Adam Śmiech i inni: Dokąd zaprowadzi nas Waszczykowski?

Waszczykowski

Jest radykalnym rusofobem i amerykanofilem…oraz żarliwym i bezrozumnym poplecznikiem banderyzmu.

Pomimo solidnego wykształcenia i praktyki dyplomatycznej ma opinię człowieka kontrowersyjnego. Jest radykalnym rusofobem i amerykanofilem – został szefem MSZ wbrew zamiarom ośrodka prezydenckiego, który lansował kandydaturę prof. Ryszarda Legutko. Jako zaufany prezesa Jarosława Kaczyńskiego od razu przeciął spekulacje na temat kto będzie kierował polityka zagraniczną. W krótkim czasie zaserwował cała serię radykalnych opinii, m.in. postuluje zerwanie umowy NATO-Rosja z 1997 roku.

Zakończone pełnym sukcesem PiS tegoroczne wybory prezydenckie i, może przede wszystkim, parlamentarne, pozwalające zwycięzcom samodzielnie stworzyć rząd, były niewątpliwie wyrazem zniechęcenia ośmioletnimi rządami Platformy Obywatelskiej, chociaż 24% tej ostatniej (i 8% jej klonu, czyli Nowoczesnej) raczej zaskakuje i to in plus z punktu widzenia tej formacji.

Niemniej, ci, którzy poparli PiS uczynili to z pewnością z co najmniej trzech powodów – gdyż byli tej partii twardym elektoratem; bo nie mogli już znieść rządów PO; wreszcie, bo chcą zmiany naszej rzeczywistości (oczywiście występowały rozmaite połączenia tych trzech podstawowych grup). Nie będę tu analizował, na ile te motywacje i oczekiwania są racjonalne. Co do pierwszej i drugiej grupy czynić tego nie potrzeba, zaś grupa trzecia, jak można zrozumieć, oczekuje zmian w wykonaniu tych, którzy podobnie jak PO w różnych konfiguracjach od 26 lat znajdują się przy władzy w tej czy innej formie. Ale byli jeszcze inni, którzy zniechęceni żenującym ukrainofilstwem o obliczu jawnie banderofilskim, ostatniego okresu rządów prezydenta/rządu PO, oczekiwali jakiejś zmiany w polityce zagranicznej nowej władzy. I znów, nie rozumiałem i nie rozumiem tych oczekiwań.

Nie rozumiem podstaw, na których te oczekiwania opierano. Mówię o tym z pełną swobodą, gdyż wyborcą ani p. Andrzeja Dudy, ani PiS nie byłem i nawet przez chwilę nie rozpatrywałem możliwości oddania głosu na to środowisko. Ale nawet pomimo takiej deklaracji, z radością, no może nie z radością, ale przynajmniej z ostrożnym optymizmem, przyjąłbym taką zmianę. W tym miejscu mogę jedynie wspomnieć p. Stefana Mellera, który pomimo ideowego oddalenia od myśli endeckiej, był przynajmniej człowiekiem, który prowadził spokojną, techniczno-pragmatyczną politykę na kierunku wschodnim, a nie „święty bój” z dwoma aksjomatami – „zawsze przeciw Rosji” i „zawsze za Ukrainą antyrosyjską”. To, co nastąpiło po p. ministrze Mellerze można by pominąć wstydliwym milczeniem, gdyby nie fakt, że obecnie stoimy wobec zagrożenia recydywą i to w wersji iście hardkorowej.

Oto, wbrew nadziejom, nowym ministrem spraw zagranicznych jest p. Witold Waszczykowski. Tak, ten sam od „przestańcie nas zabijać!” z 2010 r. Ten, którego „Wall Street Journal” z 9 listopada b.r. nazywa, obok Antoniego Macierewicza, proamerykańskim jastrzębiem. Rzeczywiście, p. Waszczykowski jest znany ze swej specyficznej postawy proamerykańskiej, którą należałoby nazwać jednak postawą proneokonserwatywną, gdyż jego wypowiedzi zawierają także krytykę polityki administracji USA, tam gdzie, jego zdaniem, jest ona zbyt miękka wobec Rosji, zaś zwolennikami twardej linii wobec Rosji na gruncie amerykańskim są właśnie neokonserwatyści skupieni obecnie głównie w Partii Republikańskiej. P. Waszczykowski, uprzedzając sam moment objęcia urzędu, wygłosił szereg wypowiedzi, z których można mniemać jak będzie wyglądać jego i rządu pisowskiego polityka zagraniczna.

Rosja

Rosja w ujęciu Waszczykowskiego istnieje wyłącznie jako agresor i zagrożenie nie tylko dla swoich najbliższych sąsiadów, ale i dla Unii Europejskiej, która tego zagrożenia nie potrafi zdefiniować. Przyszłe stosunki z Rosją sprowadzać się będą w zasadzie do kwestii katastrofy smoleńskiej i to najpewniej jedynie w kontekście międzynarodowych trybunałów etc. To wszystko o czym mówi on obecnie jest konsekwencją koncepcji wypracowanych w PiS w przeszłości. Żeby nie cofać się zbyt daleko przypomnę jedynie dyskusję, w której Waszczykowski brał udział po zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga. Wówczas stwierdził, nie pozostawiając wątpliwości, co do tego, że uważa odpowiedzialność Rosji za tę tragedię – nazywając ją zamachem – za rzecz oczywistą, wymagającą jedynie potwierdzenia, że: „Polska powinna nawoływać do ścisłego przestrzegania prawa międzynarodowego. Rosja to prawo pogwałciła, jeśli nadal będzie gwałcić, to wkroczymy w świat dżungli, bo za jej przykładem mogą pójść inne kraje takie jak Chiny, Iran, Korea Płn.”, wobec czego to dobry moment, „żeby postawić Rosji poważne ultimatum” (za wp.pl 18.07.2014 r.).

O przestrzeganiu prawa międzynarodowego mówił w tym roku prezydent Andrzej Duda na forum ONZ. I choć nie wymienił z nazwy Rosji, wszyscy w Polsce wiedzieli, że to o nią chodziło, kiedy mówił o naruszaniu traktatów, konwencji i rezolucji oraz, że „brak szacunku dla prawa międzynarodowego może być zarzewiem wojny”. Zwracam jednak uwagę, że w ONZ, bądź co bądź na ziemi amerykańskiej, mogło to być zrozumiane zgoła odmiennie od polskich intencji… Właśnie ten brak zrozumienia, że litania pretensji do Rosji na gruncie prawa międzynarodowego w istocie jest gotowym zestawem skarg wobec USA – największego sojusznika Polski – stanowi najpoważniejszy, bo organiczny błąd koncepcji PiS.

Ale wróćmy do wypowiedzi szefa MSZ. Jak powiedziałem, stosunki z Rosją to dla Waszczykowskiego głównie Smoleńsk i to na zasadzie „zrobicie tak, jak chcemy albo podamy was do trybunału”. Nie wróży to dobrze rozwiązaniu kwestii np. wraku Tu 154. Przeciwnie, jest zapowiedzią kolejnego konfliktu. Nie o to bowiem chodzi, żeby złapać króliczka, ale by gonić go… Oprócz Smoleńska istnieje jednak przecież cały szereg powiązań pomiędzy Polską a Rosją. Jak to widzi Waszczykowski? W lutym b.r. firmował projekt uchwały PiS w Sejmie nt. konfliktu ukraińskiego, gdzie nawoływano do „utrzymania i rozszerzenia polityki sankcji oraz zawieszenia kontaktów politycznych na wysokim szczeblu” (Druk nr 3143 z 5.02.2015 r.). Obecnie twierdzi, że spotkanie z ministrem Ławrowem „zapewne kiedyś nastąpi”, i, że „utrzymujemy kontakty na poziomie wiceministrów i co kilka miesięcy dochodzi do konsultacji”, jednak to my „oczekujemy pewnych gestów ze strony Rosji, to Rosja naruszyła prawo międzynarodowe, to Rosja zaatakowała inne kraje, Gruzję, Ukrainę i w tej chwili prowadzi wojnę w Syrii” (TVP1, 12.11. b.r., za wp.pl). Nie miejsce tu na analizowanie, kto jaki konflikt rozpoczął, niemniej, warto zwrócić uwagę, że motyw Syrii (!?!) powtarza się także w innych bieżących wypowiedziach. „To oni rozpoczęli wojnę w Gruzji, na Ukrainie i teraz trzecią w Syrii.” (TVN 24, Fakty po faktach, 9.11. b.r., za Onet.pl).

Jesteśmy na uboczu w relacjach z Rosją „z powodu Rosji, która atakując Gruzję, Ukrainę, a teraz prowadząc wojnę w Syrii, zepsuła nasze dwustronne relacje.” („Rzeczpospolita”, 3.11. b.r.). Oraz „po spacyfikowaniu Czeczenii mamy już trzecią wojnę, którą [Rosja] prowadzi: Gruzja, Ukraina, Syria.” („Rzeczpospolita”, 14.11. b.r.). A więc to m.in. „wojna z Syrią” popsuła relacje Polski z Rosją?! Interesujące stanowisko, niestety pozbawione rozszerzonej interpretacji konfliktu syryjskiego i roli w nim Stanów Zjednoczonych. Aż budzi to niepokój, czy aby USA również nie popsuły swoich relacji z Polską… Tymczasem wg Waszczykowskiego „Rosja jest geopolitycznym rywalem wszystkich krajów zachodnich. Zajmuje nieprzejednane, imperialistyczne stanowisko wobec Polski” (TVN24, j.w.).

Czy w takim razie kontakty pozostaną zamrożone do czasu, aż Rosja zrozumie swoje błędy i pokaja się? W zasadzie tak, ale „Polska nie zamierza zrywać wszystkich kontaktów (…). Będą kontakty robocze ze społeczeństwem rosyjskim, które nie wspiera zapędów imperialistycznych. Mamy przecież rozległą wymianę handlową i współpracę środowiska biznesowego” (TVN24, j.w.). Można odetchnąć z niewielką ulgą, chociaż trzeba przyznać, że zadanie przed naszą dyplomacją, wobec poziomu poparcia dla prezydenta Putina, trudne do wykonania.

Podsumowując należy stwierdzić, że epoka lodowcowa w stosunkach z Rosją nie tylko będzie trwać, ale jest na najlepszej drodze do pogłębienia. Doprowadzi to do stanu de facto takiego, jak by były one zerwane. Polska nic na tym nie zyska, a wiele straci, być może w sprawach „wymiany handlowej” bardzo dużo. Jednak to zdaje się nie kłopotać Witolda Waszczykowskiego. A co będzie, kiedy koledzy nowego ministra zdecydują się ogłosić za jakiś czas, że to Rosja dokonała zamachu w Smoleńsku?

Z braku miejsca pomijam sprawy stricte ukraińskie. Jest znanym faktem, że Ukraina antyrosyjska ma w Polsce bezwarunkowo oddanego sojusznika i adwokata. Także rząd PiS tego nie zmieni, może co najwyżej pogłębić zaangażowanie. Także w kwestii OUN/UPA nic się nie zmieni dopóty dopóki „imperialna Rosja” jest wrogiem nr 1 w mniemaniu obecnych elit polskich w tym i oczywiście PiS-u. Można się za to spodziewać działań w kierunku próby zamiecenia tego tematu pod dywan tj. zamknięcia antypolskich działań szowinistów ukraińskich do lamusa dla historyków, jednocześnie zaś akceptacji ich „walki z Sowietami” i współczesnej walki ich następców z Rosją. Towarzyszyć temu będzie ze strony Ukrainy i neobanderowców ckliwa propaganda obliczona na polską naiwność, sentymentalizm i mentalność uczuciową w traktowaniu polityki. Przesłanki ku takiej tezie już istnieją.

UE, Niemcy, Stany Zjednoczone, bezpieczeństwo Polski

Brak miejsca, jak i łączne traktowanie przez p. Waszczykowskiego wymienionych kwestii, każe potraktować je również wspólnie z położeniem nacisku na sprawy najważniejsze. Otóż, bezpieczeństwo Polski zależy od uświadomienia naszym partnerom z UE i NATO, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich jest Rosja. Taki wspólny front obecnie nie istnieje ze względu na partykularyzmy państw europejskich, takich jak Niemcy, wcześniej Francja i Włochy. Polska rządzona przez PiS będzie chciała realizować swoją wizję bezpieczeństwa nie tylko poprzez NATO i zaangażowanie infrastrukturalne Stanów Zjednoczonych w naszym kraju (docelowo – bazy wojskowe), ale także równolegle, poprzez przyszły system unijny. Waszczykowski deklaruje „Europejska polityka obronna jest wielce wskazana (…). PiS wiosną tego roku pozytywnie odpowiedział na apel Jeana-Claude’a Junckera w sprawie budowy europejskiej armii”. (Rzeczpospolita, 3.11. b.r.). Przy tym, nie wiadomo do końca, jaka wizję Unii Europejskiej ma „minister-elekt” i jego partia.

Z jednej strony słusznie podnosi brak reprezentatywności Parlamentu Europejskiego, zamierza dążyć do „Unii (…) bardziej demokratycznej, mniej scentralizowanej, która stoi na straży wolności przepływu ludzi, usług, kapitału i towarów” (Rzeczpospolita, 3.11. b.r.). Z drugiej, chce dążyć do poziomu integracji Beneluksu dla Europy Środkowej (tamże). Jak to należy rozumieć? Czy jest to opowiedzenie się za większymi prerogatywami państw narodowych, czy odwrotnie? Przecież właśnie Beneluks jest przykładem najdalej idącej formalnej dezintegracji państw narodowych. A stosunek do kwestii ograniczeń wprowadzanych przez Wielką Brytanię w stosunku do imigrantów?

Już kiedyś pisałem, że jeżeli naszym celem jest przywrócenie suwerenności państwom narodowym w decydowaniu o własnym kraju, to nie możemy się obrażać na p. Camerona, że jego rozporządzenia mogą być selektywne i iść w kierunku np. ograniczenia praw Polaków żyjących na Wyspach. Tymczasem p. Waszczykowski przyznaje ogólne prawo decyzji Wielkiej Brytanii, natomiast odmawia prawa skierowanego do wybranych grup. W istocie więc, chciałby decydować o poziomie suwerenności Albionu, a przecież jest to miecz obosieczny, groźny również dla Polski..

Stosunek Waszczykowskiego do Niemiec jest moim zdaniem wypadkową relacji naszego zachodniego sąsiada z Rosją. Główne ostrze krytyki to oczywiście projekt Nord Stream 2 oraz niedopuszczenie Polski do udziału w rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie. Głośnym echem odbiła się najnowsza wypowiedź przyszłego ministra o tym, że staliśmy się jako Polska wasalem Niemiec. Poza tym, że propagandowo była obliczona na antyniemiecką część elektoratu PiS, proszę zwrócić uwagę na jej treść. Wiadomo, że Polska jest uzależniona gospodarczo od Niemiec, a polska produkcja to głównie półfabrykaty dostarczane przemysłowi niemieckiemu.

Tymczasem p. Waszczykowski mówi o wasalstwie w kontekście politycznym, a to z kolei w kontekście UE i kwestii Rosja-Ukraina. Dalej precyzuje: „Nie decydujemy o bezpieczeństwie, o energetyce, o niczym. Gdzie, poza gospodarką, są korzyści z tego podłożenia się Niemcom”. (Rzeczpospolita, 14.11. b.r.). Brak w tym sposobie postrzegania sytuacji Polski nie tylko propozycji odnośnie wyzwolenia się z tego wasalstwa, ale i refleksji zarówno nad Traktatem Lizbońskim, negocjowanym przez poprzedni rząd PiS-u i podpisanym przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i nad nieprzejednanym stanowiskiem Polski wobec Rosji.

Głównym gwarantem bezpieczeństwa Polski maja być jednak Stany Zjednoczone i NATO. „Dla nas Ameryka musi być traktowana jak mocarstwo europejskie” (Rzeczpospolita, 3.11. b.r.). „Będziemy zabiegać o stałą obecność NATO w Polsce: czy to przez tarczę antyrakietową, czy przez instalacje obronne, czy wreszcie przez bazy wojskowe.” (Rzeczpospolita, 14.11. b.r.). Tym samym Polska pragnie wpisywać się w politykę światowej hegemonii USA, szczególnie pozytywnie odbierać te sfery polityczne, które w Stanach Zjednoczonych optują za twardym kursem wobec Rosji.

Wnioski

Co z tego wszystkiego wynika? Jak najgorsze widoki dla Polski, regionu, Europy, ale i świata. Nie chodzi o przecenianie roli Polski, roli, która jest niewielka, ale o deklarowanie się Jej czynników decyzyjnych za rozwiązaniami, które już bez wątpliwości mają charakter globalny. A to ma i będzie mieć przełożenie na naszą sytuację. Błędem fundamentalnym polityki polskiej jest brak koncepcji alternatywnych w polityce zagranicznej. Jesteśmy całkowicie oddani UE, NATO i USA, bez pomysłu na cokolwiek innego. Tymczasem, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa, format NATO zdecydowanie się wyczerpał.

Organizacja ta jest nie przystającym do rzeczywistości reliktem pierwszej Zimnej Wojny, operującym przestarzałym aparatem pojęciowym, ale przede wszystkim, generatorem i katalizatorem szeregu tragicznych w skutkach konfliktów na przestrzeni ostatnich z górą lat 20. Dodatkową poważną wadą NATO jest usługowa pozycja Paktu wobec realizowanych planów stworzenia jednobiegunowego świata z USA jako hegemonem. Aby poprawić bezpieczeństwo światowe potrzebne jest nowe rozdanie – likwidacja NATO i zaproponowanie nowej jakości – powołania systemu bezpieczeństwa globalnego, nie ekskluzywnego, nie wykluczającego, ale obejmującego wszystkich. Sytuacja Polski w jednym i drugim przypadku, tj. zarówno przy pozostaniu układu NATO, jak i przy próbach powołania czegoś nowego, będzie w zasadzie, zakładając prawdopodobne pozostanie na zajmowanych pozycjach ideologicznych, tak samo zła.

Nasza antyrosyjskość a priori, nie da nam nic w dotychczasowym układzie, gdyż jako doskonale przewidywalni i pozbawieni elementarnej elastyczności, nie jesteśmy i nie będziemy potrzebni mocarzom do podejmowania decyzji. W ewentualnym nowym układzie, nasza „niezłomność” na kierunku rosyjskim będzie przeszkodą dla zajęcia przez Polskę pozycji regionalnego negocjatora i podmiotu konsolidującego. Potrzebny jest nam „nowy Rapacki”, tymczasem żyjemy z piętnem nieprzejednanych, nieelastycznych, łatwo ulegających podpuszczeniom i zacietrzewionych polityków małego formatu, którzy chcieliby, żeby świat ugiął się do ich woli, a jak świat ich nie posłucha, to się obrażają. Ten przykry stereotyp ma niestety silne oparcie w rzeczywistości. Jeżeli Witold Waszczykowski spełni swoje zapowiedzi, stereotyp ten zostanie po raz kolejny potwierdzony.

Z ostatniej chwili…

W środę 25 listopada b.r. ukazał się w „Gazecie Wyborczej” wywiad, już z ministrem Witoldem Waszczykowskim. Lektura tej rozmowy nie przynosi wiele nowego, minister raczej jedynie powtarza to, co powiedział w omówionych wyżej wywiadach i wystąpieniach. A więc o tym, że „Nas z Niemcami bardzo wiele łączy. Nasze gospodarki są w symbiozie i nie zrobimy niczego, co popsułoby te relacje.”. Że „Polska jest sąsiadem Rosji, która nas szantażuje”(?), i która „prowadzi już trzecią wojnę: z Gruzją, Ukrainą i teraz w Syrii”. Jest to dalszy ciąg myślenia kategoriami wszechświatowej hegemonii USA, który wolno naturalnie prowadzić dowolną wojnę.

Dowiadujemy się również, że Polska będzie dążyć, w celu sprowadzenia na polską ziemię baz NATO/USA, do unieważnienia porozumienia NATO-Rosja z 1997 r!. Powtarzając groźbę zaskarżenia Rosji do trybunału w Strasburgu nowy minister spraw zagranicznych dodaje „tak jak oni nas za Katyń skarżyli”. Przyznaję, że nie rozszyfrowałem tego skrótu myślowego… Waszczykowski potwierdza też dziennikarzom „Gazety Wyborczej”, że Ukraina jest dla Polski priorytetem.

Adam Śmiech
14 listopada 2015 r.

za:http://jednodniowka.pl/news.php

ANEKS:

Te fragmenty życiorysu W.Waszczykowskiego były decydujące i wyjaśniają niemal wszystko:

Wykształcenie

1980 – magister, Wydział Filozoficzno-Historyczny, Uniwersytetu Łódzkiego.
( w tym okresie rozpoczęto -wzorem ” Komandosów ” marca’68 i KORowców- budowanie opozycyjnego mitu Waszczykowskiego, jako przyszłego kombatanta walki z „komuną” o „wolność i demokrację zachodnią” , przyp.PZ )
1991 – magister, Wydział Stosunków Międzynarodowych, University of Oregon, USA. ( wstępny „dokształt” agenturalny. przyp.PZ)
1992-93 – studia podyplomowe na temat bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli zbrojeń w Graduate Institute of International Studies, Genewa, Szwajcaria.( uzupełniający „dokształt” agenturalny, przyp.PZ)
1993 – tytuł doktora nauk humanistycznych, Uniwersytet Łódzki.
1995 – the Joint Staff Certificate of Completion: Joint Task Force organization during preace operations, Washington D.C., USA (certyfikacja agenturalna-przyp.PZ)
2004 – G. C. Marshall European Center for Security Studies, Senior Executive Seminar

Praktyczny „dokształt” pod okiem anglosasko-syjonistycznych przewodników pobierał jak niżej:

Doświadczenie zawodowe

2008-2010 – Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego
2005-2008 -Podsekretarz Stanu w MSZ, negocjator tarczy antyrakietowej
Od 2005 r. – Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Łazarskiego w Warszawie, wykłady nt. cywilizacji islamu
1999-2002 – ambasador RP w Iranie ( a tutaj ostatecznie praktycznie zweryfikowany, jako agent syjono-atlantyzmu – przyp. PZ)
1997-1997 – zastępca Przedstawiciela RP przy NATO, Bruksela ( tutaj praktycznie sprawdzony, jako agent syjono-atlantyzmu – przyp. PZ)

za: http://www.sobieski.org.pl/eksperci/dr-witold-waszczykowski/

Więcej na: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/03/dokad-zaprowadzi-nas-waszczykowski/comment-page-1/#comment-8174

Wybrane komentarze

PIS “czas na zmianę” alleluja i do przodu

Wygrana Dudy, a potem PIS została dawno zaplanowana. Nie ma co się łudzić w jakiś “demokratyczny wybór” – polecono Chazarom East zmianę lejc kobyły z powrozów na skórzane. Przy okazji naród nacieszy się “zmianami” odsuwania od koryta chazarów z PO. Przy okazji na kierunku wschodnim będzie cały czas napięcie .
Jak wiadomo USA w najbliższych tygodniach/miesiącach osłabnie, dogada się z Rosją, a Polski “sojusznik” zostanie ze swoimi “braćmi” upa-upa. Do tego dojdą zawiedzione nadzieje krainy upa-upa związane z umową z Unią EU. Wściekłość padlińców spadnie na Polskę i nadgraniczne tereny . Wiosną ruszy “ofensywa” dżihadstów – emigrantów.                                kfakfa 03.01.2016 15:21:20

Waszczykowski to Jawny agent żydów z USA !!!!!!!!

Interes Polski Polaków zupełnie się nie liczy bo Polska jako kolonia żydów ma dostarczać tylko tanią siłę roboczą dla międzynarodowego żyda !!!
Obecna sytuacja Kolonii zwanej Polską JEST całkowite uzależnienie od eksportu na zachód ! Eksport na wschód całkowicie zamarł z woli polityków żydowskich z Polski i UE i USA ! SKUTEK ???!!!! na dziś jesteśmy bezbronni wobec szantażu żydów z UE !!! a tyle ścierwa żydowskie w Polsce mówią o dywersyfikacji [ gaz ] !!!!!! a dywersyfikacja EKSPORTU to co ścierwa żydowskie !!!!!!!
Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska krajem Neutralnym ! bez dominacji żydowskich rasistów !!!!

ele 03.01.2016 16:14:05

jajwajec decyduje o losie

Polska jest gotowa zgodzić się na pewne ograniczenia przywilejów dla naszych rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Stawia jednak warunek. W zamian za taki kompromis, nasze władze oczekują wsparcia Londynu w kwestii rozmieszczenia nad Wisłą baz NATO. Taki scenariusz zarysował w wywiadzie udzielonym Reutersowi Witold Waszczykowski.           kfakfa 03.01.2016 18:52:07

No i co ? Waszczykowski kosztem Polaków interes żydów realizuje

od 26 lat żydzi realizują wyłącznie interes żydowski !!! bo bazy NATO w Polsce to obroną żydostwa w Polsce !
Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska krajem Neutralnym !!! przyjazna wszystkim sąsiadom robiąca interesy ze wszystkimi sąsiadami w interesie Polski i Polaków . PRECZ z żydami ! deportować żydostwo lewackie i globalne do Izraela !!!!!!                                                 ele 03.01.2016 19:01:17

tak

Rzeczywiście gdyby zestawić wypowiedzi i działania pana W. z polską racją stanu , to rysuje się rozbieżność.
Zorion 03.01.2016 20:06:44

WPS

Efekt m.in. polityki “historycznej” i polityki sensu stricto uprawianej przez p. Waszczykowskiego i PiS

Tak,107 rocznicę urodzin Stephana Bandery świętują ulubieńcy PiS-owskich psychopatów i politycznych szaleńców: Kaczyńskiego, Macierewicza, Waszczykowskiego, Szczerskiego oraz kabaretowego prezydenta Dudy:
https://www.youtube.com/watch?v=fD9av3iOwTQ

Wcześniejsze, ubiegłoroczne uroczystości wielbicieli UPA w Kijowie (14.10.2015) też zostały niezauważone przez szaleńców z PiS i kabareciarza Dudę.

„Na Placu Michajłowskim w Kijowie odbył się wiec z okazji 73. rocznicy założenia Ukraińskiej Powstańczej Armii. W ten sposób na Ukrainie nacjonaliści niosąc portrety Bandery uczcili rocznicę utworzenia UPA.
Jak donosi agencja informacyjna UNIAN, w wiecu uczestniczyli między innymi przedstawiciele organizacji Swoboda, Prawego Sektora, Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów oraz Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów. Jednocześnie z wiecem odbyła się wystawa sprzętu wojskowego”.

https://www.youtube.com/watch?v=ybitzrNyxJ4

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151014/1221752/Ukraina-swiet-UPA.html#ixzz3w859ZcBm                                                                     stanislav 03.01.2016 22:14:48

WPS

Pan Waszczykowski jest także ślepym i konsekwentnym kontynuatorem już raz zabójczej dla Polski koncepcji Międzymorza. Dlatego raz jeszcze warto przypomnieć tekst, który z uporem wartym lepszej sprawy redakcja portalu neon24.pl stara się zepchnąć do lochu:

” Na niniejszym portalu grupa antypolskich prowokatorów, wzorem swoich historycznych poprzedników, próbuje monumentalizować polityczny wizerunek Józefa Piłsudskiego.

Działalność tego polityka i jego politycznego obozu, to jeden z najtragiczniejszych rozdziałów w historii narodu i państwa polskiego. Wykreowany na bohatera i wodza narodu polskiego siłami masonerii i środowisk syjonistycznych, Józef Piłsudski uwikłał Polskę w archaiczną i zgubną politykę zarówno wewnętrzną, jak i zagraniczną. Pogrzebał dorobek myślącego i działającego w kategoriach suwerenności obozu narodowo-ludowego, aby w rezultacie, już po swojej śmierci, zostawić Polskę w rękach sanacyjnych miernot, które oderwane od realizmu politycznego doprowadziły kraj do klęski wrześniowej.

Najsmutniejszym jest fakt, że ta katastrofalna dla Polski linia polityczna ma obecnie swoich kontynuatorów w wydaniu wasalnego, spetryfikowanego, pełnego hipokryzji politycznej i moralnej obozu PiS-owskiego, któremu przewodzą J. Kaczyński i A. Macierewicz, politycy o cechach psychopatycznych, wywodzący się z antypolskiego i pro-syjonistycznego środowiska KOR.

Nie ma ważniejszego zadania dla środowisk narodowych i suwerenistycznych w Polsce, w Nowym Roku 2016, jak zbudowanie silnego obozu wyrzucającego na śmietnik historii wywodzących się ze środowiska KOR-u beneficjentów Układu Magdalenkowego, tzn. hipokrytów z PiS-u (udających polskich patriotów) oraz bękartów balcerowiczowskich (udających demokratów i liberałów). Post PZPR-owscy i post ZSL-owscy politycy, muszą wybrać, czy zaliczyć się do Magdalenkowej masy upadłościowej (co już stało się niemal faktem), czy też włączyć się do polskiego, narodowego frontu odzyskania i odbudowy Polski.
Czołem Wielkiej Polsce !
PZ

Fragment listu do Stanisława Grabskiego z 14 marca 1919 r.
PRYWATNIE O PIŁSUDSKIM
b. poufne
Paryż, 14 marca 1919

Kochany Stachu! List Twój z 5. bm. częściowo potwierdził moje pojęcia o sytuacji w kraju, częściowo obudził we mnie nowe troski.
Od dłuższego już czasu doszedłem do przekonania, że Piłsudski śni o dyktaturze wojskowej, o roli Napoleona wypływającego na fali rewolucji.

Ten człowiek ma różne wielce niebezpieczne strony:
– nie rozumie Polski, nie zdaje sobie sprawy z tego, co w niej jest potrzebne i co możliwe;
– nie jest człowiekiem dzisiejszym, należąc swoją konstrukcją psychiczną do I – szej połowy XIX w.;
– nie jest jednolity: to kombinacja starego romantyka polskiego z bolszewikiem moskiewskim, dająca się genetycznie wyjaśnić;
– nie jest sobą, ale przedrzeźnia wielkie wzory historyczne, co zawsze prowadzi do czynów poronionych;
– otrzymawszy posadę boga od jołopów, którzy go otaczają, usiłuje być większym, niż go Pan Bóg stworzył, robi pozory siły wielkiej, poza którymi ukrywa się słabość itd. Robi czasem na mnie wrażenie wołu, któremu wydaje się, że jest bykiem, i wdrapuje się na krowę…

Taki człowiek, podniecany przez swoich współ-konspiratorów, łakomych na władzę, łatwo gotów pokusić się o zamach na sejm.
Zamach taki, moim zdaniem, skazany jest na fiasco w tym znaczeniu, że Polską rządzić bez poparcia narodu nikt nie jest w stanie.
Nam wszakże musi chodzić nie o to, żeby podobny zamach spotkał się z niepowodzeniem, ale o to, żeby zamachu nie było.
Sama próba takiego zamachu może Polskę zarżnąć…
za: http://www.romandmowski.pl/default.php?dzial=teksty&id=28
więcej:
1)http://wps.neon24.pl/post/128564,cenzura-prewencyjna-na-neon24-pl
2) https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/02/w-dniu-77-rocznicy-smierci-r-dmowskiego-tworcy-niepodleglej-polski/
3)https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/02/syjonistyczna-szumowina-administrujaca-portalem-neon24-pl-usunela-moja-publicystyke/                                   stanislav 03.01.2016 22:41:50

@stanislav 22:41:50

Historia lubi się powtarzać, ale najczęściej jako tragiczna karykatura.
Taką karykaturą Piłsudskiego jest J. Kaczyński, a karykaturą Becka jest Waszczykowski                           stanislav 03.01.2016 22:46:43

O czym my tu mówimy ?
„amerykanofilem – został szefem MSZ wbrew zamiarom ośrodka prezydenckiego ”, jaki tam „amerykanofil”, po prostu agent, co zresztą autor potwierdza przytaczając CV, o wyszkoleniu pani Szydło w USA też jest ogólnie wiadomo. W UE kręci się tego cała masa, Barroso, Juncker, ten ostatni to gwiazda demokracji UE
http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/fa.html#Orban
który dla swych zleceniodawców stworzył w Luksemburgu oazę prania pieniędzy dla UE.
Jeśli chodzi o MSZ, to jest zasadnicze prawo w krajach demokracji, że na czele stoi albo Izraelita, albo w Goj szabasowy, tak było za PRL, tak jest dziś. Diaspora tworzy od tysiącleci wielką światową sieć terrorystyczno-rabunkową
http://pppolsku.blogspot.com/2012/09/wybrane-teksty-1.html#Toledo
i żadna inna społeczność nie dysponuje podobnymi strukturami, zdolnymi do pozycjonowania swych agentów nie tylko w rządach ale też w organizacjach religijnych
http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#Usmiech
Pluje się na w twarz
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczykowski-zgodzimy-sie-na-ograniczenie-przywilejow-dla-polakow-na-wyspach-ale-w/9f4rrg
i to w sposób niebywale bezczelny:
https://www.youtube.com/watch?v=JQELIsgJmOM
i rzesze polskich prostaków idą do wyborów aby potwierdzić tych sadystów w ich prawie pomiatania nimi. Pospólstwo nie bardzo wiedziało jak się wcisnąć do d…. naszemu kochanemu papieżowi i hierarchii. To jest chyba kara boska, bo
„Gdy Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera”.
Wybór POPiSu demokracji przy udziale SLD, PSL, Niezależnej, SP, …. i jakiej tam jeszcze hołoty Palikokotek czy Kukizów jest zbrodnią przeciwko narodowi, to jest po prostu kolaboracja, bowiem Polska znajduje się pod okupacją i to nieprzerwanie od przeszło trzystu lat, fantazyjne nazwy jak II, III Rzeczpospolita czy PRL (to RL, to w końcu masło maślane) nie zmieniły w tym nic.
Musimy to przyjąć w końcu do wiadomości i odpowiednio do sytuacji się organizować, nie mogę już słuchać tego piep…nia o jakieś tam demokracji, pod okupacją ?! Jednym z najważniejszych zadań jest wyrwać młodzież w Polsce spod wpływu gadzinówek
http://pppolsku.blogspot.com/2012/02/fi.html
i absolutnie zdegenerowanego systemu konsumpcji.

Laznik 04.01.2016 11:22:06

Na razie chce do frontu banderoecow sluzacych posowieckim oligarchom zz izraelickimi paszportami i jevishamerykanow

Ale brak nam powagi pod jego zamachowo katastrofalnym wodzostwem

telewidzacy 04.01.2016 13:46:23

@Zorion 20:06:44

„W czasie wojny zginęli prości żydzi( zginęli znaczy zmienili nazwiska!) i wybitni Polacy.
Uratowali się wybitni żydzi i prości Polacy.
Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów.
Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.„
„Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.
Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy”
– żydowski pisarz Artur Sandauer
„Z pełną powagą, odpowiedzialnością i z przekonaniem stwierdzamy, że w Polsce nie istnieje polska inteligencja, nie istnieją polskie elity, ponieważ prawdziwie polska inteligencja zginęła, została wymordowana podczas II wojny światowej, (podczas okupacji, w części okupowanej przez Niemcy hitlerowskie przez zbrodniarzy niemieckich, a w części okupowanej przez Związek Sowiecki przez żydobolszewickie hordy zbrodniarzy sowieckich, ukraińskich, litewskich i białoruskich), oraz w kolejnych latach, po wojnie, w okresie stalinizmu, przez żydokomunistycznych zbrodniarzy spod znaku NKWD, MBP, PPR, KBW, UB i SB, …owa „elita” zwana obecnie „inteligencją” to w ponad 90% żydzi i osoby pochodzenia żydowskiego, w Polsce…”

Kula Lis 65 04.01.2016 16:55:52

@Zorion 20:06:44

PIĘĆ STADIÓW UMIERANIA – PO jest w 5 stadium!
Temat śmierci politycznej nie jest kwestią delikatną, jak śmierć człowieka – dla określenia
śmierci politycznej nie stosuje się przenośni jak „on odszedł” bądź „nie ma go już wśród nas”.
Jednak reakcje emocjonalne na nieuchronny koniec przebiegają etapami podobnie jak w przypadku śmierci człowieka(wg pani Dr E.Kübler-Ross):

1) stadium – szok, niedowierzanie, zaprzeczenie – połączone z częstszymi badaniami opinii publicznej, otoczenie partyjne stara się złagodzić diagnozę i fałszuje wyniki sondaży. W tym okresie często występują nieprzemyślane decyzje, dodatkowe briefingi, dziwne reakcje.

2) stadium – gniew, bunt: dlaczego ja? dlaczego nasza partia ? – pytania do Boga, losu, pretensje do kolegów partyjnych, opozycji itp.
Gniew może być siłą zwróconą przeciwko sobie – stąd ciągle spadające u PO wyniki sondaży.

3) stadium : układy, pertraktacje – są to próby układania się nawet z niedawną opozycją, szukanie możliwości ewakuacji(choćby do Brukseli), hibernacji na jakiś czas, wyjazd na narty lub “wycieczka życia” do kolejnego zakątka Świata.

4) stadium : depresja związana z przeżywaniem lęku (zamknięcie się w gdańskiej szafie), obniżeniem nastroju(nieprzemyślane wypowiedzi) i ewentualnym poczuciem winy.

5) stadium : akceptacja. I to już koniec. A sam pomiot banderowski Schetyna jest tak medialny jak rozrzutnik do nawozu!!!

Kula Lis 65 04.01.2016 16:56:29

@Zorion o Szetynie vel Schetynie.

Jak ktoś taki jak Szetyna alias Schetyna który jest tak medialny jak rozrzutnik do nawozu!!! mógł być marszałkiem oraz ministrem spr.zagranicznyvh? po prostu żenada! Ciekawe czy też się boi powszechnej lustracji, którą to PiS wprowadzi, i może coś wyjdzie? na jaw? jak w NZSie się udzielał a potem super działającą firmę z duzymi przychodami w prestiżowym już nieistniejącym budynku Poltegor we Wrocławiu posiadał , w tym samym co Solorz Zygmunt. Ciekawe są jego polityczne i prywatne wcześniejsze spotkania z Frasyniukiem(ten co z Piniorem 80mln ze zbiórki solidarności do dziś nie rozliczył). Bardzo ciekawa sprawa z tym panem się kroi…. Przecież to żaden Polak tylko pomiot banderowskiego niedobitka z Akcji Wisła przesiedlonego na Opolszczyznę/Opole! z polskim obywatelstwem. Toż to kapuś służb tak bezpieki jak i wojskowych, , także agent STASI/BND, b.cinkciarz Opolski i Wrocławski i POspolity oszust i złodziej jak i jego żona. Sam przyznał się, że jest żydoukropem lwowskim!

Kula Lis 65 04.01.2016 17:41:55

@Kula Lis 65 16:55:52

W Polsce nikt nie był i nie jest zainteresowany ,aby odpruć ten świński łeb “dospawany” do polskiego tułowie i dać mu należne i godne miejsce- świńska dupę .

kfakfa 04.01.2016 17:56:17

Opublikowano za: http://wps.neon24.pl/post/128603,dokad-zaprowadzi-nas-waszczykowski

PS. Polecamy obejrzeć lub przeczytać, dociekliwie przeanalizować i zestawić w pełny obraz myśli zawarte w materiałach poniższego zestawienia . Przykłady ze Szwecji są ostrzeżeniem, co nas czeka, jeśli nie „wyskoczymy z garnka”. Kolejne teksty pokazują multikulturalizm, którego elementem jest też obecna intensywna imigracja, jako narzędzie podboju Europy. Następne teksty objaśniają, kto tym steruje i prezentują kierunki uniknięcia tego podboju oraz skutków upadku zdegenerowanej cywilizacji Zachodu. Mądra myśl Konfucjusz sprzed 2500 lat mówi, że „ Kto nie myśli daleko, ma kłopoty blisko”. Zalecamy więc czytanie i analizowanie w podanej kolejności i to nie raz.

 1. Krzysztof Jackowski: Programowanie umysłów i „gotowanie żaby” – PRZESŁANIE NA 2016 r. : https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/krzysztof-jackowski-programowanie-umyslow-i-gotowanie-zaby-przeslanie-na-2016-r/
 2. POSTĘP CZY PODSTĘP PO SZWEDZKU : https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/postep-czy-podstep-po-szwedzku/
 3. Samozagłada Szwecji i Europy: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/samozaglada-szwecji-i-europy/
 4. DLACZEGO ŻYDZI CHCĄ MIESZAĆ RASY (MULTIKULTURALIZM): https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/dlaczego-zydzi-chca-mieszac-rasy-multikulturalizm/
 5. MULTIKULTURALIZM jako nowoczesne narzędzie destrukcji państw narodowych, oraz ras !: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/multikulturalizm-jako-nowoczesne-narzedzie-destrukcji-panstw-narodowych-oraz-ras/
 6. Rozumiecie teraz dlaczego nazywam ich ścierwo-mediami? Bo kreują wojnę i ludobójstwo : https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/rozumiecie-teraz-dlaczego-nazywam-ich-scierwo-mediami-bo-kreuja-wojne-i-ludobojstwo/
 7. Watykan i hierarchia Kościoła Katolickiego wspiera islamski, multikulturowy podbój Europy: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/watykan-i-hierarchia-kosciola-katolickiego-wspiera-islamski-multikulturowy-podboj-europy/
 8. Dyktat Rotszyldów: „Co najmniej milion ludzi rocznie – to koniec waszej Europy!!!” cześć 1 i 2 na linku: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/dyktat-rotszyldow-co-najmniej-milion-ludzi-rocznie-to-koniec-waszej-europy/
 9. Dyktat Rotszyldów (3) – “Precz z tymi granicami!!!”: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/dyktat-rothschildow-czesc-3-precz-z-tymi-granicami/
 10. Przywódca Iranu obnaża obłudę Zachodu: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/przywodca-iranu-obnaza-oblude-zachodu/
 11. Ponadczasowa twórczość Dmowskiego jest bronią wobec żydomasońskiego multikulturalizmu i globalizmu: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/ponadczasowa-tworczosc-dmowskiego-jest-bronia-wobec-zydomasonskiego-multikulturalizmu-i-globalizmu/
 12. Zachodnia demokracja = prawo legalnej korupcji dla władzy: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/zachodnia-demokracja-prawo-legalnej-korupcji-dla-wladzy/
 13. Dokąd zaprowadzi nas Waszczykowski ?: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/dokad-zaprowadzi-nas-waszczykowski/
 14. Anna Raźny: Polska na peryferiach Europy: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/prof-anna-razny-polska-na-peryferiach-europy/
 15. Komisja Europejska finansuje podbój multikulturowy Europy: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/komisja-europejska-finansuje-aktywistow-proimigranckich/
 16. III RP – perspektywy roku 2016 i dalszych: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/iii-rp-perspektywy-roku-2016-i-dalszych/
 17. Jacek Andrzej Rossakiewicz: WOJNA CZY POKÓJ W EUROPIE? : https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/jacek-andrzej-rossakiewicz-wojna-czy-pokoj-w-europie/
 18. Głos Winnetou: Los Indian – przestroga. Odwróćmy się od Zachodu – ratunek na Wschodzie: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/glos-winnetou-los-indian-przestroga-odwrocmy-sie-od-zachodu-ratunek-na-wschodzie/
 19. Czy konsument jest jeszcze człowiekiem, czy już biorobotem ?: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/czy-konsument-jest-jeszcze-czlowiekiem-czy-juz-biorobotem/
 20. dr Krzysztof Lachowski: Przemiany świadomości i paradygmatów: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/dr-krzysztof-lachowski-przemiany-swiadomosci-i-paradygmatow/

Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści, zaoszczędzi czytania co najmniej kilku tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Więc trzeba czytać i analizować, analizować, analizować… i wydobywać ważną prawdę na powierzchnię oraz … realizować według zasady australijskich Aborygenów: „Musisz stać się tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

Redakcja KIP

Wypowiedz się