PROTEST MENNICY POLSKIEJ

W ciągu ostatnich dwóch dekad, na naszych oczach, tak jakby pod patronatem społeczeństwa reprezentujący nas politycy rozsprzedali polski przemysł, rozsprzedali wszystko to, co przynosiło zyski i umożliwiało w poprzednim systemie dość skutecznie bronić się przed zalewem obcej nam kultury społecznej, obcego sposobu widzenia świata. W tym siermiężnym okresie „wolności” nie mieliśmy bardzo wielu rzeczy, ale posiadaliśmy możliwość emisji własnego pieniądza. Dziś w okresie tzw. niezależności nawet to utraciliśmy, a ostatnio czynione są zabiegi, by produkcję monet przenieść za granicę. Nie produkujemy już bardzo wielu rzeczy, od okrętów, obrabiarek po samochody i autobusy. Nie można przecież udawać, że naszą produkcją są włoskie czy niemieckie fabryki samochodów, które są zamykane bez konsultacji z nami.

Obecnie powstał zamiar do przeniesienia produkcji monet za granicę. Trzeba przecież w ramach Unii Europejskiej zadbać o likwidację bezrobocia za granicą.

Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej popiera zasadny protest pracowników Mennicy Polskiej i zamieszczamy pismo w tej sprawie.

mennica pismo Imennica pismo II

Wypowiedz się