Znajomość prawdy kończy niewolę za długi || Ostateczna pobudka

Znajomość prawdy kończy niewolnictwo za długi

Sprzeciw wobec systemu Rezerwy Federalnej oznacza śmierć.
Wraz ze wzrostem ilości waluty spada jej jakość
Wyjaśnienie oszustwa finansowego
Niekontrolowane masowe przebudzenie
Otwórz oczy, zmienisz zdanie

Historia jest pełna operacji pod fałszywą flagą, niektóre z nich zostały już dopuszczone przez rządy. W międzyczasie znane są inne fakty, na

przykład zatonięcie Titanica podczas jego dziewiczego rejsu w 1912 r., Zatonięcie luksusowego liniowca Lusitania w 1915 r. I atak na Pearl Harbor w 1941 r. To tylko niektóre z wcześniejszych operacji pod fałszywą flagą.

Nowsze to upadek Twin Towers z 11 września 2001 r. W Nowym Jorku, gdzie w imieniu D * eep State rozległe relacje medialne CNN i BBC były celowo przedstawiane, aby wywołać maksimum strachu.

Zestrzelenie samolotu MH-17 w 2014 rokuo których premier Mark Rutte musiał mieć wcześniejszą wiedzę, podczas gdy Stany Zjednoczone kategorycznie odmawiają przesłania materiału satelitarnego; atak w Paryżu 13 listopada 2015 r., o którym premier Hollande musiał wiedzieć z góry, oglądając mecz piłki nożnej na sąsiednim stadionie.

Pierwszą rzeczą, jaką robi Prezydent, składając przysięgę na urząd, jest złożenie przysięgi zachowania, ochrony i obrony Konstytucji kraju. – Wszyscy zostali zaprzysiężeni na wysokie urzędy za „zachowanie, ochronę i obronę” ludzkości, ale żaden nie działał zgodnie z tym, co udowodnił, że jest skandaliczny i szokująco nieludzki. Popełniona zdrada stanu! Te fakty powinny otworzyć ludziom oczy i zmienić ich zdanie na temat rządu .

Od czasu utworzenia Zarządu Rezerwy Federalnej w 1914 r. Każdy dolar został pożyczony z tego prywatnego banku centralnego. Każdy dolar, jaki kiedykolwiek stworzył Fed, był zwracany temu bankowi wraz z odsetkami. Żaden rząd nie może tworzyć pieniędzy.

Banki centralne to instytucje prywatne. Pożyczają pieniądze rządom stworzonym z niczego, obciążonym odsetkami. Kiedy cały dług zostanie spłacony, nie ma pieniędzy na spłatę odsetek; aby powstały, trzeba najpierw pożyczyć pieniądze.

Dlatego dług publiczny nadal rośnie. Tego długu nie da się nigdy spłacić. To jest niemożliwe. Innymi słowy, jest to oszustwo popełnione za wiedzą samego rządu!

Trio Rothschilda-Rockefellera-Morgana uczyniło się najpierw mistrzami pieniądza w Europie, a później w Ameryce, wprowadzając prywatne, centralne, sankcjonowane przez rząd banki w Anglii, Francji, Niemczech, Włoszech i Austrii. Nie zamierzali pozwolić nikomu stanąć im na drodze do zdobycia głównej nagrody, robiąc to samo w Ameryce.

– Zatonięcie Titanica w 1914 roku zostało celowo stworzone i zaaranżowane przez ten kartel w celu wyeliminowania silnie wyrażonego sprzeciwu wobec ich planów ze strony Benjamina Guggenheima, Isy Straussa i Jacoba Astora, którzy zostali zamordowani przez celowo nie żyjące ofiary tej tragedii.

W 1898 roku Morgan Robertson napisał książkę zatytułowaną „Wrak Titanica” o luksusowym liniowcu uznanym za niezatapialny, który płynął zbyt szybko po północnym Atlantyku w kwietniu i uderzył w górę lodową, zabijając prawie wszystkich na pokładzie z powodu braku łodzi ratunkowych.

14 lat później ta fikcyjna książka zagrałaby w prawdziwym życiu dokładnie tak, jak napisano scenariuszem nawet z nazwą Titanic statku; ale tym razem miałoby to poważne konsekwencje polityczne. Grupa 400 najbogatszych ludzi świata znajdowała się na tym statku, przeciwstawiając się Rezerwie Federalnej – bankom centralnym.

Kapitan Titanica, Edward Smith, musiał zostać przekupiony, chociaż był to jeden z najbardziej utytułowanych kapitanów swoich czasów, ponieważ dla wszystkich byłoby nie do pomyślenia, że ​​mógł być wspólnikiem w spisku. Podejrzenie wzrosło jeszcze bardziej, gdy autor książki Robertson został otruty na śmierć kilka lat po zatonięciu Titanica.

Zatonięcie Titanica zawsze było wydarzeniem otoczonym dużą dozą tajemnic. Przyczyna upadku „niezatapialnego” statku była kwestionowana i analizowana od prawie 100 lat.

Wielu doszło do wniosku, że tragedia Titanica była spowodowana złowrogimi wydarzeniami i że zatonięcie słynnego statku było dobrze zaplanowane, dobrze wykonane i zaaranżowane.

„Prywatyzacja” Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych jako banku centralnego została zapoczątkowana przez grupę iluminackich „bankierów” z planem stworzenia Nowego Porządku Świata. Działając poza ograniczeniami rządu USA, „sprywatyzowana” Rezerwa Federalna kontroluje centralny system bankowy rządu USA.

Bank Rezerwy Federalnej nie jest ani federalnym, ani bankiem, nawet jeśli nie ma pieniędzy, jest prywatnym przedsiębiorstwem, podobnie jak większość innych banków centralnych na świecie. Prawie wszystkie banki centralne należą do kliki państwowej D * eep, dzięki czemu światowy system pieniężny znajduje się pod prywatną kontrolą.

Większość ludzi nie wie, że Rezerwa Federalna nie jest bardziej „federalna” niż Federal Express. To prywatna instytucja. Nazwa została wybrana, ponieważ poprzednie banki centralne zostały zlikwidowane przez ludzi, ponieważ nie chcieli ponownie ryzykować, wybrali nazwę Rezerwa Federalna.

Za pośrednictwem Rezerwy Federalnej bankierzy mogli pożyczać pieniądze, kształtować światowy krajobraz i stać się jedną z najpotężniejszych organizacji na świecie. Oto, w jaki sposób Rezerwa Federalna i Titanic są połączone: Sprzeciwianie się systemowi Rezerwy Federalnej oznacza śmierć

W 1910 roku siedmiu mężczyzn spotkało się na wyspie Jekyll u wybrzeży Gruzji, aby zaplanować Bank Rezerw Federalnych. Nelson Aldrich i Frank A. Vanderlip reprezentowali finansowe imperium Rockefellera (Illuminati). Henry Davidson, Charles Norton i Benjamin Strong reprezentowali JP Morgan (Illuminati). Paul Warburg (Illuminati) reprezentował europejską dynastię bankową Rothschildów (Iluminatów). Rothschildowie byli agentami bankowymi jezuitów i trzymali „klucz do bogactwa kościoła rzymskokatolickiego”.

Rothschildowie, Morganie i Rockefellerowie wykonują rozkazy zbrodniczego zakonu jezuitów z powodu infiltracji ich organizacji. Robią wszystko, co jest konieczne, aby zniszczyć konstytucyjną wolność ludzi na świecie, jak obecnie pokazuje protokół maski na twarz, aby doprowadzić papieża do dominacji nad światem.

Spoglądając wstecz na XX wiek, jezuici odnieśli wielkie sukcesy. Nadal trwonili bogactwo krajów zachodnich i nieustannie atakowali wszelkie konstytucje i swobody obywatelskie. Zwiększenie władzy papieża w Watykanie.

Było 400 bardzo bogatych i wpływowych ludzi, którzy jasno dali do zrozumienia, że ​​nie są zwolennikami Systemu Rezerwy Federalnej. JP Morgan otrzymał od jezuitów polecenie zbudowania Titanica.

Ten „niezatapialny” statek służyłby jako szwadron śmierci dla tych, którzy sprzeciwiali się jezuickiemu planowi banku centralnego, a dokładniej systemowi Rezerwy Federalnej.

Ci bogaci i wpływowi ludzie byliby w stanie zablokować utworzenie Rezerwy Federalnej, a następnie ich władzę i fortunę. Więc za wszelką cenę tych ludzi należy wykluczyć z równania.

Musieli zostać zniszczeni przez pomysłową klęskę żywiołową, nikt nie podejrzewałby, że zostali zamordowani, i nikt nie podejrzewałby, że w to zamieszani byli jezuici. Titanic był pojazdem, który wybrali do zniszczenia.

W celu dalszej ochrony papiestwa i jezuitów przed podejrzeniami, na pokładzie znajdowało się wielu irlandzkich, francuskich i włoskich rzymsko-katolików imigrujących do Nowego Świata. To byli ludzie, których można było stracić.

Na pokład Titanica zaproszono także protestantów z Belfastu, którzy chcieli wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Ci, z 400 bogatymi ludźmi sprzeciwiającymi się utworzeniu Banku Rezerwy Federalnej, powinni zginąć na środku Oceanu Atlantyckiego i zostali wyeliminowani przez jezuitów, gdy Titanic zatonął.

Wreszcie pierwszy krok postawił właśnie Władimir Putin, który oficjalnie zapowiedział likwidację Rosyjskiego Banku Centralnego Rothschilda. We wczorajszym publicznym oświadczeniu na temat wiadomości, Putin powiedział, że jego kraj jest wreszcie wolny od „lodowatego uścisku” kartelu bankowego Rothschildów i kabały New World Order.

Po swoim obecnym sukcesie wyborczym Putin zapowiedział dalsze „odciążanie” rosyjskiej gospodarki od niebezpiecznego monopolu dolara w celu zagwarantowania rosyjskiej suwerenności w coraz bardziej zglobalizowanym świecie.
Putin zakończył swoje oświadczenie następującymi słowami:
„Oni nie są właścicielami świata i nie mają carte blanch, aby robić, co chcą.” – „Jeśli nie rzucimy im wyzwania, pojawią się inne problemy. Nie będziemy przez nich prześladowani ”.

Kiedy ilość waluty rośnie, jej jakość spada

Prywatyzacja Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych została zapoczątkowana przez grupę iluminackich „bankierów” z planem stworzenia Nowego Porządku Świata.

Działając niezależnie od rządu, „sprywatyzowany” Bank Centralny Rezerwy Federalnej kontroluje prawie wszystkie inne banki centralne w reszcie świata, każdy rząd obejmował cały system finansowy.

Dolar amerykański jest światową walutą rezerwową. Status ten uzyskał po II wojnie światowej, kiedy był walutą wiodącej światowej gospodarki. Był również zabezpieczony złotem, więc banki centralne mogły przechowywać dolary amerykańskie i wymieniać je w dowolnym momencie na złoto. Trzymanie dolarów i trzymanie złota to w zasadzie to samo.

Jednak w 1971 roku administracja Nixona zatrzasnęła „złote okno” po tym, jak zagraniczne narody przyszły wymienić swoje papierowe dolary na metal. Od tego czasu świat nadal używa dolarów, które mierzone w złocie straciły 94% swojej wartości sprzed 1971 roku, pozostały bezpieczną walutą rezerwową. Pomimo tego podstawowego problemu, zidentyfikowanego przez europejskiego ekonomistę Roberta Triffina w latach sześćdziesiątych XX wieku.

Im więcej ludzi (i zagranicznych banków centralnych) chciało dolarów, tym więcej USA musiały je dostarczyć. Wtedy im więcej dolarów „wydrukowały” Stany Zjednoczone, tym mniej każdy powinien być wart.

Dylemat Tryfina gwarantuje, że żadna waluta rezerwowa – o ile nie jest zdecydowanie powiązana ze złotem – nie przetrwa długo. A obecna polityka rządu USA, faktycznego depozytariusza dolara, mówi nam, że dolar wkrótce zostanie znacznie obniżony. Przejście na system QFS jest jedyną poprawną odpowiedzią.

Waluty zawsze podlegają żelaznemu prawu: innymi słowy, jeśli ilość rośnie, jakość spada; więcej nie znaczy lepiej. Rządy mogą kontrolować jedno lub drugie, ale nie oba. Mogą „wydrukować” więcej waluty, ale nieodłącznie zmniejszają jej wartość. W przeciwnym razie mogą utrzymać wartość waluty, nie „drukując” więcej.

W rzeczywistości banki nie pożyczają waluty, która jest zdeponowana na kontach. Zamiast tego tworzą nową walutę fiducjarną z niczego, a następnie ją pożyczają, co oznacza, że ​​są pożyczane do istnienia.
Innymi słowy, kiedy zdeponujesz 1000, z wymogiem utrzymywania rezerwy w wysokości 10%, bank może stworzyć 900 zupełnie nowych jednostek kredytowych z tylko wpisem do księgi, do wypożyczenia z dołączonymi odsetkami.

Ponownie, kiedy te zupełnie nowe jednostki są zdeponowane na koncie czekowym, ten bank może utworzyć kolejne 90 procent wartości tych depozytów, a następnie znowu kolejne 90 procent itd.

To się nazywa bankowość z rezerwą cząstkową. Bankowość z rezerwą ułamkową przypomina odwróconą piramidę z 10% rezerwą. 1 dolar na dole może być rozszerzany warstwa po warstwie do 10 na górze, a następnie powtarzany raz po raz umieszczając jedną odwróconą piramidę na drugiej, powodując niestabilną sytuację, ale rządy zachowują się tak, jakby ich nowo utworzone waluty były równie cenne jak poprzednio, co nie ma miejsca i ostatecznie kończy się upadkiem banku.

Przed powstaniem Banku Centralnego nie pobierano żadnego podatku dochodowego, gdyż cła importowe pokrywały wydatki publiczne.

Podatek akcyzowy na zakupy, takie jak papierosy alkoholowe i gaz, zapłacony dla całego rządu. Podatki te wygenerowały wystarczający dochód, aby rząd mógł działać.
Kiedy jednak należało zapłacić odsetki ze względu na druk Banku Centralnego, utworzono podatek dochodowy, aby ograbić ludzi.
John F. Kennedy „Pewnego dnia po moim odejściu, przypomnisz sobie mnie i powiesz, że powinniśmy byli zatrzymać program nuklearny Izraela, zlikwidować Rezerwę Federalną i wyrzucić wszystkie tajne stowarzyszenia i syjonistów z naszego wspaniałego kraju. Aby tak było, ale nigdy nie jest na to za późno, pamiętaj tylko, że to jest „ Wyjaśnienie oszustwa finansowego”

W obiegu są dwa rodzaje pieniądza. Pieniądze pochodzące z energii, tj. pieniądze z zaufania; pieniądze zarobione na pracy, które obywatele płacą sobie nawzajem za dostarczone towary i usługi.

A pieniądze z nicości, stworzone przez banki centralne, w rzeczywistości są dłużne, ponieważ są zabezpieczone długiem.

Pieniądze zaufania pochodzą z energii, a pieniądze z długu pochodzą z niczego. Oszustwo polega na tym, że rządy zgodnie z prawem „zrównują” pieniądze z długu z pieniędzmi z energii. Skutkuje to inflacją istniejącej ilości pieniądza w obiegu.

Ta inflacja jest zwykłą kradzieżą, ponieważ siła nabywcza każdej jednostki będącej już w obiegu została w konsekwencji zmniejszona, tj. Jest więcej pieniędzy za taką samą ilość dostępnych dóbr / usług.
Zrównując pieniądze powiernicze z pieniędzmi dłużnymi, pieniądze dłużne zyskały zaufanie pieniędzy powierniczych. Oznacza to nadużycie wiary przez rząd wobec swoich obywateli. Faktem jest, że każdego euro / dolara można wydać tylko raz.

Ale sztuczka polega na tym, że to samo euro / dolar jest ponownie wykorzystywane przez rząd jako zabezpieczenie dla banku centralnego przy tworzeniu kolejnego nowego pieniądza dłużnego euro / dolar.

Dług jest spłacany pieniędzmi z długu stworzonymi z powietrza przez Bank Centralny. To jest tak zwany „dług publiczny”, który pierwotnie służył do tworzenia pieniądza dłużnego.

To jest oszustwo, ponieważ oszukani obywatele są zobowiązani, nie wiedząc o tym, płacić podatki od swoich zarobionych pieniędzy, aby spłacić odsetki od długu i spłacić „fałszywy dług publiczny” Bankowi Centralnemu!

W konsekwencji jest to dług wieczysty, wynikający z zobowiązania rządu do zapłacenia bankowi centralnemu odsetek i kwoty głównej od otrzymanych pieniędzy z długu. Co w istocie jest pieniądzem dłużnym.

Sedno tego oszustwa polega na tym, że dług rządowy jest potrzebny do tworzenia pieniędzy z długu, podczas gdy ludziom wmawia się, że ich pieniądze z podatków są potrzebne do „spłaty długu”. Jest to oczywiście bzdura, ponieważ dług jest przede wszystkim potrzebny, aby stworzyć pieniądze z niczego!

Kiedy cały dług zostanie spłacony, nie ma już pieniędzy w obiegu. Niekontrolowane masowe przebudzenie.

Wracając do tego, co obserwowalne, historia mówi, co się dzieje, gdy król lub urzędnicy przyjmują politykę energicznego obniżania wartości waluty: deprecjonując walutę, staje się ona coraz mniej warta każdego dnia, aż stanie się bezwartościowa. Nie ma przykładu deprecjonowania waluty bez obniżania jej siły nabywczej.

Cofnij się i przeanalizuj informacje zawarte w tym artykule, dzieląc je na to, co wiesz, że jest prawdą, w oparciu o własną wiedzę i wgląd, w przeciwieństwie do tego, co powszechnie uważa się za prawdę, po prostu dlatego, że zostało przedstawione przez MSM.

Zmieni się Twoje podejście do Twojego stylu życia. I doprowadzić do naszego niekontrolowanego masowego przebudzenia. I tego najbardziej boją się elity z D * eep State.
Ostatecznie jedyny sposób na osiągnięcie naszej wolności bez długów dla wszystkich na Ziemi zaczyna się od twojej świadomości!

Wtorek, 16 lutego 2021 r
Źródło: Final Wakeup Call | Peter B. Meyer

  http://finalwakeupcall.info/en/ 

Comments

 1. krnabrny1 says:

  https://www.sott.net/article/449294-Texas-deep-freeze-Urgent-climate-warning-but-not-how-you-think

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  „Głębokie mrozy” w Teksasie: pilne ostrzeżenie klimatyczne – ale nie tak, jak myślisz
  F. William Engdahl
  New Eastern Outlook
  wtorek, 23 lutego 2021 00:00 UTC

  W rozwijającej się ekstremalnej tragedii zimowej w Teksasie, a także w wielu innych regionach Stanów Zjednoczonych, które nie są przygotowane na surową zimową pogodę, należy zauważyć, że większość ogromnych baterii wiatraków w całym stanie ma generować 25% energii elektrycznej stanu. siatki, zamarzły i są w dużej mierze bezużyteczne. Niedawna ostra zima panująca nie tylko w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, ale także w dużej części UE, a nawet na Bliskim Wschodzie, wymaga bliższego przyjrzenia się tematowi, który był zbyt długo ignorowany w raportach Międzyrządowego Zespołu ds.Zmian Klimatu (IPCC) ONZ , a także przez nową grupę naukowców znaną jako Climate Scientists. To znaczy wpływ naszego słońca na globalny klimat.

  Zimna zmiana klimatu

  14 lutego rekordowy front zimna Arktyki przetoczył się z Kanady daleko na południe do najbardziej wysuniętych na południe części Teksasu na granicy z Meksykiem. Bezpośrednim skutkiem były przerwy w dostawie prądu nawet dla 15 milionów Teksańczyków, którzy od 17 lutego pozostawali bez ogrzewania i elektryczności, ponieważ prawie połowa jednostek wiatrowych była zamarznięta i nie działała na skutek burz lodowych, a wiele z nich na stałe . Teksas w ciągu ostatnich pięciu lat podwoił swój udział w wytwarzaniu energii wiatrowej w sieci w pośpiechu, aby przyjąć profil zielonej energii. Około 25% państwowej sieci elektroenergetycznej pochodzi ze źródeł wiatrowych, prawie połowa z nich jest nieczynna, a wiele z nich na stałe pochodzi z burzy.

  Tyler w Teksasie, niegdyś znany jako „Różana Stolica Ameryki”, odnotował temperatury bliskie -20 ° C. Zakłady przetwarzania gazu w całym Teksasie zamykają się, gdy ciecze zamarzają w rurach, co jeszcze bardziej zmniejsza moc, w miarę jak eksploduje zapotrzebowanie na paliwo grzewcze. Ceny paliwa grzewczego w Oklahomie podskoczyły o 4000% w dwa dni i nadal rosną. Ceny hurtowe za dostawę w Teksasie wynoszą nawet 9000 USD za megawatogodzinę . Na dwa dni przed burzami cena wynosiła 30 dolarów. W szczycie letniego popytu cena 100 dolarów jest uważana za wysoką.

  Zmniejszone dostawy gazu z Teksasu do meksykańskich przedsiębiorstw energetycznych doprowadziły do utraty przytomności w północnym Meksyku, z prawie 5 milionów gospodarstw domowych i przedsiębiorstw pozostawione bez zasilania 15 lutego

  Zielonej Energii Fallacy

  Ponadto produkcja ropy naftowej w USA, której centrum znajduje się w Teksasie, spadła o jedną trzecią, a ponad 20 rafinerii ropy Gulf Coast jest zablokowanych, podobnie jak dostawy barek zbożowych wzdłuż rzeki Missisipi. Kilku analityków deregulowanego modelu sieci w Teksasie wskazuje, że gdyby państwo utrzymywało „niezawodne awaryjne wsparcie”, takie jak jest to możliwe w przypadku energii atomowej lub węglowej, można by zapobiec blackoutowi . Niedawno Teksas zmusił sześć elektrowni węglowych do zamknięcia od 2018 r. Ze względu na przepisy stanowe, które zmuszają przedsiębiorstwa energetyczne do przyjmowania dotowanej energii wiatrowej i słonecznej,podcinanie kosztów własnego wytwarzania węgla. Zmusiło ich to po prostu do zamknięcia działających elektrowni węglowych, które generowały 3,9 GW. Źródła podają, że gdyby te nadal były na linii, można by było łatwo zapobiec awariom. W przeciwieństwie do obecnej technologii wiatrowej lub słonecznej, elektrownie węglowe i jądrowe mogą przechowywać na miejscu do miesiąca lub więcej mocy na wypadek awarii .

  Podczas gdy w stanach północnych, takich jak Minnesota, gdzie surowe zimy są powszechne i przygotowywane, w Teksasie nie ma takich wymagań dotyczących rezerw mocy. Na przykład Minnesota Public Utilities Commission wymaga, aby elektrownie miały wystarczającą rezerwę mocy online, aby zapewnić ciągłość zasilania w ekstremalnych okolicznościach. Zamiast tego Teksas prowadzi rynek „tylko energii”, na którym hurtowe ceny energii są postrzegane jako odpowiedni bodziec do wprowadzenia większej liczby elektrowni do sieci. Celem modelu opartego wyłącznie na energii było zwiększenie rentowności przerywanej produkcji energii wiatrowej i słonecznej w celu zwiększenia ich udziału w rynku w porównaniu z konwencjonalnymi alternatywami, takimi jak węgiel lub energia jądrowa.

  Model sieci stanowej zmusił teksaskie elektrownie węglowe i jądrowe do sprzedaży energii elektrycznej ze stratą na rynku, ponieważ nie są one w stanie zmniejszyć produkcji energii elektrycznej, gdy wysoka produkcja energii wiatrowej i słonecznej powoduje spadek cen. Ostatecznie wymusiło to niepotrzebne zamknięcie sześciu elektrowni węglowych, czego chcieli zwolennicy zielonej energii . Wady modelu są rażące, podobnie jak rosnąca zależność od niepewnych opcji wiatrowych i słonecznych, które pozwalają uzyskać wątpliwy zerowy ślad węglowy .

  Wielkie minimum słoneczne?

  Jednak z katastrofy w Teksasie można wyciągnąć znacznie bardziej niepokojącą lekcję. To, że stany takie jak Teksas i kraje na całym świecie nakazują inwestowanie bilionów dolarów w zieloną energię, aby stworzyć cel ONZ na rok 2030 dotyczący zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku,odwrócenie się w stronę ewidentnie zawodnej energii słonecznej i wiatrowej w celu zastąpienia ropy naftowej, gazu i węgla, a nawet bezemisyjnej energii jądrowej, jest przeciwieństwem tego, czego potrzebujemy, jeśli analiza cyklu słonecznego jest dokładna. Ta wada ma swoje korzenie w kilkunastoletniej kampanii ONZ IPCC i polityków, takich jak Al Gore i lobby naukowców, których kariera zależy od ignorowania największego czynnika wpływającego na klimat Ziemi i zmiany klimatu, który jest zdecydowanie prawdziwy – cykle słoneczne.

  W przeciwieństwie do modeli komputerowych klimatologów, które przewidują liniowy wzrost temperatury Ziemi jako „spowodowane przez człowieka” wzrosty emisji CO2, niesprawdzony „efekt cieplarniany”, temperatura Ziemi i zmiany klimatyczne są nieliniowe. Udowodniono, że są cykliczne już kilka tysięcy lat wstecz. I emisje CO2, aby nie napędzać cykli. Jeśli tak jest, to my, jako gatunek ludzki, moglibyśmy równie dobrze wdrażać politykę, która pozostawi duże części naszego świata całkowicie nieprzygotowanymi i podatnymi na znacznie gorsze i dłuższe zmiany klimatyczne niż ostatnia katastrofa w Teksasie.

  Według amerykańskiej NASA planeta właśnie weszła w nowy cykl słoneczny. Przewidują, że obecny 11-letni cykl słoneczny, znany jako Cykl 25, który rozpoczął się w 2020 r., „Będzie najsłabszym z ostatnich 200 lat ”. Gdyby tak było, oznaczałoby to, że nastąpiłoby to w czasach tak zwanego minimum daltońskiego, które trwało mniej więcej od 1790 do 1830 roku.

  Plamy słoneczne lub ciemne plamy na powierzchni słońca, którym zwykle towarzyszą ogromne rozbłyski energii magnetycznej ze słońca, były mierzone codziennie od rozpoczęcia tego procesu w obserwatorium w Zurychu w Szwajcarii w 1749 r. Zauważono, że liczba plam słonecznych lub słonecznych aktywność wzrastała i spadała w cyklach około 11-letnich. W ostatnich badaniach zidentyfikowano również bardziej złożone dłuższe cykle trwające około 200 lat i 370-400 lat. Fizycy zajmujący się energią słoneczną policzyli 11-letnie cykle począwszy od 1749 roku, dając nam od połowy 2020 roku początek cyklu słonecznego 25.

  W 2018 roku grupa fizyków słonecznych i matematyków pod kierownictwem prof. Valentiny Zharkovej z Northumbria University w Wielkiej Brytanii opracowała złożony model oparty na obserwowanej roli słonecznego pola magnetycznego w definiowaniu aktywności słonecznej. Mogli przewidzieć, że następne minimum słoneczne, które rozpoczęło się w 2020 roku, będzie zbliżone do najbardziej ekstremalnego ostatniego okresu minimum słonecznego, tak zwanego Minimum Maundera, które trwało od 1645 do 1710 roku . Zostało to nazwane Wielkim Minimum Słonecznym , przedłużonym okresem wyjątkowo niskiej aktywności słonecznej i zaczęło się około 370 lat temu .

  Grupa Zharkova powiązała obecne minima z drastycznym spadkiem wewnętrznego pola magnetycznego Słońca, mniej więcej 70% spadkiem intensywności pola magnetycznego w stosunku do jego średniej wartości, wynikającym z regularnych zmian w zachowaniu bardzo gorącej plazmy zasilającej nasze Słońce. Innymi słowy , moglibyśmy znajdować się we wczesnej fazie drastycznych zmian klimatu Ziemi trwających kilkadziesiąt lat . Badania Zharkovej przewidują, że ten okres Wielkiego Minimum Słonecznego rozpoczął się w 2020 roku i oczekuje, że potrwa do około 2053 roku .

  Podczas Maunder Minimum erupcje wulkanów wysyłające tony popiołu wysoko do atmosfery utworzyły gęste szare chmury, które dodatkowo blokowały promieniowanie słoneczne. Aktywność wulkaniczna i minimalne fazy słoneczne są dobrze skorelowane, uważa się, że pochodzą one ze wzmożonego przenikania promieni kosmicznych do atmosfery ziemskiej, które wymuszają większe erupcje .

  Podczas Minimum Maundera, znanego na półkuli północnej jako „małej epoki lodowcowej”, temperatury na większości półkuli północnej spadły. Według Zharkovej prawdopodobnie miało to miejsce, ponieważ całkowite natężenie promieniowania słonecznego zostało znacznie zmniejszone, co doprowadziło do ostrych zim.

  Znacznie łagodniejsze Grand Solar Minimum, zwane Dalton Minimum, od około 1790 do 1830 roku, choć mniej ekstremalne niż okres Maundera, doprowadziło do serii ogromnych erupcji wulkanicznych w latach 1812-1815, których kulminacją była rekordowa erupcja w Indonezji na górze Tambora, największa na świecie erupcja wulkanu w czasach historycznych. To z kolei spowodowało powstanie tak dużej gęstości chmur z popiołu, że rok 1816 był znany w Europie jako Rok bez lata.

  Niskie temperatury sprawiły, że w Nowym Jorku latem 1816 r. Śnieg spadł. W Ameryce Północnej i Europie plony zawiodły podczas tak zwanego „ostatniego wielkiego kryzysu egzystencji w świecie zachodnim”. W Chinach w 1816 roku nastąpił ogromny głód. Powodzie zniszczyły uprawy. Sezon monsunowy został przerwany, co spowodowało ogromne powodzie w dolinie Jangcy. W Indiach opóźniony letni monsun spowodował późne ulewne deszcze, które zaostrzyły rozprzestrzenianie się cholery z regionu w pobliżu Gangesu w Bengalu do Moskwy.

  Erupcje wulkanów są w ostatnim okresie ożywienia od wybuchu dwóch ogromnych wulkanów w Indonezji w listopadzie 2020 r. W Lewotolo i Semeru, gdy rozpoczęło się obecne Wielkie Minimum Słoneczne, związane ze spadkiem magnetosfery związanym z energią słoneczną i silniejszym napływem słonecznego promieniowania kosmicznego przenikając bogatą w krzemionkę magmę wulkanów .

  Jak zauważa Sacha Dobler autor Solar Behaviour: „Jeśli chodzi o temperaturę, to nie liczy się energia, która opuszcza słońce, ale ile tej energii jest blokowane przez chmury, a ile dociera do powierzchni Ziemi, a ile odbija się z powrotem w kosmos przez lód i śnieg. „Wyższa penetracja atmosfery przez promieniowanie kosmiczne podczas minimów słonecznych przyczynia się do zarodkowania chmur, podobnie jak erupcje wulkanów. Dobler dodaje: „W Wielkim Minimum Słonecznym, promienie kosmiczne wywołują większe gwałtowne powodzie, gradobicie i – z powodu zakłóceń strumieni strumieniowych i mieszania się warstw atmosfery – lokalne długotrwałe opady atmosferyczne… . , spodziewane są pojedyncze fale upałów i więcej dzikich pożarów ”. Krótko mówiąc, możemy spodziewać się niestabilnych, nieregularnych zjawisk pogodowych w ciągu nadchodzącej dekady lub trzech dekad, jeśli fizycy Słońca, tacy jak Zharkova, mają rację.

  Zmiana Jet Stream

  Istotnym efektem dużego lub Wielkiego Minimum Słonecznego, w które teraz wchodzimy, są zmiany położenia naszego Jet Stream. W okresach dużej aktywności słonecznej prąd strumieniowy tworzy stosunkowo stabilny pas wokół półkuli północnej na poziomie południowej Kanady i Syberii, powstrzymując ostre zimowe mrozy. W minimach słonecznych, takich jak teraz, Jet Stream, zamiast tworzyć stabilny pierścień, staje się wysoce nieregularny lub falisty. To właśnie pozwoliło na bezprecedensowy chłód Arktyki aż do Teksasu. Ten nieregularny i słaby Jet Stream pozwala na dotkliwe mrozy i opady śniegu w niektórych obszarach i niezwykłe ciepłe kieszenie w miejscach takich jak Syberia, a także niezwykle ciepłe i suche lub mokre okresy. W miarę jak będziemy wchodzić głębiej w obecne Wielkie minimum słoneczne do 2030 r., Fizycy spodziewają się, że ta „ekstremalna” zmiana pogodyzintensyfikować .

  Słońce pod względem wielkości jest najbardziej wpływową siłą wpływającą na klimat Ziemi i jego zmiany klimatyczne . Na nieszczęście dla ludzkości przeważająca grupa klimatologów popierających wąską, nieprzetestowaną hipotezę globalnego ocieplenia spowodowanego przez CO2, nie modeluje żadnego wpływu zmieniającego się promieniowania słonecznego na nasz klimat. IPCC odrzuca słońce jako nieistotny czynnik, coś, co okazuje się niezwykle niebezpieczne.

  Czy to możliwe, że moce, które stoją za takimi jak Bill Gates czy Klaus Schwab, dobrze znają nadchodzące minimum słoneczne i fakt, że to prawdopodobnie będzie równie złe lub gorsze niż Minimum Daltona z lat 1790-1830? Czy to wyjaśnia ich wybór okresu 2030-2050 jako celu Agendy ONZ 2030?Jeśli świat wydaje biliony i kieruje cenne zasoby, aby przygotować się na „zerową emisję dwutlenku węgla”, podczas gdy najgorsze efekty słoneczne ostatnich 200 lat lub więcej ujawnią się w wydarzeniach takich jak Teksas i inne części świata, byłby to diabelski sposób przyspieszyć program redukcji populacji, ponieważ świat nie jest przygotowany na poważne nieurodzaj i masowy głód.
  F. William Engdahl jest konsultantem i wykładowcą ds. Ryzyka strategicznego, ukończył studia polityczne na Uniwersytecie Princeton i jest autorem bestsellerów w dziedzinie ropy i geopolityki, wyłącznie dla magazynu internetowego „New Eastern Outlook” .

Wypowiedz się