Przeczytaj to tutaj, jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, dlaczego wojna na Ukrainie została rozpoczęta przez grupę terrorystyczną USA-UK-UA-IL-EU-NATO

Opublikowano Sierpień 2, 2022, autor: State of the Nation

Szef STRATFOR ujawnia Zio-anglo-amerykański spisek na rzecz dominacji nad światem


Dlaczego Oś Anglo-Amerykańska jest tak zdeterminowana, by prowadzić wojnę z Rosją


Globalna geopolityczna szachownica:
psychopatyczni gracze i cyniczne posunięcia
gwarantują przyszłość wiecznej wojny

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wybuchowa prezentacja zorganizowana przez Chicago Council on Global Affairs
ujawnia to, czego żaden urzędnik rządowy, żaden przedstawiciel polityczny, żaden dyrektor organizacji pozarządowej
i żaden dyrektor think tanku nigdy wcześniej nie powiedział publicznie.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Stan narodu

“Od Morza Czarnego do Bałtyku”

Zrzut ekranu 2015-09-10 w 8.36.17 PM

Założyciel STRATFOR George Friedman wyraża głębokie wady i skrajną pychę amerykańskiej wyjątkowości i polityki zagranicznej USA

Poprzednia mapa Europy Wschodniej i Azji Zachodniej stanowi najbardziej aktywną część obecnej globalnej geopolitycznej szachownicy. Kilka kolorowych linijek ilustruje istotę anglo-amerykańskiej strategii geopolitycznej mającej na celu utrzymanie światowej dominacji i globalnej kontroli ekonomicznej. Ta mapa została pokazana jako slajd podczas krytycznego przemówienia wygłoszonego przez założyciela STRATFOR George’a Friedmana. Został zrobiony jako zrzut ekranu na wypadek, gdyby wyjątkowo niestabilny i obciążający film został usunięty z Internetu.

George Friedman wygłosił przemówienie przed Chicago Council on Global Affairs 4 lutego 2015 r., po którym nastąpił dość wymowny okres pytań i odpowiedzi. Być może nie ma innej publicznej prezentacji, która tak wyraźnie nakreśliłaby militarystyczny program geopolityczny Imperium Brytyjsko-Amerykańskiego. Friedman wyjaśnia z niezwykłą szczerością i niezwykłymi szczegółami sposób, w jaki mocarstwa zachodnie ustawiły globalną szachownicę na swoją (anglo-amerykańską oś) pozornie niekończącą się przewagę. Oczywiście to Federacja Rosyjska po raz kolejny znajduje się po przegranej stronie tej Wielkiej Gry … słowami George’a Friedmana.

Zgodnie z narracją neokonserwatystów, Niemcy po raz kolejny znajdują się pośrodku dwóch supermocarstw – USA i Rosji. Niemieckie przeznaczenie postawiło naród w pozycji, która może dosłownie decydować o przyszłym losie świata. W ubiegłym stuleciu pojawiły się dwa bardzo obrazowe przykłady tej samej dramatycznej dynamiki geopolitycznej. Obie I i II wojny światowej wystawiły tych samych trzech potężnych graczy na pełnym ekranie.

Teraz przejdźmy do 2015 roku i wojny domowej na Ukrainie oraz bankructwa Grecji. Oba miały miejsce wraz z największym kryzysem imigracyjnym w historii Europy, ponieważ europejska szachownica jest starannie ustawiana. To, co jest szczególnie ważne w tej chwili, to szybko zmieniająca się pozycja i ruch Niemiec w zarządzie. Cały świat obserwuje i czeka, aby być świadkiem kolejnych ruchów, które wykona kanclerz Angela Merkel. Obecny status tego wysoce znaczącego geopolitycznego meczu szachowego jest dodatkowo przedstawiony na poniższej mapie.

Zrzut ekranu 2015-09-11 w 9.22.36 PM

______________________________________________________________

Dla tych, którzy nie są wtajemniczeni w historię i arkana Wielkiej Gry, to nie z Nowego Jorku czy Waszyngtonu D.C. ruchy są dziś wykonywane na tej wielowiekowej geopolitycznej szachownicy, to chicago. Zarówno Leo Strauss, jak i Milton Friedman uczynili Uniwersytet w Chicago swoim domem akademickim. Leo Strauss, ojciec neokonserwatyzmu, był filozofem politycznym, który zrodził podziemny ruch, który agresywnie wykorzystał amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy do stworzenia de facto amerykańskiego imperium, czasami promowanego jako Pax Americana. Milton Friedman dostarczył fundamentalnego planu niezbędnej ekonomii politycznej, która wspierałaby taką wieczną gospodarkę wojenną. Chicago jest miejscem, w którym toczy się prawdziwa akcja, szczególnie ze względu na centrum imigracyjne, które zawsze było dla wysoko wykształconych imigrantów z Europy Wschodniej i Środkowej, a także niezadowolonych rosyjskich intelektualistów i oligarchów. Głównym celem tej “Wielkiej Gry” zawsze było pozbawienie Rosji bogactwa i eksploatacja wszystkich zasobów naturalnych od Sankt Petersburga po Półwysep Kamczacki.
______________________________________________________________

Chicago: Amerykańska siedziba syjonistycznej neokonserwatywnej kabały NWO

W tym tkwi prawdziwy problem. Od dawna istnieje sieć wschodnich Europejczyków, którzy żywią zatwardziałą nienawiść do wszystkiego, co rosyjskie. Ta nienawiść jest jednocześnie irracjonalna, intensywna i pozbawiona jakichkolwiek podstaw merytorycznych. Ci dożywotni rusofobowie od dziesięcioleci spiskują przeciwko rosyjskiej ojczyźnie; ich przodkowie również spiskowali na przestrzeni wieków. W tym celu zwerbowali cały szereg narodów, które tworzą niewypowiedziany sojusz znany jako Oś Anglo-Amerykańska (patrz słowniczek), który był i jest teraz ustawiony przeciwko Rosji i jej sojusznikom. W USA wielu z tych rusofobów pochodzi z Chicago, ponieważ University of Chicago był używany jako ich siedziba akademicka od dziesięcioleci.

To, że prezydent Barack Obama (który pochodzi z Chicago) jest otoczony tymi samymi zmęczonymi postaciami, jest dość problematyczne. To w pełni wyjaśnia, dlaczego laureat Pokojowej Nagrody Nobla zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zantagonizować Rosję i wznowić zimną wojnę. George Soros (pochodzący z Węgier) finansował obie kampanie prezydenckie Obamy, podczas gdy Zbigniew Brzeziński (pochodzący z Polski) pełnił funkcję jego głównego doradcy ds. polityki zagranicznej. Mianował także całą masę neokonserwatywnych agentów i chicagowskich polityków na kluczowe stanowiska w obu swoich administracjach.

Na przykład zadziorny burmistrz Chicago Rahm Emmanuel żydowskiego pochodzenia rumuńskiego był pierwszym szefem sztabu Obamy. Penny Pritzker, której żydowska rodzina założyła Hyatt Hotels i pierwotnie wyemigrowała z Kijowa na Ukrainie, była przewodniczącą finansów narodowych kampanii prezydenckiej Obamy w 2008 roku. Chicagowski adwokat i konsultant polityczny Obamy, David Axelrod, ojciec był żydowskim imigrantem, który uciekł przed pogromami w Europie Wschodniej. Nawet przeszłość organizacyjna społeczności Obamy była pod silnym wpływem zmarłego Saula Alinsky’ego, organizatora społeczności z Chicago, którego żydowska rodzina wyemigrowała z Rosji.

Jest też obecna Pierwsza Rodzina Neokonserwatyzmu, asystentka sekretarza stanu Victoria Nuland i jej mąż Robert Kagan. Ojciec Wiktorii, Shepsel Ber Nudelman, urodził się w rodzinie imigrantów rosyjskich Żydów Meyera i Vitsche Nudelmanów. Nie trzeba dodawać, że Victoria “F**K the EU” nie przedstawia niezbędnej dyplomacji, aby funkcjonować jako asystent sekretarza stanu ds. Europejskich i eurazjatyckich. Na zawsze zostanie również zapamiętana za samodzielne wznowienie zimnej wojny poprzez ręczne dostarczanie ciasteczek i babeczek zjadliwym antyrosyjskim Ukraińcom przeprowadzającym skoordynowany przez CIA zamach stanu na kijowskim Majdanie, który doprowadził do trwającej wojny domowej. Więzi rodzinne Victorii Nuland: Stały Rząd w akcji

Dwie kluczowe postacie stojące za bezkonkurencyjnymi skrzyniami wyborczymi zgromadzonymi przez Obamę przed wyborami prezydenckimi były George Soros i Zbigniew Brzeziński. Tylko poprzez zrozumienie prawdziwych sił stojących za tymi dwoma postaciami, obecna wojna z Rosją będzie właściwie zrozumiana. Wystarczy powiedzieć, że obie osoby żywią intensywną i irracjonalną nienawiść do Rosji, podobnie jak wszyscy ich współspiskowcy z Zimnego Wojownika, którzy zmówili się, aby upaść państwo rosyjskie.
(Źródło: Anglo-American Axis Wages Financial/Economic War Against Russia)

Ci emigranci z Europy Środkowej i Wschodniej, którzy przybyli do Ameryki, byli w większości liberalną, miejską inteligencją, która kiedyś żyła w rosyjskiej orbicie. Ze względu na ich wspólne rusofobiczne uczucia, naturalnie związali się ze sobą we wspólnej sprawie, aby obalić Rosję, co kiedyś zrobili poprzez starannie zaplanowaną rewolucję bolszewicką. “Rewolucja rosyjska” w rzeczywistości miała niewiele wspólnego z rdzennymi Rosjanami, a wiele z tą zbójecką grupą europejskich rusofobów. Rewolucja bolszewicka została w rzeczywistości wymyślona i wyprodukowana, sfinansowana i promowana zarówno w Nowym Jorku, jak i w Londyńskim City. Bez amerykańskiego finansowania wojny i brytyjskiego wywiadu wojskowego Związek Radziecki nigdy nie zostałby ustanowiony.

Rusofobia

*Rusofobia w tym szczególnym kontekście była celowo produkowana (jak w Made in the USA) przez pokolenia jako podstęp usprawiedliwiający eksploatację rosyjskiej Ojczyzny. Fabrykując strach przed “rosyjskim niedźwiedziem”, łatwo jest zmobilizować światową opinię przeciwko niej. Friedman odnosi się do tego, jak “przerażająca” byłaby silna Rosja, zwłaszcza gdy jest blisko sprzymierzona z Niemcami.

Pierwotna grupa zatwardziałych rusofobów była przede wszystkim żydowska. Byli bankierami i biznesmenami, naukowcami i pracownikami akademickimi, prawnikami i lekarzami; i zawsze przeszczepy z Europy Środkowej lub Wschodniej. Wokół tego jądra wściekle antyrosyjskich aktywistów (np. George Soros) pojawili się inni sympatycy. Następnie do sprawy włączyli się wykształceni konserwatywni katolicy (np. Zbigniew Brzeziński) z tych samych krajów Europy Wschodniej. Historia George’a Friedmana wpisuje się w ten wzorzec zgodnie z poniższą biografią:

Dzieciństwo Friedmana zostało ukształtowane bezpośrednio przez konflikt międzynarodowy. Urodził się w Budapeszcie na Węgrzech w rodzinie żydowskiej, która przeżyła Holokaust. Jego rodzina uciekła z Węgier, gdy był dzieckiem, aby uciec przed reżimem komunistycznym, osiedlając się najpierw w obozie dla przesiedleńców w Austrii, a następnie emigrując do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczęszczał do szkół publicznych w Nowym Jorku i był wczesnym projektantem skomputeryzowanych gier wojennych. [1]

Na tym istotnym tle poniższy film z przemówienia George’a Friedmana jest dostępny na 4 różnych kanałach do poważnego rozważenia przez czytelnika. Dwa z nich mają niemieckie napisy; ostatni ma czeskie tłumaczenie. Poniżej pokazano 3 różne filmy z YouTube; pierwszym z nich jest wersja krótka. Drugi oddaje całą jego prezentację z odpowiednim materiałem rozpoczynającym się od znaku 52:30. Przynajmniej warto obejrzeć pierwszy 11-minutowy klip wideo. Tylko oglądając tę prezentację można zrozumieć prawdziwą głębię i szerokość tego wielowyciągodniego spisku. Krótko mówiąc, ten film oddaje samą istotę amerykańskiej wyjątkowości, która poszła nie tak, a amerykańskie hegemoniczne ambicje w najgorszym wydaniu.

https://youtube.com/watch?v=z5SjPLJOjqc%3Fversion%3D3%26wmode%3Dtransparent

http://www.youtube.com/watch?v=QeLu_yyz3tc

http://www.youtube.com/watch?v=ablI1v9PXpI

http://www.facebook.com/844314728955238/videos/876674719052572/

Dla tych, którzy nie są w stanie obejrzeć lub posłuchać tego filmu, proszę zwrócić uwagę na poniższą transkrypcję najważniejszych wypowiedzi pana Friedmana. Są one przedstawione w porządku chronologicznym i zostały oddane dokładnie tak, jak je określił. Ponieważ jego znajomość języka angielskiego jest czasami raczej niepewna, niektóre z jego wypowiedzi wymagają własnego tłumaczenia czytelnika.

Transkrypcja wideo rozpoczyna się poniżej linii ***

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Friedman: Żadne miejsce nie jest naprawdę spokojne [w pokoju i bez wojny] przez bardzo długi czas, ani Stany Zjednoczone … Mamy ciągłe wojny, w porządku. Podejrzewam, że Europa nie powróci do 31 lat, ale powróci do ludzkości. Będą mieli swoje wojny. Będą mieli swój spokój. Będą żyć swoim życiem. Nie będzie 100 milionów zabitych, ale idea europejskiej wyjątkowości, jak sądzę, jest tą, która ponosi pierwszą śmierć. Będzie konflikt. Był konflikt w Jugosławii i z pewnością teraz jest konflikt na Ukrainie.

Jeśli chodzi o stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, nie mamy już stosunków z Europą. Mamy stosunki z Rumunią. Mamy relacje z Francją. Nie ma Europy, z którą można by się z nią powiązać.

Pytanie: Czy islamski ekstremizm jest naprawdę głównym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych i czy umrze sam, czy też będzie nadal rósł?

Friedman: To problem dla Stanów Zjednoczonych, to nie jest zagrożenie egzystencjalne. Trzeba sobie z tym poradzić, ale trzeba się z tym uporać proporcjonalnie. Mamy inne interesy w polityce zagranicznej. Tak więc pierwotnym interesem Stanów Zjednoczonych, o które przez stulecie toczyliśmy wojnę, pierwszą, drugą i zimną wojnę, były stosunki między Niemcami i Rosją, ponieważ zjednoczeni są jedyną siłą, która może nam zagrozić, i upewnić się, że tak się nie stanie. Jeśli jesteś Ukraińcem, zasadniczo skontaktuj się z jedynym krajem, który ci pomoże, czyli Stanami Zjednoczonymi.

W zeszłym tygodniu, dziesięć dni temu, generał Hodges, dowódca US Army Europe odwiedził Ukrainę. Ogłosił, że amerykańscy trenerzy będą teraz oficjalnie stawać się, a nie tylko nieoficjalnie przychodzić. Faktycznie przypiął medale ukraińskim bojownikom, co zgodnie z protokołem wojskowym; obcokrajowcy nie mogą przypinać medali, ale “zrobił” pokazując, że to była “jego” armia. Następnie wyjechał i w krajach bałtyckich ogłosił, że Stany Zjednoczone będą wstępnie rozmieszczać opancerzenie, artylerię i inny sprzęt w krajach bałtyckich, Polsce, Rumunii i Bułgarii, co jest bardzo interesującym punktem. Więc Stany Zjednoczone, wczoraj Stany Zjednoczone ogłosiły, że będą wysyłać broń, dziś wieczorem oczywiście temu zaprzeczyły, ale są, broń pójdzie.

01-scc

W tym wszystkim Stany Zjednoczone działały poza kontekstem NATO, ponieważ NATO musi mieć 100 procent głosów, każdy kraj może zawetować wszystko, a Turcy zawetują tylko dla chichotów. Chodzi o to, że Stany Zjednoczone są przygotowane do stworzenia kordonu sanitarnego wokół Rosji. Rosja o tym wie. Rosja uważa, że Stany Zjednoczone zamierzają rozbić Federację Rosyjską. Myślę, że jak ujął to Peter Lawrie: “Nie chcemy cię zabić, chcemy cię trochę skrzywdzić”. Tak czy inaczej, wracamy do starej gry. A jeśli zapytasz Polaka, Węgra lub Rumuna, oni żyją w zupełnie innym wszechświecie niż Niemiec i żyją w zupełnie innym wszechświecie niż Hiszpan. Tak więc w Europie nie ma wspólnoty, ale gdybym był Ukraińcem, zrobiłbym dokładnie to, co oni – próbował wciągnąć Amerykanów.

Pytanie: Niesłyszalne

FriedmanStany Zjednoczone mają fundamentalny interes. Kontroluje wszystkie oceany świata. Żadna władza nigdy tego nie zrobiła. Z tego powodu możemy najeżdżać ludzi, a oni nie mogą najeżdżać nas; to bardzo miła rzecz. Utrzymanie kontroli nad morzem i kontrolą przestrzeni kosmicznej jest podstawą naszej władzy. Najlepszym sposobem na pokonanie wrogiej floty jest nie pozwolić na jej zbudowanie.

Sposób, w jaki Brytyjczykom udało się upewnić, że żadne europejskie mocarstwo nie może zbudować floty, polegał na upewnieniu się, że Europejczycy są sobie nawzajem do gardeł. Polityka, którą bym polecił, to ta, którą Ronald Reagan przyjął wobec Iranu i Iraku. Finansował obie strony, aby walczyły ze sobą, a nie z nami. To było cyniczne, na pewno nie było moralne, to zadziałało i o to chodzi. Stany Zjednoczone nie mogą okupować Eurazji.

W momencie, gdy pierwsze buty uderzają w ziemię, różnica demograficzna polega na tym, że jesteśmy całkowicie przewyższani liczebnie. Możemy pokonać armię; nie możemy okupować Iraku. Pomysł, że 130 000 ludzi zajmie kraj liczący 25 milionów ludzi, stosunek policjantów do obywateli w Nowym Jorku był większy niż w Iraku. Tak więc nie mamy możliwości przechodzenia przez nie, ale mamy zdolność do wspierania różnych rywalizujących mocarstw, aby były skoncentrowane [wspierane] przez wsparcie polityczne, pewne wsparcie ekonomiczne, wsparcie wojskowe, doradców i ekstremistów, robić to, co zrobiliśmy w Japonii, Wietnamie, Iraku i Afganistanie … psucie ataków. Niszczycielski atak nie ma na celu pokonania wroga, ale wytrącenie go z równowagi. To, co zrobiliśmy w każdej z tych wojen, na przykład w Afganistanie, to wytrącenie Al-Kaidy z równowagi. Problem, jaki mamy, ponieważ jesteśmy młodzi i głupi, polega na tym, że wytrąciliśmy ich z równowagi, zamiast powiedzieć, że dobrze wykonana praca, chodźmy do domu, powiedzieliśmy, że to było łatwe. Dlaczego nie zbudujemy tu demokracji? To był moment, w którym pojawiła się demencja.

Odpowiedź jest zatem taka, że Stany Zjednoczone nie mogą stale interweniować w całej Eurazji, muszą interweniować wybiórczo i bardzo rzadko. To jest ten skrajny moment. Nie możemy jako pierwszy krok wysłać amerykańskich żołnierzy, a kiedy wysyłamy amerykańskie wojska, musimy naprawdę zrozumieć, czym jest misja, ograniczyć ją do tego i nie rozwijać wszelkiego rodzaju psychotycznych fantazji. Mam nadzieję, że nauczyliśmy się, że tym razem dzieci potrzebują trochę czasu, aby nauczyć się lekcji, ale myślę, że masz absolutną rację, nie możemy tego zrobić jako Imperium, Wielka Brytania nie zajęła Indii, wzięła różne indyjskie stany i obróciła je przeciwko sobie, i dostarczyła kilku brytyjskich oficerów do armii indyjskiej.

Rzymianie nie wysłali tam ogromnych armii, to umieściło królów jak … mikrometr… znasz różnych królów, których stworzył za cesarza i ci królowie byli odpowiedzialni za utrzymanie pokoju. Poncjusz Piłat był tego przykładem. Tak więc imperia, które są bezpośrednio rządzone przez Imperium, lubiły Imperium Nazistowskie, zawiodły. Nikt nie ma tyle władzy. Musisz mieć pewien poziom sprytu; jednak naszym problemem jeszcze nie jest to, ale przyznanie, że mamy Imperium, więc nawet nie doszliśmy do punktu, w którym nie sądzimy, że możemy wrócić do domu i to się skończy. Nie jesteśmy nawet gotowi na trzeci rozdział książki.

Pytanie: Wnioskuję więc z twoich komentarzy, że euro jako waluta nie przetrwa.

Friedman: Pytanie na stole dla Rosjan brzmi: czy zachowają strefę buforową, która jest co najmniej neutralna, czy też Zachód przeniknie tak daleko na Ukrainie, że są 70 mil od Stalingradu i 300 mil od Moskwy. Dla Rosji status Ukrainy jest egzystencjalnym zagrożeniem, a Rosjanie nie mogą odpuścić. Dla Stanów Zjednoczonych, w przypadku, gdy Rosja utrzyma Ukrainę, gdzie się zatrzyma? Dlatego nie jest przypadkiem, że generał Hodges, którego winę za to wszystko obarczono, mówi o wstępnym rozmieszczeniu wojsk w Rumunii, Bułgarii, Polsce i krajach bałtyckich. To Międzymorze od Morza Czarnego do Bałtyku, o którym marzył Piłsudski.

Zobacz poniższy slajd przedstawiający Międzymorze, który został zaczerpnięty z tej samej prezentacji wideo George’a Friedmana:

Zrzut ekranu 2015-09-10 w 10.23.47 PM

Międzymorze

Międzymorze (wymowa polska: [mjɛnd͡zɨˈmɔʐɛ]), znane w języku angielskim jako Międzymorze, było planem, realizowanym po I wojnie światowej przez polskiego przywódcę Józefa Piłsudskiego, dla federacji, pod egidą Polski,[1][2][3][4][5] krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Do proponowanej federacji zaproszono państwa bałtyckie (LitwaŁotwaEstonia),[6] FinlandiaBiałoruśUkrainaWęgryRumuniaJugosławia i Czechosłowacja.[7][8]

Polska nazwa Międzymorze, co oznacza “Intersea” lub “Between-seas”, została przetłumaczona na łacinę jako “Międzymorze”. [9]

Proponowana federacja miała naśladować Rzeczpospolitą Obojga Narodów, rozciągającą się od Bałtyku do Morza Czarnego, która od końca 16 wieku do końca 18 wieku zjednoczyła Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie.

Międzymorze uzupełniało inną wizję geopolityczną Piłsudskiego – prometeizm, którego celem było rozczłonkowanie Imperium Rosyjskiego i zbycie przez to Imperium podbojów terytorialnych.[10][11][12][13]

Międzymorze było jednak postrzegane przez część Litwinów jako zagrożenie dla nowo powstałej niepodległości, a przez część Ukraińców jako zagrożenie dla ich aspiracji niepodległościowych,[14][15][16] i był przeciwny Rosji i większości mocarstw zachodnich, z wyjątkiem Francji.[17][18]

W ciągu dwóch dekad od niepowodzenia wielkiego planu Piłsudskiego wszystkie kraje, które uważał za kandydatów do członkostwa w federacji Międzymorza, przypadły Związkowi Radzieckiemu lub nazistowskim Niemcom, z wyjątkiem Finlandii (która jednak poniosła pewne straty terytorialne w wojnie zimowej). [2]

Friedman: To jest rozwiązanie dla Stanów Zjednoczonych. Pytanie, na które nie mamy odpowiedzi, co zrobią Niemcy? Tak więc prawdziwą dziką kartą w Europie jest to, że gdy Stany Zjednoczone budują swój kordon sanitarny, nie na Ukrainie, ale na zachodzie, a Rosjanie próbują wymyślić, jak wykorzystać Ukraińców; nie znamy niemieckiego stanowiska. Niemcy są w bardzo osobliwej sytuacji. Jej były kanclerz Gerhard Schroeder zasiada w zarządzie Gazpromu. Mają bardzo złożony związek z Rosjanami. Sami Niemcy nie wiedzą, co robić. Muszą eksportować, Rosjanie nie mogą podjąć eksportu. Z drugiej strony, jeśli stracą strefę wolnego handlu, muszą zbudować coś innego.

Dla Stanów Zjednoczonych pierwotnym strachem jest rosyjski kapitał, rosyjska technologia … Mam na myśli niemiecką technologię i niemiecki kapitał, rosyjskie zasoby naturalne, rosyjską siłę roboczą, jako jedyną kombinację, która od wieków przeraża Stany Zjednoczone. Jak to się rozgrywa? Cóż, Stany Zjednoczone już położyły swoje karty na stole. Jest to linia od krajów bałtyckich do Morza Czarnego.

Dla Rosjan ich karty zawsze były na stole. Muszą mieć przynajmniej neutralną Ukrainę, a nie prozachodnią Ukrainę. Białoruś to inna kwestia. Ktokolwiek może mi powiedzieć, co Niemcy zamierzają zrobić, opowie mi o następnych 20 latach historii, ale niestety Niemcy nie podjęli decyzji, a to jest problem Niemiec zawsze. Niezwykle potężny ekonomicznie, geopolitycznie bardzo kruchy i nigdy nie wiedzący, jak pogodzić te dwie rzeczy. Od 1871 roku jest to kwestia niemiecka, kwestia Europy. Pomyślcie o kwestii niemieckiej, bo teraz znowu się pojawia. To kolejne pytanie, na które musimy odpowiedzieć i nie wiemy, jak się do niego odnieść, nie wiemy, co zamierzają zrobić.

Koniec transkrypcji ***

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Istotna kwalifikacja odpowiedzi George’a Friedmana: czego NIE powiedziano

Oczywiście Friedman nie zdradził krytycznych fragmentów swoich (neokonserwatywnych) historycznych strategii wojennych. Nie ujawnił też kluczowych elementów ich przyszłych planów podżegania do wojny. Chodzi o to, że plany wojny neokonserwatystów zawsze obejmowały kontrolowanie obu stron pól bitewnych. Nie tylko osiągają ogromne zyski z finansowania wojny, ale także generują ogromne strumienie dochodów z późniejszego kapitalizmu katastroficznego.

O wiele ważniejszym punktem jest to, co Friedman wygodnie pominął w swoich odpowiedziach dotyczących Al-Kaidy. We wszystkich kręgach wywiadowczych – NA CAŁYM ŚWIECIE – dobrze wiadomo, że Al-Kaida jest tak naprawdę Al CIAda. Neokonserwatyści stworzyli wszystkich złych facetów na świecie. ISIS, ISIL i Państwo Islamskie są doskonałymi przykładami ich najnowszych kreacji straszydeł. Podobnie jak oryginalni mudżahedini w Afganistanie, który został specjalnie utworzony i sfinansowany przez CIA do walki z Rosjanami podczas wojny radziecko-afgańskiej. (Za prezydentury Jimmy’ego Cartera był to ulubiony projekt doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego Zbigniewa Brzezińskiego, aby uzbroić afgańskich mudżahedinów przeciwko ZSRR).

Bardzo ważne jest również, aby zauważyć, że neokonserwatywna kabała jest niezwykle biegła w wykorzystywaniu mrocznej sztuki Dziel i rządź i jej wielu odrażających taktyk. Nie ma absolutnie nic, czego nie zrobią w interesie rozwoju swoich planów wojennych. Dlatego sponsorowany przez rząd terroryzm stał się ich głównym MO i preferowaną sztuczką handlową. Żadna inna strategia i/lub taktyka nie przynosi szybszych rezultatów niż strach generowany przez nieustanne terroryzowanie narodów i społeczeństw na całym świecie.

Ważne jest, aby pamiętać, że ten błędny program, poświęcony utrzymaniu imperium amerykańskiego, jest dość modny we wszystkich ośrodkach miejskich tego narodu. Nowy Jork i Waszyngton, Chicago i Los Angeles odgrywają swoją integralną rolę w rozwoju tego imperialnego planu. Cała amerykańska klasa polityczna i sektor bankowy wraz z kompleksem wojskowo-przemysłowym i kluczowymi korporacjami ponadnarodowymi są zsynchronizowane.

Kompleks wojskowo-przemysłowy, niestety, prosperuje tylko wtedy, gdy trwa wojna … HAT wojny. Co można dla nich zrobić w czasie pokoju? Jak mogą usprawiedliwiać ogromne środki budżetowe rok po roku, kiedy nie ma straszaka, który mógłby atakować i podporządkowywać? Cechą charakterystyczną imperium jest ta nieunikniona tendencja do nieustannej wojny.

5oT8ojB
ROSJA CHCE WOJNY – ZOBACZ JAK OTOCZONA JEST BAZAMI MILITARNYMI USA/NATO


Ponieważ neokonserwatywny program polityczny został tak płynnie powiązany z neoliberalnym schematem gospodarczym, istnieje teraz niebezpieczny moloch, który przetacza się przez planetarny krajobraz z wirtualną bezkarnością. Biorąc pod uwagę jego obecną formę i przewidywalność, nie ma siły wyrównawczej, która mogłaby sensownie przeciwstawić się mu na każdym polu bitwy. Został powstrzymany jedynie przez środki odstraszające bronią nuklearną posiadane przez Rosję, dźwignię finansową za pośrednictwem obligacji skarbowych wykonywanych przez Chiny i zbiorową sprawność gospodarczą wszystkich krajów sprzymierzonych z BRICS.

Istotne wnioski z przemówienia Friedmana; Polityka zagraniczna USA obnażona

Poniższe 10 punktów reprezentuje najbardziej mrożące krew w żyłach rewelacje z przemówienia George’a Friedmana. Ergo, jeśli czytelnik nie pamięta nic innego z tego exposé, to te są najważniejsze. Pamiętanie o nich w znacznym stopniu przyczyni się do prawidłowego zrozumienia ważnych bieżących wydarzeń, zwłaszcza tych, które mają miejsce w dowolnym miejscu na największym lądzie na świecie – Eurazji.

(1) Rosja musi być powstrzymywana i kontrolowana w każdy możliwy sposób, aby nawet nie stwarzać potencjalnego zagrożenia dla statusu jedynego supermocarstwa USA.

(2) Należy uniemożliwić Niemcom zawarcie unii gospodarczej z Rosją; fabrykowanie fałszywych pretekstów przez USA w celu nałożenia sankcji gospodarczych na Rosję wbija klin między oba narody.

(3) Sojusz niemiecko-rosyjski rzuciłby wyzwanie dominacji USA nad światem, jak żadna inna połączona siła na Ziemi. Mariaż niemieckiego kapitału i technologii z rosyjskimi zasobami ludzkimi i naturalnymi byłby niezwyciężony.

(4) Najlepszym sposobem na wykluczenie ścisłej współpracy między Rosją a Niemcami jest doprowadzenie wojny do ich granic, szczególnie poprzez stosowanie “psujących ataków” (czytaj: ataków terrorystycznych). Rosja doświadczyła tego z Czeczenią, Gruzją, Osetią Południową i Ukrainą.

(5) Poprzez podżeganie do wojen między sąsiadami Rosji i konfliktów między zainteresowanymi mocarstwami euroazjatyckimi zapewnia się amerykańską supremację na świecie (np. konflikt na Ukrainie rozpoczął się po rosyjskich inicjatywach pokojowych w Syrii).

(6) Tak jak Imperium Brytyjskie kontrolowało swoje liczne kolonie poprzez dziel i rządź, tak USA muszą używać tej samej MO i taktyki wojskowej. Rzym stosował tę samą strategię dziel i rządź, mianując lokalnych królów do utrzymania pokoju.

(7) Międzymorze Piłsudskiego nakreśla idealny sposób powstrzymania Rosji na granicy europejskiej, który mógłby być następnie wykorzystany jako trampolina do podboju Ojczyzny. Zepchnięcie rosyjskiego frontu zachodniego blisko Moskwy stanowi zagrożenie egzystencjalne.

(8) Skierowanie nienawiści do nieistniejącego ZSRR, znajdującego się w krajach bałtyckich i byłych sowieckich satelitach, w kierunku 25-letniej Federacji Rosyjskiej pomoże zabezpieczyć Międzymorze.

(9) Utrzymywanie kordonu sanitarnego wokół Rosji zneutralizuje jej siły militarne, ograniczy sojusze i zminimalizuje wpływy gospodarcze na całym świecie. Na zawsze utrzymuje Rosję w defensywie.

(10) Rosja i Niemcy muszą być oddzielone, nawet jeśli oznacza to rozpoczęcie III wojny światowej. Pierwsze dwie wojny światowe służyły temu samemu celowi; Wojna domowa na Ukrainie może zostać rozszerzona w dowolnym momencie, aby zająć zainteresowane narody, tak jak została wybrana ze względu na jej zmienność.

artykuł-2563404-1BA7859000000578-586_964x526

Konkluzja

Wypowiedzi i odpowiedzi George’a Friedmana są zarówno lekkomyślne, jak i skrajnie naganne. Jako wysoko opłacany doradca rządu federalnego USA i różnych organizacji pozarządowych, jego usługi powinny zostać przerwane po pośpiechu. Jego przypadkowe odniesienia do zakłócania pokoju na świecie i popełniania nagich aktów agresji wobec obcych narodów w interesie drapieżnego podboju neokonserwatystów są całkowicie nie do przyjęcia.

Bezprawna koteria urzędników państwowych, oficerów wojskowych, dyrektorów think-tanków, prezesów organizacji pozarządowych, dyrektorów generalnych korporacji, kanclerzy uniwersytetów i potentatów medialnych musi zostać zdemaskowana za wdrożenie tak wrogiego i destrukcyjnego programu. Rzeczywiście, przytłaczająco nikczemny neokonserwatywny / neoliberalny spisek został ujawniony na wideo przez George’a Friedmana ze Stratfor. Czy zostało to zrobione przez projekt, czy przez przypadek, można się tylko domyślać; niemniej jednak jego ujawnienie będzie miało kluczowe znaczenie dla doprowadzenia do jego ostatecznego zakończenia. W końcu, kiedy “Zimni Wojownicy” z ubiegłego wieku zostaną usunięci z gry w szachy, nie może być 21-wiecznej wersji zimnej wojny.

Niepodważalny dowód dotyczący tych rusofobów, którzy podżegali do zimnej wojny, jest teraz dostępny dla wszystkich. Farbowany w wełnie neokonserwatysta ujawnia “tajne” mroczne tajemnice, które rzadko, jeśli w ogóle, widzą światło dzienne. Dowody są tutaj tak silne, że postępowania karne (jak w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze) mogą teraz toczyć się na podstawie tych wielu nielegalnych wojen, które zostały sprowokowane i ścigane przez rząd federalny USA, w realizacji tego ewidentnie neokonserwatywnego programu. Są też te liczne konflikty zbrojne, prowadzone przez zagranicznych pełnomocników i zdradzieckich surogatów, które miały miejsce jako realizacja tego samego planu gry.

Niezwykle ważne jest, aby zrozumieć, że geopolityczni “eksperci”, tacy jak George Friedman, przechodzą przez praktycznie każde drzwi, jakie chcą w Waszyngtonie. Wpływ, jaki wywierają na rząd USA i korporacyjną Amerykę, jest zbyt szeroki, biorąc pod uwagę moralne bankructwo ich głęboko wadliwej filozofii politycznej i zasadniczo wadliwej polityki zagranicznej. Są to te same “jastrzębie kurczaka”, które rozpoczęły wojnę w Iraku, a także wojnę w Afganistanie wcześniej. Dlatego konieczne jest natychmiastowe usunięcie ich z życia publicznego, ponieważ okazały się strasznym zagrożeniem dla społeczeństwa.

Podobnie, wszystkie różne strony związane z tym morderczym i złodziejskim przedsięwzięciem powinny zostać szybko zatrzymane, zanim będą mogły wyrządzić więcej szkód. Usa i Rosja, Europa i Bliski Wschód widziały wystarczająco dużo swojego dzieła. Każdy współkonspirator w neokonserwatywnej kabale powinien być zidentyfikowany po nazwisku i przynależności organizacyjnej, a następnie umieszczony na dedykowanej stronie internetowej pod nagłówkiem:

“WANTED – Za zbrodnie przeciwko ludzkości”

Tylko w ten sposób cały świat zostanie uratowany przed kolejnymi wojnami i nieuniknionym chaosem, który pozostaje po niej.

Stan narodu
Wrzesień 11, 2015

Nota autora

Z pewnością nie jest przypadkiem, że to exposé zostało opublikowane 11 września 2015 r. Ta sama kabała złoczyńców jest bezpośrednio odpowiedzialna za wymyślanie, koordynowanie, wykonywanie i ukrywanie ataków terrorystycznych 9/11 pod fałszywą flagą w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Wielu może mieć zastrzeżenia do opisowego zwrotu użytego w podtytule – “Psychopatyczni gracze”. Jednak nigdy nie było tak pilnie, aby nazywać rzeczy po imieniu. Ta zbójecka camarilla nie tylko ukradła prawie sto lat narodowi rosyjskiemu, ale terroryzowała świat od 9/11, wykorzystując operację fałszywej flagi tego dnia jako fałszywy pretekst do sfabrykowania fałszywej wojny z terrorem.

Naprawdę, mamy do czynienia z grupą przestępczo szalonych psychopatów, którzy wykorzystali Stany Zjednoczone Ameryki jako militarne ramię swojego Nowego Porządku Świata. Podpisują się pod poglądem, że cel (dominacja nad światem) całkowicie uświęca środki (syntetyczny terroryzm), bez względu na to, jak bezwzględny i barbarzyński. W konsekwencji neokonserwatywna kabała wykorzystywała, nadużywała i wykorzystywała naród amerykański aż do ich śmierci i zniszczenia.

USA: Militarne ramię Nowego Porządku Świata

Nota redakcyjna

Wkrótce po opublikowaniu tego artykułu, SOTN natknął się na artykuł w Global Research, który zawierał informacje, które doprowadziły nas do przekonania, że George Friedman nie jest świadomy swoich poważnych niedyskrecji. Bardzo trudno było zrozumieć, jak ktokolwiek w jego charakterze mógł mówić tak nieskażone i “niebezpieczne” prawdy na forum publicznym. Teraz okazuje się, że nie ma on pełnej kontroli nad swoimi zdolnościami, a zwłaszcza nad swoją zdolnością do rozróżniania między tym, co może, a tym, o czym nie można mówić publicznie.

Niezależnie od tego, czy ten brak dyskryminacji jest spowodowany lekami, demencją czy jakąś inną przypadłością, jasne jest, że “Wszechświat” wykorzystał go do ujawnienia zakazanych prawd. To, co zostało udostępnione w tym poście, nigdy nie powinno pochodzić od organizacji pozarządowej, która jest znana w niektórych kręgach jako “prywatna CIA”. George Friedman był również odrobinę niedyskretny, kiedy powiedział, że zamach stanu w Kijowie był “najbardziej rażącym zamachem stanu w historii”. Następujący sposób:

Szef Stratfor, “prywatnej CIA”, mówi, że obalenie Janukowycza było “najbardziej rażącym zamachem stanu w historii”

Uwaga specjalna

Jesteśmy to winni SOTT.net za zwrócenie naszej uwagi na ten wyjątkowo odkrywczy film. Wideo na Facebooku opublikowane powyżej pojawiło się w komentarzu pod artykułem SOTN na temat syryjskiego Baszara al-Assada, który SOTT.net zamieszczony na ich stronie. Trzeba przyznać, że Syrię również spotkał ten sam los, jaki zaplanował ten sam zbójecki element przestępczy, który atakuje rząd amerykański.

Syryjski Baszar al-Assad: Tajna historia ujawnia, dlaczego Zachód nie może obalić jego rządu

Źródeł

[1] George Friedman

[2] Międzymorze

Odwołania

Rodzina Kaganów: Neokonserwatywni podżegacze wojenni wciągają Amerykę w konflikty na całym świecie

Dlaczego neokonserwatyści dążą do destabilizacji Rosji

Zalecana lektura

Rosja Władimira Putina: doskonała przeciwwaga dla osi anglo-amerykańskiej i ich nowego “porządku” świata

III WOJNA ŚWIATOWA: Anglo-Amerykańska Oś kontra Sojusz BRICS

Oś anglo-amerykańska Płace Wojna finansowo-gospodarcza przeciwko Rosji

Rosja Putina: Nemezis Nowego Porządku Świata

WOJNA o Ukrainę: Jaka jest prawdziwa historia?

Oś anglo-amerykańska Utrata władzy i wpływów; Zyski sojuszu BRICS

Glosariusz

Oś anglo-amerykańska:

Oś anglo-amerykańska jest reprezentowana przede wszystkim przez główne anglojęzyczne kraje świata: USA, Wielką Brytanię, Kanadę, Australię, Nową Zelandię i Izrael. Europejskie państwa członkowskie NATO, takie jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Luksemburg i Holandia, są również ściśle powiązane z AAA, podobnie jak wszystkie kraje skandynawskie. Podobnie jak narody Azji i Pacyfiku w Japonii, Korei Południowej, tajwanie i na Filipinach. Arabia Saudyjska, Egipt, Pakistan, Kuwejt, Jordania, Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Katar również zawdzięczają swoją lojalność AAA, ale niektóre z nich mogą się zmieniać. Światowy Rząd Cieni jest ultratajną, ponadnarodową organizacją, która całkowicie kontroluje Oś Anglo-Amerykańską, a także Unię Europejską, NATO i wiele innych podmiotów instytucjonalnych, które tworzą Globalną Matrycę Kontroli.
(Źródło: Rosja Władimira Putina: doskonała folia do osi anglo-amerykańskiej i ich nowego “porządku” świata)

Uzupełnienie

Strona biograficzna CEO/CIO George’a Friedmana w Stratfor.com:

Zrzut ekranu 2015-09-10 w 9.51.52 PM


Pierwotnie napisane przez State of the Nation i opublikowane na:
http://stateofthenation2012.com/?p=22223

Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=126850

Comments

 1. czystesale says:

  To przypomina mi tekst sprzed laty

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  w tekście wyminiono chyba wszystkich aktorów inscenizacji, ale co jest z reżyserem ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/07/glob-i-globalizm/#BRVg

  Ale żart na stronę, każda operacja, strategia zostanie natychmiast wstrzymana, jeśli tylko dopływ pieniędzy zostanie wstrzymany. W gruncie rzeczy są USA bankrutem, wg. ostatnich danych jakie widziałem jest mowa o 170-180% PKB zadłużenia. Z daleko mniejszym zadłużeniem została Grecja uznana za bankruta. USA egzystują jako tzw. państwo jedynie dzięki temu, że ich władcy tak chcą, z racji pełnionych przez nie funkcji w imperium globalnym:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  ta fikcja będzie kontynuowana, aż wyznaczony zostanie następca, lub następcy. Zarówno ChRL, UE, jak i Rosja kokietują przy tym. Wszystkie te kraje uczestniczą w tej samej inscenizacji, nawet jeśli nam się wydaje, że się zwalaczają, jak dziś na wschód od Polski.

Wypowiedz się