Badania pokazują, że codzienna aktywność fizyczna pomaga poprawić funkcjonowanie mózgu u osób w średnim wieku i starszych

Badanie pokazuje, że codzienna aktywność fizyczna pomaga poprawić funkcjonowanie mózgu u osób w średnim wieku i starszych

Wtorek, 19 lipca 2022 r. przez: Zoey Sky

(Wiadomości naturalne) Regularne ćwiczenia mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi, co jest kluczem do uniknięcia problemów zdrowotnych, takich jak otyłość i cukrzyca. Według badań zwiększona aktywność fizyczna jest również związana z poprawą wydajności poznawczej wśród osób w średnim wieku i starszych.

Badanie opublikowane w czasopiśmie JMIR mHealth i uHealth było prowadzone przez Zvinkę Zlater, psychologa klinicznego z University of California San Diego School of Medicine.

Ćwiczenia i wydajność poznawcza

W badaniu naukowcy zaobserwowali łącznie 90 dorosłych w wieku od 50 do 74 lat z różnymi chorobami współistniejącymi i wyjściowym poznaniem.

Przez 14 dni naukowcy śledzili aktywność fizyczną ochotników za pomocą akcelerometru. Zmierzyli również funkcję mózgu ochotników za pomocą ekologicznych chwilowych testów poznawczych (EMCT) przeprowadzanych dwa razy dziennie za pomocą smartfona.

Naukowcy wykorzystali liniowe modele efektów mieszanych i analizę moderacji, aby narysować powiązania między czynnikami, takimi jak aktywność fizyczna, podstawowe funkcje poznawcze, ryzyko sercowo-naczyniowe i to, czy uczestnicy funkcjonowali niezależnie lub niezależnie.

Zgodnie z wynikami badań, dni zwiększonej aktywności fizycznej były związane z lepszymi wynikami testów poznawczych. Analizy umiaru wykazały również, że nastąpił wzrost funkcji poznawczych po aktywności fizycznej u współzależnie funkcjonujących i samodzielnie funkcjonujących ochotników. (Powiązane: Badanie: Chodzenie przez dodatkowe 10 minut dziennie może zwiększyć oczekiwaną długość życia.)

Badanie było raczej obserwacyjne niż interwencyjne, więc nie wyciągnięto wniosków na temat tego, czy aktywność fizyczna bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie mózgu. Ale badanie wykazało, że EMCT mogą być wykorzystywane jako wiarygodny zdalny pomiar funkcji mózgu, co może być przydatne w przyszłych badaniach nad wydajnością poznawczą w podobnych grupach wiekowych.

Ten temat jest istotny dla społeczności integracyjnej pod względem planowania opieki nad pacjentem i wdrażania aktywności fizycznej do terapii, które mogą pomóc w poprawie funkcji poznawczych.

Najlepsze ćwiczenia dla seniorów

Regularna aktywność fizyczna jest ważna nawet dla osób starszych, ponieważ pomaga stać się bardziej niezależnym, poprawia równowagę i pomaga zapobiegać chorobom i im przeciwdziałać.

Popraw ogólny stan zdrowia, próbując tych ćwiczeń dla seniorów:

Treningi z masą ciała

Utrata mięśni może być niszczycielska i wyniszczająca dla osób starszych. Co najmniej jedna trzecia seniorów żyje z poważną utratą mięśni, która może powodować problemy hormonalne, zmniejszenie zdolności do metabolizowania białka i inne problemy zdrowotne.

Wykonywanie treningów z masą ciała może pomóc w rozwiązaniu skutków zaniku mięśni u osób starszych. To ćwiczenie jest niedrogie i nie potrzebujesz wielu materiałów do treningów z masą ciała.

Zwykle potrzebujesz tylko ubrań treningowych i maty, aby złagodzić uderzenie w podłogę.

Joga na krześle

Joga na krześle to forma ćwiczeń o niskim wpływie, która poprawia równowagę, elastyczność, mobilność i siłę mięśni – z których wszystkie są kluczowymi aspektami zdrowotnymi dla osób starszych.

Joga na krześle jest dostępną formą jogi, która zapewnia mniejszy stres dla kości, stawów i mięśni w porównaniu do bardziej konwencjonalnych form jogi.

Chodzenie

Chodzenie jest jedną z najmniej stresujących i dostępnych form ćwiczeń.

Dla niektórych seniorów chodzenie jest większym wyzwaniem niż inne, więc dystans i cele kroków będą się różnić w zależności od osoby. Dla ogólnej populacji zaleca się 10 000 kroków dziennie dla zdrowego stylu życia.

Jeśli jednak masz problemy z chodzeniem lub odczuwasz ból stawów, skup się na mniejszej liczbie jako celu.

Aerobik w wodzie

Aerobik w wodzie jest jedną z najpopularniejszych form ćwiczeń wśród wszystkich grup wiekowych, szczególnie dla osób starszych. Ćwiczenia w wodzie są idealne dla osób z zapaleniem stawów i innymi formami bólu stawów, ponieważ pływalność wody powoduje mniejsze obciążenie stawów.

Woda przynosi również naturalny opór, co eliminuje potrzebę stosowania ciężarów w treningu siłowym. Wykonywanie ćwiczeń aerobiku w wodzie może pomóc poprawić równowagę, elastyczność i siłę przy minimalnym obciążeniu organizmu.

Odwiedź BrainHealthBoost.com, aby uzyskać więcej wskazówek, jak poprawić funkcjonowanie mózgu w miarę starzenia się.

Obejrzyj poniższy film, aby uzyskać łatwy plan treningowy, który możesz wypróbować w domu.

https://www.brighteon.com/embed/00000000-0000-0000-0006-029130655001

Ten film pochodzi z kanału Porady zdrowotne na Brighteon.com.

Więcej powiązanych historii:

Nowe badania pokazują, że 90-minutowe drzemki zwiększają zdolności motoryczne i pamięć.

Badania ujawniają mało prawdopodobny związek między zdrowiem jamy ustnej a pogorszeniem funkcji poznawczych wśród osób starszych.

Osoby starsze powinny spróbować podnoszenia ciężarów, aby zapobiec słabości, zalecają eksperci ds. Zdrowia.

Źródła obejmują:

IntegrativePractitioner.com

MHealth.JMIR.org

SeniorLifestyle.com

Brighteon.com

Opublikowano za: Badania pokazują, że codzienna aktywność fizyczna pomaga poprawić funkcjonowanie mózgu u osób w średnim wieku i starszych – NaturalNews.com

Wypowiedz się