Zełenski przemienia się w nagiego neonazistowskiego tyrana

Opublikowano Sierpień 1, 2022, autor: State of the Nation

“Jeden zdrajca mniej”: Zełenski nadzoruje kampanię zabójstw, porwań
i tortur opozycji politycznej

złożyli MAX BLUMENTHAL I ESHA KRISHNASWAMY

Twierdząc, że broni demokracji, ukraiński Wołodymyr Zełenski zdelegalizował swoją opozycję, nakazał aresztowanie swoich rywali i przewodniczył zaginięciom i zabójstwom dysydentów w całym kraju.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski określił wojnę swojego kraju z Rosją jako bitwę o samą demokrację. W starannie zaaranżowanym przemówieniu do Kongresu USA 16 marca Zełenski stwierdził: “W tej chwili decyduje się los naszego kraju. Los naszego narodu, czy Ukraińcy będą wolni, czy będą w stanie zachować swoją demokrację”.

Amerykańskie media korporacyjne zareagowały, obsypując Zełenskiego pochlebną prasą, prowadząc kampanię na rzecz jego nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla i inspirując ekstrawagancki muzyczny hołd dla siebie i ukraińskiego wojska podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy w 2022 roku 3 kwietnia.

Zachodnie media odwróciły jednak wzrok, ponieważ Zełenski i najwyżsi urzędnicy w jego administracji usankcjonowali kampanię porwań, tortur i zabójstw lokalnych ukraińskich prawodawców oskarżonych o współpracę z Rosją. Kilku burmistrzów i innych ukraińskich urzędników zostało zabitych od wybuchu wojny, wielu podobno przez ukraińskich agentów państwowych po zaangażowaniu się w rozmowy o deeskalacji z Rosją.

“Na Ukrainie jest jeden zdrajca mniej” – oświadczył doradca MsW Anton Geraszczenko, popierając zabójstwo ukraińskiego mera oskarżonego o współpracę z Rosją.

Zełenski jeszcze bardziej wykorzystał atmosferę wojny, aby zdelegalizować szereg partii opozycyjnych i nakazać aresztowanie swoich czołowych rywali. Jego autorytarne dekrety spowodowały zniknięcie, tortury, a nawet zamordowanie szeregu działaczy na rzecz praw człowieka, komunistycznych i lewicowych organizatorów, dziennikarzy i urzędników państwowych oskarżonych o “prorosyjskie” sympatie.

Ukraińskie służby bezpieczeństwa SBU służyły jako ramię egzekucyjne oficjalnie autoryzowanej kampanii represji. Dzięki szkoleniom cia i ścisłej koordynacji ze wspieranymi przez państwo neonazistowskimi oddziałami paramilitarnymi Ukrainy, SBU spędziła ostatnie tygodnie wypełniając swój rozległy archipelag lochów tortur dysydentami politycznymi.

Tymczasem na polu bitwy ukraińskie wojsko zaangażowało się w serię okrucieństw wobec schwytanych wojsk rosyjskich i dumnie prezentowało swoje sadystyczne działania w mediach społecznościowych. Również w tym przypadku wydaje się, że sprawcy naruszeń praw człowieka uzyskali aprobatę wyższych szczebli ukraińskiego kierownictwa.

Podczas gdy Zełenski wygłasza bromki o obronie demokracji przed czcigodną zachodnią publicznością, wykorzystuje wojnę jako teatr do przeprowadzenia przesiąkniętej krwią czystki politycznych rywali, dysydentów i krytyków.

“Wojna jest wykorzystywana do porywania, więzienia, a nawet zabijania członków opozycji, którzy wyrażają się krytycznie wobec rządu” – skomentował w kwietniu lewicowy aktywista bity i prześladowany przez ukraińskie służby bezpieczeństwa. “Wszyscy musimy obawiać się o naszą wolność i nasze życie”.

Tortury i wymuszone zaginięcia “powszechne praktyki” ukraińskiej SBU

Kiedy wspierany przez USA rząd przejął władzę w Kijowie po operacji zmiany reżimu Euromajdanu w latach 2013-14, rząd Ukrainy rozpoczął ogólnokrajową czystkę elementów politycznych uznanych za prorosyjskie lub niewystarczająco nacjonalistyczne. Uchwalenie przez ukraiński parlament ustaw o “dekomunizacji” jeszcze bardziej złagodziło prześladowania elementów lewicowych i ściganie aktywistów za wypowiedzi polityczne.

Reżim po Majdanie skupił swój gniew na Ukraińcach, którzy opowiadają się za porozumieniem pokojowym z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju, tych, którzy udokumentowali łamanie praw człowieka przez ukraińskie wojsko i członków organizacji komunistycznych. Elementy dysydenckie stanęły w obliczu ciągłego zagrożenia ultranacjonalistyczną przemocą, więzieniem, a nawet morderstwem.

Ukraińska służba bezpieczeństwa znana jako SBU służyła jako główny egzekutor kampanii rządu po Majdanie wewnętrznych represji politycznych. Prozachodni obserwatorzy, w tym Biuro Wysokiej Komisji ONZ (UN OHCR) i Human Rights Watch, oskarżyli SBU o systematyczne torturowanie przeciwników politycznych i ukraińskich dysydentów niemal całkowitą bezkarnością.

OHCR ONZ stwierdził w 2016 r., że “arbitralne zatrzymania, wymuszone zaginięcia, tortury i złe traktowanie takich więźniów związanych z konfliktem były powszechną praktyką SBU … Były oficer Charkowskiej SBU wyjaśnił: “Dla SBU prawo praktycznie nie istnieje, ponieważ wszystko, co jest nielegalne, może być utajnione lub wyjaśnione przez odniesienie do konieczności państwowej”.

Jewhen Karas, założyciel niesławnej neonazistowskiej jednostki C14, szczegółowo opisał bliskie relacje, jakie jego gang i inne skrajnie prawicowe frakcje cieszyły się z SBU. SBU “informuje nie tylko nas, ale także Azowa, Prawy Sektor i tak dalej”, chwalił się Karas w wywiadzie z 2017 roku.

Kijów oficjalnie popiera zabójstwo ukraińskich burmistrzów za negocjacje z Rosją

Odkąd Rosja rozpoczęła operację wojskową na Ukrainie, SBU ściga lokalnych urzędników, którzy zdecydowali się przyjąć dostawy humanitarne z Rosji lub negocjowali z siłami rosyjskimi w celu zorganizowania korytarzy ewakuacji cywilnych.

Na przykład 1 marca Wołodymyr Strok, burmistrz wschodniego miasta Kreminna w kontrolowanej przez Ukrainę części Ługańska, został porwany przez mężczyzn w mundurze wojskowym, według żony, i postrzelony w serce.

3 marca pojawiły się zdjęcia wyraźnie torturowanego ciała Stroka. Dzień przed morderstwem Struk podobno namawiał swoich ukraińskich kolegów do negocjacji z prorosyjskimi urzędnikami.

Anton Gerashchenko, doradca ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, świętował zabójstwo mera, oświadczając na swojej stronie Telegramu (patrz poniżej): “Na Ukrainie jest jeden zdrajca mniej. Mer Krzeminny w obwodzie ługańskim, były deputowany ługańskiego parlamentu został znaleziony zabity”.

Według Geraszczenki Strok został osądzony przez “sąd trybunału ludowego”.

Telegram Antona Gerashchenko, doradcy ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, świętującego zabójstwo “zdrajcy” i burmistrza Kreminny Wołodymyra Struka

Dlatego ukraiński urzędnik przekazał mrożącą krew w żyłach wiadomość każdemu, kto zdecyduje się na współpracę z Rosją: zrób to i strac życie.

7 marca burmistrz Gostomelu Jurij Prylipko został znaleziony zamordowany. Prylipko podobno rozpoczął negocjacje z rosyjskim wojskiem w celu zorganizowania korytarza humanitarnego w celu ewakuacji mieszkańców swojego miasta – czerwonej linii dla ukraińskich ultranacjonalistów, którzy od dawna byli w konflikcie z urzędem burmistrza.

Następnie, 24 marca, Giennadij Matsegora, mer Kupyańska w północno-wschodniej Ukrainie, opublikował wideo (poniżej) apelujące do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i jego administracji o uwolnienie jego córki, która była zakładniczką agentów ukraińskiej agencji wywiadowczej SBU.https://videopress.com/embed/JjOO47L8?hd=1&cover=1&loop=0&autoPlay=0&permalink=1&muted=0&controls=1&playsinline=0&useAverageColor=0

Potem było zabójstwo Denisa Kireeva, czołowego członka ukraińskiego zespołu negocjacyjnego, który zginął w biały dzień w Kijowie po pierwszej rundzie rozmów z Rosją. Kiriejew został następnie oskarżony w lokalnych ukraińskich mediach o “zdradę”.

Oświadczenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że “będą konsekwencje dla kolaborantów” wskazuje, że okrucieństwa te zostały usankcjonowane przez najwyższe szczeble władzy.https://videopress.com/embed/vXMNwPxf?hd=1&cover=1&loop=0&autoPlay=0&permalink=1&muted=0&controls=1&playsinline=0&useAverageColor=0

Na dzień dzisiejszy zaginęło jedenastu burmistrzów z różnych miast na Ukrainie. Zachodnie media bez wyjątku podążają za linią Kijowa, twierdząc, że wszyscy burmistrzowie zostali aresztowani przez rosyjskie wojsko. Rosyjskie Ministerstwo Obrony zaprzeczyło jednak oskarżeniu i istnieje niewiele dowodów na potwierdzenie stanowiska Kijowa w sprawie zaginionych burmistrzów.

Zełenski zakazuje opozycji politycznej, upoważnia do aresztowania rywali i propagandy wojennej

Kiedy w lutym wybuchła wojna z Rosją, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wydał serię dekretów formalizujących kampanię Kijowa przeciwko opozycji politycznej i dysydenckim przemówieniom.

W zarządzeniu wykonawczym z 19 marca Zełenski powołał się na stan wojenny, aby zakazać działalności 11 partii opozycyjnych. Partie zdelegalizowane składały się z całego lewicowego, socjalistycznego lub antynatowskiego spektrum na Ukrainie. Należały do nich Partia Za Życiem, Lewicowa Opozycja, Postępowa Socjalistyczna Partia Ukrainy, Socjalistyczna Partia Ukrainy, Związek Sił Lewicy, Socjaliści, Partia Szariatu, Nasza, Państwo, Blok Opozycyjny i Blok Włodzimierza Saldo.

Otwarcie faszystowskie i pronazistowskie partie, takie jak Azowski Korpus Narodowy, pozostały jednak nietknięte dekretem prezydenckim.

“Działania tych polityków zmierzające do podziału lub zmowy nie odniosą sukcesu, ale spotkają się z ostrą reakcją” – oświadczył prezydent Zełenski.

Niszcząc swój sprzeciw, Zełenski zarządził bezprecedensową krajową inicjatywę propagandową, aby znacjonalizować wszystkie telewizyjne wiadomości i połączyć wszystkie kanały w jeden 24-godzinny kanał o nazwie “United News”, aby “powiedzieć prawdę o wojnie”.

Następnie, 12 kwietnia, Zełenski ogłosił aresztowanie swojego głównego rywala politycznego Wiktora Medwedczuka przez ukraińskie służby bezpieczeństwa SBU.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=maxblumenthal&dnt=true&embedId=twitter-widget-2&features=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%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1513975057739042819&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fthegrayzone.com%2F2022%2F04%2F17%2Ftraitor-zelensky-assassination-kidnapping-arrest-political-opposition%2F&sessionId=52fc433c3b20519a34ea2bb0d4e9a604fef6d5e3&siteScreenName=TheGrayzoneNews&theme=light&widgetsVersion=6da0b7085cc99%3A1658260301864&width=550px

Założyciel drugiej co do wielkości partii na Ukrainie, obecnie nielegalnej Patriots for Life, Medwedczuk jest de facto przedstawicielem etnicznej ludności rosyjskiej kraju. Chociaż Patriots for Life jest uważany za “prorosyjski”, częściowo ze względu na jego bliskie relacje z Władimirem Putinem, nowy przewodniczący partii potępił rosyjską “agresję” na Ukrainę.

Członkowie sponsorowanego przez państwo korpusu narodowego neonazistowskiego batalionu Azow zaatakowali dom Medwedczuka w marcu 2019 r., oskarżając go o zdradę i żądając jego aresztowania.

W sierpniu 2020 roku Korpus Narodowy Azowa otworzył ogień do autobusu przewożącego przedstawicieli partii Medwedczuka, raniąc kilku stalowymi kulami pokrytymi gumą.

Administracja Zełenskiego nasiliła atak na jego głównego przeciwnika w lutym 2021 r., Kiedy zamknął kilka mediów kontrolowanych przez Medwedczuka. Departament Stanu USA otwarcie poparł posunięcie prezydenta, oświadczając, że Stany Zjednoczone “wspierają ukraińskie wysiłki mające na celu przeciwdziałanie złośliwym wpływom Rosji…”

Trzy miesiące później Kijów uwięził Medwedczuka i oskarżył go o zdradę. Zełenski uzasadnił zamknięcie swojego czołowego rywala tym, że musi “walczyć z niebezpieczeństwem rosyjskiej agresji na arenie informacyjnej”.

Medwedczuk uciekł z aresztu domowego na początku wojny między Rosją a Ukrainą, ale ponownie jest jeńcem i może być wykorzystany jako zabezpieczenie powojennej wymiany jeńców z Rosją.

Pod okiem Zełenskiego “wojna jest wykorzystywana do porywania, więzienia, a nawet zabijania członków opozycji”.

Odkąd wojska rosyjskie wkroczyły na Ukrainę 24 lutego, ukraińska służba bezpieczeństwa SBU szalała przeciwko wszelkim powtórzeniom wewnętrznej opozycji politycznej. Lewicowi ukraińscy aktywiści spotykają się ze szczególnie surowym traktowaniem, w tym porwaniami i torturami.

3 marca w dnieprze funkcjonariusze SBU w towarzystwie ultranacjonalistów z Azowa dokonali nalotu na dom aktywistów z organizacją Livizja (Lewica), która zorganizowała się przeciwko cięciom wydatków socjalnych i prawicowej propagandzie medialnej. Podczas gdy jedna z aktywistek powiedziała, że członek Azowa “obciął mi włosy nożem”, agenci bezpieczeństwa państwowego zaczęli torturować jej męża, Aleksandra Matjuschenko, przyciskając mu lufę pistoletu do głowy i zmuszając go do wielokrotnego wymachiwania nacjonalistycznym salutem: “Slava Ukraini!”

“Potem założyli nam torby na głowy, związali nam ręce taśmą i zabrali samochodem do budynku SBU. Tam nadal nas przesłuchiwali i grozili, że odetną nam uszy” – powiedziała żona Matjuszczenki lewicowej niemieckiej gazecie Junge Welt.

Członkowie Azowa i agenci SBU nagrali sesję tortur i opublikowali w Internecie zdjęcia zakrwawionej twarzy Matjuszczenki.

Tortury lewicowego aktywisty Aleksandra Matjuszczenki 3 marca w Dnieprze, nagrane przez członków Azowa i opublikowane na Telegramie przez miasto Dniepr

Matjuschenko został uwięziony za to, że “prowadził agresywną wojnę lub operację wojskową”, a teraz grozi mu od 10 do 15 lat więzienia. Pomimo kilku złamanych żeber po pobiciu przez wspieranych przez państwo ultranacjonalistów, odmówiono mu zwolnienia za kaucją. Tymczasem dziesiątki innych lewicowców zostało uwięzionych pod podobnymi zarzutami w Dnieprze.Wśród osób atakowanych przez SBU byli Michaił i Aleksander Kononowicz, członkowie zdelegalizowanego Leninowskiego Komunistycznego Związku Młodzieży Ukrainy. Obaj zostali aresztowani i uwięzieni 6 marca i oskarżeni o “szerzenie prorosyjskich i probiałuskich poglądów”.W następnych dniach SBU aresztowała dziennikarza Yan Taksyura i oskarżyła go o zdradę; działaczka na rzecz praw człowieka Elena Berezhnaya; Elena Viacheslavova, obrończyni praw człowieka, której ojciec, Michaił, został spalony na śmierć podczas ultranacjonalistycznego ataku tłumu na protestujących przeciwko Majdanowi przed Odeskim Domem Związków Zawodowych; niezależny dziennikarz Jurij Tkaczew, który został oskarżony o zdradę, i niezliczona liczba innych; działacz na rzecz praw osób niepełnosprawnych Oleg Novikov, który w kwietniu tego roku został skazany na trzy lata więzienia za to, że popiera “separatyzm”.Lista osób uwięzionych przez ukraińskie służby bezpieczeństwa od wybuchu wojny rośnie z dnia na dzień i jest zbyt obszerna, aby ją tutaj odtworzyć.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=maxblumenthal&dnt=true&embedId=twitter-widget-3&features=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%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1512783497605361665&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fthegrayzone.com%2F2022%2F04%2F17%2Ftraitor-zelensky-assassination-kidnapping-arrest-political-opposition%2F&sessionId=52fc433c3b20519a34ea2bb0d4e9a604fef6d5e3&siteScreenName=TheGrayzoneNews&theme=light&widgetsVersion=6da0b7085cc99%3A1658260301864&width=550px

Być może najbardziej upiorny incydent represji miał miejsce, gdy neonaziści wspierani przez ukraiński rząd porwali Maksima Ryndowskiego, zawodowego zawodnika MMA, i brutalnie torturowali go za zbrodnię treningu z rosyjskimi wojownikami na siłowni w Czeczenii. Ryndovskiy również był Żydem, z wytatuowaną na nodze gwiazdą Dawida i wypowiadał się w mediach społecznościowych przeciwko wojnie we wschodniej Ukrainie.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=maxblumenthal&dnt=true&embedId=twitter-widget-4&features=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%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1500195518697328646&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fthegrayzone.com%2F2022%2F04%2F17%2Ftraitor-zelensky-assassination-kidnapping-arrest-political-opposition%2F&sessionId=52fc433c3b20519a34ea2bb0d4e9a604fef6d5e3&siteScreenName=TheGrayzoneNews&theme=light&widgetsVersion=6da0b7085cc99%3A1658260301864&width=550px

Ukraińska SBU polowała nawet na opozycjonistów poza granicami kraju. Jak donosi dziennikarz Dan Cohen, Anatolij Szarij z niedawno zakazanej Partii Szariatu powiedział, że był celem niedawnej próby zabójstwa SBU. Szarij był zagorzałym przeciwnikiem wspieranego przez USA reżimu majdanu i został zmuszony do ucieczki na wygnanie po latach prześladowań ze strony nacjonalistów.

W marcu tego roku libertariański polityk i ekspert internetowy otrzymał e-mail od przyjaciela “Igora”, który chciał zorganizować spotkanie. Później dowiedział się, że Igor był w tym czasie przetrzymywany przez SBU i był używany do nakłaniania Shariya do ujawnienia swojej lokalizacji.

Ze swojej strony Szarij został umieszczony na osławionej publicznej czarnej liście “wrogów państwa” założonej przez Antona Geraschenko – doradcę MSW, który poparł zabójstwo ukraińskich parlamentarzystów oskarżonych o rosyjskie sympatie. Kilku dziennikarzy i ukraińskich dysydentów, w tym wybitny publicysta Oles Buzina, zostało zamordowanych przez wspierane przez państwo szwadrony śmierci po tym, jak ich nazwiska pojawiły się na liście.

Zwykli obywatele Ukrainy są również poddawani torturom od początku wojny w lutym tego roku. Pozornie niezliczone filmy pojawiły się w mediach społecznościowych pokazując cywilów przywiązanych do latarni, często z odsłoniętymi genitaliami lub twarzami pomalowanymi na zielono. Te akty upokorzenia i tortur, przeprowadzane przez wolontariuszy Obrony Terytorialnej, których zadaniem jest egzekwowanie prawa i porządku w czasie wojny, były wymierzone w wszystkich, od oskarżonych rosyjskich sympatyków po Romów i domniemanych złodziei.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=maxblumenthal&dnt=true&embedId=twitter-widget-5&features=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%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1506003332015398918&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fthegrayzone.com%2F2022%2F04%2F17%2Ftraitor-zelensky-assassination-kidnapping-arrest-political-opposition%2F&sessionId=52fc433c3b20519a34ea2bb0d4e9a604fef6d5e3&siteScreenName=TheGrayzoneNews&theme=light&widgetsVersion=6da0b7085cc99%3A1658260301864&width=550px

To prawa człowieka, które Zełenski przyniósł ukraińskiej ludności cywilnej#Mariupol #StandWithUkraine #RussiaUkraineWar .twitter.com/EWFC048M2q

— Głos Sprawiedliwości ONZ (@TheUN_voice) 3 kwietnia 2022 r.

Ukraińska SBU bada tortury i zabójstwa ze strony CIA

Wasilij Prozorow, były oficer SBU, który uciekł do Rosji po zamachu stanu na Euromajdanie, szczegółowo opisał systemowe poleganie przez służby bezpieczeństwa po Majdanie na torturach w celu zmiażdżenia opozycji politycznej i zastraszenia obywateli oskarżonych o rosyjskie sympatie.

Według Prozorowa, byłego oficera SBU, ukraińskie służby bezpieczeństwa są bezpośrednio doradzane przez CIA od 2014 roku. “Pracownicy CIA są obecni w Kijowie od 2014 roku. Mieszkają w tajnych mieszkaniach i podmiejskich domach” – powiedział. “Jednak często przychodzą do centralnego biura SBU, aby organizować, na przykład, konkretne spotkania lub planować tajne operacje”.

Poniżej rosyjska RIA Novosti sprofilowała Prozorowa i opisała jego ujawnienia w specjalnym programie z 2019 roku.https://videopress.com/embed/XHPlaSCf?hd=1&cover=1&loop=0&autoPlay=0&permalink=1&muted=0&controls=1&playsinline=0&useAverageColor=0

Dziennikarz Dan Cohen przeprowadził wywiad z ukraińskim biznesmenem Igorem, który został aresztowany przez SBU za powiązania finansowe z rosyjskimi firmami i zatrzymany w marcu tego roku w osławionej siedzibie służb bezpieczeństwa w centrum Kijowa. Igor powiedział, że słyszał rosyjskich jeńców wojennych bitych fajkami przez ochotników Obrony Terytorialnej trenowanych przez oficerów SBU. Przy dźwiękach ukraińskiego hymnu narodowego rosyjscy więźniowie byli brutalnie traktowani, dopóki nie wyznali swojej nienawiści do Putina.

Potem przyszła kolej na Igora. “Użyli zapalniczki, aby podgrzać igłę, a następnie włożyli ją pod moje paznokcie” – powiedział Cohenowi. “Najgorzej było, gdy założyli mi plastikową torbę na głowę i udusili mnie, a kiedy przyłożyli mi do głowy pysk karabinu Kałasznikow i zmusili mnie do odpowiedzi na ich pytania”.

Walentyn Naływajczenko, pierwszy szef SBU po operacji zmiany reżimu Euromajdanu w latach 2013-14, pielęgnował bliskie więzi z Waszyngtonem, gdy służył jako konsul generalny w ambasadzie Ukrainy w USA podczas administracji George’a W. Busha. W tym czasie Nalyvaichenko został zwerbowany przez CIA, według jego poprzednika w SBU, Aleksandra Yakimenko, który służył pod rosyjskim rządem obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

W 2021 roku Zełenski wyznaczył jednego z najbardziej znanych ukraińskich wywiadów, Ołeksandra Poklada, na szefa wydziału kontrwywiadu SBU. Poklad jest nazywany “Dusicielem”, co jest odniesieniem do jego reputacji za stosowanie tortur i różnych brudnych sztuczek, aby ustawić politycznych rywali swoich szefów pod zarzutem zdrady.

W kwietniu tego roku pojawiła się żywa ilustracja brutalności SBU w postaci wideo (poniżej) pokazującego jej agentów uderzających grupę mężczyzn oskarżonych o rosyjskie sympatie w mieście Dniepr.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=maxblumenthal&dnt=true&embedId=twitter-widget-7&features=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%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1511301270820343809&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fthegrayzone.com%2F2022%2F04%2F17%2Ftraitor-zelensky-assassination-kidnapping-arrest-political-opposition%2F&sessionId=52fc433c3b20519a34ea2bb0d4e9a604fef6d5e3&siteScreenName=TheGrayzoneNews&theme=light&widgetsVersion=6da0b7085cc99%3A1658260301864&width=550px

“Nigdy nie weźmiemy rosyjskich żołnierzy do niewoli”: ukraińskie wojsko obnosi się ze swoimi zbrodniami wojennymi

Podczas gdy zachodnie media skupiają się bezpośrednio na domniemanych rosyjskich naruszeniach praw człowieka od wybuchu wojny, ukraińscy żołnierze i proukraińskie konta w mediach społecznościowych z dumą pokazują sadystyczne zbrodnie wojenne, od egzekucji w terenie po torturowanie jeńców.

W marcu tego roku proukraiński kanał Telegram o nazwie White Lives Matter opublikował wideo ukraińskiego żołnierza dzwoniącego do narzeczonej rosyjskiego jeńca wojennego, widocznego poniżej, i drwiącego z niej obietnicami kastracji jeńca.https://videopress.com/embed/wnzk7oQc?hd=1&cover=1&loop=0&autoPlay=0&permalink=1&muted=0&controls=1&playsinline=0&useAverageColor=0

Używanie przez ukraińskich żołnierzy telefonów komórkowych martwych rosyjskich żołnierzy do wyśmiewania i zaczepiania swoich krewnych wydaje się być powszechną praktyką. W rzeczywistości ukraiński rząd zaczął używać notorycznie inwazyjnej technologii rozpoznawania twarzy od Clearview AI, amerykańskiej firmy technologicznej, do identyfikowania rosyjskich ofiar i drwin z ich krewnych w mediach społecznościowych.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=maxblumenthal&dnt=true&embedId=twitter-widget-8&features=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%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1508046216420020225&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fthegrayzone.com%2F2022%2F04%2F17%2Ftraitor-zelensky-assassination-kidnapping-arrest-political-opposition%2F&sessionId=52fc433c3b20519a34ea2bb0d4e9a604fef6d5e3&siteScreenName=TheGrayzoneNews&theme=light&widgetsVersion=6da0b7085cc99%3A1658260301864&width=550px

W kwietniu tego roku proukraiński kanał Telegram o nazwie fckrussia2022 opublikował film przedstawiający rosyjskiego żołnierza z zabandażowanym jednym z oczu, sugerując, że został wydłubany podczas tortur i wyśmiał go jako “jednookią” świnię.

Być może najbardziej makabrycznym obrazem, który pojawił się w mediach społecznościowych w ostatnich tygodniach, jest zdjęcie torturowanego rosyjskiego żołnierza, który miał wydłubane jedno z oczu, zanim został zabity. Towarzyszący post został podpisany: “Szukam nazistów”.

Zdjęcia dystrybuowane przez proukraińskie kanały Telegram pokazujące schwytanych, torturowanych i straconych rosyjskich żołnierzy

W kwietniu tego roku pojawiło się również wideo pokazujące ukraińskich żołnierzy strzelających bezbronnym rosyjskim jeńcom wojennym w nogi poza Charkowem. Osobny film opublikowany przez ukraińskich i wspieranych przez USA żołnierzy Legionu Gruzińskiego pokazał bojowników przeprowadzających polowe egzekucje rannych rosyjskich jeńców w pobliżu wioski pod Kijowem.

Ukraińscy i gruzińscy bojownicy Legionu świętują po egzekucji jeńców rosyjskich żołnierzy na wideo

Jest prawdopodobne, że ci żołnierze zostali ośmieleni błogosławieństwami swoich przełożonych. Mamula Mamulashvili, dowódca Legionu Gruzińskiego, który uczestniczył w polowych egzekucjach rannych rosyjskich jeńców wojennych, chwalił się w kwietniu tego roku, że jego oddział swobodnie angażuje się w zbrodnie wojenne: “Tak, czasami wiążemy im ręce i nogi. Mówię w imieniu Legionu Gruzińskiego, nigdy nie weźmiemy rosyjskich żołnierzy do niewoli. Ani jeden z nich nie zostanie wzięty do niewoli”.

Podobnie Giennadij Druzenko, szef ukraińskiej wojskowej służby medycznej, oświadczył w wywiadzie dla Ukraine 24, że “wydał rozkaz kastracji wszystkich rosyjskich mężczyzn, ponieważ byli podludźmi i gorszymi niż karaluchy”.

Ukraińscy urzędnicy przedstawiają kobietę torturowaną i zabitą przez Azowa jako ofiarę Rosji

Podczas gdy zachodnie media skupiają się na rosyjskich naruszeniach praw człowieka w kraju i na Ukrainie, ukraiński rząd autoryzował kampanię propagandową znaną jako “wojna totalna”, która obejmuje sadzenie fałszywych obrazów i fałszywych historii w celu dalszego wplątania Rosji.

W jednym ze szczególnie cynicznych przykładów strategii, Ukraine 24 – kanał telewizyjny, w którym goście wzywali do ludobójczej eksterminacji rosyjskich dzieci – opublikował w kwietniu zdjęcie przedstawiające zwłoki kobiety z krwawą swastyką na brzuchu. Ukraine 24 twierdziła, że znalazła tę kobietę w Gostumel, jednym z regionów w obwodzie kijowskim, który Rosjanie opuścili 29 marca.

Łesia Wasylenko, ukraińska parlamentarzystka, i Ołeksij Arestowycz, główny doradca prezydenta Zełenskiego, opublikowali zdjęcie zbezczeszczonego zwłok kobiety w mediach społecznościowych. Podczas gdy Wasylenko zostawił zdjęcie w Internecie, Arestowych usunął je osiem godzin po opublikowaniu, gdy skonfrontowano je z faktem, że opublikował fałszywkę.

W rzeczywistości obraz został zaczerpnięty z materiału filmowego pierwotnie zarejestrowanego przez Patricka Lancastera, amerykańskiego dziennikarza z Doniecka, który sfilmował zwłoki kobiety torturowanej i zamordowanej przez członków ukraińskiego batalionu Azow w piwnicy szkoły Mariupol, którą przekształcili w bazę.

2:31 w filmie Lancastera wyraźnie widać zwłoki kobiety.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?creatorScreenName=maxblumenthal&dnt=true&embedId=twitter-widget-9&features=eyJ0ZndfdHdlZXRfZWRpdF9iYWNrZW5kIjp7ImJ1Y2tldCI6Im9mZiIsInZlcnNpb24iOm51bGx9LCJ0ZndfcmVmc3JjX3Nlc3Npb24iOnsiYnVja2V0Ijoib24iLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X3R3ZWV0X3Jlc3VsdF9taWdyYXRpb25fMTM5NzkiOnsiYnVja2V0IjoidHdlZXRfcmVzdWx0IiwidmVyc2lvbiI6bnVsbH0sInRmd19zZW5zaXRpdmVfbWVkaWFfaW50ZXJzdGl0aWFsXzEzOTYzIjp7ImJ1Y2tldCI6ImludGVyc3RpdGlhbCIsInZlcnNpb24iOm51bGx9LCJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2R1cGxpY2F0ZV9zY3JpYmVzX3RvX3NldHRpbmdzIjp7ImJ1Y2tldCI6Im9mZiIsInZlcnNpb24iOm51bGx9LCJ0ZndfdHdlZXRfZWRpdF9mcm9udGVuZCI6eyJidWNrZXQiOiJvZmYiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1511053915088990215&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fthegrayzone.com%2F2022%2F04%2F17%2Ftraitor-zelensky-assassination-kidnapping-arrest-political-opposition%2F&sessionId=52fc433c3b20519a34ea2bb0d4e9a604fef6d5e3&siteScreenName=TheGrayzoneNews&theme=light&widgetsVersion=6da0b7085cc99%3A1658260301864&width=550px

W miarę jak broń napływa na Ukrainę z państw NATO, a wojna nasila się, okrucieństwa prawie na pewno się nagromadzą – i to z błogosławieństwem przywództwa w Kijowie. Jak ogłosił Zełenski podczas wizyty w mieście Bucza w kwietniu tego roku, “jeśli nie znajdziemy cywilizowanego wyjścia, znacie naszych ludzi – znajdą niecywilizowane wyjście”.

___
https://thegrayzone.com/2022/04/17/traitor-zelensky-assassination-kidnapping-arrest-political-opposition/

Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=126747

Ukraina dąży do kryminalizacji rosyjskiego wniosku paszportowego

AUTOR: TYLER DURDENPONIEDZIAŁEK, LIP 25, 2022 – 10:15

Niecały miesiąc po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin podpisał niezwykle kontrowersyjny dekret nakazujący”, aby “wszyscy obywatele Ukrainy” otrzymali “prawo do ubiegania się o przyjęcie obywatelstwa Federacji Rosyjskiej w uproszczony sposób”, ukraińska wicepremier Irina Vereschuk ujawniła w piątek, że ustawodawcy zamierzają uczynić uzyskanie obywatelstwa rosyjskiego jako ukraińskiego przestępstwem.

W poście telegrama Vereschuk powiedział, że sprawa była wcześniej omawiana podczas zamkniętego spotkania międzyresortowego, donosi RT.

Inwestorzy zrezygnowali z ożywienia w kształcie litery V, młodych ostrzeżeń BNY

Pytanie jest nie tyle prawne, co polityczne.

Z jednej strony paszport okupanta pomaga zwykłemu człowiekowi przetrwać tymczasową okupację.

Z drugiej strony, jak wytłumaczyć to naszym obywatelom, którzy mogą umrzeć za nas wszystkich na pierwszej linii frontu? W tym za to, że na naszej ziemi nigdy nie będzie rosyjskich paszportów.

Możesz prowadzić długą i trudną dyskusję na temat subtelności prawnych, praw człowieka i potrzeby przetrwania pod okupacją.

 Ale nie zapominajmy: na czerwonym rosyjskim paszporcie jest dużo ukraińskiej krwi – wojskowej i cywilnej, kobiet i dzieci.

Wicepremier podsumował:

Prace nad projektem ustawy trwają, będą dyskusje, ale kierunek został ustalony”.

Dwa dni temu napisała na Facebooku, że paszporty i referenda są wykorzystywane przez Moskwę jako “broń, bardziej niebezpieczna niż pociski”.

Jej zdaniem, ta “broń” umożliwia Rosji stworzenie “żywej tarczy” ukraińskich obywateli na kontrolowanych przez nią terytoriach.

Opublikowano za: https://www.zerohedge.com/geopolitical/ukraine-moves-criminalize-russian-passport-application

Comments

 1. adamd says:

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/768165,Kaligula-pomyleniec-i-okrutnik
  Kaligula….
  “Druga twarz Kaliguli
  Po kilku miesiącach urzędowania cesarz przeszedł ciężką chorobę, która całkowicie go odmieniła. Wszystkich zaczął podejrzewać o spiski. Oskarżył o zdradę swego kuzyna, wnuka Tyberiusza – Gemellusa oraz byłego teścia Marka Juniusza Silanusa. Z obawy przed coraz większymi wpływami Makrona, zmusił prefekta pretorianów do samobójstwa.
  Po śmierci swojej siostry Druzylli, Kaligula ogłosił żałobę państwową, zakazał śmiania się, zażywania kąpieli oraz ucztowania, nawet w gronie rodzinnym. Druzyllę uznano za bóstwo i wybito na jej cześć monety.
  Cesarz planował wprowadzić monarchię absolutną. Ośmieszał tradycję rzymską, wprowadził do senatu konia i mianował go konsulem. Kaligula wydawał olbrzymie kwoty na rozrywki, organizował igrzyska, liczne uczty i imprezy publiczne. Budował wielkie okręty, wille oraz domy wiejskie. Na skutek polityki szalonego władcy w ciągu pół roku skarb państwa został kompletnie ogołocony.
  Świadom coraz gorszej sytuacji finansowej państwa, Kaligula rozpoczął serię procesów o zdradę, konfiskował majątek skazanych na śmierć, co zwiększyło liczbę egzekucji. Niektórych obywateli zmuszał, aby ustanowili go swym spadkobiercą, a potem wysyłał im zatrute przysmaki.
  Cesarz skazywał na śmierć z najbłahszych powodów albo w ogóle bez powodu. Nakazał zabicie swego brata Tyberiusza. Stryj cesarza Klaudiusz został oszczędzony podobno tylko dlatego, że uważano go za nieszkodliwego głupca, osobę, którą interesuje wyłącznie historia i kultura Etrusków.
  Sytuacja w Rzymie stawała się coraz poważniejsza, z powodu zamknięcia spichlerzy w mieście panował głód. Zachowanie cesarza stawało się coraz bardziej nieobliczalne. Organizował zawody z udziałem chorych dzikich zwierząt i okaleczonych lub zniedołężniałych ludzi. Przestępcami kazał karmić lwy, twierdził bowiem, że są oni tańszą strawą niż mięso od rzeźnika.
  Senatorów, których z jego rozkazu pozbawiano życia dyskretnie, wzywał przed swoje oblicze, a po pewnym czasie ogłaszał, że popełnili oni samobójstwo. Ludziom o wysokim statusie społecznym wypalano piętno i zamykano ich w klatkach jak dzikie zwierzęta.
  Doszło do tego, że cesarz ogłosił się bogiem, kazał oddawać sobie stosowną dla boga cześć, budował dla siebie świątynie i zamawiał własne posągi.
  Występki pomylonego władcy ukrócił spisek na jego życie. 24 stycznia 41, w wieku 28 lat cesarz Kaligula został zamordowany. Oficerowie jego gwardii, m.in. Kasjusz Cherea i Korneliusz Sabinus zadali mu około trzydzieści pchnięć noża. Życie straciła też jego żona Cezonia oraz córeczka.”
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Każda epoka ma swojego Kaligulę…….

Wypowiedz się