Mateusz Morawiecki mówi o „pośmiertnym zwycięstwie Hitlera”. I reakcja strofująca żydów: z Polski i w Polsce

Ostatnia wypowiedź premiera Morawieckiego, zresztą trafna i oczywista dla ludzi przyzwoitych i reakcja na to żydów pochodzących z Polski ( Lauder pochodzi z Łodzi, żydzi z Izraela w dużej części też) i  żydów ukrywających się pod polskimi nazwiskami w Polsce, jest przykładem bezczelności do kwadratu czyli hutcpy. Wypowiedź Premiera raczej nie była uzgodniona, ani z Kaczyńskim, ani z Dudą.

Polska wypłaciła za mienie żydowskie w umowach indemnizacyjnych z państwami Zachodu, także bezprawnie wypłaciła za mienie bezspadkowe dla Agencji Żydowskiej (protoplasty Izraela) na podstawie umowy z 1947 r. z rządem żydokomuny, czyli genetycznych protoplastów obecnych „elyt” rządzących.

Także Niemcy wypłacili żydom, w tym głównie Izraelowi, bardzo dużo odszkodowań, także należnych Polsce, poczynając od umowy za mienie bezspadkowe z  1952 r.

O obu tych umowach na linku: Dwie zrealizowane umowy o odszkodowania za mienie bezspadkowe pomiędzy: Izraelem a RFN z 1952 r., i Izraelem a Polską z 1947 r.

Odszkodowania za spowodowanie II wojny światowej i jej konsekwencje powinni zapłacić wszystkim poszkodowanym państwom żydzi anglosascy, w tym finansjera żydowska.

Za trafne stwierdzenie Morawieckiego o „pośmiertnym zwycięstwie Hitlera„, natychmiast czołowy przedstawiciel „przemysłu holokaustu” Ronald Lauder przewodniczący Światowego Kongresu Żydów i żydowskie media w Izraelu z tupetem  dalekim od przeciętności próbują strofować premiera.

A w Polsce wypuszcza się kolejnego udającego Polaka z wypowiedzią o ukryciu przez Mateusza Morawieckiego wartości swojego majątku we Wrocławiu. Tylko że z takiego systemu stworzonego od początku kolonialnej transformacji przez liberałów, w tym głównie żydów, skorzystało przez 30 lat dziesiątki tysięcy osób, w mniejszości Polaków. Więc trzeba zmienić, cały ten złodziejski system: tzw. „wolnego rynku”, systemowej korupcji, złodziejskiej spekulacji i bezprawnej grabieży majątku i cudzych dochodów, a nie używać jako „bata” na nieposłusznych, którzy sprzeciwili się mega grabieżcom.

Także należy zmienić system wyłudzania po raz drugi, a nawet trzeci, nieruchomości lub odszkodowań, już zapłaconych za nie, w skali kraju, a nie tylko w Warszawie. POPiS-y teatralne, nie tylko w tym zakresie, są jedynie ustawką dla „głupiego ludku”, jak określają żydzi Polaków.

Prezentujemy poniżej 3 artykuły powiązane ze sobą, wybrane rzeczowe merytoryczne komentarze pod pierwszymi tekstami i uzupełniające do tematu artykuły na linkach.

Redakcja KIP

Mateusz Morawiecki mówi o „pośmiertnym zwycięstwie Hitlera”. Reakcja Światowego Kongresu Żydów

Mateusz Morawiecki mówił w piątek o „pośmiertnym zwycięstwie Hitlera”, jeśli dojdzie do tego, że Polska będzie musiała wypłacić powojenne rekompensaty.

Wypowiedź premiera skrytykował Światowy Kongres Żydów. Jej przewodniczący Ronald S. Lauder uznał stwierdzenie za obraźliwe i wezwał premiera Morawieckiego do wycofania się z niego.

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się w piątek na konwencji PiS w Łodzi. Podczas przemówienia mówił m.in. o ewentualnej wypłacie przez Polskę odszkodowań za mienie utracone przez Żydów w czasie II wojny światowej. Premier Morawiecki zapewniał, że „tak długo, jak będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość”, do tego nie dojdzie.

Światowy Kongres Żydów krytykuje słowa Mateusza Morawieckiego

Jeśli kiedykolwiek by do tego doszło, że zamieniony zostałby kat i ofiara, to urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera. I dlatego nigdy na to nie pozwolimy – powiedział Morawiecki.

Wypowiedz odbiła się szerokim echem w mediach izraelskich, teraz odniósł się do niej również Światowy Kongres Żydów (WJC). Jej przewodniczący Ronald S. Lauder w oficjalnym oświadczeniu Kongresu określił słowa polskiego premiera jako „naganne”. Dalej Lauder pisze, że Polska sama ucierpiała z powodu wieloletniej okupacji hitlerowskiej, więc to, że nadal nie potrafi się skonfrontować z tragedią milionów żydowskich obywateli Polski jest niepokojące. Dodaje, że niechęć do uznania tego, że ofiary holocaustu i ich potomkowie mają prawo do choćby niewielkiej rekompensaty jest niefortunna.

Mam nadzieję, że premier Morawiecki został niewłaściwie cytowany i może to wytłumaczyć

– pisze w oświadczeniu Ronald S. Lauder. Jeśli tak się nie stanie słowa o „pośmiertnym zwycięstwie Hitlera” trzeba potępić i całkowicie odrzucić. Lauder liczy na to, że Mateusz Morawiecki „zaprzeczy lub całkowicie wycofa się z tego obraźliwego i całkowicie niezrozumiałego stwierdzenia”.

Za http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24807980,mateusz-morawiecki-mowi-o-posmiertnym-zwyciestwie-hitlera.html

Światowy Kongres Żydów o słowach Morawieckiego: naganne

„Naganną” i „skrajnie niepokojącą” nazwał przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder wypowiedź premiera Morawieckiego na temat restytucji mienia pożydowskiego. Szef rządu stwierdził, że byłoby to równoznaczne z „pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”.

© Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Michael … Ronald S. Lauder, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów, przemawiający na wiecu przeciwko antysemityzmowi w Berlinie, 14 września 2014 r.

Słowa te padły podczas piątkowej konwencji wyborczej PiS w Łodzi.

Morawiecki powiedział wówczas, że Polska nie zgodzi się na wypłacanie jakichkolwiek odszkodowań związanych z II wojną światową.

– Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość – mówił Morawiecki przypominając o. Dodał, że oznaczałoby to zamianę kata i ofiary, a to z kolei byłoby nie tylko pogwałceniem zasad prawa międzynarodowego, ale też „pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”.

Na słowa Morawieckiego zareagował szef Światowego Kongresu Żydów (WJS) Ronald S. Lauder.

W oświadczeniu wysłanym do prasy Lauder zauważa, że Polska sama przez lata była poddana „dzikiej hitlerowskiej okupacji, a to sprawia, że ??jej brak odpowiedniej konfrontacji z tragedią milionów jej żydowskich obywateli, którzy mieli być unicestwieni przez Niemców, jest szczególnie niepokojący” – pisze Lauder.

„Ta niechęć do uznania, że  ofiary Holokaustu i ich spadkobiercy mają prawo do odrobiny materialnej sprawiedliwości, jest niefortunna”, kontynuuje Lauder, „ale twierdzenie premiera Morawieckiego – zakładając, że rzeczywiście takie słowa padły – że zapewnienie restytucji Żydom za ich zrabowaną własność byłoby „pośmiertnym zwycięstwem Hitlera” jest skrajnie niepokojące”

Szef WJC wyraża w oświadczeniu nadzieję, że premier Morawiecki został błędnie cytowany i może udzielić wyjaśnień. „W przeciwnym razie uczucia leżące u podstaw jego słów mogą być scharakteryzowane jako naganne” – pisze Ronald S. Lauder. „Jako długoletni przyjaciel Polski i Polaków wzywam premiera Morawieckiego, by albo zaprzeczył, albo wycofał to głęboko obraźliwe i całkowicie niezrozumiałe stwierdzenie”.

Na stronie www.worldjewishcongress.org Światowy Kongres Żydów przypomina, że zaledwie kilka dni wcześniej na pierwszej stronie „Rzeczpospolitej:” Ronald S. Lauder w artykule „Polacy nie byli winni Auschwitz” napisał o swojej dobrze znanej i wieloletniej przyjaźni i podziwie dla Polski, ale też o swoim sprzeciwie wobec zakłamywaniu historii i przejawach antysemityzmu w Polsce.

Za: https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190529920-Swiatowy-Kongres-Zydow-o-slowach-Morawieckiego-naganne.html

Paweł Pudłowski o działce Morawieckiego: To naprawdę duży temat

Premier Morawiecki jest chyba największym beneficjentem „uwłaszczenia elit III RP”. Nie znam drugiego przypadku, który w taki sposób zwiększył swoją majętność

– powiedział Paweł Pudłowski, nr 7 na warszawskiej liście KE, w rozmowie z Gazeta.pl.

Z poniedziałkowego materiału wynika, że premier Mateusz Morawiecki w 1999 roku kupił działkę od Kościoła po zaniżonej cenie. Zapłacił za nią 700 tys. złotych, mimo że później wyceniono ją na 4 mln złotych. Obecnie ma być warto około 70 mln złotych.

Za:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24804795,pawel-pudlowski-premier-morawiecki-jest-chyba-najwiekszym-beneficjentem.html

Wybrane rzeczowe komentarze pod dwoma tekstami

Start Koniec

Działalność tej organizacji ma bardzo silne znamiona i cechy terrorystycznej organizacji. Działalność Żydów jest bardzo zbliżona do Hamasu, który jest uważany za organizację terrorystyczną!

Agata Cieślak

Szkalowanie Polski też jest naganne i skrajnie niepokojące.

podkarpacie55

Niech ktoś mi wytłumaczy o co naprawdę chodzi. W mojej miejscowości już w latach 90-tych potomkowie właściciela żydowskiego budynku odzyskali własność i go oddali w dzierżawę . Uważałem że sprawy majątkowe dla potomków polskich obywateli żydowskiego pochodzenia zostały załatwione, jeżeli nie to powinny być jak najszybciej im oddane. Słyszałem jednak że organizacje żydowskie domagają się oddania majątków obywateli żydowskich tych którzy nie pozostawili potomków. Taka sytuację uważam za rasistowską dlaczego naród żydowski ma dostać tylko dlatego że majątek pozostawił Polak pochodzenia żydowskiego?

janek58kos

Potomkowie , którzy , wg prawa spadkowego , obowiązującego w Polsce ( podobne przepisy obowiązuja w całej Europie, a nawet w znakomitej większości świata, bo maja swe zródła w prawie rzymskim i Kodeksie Napoleona) przedstawili swoje racje do spadków ( testamenty, stopień pokrewieństwa) zostali już zaspokojeni w swych zadaniach, i to z naddatkiem. O co wiec chodzi ? I dlaczego nie słyszy się o żądaniach Izraela wobec państw bałtyckich , Białorusi, Ukrainy, Rosji ?
Trzeba tez dodać, że jest szereg umów międzynarodowych , które uregulowały sprawę odszkodowań już dawno temu. Ciekawi mnie stanowisko w tej sprawie Swiatowego Kongresu Polakow, Swiatowego Kongresu Czechow, Swiatowego Kongresu Francuzow i w ogole swiatowych kongresow Serbow , Rosjan, Chinczykow, Niemcow, Luksemburczykow , Wlochow, Grekow , Belgow, Holendrow i innych, licznych nacji .

intelektualista123

antysemityzm to jest taka wygodna pałka, tak samo jak w GW pałką jest polityka wstydu, ale społeczeństwo dorasta i zaczyna rozumieć, że te pałki należy olewać ciepłym sikiem i robić swoje, ja mam w dupie kto co o mnie mówi, jak ktoś chce to mnie może do woli opluwać a i tak grosza nie dostanie, bo opinie Żydów, Niemców czy innych spływa po mnie jak po kaczce!!!!!!!!!!!!!!

znawca_prawdy

Ta ustawa 447 mówi o zwrocie mienia bezspadkowego, czyli żydów którzy wtedy byli obywatelami Polski, a państwa który próbuje wyłudzić od nas pieniądze, czyli Izraela nie było na mapie. Dlaczego więc w artykułach się wprowadza ludzi w błąd pisząc że chodzi o zwrot mienia spadkobiercom? mam nadzieję że PO po wykurzeniu PIS nie dopuści do okradzenia naszego kraju.

dymczasem

Światowy kongres żydów puścił bonczura. Czekam na wypowiedzi Światowego kongresu tajlandczykow, ormian, argentynczykow, haitanczykow, slowakow czy tez australijczykow. Nie ma takich powołanych? to co mnie obchodzi jakiś kongres żydów? może miał sens jak walczyli o to by mieć swój kraj. Jak już maja, to niech zamkną paszcze i pilnuja tego swojego kawałka pustyni, bo jeszcze ktoś się wkurzy, jak pewien malarz pokojowy z austrii.

fezuj

Ale przecież Polska wypłaciła Żydom odszkodowanie w latach pięćdziesiątych, więc sprawa roszczeń powinna być zamknięta.

2fat

Chodzi o to że jacyś przypadkowi cwani Żydzi chcieliby jakieś odszkodowania za innych Żydów z którymi oprócz poczucia narodowego nie mieli nic do czynienia. To wyjątkowo bezczelna sprawa. Prywatnie byłaby to sprawa o próbę oszustwa i przywłaszczenia sobie cudzych pieniędzy.

ba_sw_ek

Ludzie, poczytajcie trochę, to nie boli. USA przejęły na siebie zobowiązania Polski wobec obywateli pochodzenia żydowskiego, po zapłaceniu przez Polskę USA 40 mln dolarów. A zatem o zwrot odszkodowań obywatele pochodzenia żydowskiego, tzn. ich spadkobiercy, a nie organizacje żydowskie, powinni zwracać się do USA nie do Polski. Umowy międzynarodowe obowiązują

snurfik

Sztucznie podsycany ogien przez Izrael przed wizyta Dudy w USA. Chodzi o „urobienie” Polski przed USA tak, by Duda stal jak lokaj przy stoliku z Trumpem i w koncu podpisal cos (niekrzystnego dla Polski), o czym wszyscy zaniedlugo sie dowiemy.

vicenteolivio

Morawiecki powiedział prawdę, natomiast Żydom wydaje się – a nawet są o tym śmiertelnie przekonani!!! – że o nich mogą się wypowiadać wyłącznie oni sami! Jakaś głęboko ukryta martyrologia i powojenne samobiczowanie! Ile można??? Otóż, Drodzy Żydzi, każdy na świecie ma prawo wypowiedzieć się w Waszej sprawie, a już z pewnością możemy się wypowiadać my, Polacy, którzy cierpieliśmy równie dużo z rąk oprawców i nas teraz stawia się w miejscu tych właśnie oprawców! Zamknijcie więc już te swoje hipokrytyczne mordki i przyjmijcie do swojej wiadomości, że nie jesteście jedynym i wybranym narodem świata!!!

jabbaryt

Tym samym Światowy Kongres Żydów udzielił oficjalnego poparcia PIS. Efektem wystąpienia Laudera będzie to, że nastąpią przepływy elektoratu od Konfederacji do PiS. No bo skoro Żydzi krzyczą na Morawieckiego, że antysemita, to dla ludu smoleńskiego jest najlepszy argument, że to swój gość. Gdyby Światowy Kongres Żydów chciał wykończyć PiS to ogłosiłby że Morawiecki to najlepszy przyjaciel Izraela i pozwoli im odzyskać zagrabione majątki. W takiej sytuacji PiS nie przekroczyłby progu wyborczego.

yablonski

W okresie od września 1939 r do kwietnia 1945 r. (całością od czerwca 1941 r ) terenami Polski zarządzała administracja Państwa Niemieckiego – do nich należy kierować ewentualne roszczenia

mr_gm

Chętnie poznam pogląd pana Laudera i rządu USA na podobne żądania Indian amerykańskich.

marcinmarcin12

Większość Żydów była by dzisiaj obywatelami Ukrainy bądź Białorusi.

patriot.wr

Brawo Panie Premierze!
Celnie i w punkt!
Ręce same składają się do oklasków.

ewropejczyk

Temat kukły Judasza był w GŻ wałkowany przez 2 tygodnie. Wypowiedzieli się chyba wszyscy z rodziny Czerskiej, a Dawid W. w sposób naukowy udowodnił, że to jest początek faszyzmu.
Może niech teraz chociaż w jednym artykule jeden z was napisze coś dłuższego poza streszczeniem notatki z Izraela.
Może Applebaum, Śpiewak, Smolar, Holland, Węglarczyk, Meller, Morozowski, Broniatowski, … też się wypowiedzą? Jaką korzyść mamy z takich Żydów w Polsce, którzy w żadnej sprawie (nawet tak oczywistej jak ta) nie staną w obronie Polski. Co musiałoby się stać, aby oni stanęli po naszej (polskiej) stronie?

dolegapit

A czy Żydzi są gotowi oddać Palestyńczykom ziemie, które im zabrali? Naprawdę – jak się patrzy na to co robi część Żydów, bo i wśród Żydów są na pewno dobrzy ludzie, i ich pazerność – to trudno nie stać się antysemitą.

marwel

Żydostwo jest naprawdę bezczelne. Nie popierałem działań Hitlera ale je w pełni rozumiem.

pejsyszatana

Mienie bezspadkowe przechodzi na rzecz państwa. Koniec i kropka.

jjalu1

A kto doprowadził do takiego podziału Europy, jaki mamy? Ile dóbr straciła Polska i Polacy. Od ofiar domagać się rekompensat? Każda wyciągnięta ręką powinna zostać „obcięta”! Wielka to niegodziwość ze strony Żydów!!!! Że w ogóle mają czelność…!!!

twojeprawda

„Jeśli kiedykolwiek by do tego doszło, że zamieniony zostałby kat i ofiara”‚
ale to już się stało.. patrz Żydzi oraz ich faszyzm w Izraelu i okolicach

benusek

Ponoć do dnia dzisiejszego Polska płaci dodatek emerytalny żydowskim dezerterom z Armii Andersa. Jeśli to jest prawda , to mnie nie dziwi dlaczego żydzi chcą odszkodowania , jak również nie będę zaskoczony gdy zażądają odszkodowania za mienie z obszaru IRP.

zuuuraw

„niechęć do uznania tego, że ofiary holocaustu i ich potomkowie mają prawo do choćby niewielkiej rekompensaty jest niefortunna. ”
Głupi Lauder albo nie zrozumiał, albo rżnie głupa ! Przecież Morawiecki nie kwestionuje zasadności prawa do zadośćuczynienia ofiarom, kwestionuje tylko adresata tych roszczeń żydowskich. Lauder i inni z „Holocaust Industry” , winni żądać odszkodowań od sprawców holocaustu, czyli Niemców, a nie Polaków.

val_drakul

PEŁO oczywiście zgodziło by się na oddanie wszystkiego a w pierwszej kolejności poszły by kamienice razem z lokatorami.

intelektualista123

Żydzi zajmijcie się sobą, macie swoje państwo i odpieprzcie się, niczego nie dostaniecie, bo wam się nic nie należy, nie tylko zawsze byliście przeciwko Polsce, witaliście bolszewików z kwiatami, zdradzaliście bolszewikom w 39 roku kogo trzeba zabić albo na Sybir popędzić, potem tworzyliście aparat terroru w PRL, mordowaliście i torturowaliście Polaków ( 50 tys. żołnierzy wyklętych- antykomunistycznego podziemia), a dzisiaj kłamiecie i opluwacie Polaków, chcecie nas okraść i to się wam nie uda, bo Polacy w końcu wyjdą na ulicę, gdyby rządowi zmiękła rura!!!!!!!!
Nie wiem dlaczego w Izraelu polska ambasada rozdaje polskie paszporty, dla ludzi, którzy nas nienawidzą i nie mówią słowa po polsku!!!!!!!!!!!!!!!
Żydzi wasze miejsce jest w Izraelu, oddawać nasze paszporty i spieprzać mi z Polski, na którą non stop plujecie BASTAAAAAAAAAAAAAAAA

1noitatneserper

Żydzi to faszyści
– – – – – – – – – – – –
Faszyzm zaczął się od Abrahama. On i jego potomkowie ubzdurali sobie, że są narodem wybranym przez Boga. Tak usprawiedliwiali późniejszy holokaust na narodach zamieszkujących Kanaan, czyli ziemie obiecaną. Rzeź mieszkańców Kanaanu poprzedziła stosowana kampania nienawiści.

armagedon888

Jest książka ,,Przedsiębiorstwo Holokaust” N. Finkensteina , wyjaśnia doskonale jak perfidnie postępują organizacje żydowskie na świecie. POLECAM

leonleonidas

POPIS ugaduje się z żydostwem. To są zdrajcy i szkodnicy Polski.

Za:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24807980,mateusz-morawiecki-mowi-o-posmiertnym-zwyciestwie-hitlera.html

 https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190529920-Swiatowy-Kongres-Zydow-o-slowach-Morawieckiego-naganne.html

Od Redakcji KIP: W uzupełnieniu polecamy przeczytanie:

Oficjalne źródła z Międzynarodowego Czerwonego Krzyża dowodzą, że „holokaust” był żydowskim oszustwem.
Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskiemu kłamstwu – nie, pomimo rezolucji ONZ w sprawie „Holocaustu”!
Kto i dlaczego spowodował II wojnę światową oraz planował podział świata na 16 państw po wojnie ?
UKRYTA HISTORIA NIESAMOWITEGO ZŁA CHAZARSKIEJ MAFII The Hidden History of the Incredibly Evil Khazarian Mafia

Comments

 1. mjacek2013 says:

  Polecam i te materiały:

  Wywiad z Rabinem

  FILM
  https://www.cda.pl/video/8843126d?fbclid=IwAR0kMkskLjBNjLzaqbMyoL6bGrN-DqEiGYl8gVxWkcO7wymbEQ6BslMtspA
  Rabin Abe Finkelstein o żydowskiej kontroli świata

  TEKST
  https://wirtualnapolonia.com/2012/07/28/rabbi-abe-finkelstein-6-milionow-600-tysiecy-czy-60-tysiecy-to-tylko-liczba/

  Według Finkelsteina, jesteś nikim tylko zwierzęciem do zabicia i poświęcenia ich “bogu” – Lucyferowi, i wykorzystywanym [dosł. dojonym] przez “wybrańców boga” z wszystkiego co masz i tak długo jak żyjesz.
  Jest to zarys tego co obecnie oni nazywają “NWO” – syjo-nazistowska lucyferiańska doktryna światowej dominacji i przejęcia świata. Powaga z jaką wypowiada się rabin Finkelstein to rzeczywiście coś ważnego. Mówi jakby o tym wszystkim wiedział od podszewki, do ostatniego przecinka i kropki.
  Zasadniczo to przedstawia ich całą doktrynę najgłębszego zła, światowej dominacji, nieograniczonego pasożytnictwa, wojen i rewolucji, marionetkowych rządów i w jaki sposób je kontrolują, ofiary rytualne setek tysięcy dzieci każdego roku i wszystko inne. Jest to ich doktryna w całości. Nie można już nic dodać. I wypowiedziana jasno przez kogoś o największym autorytecie, wyraźnie i szczegółowo.
  Finkelstein zachowuje się zupełnie zwyczajnie i mówi wszystko otwarcie, w sposób pół-humorystyczny, o tym jak wykorzystywani są Goje i niszczą się wzajemnie w tych wszystkich wojnach i rewolucjach zainscenizowanych i kierowanych przez “wybrańców boga”.
  “Rabin Finkelstein w zdumiewający sposób udziela szczerych odpowiedzi o kontroli sprawowanej przez światowe żydostwo nad bankami, mediami i rządami, ich stworzeniem komunizmu, założeniem przez nich jezuitów, oszustwie holokaustu, rytuałem składania ofiar z ludzi i wielu innych zadziwiających sprawach. Dla mnie jedyną rzeczą bardziej szokującą niż szczere wyznania rabina Finkelsteina jest jego totalnie bezduszne lekceważenie i zabawna pogarda wobec nas, skromnych “Gojów”. Co o tym myślicie?”

 2. marcin says:

  Z punktu widzenia tradycji judeochrześcijańskiej pozornie kontrowersyjny wniosek, że nie-żydzi nie mają statusu ludzi, jest całkowicie uzasadniony.

  Status nie-żydów jako podludzi jest wielokrotnie potwierdzony w świętym Talmudzie – o czym dużo osób wie, ale pochodzi wprost z „Pisma świętego” – z czego mało kto zdaje sobie sprawę. Mówi o tym dokładnie wiersz 31 w 34 rozdziale Księgi Ezechiela. W Biblii Tysiąclecia Ez 34:31 brzmi (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=738):
   
  31 A wy, owce moje, jesteście owcami mego pastwiska, Ja zaś Bogiem waszym – wyrocznia Pana Boga. 
   
  Trudno w oparciu o ten wiersz dojść do wniosków, które przedstawili święci rabini w Talmudzie, którzy na ten wiersz się powołują. Trzeba się wykazać większą dociekliwością i zaglądnąć do przekładu sprzed czterystu lat, do Biblii Jakuba Wujka (http://biblia-online.pl/Biblia/JakubaWujka/Ksiega-Ezechiela/34/1): 

  31. A wy, trzody moje, trzody pastwiska mego, ludzie jesteście, a ja PAN Bóg wasz, mówi PAN Bóg.
   
  To brzmienie jest znacznie bardziej rzetelne, wystarczy porównać je z każdą inną wersją językową. W powstałej w zbliżonym czasie co Biblia ks. Wujka anglojęzycznej Biblii króla Jakuba wiersz ten brzmi następująco (https://www.sacred-texts.com/bib/kjv/eze034.htm#031):

  31 And ye my flock, the flock of my pasture, are men, and I am your God, saith the Lord GOD.

  Tekst angielski odpowiada polskiemu, ale w wersji ks. Wujka. Biblia Tysiąclecia bezwstydnie sfałszowała to zdanie. Podziękowania dla profesora Chrostowskiego i jego równie rzetelnych kolegów!

  W Talmudzie doktryna o zwierzęcym statusie nie-żydów jest rozwijana przykładowo w taki sposób: kontakt z ciałami nieboszczyków powoduje nieczystość rytualną. Dlatego kontakt z cmentarzem powoduje nieczystość. Dokładniej: kontakt z żydowskim cmentarzem powoduje nieczystość ale kontakt z cmentarzem gojów już nie, ponieważ goje nie są ludźmi, i uzasadniane to jest właśnie odwołaniem do Ez 34:31. Tak tłumaczy Baba Mezia 114b (http://halakhah.com/babamezia/babamezia_114.html):

  For it has been taught: R. Simeon b. Yohai said: The graves of Gentiles do not defile, for it is written, And ye my flock, the flock of my pastures, are men;  only ye are designated ‚men’.

  Nauczano: R. Simeon ben Yohai mówił: kontakt z grobami pogan nie bezcześci ponieważ jest napisane, A wy, trzody moje, trzody pastwiska mego, ludzie jesteście; tylko wy jesteście nazwani ludźmi.

  Tylko żydzi są ludźmi – to jest napisane wprost w „Piśmie świętym” i rozwinięte w świętym Talmudzie. Wiemy również że takie rozumienie „Pisma świętego” przyjmował Jezus „Chrystus”. Ewangelia Mateusza 15 (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=258):

  21 Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 
  22 A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha”. 
  23 Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: „Odpraw ją, bo krzyczy za nami!” 
  24 Lecz On odpowiedział: „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela”. 
  25 A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: „Panie, dopomóż mi!” 
  26 On jednak odparł: „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom”. 
  27 A ona odrzekła: „Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów”. 

  „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom” – porównać nie-żydów do psów mógłby dzisiaj każdy przyzwoity rabin, choć obecnie porównuje się raczej do bydła.
  Oczywiście Jezus mówił też o Samarytaninie, sugerując że nie-żydzi, również mają status ludzi (Łk 10:30-37). Sprzeczność? Jedną z charakterystycznych cech judejskiej doktryny są trudności napotykane w poddawaniu jej analizie w oparciu o logikę dwuwartościową i nauczanie Jezusa, w tym kontekście, jest typowym produktem judaizmu.
  W powyższym tekście Jezus wprost uznał Kaananejczyków za psów, co więcej, uznawał się wyłącznie za reformatora judaizmu, wbrew późniejszemu nauczaniu faryzeusza świętego Szawła, co to samodzielnie obwołał się apostołem i pośmiertnie ogłosił rzekomego „króla żydowskiego” uniwersalnym „synem bożym” boga całego świata.
  Jezus w wielu aspektach swojego nauczania, które do nas dotarły, był nieprawomyślnym reformatorem, jednak nie da się ukryć że reformował judaizm, pozostawał w żywym kontakcie z jego fundamentami. Sam zresztą deklarował: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić” (Mt 5:17, http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248) a zaraz potem, sam sobie zaprzeczał mówiąc: „Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa”. (Mt 5:27-28). Sprzeczność? Zmieniał Prawo czy nie zmieniał? No cóż, judaizm nie poddaje się łatwo analizie z użyciem logiki dwuwartościowej.

  ================

  Jednym z produktów judeochrześcijaństwa jest hierarchia rasowa, podział narodów i kultur na lepsze i gorsze. Nie było jej w Imperium Sowieckim, pewnie dzięki innej bo prawosławnej kulturze i uniwersalistycznym zapędom bolszewików. W Imperium Judeoanglosaskim hierarchia taka istnieje i Polacy, jako Słowianie, znajdują się w niej – delikatnie rzecz ujmując – niewysoko.

  Doktrynalnie hierarchia rasowa wywodzi się wprost z judaizmu, co wyżej wykazano. W Trzeciej Rzeszy, która ostatnio na naszych ziemiach dość zdecydowanie egzekwowała przekonanie o wyższości rasowej Germanów wobec Słowian, pogląd ten był rozwijany przez naukowców czerpiących pełnymi garściami z Talmudu i literatury talmudycznej. Chyba jeszcze niżej od Słowian w tej doktrynie znajdują się różne „czarnuchy”. Wiemy doskonale ze starożytnej literatury, że afrykańskie „czarnuchy” czy to z Sudanu czy z Etiopii pozostawały w stałym kontakcie z ludami Bliskiego Wschodu i, na tyle ile z tej literatury wiadomo, byli traktowani jak ludzie. Różniący się wyglądem, ale jednak ludzie, z którymi się bito, handlowano czy żeniono
  Skąd się wziął pogląd o zwierzęcej naturze Murzynów? Bardzo zdecydowana dehumanizacja „czarnuchów” znajduje się w dostępnej literaturze, dokładnie w pismach wielkiego żydowskiego filozofa Mosze ben Majmona, Rambama, Majmonidesa. Ponad 800 lat temu napisał on (https://texemarrs.com/092013/maimonides_a_racist.htm):

  “Some of the Turks (i.e. the Mongol race)… and the Blacks… their nature is like the nature of mute animals… they are not on the level of human beings, and their level among existing things is below that of a man and above that of a monkey, because they have the image and the resemblance of a man more than a monkey does.”

  „Niektórzy z Turków (tj. rasy mongoidalnej) … i czarni … ich natura jest jak natura niemych zwierząt … nie znajdują się na poziomie istot ludzkich, a ich poziom wśród istniejących stworzeń jest poniżej ludzi, a wyżej małp, ponieważ mają wizerunek i podobieństwo ludzi bardziej niż małpy. ”

  Powyższy tekst jest rozwinięciem doktryny rasowej objawionej światu między innymi przez proroka Ezechiela i rozwiniętej w „Piśmie świętym” i Talmudzie. Majmonides to wielki żydowski uczony, zwany „drugim Mojżeszem” i zapewne to dzięki niemu żydzi narzucili światu, a najpierw Judeoanglosasom, przekonanie że „czarnuchy” nie są ludźmi. Pogląd ten ciągle znajduje szczególnie zdecydowanych wyznawców w żydowskiej Palestynie, o czym mówi David Sheen:

  https://www.youtube.com/watch?v=QEfxIys4BY0

  Sheen, który mieszka w Palestynie, przywołuje przeróżne przykłady żydowskiego rasizmu, w tym dość drastyczne lincze na „czarnuchach”, które zdarzają się na ulicach Tel-Avivu czy innych palestyńskich miast. Co ciekawe: status podludzi udziela się również czarnym żydom, którzy od wieków żyli w Etiopii i czasami dostają się do żydowskiej Palestyny i zwykle orientują się, że trafili pod zły adres.
  Do dzisiaj w krajach zdominowanych przez ludy o ciemniejszej karnacji, zwłaszcza tych które doświadczyły kontaktów kulturowych z Judeoanglosasami, w sprzedaży znajdują się maście rozświetlające skórę, nadające cerze trupi wygląd. Produkty takie są dostępne dla „czarnuchów”, którzy chcą stać się, chociaż w części, ludźmi:

  https://static-01.daraz.pk/original/3d2a72b4e8a7037d1f532f64bdae82e4.jpg_340x340q80.jpg_.webp

  ================

  Przekonanie że nie-żydzi nie są ludźmi, wynika wprost z kluczowego tekstu judeochrześcijaństwa, z „Pisma świętego”. Oczywiście zwierzęcy status nie-żydów nie przeszkadza dokonywać rozważań na temat: które ludzkie(?) kultury są bardziej zwierzęce a które mają więcej ludzkich pierwiastków, czego owocem jest wyrażony przez Majmonidesa pogląd, że „czarnuchy” znajdują się w hierarchii stworzeń wyżej od małp ale niżej od ludzi. Pamiętajmy: judaizm nie poddaje się łatwo analizie z udziałem logiki dwuwartościowej.

  Ten właśnie judaizm czy judeochrześcijaństwo, to doktrynalny fundament Imperium Judeoanglosaskiego. Jeślibyśmy chcieli zdobyć status ludzi i bez przeszkód traktować innych jak podobnych sobie ludzi, powinniśmy najpierw całe judeochrześcijaństwo wyrzucić na śmietnik.

Wypowiedz się