władzy dowolnego lidera, tak jak zrobiono to z Muammarem Kadaffim w 2011 roku, podsumowuje Financial Times. Ps..Coś takiego, jak ten Financial Times może tak bezlitośnie stresować wszelkiej maści rusofobów? Niesamowite. Brawo Rosjanie, gonić Jankesów z Syrii. Rosja odzyskuje należną jej pozycję. jeszcze żeby pomogli córce Kadafiego w Libii i po amerykańskiej „wiośnie”..Narody Świata muszą zrozumieć. Czas usunąć żydowskich bandytów od źródeł finansowania , to jedyny sposób na zapewnienie pokoju na ziemi.

Kula Lis 65 16.02.2016 09:20:16

 • @Talbot 08:51:31

„The Boston Globe”: w sprawie Syrii Rosja znowu miała rację!…Moskwa ostrzegała przed konsekwencjami interwencji Stanów Zjednoczonych w Afganistanie i Iraku. Jej przypuszczenia okazały się właściwe. Jeśli chodzi o wojną w Syrii, Rosja znowu była bardziej dalekowzroczna niż USA pisze Stephen Kinzer z Instytutu Stosunków Międzynarodowych im. Thomasa Watsona przy Uniwersytecie Browna. Amerykański dziennikarz Stephen Kinzer w artykule na łamach „The Boston Globe” twierdzi, że rosyjska strategia rozwiązania syryjskiego konfliktu była bardziej przemyślana niż amerykańska. Polityka Waszyngtonu wobec Syrii była od samego początku niewłaściwa. Obierając kurs na obalenie prezydenta Baszara al-Asada, Stany Zjednoczone w rzeczywistości zanegowały ewentualne negocjacje między rządem a opozycję i przyczyniły się do zaostrzenia konfliktu w tym kraju. Zdaniem autora, obalenie al-Asada spowodowałoby powstanie w Syrii „katastroficznej próżni”, którą zapełniłyby organizacje terrorystyczne. Zdając sobie sprawę z tego zagrożenia, Rosja stara się zapobiec porażce sił rządowych. Kinzer pisze, że USA powinny również przejąć tę koncepcję. Nasz kraj byłby o wiele bezpieczniejszy i może przyczyniłby się do zaprowadzenia stabilności na świecie, gdybyśmy w przeszłości wzorowali się na rosyjskiej polityce zagranicznej ocenia amerykański dziennikarz. Kinzer wspomina również o konsekwencjach amerykańskiej interwencji w Afganistanie i Iraku. W obu przypadkach Rosja miała rację, a my nie. W Syrii miała rację po raz trzeci przyznaje autor. Waszyngton powinien uznać, że łączą go z Moskwą wspólne interesy i poprzeć jej syryjską strategię. Inaczej w regionie nadal będzie się lała krew. Zdaniem dziennikarza, odmowa współpracy może bardziej zaszkodzić Stanom Zjednoczonym niż Rosji.

Kula Lis 65 16.02.2016 09:20:53

 • @Talbot 08:51:31

Czytać między wierszami. Jasno wynika z poniższego, że żadnych baz NATO, tarczy, patriotów, w Polsce nie będzie by nie drażnić Niedźwiedzia czyli Rosji!-Prognoza Stratfor: USA i Rosja są bliskie kompromisu ws. Ukrainy i Syrii!..Wkład Rosji w rozwiązanie konfliktu w Syrii i ustępstwa Zachodu w kwestii koncentracji sił NATO w pobliżu rosyjskich granic – część potencjalnej „wielkiej transakcji” między Moskwą a Waszyngtonem. Analitycy prywatnej agencji wywiadu Stratfor uważają, że Moskwa i Waszyngton posunęły się naprzód w poszukiwaniu wspólnego zrozumienia kryzysów na Ukrainie i w Syrii. Na temat potencjalnej „transakcji” między Zachodem a Moskwą zaczęto mówić po tym, jak doradca sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych Victoria Nuland spotkała się w Kaliningradzie z doradcą prezydenta Rosji Władimirem Surkowem. Plotki o „tajnej umowie”, która natychmiast zakończyłaby konflikt na Ukrainie, raczej się nie potwierdzą. Jednak nie można zaprzeczyć, że pojawił się postęp w kwestii wycofania ciężkiego uzbrojenia z linii frontu i wyborów w Donbasie. Eksperci zwracają również uwagę na styczniowe spotkanie w Zurychu sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego i ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa. Dwa dni później, przemawiając podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, amerykański polityk poinformował o ewentualnym zniesieniu sankcji wobec Rosji „w ciągu najbliższych miesięcy” i znowu mówił o warunkach z tym związanych, tj. 100% wdrożeniu umowy mińskiej. Stwierdzenie to jest interesujące, biorąc pod uwagę to, że stanowisko Stanów Zjednoczonych w kwestii sankcji wobec Moskwy było twardsze niż ich europejskich partnerów. Unia Europejska przedłużyła sankcje o sześć miesięcy, ale niektórzy unijni urzędnicy chcieli, by zniesiono ograniczenia w lipcu, gdy ponownie miano rozpatrywać ten problem – pisze Stratfor. Inną częścią składową potencjalnego kompromisu jest syryjski kryzys. Moskwa i Zachód mają wspólnego wroga – Państwo Islamskie i w tym czynniku tkwi potencjał do szukania wspólnych interesów. Rosja może zażądać od Stanów Zjednoczonych ustępstw w kwestii koncentracji sił NATO w pobliżu swoich granic, a Waszyngton może interesować współpraca w Moskwą i jej udział w negocjacjach dotyczących przyszłości politycznej Syrii. Oba kraje nadal znajdują się po różnych stronach barykady, ale wspólne zaangażowanie w powstrzymanie zagrożenie w postaci Państwa Islamskiego stwarza szansę na współpracę w innych kwestiach – podkreśla amerykańska agencja. Jednak kompromisowi w sprawie Ukrainy – według analityków Stratfor – może przeszkodzić polityczna niestabilność w tym kraju. Poparcie dla obecnego rządu spada. Co więcej, reforma sądownictwa była ciosem w koalicję rządzącą, prezydenta Petra Poroszenkę i premiera Jaceniuka. Sondaże Frontu Ludowego Jaceniuka były na tyle słabe, że partia nie uczestniczyła w wyborach lokalnych. Istnieją przesłanki do przetasowań w ukraińskim rządzie i Jaceniuk może stracić stanowisko w najbliższym czasie – prognozuje Stratfor.
Ps..Czyli kolejny reset dla naszych „Jagiellonów” …Czas na rozbudowę Rostock :)…To w Polsce podniesie się lament w kręgach rusofobicznych, jak to baz NATO nie będzie w Polsce, ani nawet jednego „patriota”, toż to szok i zdrada okrutna, heheh..

Kula Lis 65 16.02.2016 09:21:46

 • @Talbot 08:51:31

Przypomnę ci tylko, że była umowa międzynarodowa, mówiąca, że po rozpadzie sowietów i likwidacji UW, także NATO ulega likwidacji, jak to było z ASEAN! Zachód z USA, zrobił Rosję gorbaczowsko jelcynowską w tzw. ..uja! Gdyby wtedy rządził Putin to na 100% NATO byłoby rozwiązane zgodnie z umową. Zachód wtedy cieszył się i już dzielił z USA skórę na żywym i będącym jeszcze w lesie „niedźwiedziu”, już byli w ogródku i witali się z gąską… A tu bęcki, nastał Putin i??? resztę sobie dopowiedz!

Kula Lis 65 16.02.2016 09:23:23

 • @Talbot 08:51:31

Rozmowa telefoniczna Baracka Obamy i Władimira Putina!…Jak poinformowało biuro prasowe Kremla, prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych, Władimir Putin i Barack Obama, w rozmowie telefonicznej omówili rozwiązanie kryzysu w Syrii. W centrum uwagi znalazły się kwestie związane z syryjskim uregulowaniem. Obie strony pozytywnie oceniły wyniki spotkania Międzynarodowej Grupy Wtarcia Syrii w Monachium, które odbyło się w dniach 11-12 lutego. W stolicy Bawarii ustalono, że w ciągu tygodnia należy rozwiązać problem dostarczenia pomocy humanitarnej do Syrii i osiągnięto porozumienie o wstrzymaniu działań zbrojnych w tym kraju, z wykluczeniem walki z organizacjami terrorystycznymi. Strony uzgodniły również, że należy aktywizować współpracę między resortami dyplomatycznymi i innymi strukturami w celu realizacji przyjętej w Monachium deklaracji Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii. Zgodzono się też co do konieczności nawiązania ścisłych kontaktów między resortami obronnymi obu krajów do walki z Państwem Islamskim. Ponadto rosyjski prezydent zwrócił uwagę na potrzebę stworzenia jednego frontu antyterrorystycznego bez podwójnych standardów. Prezydenci rozmawiali również o sytuacji na Ukrainie w kontekście realizacji umowy mińskiej. Putin wyraził nadzieję, że Kijów wypełni już wkrótce wzięte na siebie zobowiązania, w tym związane z nawiązaniem bezpośredniego dialogu z Donbasem. Według służby prasowej Kremla, rozmowa przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych była szczera i rzeczowa.

Ps…Amerykanie MUSZĄ rozmawiać z Putinem, ponieważ nie panują już nad Turcją i Saudii Arabią, dążącą do otwartej konfrontacji. Turecki otwarty atak na Syrię, pod pozorem walki z Kurdami, może mieć konsekwencje trudne do przewidzenia – a na to nawet Amerykanie nie mogą sobie pozwolić. Mają na głowie Chińczyków (z własnymi interesami, sprzecznymi w stosunku do amerykańskich) z drugiej strony Globu więc ciągłe „pilnowanie” sojuszników na Bliskim Wschodzie wykracza poza ich plany. Owszem, ich celem jest destabilizacja i chaos, ale KONTROLOWANE a tu pojawia się widmo, że może ów chaos stać się „niekontrolowalny”, lub co gorsza może przejść pod kontrolę Rosjan (którzy de facto jeszcze tego rejonu nie kontrolują, wbrew ich wypowiedziom). Wygląda na to, że „dzieło” USA, czyli „dziel i rządź”, tak długo pielegnowane i wprowadzane, zaczyna przerastać tworców. Dzieje się tak dlatego, ze poszczególni „aktorzy” nauczyli się i wyciągnęli wnioski korzystne dla każdego z nich. Ta sytuacja jest znowu szansą dla Rosjan, którzy „pomagając” Syrii de facto zabezpieczają swoje interesy w tym rejonie, oraz swoje kaukaskie podbrzusze. Ich interesy to rozbudowa bazy wojskowej w Tartus, „zamkniecie” możliwych ujść gazociagów z terenu Kataru oraz „zabezpieczenie terenu” dla przyszłego traktu jednej z odnóg Jedwabnego Szlaku, mającego powstać z ramienia Chin. Tureckie interesy to znowu pełna kontrola tamtejszych szlaków handlowych, „jedność” Państwa wobec możliwego rozłamu „kurdyjskiego” (znawcy wiedzą, że Turcja trzyma się „w kupie” tylko pod kątem militarnym, reszta wrze i chce kolejnych autonomii) a co za tym idzie – chęć utrzymania statusu lokalnego „mocarstwa”. Analiza już kilku tylko płaszczyzn konfliktu na Bliskim Wschodzie pokazuje jak ciekawa i zarazem skomplikowana jest to gra.

Kula Lis 65 16.02.2016 09:24:09

 • @Talbot 09:24:27

Rosja wyprzedza tylko zagrożenie swego podbrzusza Kaukazu, i likwiduje je w zarodku, bo gdyby Syria się rozpadła to ISIS powędrowałoby według planów USrahella na Kaukaz robić to samo co w Syrii, Iraku…a na to sobie Rosja pozwolić nie mogła, robi to wszystko w swoim jak i Asada interesie.

Kula Lis 65 16.02.2016 09:38:24

 • @Kiedy zacznie się Niemiecki atak na Polskę ?

Bazy NATO ,Syria ,Ruscy ,bla bla , a co z faktycznym atakiem Niemiec na Polskę ? Dlaczego polskie czołgi i jednostki powinny zmienić bazowanie z zachodu na wschód ?

kfakfa 16.02.2016 09:54:21

 • @Talbot 09:24:27

„Uściślę, że mówię tu o niektórych liderach państw zachodnich. Wypadałoby, by przestali mieszać się w sprawy innych krajów, w których instalują marionetkowe reżimy, zamiast tego wsłuchać się w głos swoich własnych narodów. Być może wtedy zachodnia polityka będzie bardziej realna. Jeśli nalegacie, żebym zwrócił się z przesłaniem do świata powiem tak: Jeśli ktoś marzy o przekształceniu Syrii w marionetkę Zachodu, to się zawiedzie. Jesteśmy niezależnym państwem i będziemy walczyć z terroryzmem, będziemy swobodnie budować swoje stosunki z tymi krajami, z którymi sami chcemy, dla dobra syryjskiego narodu.”
Baszar al-Asad

nadużycie link skomentuj

Robik 16.02.2016 09:55:26

 • ja dałem 5*, jako Polak Katolik…

i choć nie jestem ruskim szpiegiem, to mam już dość usraelskiej matrioszki na stolcu prezydenta RP ;)))

sosenkowski 16.02.2016 10:26:17

 • @kfakfa 09:54:21

Po co Niemcy mają napadać na Polskę czołgami. Oni mają tu 40% swojej klasy politycznej na swoich usługach. Agenci robią za czołgi. Dziś wojny tak się nie prowadzi w słabiutkim kraju, wystarczą łapczywi agenci. Tak samo jak usrael nie bombarduje nas w imię wolności demokracji, tylko dlatego, że tu mają swoich agentów w 60% z klasy politycznej. Wszyscy razem zjednoczą się w Polsce pod jednym warunkiem, że zagrażać im będą mądrzy i w pełni świadomi Polacy i oni zaczną wybierać do władz ludzi sumienia.
Podział w partiach politycznych biegnie w poprzek tych partii, np; w PO są agenci i usraela i niemiec tak samo w pisuarze i kancelarii Dudka.
Proszę zapoznać się tylko z życiorysami Szydło, Szczerskiego, Waszczykowskiego, Klicha, Siemoniaka itd. pod kątem ich szkolenia no i tego jełopy Solocha z BBN-u

Wrzodak Z. 16.02.2016 11:02:10

 • @Talbot 09:24:27

Rosja tam pojechała, aby zająć Syrię i móc kontrolować szlaki handlowe na BW. Rosja nie jest altruistką i nie robi tego bezinteresownie „pomagając” Asadowi.

Napisałem: „Rosja pojechała tam na zaproszenie legalnego rządu, z którym ma różne umowy, m.in. na utrzymywanie tam swojej bazy w Tartusie.” Nie napisałem, że Rosja pomaga Asadowi bezinteresownie, napisałem, że ma w Syrii swoje interesy. Napisałem, że broni ich zgodnie z prawem międzynarodowym („na zaproszenie legalnego rządu”) i tym się różni od państw bandyckich w rodzaju USA.

PiotrZW 16.02.2016 11:10:15

 • Wspólny głos syjonu

Nikt nie zauważył ,że medio-matoły wyją tym samym głosem jeśli chodzi o „wspólny front”.
Tutaj PIS jest cacy ,bo reszta /np. 500 stów na podpaski/tak naprawdę to same bzdury.

kfakfa 16.02.2016 12:22:53

 • @nocny gryzoń 11:43:52

„A tego, że to sowieci i wpływ postsowiecki zniszczyli kraj, to jakoś piewcy Rosji nie chcą widzieć. Gdyby nie to USAi Nato, dziś mielibyśmy Ukrainę w Polsce. Ciekawe, ilu by witało ruskich kwiatami.”

Przepraszam bardzo ale większego „gówna” ostatnio nie słyszałem.
Kraj zniszczyli nie „sowieci” ale samowolnie Polacy. To ze w Polsce panuje prywata a nie wspólny interes, także jest zasługą Polaków. Teksty ze zawdzięczamy coś innym także są zwykłą, nie wartą komentowania głupotą.

PS: jeżeli o sytuacje w Rosji chodzi, ma Pan dużo racji. Tam dla prawdziwych Rosjan nie dzieje się dobrze od wielu lat.

Stara Baba 16.02.2016 13:00:33

 • WPS

Panie Zygmuncie, jak 4 szt. F-16 polecą na pustynię NAGIV, to tak jak do siebie :)) , następne 10 szt. w serwisie, bo się nie nadają do latania, to chyba do „obrony” Polski zostanie ze 4 szt., czy więcej? Kto dopowie :)))

A tak na poważnie, to tego szefa BBN ( nawet nie chce mi się zapamiętać nazwiska), Macierewicza i, Waszczykowskiego i tę panią glindę Szydło oraz jej sklerotycznego promotora JarosŁawa K. i kapciowego prezydenta pro-banderowskiego Dudę pora najwyższa pod sąd i to najlepiej polowy.

Jest taka pilna konieczność i im powszechniejsza będzie ta wiedza i determinacja Polaków w czyszczeniu stajni Augiasza tym lepiej dla Polski i polskiego narodu.

Polemika ze zwykłymi dupkami w rodzaju Talbota i tą całą tutejszej zgrają anglosasko-syjonistycznych pionków, to strata czasu i poniżej pańskiej godności.

stanislav 16.02.2016 14:17:47

 • @nocny gryzoń 12:16:40

Tak coś czułem , że zaczniemy kontakt od sporu.
Chodzi o to , że to nie są suwerenne decyzje! Nie wielkie ma znaczenie czy jesteśmy wasalem Rosji, czy USA i które wojska u nas stacjonują. Czasy się zmieniają, nie toczy się już wojen by zdobyć ręce do pracy albo przestrzeń życiową, a jeśli tak , to kto i po co miałby nas napadać?! Po co zdobywać zbrojnie Manhattan , gdy można go kupić za woreczek szklanych paciorków?
Mieszanie się w czyjekolwiek sprawy i zapraszanie do nas jakichkolwiek wojsk zwyczajnie jest wbrew naszym interesom. – TO JUŻ BYŁO!
Na koniec rota przysięgi prezydenckiej z Konstytucji Marcowej:

„Przysięgam Bogu Wszechmogącemu, w Trójcy Świętej Jedynemu, i ślubuję Tobie, Narodzie Polski, na urzędzie Prezydenta Rzeczypospolitej, który obejmuję: praw Rzeczypospolitej, a przedewszystkiem Ustawy Konstytucyjnej święcie przestrzegać i bronić; dobru powszechnemu Narodu ze wszystkich sił wiernie służyć; wszelkie zło i niebezpieczeństwo od Państwa czujnie odwracać; godności imienia polskiego strzec niezachwianie; sprawiedliwość względem wszystkich bez różnicy obywateli za pierwszą sobie mieć cnotę; obowiązkom urzędu i służby poświęcić się niepodzielnie. Tak mi dopomóż Bóg i Święta Syna Jego Męka. Amen”

i o to w skrócie powinno chodzić.

Mariusz G. 16.02.2016 14:55:52

 • @nocny gryzoń 12:13:17

„spoko a czy ma zgodę na naruszanie w zakresie tych umów granic innych państw?”
Na naruszanie granic „innych państw „musiałyby wyrazić zgodę te „inne państwa”. Nic mi nie wiadomo o naruszaniu przez Rosję granic „innych państw”.

„albo grożenia atomem?”
To jej prawo jako mocarstwa atomowego. Po to ma atom, żeby mogła pogrozić, żeby nie musiała wszczynać wojny

„działalność Rosji w Syrii wybiega poza obronę reżimu Assada.”
Dyskusyjna uwaga. Ja uważam, że nie „wybiega poza obronę reżimu Assada”.

PiotrZW 16.02.2016 15:23:43

 • 5*. Żydowskie, syjonistyczne, bandyckie władze IIIRP wypowiadają wojnę Syrii.

WPSWPS 2
Rzeczpospolita 16.02.2016 15:43:02

 • Stanowczo sprzeciwiam się wysyłaniu Wojska Polskiego na wojny…

Wojsko Polskie powinno strzec naszych granic, szczególnie teraz w czasie szykowanej Europie rozpierduchy.
Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę, na związek pomiędzy likwidacją korpusu WOP na półudniowo-wschodniej granicy Polski (nie jestem pewien czy użyłem właściwej nazwy, ale sens jest chyba jednoznaczny) z obecnymi sympatiami probanderowskimi POPISU.
Przypuszczam, że układane są tu jakieś klocki, pod przemodelowanie Polski w jakiś twór z Ukrainą. Temu także chyba ma służyć, to wpuszczenie do Polski miliona Ukraińców.
Dałem 5

Jan Paweł 16.02.2016 21:16:49

 • Kaczyński mówił w 2003 r. w Sejmie „..o naszej wojnie w Iraku”, a Pan tych bredni musiał wysłuchiwać.
  Teraz ciemniacy z POPIS itd. znowu się „napalają” na wojnę w Syrii.70. chłopaków zginęło w Afganistanie i Iraku,bo komunista Kwas i Kaczyński zdecydowali o ich losie – teraz chcą nowych ofiar.

Seth 16.02.2016 22:34:07

 • @nocny gryzoń 12:08:49

Kreml: Rosja broni w Syrii swojego bezpieczeństwa!…Rosja, prowadząc operację w Syrii, broni swojego bezpieczeństwa: w szeregach Daesh (zakazanego w Rosji) są Rosjanie, którzy w każdej chwili mogą wrócić – oznajmił rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, komentując oświadczenie Baracka Obamy, że Rosja „może ugrzęznąć w Syrii”.

„Prezydent (Władimir) Putin dość konkretnie sformułował cel, który wyznaczyła sobie Rosja. Zależy to od własnych interesów Rosji, zapewnienia jej bezpieczeństwa. Ma się na myśli to, że w szeregach ISIS znajdują się także nasi rosyjscy obywatele, nasi muzułmanie, którzy stali się ofiarą prania mózgu ze strony terrorystów i którzy w każdej chwili mogą rzucić się do naszych muzułmańskich regionów, niosąc tam terroryzm. A drugie to udzielanie wsparcia syryjskim siłom zbrojnym na prośbę legalnych władz tego kraju” — powiedział Pieskow dziennikarzom, o czym informuje RIA Novosti. „Dlatego odnośnie tego, czy ugrzęznąć czy nie, istnieje konkretne zadanie, prowadzona jest konkretna praca, są już konkretne rezultaty. Linia jest konsekwentna, zrozumiała i przezroczysta” — dodał on.
Ps..Obama chętnie utopiłby grzęznącą w Syrii Rosję, a jeszcze chętniej sam by tam ugrzązł. Ich tam akurat nikt nie prosił. I taka konsekwentna polityka zjedna Wam wszystkie państwa, które nie mają zamiaru zginać karku przed Jankesami i ich polityką szantażu! Szkoda tylko, że nie udało wam się uratować Libii i Iraku, znacznie mniej ofiar by było…znacznie mniej…

Kula Lis 65 17.02.2016 13:18:26

 • @Kula Lis 65 09:14:16

Wczoraj na stronie „International Clearing House” ukazał się artykuł pisany przez Jeffrey’a Sachsa zatytułowany „Hilary Clinton and Syria bloodbath”. Jeżeli to ten sam Sachs co na kolanie, w jedną noc pisał w Warszawie plan „transformacji” gospodarki Polski, to tym artykułem dowodzi, że w zdecydowany sposób przeszedł na stronę prawdy. A ryzykuje wiele biorąc pod uwagę sposób w jaki zszedł ze świata sędzia Scalia (umarł z poduszką na twarzy?! następnie odmowa jego autopsji i szybkie balsamowanie). Zresztą szczerość Sachsa obnażająca jego promotora, i to, że przyznał iż Polska była poletkiem doświadczalnym, dowodziłaby jego przemiany. A pro po tzw. zmian ekonomicznych ciekawy artykuł ukazał się w Dzienniku Bałtyckim bodajże w 1995 roku na temat idei prywatyzacji profesora Ruginy z Bostonu. Idei zadającej kłam teoriom Sachsa-Balcerowicza. Nazwiska autora w tej chwili nie pamiętam. Jeżeli pomogłoby w jego ustaleniu, to jego matka była nauczycielką języka polskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Porcie jeszcze na początku lat 70 tych.

Herkules 17.02.2016 14:30:56

 • @Kula Lis 65 13:18:26

Kazdy z odrobina oleju w glowie zdaje sobie sprawe z tego czego p.Pieskow publicznie powiedziec nie moze.A mianowicie:Syria pod kontrola Zachodu oznacza dostawy gazu z Kataru przez Syrie do Europy,a to oznacza wyrugowanie Rosji z rynku europejskiego

Herkules 17.02.2016 16:54:41

@Herkules 16:54:41
Przechwycono amerykańską i izraelską broń dla ISIS [ZDJĘCIA]…Władze miasta As-Suwajda w Syrii wspomagane przez lokalną ludność przejęły w niedzielę pojazd załadowany do maksimum bronią i amunicją. Źródło w gubernatorstwie As-Suwajdy powiedziało w rozmowie z syryjską agencją informacyjną SANA, że pojazd wraz z zawartością miał trafić w ręce działających na wschodzie prowincji Daraa organizacji terrorystycznych.
Wśród skonfiskowanej broni i amunicji znalazło się 7 wyrzutni rakiet przeciwczołgowych, 62 pociski, 128 różnego rodzaju pocisków RPG, 43 pociski moździerzowe 120 mm oraz 100 pocisków do karabinu maszynowego o kalibrze 23 mm. Wcześniej, również w niedzielę, władze wraz z lokalnymi zespołami przejęły setki min przeciwczołgowych produkcji USA i izraelskiej załadowanych na ciężarówkę w zachodniej części As-Suwajdy. Broń była przeznaczona dla terrorystów we wschodniej części Al-Badija. Zdjęcia pod linkiem: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/12794-przechwycono-amerykanska-i-izraelska-bron-dla-isis-zdjecia Ps. Oto prawdziwe oblicze USrahel la diabła globalnego niszczącego ludzkość. Trzeba obejrzeć ten film:
https://gloria.tv/media/h23a9scMVQs
Jak na dłoni widać perfidię dwóch „największych demokracji świata”-USA i Izraela. Tak się nawzajem określają: „największe demokracje- jedna globalna, a druga „największa” na Bliskim Wschodzie. Perfidne jest to, że obie podsycały 5 lat wojnę przeciw Asadowi, że spowodowały (i kierowały) falę uchodźców do Europy. że odpowiadają za blisko 300.000 ofiar śmiertelnych…Ale to tylko Arabowie, a nie LUDZIE, jak Chazarzy czy sprzymierzeni z nimi na śmierć i życie, Amerykanie. Wróć- masońskie elity dławiące „szarych”-tych pogardzanych przez „elitę” masońską niebogatą część społeczeństwa. Włosy się jeżą na głowie, że oba te zbrodnicze państwa nazywane są „sojusznikami Polski”, że stale się prosimy o założenie „stałych baz NATO” w Polsce. A więc pragniemy obecności tych, którzy w latach 50-tych chcieli anihilacji Polaków…

Wypowiedz się