KRÓTKA HISTORIA POLA MAGNETYCZNEGO ZIEMI I REZONANSU SCHUMANNA

Większość z nas zna historię , która składa się z wojen, podbojów czy innych ludzkich działań. Jednakże cała ta historia zależna jest w zasadzie, od tego co się dzieje wyżej.

Ponad naszymi głowami również dzieje się historia, która ma wpływ na tą znaną nam oraz odwrotnie, każda istota ma wpływ na to co się dzieje powyżej, ponieważ każdy z nas również wytwarza swoje własne pole elektromagnetyczne, które w sumie powoduje zmianę w polu magnetycznym Ziemi, każdy człowiek, każde zwierzę i każda roślina.

Dziś przedstawię co się działo z polem magnetycznym Ziemi w ostatnich latach, a działy się rzeczy niebywałe.

Nie będę niczego sugerował, jedynie przedstawię kilka wycinków zapisów ze swojego archiwum.

Zatem, zacznijmy od rezonansu Schumanna, który jest niewielkim wycinkiem z całego spektrum oddziaływań elektromagnetycznych.
Określony oddzielną nazwą, ponieważ jest to tak zwana fala stojąca, czyli fala, która w zasadzie jest niezmienna, a raczej w teorii nie powinna być zmienna. Wytwarzana jest pomiędzy powierzchnią Ziemi, a górnymi warstwami atmosfery, niczym fala dźwiękowa w pudle rezonansowym gitary.

Przez wiele lat w zasadzie nic się zatem nie działo. Normalny zapis Schumanna wygląda tak:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/a1.jpg

Jest to stała i niezmienna linia, która tylko w zależności od pory roku robi się raz grubsza, a raz cieńsza.

Tutaj muszę dodać, że ten jeden obraz zmodyfikowałem ręcznie. Niestety nie posiadam w archiwum czystego zapisu, nie robiłem tego ponieważ nie było sensu, dopiero wówczas gdy rozpoczęły się zmiany, rozpocząłem archiwizację.

Powyższy obraz pochodzi z 2017 roku, wówczas nie było już tak spokojnie, ale to zapis gdzie jeszcze jedna doba wyglądała jak zwykle, zatem zduplikowałem ją na cały 3 dniowy zapis.

Zrobiłem to aby pokazać różnicę, pomiędzy tym co było, a tym co jest.

Zatem, taki wykres, zupełnie nudny i bez większych zmian był przez wiele lat.

Jednakże, w pewnym momencie, gdzieś około 2015 roku odnotowałem pierwsze zmiany, które z czasem zaczęły się nasilać.

Tutaj mamy również rok 2017, widać, że pojawiają się jakieś dodatkowe impulsy


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/a2.jpg

Powoli zapis przestawał być już tylko linią. Zaczęły się pojawiać coraz gęstsze rozbłyski, narazie w formie dłuższych lub krótszych ale wciąż jednak impulsów

Rok 2018:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/a3.jpg

Po tych dziwacznych impulsach, zaczęło się pojawiać jeszcze coś dziwniejszego.
Bardzo krótkie impulsy, powtarzające się mniej więcej co 15 minut. One występują okresowo nawet do tej pory. Dzisiaj kiedy piszę te słowa, one znów się pojawiły.

Zapis również z roku 2018


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/a4.jpg

Od roku 2019 rozpoczęły się naprawdę silne uderzenia energii. Tak silne, że zapis zaczynał wychodzić poza skalę, mam również zrzuty liczb, ale nie będę ich zamieszczał. Chcę to pokazać na przykładzie obrazów.

Zaczęły się pojawiać w zasadzie białe ściany na wykresie, tak silna była energia wzbudzenia.

Tutaj zapis z lutego 2019 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/a5.jpg

lub w marcu 2019 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/a8.jpg

W tym samym czasie na wykresach pojawiały się rzeczy które teoretycznie nie powinny się pojawiać, dla przykładu sygnał o zmiennej częstotliwości:

Również rok 2019:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/a7.jpg

Taki zapis rezonansu Schumanna był przez cały 2019 rok i dalej.

Jednakże w tym samym czasie, ośrodek uniwersytecki w Tomsku na Syberii skąd pochodzą te zapisy, zapisywał również całe spektrum pola magnetycznego Ziemi.

Poniżej przedstawiam w miarę normalny zapis tego spektrum, z czerwonym paskiem, który pokazuje mniej więcej jak się ma zapis Schumana , który przedstawiałem do tej pory do całego pola magnetycznego.

https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b0.jpg

Ten zapis jest w miarę normalny ponieważ nie powinno być tych zielonych pionowych linii, które są już czymś zewnętrznym.

Zatem jeszcze raz ten sam obraz z Sierpnia, 2019 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b1.jpg

Podobnie i tutaj rozpoczęły się jakieś drastyczne zmiany, Czerwiec 2019 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b3.jpg

Luty, 2019 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b4.JPG

Kwiecień, 2019 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b5.JPG

Styczeń, 2020 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b7.JPG

Marzec, 2020 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b8.JPG

Aż w okolicach Sierpnia 2020 roku, rozpoczął się naprawdę olbrzymi napływ energii.
Nie widzę tutaj korelacji z działaniem słońca, zatem wygląda, że to wielkie doładowanie nie pochodziło z tego źródła, jednakże efekt był niezwykły!

Sierpień, 2020 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b9.JPG

Sytuacja zaczęła się uspakajać dopiero koło Października 2020 roku. Co dziwne jednak, udało mi się uchwycić zakończenie tego głównego uderzenia energii. Intersujące jest, że skończyło się to nagle, w zasadzie jakby nożem uciął.

Październik, 2020 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b10.JPG

Jeszcze dziwniejsze jednak jest to, że po uspokojeniu się całej sytuacji, zapis pola magnetycznego Ziemi nie wyglądał już tak jak wcześniej. Stał się piękną sinusoidą, niezmienną i stałą. Zależną jedynie od pory roku.

Czerwiec, 2021 roku:


https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b11.jpg

https://www.k13.com.pl/assets/schumann/b12.jpg

Co ciekawe, taki zapis utrwalił się i jest tak aż do dzisiaj, co każdy może sprawdzić tutaj:


http://sosrff.tsu.ru/

Zatem można śmiało wywnioskować , że na planie energetycznym wydarzyły się w tym okresie niezwykłe i wielkie rzeczy, jaki to będzie miało wpływ na życie na Ziemi?

Zobaczymy!:-)

Autor: komentator Krnąbrny1

Od Redakcji KIP:

Te wyraźne zmiany fizyczne na Ziemi, wokół Ziemi i w całym układzie Słonecznym narastają od co najmniej kilkudziesięciu lat, co potwierdzają Instytuty Fizyki zajmujące się badaniem wymienionych obszarów. Ponad 10 lat temu słuchałem w radiowej Trójce wypowiedzi polskiego fizyka o nazwisku Grabowski, który pracuje w takim Instytucie Fizyki w Toronto w Kanadzie.  W swojej wypowiedzi na temat badan zmian fizykalnych stwierdził m.in. tak:

 1. w świecie organizmów żywych dominował do niedawna normalny rozkład statystyczny wyrażany krzywą Gausa (w kształcie dzwonu) w którym największa liczebność organizmów o takich samych lub podobnych cechach znajduje się w środku;
 2.   ale obecnie zachodzi zjawisko polaryzacji wśród organizmów żywych, w tym ludzi, powodujące, że środek dotychczas najbardziej liczny zanika, a rośnie liczebność danej zbiorowości na biegunach.

Ponadto stwierdził, że wiele tych zmian fizykalnych, w tym dopływającej energii różnego rodzaju nie potrafią wyjaśnić.

Często słyszymy o rosnącej wibracji materii. Co to oznacza ? Chociaż fizykiem nie jestem, ale podzielę się uproszczonym wytłumaczeniem tego określenia z którym się spotkałem. Wibracja materii jest to przeciętna liczba cykli obiegu elektronów wokół jądra atomu w ciągu 1 sekundy. Otóż do roku 1986/7 ten ta przeciętna  wartość była stała, podobno od kilkuset lat, jeśli nie więcej i wynosiła 7,83 obroty / sekundę. Wyraża tą przeciętną w skali Ziemi rezonans Schumana, ale stanowiący średnią impulsów. Ta wibracja od wymienionego roku zaczęła stopniowo rosnąć, coraz bardziej przyspieszając, co przepowiadali Majowie ( m.in. w książkach o Majach i ich kalendarzach). Wymieniony wskaźnik  podwoił się w roku chyba 2013, albo 2014.  Ale obecnie ten uśredniony wskaźnik przekracza liczbę 40, czyli zwiększył się aż 5 razy i dalej rośnie. Patrz wykres:

https://www.praxis-umeria.de/kosmischer-wetterbericht-der-liebe-by-umeria.html

Wzrost wibracji materii powoduje, że jest ona coraz lżejsza, a jednocześnie czas płynie coraz szybciej. Kiedy byłem małym chłopcem (7-12 lat), to czas strasznie mi się dłużył. Więc mając to w pamięci spytałem  swojego syna kiedy był w podobnym wieku, a było to około 20 lat temu, czy czas mu się dłuży, czy szybko płynie. Odpowiedział ku mojemu zaskoczeniu, że bardzo szybko płynie.

Dla potwierdzenia słyszałem jakiś czas temu wypowiedź jednego z fizyków ( być może to był wymieniony wyżej Grabowski), że obecny czas 24 godzin jest równoważny 12 godzinom sprzed 50 lat.

Comments

 1. chybanie says:

  Zastanawia mnie, czy te anomalie są przyczyną, czy skutkiem obecnych zmian społecznych na Ziemi?

  • krnabrny1 says:

   Na tych poziomach nie działa to w ten sposób, bardziej na zasadzie naczyń połączonych. Skutek jest przyczyną , a przyczyna skutkiem. Pewne jest natomiast, że ktoś „dolał płynu” do tego „obwodu”. Napisałem jednak ten artykuł świadomie w sposób taki aby nie zawierał sugestii. Miał przedstawiać tylko zdarzenia jakie miały miejsce.

 2. adamd says:

  Wzrost wibracji materii powoduje, że jest ona coraz lżejsza, a jednocześnie czas płynie coraz szybciej….słyszałem jakiś czas temu wypowiedź jednego z fizyków ( być może to był wymieniony wyżej Grabowski), że obecny czas 24 godzin jest równoważny 12 godzinom sprzed 50 lat.
  Coś w tym jest i od dawna zastanawiałem się nad tym.
  Względność czasu istnieje w zależności od naszego zaangażowania się w wykonywaną pracę. Muzyk ćwiczący na instrumencie cierpi na permanentny brak czasu, zawsze go brakuje aby coś opanować do końca.
  A może winne temu są dźwięki?

  https://globalna.info/2021/09/01/upadek-cywilizacji-czy-nasz-swiat-podzieli-los-atlantydy/

  • krnabrny1 says:

   Panie Adamie prawie Pan trafił!:-)
   Czas jako taki, jak go postrzegamy po prostu nie istnieje. Liniowe postrzeganie czasu jest błędem percepcji, czas tworzą wydarzenia, czas tworzy również postrzeganie odbiorcy , który sam decyduje jaki on ma być.

   Idąc za Pana przykładem, jeśli muzyk który ćwiczy cierpi na permanentny brak czasu to dlatego, że tak che lub został „zaprogramowany”. Czas można „dostosowywać” do potrzeb, a precyzyjniej kierować jego „postrzeganym” upływem.

 3. alru says:

  W w/w kontekscie nasunęła mi się jedna uwaga. Otóż magnetyzm jest scisle powiazany z temperaturą.
  Myślę, że w obecnej sytuacji ma to kolosalne znaczenie.

  Jest coś takiego jak temperatura Curie (cyt. nawet za Wikipedia) temperatura, powyżej której ferromagnetyk gwałtownie traci swoje właściwości magnetyczne i staje się paramagnetykiem, zjawisko to wynika ze zmiany fazy ciała stałego.

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Szanowni Komentatorzy
   Nastąpi 8 dniowa przerwa w dopuszczaniu do publikacji komentarzy, w związku z nałożeniem się na siebie okresów urlopowych i chorobowych administratorów strony. Po tym czasie nadesłane komentarze będą publikowane. Przepraszamy komentatorów i czytelników za tą niedogodność.
   Redakcja KIP

Wypowiedz się