Nikander: A prof. Modzelewski ciągle doradzał będzie

PodatkiPublikujemy ciekawy tekst blogera Nikandera z portalu neon24.pl na temat podatków i współtwórcy tego systemu prof. Witolda Modzelewskiego, byłego wiceministra finansów, który być może będzie “poprawiał” podatki w nowym rządzie, nawet jako minister finansów. Polecamy też wybrane komentarze. Pozostałe komentarze blogera Kuli Lisa 65 z tego artykułu, dotyczące bankowości i kredytów we frankach, zamieściliśmy obok w oddzielnym tekście na linku: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/kula-lis-65-banksterzy-grabia-ludzi-franka-najpierw-pokochaly-polskie-banki-dopiero-pozniej-polacy/

Redakcja KIP

Naprawdę jestem ciekaw cóż to zlecił Panu Sanhedryn do przepchnięcia w Narodowej Radzie Rozwoju? Wyszynk alkoholu już był, lichwa jest, a co będzie?

     Numerologia jest mi całkowicie obcym zainteresowaniem, ale jak tu przeoczyć fakt, że nowo powołana Narodowa Rada Rozwoju liczy 71 osób. Jest to liczba jaką liczy Sanhedryn niezmiennie od czasów rzymskich. Gdy w tym szacownym składzie zauważyłem prof. Modzelewskiego zapaliło mi się czerwone światełko.

     Z Wikipedii dowiecie się, że prof. Modzelewski jest „…Jest jednym ze współtwórców systemu podatkowego obowiązującego w Polsce, zwłaszcza w zakresie podatku od towarów i usług, akcyzy oraz Ordynacji podatkowej. „Zawodowo żyje z doradzania w zakresie tzw. „optymalizacji podatkowej”.

     Szanowny Panie Profesorze. Polacy już się połapali jak Pan doradzasz, więc nie strój się znowu w piórka obrońcy polskiego budżetu. Możemy jedynie pogratulować Panu jak udało się Panu dokonać „optymalizacji podatkowej” w interesie swoich współplemieńców. Podatek VAT to prawdziwy majstersztyk grabieży w białych rękawiczkach. Przecież Pan To wiedział. Na idiotę Pan nie wygląda.

      Za darmo proponuję Panu przepis na „optymalizację podatkową”, którą może Pan sprzedawać komu chce i za ile chce. Występują: Sieć handlowa „Nasze Szczęście” z siedzibą w Nibylandii, „parpawenix do glicowania kolajzy” w charakterze produktu, „Company Limited” w charakterze firmy córki w kraju polskojęzycznym. Oto ciąg zdarzeń:

 1. Doprowadzasz do upadłości polskiego wytwórcę parpaweniksu do glicowania kolajzy i wykupujesz go za grosze. Nazywasz tę firmę „Company limited”. Rzucasz tubylcom ochłap na przeżycie.
 2. Odtąd „Company Limited” na obowiązek na swoich towarach umieszczać napis „Wyprodukowano dla Nasze Szczęście”
 3. „Nasze Szczeście” z Nibylandii kupuje od „Company Limited” po technicznym koszcie wytworzenia lub prawie po takim. W okupowanym kraju nie zostawiasz ani grosza VAT-u ani grosza CiT-u. Wolno ci? – wolno, bo obowiązuje swoboda działalności gospodarczej.
 4. Już jako „Nasze szczęście” sprzedajesz towar z Nibylandii ( który nawet nie opuścił kraju) do swoich sieci sklepów po cenie i z marżą nie dającą żadnych szans na wykazanie się przez nie dochodem. Przykładowo: jeśli średnia marża handlowa wyrobów rolno – spożywczych wynosi 35% to z tego 33,5% opodatkowujesz w Nibylandii a 1,5% w kraju polskojęzycznym. Wolno Ci? – wolno. Przedsiębiorca przecież może sprzedać towar po cenie jaką uzna za stosowną. Polskie państwo nie ma żadnych szans aby skontrolować rzeczywisty koszt wytworzenia „zagranicznego” towaru. Jest przecież swoboda gospodarcza a każdy kraj jest suwerenny na swoim terytorium. Efekt: 95% zysku żywi dzieci w Nibylandii a tylko 5% zysku żywi dzieci w kraju polskojęzycznym.

     Ta „optymalizacja podatkowa” kosztuje nas około 40 mld zł rocznie. Nie wierze, że Pan o tym nie wiedział reklamując nam VAT.

     Panie Profesorze. Jak to się Panu udało przekonać Polaków, że sieciówki nie płaca podatków, bo są z niego zwolnione? No naprawdę majstersztyk „optymalizacyjnej” roboty. Coś mi się wydaje, że minister od szkolnictwa Panu pomagał zabierając z matury rachunki. W zamian każdemu absolwentowi szkoły średniej aplikuje się 1200 godzin nadjordańskich klechd – religia na zaszkodzi w robieniu interesów.

     Naprawdę jestem ciekaw cóż to zlecił Panu Sanhedryn do przepchnięcia w Narodowej Radzie Rozwoju? Wyszynk alkoholu już był, lichwa jest, a co będzie?

Notkę poświęcam śp. odważnemu Profesorowi Andrzejowi Zawiślakowihttps://youtu.be/_pIJVUVz7EM

Wybrane komentarze

 • August F. von Hayek – George Soros – NWO i plan wymieszania ludności na wzór Stanów Zjednoczonych AP

.
https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/09/22/august-f-von-hayek-george-soros-nwo-i-plan-wymieszania-ludnosci-na-wzor-stanow-zjaednoczonych-ap/

nadużycie link skomentuj

LoneStar1776 07.11.2015 05:54:15

 • Żyda Modzelewskiego także to dotyczy o czym poniżej…

W ISLANDII MATEUSZ MORAWIECKI DAWNO BY JUŻ SIEDZIAŁ – a w Polsce chca go zrobić ministrem! Kandydatura młodego Morawieckiego nie ma żadnego sensu. On nic nie wniesie, co najwyżej może być znakiem kontroli nad PiS-em. Finansjery albo służb, albo jednego i drugiego. Dość już tych geniuszy:))) Bankster, który doradzał Tuskowi nadaje się jak najbardziej. Dużo musiało się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu jak to mówi pan Michalkiewicz. Uczciwy i zdolny może jeszcze być kierownikiem magazynu lub majstrem. Wyższe stanowiska są od wieków wyłącznie dla swoich. Mnie wystarczy, że to jest syn Kornela Morawieckiego! Jabłko nie spada daleko od jabłoni, tyle w temacie….Takie zadaje sobie pytanie do jakiego resortu miałby trafić Morawiecki? Porzuciłby pracę w banku żeby zarządzać ministerstwem chleba i bułek? A może to oczywiste, że lobby bankowe chce swojego? To jest człowiek obecnego, obcego w nienormalnej większości, systemu bankowego, który pasozytuje na polskiej gospodarce wypompowując olbrzymie zyski za granicę, nie inwestując ani grosza w rodzimy czy jakikolwiek inny biznes planujący rozwój i płacenie podatków w Polsce. To że tatuś to zasłużony i godny szacunku opozycjonista a sam popiera kilka godnych celów – to i tak nie ma nic do rzeczy, liczą się fakty, komu i jak służył wtedy gdy trzeba było powiedzieć Tuskowi czym skończą sie jego pomysły prowadzące do bilionowego długu publicznego. Tylko ktoś taki jak Zyta Gilowska ma pojęcie jak wyczyścić tę stajnie Augiasza. Zna to towarzystwo jak wsłasną kieszeń i tylko ona mogłaby wskazać kogoś właściwego do tych arcytrudnych zadań jakie stoją przed całym rządem po tej pełowskiej finansowej degrengoladzie, i kto nie ściemnia, choćby narodowi-patriotycznie…….chyba jednak jest b. krótka ławka PiS. Oddawać ministerstwa do fuzji w jeden “ręce” dobrego żyda, który ma robić..dobrze dla Polaków, a który też dobrze robił dla Polski w ramach PO. Przecież to absurd…..Co za świnia wzięła w łapę i aktywnie lobbuje za tym wypierdkiem banksterów? i nie ściemniajcie ludziom, że jesteście przygotowani do rządzenia. Jeśli ten bankster miałby być ministrem, to oznaczałoby, że jako kraj jesteśmy bez przyszłości. Ciągle będę się powtarzał, że nie będę widział odnowy dla POLSKI, jeżeli wzorem Węgier(partia Fidesz p. Orbana) kierownictwo państwa nie będzie leżało w rękach osób mających słowiańską haplogrupę -r1a1!!!

nadużycie link skomentuj

Kula Lis 65 07.11.2015 07:44:43

 • @@@

Minister finansów jest najważniejszym stanowiskiem w rządzie. Jego decyzje przesądzą o odbudowie kraju i likwidacji obcych wpływów. Jego lojalność nie może być dyskusyjna…A czy my nie mamy polskich wspaniałych ekonomistow? Możnaby wymienić długą listę ludzi zdolnych i odważnie od dawna wskazujących na nieprawidłowości systemu okrągłostołowego! Ale brak miejsca aby ich wymienić. Niestety nadal będą rządzić zachodnie czytaj żydowskie korporacje, tylko kukiełki w rządzie się zmienią, widać to wyraźnie i jasno po decyzji prezydenta w sprawie frankowiczów, oszukał ich i tak oszukają cały naród… https://www.youtube.com/watch?v=16YNI_hKZfI – to jest link do wypowiedzi starego Morawieckiego (od 30 minuty). On jest zachwycony “postępem” organizowanym przez banki!!!

nadużycie link skomentuj

Kula Lis 65 07.11.2015 08:53:35

 • Autor,

Oj ma pan rację ! Tak ten sam co napsuł teraz będzie reperował . Masakra.

nadużycie link skomentuj

klementyna 07.11.2015 09:16:05

 • @klementyna

Jeżeli żydowskie banki łamały obowiązujące w Polsce prawo, to zmiana umów ma dotyczyć wszystkich którzy wzięli toksyczne kredyty. Pomysł 50/50 lub coś koło tego = gest wobec żydowskich BANKÓW a nie POLAKÓW. Nie można być trochę złodziejem. Jak się ukradło mało czy dużo to się nadal jest złodziejem. Kredyty frankowe to opcje walutowe i powinny być przewalutowane na złotówki po kursie z dnia zawarcia umowy… Złotówkowicze nie będą poszkodowani a PAD niech się nie miga i spełnia obietnice przedwyborcze, a nie idzie na smyczy banksterów! A kto pomoże innym oszukanym.. Developer żydowski we Wrocławiu ogłosil upadłość, mieszkań nie ma, bo żydowski bank je przejął, a kredyt złotówkowy oszukanym spłacać trzeba, to dopiero żydowski przekręt i to ponoć zgodny z polskim czy raczej żydowskim prawem!

nadużycie link skomentuj

Kula Lis 65 07.11.2015 09:21:17

 • @ireneusz 07:55:39

Dodam coś ważkiego – o czym wszyscy wiemy…
Wg. żydowskiego prawa – prawa bankowego – to żydowskie banki mają rację i postępują zgodnie z zasadami i umową podpisaną między klientem a nimi.
Wg. zasad ludzkich – tych do których odwołał się Orban – ten Gescheft to napad w biały dzień. Różnej maści doradcy wmawiali klientom cuda, banki naciskały na młodych by brały kredyty i mówiły im, że nie mają zdolności kredytowej w złotówkach itd…
W życiu liczyła i liczy się etyka – MORALNOŚĆ.
Ten bankowy kant jest godny potępienia i to prawo które go chroni jest chore.
Teraz trzeba sobie zadać pytanie: po 26 lat grabieży polskiego państwa, wysyłania ludzi na emigrację, likwidacji polskiego przemysłu, handlu i rolnictwa (pogłowie bydła z lat 40tych, kupowanie świeżego powietrza z Niemiec) co się liczy?
Czy moralność – czy dzikie prawo bankowe?
Krwiożerczy kapitalizm zalał ten kraj krwią…
Ludzie mają topór nad głową…

Kończy się pewna epoka.
Kończy się czas współczucia, samopomocy i życia społecznego.

Ostał się wam Polacy ino sznur.

nadużycie link skomentuj

Kula Lis 65 07.11.2015 09:43:13

 • @klementyna

Ciekaw jestem kiedy wreszcie do ludzi trafi logika, że nie chodzi tutaj o żadną pomoc frankowiczom tylko o złamanie obowiązującego w Polsce prawa przez żydowskie banki. Kto niby ma wykazać, że prawo zostało złamane? PiS/ Nie żartuje. Oto dowód:01.07.2006 | Komunikaty prasowe | Sejm | źródło: BP PiS
Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań.
Klub Parlamentarny PiS podchodzi krytycznie do tego zalecenia z co najmniej kilku powodów:
1. Rozwiązanie problemu deficytu mieszkaniowego w Polsce ma dla nas priorytetowe znaczenie, a walutowe kredyty mieszkaniowe były niewątpliwe czynnikiem sprzyjającym nabywaniu mieszkań po znacznie niższych kosztach Rekomendacja S przyjęta przez Komisję Nadzoru Bankowego będzie sprzyjała utrwaleniu ograniczenia dostępności do kredytów.
2. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego nie znajduje żadnego potwierdzenia ani uzasadnienia w wynikach finansowych banków. Kondycja finansowa sektora bankowego w Polsce jest znakomita. Z powszechnie dostępnych materiałów jasno i wyraźnie wynika, że gwałtowny wzrost liczby udzielanych kredytów mieszkaniowych nie zaszkodził płynności finansowej banków. Nie podzielamy argumentacji Komisji Nadzoru Bankowego dotyczącej rzekomego zagrożenia dla sytemu bankowego. W 2005 roku banki zarobiły aż 9,2 mld zł. Zysk wzrósł w ubiegłym roku o 28,9 proc. w porównaniu z 2004 rokiem. Banki komercyjne zarobiły 8,695 mld zł, a spółdzielcze – 509 mln zł. Na rekordowo dobre wyniki wpływ miał wzrost dochodów z kredytów konsumenckich oraz mieszkaniowych, a także z opłat i prowizji. Udział kredytów zagrożonych obniżył się na koniec 2005 roku do 11 proc. z 14,9 proc. na koniec 2004 roku. Wyniki 2006 roku nie powinny być gorsze, możliwe jest utrzymanie obecnej dynamiki wzrostu zyskowności netto, a wynik może przekroczyć 10 mld zł. Dlatego też nie podzielamy przedstawionej przez Komisję Nadzoru Bankowego argumentacji dotyczącej troski o trwałość i bezpieczeństwo finansowe kredytobiorców i banków.
Stanowisku Komisji Nadzoru Bankowego przeczą również dane Związku Banków Polskich. Opierając się na tych danych troska Komisji Nadzoru Bankowego wydaje się być nieuzasadniona. W pierwszym kwartale 2006 Polacy zaciągnęli 53 tyś kredytów hipotecznych o łącznej wartości ponad 7, 1 mld i w żaden negatywny sposób nie wpłynęło to na płynność finansową banków. Co więcej szeroka dostępność do kredytów walutowych przyczynia się do stałego wzrostu konkurencji pomiędzy bankami i spadku oprocentowania kredytów.
3. Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podziela opinie wielu ekspertów ekonomicznych, mówiące o negatywnych skutkach „Rekomendacji S”. Specjaliści z Centrum im. Adama Smitha, podkreślają niebezpieczeństwo związane z ograniczeniem konkurencyjności na rynku bankowym Zalecenie KNB skutkować może stworzeniem podwójnych standardów na rynku usług bankowych, gdyż rozwiązanie to jest korzystne przede wszystkim dla dużych banków, a ewidentnie niekorzystne dla małych i średnich banków oraz tych z krótkim stażem na polskim rynku.
Niekorzystnym skutkiem „Rekomendacji S” może być sytuacja, w której znaczna część średnio zarabiających Polaków nie będzie w stanie uzyskać dostępu do kredytu z powodu gwałtownego wzrostu jego kosztów. Wprowadzanie sztucznych ograniczeń tamujących naturalny rozwój rynku kredytów nie służy polskiej gospodarce, a już na pewno nie służy obywatelom. Po wejściu w życie tych zmian nastąpi dalsza monopolizacja rynku usług bankowych, a konsekwencje odbiją się na kieszeni klienta. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego doprowadzić może także do niemożności udzielania kredytów walutowych przez mniejsze banki, które, ażeby utrzymać się na rynku będą zmuszone do podwyższenia oprocentowania kredytów we frankach , co może oznaczać dla nich utratę większości klientów, a w skrajnych przypadkach bankructwa.
4. Podstawowe uzasadnienie Komisji Nadzoru Bankowego „Rekomendacji S” powołujące się na ogromne ryzyko związane przede wszystkim z nagłymi spadkami wartości walut, możliwością znacznego podniesienia stóp procentowych przez zagraniczne banki centralne, a także na możliwy znaczny spadek wartości złotówki, nie znajduje potwierdzenia w danych makroekonomicznych. Oczywiście nie możemy nie dostrzegać tego ryzyka, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ciągły wzrost gospodarczy naszego kraju, niską inflację i umacniającą się złotówkę, to obawy Komisji Nadzoru Bankowego nie znajdują potwierdzenia w faktach.
5. Komisja Nadzoru Bankowego poprzez swoje niejasne i nie znajdujące poparcia w faktach działania udowadnia, że realizuje jedynie interes korporacyjny banków. Stawia ona interes największych sieci bankowych ponad interesem zwykłych obywateli i interesem publicznym. Trudno dostrzec w polityce Komisji Nadzoru Bankowego uwzględnianie postulatów i fachowych opinii niezależnych ekspertów. Działania Komisji nie wychodzą poza ramy wyznaczane przez Radę Polityki Pieniężnej. Nie może nas to zbytnio dziwić, gdyż Komisja Nadzoru Bankowego i Rada Polityki Pieniężnej są ze sobą ściśle powiązane, chociażby osobą Prezesa Pana Leszka Balcerowicza.
6. Przypadek „rekomendacji S” doskonale obrazuje poważne mankamenty obecnego systemu bankowego. Tak długo jak organy nadzoru będą ściśle związane z organami wyznaczającymi główne cele polityki pieniężnej oraz powiązane mniej lub bardziej formalnymi więzami z prywatnym systemem bankowym, nie będziemy mogli mówić o niezależnym i obiektywnym nadzorze. Widząc niedoskonałości obecnych regulacji prawnych w tejże materii, Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, nad którym toczą się prace w Parlamencie, które powinny zostać jak najszybciej zakończone. Uważamy, że zintegrowany nadzór bankowy będzie stał na straży interesu publicznego i nie będzie chronił partykularnych interesów poszczególnych banków.
7 .Klub Parlamentarny PiS chroniąc interesy szerokich grup społecznych zainteresowanych uzyskaniem dostępu do taniego kredytu uważa, że w obecnej sytuacji Rada Polityki Pieniężnej powinna obniżyć zbyt wysokie stopy procentowe. Postulat PiS znajduje uzasadnienie w raporcie OECD, która w swym najnowszym opracowaniu ogłoszonym 28 czerwca 2006 roku krytykuje NBP za zbyt restrykcyjną politykę pieniężną, w sytuacji, gdy inflacja należy do najniższych w Europie (0,9 proc w maju) i nawołuje do obniżki stóp procentowych. Tak stanowcze stanowisko OECD wzmacnia naszą argumentacje i postulaty
8 .Po tym niezrozumiałym z wielu względów zalecaniu KNB Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość może jedynie apelować do Rady Polityki Pieniężnej o obniżenie stop procentowych. Zdajemy sobie sprawę, że w chwili obecnej może to być jedyna szansa na obniżenie kosztów kredytu, co da szansę tysiącom Polaków na nabycie względnie tanio własnego mieszkania.
/-/ Przemysław Gosiewski
Przewodniczący Klubu Parlamentarnego
Prawo i Sprawiedliwość

nadużycie link skomentuj

Kula Lis 65 07.11.2015 09:50:25

 • @klementyna 11:02:30

Oczywiście, że każdy sam powinien brać odpowiedzialność za swoją głupotę. Przecież musieli się liczyć z takim ryzykiem. Polecam artykuł Nikandera pt Wystawiamy rachunek. Tam jest dokładnie przedstawiona zasada zmuszania ludzi do brania kredytu. Tam jest wyraźnie przedstawione, że to nie emeryci i cala reszta powinna być obciążona skutkami wpadki frankowiczów a ówczesna grupa posłów która nam taki los zgotowała. Pewnie niejeden frankowicz głosował na nich.

nadużycie link skomentuj

Jan Paweł 07.11.2015 11:19:22

 • @klementyna 11:02:30

Rata zawsze rośnie gdy spłata się zbliża bo wtedy frank rośnie. Mam w rodzinie frankowicza, gdy brał kredyt to rata wynosiła 1700 zł, obecnie to ponad 3000 zł! Spłaca tylko odsetki! Dług z 600000 zł, na dziś wynosi ponad 1100000 zł! a segmentu pod Warszawą po rozwodzie nie mogą sprzedać obecnie nawet za 600 tys! Ot żydowski geszeft na głupich gojach, myśmy im odradzali, młodzi byli mądrzejsi. Brat jego który brał w złotówkach na mieszkanie na Ursynowie także mu odradzał, sam już kredyt po10 latach spłacił, odstąpił bratu mieszkanie tylko za opłaty, bo wyjechał do USA na 5letni kontrakt.

nadużycie link skomentuj

Kula Lis 65 07.11.2015 12:10:06

 • @nikander 11:53:04

Szkoda… ale nie zostawiamy zwykłych warszawiaków (ale i całej Polski) na pastwę warszawki- szumowiny z całej Polski (i nie tylko) która rości sobie prawo do okupowania naszej Stolicy a przez to całej Polski.
Myślę więc że ta formuła listów otwartych (tym razem do Pani Premier), może podpisana przez Konfederację, byłaby dobrym medium dotarcia z tymi ważnymi informacjami do Pani Premier.
Pozdrawiam

nadużycie link skomentuj

Jan Paweł 07.11.2015 12:15:12

 • @Jan Paweł 11:19:22

Oke. Tak się składa ze uczono mnie w domu ze żydowskie kredyty nie dla biednych. Moje trzy pokolenia żyją już bez kredytów . Jakoś mamy gdzie mieszkać i co jeść . Nie jest to nasze największe marzenie. Ha mamy ich więcej ……Ale tylko mój dziadek mógł się realizować tak jak chciał był porządnym cieślą . Więc żył na poziomie , drugi dziadek natomiast był zamożny w ziemię i chciał przed wojna pożyczać pieniądze na procent , sprzedał dużo ziemi i co? Piłsudski zrobił wymianę pieniędzy dziadkowie zostali biedakami. I żaden sąd i parlament nic im nie zwrócił.
Kapitalizm to twarde zasady niestety.
Ja i moje dzieci płacimy do dziś cenę tamtej decyzji.
I jak to się panu podoba?

nadużycie link skomentuj

klementyna 07.11.2015 12:16:29

 • —-żydzi i GOJE

Błędem jest rozpatrywanie stosunku żyd- chrześcijanin !. GOJ i żyd tak należy patrzeć i tylko tak ! – na relacje żyd i RESZTA ŚWIATA .

http://dylewski.com.pl/menu-boczne/iluzja-pieniadza/osobliwosc-zydowska-czesc-1/

nadużycie link skomentuj

ninanonimowa 07.11.2015 12:42:30

 • @klementyna 12:16:29

W pełni się z Panią zgadzam. Sami chcieliśmy tego kapitalizmu, czy tego by ktoś żył nie ze swojej pracy, tylko z kapitału – pieniędzy nam zrabowanych (nie mylić z indywidualnymi przedsiębiorcami tzw Społecznej Gospodarki Rynkowej)

nadużycie link skomentuj

Jan Paweł 07.11.2015 12:53:37

 • “Doradca hochsztaplerów”

Q 1993 r. Witold Modzelewski jako minister finansów wprowadził podatek VAT. Od razu najmniejsze błędy były karane sankcją finansową ( zwrot podatku VAT plus 300 %). Po kontroli UKS w Częstochowie pod koniec 1994 r. kosztowało mnie to prawie 50 mln zł (obecnie 5.000 zł).

Później już jako doradca Modzelewski pomagał oszustom podatkowym. Prawdopodobnie robi to nadal?

Na niedawnej konferencji w Warszawie p.t. “Przymus ekonomiczny i lichwa zagrożeniem dla ładu społecznego” organizowanej przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, Witold Modzelewski występował jako prelegent. Chciałem mu zadać pytanie, jak godzi obowiązki w interesie publicznym z złodziei, ale profesor musiał wyjść na spotkanie. Konferencja była organizowana z udziałem senatora Grzegorza Biereckiego. Była nieoficjalnie elementem kampanii wyborczej PiS. Nie łudźmy się, że PiS zamierza coś pożytecznego zrobić w interesie Polski i Polaków.

Bardzo dobry tekst Panie Józefie. Nie łudźmy się, że PiS skorzysta z pracy prowadzonej z Pana ogromnym udziałem w Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych.

nadużycie link skomentuj

Analityk 07.11.2015 13:16:47

 • @Kula Lis 65 12:10:06

Zgoda. Ja opisałam mieszkanie koleżanki córce wzrosło z 700 na 1000 zł mieszkanie 65m w bloku z drugiej reki . I ona się nie martwi tym tak mocno, jak mocno musi martwić się pana brat. Większy kredyt większe zmartwienie.
Sama myśl duży kredyt i rozwód ? Mogę współczuć Tylko dlaczego ludzie biorą kredyty w innej walucie niż zarabiają ? Nie rozumie . To tak jakby wziąć kredyt w funtach w Polsce.
Nie moja to wina , ale mnie uczono życ za własne pieniądze. A biznes w Polsce założyłam i straciłam , za własne pieniądze . Mogło by państwo mi coś oddać z powodu tego ze źle gospodarzy . Ze skorumpowane.
Myślę że jednak zdania sa podzielone w temacie frankowiczów.
A mieszkania pod kredyt w całym świecie ludzie tracą z różnych powodów. Biorą je pod hipotekę niestety.Procent w zydowskich bankach zawsze wysoki i nie maleje.

nadużycie link skomentuj

klementyna 07.11.2015 13:38:05

 • @klementyna 13:38:05

To nie brat tylko syn mojej Małżonki. 125m2 segment w stanie surowym w Wólce Kosowskiej kupiony u Chińczyka, za ponad 500 tys zł. + drugi kredyt na wykończenie. Syn mego kuzyna na własnej działce w Iwicznej taki sam, lecz wolnostojący dom pod klucz postawił za 300 tys. zł! Jak już Ci pisałem kurs franka wzrasta gdy trzeba ratę płacić, potem w dół. Zaczynał od 1700 zł, dziś płacili z b. żoną 3300 zł! ratę!

nadużycie link skomentuj

Kula Lis 65 07.11.2015 14:03:55

 • @Kula Lis 65 14:05:42

To są w kapitalizmie dwa wyjścia z sytuacji albo kredytobiorca sobie strzela w łeb albo bankier. Ktoś musi zapłacić.
Z całą powagą dla pana ale mam inne zdanie. Kapitalizm rzadzi się swoimi prawami.
A frankowiczem został ten kto nie zna życia. Jednego jestem pewna ja nie chce ponosić tych kosztów.
Wystarczy dług publiczny.

nadużycie link skomentuj

klementyna 07.11.2015 15:04:24

 • @Kula Lis 65 14:03:55

Tak niestety czasami kończy się życie na kredyt. Mnie też uczyli, by nie żyć na kredyt a tylko na takim poziomie na jaki aktualne mnie stać. To właśnie myśmy sami rozbuchali tą krwioźerczą deweloperkę, która rabunkowo przejmowała tereny (bo był popyt) srubała ceny by ludzie musieli brać kredyty.
A czy nie taniej było zebrać się w spóldzielnię, zakupić grunt i budować wtedy jako spóldzielnia? Myślę, że z całą pewnością taniej.
Każdy i tak musi mieć jakieś pieniądze na początek, ktore pewnie wystarczyłoby na grunt a może i na media a może i na cały dom. A z wykonawcą calego przedsięwzięcia z całą pewnością można było dogadać postęp robót w miarę bieżącego finansowania a nawet i pewne kredytowanie.
no, ale jak ktoś chce bez wysilku (tutaj organizacyjnego) modnie zamieszkać… no to czasami trzeba ponosić konsekwencje.

Deweloper z jednego domku wyciaga min. 100.000 zl więc pomyślmy tylko jak ci wszyscy ludzie dali się nabrać.
No, ale jak ktoś chce bez wkładu pracy (tutaj organizacyinej) w modny sposób zamieszkać… to niestety, trzeba skutki ponosić.

nadużycie link skomentuj

Jan Paweł 07.11.2015 15:11:27

 • @Jan Paweł 15:11:27

Budowanie dewloperskie jest chyba najtańszym z moźliwych. Dewloper wymusza na wykonawcach niskie ceny, zaś sam ceny niebotycznie śrubuje. Ale… robi wszytko za nas, czyli bazuje na naszym lenistwie i… głupocie, za którą teraz trzeba zapłacić.

nadużycie link skomentuj

Jan Paweł 07.11.2015 15:32:37

 • @Jan Paweł 15:11:27

Zwróćmy więc uwagę o ile tańsze byloby nasze budowanie, gdybyśmy budowali w swojej spóldzielni i nie płacili lichwie za kredyt…?

nadużycie link skomentuj

Jan Paweł 07.11.2015 15:47:49

 • @klementyna 15:04:24

Te koszta włącznie z karą powinny ponieść żydowskie banki, one na tym bezprawnym wobec polskiego prawa geszefcie zarobiły, więc niech to teraz z nawiązką zwrócą.

nadużycie link skomentuj

Kula Lis 65 07.11.2015 15:51:11

 Opublikowano za: http://nikander.neon24.pl/post/127187,a-prof-modzelewski-ciagle-doradzal-bedzie

PS. Cenne pozostałe komentarze blogera Kuli Lisa 65 publikujemy obok w oddzielnym artykule pt. „Kula Lis 65 – Banksterzy grabią ludzi……Franka najpierw pokochały polskie banki, dopiero później Polacy.” na linku: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/kula-lis-65-banksterzy-grabia-ludzi-franka-najpierw-pokochaly-polskie-banki-dopiero-pozniej-polacy/

Dziękujemy Panu Kuli Lisowi 65 na napisanie i wybranie interesujących treści.

Redakcja KIP

Wypowiedz się