Czego Krwawa Luna szukała w Laskach?

Przerywam zmowę milczenia, czyli czego Krwawa Luna szukała w Laskach? (cz. 2.)

[ Cześć 1 zamieszczona na linku: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/05/tajna-struktura-w-lonie-kosciola-katolickiego-w-polsce/ ]

 Po opublikowaniu pierwszej części z planowanego cyklu artykułów poświęconych spiskowi trawiącego od wewnątrz Kościół katolicki w Polsce dotarło do mnie wiele komentarzy, wśród których przeważały takie, których celem było wybicie mi z głowy chęci do publikowania kolejnych treści. Jako że nadzwyczaj strachliwy nie jestem, że proponuję dziś Czytelnikom tekst, który kilka miesięcy temu ukazał się w zamkniętej grupie facebookowej – Konfraternia Białych Marianów, a dotyczący miejsca kluczowego dla eklezjalnych spiskowców, czyli podwarszawskich Lasek.

Od razu przepraszam, że materiały zamieszczane w tym cyklu będą ukazywały się nieregularnie i z pominięciem chronologii wydarzeń. Logiczna całość, jeśli tylko „okoliczności” pozwolą, ukaże się w formie książkowej. Zapraszam do lektury dzisiejszego artykułu i zachęcam do polemiki w komentarzach.

Historycy koncesjonowani przez panujący w Polsce system dezinformacji wprost stają na głowach, by wymyślić w miarę wiarygodną historyjkę wyjaśniającą powody, dla których Luna Brystigier (Brustiger) stała się bywalczynią ośrodka zakonnego w podwarszawskich Laskach. Jak dotąd okazują mało oryginalni w tych swoich staraniach i przekonują nas, że ta okrutna bestia z Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego zapragnęła zaznać religijnego ukojenia w klasztornych podwojach. Uwierzymy im?

Bohaterki niniejszego artykułu nie trzeba specjalnie przedstawiać: żarliwa komunistka zwalczająca wszystko co polskie i katolickie, skazywana na więzienie przez II RP, po 17 września 1939 roku aktywnie współpracująca z sowieckim okupantem; członkini Zarządu Głównego Związku Patriotów Polskich, a w latach 1944-56 wysokiej rangi urzędniczka Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, brutalnie przesłuchująca więźniów politycznych. Tyle w największym skrócie.

A Laski? Tutaj sprawy nie mają się tak prosto. Tylko z pozoru mamy tu do czynienia ze zwykłą placówką edukacyjno-wychowawczą prowadzoną przez siostry zakonne.

Wszak jako jeden z nielicznych (jedyny?) tego typu ośrodków powstałych w czasach II RP Laski w doskonałej kondycji przetrwały II wojnę światową, czasy stalinowskie, burzliwe dzieje PRL i – sponsorowane przez potężne podmioty gospodarcze (państwowe i prywatne, krajowe i zagraniczne) – wręcz rozkwitają w III RP. Co może być tego przyczyną?

Aby odpowiedzieć na to pytanie wystarczy prześledzić historię tego miejsca i kariery ludzi z nim związanych. Sporo materiału na ten temat zamieściliśmy w naszej Konfraterni (warto skorzystać z grupowej wyszukiwarki).

Teraz tylko w największym skrócie przypominamy, że Laski to skupisko osób głównie narodowości żydowskiej (duchownych i świeckich) oficjalnie wyznających wiarę katolicką. Laski to także matecznik wszelkich nurtów dokonujących dekompozycji Kościoła katolickiego.

To tutaj, jeszcze przed Soborem Watykańskim II, odbywały się eksperymenty liturgiczne, to stąd emanował (i wciąż emanuje) błędnie rozumiany ekumenizm. To tym miejscem zarządzał x. Władysław Korniłowicz, ten sam, który ni stąd ni zowąd dokonał ostatniego namaszczenia na… zwłokach Józefa Piłsudskiego (trwa jego proces beatyfikacyjny; zresztą nieprzypadkowo mawia się, że najkrótsza droga na ołtarze wiedzie przez… Laski).

To wreszcie stąd na nieoczekiwany podbój Kościoła w Polsce wyruszył x. Stefan Wyszyński.

 W Biuletynie IPN z listopada 2005 roku ukazał się artykuł Jana Żaryna pt. “Córka marnotrawna, czyli Luna w Laskach”. Autor publikacji opiera się w głównej mierze na wyrywkach z notatek służbowych sporządzanych przez agentów Służby Bezpieczeństwa ulokowanych w Laskach (zatrudnieni byli na podrzędnych stanowiskach gospodarczych, więc niewiele widzieli i wiedzieli). Raporty te dotyczą co najmniej kilku-kilkunastu pobytów Luny Brystigerowej w tym ośrodku. Według Żaryna Krwawą Lunę do Lasek sprowadziła (po roku 1956) poznana w szpitalu siostra Bonifacja Goldman (tak naprawdę poznały się wiele lat wcześniej we Lwowie), choć chwilę później sam przyznaje, że już w 1949 roku Brystigerowa co najmniej raz spotkała się z… Prymasem Wyszyńskim. Zresztą przedstawia ją jako osobę zmęczoną życiem, osamotnioną, biedną, żyjącą o chlebie i wodzie. Nic z tego nie było prawdą! Po usunięciu z ministerstwa szybko znalazła pracę w partyjnym archiwum (to ulubione przez masonów i Żydów miejsce), jej stalinowska przeszłość na wniosek Gomułki nie została objęta śledztwem prokuratorskim, a po Polsce poruszała się nowiutkim samochodem marki Moskwicz!

Dlaczego Żaryn nazmyślał? Otóż tylko po to, by zbudować sugestywny grunt pod swoją bajeczkę o religijnym charakterze wizyt Luny w Laskach. Żaryn przekonuje czytelnika: Atmosfera Lasek, w której wygrywała wiara w dobroć człowieka, pozwalała niejednemu zagubionemu odnaleźć Boga. A jeszcze wcześniej: Zmieniła się. Niektórzy sądzą, że pod koniec życia przyjęła chrzest – umarła jako katoliczka. Żeby przypieczętować to przeświadczenie, przytacza słowa jednego z księży: Ona teraz uświadomiła sobie, ile zła i nieszczęścia wielu ludziom swym nieludzkim postępowaniem sprawiła i stara się obecnie nowym chrześcijańskim życiem jeszcze wiele naprawić. Oprócz relacji osób ze środowiska Lasek nie ma innych, choćby najskromniejszych przesłanek, by uwierzyć w duchową przemianę Krwawej Luny. A jej świecki pogrzeb i cmentarny nagrobek zadają się świadczyć o czymś zgoła innym.

Jaki zatem był rzeczywisty powód obecności Luny Brystigerowej w podwarszawskich Laskach? Na pewno nie przyjeżdżała tam, by się modlić. Zamknięty ośrodek klasztorny to najlepszy z możliwych punktów kontaktowych.

Z kim się zatem tam spotykała? Czy z jakimś mieszkańcem ośrodka? A może z kimś z zewnątrz? Skądinąd wiadomo, że ze starej stalinowskiej ekipy nie tylko Lunę widywano Laskach. Bywali tam tzw. puławianie i komandosi, czyli dwa pokolenia żydowskich działaczy syjonistycznych.

Istnieje hipoteza mówiąca, że korzystając z kurateli klasztornego miru omawiano tam przygotowania czynione w celu powrotu do władzy (zakończone wydarzeniami roku 1968).

Z kolei inne źródła mówią o istnieniu tajnej organizacji zajmującej się nielegalną emigracją stalinowców do Izraela, zbudowanej na wzór słynnej niemieckiej “Odessy”, a także o istnieniu tam tajnego archiwum, na które złożyła się dokumentacja zdeponowana przez Krwawą Lunę (jej istnieniem szantażowała ona Służbę Bezpieczeństwa). Jakkolwiek by nie było, to i tak historycy IPN o tym nie napiszą. Prawdę musimy odkrywać sami.

Krzysztof Zagozda

c.d.n.

WYBRANE KOMENTARZE

prawdę odkryjemy sami

A więc to jest jasne że KK kolaborował i kolaboruje z żydami.

goat 26.05.2019 12:25:58

@goat 12:25:58

Z Żydami kolaborowali i kolaborują spiskowcy, który opanowali Kościół w Polsce, zatem Pańska konstatacja nie oddaje stanu rzeczywistego.

Krzysztof Zagozda 26.05.2019 12:33:30

KK, w moim przekonaniu, miał szanse na „rząd dusz” (czyli oznaczało to choćby akceptację dla przedstawionej przez Żaryna interpretacji tyczącej Brystigerowej jako potrzeby miejsca duchowej odnowy jaką znalazła w KK), do czasu pochówku Geremka.

Od tej sytuacji – wszelkie wyjaśniania, wskazywanie drogi itd. są niewiarygodne. Także obecna sytuacja to potwierdza.

Autor też próbuje nadać KK rolę „świętej” instytucji, której niektóre członki został podstępnie zakażone.
Dla mnie – wątpliwa interpretacja. Tego gmachu już nie da się dłużej podpierać. Trzeba się usunąć, aby nie zostać przywalonym gruzami.

Krzysztof J. Wojtas 26.05.2019 13:16:38

@Krzysztof J. Wojtas 13:16:38

Kościół katolicki jest instytucją świętą. Te „gruzy”, o których jest Pan łaskaw pisać, to modernistyczna podróbka.

Krzysztof Zagozda 26.05.2019 13:19:49

Po pierwsze dlaczego „krwawa’?

cytat za wikipedią: /Profesor Friszke nie odnalazł w obszernej kwerendzie do tej publikacji śladów wspomnianych skłonności sadystycznych i ich bezpośrednich realizacji /

ale nawet gdyby nie było tego dowodu to doświadczenie, nawet to kilku przedwyborczych tygodni które pokazało jak dla osiągnięcia doraźnych celów można kłamać, manipulować, wymyślać bajki z much i paproci, każe na wiele przekazów z przeszłości patrzeć z pewną dozą rezerwy.
Bo niby dlaczego Luna osobiście wyrywająca paznokcie ma być bardziej straszna od Luny „genialnej intrygantki” piszącej scenariusze upadku ważnych dla narodu instytucji? nie wiem jak tam dla kogo, ale dla mnie drugi wariant jest bardziej przerażający.

Po drugie :

// jako jeden z nielicznych (jedyny?) tego typu ośrodków powstałych w czasach II RP Laski w doskonałej kondycji przetrwały II wojnę światową//

proszę wymienić „ośrodki tego typu” które nie przetrwały II WŚ .

ikulalibal 26.05.2019 13:54:13

” aktywnie współpracująca z sowieckim okupantem”
Po tej wypowiedzi, wszystko jasne…
Żyjąc w czasach tej „okupacji” nigdy, powtarzam nigdy nie słyszałem, aby jakiekolwiek państwo na świecie, ustami swoich przedstawicieli określały PRL jako państwo okupowane, ba, nawet nie zdobyły się na nazwanie mojej ojczyzny jako totalitarne.
Widzę, że dołącza Pan do tych „pożytecznych idiotów” którzy plują i zmieniają historię naszego kraju, ciesząc tych którym na takich interpretacjach najbardziej zależy…

SZS 26.05.2019 14:23:12

@ Autor

Panie Krzysztofie,
temat jest bardzo interesujący, ale proszę do niego podejść uczciwie, czyli w sposób naukowy – bezstronny.
Proszę nie pisać pod tezę „KK jest święty i dobry, tylko jest niszczony przez wewnętrzną agenturę”.

Polaków winna interesować kondycja narodu i państwa i tylko z tego punktu widzenia należy rozpatrywać wartość wszelkich instytucji, także religijnych, oraz działalność mniejszości etnicznych działających na szkodę narodu i państwa.
_________________________

Ciekaw jestem, czy dotrze Pan do informacji o tym, że współpraca Kościoła z żydowską V kolumną na rzecz obalenia polskiego PRL rozpoczęła się natychmiast po czerwcu 1956r. -?

Czy rozwinie Pan wątek, że w kościele Św. Marcina (kościół sióstr franciszkanek służebnic Krzyża – tych od klasztoru w Laskach) w Warszawie żydowski KOR rozpoczynał w 1977r. swoje akcje protestacyjne przeciw PRL?

Czy pańskie zainteresowania obejmą temat Konstytucji IIIRP, której ostateczny kształt zrodził się w dniach 18-19.11.1994 r. na Akademii Teologii Katolickiej (ATK) w Warszawie na sympozjum zorganizowanym przez władze ATK, Fundację ATK, Fundację Konrada Adenauera, przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Walutowego -?

ATK (późniejsza UKSW) powstała w 1954r. w czasie bolszewickich żydo-rządów i z ich inicjatywy! Pełne prawa kościelne ATK uzyskała w 1989 r. i odtąd była uczelnią jednocześnie państwową i kościelną.
_________________________

Redakcja Więzi u Prymasa Wyszyńskiego (wielkiego patrioty -? – tylko którego narodu-?). Gniezno 1975. Od prawej: Prymas Wyszyński, Tadeusz Mazowiecki, Jan Turnau, Zdzisław Szpakowski, Kazimierz Wóycicki (onieśmielony)

Rzeczpospolita 26.05.2019 14:39:24

@SZS 14:23:12

//nawet nie zdobyły się na nazwanie mojej ojczyzny jako totalitarne.//

To akurat się zdarza. „Kłopot” wynika dopiero wówczas kiedy na szwank narażone jest jakieś konkretne dobro konkretnej osoby. Wówczas prawda bierze górę nad propagandą. Oto przykład:
Pan Michalkiewicz który w swej publicystyce jakże często stosuje pewne, nazwijmy ładnie „uproszczenia”, całkiem skutecznie potrafi bronić prawdy jeśli tylko idzie o jego własne „prywatne dobro”.
Czas matur. Pan Stanisław udzielając wywiadu wspomina własną maturę. Mimo wyraźnych sugestii prowadzącego które idą w kierunku zaniżenia rangi matur epoki PRL Michalkiewicz sprawnie daje temu odpór.
od 3 minuty 40 sek
https://www.youtube.com/watch?v=O8V1v-1CsCM&t=267s

ikulalibal 26.05.2019 14:40:34

@Krzysztof Zagozda 12:33:30

A co to za różnica? My Polacy w większości ratowaliśmy żydów podczas II WŚ. I co? Staliśmy się oprawcami.

goat 26.05.2019 15:37:31

Interesująco o agenturze w Kościele

opowiada mec. Joanna Modzelewska. Wie, co mówi, bo doświadczyła tego na własnej skórze: https://www.youtube.com/watch?v=HoJHvWkYH7A&t=55s

wercia 26.05.2019 15:41:17

@Krzysztof Zagozda 12:33:30

Tak naprawdę to, co to za tłumaczenie ze spiskowcy opanowali kościół. Nasze elity polityczne też są opanowane przez spiskowców i zmienia to coś. Nie , nie zmienia, tylko słychać bełkot, że trzeba ich odsunąć od władzy. A odsunąć od władzy, znaczy zamienić na innych. I tak w koło Macieju.

goat 26.05.2019 15:44:34

@SZS 14:23:12 Panie bloger

Po co to się unosić i bronic nieprawdy? Okupacja (sowiecka) była i nikt tego nie zmieni. Broni Pan PRL ale zalążek tego tworu powstał w 1952 roku
i od tego czasu, szczególnie po 1960-tym, faktycznie zmiany z okupacji zaczęły dryfować w dobra stronę. Zaprzeczanie temu jest kłamstwem
„Krwawa Luna” zaczynała wtedy myśleć już o innej karierze aniżeli sługusa
i „rzeźnika”. Tak wiec w 1956 roku definitywnie odeszła ze struktur rządzących które wcześniej katowały i terroryzowały ludzi o innych politycznych poglądach i to jest fakt.
Osobiście jestem za rozdzieleniem lat powojennego zamordyzmu od PRL
a mówimy tu praktycznie o dziesięciu długich latach sowieckiego opartego
na żydostwie terroru.

Stara Baba 26.05.2019 15:46:22

Mafia żydowska od zawsze się konspiruje.

Ich „nie ma ” ale na wszystko mają wpływ przez rożne pozornie niezależne instytucje.
KK to już wydmuszka całkowicie przeżarta za JPII przez mafię żydowską.
Obiekty KK służą mafii za lokale konspiracyjne (solidaruchy tam pielgrzymowały i konspirowały przeciw PRLowi i nie mieli pojęcie że konspirują z mafią żydowską.

Tak jest do dzisiaj jest mnóstwo obiektów o dziwnych „para chrześcijańskich nazwach w łacinie najlepiej o których nie wiadomo z czego żyją czym się zajmują… a jak przyjrzeć się ludziom tych organizacji to żyd w żyda i żydem pogania.
To ta sama koncepcja co organizacje pozarządowe … to też wszystko mafijne placówki konspiracyjne.

To wszystko w wolnej Polsce trzeba będzie wyczyścić, prześwietlić, rozliczyć… i zdelegalizować jako obcą srogą agenturę.
Rosja już to dawno zrobiła.

Oscar 26.05.2019 17:41:58

Taki tradycyjny Polski kościół jest tylko po wsiach ma małych, malutkich miasteczkach.
W dużych miastach KK to wprost ośrodki agentury mafii żydowskiej.

Polacy w KK robią wyłącznie za przykrywkę czyli za pożytecznych dla mafii idiotów no i finansują te mafię z własnych mizernych pensyjek poprzez tacę, pogrzeby, śluby…
Mafia się zainstalowała na całkiem dojnej „krowie”.
To nie jedyna dojna krowa mafii w Polsce (gospodarka, finanse, dotacje UE, władza…media..).

Oscar 26.05.2019 17:51:09

@Stara Baba 17:11:54

// Ludzie z tamtych lat dużo by dali aby znaleźć się w Polsce 2019!//

Byle tylko przynależeli do tej kategorii myślących ludzi która potrafi w sposób właściwy oceniać rzeczywistość.
Bo to nierzadkie są przypadki że skorzy do kategorycznych i surowych ocen powojennej rzeczywistości PRL-u sami żyją w krajach, które nie kiedyś, ale dziś biją rozmaite niechlubne rekordy.
USA z największą ilością więźniów, większą niż w Chinach, Indiach i wszystkich „arabskich demokracjach”, zupełnie nie niepokoi Starą Babę.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_incarceration_rate

http://wolnemedia.net/stany-zjednoczone-maja-najwiecej-wiezniow-na-swiecie/
http://magazynkontakt.pl/ameryka-kraina-wiezien.html
https://forsal.pl/artykuly/1048404,usa-praca-wiezniow-jako-niewolnictwo-opinia-bloomberg.html
https://www.tvp.info/22476422/co-czwarty-wiezien-na-swiecie-to-amerykanin-obama-ograniczmy-liczbe-osadzonych

Można w takiej rzeczywistości zachować dobre samopoczucie? można. Trzeba tylko mocno chcieć nie wiedzieć rzeczywistości we właściwych proporcjach.

ikulalibal 26.05.2019 18:05:57

„Czego Krwawa Luna szukała w Laskach?”

Raczej – co ona w tych Laskach knuła?
Powyższego prawdopodobnie goje nigdy się nie dowiedzą.

demonkracja 26.05.2019 18:12:27

@ikulalibal 18:05:57

stalinowski PRL był rzeczywiście dla „niekonformistycznych” jednostek bardzo nieprzyjemny,

no, ale większość uważała, że to ich kraj, oczyszczony ze szwabów i ich SS, i z optymizmem patrzyła w przyszłość płodząc dzieci.

Teraz, to nawet zapłata za każde dziecko nie pomoże. Czarny pesymizm wisi nad narodem.

Nad narodem, który w żadnej sprawie nie potrafi dojść do konsensusu.

interesariusz z PL 26.05.2019 18:36:47

@ikulalibal 18:05:57

Po co człowieku personalnie się zawzinasz? Jak byś czytał uważniej wiedział byś że ja kategorycznie rozdzielam okres powojenny czyli z NKWD i UB od PRL! PRL dla mnie jest okresem straconej szansy na dobrze prosperującą Polskę. Straconej gdyż ludzie, Polacy tak chcieli! Pamiętał byś mój z przed kilku lat wpis iż wyjechałem z kraju z pobudek wyłącznie osobistych. Znaczy to że nie za pieniądzem ani politycznych względów. Jeżeli o politykę chodzi, ona tylko mi pomogła gdyż na te solidarnościowe gęby w telewizji i realu nie mogłem już patrzeć. Pisałem o tym na Nowym Ekranie 5 lat temu.
Odwiedziłem w tamtym roku Europę i zawitałem na kilka tygodni do Polski. Mam na sytuację w Polsce swoje wyrobione zdanie i nikt tego nie zmieni. To że Polska zamienia się w Polin i żydowską ostoję to tylko Polaków wina.
Powtórzę jeszcze raz:
POLACY ŻYJĄCY W PIERWSZYM POWOJENNYM DZIESIĘCIOLECIU DUŻO BY DALI ABY ŻYĆ W POLSCE 2019 ROKU.
każdy kto zna historię kraju wie że PRL-u jako państwa wtedy jeszcze nie było!

Stara Baba 26.05.2019 18:44:08

@Stara Baba 18:44:08

tu już całkowicie przegiąłeś

„PRL dla mnie jest okresem straconej szansy na dobrze prosperującą Polskę. Straconej gdyż ludzie, Polacy tak chcieli!”

Całkowicie, za bezdurno, straconą szansą to są czasy 3RP. O nich rzeczywiście można powiedzieć, że ludzie tak chcieli. Tak chcieli, bo ideały solidarności oraz zasady państwowości były im znane, a jednak „poszli na szaber”.

To, że ludzie szabrowali po wojnie, im wybaczam. Dopiero co wyszli z piekła, piekła, w którym brat zdradzał brata, to i byli przyzwyczajeni do skrajnego indywidualizmu.

Ale tego syfu, który zafundowali nam amerykańce indoktrynując głosem ameryki, mam powyżej dziurek w nosie.

Nie spieprzyłem z PRLu, ze stalilnowskiej Polski też pewnie bym nie spieprzył, ale teraz, gdybym był młodszy, to kto wie.

interesariusz z PL 26.05.2019 19:14:25

@interesariusz z PL 18:31:46

Polacy w Polsce są u siebie Polskość w Polsce to nie mafia.
Mafia to wpływ przestępców na władzę.
Mafia żydowska ma dokładnie taki charakter.
Przestępczość mafii polega na wielowątkowym wielopłaszczyznowym działaniu na niekorzyść Narodu Polskiego w Polsce aż do odebrania temu Narodowi suwerenności, mediów, gospodarki, finansów, władzy.
Rządy mniejszości nad większością i przeciw tej większości to w każdej demokracji jest przestępstwo to wprost dyktatura.
Naród Polski nie chce żydowskiej dyktatury.

Oscar 26.05.2019 19:14:56

@ikulalibal 19:15:22

W okresie stalinowskim mieliśmy dyktaturę w istocie żydowską tak jak po 89r..
Po odsunięciu mafii żydowskiej od koryta w 68r Polska zaczęła się odradzać z gruzów wojny. Proces trudny i powolny bo nie było wykształconych kadr to dziedzictwo IIRP (analfabetyzm i wąskie elity techniczne) i te kadry uciekały z Polski jak mogły…Gomułka musiał zaczynać od kształcenia nowych kadr na bazie prostych kiedyś pańszczyźnianych chłopów. Te kadry nawet wykształcone dalej nosiły słomę w butach (chłopskie dziedzictwo wyniesione z domu) do tego chłop katolik czyli pożyteczny idiota podatny na manipulacje KK.
Start był trudny .. ale kadry były coraz liczniejsze… dopiero za Gierka nastały warunki do szybkiego rozwoju (wykształcony wyż powojenny).
Był gigantyczny rozwój ale mafia żydowska oraz KK nie spały…knuły jątrzyły, judziły.. na dołach i poprzez Radio Wolna Europa (agentura CIA) do tego zachodnie embargo na wszystko (jak dla Rosji, Iranu, Syrii…Wenezueli wcześniej Iraku).

No i w końcu mafia żydowska ta globalna i ta lokalna razem z pożytecznymi idiotami z solidarności obaliły wspólnie i w porozumieniu gospodarkę Polski… Jaruzelski nie chcąc rozlewu krwi musiał poddać zwycięzcom Polskę i poddał oczywiście nie pożytecznym idiotom, bo to było tylko mięso armatnie dla rządzących solidaruchami przedstawicieli mafii żydowskiej.

No zaczęło się to, co zawsze ma miejsce po przejęciu władzy przez globalną mafię żydowską…totalna grabież zasobów gospodarczych finansowych… taki los spotkał Europę zachodnią ( po wojnie), Irak, Libię… taki los czeka Wenezuelę..Iran…
Tylko człowiek o bardzo ograniczonej jasności umysłu tych prawidłowości może nie dostrzegać.

Wszystko od czasów kolonialnych toczy się wg tego samego schematu.
Różnica taka że dzisiaj potęgą kolonialną jest globalna mafią żydowska, a jaj największą kolonią są USA oraz UE (obecnie widać podział mafii na dwa zwalczające się obozy USA i UE ale jedno i drugie to żydowskie mafie).

Oscar 26.05.2019 19:33:11

@interesariusz z PL 19:14:25

Całkiem nie przeginam. Możemy się w poglądach różnic ale takie są właśnie moje. Ja na przykład Jaruzelskiego potępiam nie za to ze wprowadził stan wojenny lecz nie szanuję za to że był głową państwa i dopuścił do sytuacji po której pozwolono na rozdrapanie i kradzież Polski. To on jako głowa państwa miał obowiązek i był odpowiedzialny za dobro kraju a przez jego miękkie rządy powstał tylko „okrągły stół” z przejętą przez obcych Solidarnością. Swoimi decyzjami wszystko spieprzył, aby wolno ale skutecznie wprowadzać reformy i ulepszać przemysł. 40 lat powojennego wysiłku i wyrzeczeń milionów Polaków poszło do szamba.
Zwalasz winę na Amerykanów ze w Polsce głupi ludzie za cukierki rozpieprzyli Polskę? To śmieszne!!!

Stara Baba 26.05.2019 19:35:31

@Stara Baba 19:35:31

Złodziejskie „reformy” ruszyły za Bolka za Balcerowicza, potem za Kwacha i Buzka…
Jaruzelski był tylko „przejściowy”… dla stabilizacji politycznej dla stonowania emocji nakręconych przez mafię żydowską oraz KK pożytecznych idiotów …
„Reformy” zaczęto potem .. na wielką skalę.

Oscar 26.05.2019 19:42:34

@Oscar 19:42:34

Z pozycją głowy państwa a w tym przypadku i Armii wiąże się wielka odpowiedzialność. On tego nie udźwignął. To Jaruzelski pośrednio jak i bezpośrednio jest odpowiedzialny za to co dzisiaj z Polską wyprawiają globalni złodzieje. Nie miał przywódczego charakteru aby ukręcić hydrze głowę w zarodku. Dzisiejsze wydarzenia są tylko kontynuacją jego niedobrych decyzji.
Ja wiem ze tego nie można już zmienić i należy patrzeć na teraźniejszość
i innych łobuzów w tym złodziei ale warto wiedzieć dlaczego tak się stało.
Wszystko ma swój początek.

Stara Baba 26.05.2019 19:56:11

@Oscar 19:33:11

no nie, i Ty opowiadasz dyrdymałki ?

Cudotwórca Gomułka robił z prostych pańszczyźnianych chopów kadry, pewnie korzystając z niepańszczyźnianych chłopów jako nauczycieli, bo przecież przedwojenne kadry uciekały z Polski, jak mogły.

Jakoś zanałem osobiście wielu „kadrowiczów”, którzy nie zwiali. Nie płakali po nocach, że muszą uczyć chłopów w Polsce, a nie gentelmenów w Oxfordzie.

Niestety, propaganda zrobiła swoje, i Polacy wyparli się własnego państwa. Aby przeżyć, trzeba mieć rozum.

Jaruzelski poddał Polskę, bo miał takie kadry, które go zawiodły. Okazało się, że nikt nie chce bronić polskiej wspólnoty, większość chciała do bauera na roboty, kupić merca i rwać laski, nasze laski, na merca łase, jak na nic innego. Być może zgubiły kraj gusta i „ambicje” naszych panienek.

interesariusz z PL 26.05.2019 20:04:55

@Stara Baba 19:35:31

Ooooo, a więc jesteś chyby jedyny na neonie, który podziela moje poglądy. Też ganię Jaruzelskiego za to, że zmarnował szansę, jaką dał mu stan wojenny, a nie za to, że go wprowadził. Gdyby go nie wprowadził, to solidaruchy rozpieprzyłyby kraj znacznie wcześniej.

Natomiast wbrew Tobie będę się upierał, że Amerykanie tak ogłupili Polaków, iż zniszczyli Polskę na złość swoim rodzicom i dziadom. Tak, Polacy za błyskotki zrezygnowali z własnego państwa. To jest tragiczne, a nie śmieszne.

interesariusz z PL 26.05.2019 20:12:14

@interesariusz z PL 20:04:55„”Okazało się, że nikt nie chce bronić polskiej wspólnoty, większość chciała do bauera na roboty, kupić merca i rwać laski, nasze laski, na merca łase, jak na nic innego”””

Taka jest geneza syntezy „””chuj, dupa i kamieni kupa”””

Godność i honor , to wysiłek , którego nie zastąpią nominacje i służalczość

Zbigniew Jacniacki 26.05.2019 20:47:03

@Stara Baba 19:35:31

Zwalasz winę na Amerykanów ze w Polsce głupi ludzie za cukierki rozpieprzyli Polskę? To śmieszne!!!

To nie jest śmieszne. To tragiczna prawda. Oddaliśmy wolność za jakąś bułkę z kotletem z psa zmielonego z budą i brunatny ulepek…

Chwal się gumą do żucia, chwal się coca-colą.
Niektórzy coca-colę od wolności wolą.
— Jan Brzechwa, Głos Ameryki

SZS 26.05.2019 22:48:14

@SZS 22:48:14

No dobrze ale nie zwalaj winy na Amerykanów czy nawet Żydów że Polaków w głąba robią, bo to już rodaków wina, a także i głupota, że na takie głupie „kawałki” dają się nabierać.
Po co patrzeć w przeszłość. PiS pod stołem USA i Izraelowi Polskę sprzedaje a poparcie w głosowaniu od Polaków dzisiaj dostał jakby ich rycerze z samego Giewontu przyszli. Czy trzeba jeszcze coś dodawać?

Stara Baba 26.05.2019 22:56:39

@Krzysztof Zagozda 13:19:49

Biedny Krzysztofie!

Aby jakąś organizację nazwać Kościołem trzeba najpierw zweryfikować, czy dane zgromadzenie funkcjonuje zgodnie z nauką i osobistym przykładem Pana Jezusa Chrystusa. A jak łatwo się zorientować, to korporacja religijna z centralą w Watykanie zwana Kościołem Rzymsko-katolickim funkcjonuje sprzecznie z nauką i przykładem Pana Jezusa.
Żaden szyld nad organizacją posługującej się nazwą „Kościół”, nie czyni z danej organizacji „Kościoła”.
A drugim elementem określenia danej instytucji jako „święta” wymaga skonfrontowania z definicją świętości.
Wyraz tłumaczony jako „święty”, w oryginale znaczy: „oddzielony”. Jeżeli coś, czy ktoś jest święty, to musi to być oddzielone od tego wszystkiego co jest oddzielone od Boga. To co jest spójne z Bogiem musi być oddzielone od wszelkiego nieposłuszeństwa Bogu. Inaczej: to co jest spójne z Bogiem jest oddzielone od grzechu. Jest święte, bo spójne z Bogiem.
A jak łatwo się zorientować, korporacja religijna z centralą w Watykanie funkcjonuje w sprzeczności z Bożym Słowem, a więc nie jest święta.
Programowe bałwochwalstwo, grzeszne spirytyzmy wywoływania duchów zmarłych, grzech symonii – płatnych usług religijnych mających coś załatwić u Boga, fałszywy chrzest sprzeczny z nauką i osobistym przykładem Pana Jezusa, fałszywa komunia nie święta udająca Wieczerzę Pańską.
O oddzieleniu od grzechu danej instytucji powinno też świadczyć postępowanie jej funkcjonariuszy. A skala grzechów cielesnej niemoralności i grzechów duchowych świadczy o zepsuciu jej funkcjonariuszy. A grzesznicy, ludzie niemoralni nie stworzyli ani w przeszłości, ani współcześnie świętego Kościoła.

von Finov 27.05.2019 06:03:23

@Stara Baba 19:56:11

Gdyby solidaruchy nie popierały masowo mafii żydowskiej oczywiście pod przebraniem „patriotycznych polaków” oraz KK, czyli mafijną agenturę udającą KK, to by mafia nigdy do władzy w Polsce nie doszła.

Jaruzelski raz spacyfikował mafię w stanie wojennym bardzo skutecznie.
Nie chciał jednak przelewu Polskiej krwi (krwi pożytecznych idiotów sterowanych przez KK).
Nie wiem czy było by lepiej, gdyby rozgrywała partię w stylu TienNanmen, gdzie rozstrzelano „opozycjonistów” czyli wrogą agenturę i pożytecznych idiotów.

Trzeba odrobinę wyobraźni, co by się wtedy działo… a ZSRR upadał
doszło by do wojny domowej, ze wsparciem zachodu dla zdrajców…
(humanitarne bombardowania, mordowanie Polaków.. taka Syria lub Libia albo inna Jugosławia).

Jaruzelski tego nie chciał…i miał rację.
Wynik byłby taki sam, tylko zginęło by wiele tysięcy ludzi, a miasta byłyby po bombardowaniach…popatrz na Syrię, Libię..
Jaruzelski wybrał najmniejsze możliwe dla Polski zło..
Wygrać tego nie mógł, ze względu na ilość pożytecznych idiotów w solidarności..

W Wenezueli sytuacja jest odwrotna, tam zdrajców i pożytecznych idiotów jest mało, a mądrych patriotycznie nastawionych ludzi dużo.
Maduro ma wsparcie Narodu, Jaruzelski miał przeciw sobie 10 mln pożytecznych idiotów sterowanych przez KK i kilkuset mafijnych agentów.
To wystarczy do zamachu stanu.
Na Ukrainie było znacznie mniej pożytecznych idiotów i zamach się też udał (tylko banderowcy i żydzi popierali majdan czyli ok 15% społeczeństwa).

Oscar 27.05.2019 07:42:09

@interesariusz z PL 20:04:55

„Cudotwórca Gomułka robił z prostych pańszczyźnianych chopów kadry, pewnie korzystając z niepańszczyźnianych chłopów jako nauczycieli, bo przecież przedwojenne kadry uciekały z Polski, jak mogły.”

Nie rozumiesz skrótów myślowych.
Gomułka edukował masowo potomków chłopów pańszczyźnianych czyli chłopskie dzieci.
A o tym że „elyty” przedwojenne uciekały na zachód to wszyscy wiedzą.
Pół Londynu to „rząd na emigracji” i reszta „elyt” II RP.
To prawdy statystyczne co nie znaczy że wszyscy, mniejszość zostawała w Polsce lub wracała do Polski.. większość zostawała na zachodzie.

Taka jest obiektywna prawda historyczna…
a przed wojną ludzi wykształconych w relacji do populacji narodu było bardzo mało..za mało na dynamiczny rozwój.
Gomułka rozpoczął proces masowej edukacji Polaków.
To są fakty historyczne.

Oscar 27.05.2019 07:48:11

@interesariusz z PL 20:15:06

A kto skakał i na czyje mieszkania ?
Spółdzielnie w blokowiskach pobudowane za PRLu mają się dobrze do dzisiaj i są fundamentem mieszkaniowym dla Polaków.
Oscar 27.05.2019 07:49:49

@Oscar 07:48:11

„A o tym że „elyty” przedwojenne uciekały na zachód to wszyscy wiedzą.
Pół Londynu to „rząd na emigracji” i reszta „elyt” II RP.”

Po dużej części to byli Nikodemowie Dyzmy.

Pedant 27.05.2019 08:11:24

@interesariusz z PL 08:11:22

Gomułka musiał zaczynać od powszechnej podstawówki… potem średnia szkoła .. razem 7+4=11 lat kształcenia..
dopiero potem wyższa uczelnia .. i były punkty za pochodzenia…
pamiętam robotnicze i chłopskie… ja nie dostałem bo mój ojciec był „inteligent” z maturą.

Oscar 27.05.2019 08:31:17

@interesariusz z PL 08:17:28

Inflacje zaplanowali ale nie w Polsce ale na zachodzie (mafia)
Każde embargo i blokada produkcji prowadzi do inflacji.. to broń mafii żydowskiej..
popatrz na Iran, Wenezuelę, Syrię… wszędzie embargo i inflacja.
W Polsce zrobili to samo przy pełnym wsparciu polskich pożytecznych idiotów (jeden bolek w imieniu S.. nawoływał zachód do nakładania na Polskę embarga..).

Inflacja odbiera narodowi oszczędności, a solidaruchy prosili zachód o embargo i sabotowali produkcję w kraju.
To nie Jaruzelski zaplanował to wrogowie Jaruzelskiego.. i pożyteczni idioci z S..

Oscar 27.05.2019 08:35:52

@Oscar W Polsce zastosowano te sama technologie

Grecki naród przetrwał tysiące lat a upada pod ciężarem dobrodziejstw Uni Europejskiej zaplanowanych przez takich jak Brzezinski- Oto słowa sługi ciemności. Czyż nie dotyczą też Polski .

Co Henry Kissinger powiedział o Grecji w 1974 roku:

„Naród grecki jest anarchiczny i trudny do oswojenia. Z tego powodu musimy głęboko zagłębić się w ich kulturowe korzenie. Być może wtedy możemy zmusić ich do dostosowania się. Mam na myśli, rzecz jasna, uderzenie w ich język, ich religię, ich kulturowe i historyczne rezerwy, abyśmy mogli zneutralizować ich zdolność do rozwoju, rozróżnienia lub zwycięstwa; w ten sposób usuwając je jako przeszkodę dla naszych strategicznie ważnych planów na Bałkanach, w rejonie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie. „

(Jak doniesiono w popularnym greckim czasopiśmie, Oikonomikos Tachydromos, 14 sierpnia 1997 r., Henry Kissinger, podczas gdy zwracał się do grupy biznesmenów z Waszyngtonu we wrześniu 1974 r.)
W jakiej diametralnej sprzecznosci stoi ta wypowiedz ze slowami Bibli i żadaniem Jahwe wypowiedzianymi do narodu Izraela [Biblia Tysiaclecia II wyd 1971]

…….Oto post jak wybieram.Rozerwac kajdany Zla ,rozwiazac wiezy niewoli,wypuscic wolno uciosnionych i wszelkie jarzmo połamać,, [ Ksiega Izajasza rozdzial 58 – 6 ]

jan 27.05.2019 10:06:03

@Stara Baba Ten argument jest mało logiczny

Piszesz –,,POLACY ŻYJĄCY W PIERWSZYM POWOJENNYM DZIESIĘCIOLECIU DUŻO BY DALI ABY ŻYĆ W POLSCE 2019 ROKU,,
Rzeczą oczywistą winno być dla każdego, że nie można porównywać okresu powojennego z mnóstwem braków i trudności związanych z odbudowa z czasem obecnym, takie porównanie nie prowadzi do żadnych merytorycznych wniosków, jest tylko próbą udowadnianiem swoich racji. Prawda jest taka ze tzw ,,elity,, finansowe zainicjowały zorganizowały i sfinansowały założenie systemu komunistycznego i po kilkudziesięciu latach dokonały jego demontażu na korzyść systemu, który dawał im możliwości większej ingerencji i całkowite przejecie kontroli nad obszarem Europy Wschodniej, którą w pewnym momencie stracili. Obecny system ma w założeniu przejecie kontroli nad każdym bez wyjątku aspektem życia ludzi [NWO] czego oznaki już widać na każdym kroku, a czego nie dostrzegają tylko ślepcy. W każdym razie tamten okres tzw komuny przynajmniej uwzględniał dobro ogółu. To ze w aparacie władzy były jednostki psychotyczne i postępujące w sposób bestialski, jak ,,krwawa luna ,, jest normą w każdym społeczeństwie i każdym systemie [ np. Wiezienie Guntanamo] Nie zmienia to faktu że obecny system zmierza do odebrania wolności w każdym wymiarze ludzkiej egzystencji- film ,,END GAME,, Sam jeden fakt ze inwigilacja jest powszechna i totalna w porównaniu z tzw. komuna już źle wróży na przyszłość, bo oni chcą wiedzieć stara babo nawet jakie majtki będziesz kupowała w swym supermarkecie, a obozy FEMA zbudowano na pewno w jakim celu.

jan 27.05.2019 10:34:55

@Stara Baba 16:15:17 – pogłębienie wiedzy i myślenie mocno wskazana

„Stary Babo”,
jeśli wiedzy nie staje, to grzeczniej jest milczeć, niż strofować.

Czy „Stara Baba” pamięta słynny list podpisany przez S. Wyszyńskiego w 1965r. „Przebaczamy i prosimy o wybaczenie …” skierowany do biskupów niemieckich?
Nigdy nie wystosowano podobnego listu do biskupów prawosławnych ZSRR (czy potem Rosji) mimo, że to Niemcy, a nie ZSRR (Rosja), realizowali plan zagłady Słowian! – (?).
Gdy S.Wyszyński i jego Kościół „wybaczał i prosił o wybaczenie” Kościół watykański nie uznał jeszcze granicy na Odrze i Nysie, uznał ją dopiero w 1972r.

List biskupów polskich z 1965r. był pierwszym aktem polityki Kościoła zmierzającej do wprowadzenia Polski w przyszłości do opanowanego przez Międzynarodowego Żyda i syjonistów obozu Zachodu.

Było to wyraźne odseparowanie się od ZSRR, czyli gwaranta gospodarczego rozwoju, bezpieczeństwa socjalnego, a przede wszystkim bezpieczeństwa politycznego i jednoczesne uruchomienie całego procesu polityki roszczeń terytorialnych – nazywanych roszczeniami majątkowymi –, obywateli NRF (dzisiaj także Żydów) względem Polski, a dzisiaj także względem Polaków.

Bliższa obserwacja procesu roszczeń wskazuje jednoznacznie, że był on i jest sterowany przez Żydów z NRF – dążenie do likwidacji Polski to stały element żydowskiej polityki obecnej w Wersalu 1918r. i na konferencjach pokojowych okresu II wojny światowej.

I właśnie tej polityce Kościół w Polsce otworzył szeroko drzwi w 1965r. – S. Wyszyński tę politykę sygnował.

https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/135591,zwyciestwo-przyjdzie-przez-maryje
https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/24/to-nie-bog-ale-kosciol-jest-antynarodowy-i-antypolski/
https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/137012,apologetom-zydo-pis-i-po-oraz-zydo-katolickiego-kosciola

Rzeczpospolita 27.05.2019 13:46:16

@Stara Baba 15:02:18

„Co więcej, mówił słowa jak prawdziwy nacjonalista głosząc iz ponieważ jesteśmy Polakami dla nas Naród Polski i jego interes jest ważniejszy niż inne narody.”

A i owszem, potwierdzam.
Proszę jednak zwrócić uwagę na kontekst polityczny, w którym tego typu stwierdzenia ze strony S. Wyszyńskiego padały. Otóż zawsze chodziło prymasowi o ustawienie polskich owieczek po stronie Kościoła, a przeciw jego wrogom, czyli przeciw PRL i przeciw ZSRR – niestety, powiodło się Kościołowi Wyszyńskiego. Co dzieje się ze współczesną Polską po obaleniu PRL i ZSRR każdy widzi.

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/05/21/kosciol-oblezona-twierdza-cnot-wszelkich/

„Powtórzę jeszcze raz, wydaje mi się że nie atakuje pan kościoła jako instytucji lecz wiarę przy pomocy instytucji kościoła.”

Nie tyle atakuje wiarę, ile oceniam wyznawaną przez Polaków żydowską religię katolicyzmu bardzo negatywnie – a choćby tylko z jednego powodu: ustawiania wyznawców katolicyzmu na pozycji podrzędnej względem wybranego przez Boga narodu – narodu żydowskiego.

https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/137563,chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura
https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/139222,chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura-cd

Rzeczpospolita 27.05.2019 16:01:56

Opublikowano za: https://zagozda.neon24.pl/post/149091,czego-krwawa-luna-szukala-w-laskach

Wypowiedz się