Wśród ludzi i małpiatek tak samo, czyli – kto i po co wprowadził ludzkości pieniądz?

Kapucynki

Eksperyment naukowy, w którym małe kapucynki nauczono używać pieniądze. Małpy, pieniądze i prostytucja.

Dwaj uczeni z Uniwersytetu Yale (ekonomista i psycholog) postanowili nauczyć małpy korzystać z pieniędzy.

Eksperyment został przeprowadzony na małpach kapucynkach. Zoologowie uważają, że kapucynki są najbardziej ograniczone umysłowo ze wszystkich gatunków małp, a ich potrzeby sprowadzają się do jedzenia, snu i seksu.

Amerykańscy etolodzy przeprowadzili eksperyment polegający na wprowadzeniu pojęcia „praca i płaca” w stadzie kapucynek. Praca polegała na szarpnięciu dźwigni z siłą równą 8 kg – spory wysiłek dla małych małpek, a w charakterze płacy miał zostać wprowadzony „uniwersalny ekwiwalent” czyli pieniądze.

Początkowo za każde szarpnięcie dźwignią małpa otrzymywała kiść winogron. Gdy tylko małpy nauczyły się, że praca=wynagrodzenie – zostały wprowadzone różnokolorowe plastikowe żetony. Zamiast winogron małpy otrzymywały żetony o różnych nominałach. Za biały żeton mogły kupić u ludzi jedną kiść winogron, za niebieski – dwie kiście, za czerwony – szklankę soku itp.

Po krótkim czasie społeczność małp się podzieliła. Powstały takie same rodzaje zachowań, jak u ludzi. Pojawili się pracoholicy i lenie, bandyci i ciułacze. Jedna z małp doszła do 185 szarpnięć dźwignią w ciągu 10 minut. Były małpy, które wolały zajmować się rozbojem zamiast pracą i napadały na małpy pracujące, zabierając im żetony. Najważniejsze jednak, z punktu widzenia uczonych, było to, że małpy wykazywały cechy charakteru, które wcześniej nie zostały zaobserwowane u tego gatunku: pazerność, okrucieństwo i agresję podczas obrony swoich pieniędzy oraz brak zaufania do siebie nawzajem.

W dalszym ciągu eksperymentu, badając zachowania ekonomiczne, uczeni wręczyli małpom inne „pieniądze” w postaci srebrnych krążków z otworem pośrodku. Wcześniej zostały zbadane preferencje małp.

Najpierw stosowano jedną taryfę – za kwaśne jabłko małpy płaciły tyle samo pieniędzy, co za kiść słodkich winogron. Naturalnie, jabłka nie cieszyły się powodzeniem, zaś zapas winogron szybko topniał. Sytuacja diametralnie się zmieniła, gdy cena na jabłka spadła dwukrotnie. Po dość długim czasie chaosu, małpy decydowały się wydać całe swoje pieniądze na jabłka i bardzo rzadko pozwalały sobie na luksus zjedzenia winogron.

Pewnego dnia, gdy wszystkie małpy już wiedziały, że coś kosztuje drożej, a coś – taniej, jedna z małp przeniknęła do pomieszczenia, w którym były przechowywane wszystkie pieniądze i ukradła całą kasetkę z monetami, skutecznie przeganiając ludzi, usiłujących odebrać jej zdobycz. W ten sposób małpy dokonały pierwszego „napadu na bank”.

Po kilku dniach kapucynki odkryły zjawisko prostytucji. Młody samiec dał samicy monetę. Uczeni myśleli, że się zakochał i zrobił jej prezent. Ale małpka po otrzymaniu monety nadstawiła się samcowi i „oddała mu się”, a następnie podeszła do okienka, przy którym uczeni pełnili dyżur i kupiła sobie kilka winogron.

Tak oto małpy opanowały stosunki liberalno-kapitalistyczne, uczeni zaś – obronili doktorat.

Komentarz Monitor Polski. Należy dodać, że gdy po pół roku trwania eksperymentu biologowie zdecydowali się go zakończyć, gdyż cały socjalna organizacja małp zaczął się rozpadać, te nie chciały zrezygnować z użycia pieniądza i zaczęły jak wściekłe gryźć badaczy!
Choć powyższy eksperyment może się wydawać śmieszny,  to konkluzje już takie nie są. Wprowadzenie pieniądza do użytku ludzi było pierwszym krokiem na drodze do ich zniewolenia i ostatecznie anihilacji. To pieniądz jest przyczyną wszelkiego zła, w tym wojen.
Ale zbliża się moment gdy pieniądz nie będzie potrzebny – nastąpi to gdy uzyskamy dostęp do darmowej energii oraz możliwości transmutacji pierwiastków, co już jest możliwe. Dlatego też demoniczne siły, które rządzą światem za pomocą pieniądza, próbują rozpaczliwie nas całkowicie zniewolić. Niestety, nie obędzie się to bez ofiar – szczególnie tych ludzi, którzy nie potrafią się przestawić na wyższe wibracje kontrolowane przez serce nie umysł. Wielka Transformacja jest już blisko.

Wybrane KOMENTARZE

Piotr Bein

20 września 2015 at 20:41 · Odpowiedz

Banksteria knuje eliminację pienyądza fizycznego na korzyśc e-systemu jak bitcoin (momentalna kontrola nad wszystkimi transakcjami).Na dodatekchcą topolączyć z negatywnym oprocentoweaniem, tzn. trza doplacać bankom za to, że masz środki finansowe czy bitcoinowe.
https://piotrbein.wordpress.com/2015/09/20/fed-opens-negative-interest-rate-pandoras-box/
To byłby geszeft lepszy niż bailin, tj. strzyżenie kont od czasu do czasu.

„pieniądz jest przyczyną wszelkiego zła, w tym wojen” — a nie ciągoty do władzy nad ludzkością i zniewolenia jej?

Wojox

21 września 2015 at 20:16

Stella nie masz racji. Każdy pieniądz dąży do kumulacji. Pieniądz to piramida. Na każdym jej poziomie jest kumulacja a następnie wędruje wyżej. To się samo nakręca. Dlatego 95% dochodu światowego jest w rękach 5% ludzi. I podobny podział jest wśród tych 5%, tam także 95% zasobów posiada 5% z tej garstki ludzi. Ludzie powoli zaczynają rozumieć, że do życia wystarczy im kawałek pola, sądu i spokoju…

Piotr Bein

20 września 2015 at 22:42 · Odpowiedz

666 na czole czy pośladku to nie środek płatniczy, tylko przekaźnik-odbiornik info do/z centralnej sterowni gojami w NWO.
Bitcoin to system rozliczeń transakcyjnych kupna/sprzedaży produktów i usług.
Jeśli banksteria użyje go szerzej, to system obejmie wypłaty za socjal, robotę, rentę…
W NWO może nie być wypłat, bo to dodatkowa buchalteria i koszta własne. Goje będą równi (z karaluchami) i przy narodzeniu każdy dostanie kwotkę bitcoinów na całe (krótkie) życie.
Trzeba będzie się spieszyć, bo za każdy miesiąc przywileju trzymania bitcoinów w e-systemie banksterii, oni będą potrącać na zasadzie negatywnego oprocentowania.
Na tacę nie będziesz kladł, bo będzie Jedna Religia zarządzana z City of London (a nie Banku Watykanskiego ). Ewentualne „datki” na ten cel charytatywny będą automatycznie potrącane co niedzielę z konta bitcoin. A jak kto będzie chciał dać więcj, żeby np. przyspieszyć zbawienie i zredukować wydatki bitcoin na negatywne oprocentowanie, to schyli czoło lub nastawi pośladek do tacy i poprzez wichajster tam zamocowany zdeponuje ile chce

Win

20 września 2015 at 22:55 · Odpowiedz

Nie będzie żadnych pieniędzy, Monitor ma rację, każdy będzie miał kondensator do kondensacji materii, za pomocą którego będzie można tworzyć z powietrza , np skondensowane mleko, podobnie, jak banksterka tworzy teraz pieniądze z powietrza, ale to nie dokładnie ten sam proces, To dopiero , jak Watykan pójdzie do diabła , czyli tam , gdzie jego miejsce, a rzesze zahipnotyzowanych odzyskają rozum, a rzesze ciapatych z państwa islamskiego dostaną kozy za żony zamiast obiecywanych im zastępów białych niewolnic, po rzekomym podbiciu Europy, a wszystkie te mendy rządzące teraz POlską, wylądują tam , gdzie ich miejsce, czyli w pierdlu.

  • czaro

20 września 2015 at 23:00 · Odpowiedz

Pieniądze zawsze będą tylko, że fałszywe. ))))

  • monitorpolski

21 września 2015 at 19:06 · Odpowiedz

Nie sądzę. Jak przetrwamy to nie będzie pieniądza.

czaro

20 września 2015 at 23:27 · Odpowiedz

Pierwsza w kolejce do zagłady-UE?

Czas Ameryki jest tak samo policzony, jak Unii Europejskiej i wcale nie ma gwarancji, że ta druga rozpadnie się prędzej.

Kiedy to wiele lat temu przewidywałem w jednym ze swych artykułów (cytuję): „nieunikniony rozpad Unii Europejskiej”[i], takowy pogląd wyznawały na świecie jedynie nieliczne jednostki tzw. „niszowych oszołomów”[ii]. Dziś alternatywę takową zaczynają dostrzegać nawet „uznane autorytety”.

Pozostawiając na marginesie wszystkie inne „plagi” gnębiące obecnie Euroatlantyckie Imperium Zła (US&EU), sam kryzys emigracyjny w Europie GWARANTUJE rozpad jej struktur w najbliższej przyszłości. Aby poznać przyczyny tego imperatywu, należy bez osłonek przyjrzeć się zachodowi, który personifikowany jest przez wspomniane wyżej Imperium.

„Euroatlantyckie Imperium Zła” składa się z dwu zasadniczych składników: USA i Kanady z jednej, oraz Unii Europejskiej z drugiej strony. De jure, oba wspomniane człony są suwerenne i od siebie niezależne, ale de facto rządzone są przez jedną „elitę” światowej finansjery.

Podwaliny Unii Europejskiej, czyli IV Rzeszy Niemieckiej, ustanowione zostały jeszcze w sierpniu 1944 roku, podczas konferencji hitlerowskich oficjeli i niemieckich przemysłowców w Strasburgu w hotelu Maison Rouge. Szczegóły tego spotkania opisane są w raporcie amerykańskiego wywiadu wojskowego EW-PA-128, zwanego potocznie „raportem z czerwonego domu”.[iii]

Ziarno zostało zasiane, ale upłynęło jeszcze sporo czasu, zanim pojawiły się pierwsze „kiełki” w postaci „europejskiej wspólnoty węgla i stali”. Dopiero jednak rozpad „Sowieckiego Imperium Zła”, dał nowy impuls do rozwoju wschodniego segmentu Euroatlantyckiego Imperium- to znaczy Unii Europejskiej. Jako pieszczoch „ponad podziałami” wszystkich europejskich „elit”, monstrum to zaczęło się błyskawicznie rozwijać. Swe apogeum osiągnęło w momencie wchłonięcia wschodnioeuropejskich post-komunistycznych państw tzw. Demokracji Ludowej. Póki Unia wysysała soki materialne i demograficzne z tych nowo pozyskanych wschodnich kolonii, póty następował jej „rozwój”. Jego dynamikę ilustrowała najlepiej strona duchowa monstrum w postaci moralnej dekadencji, nihilizmu, obłudy i skrajnego egoizmu jej bogatych społeczeństw, takich jak niemieckie, czy francuskie.

Znamiennym jest to, że pomimo coraz wyraźniej objawiających się jej szatańskich znamion, UE cieszyła się niezmiennym poparciem kościoła i Watykanu. Orędowali za nią zarówno „polski papież” Jan Paweł II, jak i niemiecki parteigenose Ratzinger[iv] (Benedykt XVI). Aby nie być gołosłownym, w tak poważnych zarzutach zacytuję tu ich klarowne stanowisko dotyczące „integracji europejskiej”:

http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/125953,pierwsza-w-kolejce-do-zaglady-ue

Opublikowano za: http://www.monitor-polski.pl/kto-i-po-co-wprowadzil-ludzkosci-pieniadz/#more-11452

PS. Dwie anegdoty:

  • Jak postrzegają człowieka zwierzęta: psy patrzą na człowieka – z miłością, koty – z pogardą, a świnie jak na równych sobie.
  • Mówiła raz świnia do świni: daj parę ziemniaków za darmo, bez pieniędzy – nie bądź człowiekiem.

 

PS. Polecamy dla Dociekliwych i Samodzielnie Myślących przeczytanie w tym globalnym temacie i przeanalizowanie, co najmniej zamieszczone na poniższych linkach teksty i połączenie wielu „puzli” w pełniejszy obraz mechanizmu pieniądza, w tym finansów, kredytów i zniewolenia zwykłych ludzi w Polsce i nie tylko. Zalecamy czytanie i analizowanie w podanej kolejności.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/grzegorz-kolodko-za-kryzys-odpowiedzialna-jest-finansjera/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/richard-k-moore-bankowa-okupacja/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/ellen-braun-o-kreacji-pieniadza-biuletyn-kwartalny-banku-anglii/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/czy-polska-zbankrutuje/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/bankowy-tytul-egzekucyjny-hanba-dla-kolejnych-parlamentow-rzadow-prezydentow-i-trybunalow-konstytucyjnych-od-1997-roku/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/czy-kredyty-w-polsce-beda-troche-tansze-wsrod-najdrozszych-w-europie/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/koncentracja-systemu-bankowego-poprzez-likwidacje-bankrutow-na-koszt-obywateli/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/politycy-prostytuuja-sie-z-miedzynarodowa-finansjera/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/banki-napuszczaja-spoleczenstwo-i-kredytobiorcow-zlotowych-na-frankowiczow/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/kula-lis-65-banksterzy-grabia-ludzi-franka-najpierw-pokochaly-polskie-banki-dopiero-pozniej-polacy/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/nikander-a-prof-modzelewski-ciagle-doradzal-bedzie/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/wsrod-ludzi-i-malpiatek-tak-samo-czyli-kto-i-po-co-wprowadzil-ludzkosci-pieniadz/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/janusz-szewczak-bunt-juz-dawno-powinien-nastapic/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/w-szwajcarii-beda-glosowac-czy-odebrac-kreacje-pieniadza-bankom/

Poniższe teksty przedstawiają propozycje rozwiązań poczynając od przemiany świadomości i rozwiniętych docelowych koncepcji ustrojowo – gospodarczych, w tym pieniężnych. W kolejnym pakiecie znajdą się bardziej szczegółowe koncepcje rozwiązań głównego instrumentu zniewolenia – mechanizmów pieniężnych. Zostaną one zamieszczone w ciągu miesiąca.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/dr-krzysztof-lachowski-przemiany-swiadomosci-i-paradygmatow/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/dr-krzysztof-lachowski-wolny-rynek-opium-dla-mas-a-wiez-istota-istnienia/

http://www.krs.org.pl/images/Media1/konferencja29.pdf

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/nacjonalizacja-pieniedzy-walka-o-suwerennosc-monetarna/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/dr-krzysztof-lachowski-rozproszenie-pieniadza-i-wlasnosci-jako-podstawa-budowy-iii-drogi-rozwoju/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/04/krzysztof-lachowski-zarys-koncepcji-ekonomii-obywatelskiej-i-nowego-ustroju/

Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści zaoszczędzi czytania kilkudziesięciu tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Redakcja KIP

Wypowiedz się