Ponad 700 000 urazów zgłoszonych do VAERS od grudnia 2020 r.

Opublikowane 2 października 2021 przez State of the Nation

Prawie 15 000 zgonów, ponad 700 000 obrażeń zgłoszonych do VAERS od grudnia 2020 r. Wprowadzenie szczepionek przeciw COVID w USA

Napisane przez: Obrona Zdrowia Dziecka

Dane VAERS opublikowane 17 września przez CDC wykazały łącznie 701 561 zgłoszeń zdarzeń niepożądanych we wszystkich grupach wiekowych po szczepionkach COVID, w tym 14 925 zgonów i 91 523 poważnych obrażeń w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 10 września 2021 r.

Dane opublikowane 17 września przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wykazały, że między 14 grudnia 2020 r. a 10 września 2021 r. do systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych związanych ze szczepionką zgłoszono łącznie 701 561 zdarzeń niepożądanych po szczepionkach przeciw COVID ( VAERS). Dane obejmowały łącznie 14 925 zgłoszeń zgonów — wzrost o 419 w porównaniu z poprzednim tygodniem.

W tym samym okresie odnotowano 91 523 zgłoszenia poważnych obrażeń, w tym zgłoszenia zgonów — o 3352 więcej niż w poprzednim tygodniu.

Wyłączając „zgłoszenia zagraniczne” złożone w VAERS, w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 10 września 2021 r. w Stanach Zjednoczonych zgłoszono 559 462 zdarzenia niepożądane, w tym 6756 zgonów i 43 073 poważnych obrażeń.

Spośród 6756 zgonów w USA zgłoszonych do 10 września, 12% wystąpiło w ciągu 24 godzin po szczepieniu, 17% w ciągu 48 godzin po szczepieniu, a 31% wystąpiło u osób, u których wystąpiły objawy w ciągu 48 godzin po szczepieniu.

W USA do 10 września podano 378,2 mln dawek szczepionki przeciw COVID, w tym: 216 mln dawek Pfizera, 148 mln dawek Moderna i 15 mln dawek Johnson & Johnson (J&J).

 Dane pochodzą bezpośrednio z raportów przesłanych do VAERS, głównego systemu zgłaszania działań niepożądanych poszczepiennych w Stanach Zjednoczonych, finansowanego przez rząd. W każdy piątek VAERS podaje do wiadomości publicznej wszystkie zgłoszenia obrażeń poszczepiennych otrzymane w określonym dniu, zwykle około tygodnia przed datą wydania.

Zgłoszenia przesłane do VAERS wymagają dalszego zbadania przed potwierdzeniem związku przyczynowego. Dane z USA w tym tygodniu dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat pokazują: Łącznie 19 827 zdarzeń niepożądanych, w tym 1169 oceniono jako poważne, a 19 zgłoszonych zgonów. Dwa z 19 zgonów to samobójstwa.

Ostatnie zgony dotyczą jednego zgłoszenia dwóch pacjentów [VAERS I.D. 1655100], którzy zmarli po drugiej dawce Pfizera, w tym 13-letnia kobieta. Inne ostatnio zgłoszone zgony obejmują 15-letniego chłopca (VAERS ID 1498080), u którego w maju 2021 r. zdiagnozowano kardiomiopatię na boisku do piłki nożnej i wszedł w częstoskurcz komorowy; oraz 13-letnią dziewczynkę (VAERS ID 1505250), która zmarła po chorobie serca po otrzymaniu pierwszej dawki Pfizera. 2972 doniesienia o anafilaksji wśród 12-17-latków z 99% przypadków przypisane szczepionce firmy Pfizer.488 doniesień o zapaleniu mięśnia sercowego i zapaleniu osierdzia (zapalenie serca) z 481 przypadkami przypisanymi szczepionce firmy Pfizer.106 doniesień o zaburzeniach krzepnięcia krwi, przy czym wszystkie przypadki przypisano firmie Pfizer.

Dane VAERS w USA z tego tygodnia, od 14 grudnia 2020 r. do 10 września 2021 r., dla wszystkich grup wiekowych łącznie, pokazują: 20% zgonów było związanych z zaburzeniami serca.54% zmarłych stanowili mężczyźni, 42% to kobiety, a pozostałe zgłoszenia zgonów nie zawierały płci zmarłego.

Średnia wieku zgonu wynosiła 72,9.Na dzień 10 września 3650 kobiet w ciąży zgłosiło zdarzenia niepożądane związane ze szczepionkami przeciw COVID, w tym 1076 doniesień o poronieniu lub przedwczesnym porodzie.

Z 2783 zgłoszonych przypadków porażenia Bella

50% przypisano szczepionkom firmy Pfizer,

42% firmie Moderna i 8% firmie J&J.

593 doniesienia o zespole Guillain-Barré,

z 39% przypadków przypisywanych firmie Pfizer,

33% Modernie i 27% J&J.

149 681 doniesień o anafilaksji,

przy czym 42% przypadków przypisano szczepionce firmy Pfizer,

51% – Modernie i 7% – J&J.

9260 doniesień o zaburzeniach krzepnięcia krwi. Spośród nich 3968 raportów przypisano firmie Pfizer, 3376 raportów Moderna, a 1866 raportów J&J.2452 przypadki zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia, z czego 1545 przypadków przypisano firmie Pfizer, 806 przypadków Modernie i 93 przypadkach szczepionce J&J COVID.

Panel FDA zdecydowanie odrzuca boostery firmy Pfizer dla zdrowych osób w wieku od 16 do 65 lat 17 września panel doradców naukowych amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) głosował 16 do 2 przeciwko zaleceniu trzeciego zastrzyku szczepionki COVID firmy Pfizer dla zdrowych osób w wieku 16 lat i starszych, ale jednogłośnie głosował za zaleceniem zastrzyku przypominającego dla osób z obniżoną odpornością i wszystkich osób w wieku 65 lat lub starszych.

Głosowanie odbyło się po ostrej debacie, w której wielu niezależnych ekspertów panelu, w tym lekarze chorób zakaźnych i statystycy, zakwestionowało to, czy dane uzasadniają szerokie wprowadzenie dodatkowych szczepionek, gdy szczepionki wydają się nadal zapewniać solidną ochronę przed ciężką chorobą COVID-19 i hospitalizacja, przynajmniej w USA Urzędnicy FDA wcześniej wyrażali sceptycyzm co do potrzeby szczepień przypominających szczepionką Pfizer COVID w 23-stronicowym dokumencie opublikowanym 16 września, przed spotkaniem, na stronie internetowej agencji.

Raport przeanalizował dane przesłane przez Pfizer i BioNTech w ramach prośby producentów leków o zezwolenie na podanie ich szczepionki jako zastrzyku przypominającego osobom w wieku 16 lat i starszym.

Urzędnicy FDA powiedzieli, na podstawie analizy danych dostarczonych przez Pfizer i BioNTech, że nie mogą jeszcze zająć stanowiska, czy polecić leki wspomagające COVID ogółowi społeczeństwa.

16-letnia Sara Green „chce odzyskać życie” po wystąpieniu problemów neurologicznych po szczepieniu firmy Pfizer Sarah Green była zdrową 16-latką, dopóki nie pojawiły się problemy neurologiczne po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki COVID firmy Pfizer.

W ekskluzywnym wywiadzie dla The Defender Sarah (VAERS ID 1354500) i jej matka, Marie Green, powiedziały, że czują się bezradne, ponieważ nikt nie przyzna się do obrażeń Sary poszczepiennych i „nikt nie może im pomóc”.

Sarah otrzymała drugą dawkę Pfizera 4 maja i natychmiast zaczęła odczuwać bóle głowy. Następnie pojawiły się u niej drgawki i drżenie twarzy, straciła zdolność pisania, nie mogła prowadzić i musiała zrezygnować z dwóch zajęć w college’u, powiedział Green.

Sarah widziała wielu lekarzy, którzy odmawiają przyznania, że ​​szczepionka spowodowała jej stan. Jeden z lekarzy powiedział, że Sarah miała funkcjonalne zaburzenia ruchu i nie było to związane ze szczepionką – chociaż powiedziała, że ​​widziała więcej przypadków od czasu zatwierdzenia szczepionek COVID, ponieważ ludzie „stresują się ze względu na szczepionkę i jest to psychosomatyczne”.

Green powiedziała, że ​​ona i Sarah nie są antyszczepionkowcami, ale zbyt wiele osób ma problemy, aby nie wiedzieć, że istnieje problem ze szczepionkami mRNA. Mistrz skoczek, 22 lata, rozwija skrzepy krwi po szczepieniu Moderna COVID 22-letnia Imogen Allen rozwinęła dwa skrzepy krwi w płucach po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID firmy Moderna i przez resztę życia będzie stosować leki rozrzedzające krew, donosi Daily Mail.

U Allena zdiagnozowano obustronną płucną chorobę zakrzepowo-zatorową po zapaści podczas rodzinnych wakacji dwa tygodnie po szczepieniu. Allen został poinformowany przez lekarzy, że skrzepy mogły zostać wywołane przez szczepionkę po pięciu latach stosowania pigułki antykoncepcyjnej. Allen, mistrzyni w skokach przez przeszkody, może już nigdy nie będzie mogła jeździć konno, a jej marzenia o zostaniu detektywem policyjnym prysły, gdy została przykuta do łóżka. „Zawsze obawiałem się, że coś się wydarzy, a to tylko pokazuje, że miałem do tego pełne prawo, ponieważ spójrz na mnie teraz” – powiedział Allen.

Tej zimy niemowlęta mogą otrzymać szczepionki przeciw COVID w Stanach Zjednoczonych Szczepionka przeciw COVID firmy Pfizer może zostać udostępniona dzieciom w wieku 6 miesięcy w Stanach Zjednoczonych tej zimy – zgodnie z planami opracowanymi przez giganta farmaceutycznego.

Według Daily Mail, Pfizer planuje wystąpić o zezwolenie na zaszczepienie amerykańskich niemowląt w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, chociaż harmonogram będzie zależał od wyników wewnętrznych badań oceniających bezpieczeństwo i skuteczność dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 5 lat. Frank D’Amelio, dyrektor finansowy i wiceprezes wykonawczy ds. globalnych dostaw w firmie Pfizer, powiedział na konferencji branżowej w zeszłym tygodniu, że firma planuje „rozpoczęcie sprawy” do listopada, podał Financial Times.

„Spodziewalibyśmy się, że będziemy mieć … dane dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, które złożymy w FDA” – powiedział D’Amelio na Światowej Konferencji Opieki Zdrowotnej Morgan Stanley. „Będę nazywał to w tygodniach wkrótce potem złożeniem danych dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat”.

Pfizer planuje uzyskać zgodę FDA na wykonanie do października zastrzyków dzieciom w wieku od 5 do 11 lat. Młodzi chłopcy z wyższym ryzykiem hospitalizacji po szczepionce Pfizer niż po COVID

Według nowego badania przeprowadzonego przed drukiem, zdrowi chłopcy w wieku od 12 do 15 lat, bez schorzeń leżących u podstaw choroby, byli cztery do sześciu razy bardziej narażeni na zdiagnozowanie zapalenia mięśnia sercowego związanego ze szczepionką niż byli hospitalizowani z powodu COVID.

Aby zidentyfikować dzieci z objawami uszkodzenia serca, naukowcy przeanalizowali raporty przesłane do VAERS dotyczące nastolatków w wieku od 12 do 17 lat, którzy otrzymali szczepionkę mRNA COVID.

Naukowcy zidentyfikowali łącznie 257 sercowych zdarzeń niepożądanych (CAE) przy użyciu roboczej definicji zapalenia mięśnia sercowego CDC i stwierdzili, że odsetek CAE po szczepieniu był najwyższy u chłopców w wieku od 12 do 15 lat, którzy otrzymali drugą dawkę produktu Pfizer.

Według autorów około 86% dotkniętych chorobą chłopców wymagało opieki szpitalnej. Dr Tracy Høeg, lekarz, epidemiolog i współpracownik naukowy z UC Davis, stwierdził, że częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego po dwóch dawkach szczepionki Pfizera wynosi 162,2 przypadków na milion u zdrowych chłopców w wieku od 12 do 15 lat i 94 przypadków na milion u zdrowych chłopców w wieku od 12 do 15 lat. zdrowi chłopcy w wieku od 16 do 17 lat.

Równoważne wskaźniki dla dziewcząt wynosiły odpowiednio 13,4 i 13 przypadków na milion. Przy obecnym wskaźniku infekcji w USA ryzyko zabrania zdrowego nastolatka do szpitala z COVID w ciągu najbliższych 120 dni wynosi około 44 na milion.

Eksperci oskarżają CDC o „zbieranie wiśni” danych na temat naturalnej odporności Istnieje coraz więcej literatury, która pokazuje, że naturalna odporność nie tylko zapewnia solidną, trwałą i na wysokim poziomie ochronę przed COVID, ale także zapewnia lepszą ochronę niż odporność wywołana szczepionką.

Jednak CDC ignoruje naukę o naturalnej odporności, jeśli chodzi o COVID, jednocześnie uznając ją za inne choroby, powiedział dr Marty Makary, profesor chirurgii i polityki zdrowotnej na Johns Hopkins University. 14 września Makary powiedział w programie „Clay Travis and Buck Sexton Show”, że agencja dostarcza sprzeczne, „nielogiczne” komunikaty dotyczące COVID. Oskarżył CDC o „zbieranie wiśni” i manipulowanie wytycznymi zdrowia publicznego dotyczącymi szczepionek i naturalnej odporności, aby wspierać narrację polityczną.

Makary wyjaśnił, w jaki sposób obecne wytyczne CDC dotyczące na przykład ospy wietrznej nie zachęcają tych, którzy się zachorowali, do szczepienia się przeciwko wirusowi. CDC zaleca tylko dwie dawki szczepionki przeciwko ospie wietrznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy nigdy nie chorowali na ospę wietrzną.

Makary nazwał sprzeczne wytyczne „całkowicie nielogiczne” i oskarżył agencję o „ignorowanie naturalnej odporności”. Dodał, że CDC angażuje się w technikę statystyczną zwaną „łowieniem ryb”, w której „szukasz malutkiego skrawka danych, który potwierdza to, w co już wierzysz”. 194 dni i cały czas, CDC ignoruje zapytania Obrońcy

Według strony internetowej CDC „CDC śledzi każde zgłoszenie zgonu, aby poprosić o dodatkowe informacje i dowiedzieć się więcej o tym, co się wydarzyło, oraz ustalić, czy śmierć była wynikiem szczepionki, czy nie. 8 marca The Defender skontaktował się z CDC z pisemną listą pytań dotyczących zgłoszonych zgonów i obrażeń związanych ze szczepionkami COVID.

Wielokrotnie podejmowaliśmy próby, telefonicznie i mailowo, uzyskania odpowiedzi na nasze pytania. Pomimo wielu rozmów telefonicznych i e-mailowych z wieloma osobami w CDC i pomimo poinformowania, że ​​nasza prośba jest w systemie i ktoś odpowie, nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na żadne z przesłanych przez nas pytań.

Minęło 194 dni odkąd wysłaliśmy nasz pierwszy e-mail do CDC z prośbą o informacje. Organizacja Children’s Health Defense prosi każdego, kto doświadczył niepożądanej reakcji na jakąkolwiek szczepionkę, o złożenie zgłoszenia po wykonaniu tych trzech kroków.

https://www.greenmedinfo.com/blog/nearly-15000-deaths-more-700000-injuries-reported-vaers-december-2020-rollout-cov

Wypowiedz się