Skandaliczne słowa prymasa Polski! Nacjonalistów wyklucza z Kościoła!

Tekst za stroną: http://polskaniepodlegla.pl/

Ncjonalizm - prymas PolakŻeby było śmieszniej prymas zwie się Polak. Osobiście jednak nie podzielam oburzenia autora tekstu. Pan Polak bardzo uczciwie wyraził stanowisko żydo-katolickiego Kościoła.D.Kosiur

_________________________________________

Podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy, prymas Polski, abp Wojciech Polak wypowiedział skandaliczne słowa na temat nacjonalizmu. Biorąc pod uwagę, że jego wypowiedź zbiegła się z ożywioną debatą publiczną na temat polskich narodowców, a zwłaszcza Obozu Narodowo-Radykalnego, można być przekonanym, że uderza w ten sposób zwłaszcza w młodych z tej organizacji.

– Aprobata do tego typu myślenia jest niewłaściwa, a wręcz heretycka, tak nie może być. To odciąga od tego co jest istota chrześcijaństwa – mówił abp Polak.

Prymas insynuuje jakoby polscy nacjonaliści, zwłaszcza ci z ONR, byli heretykami. Tym samym wyklucza ich „ze społeczności świętych”. Nie rozumie, że polski nacjonalizm, oparty o podstawową zasadę teologii moralnej Kościoła ordo caritatis („porządek miłości”) jest koherentny z doktryną katolicką.

Ponadto, w tym miejscu objawia się wyjątkowa hipokryzja arcybiskupa. Podczas gdy często wspomina o budowaniu wspólnoty i nie tworzeniu podziałów, tymi słowami eksmituje z Kościoła wiernych i burzy jedność w Kościele jak mało kto. Ciężko uwierzyć, żeby jego działanie było podyktowane niewiedzą. Czyżby do głosu dochodziła jego agenturalna przeszłość albo kooperacja z aparatami nie mającymi nic wspólnego z Ewangelią?

Krytycznie wobec nacjonalizmu wyraził się również, znany z katolickiego liberalizmu i przyjaciel postkomunistów dominikanin o. Maciej Zięba. Stwierdził, że jest to „pogaństwo, bezbożność i herezja. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego”.

Jak długo będziemy tolerować tak skandaliczne słowa polskich duchownych, a zwłaszcza głowy Kościoła katolickiego w Polsce? Jak długo będziemy pozwalać na wykluczanie i kneblowanie ust tym, którzy nie boją się stawać w obronie narodowo-katolickich wartości?

Piszcie protesty!

_______________________________________________

Zapominamy lub nie potrafimy zrozumieć, że każdy ksiądz, a im wyższa jego funkcja tym odpowiedzialność większa, jest przede wszystkim sługą Nieba – czyli w ziemskiej rzeczywistości jest sługą Kościoła. Należy przez to rozumieć, że jest wyrazicielem stanowiska – także politycznego – kościelnej hierarchii -, a dopiero potem jest obywatelem jakiegoś kraju i członkiem narodu. Obowiązuje go jurysdykcja watykańska, internacjonalistyczna, ponadnarodowa.

Zatem, każdy nacjonalizm jest z gruntu obcy i nienawistny Kościołowi, ponieważ w sposób naturalny sprzeciwia się jego politycznej dominacji, która – dla niektórych być może w zadziwiający sposób – harmonijnie współgra z syjonistycznym imperializmem USA i UE.

Niestety, Polacy, a także inne nacje, nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli Kościół służy jakiemuś narodowi, to jest to wyłącznie „naród wybrany” – dlatego nie powinno dziwić żydo-katolików, że „antysemityzm jest grzechem”, a „nacjonalizm jest zaprzeczeniem patriotyzmu” wedle abp S.Gądeckiego.

Dariusz Kosiur

Nacjonalizm - orzeł pod krzyżemWybrane komentarze

 • Ten “Polak” to wschodni niedokształcony ciemniak.

Polscy nacjonaliści byli tępieni przez narodowy-socjalizm Fuhrera, żydo-komunę komunistyczną Bieruta – Bermana itd.

Seth 11.09.2016 14:35:10

 • !!!

Sprawa jest niezwykle zapętlona i konia z rzędem temu kto połapie się kto jest kto.A różni bywają “nacjonaliści” ;jest dajmy na to taki PIS i jest Narodowy Front Mary Lepen. Niby bliziutko a jakże daleko.
W 2010 r niektóre tzw. europejskie ruchy nacjonalistyczne, podpisały w Izraelu tzw Deklaracje Jerozolimską http://www.nacjonalista.pl/2010/12/07/pielgrzymka-%e2%80%9cnowej-prawicy%e2%80%9d-do-izraela/
http://mishmar.info/pravie-partii-evropi-obedinyayutsya-v-podderjku-izrailya-demokratii-i-prav-cheloveka-i-protiv-islama.html czyli mówiąc wprost-przeszły na stronę wroga.
(warto też zwrócić uwagę na datę która wskazuje że było to przed arabską wiosną nie mówiąc o Syrii)
A jeśli ten krajobraz “wzbogacić” jeszcze o podpisaną w 2006 r deklarację jerozolimskich “kościołów łacińskich” i anglikańskiego deklarację o tejże (jerozolimska) nazwie https://en.wikipedia.org/wiki/Jerusalem_Declaration_on_Christian_Zionism to wyjdzie z tego taki galimatias że mało kto rozumie co się wokół dzieje.

ikulalibal 11.09.2016 16:42:31

 • Panie Dariuszu..pan -jako obronca

Czystości doktryny Katolickiej….to raczej mało wiarygodny expert:-)))_)
Oczywiście Prymas nie wie o czym bredzi….ale pan tez nikogo nie przekona:-))), chyba ze pomoże panu pan Andrzej:-))))
Katolikom polecam doskonale opracowanie na temat Ojca Bocheńskiego, który jak widać dla polskich biskupów jest niedostępna lektura:-)))

RomanKa 11.09.2016 17:20:57

 • @ikulalibal 16:42:31

Potwierdzam, PiS to szczególnie “nacjonalistyczna” partia:
Nacjonalizm - rząd PiS w KKRzeczpospolita 11.09.2016 17:45:01

 • ——-powrót do nazwy LECHIA !! TRZEBA NAM ZACZĄĆ nad tym pracować !!

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kim-jest-prawdziwy-polak-co-musi-wiedziec-czlowiek-patriota

ninanonimowa 11.09.2016 17:51:12

 • @Zdzichu 17:13:26 – A ku, ku

A czyż to nie sam święty Zdzichu?

Nacjonalizm - mądlący ze swoim cieniem nacjonalizm - wilk w owczej skórzeRzeczpospolita 11.09.2016 17:56:37

 • żydo katolicki kościół !

Kler sprzedał się żydom 1988 r za zwrot ziemi !
!
Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! żydzi i kler wrogami Polski i Polaków

ele 11.09.2016 18:19:18

 • @

Od 1939 roku
historia Polski to jedna wielka tragiczna porażka. Od wybuchu II wojny światowej do dziś trwa u nas neo-Babilonia.

Sukarno 11.09.2016 19:46:30

 • —- NA DOBRANOC od dobrej duszy :))

https://www.youtube.com/watch?v=A1MoPeQTyI0&list=RDOm-Ciabpes8&index=2

ninanonimowa 11.09.2016 20:25:05

 • @Zdzich 17:13:26

Przecie Pan Zdzich röwnie nawiedzony, choc w przeciwnym kierunku

nadużycie link skomentuj

morgan 11.09.2016 20:30:07

 • Szanowny Panie Dariuszu…

W Kościele RK, najważnieszą – nazwijmy to- komórką społeczną jest RODZINA. Ta komórka, nie jest komórką w kosmosu, tylko przynależy do konkretnego narodu. I tak własnie u nas w Polsce, mówi się o polskim Kościele Rzymsko-Katolickim, co zostało jakby uwiarygodnione po II Soborze, kiedy to wprowadzono języki NARODOWE do stosowania w liturgii Mszy Św.
Więc tutaj nasz Prymas, chyba sie zagalopował w poprawności politycznej, ale Pan także się znowu zagalopował w tym wylewaniu dziecka z kąpielą.

nadużycie link skomentuj

Jan Paweł 11.09.2016 21:59:45

 • @Jan Paweł 21:59:45

Szanowny Panie Janie Pawle,
rodzina jest podstawową komórką społeczną od początku istnienia ludzkości, niezależnie od panującego systemu społeczno-politycznego i niezależnie od panującej religii, choć jej los jest od nich zależny – niestety, zależny dość tragicznie.

Prymas, moim zdaniem, nie powiedział niczego, co nie byłoby zgodne z polityką Kościoła.
Mój skromny komentarz do wypowiedzi prymasa wynika dokładnie z doktryny Kościoła.
Proszę zwrócić uwagę, że niczego nie dodałem od siebie. Wszystko co napisałem to słowa najwyższych pasterzy, z opiniami których nie mam zamiaru nawet polemizować.

Rzeczpospolita 11.09.2016 22:42:06

 • @Rzeczpospolita 22:42:06

To prawda, Pan powtórzył słowa Prymasa, ale to właśnie Prymas zagalopował się w swojej poprawności politycznej, bo jego wypowiedź zgodna jest z masońską ideą zniszczenia Chrześcijaństwa, właśnie poprzez wymieszanie narodów, czyli zniszczenie regionalnych nacjonalizmów bo:
Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.
Nacjonalizm, jak widać, wchodzi w szkodę Kapitalizmowi Globalistycznemu, który w żądnej mierze nie chce głosić solidarności wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.
Jak widać, wypowiedź Prymasa w żadnej mierze nie jest zgodna z Naukami naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Oj, chyba więc my katolicy powinniśmy się bardzo intensywnie modlić za duszę naszego Prymasa.
Jak widać, wrogowie ludzi odsłaniają się.

Jan Paweł 12.09.2016 07:09:10

 • @Zdzich 23:48:42

—- BEZREFLEKSYJNY DUREŃ popierający NAJWIĘKSZYCH MORDERCÓW ŚWIATA sam też jest MORDERCĄ, ma jeszcze czelność tym publicznie chełpić się .ODRAZA ! tylko na to zasługuje ZBRODNIARZ popierający zbrodniarzy.

http://www.cda.pl/video/47380419

ninanonimowa 12.09.2016 07:29:49

 • @Rzeczpospolita 17:56:37

//A czyż to nie sam święty Zdzichu?//

———————————————————————————————
Nie sądzę żeby aż tak. Zdzichu to tylko gorliwy prostaczek, niezbyt inteligentny i nie mający rozeznania co się dzieje. Ciekawe czy istnieje jakaś bariera po przekroczeniu której taka święta naiwność jak Zdzich, zacznie podejrzewać że dzieje się coś złego. A przecież się dzieje.
Zatrudniony na stanowisku papieża Franciszek zasłynął z takich wypowiedzi które (moim zdaniem i zdaniem wielu innych) nie tylko oburzają ale poddają w wątpliwość czy on wogóle jest chrześcijaninem. I ile zostało chrześcijaństwa w KRK?
Można byłoby oczekiwać że są granice a okazuje się że nie ma.
Można jeszcze dalej ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Szema_Jisrael
(wbrew temu co słychać rzecz ma miejsce w kościele katolickim)
https://www.youtube.com/watch?v=hWDn4jDUYso

ikulalibal 12.09.2016 07:37:45

 • @Jan Paweł 07:09:10

To nikt inny jak tylko i wyłącznie Pan Bóg stworzył  plemiona, które ewoluowały w narody zróżnicowane kulturowo. A zróżnicowały się dlatego, bo Pan Bóg nie stworzył Kuli Ziemskiej jednorodnej a zróżnicowaną i narody by przetrwać musiały wytworzyć odrębne kultury.
Eskimos z całą pewnością zginąłby na pustyni i odwrotnie. Ludzie czarni mają taką skórę ponieważ taki kolor skóry, także jest wynikiem przystosowania się do środowiska.
Mieszanie kultur, którego teraz jesteśmy świadkami, jest więc czynione rękami ludzi i jest niezgodne z zamysłem Pana Boga.
Jak więc widać, nacjonalizm, jest zgodny z zamysłem Pana Boga, bo dotyczy solidarności wszystkich klas społecznych co wiele razy jest podnoszone w Biblii.
Jako katolik nie chcę w tym kontekście oceniać słów mojego Prymasa, ale będę się za niego modlił

Jan Paweł 12.09.2016 07:40:25

 • “podstawowa komórka i rodzina” w KK

http://vod.tvp.pl/26676199/wynik-wyszukiwania

kfakfa 12.09.2016 09:00:42

 • @Jan Paweł 07:40:25

“Eskimos z całą pewnością zginąłby na pustyni i odwrotnie. Ludzie czarni mają taką skórę ponieważ taki kolor skóry, także jest wynikiem przystosowania się do środowiska.”

Z tym przystosowaniem to jest akurat całkowiecie odwrotnie. W Afryce jest za gorąco więc ciała powinny przybrać kolor odbijający promienie słoneczne, natomiast tam gdzie jest zimno powinny przybrać kolor pochłaniający promienie słoneczne czyli afrykańczycy powinni być biali, a eskimosi czarni.

Henryk Kreuz 12.09.2016 12:32:00

 • @Jan Paweł 07:40:25

Panie Janie Pawle,
nie wiem czy Pan zauważył, że ja nie atakuję prymasa. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie jego uczciwe, otwarte stanowisko. Kościół jako instytucja polityczna prowadzi taką a nie inną politykę, bo taką politykę prowadzić chcą jego przywódcy. A że jest to polityka antynarodowa i antypaństwowa to już inna kwestia.
Panu, jako katolikowi (a zgodnie z faktami jako żydo-katolikowi) dostępne są dwie drogi postępowania: może Pan biernie lub czynnie wspierać politykę Kościoła lub porzucić tę instytucję. Jak zauważyłem wybiera Pan postawę biernego wspierania polityki Kościoła.
Jednak Boga bym w to wszystko nie mieszał, bo i po co (?).

Rzeczpospolita 12.09.2016 12:55:28

 • @

“ja nie atakuję prymasa” tylko, że “Kościół jako instytucja polityczna prowadzi polityke antynarodową i antypaństwową”.

Kłamstwo i bezsens tej wypowiedzi polega na tym, że:

1. Kościół nie jest instytucją polityczną! Kościół jest wspólnotą religijną kierującą się własną doktryną religijną określającą zasady moralne.
Kościół to my, Katolicy (osobnicy, których Kosiur chce zlikwidować);

2. Fakt, że czasami jakis duchowny (na palcach policzyć) palnie głupstwo od siebie nie oznacza prowadzenia jakiejkolwiek polityki. Jak widać w wypowiedziach powyżej, są wierni KK, którzy nie zgadzają się z “oświadczeniem prymasa”, pomimo nieznajmości tego oświadczenia.
(Autor odmawia podania linku do wypowiedzi prymasa, którą krytykuje.);

3. “Panu, jako katolikowi (a zgodnie z faktami jako żydo-katolikowi) dostępne są dwie drogi” jest bezczelnym dyktatem psychopaty, który uzurpuje sobie stanowisko władzy;

4. Katolicy NIE są “żydo-katolikami”. Wręcz przeciwnie, cały Nowy Testament opisuje Żydów jako zboczone “dzieci diabła”.
“Żydo-katolik” jest oskarżeniem oszczerczym z premedytacją używanym przez Kosiura.

Zdzich 12.09.2016 17:02:45

 • Ostatnio z nacjonalizmami walczy nie tylko kościół !

Walka z nacjonalizmami prowadzona przez Szechtera z GW jest powszechnie znana, ale ostatnio do chóru dołączył niejaki Urban na łamach gadzinówki “Nie” – ciekawe co ich wszystkich łączy ???

Drab61 12.09.2016 17:56:22

 • @Zdzich 17:02:45

http://www.archidiecezja.pl/aktualnosci/prymas_na_forum_ekonomicznym_.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/krynica-prymas-polski-potepil-nacjonalizm,674659.html

nadużycie link skomentuj

Rzeczpospolita 12.09.2016 19:35:56

 • @Rzeczpospolita 19:35:56

Prymas rzekł:

“Niepokoi mnie pełzający rozwój nacjonalizmu i jego łączenie z religią. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego – mówił prymas. – Aprobata dla tego typu myślenia nie tylko jest niewłaściwa, ale wręcz heretycka. Tak nie może być. To odciąga od tego, co jest istotą chrześcijaństwa. (http://www.tvn24.pl)”

Czyli Prymas nie chce, aby nacjonalizm był łączony z religią katolicką, czyli, jak ją Autor nazywa żydo- katolicką.
Wydawać by się mogło, sądząc po powtarzających się negatywnych wpisach Autora na temat ,,żydo- katolicyzmu”, że Autor życzyłby sobie tego samego co Prymas i żeby nacjonaliści nie wymachiwali krzyżem, żeby nie byli ,,żydo- katolikami” i nie utożsamiali patriotyzmu i polskości z ,,żydo- katolicyzmem”. Sama też bym sobie tego życzyła: patriotyzm i religijność to dwie różne sprawy i w dzisiejszej dobie nie powinny być ze sobą zespalane.

Nie rozumiem więc, skąd ten krytycyzm Autora w stosunku do Prymasa, skoro chcecie tego samego?

Lotna 13.09.2016 05:11:06

 • @Jan Paweł 21:59:45

Może mnie “zjedziesz”, ale czy
WIARA = kościół?
Polecam film “Stygmaty” 🙂

laurentp 13.09.2016 09:25:00

 • @Lotna 05:11:06

W odpowiedzi panu Janowi Pawłowi (komentarz wyżej) napisałem:

(…) ja nie atakuję prymasa. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie jego uczciwe, otwarte stanowisko. Kościół jako instytucja polityczna prowadzi taką a nie inną politykę, bo taką politykę prowadzić chcą jego przywódcy. A że jest to polityka antynarodowa i antypaństwowa to już inna kwestia.

______________________________

Jakoś na te słowa prymasa nie zareagowali uwieszeni krzyża “prawicowcy” i “narodowcy”, np. G.Braun, R.Mossakowski, E.Sendecki, czy ktokolwiek z RN (?).

Rzeczpospolita 13.09.2016 10:33:14

 • @Lotna 05:11:06

——— PRYMAS- OKUPANT i nic więcej !!
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grzegorz-braun-polski-kandydat-na-prezydenta-2015-03

ninanonimowa 13.09.2016 13:25:27

 • @Rzeczpospolita 10:33:14

,,(…) ja nie atakuję prymasa. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie jego uczciwe, otwarte stanowisko. Kościół jako instytucja polityczna prowadzi taką a nie inną politykę, bo taką politykę prowadzić chcą jego przywódcy. A że jest to polityka antynarodowa i antypaństwowa to już inna kwestia.”

Zgoda, nie rozumiem jednak skąd tak wielka troska wyrażona w tym apelu:

,,Jak długo będziemy tolerować tak skandaliczne słowa polskich duchownych, a zwłaszcza głowy Kościoła katolickiego w Polsce? Jak długo będziemy pozwalać na wykluczanie i kneblowanie ust tym, którzy nie boją się stawać w obronie narodowo-katolickich wartości?

Piszcie protesty!”

Protesty w obronie narodowo- żydo-katolickich wartości? Dlaczego więc protestować, zamiast się cieszyć?

Grzegorz Braun nie tyle jest uwieszony krzyża, co Watykanu, nie będzie więc krytykował jakiejkolwiek wypowiedzi przedstawiciela Watykanu, dzięki któremu, jak sam stwierdził, ,,zeszliśmy z drzew” w 966 roku. Wątpię też, aby jako spolszczony żyd był przywiązany do idei narodowców, którzy, co stwierdzam z przykrością, często jawią się jako rasiści dyskryminujący tych Polaków, którzy nie są w 100% Słowianami i nie mam tu na myśli wyłącznie żydów.

Lotna 13.09.2016 16:36:08

 • @Lotna 16:36:08

Przytoczony przez Panią cytat nie jest mojego autorstwa, pochodzi z tekstu ze strony: http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/8501-skandaliczne-slowa-prymasa-polski-nacjonalistow-wyklucza-z-kosciola

Link do tego tekstu (także i tekst) zamieściłem już na samym wstępie – być może umknęło to Pani uwadze lub zrobiłem to mało precyzyjnie.

_______________

Nie wiem jakich zna Pani nacjonalistów, ale nacjonalizm nie ma z rasizmem nic wspólnego.
Polecam: “Dlaczego nacjonalizm?” – https://programwps.wordpress.com/2016/05/15/dlaczego-nacjonalizm/

 

Opublikowano za: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/133719,skandaliczne-slowa-prymasa-polski

Od Redakcji KIP: Polecamy dla Dociekliwych i Samodzielnie Myślących przeczytanie i przeanalizowanie, co najmniej zamieszczone na poniższych linkach teksty o: fałszowaniu historii Polski przez Watykan i Hierarchie Kościoła Katolickiego,  relacjach Polski z Watykanem, Rządu RP z KRK, Listach KEP i Biskupów przepraszających Niemców i Banderowców za ich zbrodnie na Polakach, oskarżaniu Polaków o niepopełnione zbrodnie, sojuszu z judaizmem przeciw Polakom, judaizacji Kościoła, procesach rozpadu Polski, współuczestnictwie Watykanu w budowie Nowego Porządku Świata  i historii Ziemi, ponieważ te z pozoru odległe tematyki łączą się ze sobą w pełny obraz. Zalecamy czytanie i analizowanie w podanej kolejności.

 Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści zaoszczędzi czytania kilkudziesięciu tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki” lub „świątobliwej”, wyłączającej umysł „nowomowy”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Więc trzeba czytać i analizować, analizować, analizować… i wydobywać ważną prawdę na powierzchnię oraz … realizować według zasady australijskich Aborygenów: „Musisz stać się tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

Redakcja KIP

Comments

 1. nanna says:

  “Skandaliczne słowa prymasa Polski! Nacjonalistów wyklucza z Kościoła!”

  – i Polacy się tym denerwują?????? a dlaczego????????????
  Toż to lepiej, toż to bardzo dobrze, bo będzie można na przykład przy każdym urzędzie miejskim ustawić skarbonki, do których ci prawdziwi nacjonaliści, odrzuceni przez kościół katolicki – będą mogli wrzucać co niedzielę te dziesięć złotych uprzednio tacowego, a teraz już skarbonkowego.
  I co państwo myślą? czy po pół roku najpóźniej nie będzie z tego kasy na oddłużenie i nowoczesne wyposażenie szpitali? czy nie będzie to także kasa mogąca być przeznaczona na inwestycje w regionie? na dożywianie dzieci w szkołach albo na sfinansowanie im wakacji?

  Cieszmy się więc, bo sprawy posuwają się w dobrą stronę.
  I ilu ludziom zaoszczędzą upokarzającego żebrania o apostazję! A tak, zgodnie z zaleceniami prymasa – ciach trach i już katolików będzie co najmniej o połowę mniej. Widać Bóg czuwa nad Polakami 🙂

 2. fiesta says:

  Ja uwazam, ze krytyczna wypowiedz prymasa zydo-katolickiego kosciola w Polsce pod adresem narodowcow w Polsce powinna wreszcie przemowic do naiwnych i oglupionych propaganda koscielna narodowcow, ktorzy naiwnie wierzyli, ze hierarchia KK w Polsce jest z narodem.
  Otoz czasy sie zmienily i od zakonczenia Soboru Watykanskiego II w grudniu 1965r nastepuje powolna judaizacja katolicyzmu oraz do wladzy doszlo zydostwo zagniezdzone w KK w Polsce, o czym pisal ksiadz prof.M.Poradowski w artykule pt.
  “Starsi bracia w wierze ?”.

  STARSI BRACIA W WIERZE ?

  W ostatnich latach spotykamy sie coraz czesciej z opinia, ze Zydzi sa rzekomo naszymi „starszymi bracmi w wierze religijnej”.

  Otoz jest to balamuctwo, gdyz religia zydowska zawsze w ciagu tysiecy lat podkresla, ze jest wiara w Boga jednoosobowego, podczas gdy wiara chrzescijanska, tak katolicka jak i prawoslawna, a takze protestancka i anglikanska zawsze podkreslaja istnienie Boga w Trojcy Przenajswietszej, a wiec czcza Boga-Ojca, Boga-Syna i Boga-Ducha Swietego.

  Istnieje wiec zasadnicza roznica miedzy wiara chrzescijanska a wiara zydowska.

  Stad tez nigdy nie byli, nie sa i nie moga byc Zydzi uwazani przez chrzescijan za „starszych braci w wierze”, gdyz ich wiara w Boga absolutnie jedynego jest calkowicie inna od naszej wiary chrzescijanskiej w Boga w Trojcy Swietej Jedynego, a objawionego nam przez Chrystusa Pana, ktorego Zydzi nie tylko ze nie uznaja, ale ktorego zawsze i ciagle odrzucaja i ktorego nauke przesladuja.

  Wystarczy zajrzec do glownych pism zydowskich, a przede wszystkim do Talmudu, tak w wydaniu jerozolimskim, jak i wydaniu babilonskim, aby przekonac sie, ze Zydzi poza dekalogiem Mojzesza nie maja nic wspolnego z wiara chrzescijanska, ktora powstala z nauki Jezusa Chrystusa, ktorego Zydzi uwazali za zdrajce i ktorego ukrzyzowali.
  Zas zwolennikow Jezusa Chrystusa najokrutniej przesladowali i stali sie najwiekszymi wrogami chrzescijanstwa.

  Zydzi byli inspiratorami przesladowan chrzescijan za czasow Nerona, az do czasow rewolucji francuskiej, a bardziej jeszcze w okresie rewolucji bolszewickiej w Rosji.

  Nazywanie więc Żydów „starszymi braćmi w wierze” jest bluźnierstwem !

  Przeciez sam Chrystus Pan wyrzucal im brak wiary starotestamentowej i oskarzal ich o satanizm, mowiac: „Wy z ojca diabla jestescie…” – Ew.Sw.Jana 8:44

  Nie mozna jednak zapominac, ze niektorzy Zydzi przyjeli nauke Chrystusa Pana, ale niemal wszyscy apostolowie byli pochodzenia celtyciego, a nie semickiego – bodajze tylko Judasz i Pawel byli semitami.

  W okresie Chrystusa Pana, Palestyna byla krajem zaludnionym przez najrozmaitsze ludy, ale glownie przez Celtow.
  Tak wiec obdarzac Zydow tytulem „naszych starszych braci w wierze” jest co najmniej nieporozumieniem.

  Niestety w Polsce, w ostatnim 50-cio leciu duchowienstwo katolickie zostalo bardzo zazydzone, gdyz Zydzi niemal masowo wstepowali do seminariow, glownie do warszawskiego. Stad tez mamy obecnie w Polsce wielu ksiezy i biskupow pochodzenia zydowskiego i to oni wlasnie tak czesto uzywaja zwrotu „nasi starsi bracia w wierze”.

  Ks. prof. Michal Poradowski – byly profesor Katolickiego Uniwersytetu w Santiago de Chile i kapelan NSZ (Narodowych Sil Zbrojnych).

  Na zakonczenie swojego komentarza dodam, ze sprawy Polski sa wazniejsze niz polityka prowadzona przez zydo-katolicki kosciol w Polsce, ktory jest obca instytucja i podlega pod Watykan (obce panstwo i instytucje).
  Jesli chodzi o mnie to juz dawno spuscilem wode po zydo-katolickim g*wnie.

Wypowiedz się