Prof. Włodzimierz Bojarski -Trudna polityka wschodnia

Bojarski W

Na niedawnym, udanym spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej potwierdzono wspólne, negatywne stanowisko naszych krajów wobec unijnej polityki klimatycznej, energetycznej i dotyczącej imigrantów. Ale pozostaje jeszcze kilka dalszych ważnych spraw do omówienia i uzgodnienia. Potrzebne jest nam bowiem poszerzenie współpracy kulturalnej i gospodarczej, a zapewne i politycznej między naszymi, najbliższymi sobie krajami. Współpraca ta została od czasów niszczycielskiej transformacji prawie zerwana (I tu działała stara zasada: dziel i rządź).

Spotkanie szefów dziewięciu państw Europy Środkowej w Bukareszcie, w początku listopada br., mogło budzić nadzieję na dalsze poszerzenie wcześniejszych ważnych porozumień Grupy Wyszehradzkiej. Niestety uzgodnienia w Bukareszcie miały inny charakter i dotyczyły czego innego. Jak wynika z końcowych komunikatów, wygląda na to, że Pan Prezydent Andrzej Duda, współgospodarz spotkania, zapewne za radą USA, podjął się konsolidacji państw Europy Środkowej i nastawienia ich przeciwko Rosji. Zabrzmiało groźnie; w starych polskich uszach tak, jakby ktoś zawołał: Szable w dłoń i Moskala goń, goń! I dalej: Kto z nami, kto z nami!? A więc w Bukareszcie zwrócono się także z apelem do państw zachodnich, aby zechciały się trochę zaangażować we wzmocnienie „flanki wschodniej” NATO i przysłały jakiś sprzęt wojenny i jednostki specjalne; „mamy bowiem dogodne miejsca na bazy wojskowe”.

   Owszem, pewien sprzęt wojskowy kraje zachodnie chętnie nam dostarczą, ale na nasz koszt i po odpowiednio wysokich cenach. Samo wezwanie jest też naiwne, bowiem państwa zachodnie robią dobre interesy handlowe z Rosją i nie czują żadnego zagrożenia z tej strony. Możemy zyskać tylko jakieś wyrazy zrozumienia i przejawy kłamliwej „solidarności europejskiej”. O tym będzie mowa przez najbliższe dwa lata i bez nacisków USA sprawa ucichnie, a w międzyczasie zaostrzone restrykcje ze strony Rosji dotkną Polskę i inne zaangażowane kraje Europy Środkowej. Czy o to nam chodzi ? Czy to temu ma służyć Polska Prawica i mobilizacja patriotyczna narodu ?

  Na uzyskanie czegoś konkretnego i pozytywnego od krajów zachodnich jest inny, znacznie bardziej skuteczny sposób. Zastosowały go już parokrotnie po wojnie Niemcy, aby wzmocnić swoją pozycję w Europie. Polega on na dwustronnych rozmowach politycznych; nie tylko z wielkimi protektorami na Zachodzie, ale także z Rosją i ewentualnie z innymi, wielkimi na Wschodzie. Takie dwustronne rozmowy i myślenie alternatywne stanowią podstawowy obowiązek każdego polityka oraz wymóg racjonalności działania. Do takiego alternatywnego i bardziej prorosyjskiego myślenia skłoniły się w ostatnim czasie już niektóre państwa Europy Środkowej, jak Węgry, Czechy i dalsze z Południa.

  Gdy rosną napięcia, trzeba je wyjaśniać, łagodzić, przeciwstawiać się historycznym i politycznym fałszom, zwalczać podżegaczy, rozmawiać, targować się, ustępować i zyskiwać. Ale w Polsce tego się nie robi; od 25 lat jest uprawiany, umiejętnie podsycany, przypominany i pielęgnowany stały antagonizm w stosunku do Rosji, przez wszystkie rządy, łącznie z PiSem i przez wszystkie popularne media, łącznie z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Stale przypomina się sowieckie krzywdy (Niemcom już dawno wybaczyliśmy), straszy się społeczeństwo Rosją i kreuje groźnego wroga. Jak głoszą systemowe media, kto kłania się zachodowi i wyprzedaje Ojczyznę jest Europejczykiem, ale jeżeli ktoś rozmawia poważnie z Rosjaninem to jest oczywiście agentem i zdrajcą. Być może za tę propagandę płaci Ameryka, ale nie ma w tym prawdy, ani mądrości, ani chrześcijańskiego zadania budowy pokoju.

    Jest zrozumiałe, że amerykańskim, światowym imperialistom (a nie społeczeństwu USA), szczególnie gdy słabnie potęga dolara, solą w oku jest odbudowująca swą siłę, niezależna Rosja. Chcieliby otoczyć Rosję swoimi sojusznikami i wciągnąć ich w wojnę z Rosją, jak udało się to już z Ukrainą. Teraz pracuje się nad zmontowaniem do tej wojny szersego bloku krajów Europy Środkowej. Do tego zadania zaangażował się właśnie nasz Prezydent RP Andrzej Duda w Bukareszcie i mówi się już wyraźnie o amerykańskich bazach wojskowych na naszym terenie, przeciwko Rosji. A te bazy mogą przecież stanowić dla Polski największe zagrożenie. Trudno sobie w ostatnich dekadach przypomnieć choć jedną interwencję zbrojną Stanów Zjednoczonych, która zapewniła trwały pokój i ład międzynarodowy. Wręcz przeciwnie, wszędzie inspirowały one długotrwałe, mordercze wojny, bratobójcze walki, zniszczenie i nieład na lata. My nie chcemy obcych baz w Polsce i nie chcemy być psem na amerykańskiej smyczy, szczutym przez USA przeciw naszemu sąsiadowi.

     Media w kraju starannie przemilczają istnienie i aktywne działanie w Polsce, we władzach i w Parlamencie, bardzo silnego środowiska-lobby żydowskiego i ukraińskiego. Przykładem tego jest prawie jednogłośne przyjęcie ustawy przyznającej z polskiego budżetu comiesięcznej renty 100 euro na osobę około 50 tyś. Żydom w Izraelu, którzy ucierpieli na terenie Polski w czasie okupacji sowieckiej do 1956 r. Ukraińcy mieli również w minionej kadencji polskiego Parlamentu swój dwunastoosobowy Zespół, zabiegający oficjalnie o ich interesy w Polsce oraz wspieranie reform na Ukrainie. W nowym Parlamencie te grupy obcego interesu okażą się zapewne jeszcze silniejsze, utrudniając polską politykę. Nowe nasze władze muszą podjąć skuteczne działania, aby zapewnić Polakom na Ukrainie, Białorusi i Litwie korzystanie z tych samych praw i pomocy z jakich oni korzystają w Polsce.

    Obecna sytuacja międzynarodowa jest więc bardzo trudna dla Polski i dla Prezydenta RP, bowiem jesteśmy zagrożeni na różne sposoby, ze wszystkich stron świata. Za gospodarczym niszczeniem Polski z Zachodu, przyszedł z tej samej strony jeszcze groźniejszy atak ideologiczno-kulturowy skierowany przeciwko samemu fundamentowi bytu narodowego : przeciwko rodzinie, przeciwko chrześcijaństwu, przeciw moralności i przeciw poczuciu narodowemu. Szerzy się bieda, giną polskie rodziny i kultura, naród wymiera. W tej sytuacji Prezydent RP musi zwolnić się z jednostronnych zobowiązań i podjąć dwu i wielostronne rozmowy strategiczne, aby powstrzymać dalszy upadek Ojczyzny.

 Winszujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie dużej energii i ruchliwości w kraju, w Organizacji Narodów Zjednoczonych i w stolicach europejskich. W tym kontekście spodziewamy się wkrótce wizyty Pana Prezydenta w Stolicy Świętej u Papieża Franciszka. Tym bardziej oczekujemy, w odpowiednich warunkach i stosownym, niezbyt odległym czasie, zasadniczej, dobrosąsiedzkiej wizyty pokoju w Moskwie, u prezydenta Władimira Putina, z propozycją bliższej współpracy. To trudna wizyta, z uwagi na stosunkowo niedawne sprzyjanie przez PiS i p. Kaczyńskiego antyrosyjskiemu przewrotowi na Ukrainie oraz z powodu wskazanej na początku inicjatywy Pana Prezydenta w Bukareszcie. Tę wizytę w Moskwie uważamy jednak za szczególnie potrzebną i ważną.

  Nikt bowiem w kraju nie chce zaognienia stosunków z Rosją i prawie wszyscy pragną relacji dobrosąsiedzkich oraz rozwoju owocnej, dwustronnej współpracy. W pełni doceniamy fundamentalne wartości umacniane i kultywowane w Rosji, a również dla nas najważniejsze: troskę o rodzinę, patriotyzm narodowy i religię chrześcijańską. Te wartości zbliżają dodatkowo nasze narody i państwa oraz istotnie odróżniają nas od rozkładających się moralnie państw zachodnich.

   Dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją, Białorusią, Ukrainą i Litwą oraz znaczne poszerzenie współpracy wyszehradzkiej stanowią niewątpliwie główne cele polskiej polityki wschodniej.

 prof. dr. hab Włodzimierz Bojarski

 

PS. Kształtowanie nowoczesnej politycznej myśli narodowej, wymaga kształtowania oddolnie obywatela, jako odpowiedzialnego członka Wielkiej Rodziny, jaką jest Naród i jego organizacji, jaką jest Państwo, z uwzględnieniem oddziaływań geopolitycznych. Wykształtowanie własnych elit narodowych jest w obecnych czasach niewystarczające, po wielu doświadczeniach ich eksterminacji, w czasach wojen i powstań lub niszczących działań antyelit, stworzonych przez ośrodki zewnętrzne, w tym zwłaszcza globalistyczne. Podstawą wychowania Obywateli, jako świadomych politycznie i społecznie członków Narodu, jest wyciągnięcie wniosków z naszej historii prawdziwej, nie tylko z ostatnich 3 wieków, ale co najmniej 2-3 tysięcy lat.

Polecamy więc, zwłaszcza dla Dociekliwych i Samodzielnie Myślących, przeczytanie w tym temacie i przeanalizowanie, co najmniej zamieszczone na poniższych linkach teksty o trudnej historii naszego kraju w ubiegłym wieku, oraz artykułów o charakterze geopolitycznym i połączenie wielu „puzli” w pełniejszy obraz. Zalecamy czytanie i analizowanie w podanej kolejności.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/uszkujnik-paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/grupa-bilderberga-globalna-mafia-polityczna/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/mit-odzyskania-niepodleglosci-11-listopada-bez-pilsudskiego/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/marek-j-toczek-w-95-rocznice-bitwy-warszawskiej-cz-i/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/wiceadmiral-rmarek-j-toczek-w-95-rocznice-bitwy-warszawskiej-cz-ii/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/bereza-kartuska/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/gen-izydor-modelski-wojskowe-przyczyny-kleski-wrzesniowej-1939-r-czesc-i-1/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/jak-sanacja-doprowadzila-do-katastrofy-politycznej-i-militarnej-ii-rp/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/gen-izydor-modelski-wojskowe-przyczyny-kleski-wrzesniowej-1939-czesc-i-2/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/gen-izydor-modelski-wojskowe-przyczyny-kleski-wrzesniowej-1939-r-czesc-ii/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/gen-izydor-modelski-wojskowe-przyczyny-kleski-wrzesniowej-czesc-iii-podczas-wojny-i-zakonczenie/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/robert-grunholz-prawda-o-pilsudskim/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/wiceadm-r-marek-toczek-11-listopada-1918-r-odzyskanie-wlasnej-panstwowosci-polski-marsz-na-morze/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/dariusz-kosiur-1-sierpnia-1944-roku-syjonistyczna-zbrodnia-na-polakach/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/klamstwa-i-falszerstwa-ekonomii-polityki-i-historii/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/zydowski-kapitalizm-niszczyl-ii-rp-dzisiaj-niszczy-iii-rp/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/zadruga-1939r-zrodla-impasu-sprawy-zydowskiej/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/leslaw-michnowski-powstrzymac-iii-wojne-swiatowa-czesc-i/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/leslaw-michnowski-ekohumanizm-albo-globalna-katastrofa-czesc-ii/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/06/marek-s-program-eliminacji-polakow/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/miroslaw-krol-roman-dmowski-i-jego-przelom-polityczny/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/wiceadmiral-r-marek-j-toczek-jeszcze-raz-o-racji-stanu/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/dr-dariusz-maciej-grabowski-czy-europa-bedzie-gniazdem-dla-orla-i-sokola/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/romuald-starosielec-przyszlosc-polskiej-polityki-wschodniej/

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/prof-wlodzimierz-bojarski-trudna-polityka-wschodnia/

Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści zaoszczędzi czytania kilkudziesięciu tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Więc trzeba czytać i analizować, analizować, analizować… i wydobywać ważną prawdę na powierzchnię oraz … realizować według zasady australijskich Aborygenów: „Musisz stać się tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

Redakcja KIP

Wypowiedz się