Grzegorz Kołodko: Za kryzys odpowiedzialna jest finansjera

KołodkoWypowiedź Grzegorza Kołodki na temat metod działania międzynarodowej finansjery na przykładzie Grecji jest cenna, ponieważ dotyczy wszystkich krajów skolonizowanych. Były wicepremier także kilkanaście lat temu wypowiedział się otwarcie w dzienniku “Rzeczypospolita” na temat narzędzi międzynarodowej finansjery: Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. W artykule stwierdził, że wszelkie kolejne “recepty” uzdrowienia gospodarek przez te instytucje narzucane wielu różnym krajom były takie same i wywoływały skutki dokładnie odwrotne od obiecywanych, powodując osłabienie ich gospodarek i wręcz skolonizowanie. Lapidarnie ujmując, te “recepty” MFW i BS przypominają sytuacje z książki czeskiego pisarza Jaroslava Haszka pt. “Dobry wojak Szwejk”, gdzie każdy żołnierz austro-węgierskiej armii chodzący do lekarza uzyskiwał w kolejnych wizytach następującą receptę: po pierwsze lewatywa, po drugie lewatywa, po trzecie lewatywa…

Polecamy przeczytanie skrótu jego wystąpienia i obejrzenie całego wywiadu na youtube.

Redakcja KIP

Znakomity, chyba pierwszy taki wywiad Grzegorza Kołodki, pod którym mógłbym się podpisać.

Zgadzam się z wypowiedzią byłego ministra na temat nagłej zmiany ekonomicznego kierunku Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jest to wynik nacisków USA na Europę. Ameryka nie życzy sobie, aby wybuchł jakikolwiek konflikt finansowy.

Dlatego na trzy dni przed referendum w Grecji, MFW wystosował raport, w którym prawidłowo przestrzega przed upadkiem Grecji. Ta organizacja przestępcza, która ma na sumieniu bankructwa wielu krajów, nagle orzekła, że trzeba… zredukować dług Grecji.

Skąd nagła zmiana kierunku?

Gospodarka światowa jest bardzo krucha. Międzynarodowa finansjera nie życzy sobie, aby konflikt grecki przyczynił się do kryzysu światowego lub do buntu krajów wewnątrz Unii Europejskiej. Nie ma tu żadnej troski o Grecję czy Greków, a czysty pragmatyzm i strach przed wybuchem kryzysu.

Grzegorz Kołodko wypowiada bardzo ciekawe poglądy:

„MFW to organizacja amerykańska” – do tej pory mówiono, że światowa, międzynarodowa.

„Amerykanie mają dość przegrywania w Iraku i w Afganistanie z Państwem Islamskim” – media nie mówią o porażkach Amerykanów.

„To jest stan przedrewolucyjny. Na razie odbywa się to wszystko pokojowo” – w Grecji dojdzie do zmiany rządu i wielu strajków. Ostatni kredyt nie rozwiązał niczego.

„Ale finansjera nie martwi się o biednych Greków” – nie można trafniej tego ująć.

„Finansjera, prywatny sektor wyłgał się ze współodpowiedzialności za kryzys grecki” – chodzi tutaj głównie o banki, które przerzuciły odpowiedzialność na Greków.

„Kredyty był udzielane na moment, ponieważ za nie spłacano kredyty tym, którzy je udzielili” – dokładnie, Grecja dostawała kredyty, które były przelewane na konta wierzycieli. Pieniądze te nie wpływały do gospodarki. Zatem o jakiej pomocy tu mówimy?

„Polityka Trojki sprzyjała interesom międzynarodowej finansjery, bankierów, niż ludu pracującego miast i wsi” – znakomity pogląd. Innymi słowy finansjera to nasz wróg. Więc dlaczego tylu polskich polityków im służy?

Kolejne świetne spostrzeżenie to: „służalczość Jelcyna względem międzynarodowej finansjery”. Rosja tylko dlatego dostała kredyt z MFW, ponieważ Jelcyn zaprzedał się bankierom.

Należy tutaj zwrócić uwagę na słownictwo pana Kołodki. Używa nomenklatury: „międzynarodowa finansjera” – „finansjera”. Mimo wszytko, że przeciętny Kowalski nie zrozumie tego przekazu, to jednak jest to krok do przodu. Mówi to w końcu były minister finansów.

Jest to pierwsza tak znana osoba, która przedstawia prawidłowo sytuację geopolityczną.

Słusznie profesor Kołodko zauważa rolę poszczególnych polityków na arenie międzynarodowej. Prezydent Obama w sprawie Grecji rozmawiał z premierem Cypriasem i Angelą Merkel.

Dlaczego nie rozmawiał z Donaldem Tuskiem czy Junkerem?

Ponieważ to są kukły, pionki, nic nie znaczący politycy.

Zapraszam do bardzo dobrego wywiadu z Grzegorzem Kołodko:

 Kołodko: za sytuację Grecji bardziej od Greków odpowiedzialni są ich wierzyciele


Opublikowano za: http://biznes.robertbrzoza.pl/polska/kolodko-wymiata-za-kryzys-odpowiedzialna-jest-finansjera/

 

PS. Polecamy dla Dociekliwych i Samodzielnie Myślących przeczytanie w tym globalnym temacie i przeanalizowanie, co najmniej zamieszczone na poniższych linkach teksty i połączenie wielu „puzli” w pełniejszy obraz mechanizmu pieniądza, w tym finansów, kredytów i zniewolenia zwykłych ludzi w Polsce i nie tylko. Zalecamy czytanie i analizowanie w podanej kolejności.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/grzegorz-kolodko-za-kryzys-odpowiedzialna-jest-finansjera/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/richard-k-moore-bankowa-okupacja/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/ellen-braun-o-kreacji-pieniadza-biuletyn-kwartalny-banku-anglii/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/czy-polska-zbankrutuje/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/bankowy-tytul-egzekucyjny-hanba-dla-kolejnych-parlamentow-rzadow-prezydentow-i-trybunalow-konstytucyjnych-od-1997-roku/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/czy-kredyty-w-polsce-beda-troche-tansze-wsrod-najdrozszych-w-europie/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/koncentracja-systemu-bankowego-poprzez-likwidacje-bankrutow-na-koszt-obywateli/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/politycy-prostytuuja-sie-z-miedzynarodowa-finansjera/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/banki-napuszczaja-spoleczenstwo-i-kredytobiorcow-zlotowych-na-frankowiczow/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/kula-lis-65-banksterzy-grabia-ludzi-franka-najpierw-pokochaly-polskie-banki-dopiero-pozniej-polacy/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/nikander-a-prof-modzelewski-ciagle-doradzal-bedzie/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/wsrod-ludzi-i-malpiatek-tak-samo-czyli-kto-i-po-co-wprowadzil-ludzkosci-pieniadz/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/janusz-szewczak-bunt-juz-dawno-powinien-nastapic/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/w-szwajcarii-beda-glosowac-czy-odebrac-kreacje-pieniadza-bankom/

Poniższe teksty przedstawiają propozycje rozwiązań poczynając od przemiany świadomości i rozwiniętych docelowych koncepcji ustrojowo – gospodarczych, w tym pieniężnych. W kolejnym pakiecie znajdą się bardziej szczegółowe koncepcje rozwiązań głównego instrumentu zniewolenia – mechanizmów pieniężnych. Zostaną one zamieszczone w ciągu miesiąca.

 https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/dr-krzysztof-lachowski-przemiany-swiadomosci-i-paradygmatow/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/dr-krzysztof-lachowski-wolny-rynek-opium-dla-mas-a-wiez-istota-istnienia/

http://www.krs.org.pl/images/Media1/konferencja29.pdf

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/nacjonalizacja-pieniedzy-walka-o-suwerennosc-monetarna/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/dr-krzysztof-lachowski-rozproszenie-pieniadza-i-wlasnosci-jako-podstawa-budowy-iii-drogi-rozwoju/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/04/krzysztof-lachowski-zarys-koncepcji-ekonomii-obywatelskiej-i-nowego-ustroju/

Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści zaoszczędzi czytania kilkudziesięciu tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Redakcja KIP

Wypowiedz się