KTO WINIEN POLSCE ODSZKODOWANIE ZA STRATY WYNIKŁE Z tzw. „TRANSFORMACJI”? CZAS NA POZWY!

Czarna-ksiega-prywatyzacji

Skoro nastała moda na odszkodowania, to dlaczego Polska nie miałaby podporządkować się tym trendom i również zgłaszać swoje roszczenia odszkodowawcze?

Powinniśmy jako kraj, żądać odszkodowań od firm doradczych, które od roku 1988, ogromnie się wzbogaciły na doradztwie przy prywatyzacji polskiego majątku narodowego oraz na doradztwie rządowi, doprowadzając jednocześnie, swoimi radami do: ruiny przedsiębiorstw, ruiny gospodarki, ruiny naszego kraju. Z pewnością nie takiego rezultatu oczekiwaliśmy, zatrudniając „światowych ekspertów od finansów i prawa”! Powinni oni zatem wziąć odpowiedzialność za efekty swoich działań.

Tych którzy jeszcze nie wiedzą, informuję, iż jednym z głównych beneficjentów tzw. „transformacji”, były KONKRETNE ZAGRANICZNE FIRMY DORADCZE czyli, konkretni ludzie, konkretnej narodowości, konkretne firmy, konkretne korporacje, którzy w latach tzw. „transformacji” zarobili niewyobrażalne sumy na doradztwie w Polsce. Efekty ich doradztwa znamy: likwidacja przedsiębiorstw, ich sprzedaż za marne grosze, bezrobocie, zniszczenie polskiej bankowości, przejmowanie przedsiębiorstw za nic, całkowite zrujnowanie gospodarki itd. Jednym słowem jakość ich usług doradczych, która doprowadziła nasz kraj do ruiny, pozostawia wiele do życzenia.

Te firmy doradcze, paradoksalnie określane jako „najwyższej klasy światowi eksperci finansowi i prawni”, zadziałały na niekorzyść klienta czyli Polski, doprowadzając nas do ruiny!

Czy nie powinniśmy zatem, starać się o odszkodowania z ich strony?

Moim zdaniem MAMY PRAWO ŻĄDAĆ ODSZKODOWAŃ! Za działalność na szkodę klienta czyli w tym przypadku na szkodę Polski!

Tych którzy chcieliby rozgryźć tę sprawę i przygotować takie akty oskarżenia z żądaniem odszkodowania za powstałe szkody w narodowym majątku Polski, odsyłam do notariuszy oraz do dokumentu historycznego tj. do książki pt. „Czarna księga prywatyzacji 1988-1994” autorstwa Ryszarda Ślązaka. W wymienionej książce znajdziecie Państwo listę prawie wszystkich firm doradczych, czyli głównych benficjentów (tych których udało się autorowi znaleźć) które brały udział w doradztwie transformacyjnym. Bardzo dobre źródło z wieloma tabelami, które pokazują, które firmy doradcze zajmowały się którymi przedsiębiorstwami i ile za to wzięły. Na końcu tego artykułu wklejam fragmenty listy firm doradczych z w/w książki.

Mam wielką nadzieję, że pokolenie naszej młodzieży, a szczególnie młodych studentów, przyszłych prawników, wywalczy dla Polski odszkodowania za to, co bezprawnie zabrano naszym ojcom, tj. wypracowane podczas PRLu bogactwo w postaci majątku narodowego, zagarniętego po 1989 roku przez OBCYCH. Oczywiście, jeśli w międzyczasie nie zostaniemy wchłonięci w jakieś inne państwo:

https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/11/30/legalny-przyczolek-obcych-na-terenach-polskich/

Należałoby też utworzyć w Warszawie MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ DS. ZBRODNICZYCH DZIAŁAŃ GOSPODARCZYCH PRZECIWKO POLSCE I LUDZKOŚCI!
https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/12/zadajmy-trybunalu-dla-zlodziei-a-nie-obcych-wojsk-do-pilnowania-ich-lupow/

MŁODZIEŻY DO DZIEŁA! W wolnym czasie analizujcie po kolei konkretne przypadki tych firm, abyście byli gotowi do ataku prawnego kiedy nadejdzie czas! Mam nadzieję że już wkrótce!

Prywatyzacja 19

DO RZĄDU POLSKIEGO:

W żadnym wypadku nie wolno Wam zatrudniać na stałe posady, kolejnej bandy prawników pod pretekstem odzyskiwania odszkodowań! BO NIGDY TEGO NIE ZROBIĄ!

Dajcie otwarte ogłoszenie do wszystkich, w którym to, wyszczególniacie dokładnie za którą sprywatyzowaną po komunie firmę, chcecie walczyć o odszkodowanie. Możecie też wskazać w tym ogłoszeniu, od kogo konkretnie spodziewalibyście się odszkodowań.

Zaznaczcie jednak, że płatność danej firmie czy prawnikowi (proponuję kilka procent od odzyskanej kwoty), nastąpi po REALNYM wpłynięciu odzyskanej kasy do banku.

Nie wolno Wam dawać prawnikom ani firmom prawniczym, wyłączności na żadne sprawy. Bo znowu zaryzykujemy że tych pieniędzy nigdy nie zobaczymy.

TAK WIDZĘ TĘ AKCJĘ ODZYSKIWANIA ODSZKODOWAŃ:

  1. Państwo daje ogłoszenie, że jest zainteresowane odzyskaniem odszkodowania np. za prywatyzację firmy: Fabryka obuwia „Alka” SA w Słupsku.
    2. Prawnik lub firma prawnicza, zainteresowani zarobkiem, sami, na własny koszt analizują sprawę tej prywatyzacji, kto ją przeprowadzał, kto brał kasę za doradztwo itp. Szukają winnych, oszustw, jeśli takowe były. Firma prawnicza lub prawnik, na własny koszt poszukują odpowiednich rozwiązań dla konkretnego przypadku.
    3. Po tym jak prawnik lub firma prawnicza, bardzo dokładnie sprawę przeanalizowali, i są pewni, że sprawę mogą wygrać, to wtedy, mając już wszystko gotowe, podpisują umowę z rządem polskim, na odzyskanie odszkodowania. Umowa nie ma charakteru wyłączności, tzn. że na odzyskanie kasy odszkodowawczej z prywatyzacji np. Fabryki obuwia „Alka”, rząd może podpisać umowę kolejno z kilkoma firmami prawniczymi lub z prawnikami. Umowa ta jest tylko po to, aby rząd mógł wypłacić firmie prawniczej pieniądze tj. określony procent od odzyskanej kwoty. Rząd płaciłby TYLKO pierwszej firmie, której udało się odzyskać odszkodowanie, i TYLKO po otrzymaniu przez państwo pieniędzy odszkodowawczych na konto NBP.

Założę się, że jeśli postawi się w taki sposób tę sprawę, to uzyskanie odszkodowań, będzie bardziej realne niż nam się wydaje. Bo w ruch pójdą wszystkie agentury, przedsiębiorczość młodych, gromady bezrobotnych prawników… oraz… „specjaliści” z przeszłego okresu, którzy sami znajdą sposób na to, jak odzyskać te kasę, bo pewnie wielu z nich było świadkami niezłych szwindli w przeszłości.

Poniżej wklejam przykładowe fragmenty tabel zawierających dane firm doradczych. Ze względu na obowiązujące prawa autorskie nie mogę zamieścić więcej. Po więcej odsyłam do książki pt. „Czarna księga prywatyzacji 1988-1994 czyli jak zlikwidowano przemysł” autorstwa Ryszarda Ślązaka.

prywatyzacja-doradztwoprywatyzacja-doradztwo-2prywatyzacja-doradztwo-3

TG

Opublikowano za: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/12/kto-winien-polsce-odszkodowanie-za-straty-wynikle-z-tzw-transformacji-czas-na-pozwy/

Izrael dogadał się z Polską ?? w sprawie wypłaty 1 BILIONA ZŁ !?

jack caleib Opublikowany 15 kwi 2018
( znaczna część zniekształcona przerwami przez rządową cenzurę ale napisy są widoczne )

https://www.youtube.com/watch?v=1cfgRwZVW7k

Wypowiedz się