Angela Merkel: Rosja zmieniła układ sił na świecie

Wśród wyzwań na dużą skalę, które stoją przed transatlantyckimi partnerami, jest zmiana układu sił częściowo z powodu „bardzo agresywnego zachowania Rosji” – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

– Tylko razem ze Stanami Zjednoczonymi możemy efektywnie uczestniczyć w globalizacji, jesteśmy znacznie silniejsi, jeśli podzielamy wspólne stanowiska.

Jesteśmy zgodni, że nie brakuje wyzwań na dużą skalę, mogę wymienić pandemię, ale też duże zadanie związane z ochroną klimatu, a także zmiany w rozmieszczeniu sił w związku z ekonomicznym i politycznym wzmocnieniem Chin oraz częściowo bardzo agresywnym zachowaniem Rosji

– powiedziała Merkel, przemawiając na kongresie „Za zorientowanym na przyszłość partnerstwem transatlantyckim” zorganizowanym przez niemiecki sojusz konserwatywny CDU/CSU.

Państwa zachodnie w ostatnim czasie wyrażają zaniepokojenie rzekomym nasileniem „agresywnych działań” Rosji na Ukrainie. Waszyngton mówi o eskalacji „rosyjskiej agresji” i przemieszczaniu się rosyjskich wojsk na Krymie i przy wschodniej granicy Ukrainy.

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrija Pieskowa oświadczył wcześniej, że Rosja przemieszcza wojska na swoim terytorium, według własnego uznania. Jak podkreślił, nikomu to nie zagraża i nie powinno nikogo niepokoić.

Wybrane Komentarze

Wszystkie komentarze

Zofia Bąbczyńska-Jelonek 18:31 05.05.2021 | 16

Nie do końca rozumiem wypowiedzi kanclerz RFN. Wychodzi na to, że Republika Krymska, która zasiliła na własne życzenie Federację Rosyjską zmieniła układ sił na świecie.

Ten mały półwysep poprzestawiał pionki na światowej szachownicy?

Bo Rosja jest nieco większa na Morzu Czarnym i nie można teraz swawolić na tych akwenach, bo riposta jest murowana? I to ma być to „częściowe bardzo agresywnie” zachowanie się Rosji?!

*** Pal diabli te „części agresji” rosyjskiej, rzecz w tym, że Rosja wytyczyła czerwone granice, których wobec niej nie należy przekraczać, bo można oberwać zdrowo po zadku. Rosja miała po prostu dość arogancji Zachodu (czego kanclerz Merkel nie dostrzega, albo niech chce widzieć) i siarczyście odpłaca teraz pięknym za nadobne. ***

Wymyślił Zachód sankcje, więc oberwał a Rosja, jakby nie patrzeć – zyskała, przeorientowała swoją gospodarkę na własną korzyść i się uniezależnia.

*** Zakłada Zachód szlaban na wyjazdy Rosjan zagranicę w strefy Zachodu – no to teraz unijna czy też rządowa biurokracja z RFN nie ma wstępu do Rosji. A już myślano, że UE to organizacja, której wszystko wolno. A tu – nie wolno. ***

 No i problem Numer Two.

Myślały Niemcy, że są alfą i omegą dla Rosji, a tu Putin woli pogawędki z Austrią lub Francją. Kurtz i Macron, dwa zachodnie przystojniaczki z politycznymi perspektywami, którym rosyjski prezydent niewątpliwie bardzo imponuje, wykolegowali starszą panią u schyłku politycznej kariery, która oferowała Rosji mentorski ton pouczeń nudnej nauczycielki.

 *** I co tu zrobić? Nazwać ten polityczny męski szowinizm i trumf młodości w preferencjach politycznych Rosji – „częściowo bardzo agresywnym zachowaniem?”…. ***

Panie prezydencie Putin, tu trzeba będzie bukietu z róż wielkości koła młyńskiego, bo urażona babska duma bywa długotrwała, pełna fochów i dąsów. Zwłaszcza, gdy dotyczy ona nieformalnej carycy UE.

K-700 18:32 05.05.2021 | 13

Pani Merkel szanowna. Pani ma rację: Rosja zmieniła układ sił na świecie.

NATO się przyzwyczaiło, że Rosja nie istnieje. Jeszcze zanim się rozpadł ZSRR, USA – i nie tylko oni – wypuszczali sensacyjne filmy dla publiki , pokazujące jaki ZSRR jest głupi, frajerski, słaby, śmieszny, a jego przedstawiciele to wyłącznie durni i źli ludzie, bardzo chętnie wszystkich dookoła mordujący: za darmo, albo za paczkę gumy do żucia. takie filmy dla rechotu publiki były robione na tony a i dziś też się zdarzają

* * * Jak się już całkiem ZSRR rozpadł i rządził Jelcyn, który się zajmował dobijaniem samej Rosji, atmosfera w NATO była wręcz luksusowa: tej idiota i pijanica rozwala własne państwo i cieszy się jak szczeniak. Rosji nie ma, hurrra, USA i NATO rządzą całym światem i robią co im się podoba. Każda zbrodnia jest dobra i nikt nam w niczym nie będzie przeszkadzał. My dyktujemy światu co mu wolno, a co nie. Opornych karzemy śmiercią bez procesu. * * *

Te przyjemne czasy właśnie dobiegają końca. Rosja ma nie tylko coraz nowszą broń oraz najnowszą jakiej nikt inny nie ma i nie będzie miał przez trochę lat, ale przede wszystkim nowoczesnej i silnej Rosji aktywnej w świecie oczekuje ze sto albo więcej krajów świata poddanych brutalnemu dyktatowi USA i jego sług.

 * * * W Syrii Rosja pokazała jak się skutecznie rozprawić z państwem terrorystów i pozwolić w miarę normalnie funkcjonować państwu które jest pomiotem międzynarodowym i członkiem ONZ. * * *

Teraz Rosja ośmiesza USA, największą potęgę wojskową, która sromotnie wycofuje się z Afganistanu nic dobrego tam nie zostawiając, a przeciwnie: zostawiając kraj w ruinie, w którym najwaźniejszą branżą gospodarki są narkotyki.

Przed napaścią na Afganistan narkotyki były marginesem jego gospodarki.

Teraz mafie i taliban mają cały kraj do dyspopzycji a miliardy z narkotyków zasilają terrorystów, których rzekomo USA miało zlikwidować. Zamiast zlikwidować, pomnożyli ich niepomiernie.

Podobnie zrobili Amerykanie w Iraku wzniecając konflikty i do tego zdradzając swoich sojuszników – Kurdów.

TO USA i Turcja wspomagały biznes państwa islamskich terrorystów którzy okradali Irak i Syrię z ropy, innych bogactw i skarbów kultury i wywozili je na sprzedaż głownie przez Turcję. By następnie mordować ludność miejscową, szykować zamachy i natłuc też niemało żołnierzyków USA i tzw. „koalicji”.

* * * USA napadły na Syrię i są w niej okupantem. Złamały wszelkie prawo międzynarodowe, na które sami się powołują rzekomo „niosąc pokój” na świecie. Ameryka napadła na Syrię bo taką ma ochotę, uznajac, że napaść na Syrię, to sprawa jej „bezpieczeństwa wewnętrznego”. * * *

I tak dalej i tak dalej.

* * * * * Pani Merkel, jeśli jest pani poważna i niezdeprawowana, to pani się bardzo cieszy, że Rosja zmieniła układ sił na świecie. Smuci się pani, jeśli jest pani zdeprawowana, fałszywa, niesprawiedliwa.

 Czy pani ogłosi którą opcję pani wybrała, czy fałszywie będzie pani kręcić? Wtedy to, kim pani jest, zostanie ogłoszone za panią.

TU 260 MMM 18:38 05.05.2021

cygnus 2, To proste Niemcy nie maja traktatu pokojowego sa praktycznie w stanie wojny z ponad 50 krajami

K-700 18:48 05.05.2021

Zofia Bąbczyńska-Jelonek, Do Krymu można by dodać troszkę Kaukazu, Bo Osetia i Górny Karabach przestały być częścią Gruzji.

Chociaż nie dla USA i jej sojuszników w napaściach na inne państwa. Te trzy drobne punkciki na mapie, których nie moze samodzielnie znaleźć 95 na100 Amerykanów, tak spuchły, że są już prawie całym światem. Równocześnie, USA i NATO bardzo się musiały skurczyć, bo bez tego nawet spuchnięcie trzech punktów by nie wystarczyło.

Skurczyła ich wielka frustracja, że już nie rządzą całym światem. Dlatego „Rosja zmieniła układ sił na świecie„.

SAW 20:40 05.05.2021 =

TU 260 MMM, zgadza się. Niemcy podpisały tylko akt kapitulacji. Wojna kończy się traktatem pokojowym, a Niemcy nigdy z nikim takowego nie podpisały. To był wielki błąd, że pozwolono hitlerowcom odbudować państwo. Powinni zostać wymazani z mapy świata przynajmniej na 1000 lat.

Wacio S33 20:44 05.05.2021 | 3

Babcia Makrela zrobiła voltę i przyłączyła się do globalistów, a obecnie wspólne wdrażają swoje plany NWO. Jednak to nie tylko Rosja i Chiny wzbudzają ich wielkie obawy, lecz największe wywołuje spuścizna po byłym prezydencie USA. Donald John Trump zdołał wybudzić z letargu znaczną część społeczeństwa amerykańskiego oraz opinii światowej, a sfałszowane wybory tylko to przyklepały. Narasta ogólnoświatowy opór wobec tego co się dzieje, lecz zadecyduje o wszystkim rozwój sytuacji w Stanach, a tam nieformalnym przywódcą jest nadal Trump.

Stefan57 21:58 05.05.2021

Kiedyś ta Niemka była mądrzejsza.

krystyna wilanowska 22:46 05.05.2021 | 1

Nieodrodna córka Adolfa, konsekwentnie realizuje „dzieło” swojego ojca= satanistyczne polecenia tych samych mocodawców.

Ja Też 22:53 05.05.2021 | 6

A na czym ta „agresja” Rosji polega? Iż jest aż za bardzo cierpliwa? Nie daje się wplątać w konflikty? Komuś tutaj żal dupę ściska, iż w Syrii amerykańskie pachołki dostały kopa, podobnie w Wenezueli, a wszystko zaczęło się od Gruzji, gdzie Putin pierwszy raz powiedział DOSYĆ i to się mu bardzo opłaciło, bo zachód już był za bardzo bezczelny.

dfsulla 23:04 05.05.2021 | 1

„Jesteśmy zgodni, że nie brakuje wyzwań na dużą skalę, mogę wymienić pandemię, ale też duże zadanie związane z ochroną klimatu.” Pani Makrelo w portkach, klimatu nie trzeba „chronić”. Chyba, że przed takimi „ochraniaczami” – jak pani. Po za tym, ten takowy klimat, sam sobie świetnie poradzi. Np., oceany pozostaną takie jakie były dotąd, pełne pływających w nich makreli.

keram 01:20 06.05.2021 | 3

Niemcy odkryły potęgę Rosji?

jasnowidz 07:41 06.05.2021

Ciekawe gdzie będzie się serwować ucieczką , bo Niemcy wpisane do zniszczenia, USA ,Europa prawie cała, z centrum zniszczenia to Anglia ,Kanada Australia , wszystkie kraje anglojęzyczne , najpierw klimatycznie a później armada kataklizmów dopełni dzieła

łowca trolli 08:12 06.05.2021 | 5

Czyli potwierdza że świat jednobiegunowy już się skończył

Krzysztof.M 10:02 06.05.2021 | 6

To już pora Babciu, odejść! -:). Plan przechwycenia Rosji nie wypalił, to teraz trzeba uczynić Rosję agresywną, oczywiście w ściekach medialnych.

Niemiec 11:25 06.05.2021 | 4

Merkel wiecznie żyć nie będzie, podobnie stare dinozaury z CDU/CSU. Coraz więcej młodych Muzułmanów sięga po władzę i wchodzi do różnych partii niemieckich, większość z nich to wspaniali ludzie (nie mylić z terrorystami). Prawie każdy z nich jest zaprzysięgłym wrogiem USA i NATO. Tak trzymać!!!

 

Opublikowano za: https://pl.sputniknews.com/polityka/2021050514227810-merkel-rosja-zmienila-uklad-sil-na-swiecie-sputnik/

USA stanowią większe zagrożenie dla demokracji niż Rosja

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badania rynku Latana, respondenci z 53 krajów uważają, że USA stanowią poważniejsze zagrożenie dla demokracji niż Rosja czy Chiny.

Według sondażu opublikowanego na stronie internetowej Latany, 44% respondentów postrzega wpływy USA jako zagrożenie dla demokracji w swoich krajach, podczas gdy 38% i 28% respondentów postrzega wpływy Chin i Rosji jako zagrożenie.

Co ciekawe, ponad jedna trzecia (36 proc.) respondentów z Niemiec uważa, że działania USA stanowią zagrożenie dla demokracji w ich kraju, z kolei 33 proc. przypisuje taki efekt polityce Chin. W Rosji zagrożenie dostrzega 29 proc. ankietowanych. 51 proc. Niemców negatywnie ocenia wpływ USA na stan demokracji na świecie, 32 proc. – pozytywnie.

Według gazety „Guardian”, która również cytuje dane z tego badania, najbardziej negatywnie do wpływów Stanów Zjednoczonych są nastawieni respondenci z Rosji i Chin, a także z krajów europejskich. Niemniej jednak, w porównaniu z rokiem poprzednim, wskaźniki postrzegania wpływu USA na demokrację na świecie poprawiły się, zwłaszcza w Chinach i Niemczech.

Jak wynika z opublikowanego w serwisie sondażu,

  • najpoważniejsze zagrożenia dla demokracji ludzie upatrują w nierównościach ekonomicznych (64%),
  • ograniczeniach wolności słowa (53%),
  • nieuczciwych i sfałszowanych wyborach (49%).
  • Zagrożeniem dla demokracji staje się również potęga największych firm technologicznych, odnotowało to 48% ankietowanych.

Jak podaje „Guardian”, najbardziej zaniepokojeni tym problemem są respondenci ze Stanów Zjednoczonych (62%).

Zdecydowana większość respondentów zwraca uwagę, że ważna jest dla nich demokracja w kraju. Jednak tylko nieco ponad połowa badanych uważa, że ​​ich kraje są prawdziwie demokratyczne, tak uważają mieszkańcy państw uznawanych za demokratyczne.

Badanie przeprowadzono w okresie od lutego do kwietnia. Wzięło w nim udział 50 tysięcy respondentów z 53 krajów. Danych o błędzie statystycznym nie podano.

Wybrane komentarze

 

panisangelicus2
W skali globalnej, możemy mówić o teoretycznym zagrożeniu demokracji ze strony Rosji i Chin bo takowe każdy duży kraj czy grupa finansowa może stanowić. Usa nie jest zagrożeniem teoretycznym tylko jest praktycznym walcem jeżdżącym po demokracji na świecie i u siebie. Za sprawą takich molochów kapitałowych jak Black Rock (8,5bln $) i jemu podobnych w usa władza nie należy narodu reprezentowanego przez Parlament i prezydenta tylko do grup kapitałowych które są ich faktycznymi zwierzchnikami. Interes narodu tam nie istnieje, podobnie jak wolne niezależne media. Lobbyści i sponsorzy decydują o dzisiejszej ameryce i świecie. Każdy obywatel świata ma pracować na rzecz korporacji amerykańskich a jak nie chce (Libia, Irak, Wenezuela, Kuba, Syria, Rosja czy Chiny) to się go wcześniej czy później zmusi bez oglądania się na to ile ludzi zginie i ile dzieci zostanie sierotami.

golemw odpowiedzi na ꓐuraq Obama(Pokaż komentarz)

ꓐuraq Obama, Na pewno nie w toczącej wojnę domową ze swoimi obywatelami Ukrainie. A takie opinie są naturalne nawet w Polsce (wśród ludzi z wykształceniem przynajmniej średnim. Wynika to drogi trollu z prostego faktu – wtargnięcia na cudzy teren, okupacji kraju. mordowania cywilów ,,w imię demokracji”, nie da się w świecie zdominowanym przez środki przekazu ukryć, a pomimo propagandy przedstawiającej bandytów w pozytywnym świetle – ludzie po prostu boją się US-manów, bo tej naćpanej i najebanej po cebulki włosów bandzie, cierpiącej na chroniczny przykurcz palucha wskazującego na spuście karabinu na dobrą sprawę nie wiadomo co w guffkie cyknie i ogień otworzą.

dr nauk zbytecznych

Cała ta propaganda przeciw Rosji przypomina „efekt kobry”, to znaczy… gdy podjęte w danym celu działania powodują efekt odwrotny do zamierzonego.
Krasnal
Bo Rosja i Chiny tworzą swoją siłę w oparciu o gospodarkę, która w zasadniczym stopniu opiera się na ekonomii nacjonalistycznej. Natomiast USA buduje siłę w oparciu o ideologiczny terror i gospodarczą formę liberalnego komunizmu. Tak jak użycie nacjonalizmu w gospodarce buduje kręgosłup ekonomiczny Skarbu Państwa, tak marksistowski liberalizm rozkłada intelektualnie i moralnie społeczeństwo, osłabiając tym samym państwo.
cygnus 2
Demokracja jest tu mało istotna. USA to największe zagrożenie dla życia, zdrowia, majętności i suwerenności innych Narodów. Wyzwaniem dla ludzkości powinno być jak najszybsze zlikwidowanie tego bandyckiego państwa.

Opublikowano za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2021050514229425-sondaz-wieksze-zagrozenie-dla-demokracji-jest-ze-strony-usa-niz-rosji/

 

Wypowiedz się