Rosyjskie orędzie do Zachodu: całujcie nas w dupę

06.2022r. – Historyczny szczyt NATO: „Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla świata”– (lider IIIRP/Polin też tam stoi) – https://www.bankier.pl/wiadomosc/Historyczny-szczyt-NATO-Rosja-jest-bezposrednim-zagrozeniem-dla-swiata-8366127.html

W życiu, a zwłaszcza w polityce, pewne jest tylko to, że nie ma nic pewnego. Zatem, czy „elita” IIIRP/Polin jest już gotowa do całusa? Może warto się przygotować, zawsze to lepiej dla wasala być w czołówce, niż ostatnim w szeregu. Zresztą w całowaniu „elita” IIIRP/Polin ma nie małe doświadczenie, można rzec historyczne, z dziada pradziada, bo od 1945r., więc, co to w końcu dla „elity” za różnica, czyją dupę ucałuje? Ważne tylko, co by nie przegapić dobrej okazji i nie utracić miejsca przy korycie. – D.Kosiur

____________________________________

Sankcje obudziły śpiącego olbrzyma

[„Die Sanktionen haben den schlafenden Riesen geweckt”]

_________________

Autorzy: Patricia AdamsLawrence Solomon

tekst za: https://rtde.live/international/167865-sanktionen-haben-schlafenden-riesen-geweckt/?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Email

https://zygumntbialas.neon24.org/post/171692,sankcje-obudzily-rosje-19-04-2023

________________

W gazecie internetowej ‚American Thinker’…

… ekonomistka Patricia Adams i dziennikarz Lawrence Solomon rozliczają Zachód z nałożenia sankcji wobec Rosji. „Daleko idące sankcje Zachodu wobec Rosji po jej interwencji na Ukrainie stanowią największą błędną kalkulację Zachodu we współczesnej historii” – piszą autorzy.
 
Następnie uzasadniają swoją tezę m.in. danymi Międzynarodowego Funduszu Walutowego. MFW przewiduje, że w bieżącym roku gospodarka rosyjska będzie rosła mocniej niż niemiecka i brytyjska. Na nadchodzący rok MFW przewiduje silniejszy wzrost dla Rosji niż dla USA i innych krajów G7. Ponadto zasoby naturalne przemawiają na korzyść Rosji.

Tak więc pomimo zachodniego reżimu sankcji bezrobocie wynosi tylko 3,5 procent, co jest najniższym wynikiem od upadku Związku Radzieckiego. Powołując się na analizę agencji ratingowej S&P z marca br. autorzy piszą, że obecny klimat biznesowy w Rosji jest równie dobry jak perspektywy na przyszłość. Jest to tym bardziej godne uwagi, że Rosja prowadzi jednocześnie kosztowną wojnę proxy przeciwko Zachodowi. 

Ale Zachód zawodzi także na polu militarnym. Rozległe dostawy broni na Ukrainę doprowadziły do dramatycznego spadku zapasów amunicji w krajach NATO. Niemcy nie są już w stanie się bronić, zgromadzone zapasy amunicji wystarczają na zaledwie dwa dni, stwierdza artykuł powołując się na ministra obrony Niemiec Borisa Pistoriusa. Podobna sytuacja jest w pozostałych krajach NATO.  Z kolei Rosji udało się zwiększyć produkcję amunicji:

„Rosja jednak była w stanie rozszerzyć własną produkcję i skutecznie ją zwiększyć w taki sposób, że rosyjska artyleria wielokrotnie przewyższa ukraińską. Rosyjska jest w stanie wystrzelić 40-50 tys. pocisków dziennie, ukraińska tylko 5-6 tys. Zachód nie jest w stanie nadążyć za wydajnością rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego”.

Jednocześnie nie udało się globalnie zdemonizować Rosji. Narracja antyrosyjska działa tylko na Zachodzie. Poza zachodnią strefą wpływów Rosja zyskuje zaufanie i sojuszników, podczas gdy w tym samym czasie Zachód traci poparcie. Rosja zyskuje na znaczeniu w Azji, a także w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Szczególnie w Afryce Rosja korzysta z tego, że nie ma kolonialnej historii. 

Podczas gdy Rosja jest izolowana przez Zachód, jest mile widziana poza nim, co widać w regionalnych sojuszach, w których Rosja odgrywa znaczącą rolę. W Szanghajskiej Organizacji Współpracy, krajach BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA), których PKB przekracza obecnie PKB G7. Ponad 20 państw jest zainteresowanych dołączeniem do Rosji w sojuszach gospodarczych i bezpieczeństwa. Wśród nich są potęgi regionalne, takie jak Arabia Saudyjska, Turcja, Iran, Egipt, Indonezja i Meksyk.

Autorzy konkludują, że sankcje wobec Rosji obudziły śpiącego olbrzyma i że Zachód wkrótce odczuje ich konsekwencje: „Sankcje Zachodu, najostrzejsze, jakie kiedykolwiek nałożono na jakikolwiek kraj, miały nauczyć Rosję, że ‚agresja nie popłaca’, jak to ujął sekretarz generalny NATO Stoltenberg. Reżim sankcji, w połączeniu z wykluczeniem rosyjskich artystów i sportowców z imprez i oczekiwaniem, że Federacja Rosyjska rozpadnie się w wyniku tych działań – jak twierdził były generał armii USA w Europie Ben Hodges – wstrząsnął Rosją. Sprawiły, że Rosja wyciągnęła jednoznaczne wnioski. Mianowicie, że Zachód był zdeterminowany, aby zniszczyć Rosję i że w związku z tym konieczne było uzbrojenie się po zęby i zakończenie gospodarczej współzależności z Zachodem”.

Opracował: Zygmunt Białas

Opublikowano za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/04/19/rosyjskie-oredzie-do-zachodu-calujcie-nas-w-dupe/

Wypowiedz się