Praworządność POLSKOJĘZYCZNEGO WYMIARU NIESPRAWIEDLIWOŚCI w Polsce – część I

3 października, 2023 bitomat

„.. Jeden z procesów toczących się przed warszawskim sądem odsłania kulisy walki o zachowanie kontroli nad Bankiem Pekao przez środowisko Zbigniewa Ziobry. Gdy na sali sądowej kilkukrotnie padło nazwisko ministra sprawiedliwości oraz jego brata, sędzia utajniła rozprawę — informuje TVN24. (…)

Przeszukanie w moim domu realizowano na cito, w piątek 4 września 2020 r. To moment dużych napięć w banku, bo jak donosiły media, 3 września miał być zwolniony, a właściwie został zwolniony z posady doradcy banku Witold Ziobro, czy też po zmianie nazwiska aktualnie Witold Kornicki — wyjaśniała oskarżona. ..”

„.. Portal przypomina, że gdy w 2017 roku Krupiński pojawił się w centrali banku, powierzył funkcję „doradcy do spraw cyberbezpieczeństwa” właśnie Witoldowi Ziobrze, a ten stał się „szarą eminencją”…”

Nigdy w historii urzędu — my poważni urzędnicy, nie byliśmy ganiani z ulotkami marszałka Łukaszewicza, zbiórki na dworcu PKS w niedzielę, gazetki i ulotki w dłoń i pod kościoły” — ze skargą piszą do radnego woj. podlaskiego pracownicy urzędu. Boją się przeciwstawić takim poleceniom przełożonych, bo — jak piszą — w nieformalnych rozmowach byli zastraszani, że ich nieobecność w kampanii wicemarszałka będzie zapamiętana. Marszałek, wicemarszałek i biuro prasowe urzędu zaprzeczają. ..”

„.. Bydgoska spółka Nitro-Chem, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jest kurą znoszącą złote jaja. Jako największy producent trotylu i innych materiałów wybuchowych w NATO ma zapewniony zbyt na swoje produkty, a popyt na nie wzrósł jeszcze bardziej po wybuchu wojny w Ukrainie. (…)

Problem w tym, że produkcja trotylu generuje ogromne ilości toksycznych odpadów, powodujących u ludzi różnego rodzaju schorzenia, od anemii, sinicy, chorób serca, po nowotwory płuc czy białaczkę. W trakcie pełnego dnia produkcji Nitro-Chem wytwarza ok. 25 ton toksycznych ścieków, nie mówiąc o hektolitrach wody zużywanej do innych celów, w których również znajdują się poprodukcyjne szkodliwe dla zdrowia i środowiska związki chemiczne. Bez ich skutecznej utylizacji ścieki i odpady Nitro-Chemu dewastują środowisko naturalne oraz negatywnie oddziaływają na zdrowie i życie ludzi. ..”

„.. „Polityka, w swojej »ciemnej« wersji znów zwyciężyła, zmuszając policję do podania danych liczbowych znacząco odbiegających od rzeczywistości. Tak oto politycy kolejny raz niszczą autorytet formacji, której praca na zaufaniu się opiera” (…)

Wspomniał, że w 2007 r. była podobna sytuacja, ale ostatecznie policja podała dane, które „oddawały rzeczywistość mimo niezadowolenia naciskających polityków”. „Tym razem niestety ktoś się ugiął, ktoś zmienił zdanie. Dane dostosowano do tego, co powiedział prezes. A obrazy z Marszu Miliona Serc pokazują zupełnie co innego” — dodał. ..”

„.. Prokuratura chciała z tej sprawy zrobić sensację polityczno-medialną. Przesłuchano nawet byłą premier Ewę Kopacz. Takie podejście nasuwa tylko jeden wniosek: nie chodzi tutaj o wyjaśnienie tej brutalnej zbrodni i poznanie prawdy – powiedział przed sądem Bogusław P., były szef wydziału kryminalnego z Dąbrowy Tarnowskiej. ..” (…)
„.. Mateusz Baczyński jako pierwszy dziennikarz dotarł do pełnych akt tej sprawy. W swojej książce opisuje wstrząsające kulisy pracy Prokuratury Krajowej i policyjnego Archiwum X. Z jego dziennikarskiego śledztwa wynika, że organy ścigania całkowicie ignorowały fakty podważające ich teorie, wybiórczo dobierały dowody i świadków oraz manipulowały opinią publiczną. (…) Ponadto historia opowiedziana przez Leszka W. stała w sprzeczności z zeznaniami innych świadków oraz materiałem dowodowym zebranym w sprawie. Ostatecznie mężczyzna wycofał się przed sądem ze wszystkich zeznań. Mimo to wersja przedstawiona przez Leszka W. do dzisiaj stanowi podstawę aktu oskarżenia. ..”

„.. Po 23 latach śledczy zajmą się sprawą zaginięcia 16-letniego Michała Karasia. Prokuratura Rejonowa w Nisku wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa nastolatka. Chłopak wyszedł z grupą znajomych na dyskotekę i zaginął. ..” (…) „.. Ta sprawa ma ponad 20 lat, więc jej nie kojarzę. Polscy śledczy już wielokrotnie udowadniali, że potrafią rozwiązać sprawy sprzed lat. Jeśli tylko jest szansa wyjaśnić, co się stało z Michałem, to należy podjąć działania – dodawał. ..”

„.. Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej wygrała w trybie wyborczym z Patrykiem Jakim. Sąd nałożył na polityka Suwerennej Polski zakaz rozpowszechniania kłamstw na temat posłanki PO. Zobowiązał go także do przeprosin oraz dokonania wpłaty na WOŚP. Europoseł zapowiedział już, że nie zamierza respektować wyroku, a samą rozprawę nazwał „cyrkiem”. ..”

„.. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok nakazujący prokuraturze, by zapłacić 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia za nielegalne zatrzymanie mnie w 2020 roku – ogłosił Roman Giertych. Mecenas przekazał, że zamierza ściągnąć zasądzoną kwotę z „majątku Zbigniewa Ziobry” i przekazać osobom pokrzywdzonym przez „państwo PiS”. ..”

Gdyby ktoś nie wiedział, co oznacza słowo: sprokurować

  1. «tendencyjnie dobrać fakty, by komuś coś zarzucić»
  2. pot. «przygotować, sporządzić, zorganizować coś»

prokurować

  1. «sporządzać coś, zwykle jakieś dokumenty, w sposób nieuczciwy, dostosowując je do określonych potrzeb»
  2. daw. «przygotowywać coś»

Teraz już rozumiem, dlaczego mamy w Polsce „Prokuratury„….

Korupcja (łac. corruptio – zepsucie) – nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Korupcja może w praktyce powstawać niezależnie od formy rządów. Poziom korupcji może być bardzo różny, od drobnych przypadków wykorzystania wpływu lub faworyzowania w celu wyświadczenia lub oddania przysługi, do kleptokracji (rządów złodziei), gdzie porzucone zostają nawet zewnętrzne pozory uczciwości.

Z korupcją można się spotkać zarówno w biurach polityków, jak i urzędników.

Przy okazji nadmieniam, że jakieś ścierwo próbuje się dobrać do mojego konta.

Opublikowano za: https://bitomat.wordpress.com/2023/10/03/praworzadnosc-w-polsce-i/

Od Redakcji KIP

W uzupełnieniu do powyższej problematyki WYMIARU NIESPRAWIEDLIWOŚCI przypominamy dwa teksty:

Wypowiedz się