Rosja w obronie Donbasu

Rosja, matko ! Zabierz Donbas do domu ! … Refleksje rosyjskiego generała pułkownika:

■  Rosja, matko ! Zabierz Donbas do domu ! … ■

 Refleksje rosyjskiego generała pułkownika Leonty Pavlovich Shevtsova,

 Leonty Pavlovich Shevtsov : Jeśli jutro wojna … (rękopis autora, bez poprawek ).

Co się stanie, jeśli na Ukrainie będzie prawdziwa wojna, a nie ograniczona agresja bandyckich oddziałów Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie? 

Donbas był jest i pozostanie Rosyjski. 

W dniach 28-29 stycznia 2021 r. W Doniecku odbyło się rosyjskie forum integracyjne Donbasu,w którym wzięło udział wielu mężów stanu i osoby publiczne nie tylko z DRL i LPR, ale także z Rosji, gdzie przyjęto rosyjską doktrynę Donbasu.  Głównym tenatem są rosyjskie miasta i ziemie które po rozwiązaniu ZSRR znalazły się w brew prawu i woli Rosjan, mieszkańców tych rosyjskich ziem poza granicami Rosji i że nadszedł czas, aby powróciły te tereny do domu do Rosji.

Wielu o tym mówiło, ale było to szczególnie wyraźne i bez jakiejkolwiek dyplomacji w przemówieniu redaktor naczelnej Russia Television (RT) Margarity Simonyan: „Mieszkańcy Donbasu chcą by Donbas tak jak Krym powrócił do Rosji i chcą być Rosjanami.  Jesteśmy zobowiązani zapewnić im taką możliwość. Mieszkańcy Donbasu chcą mówić po rosyjsku w taki sposób, aby nikt nie mógł odebrać tego prawa ani zakwestionować go bazgrołami lub przepisami. Mieszkańcy Donbasu chcą być częścią swojej ogromnej, hojnej ojczyzny.”

Rosja, matko! Zabierz Donbas do domu !  

 Po tych słowach połowa publiczności praktycznie szlochała, a nawet mężczyźni w kamuflażu, którzy wiedzą co to jest wojna i ich ofiara na polu boju z medalami, mieli łzy, patrzyli w sufit lub w podłogę. Takie słowa po raz pierwszy zabrzmiały otwarcie podczas obecności zgromadzonej ogromnej i oficjalnej publiczności, a nie w kuchni czy na spotkaniu, i naturalnie stały się sensacją polityczną.

Rosyjski polityk Siergiej Baburin zakończył swoje wystąpienie słowami:  „Nadszedł czas, aby Donbas wrócił do domu”.

W przypadku Rosji słowa te można oceniać w zakresie od uznania republik po rozpoczęcie przez Ukrainę działań wojennych przeciwko republikom. Oczywiście na forum było wielu przedstawicieli mediów, którzy ocenili to jako oficjalną politykę Rosji.

Na pytanie o apel M. Simonyana, odpowiedział sekretarz prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow: „Rosja zajmuje bardzo odpowiedzialne stanowisko, jeśli chodzi o pomoc Ukrainie w rozwiązaniu wewnętrznego kryzysu ukraińskiego i ochronę interesów rosyjskojęzycznej ludności Donbasu i będzie nadal chronić Rosjan” – podkreślił sekretarz prasowy prezydenta. Jednak dodał: Margarita Simonyan jest menadżerem mediów i dziennikarką. W żaden sposób nie może być rzecznikiem oficjalnego stanowiska Federacji Rosyjskiej.To nie jest kwestia dla Rosji ”.

 Biorąc pod uwagę, że D. Pieskow jest odpowiedzialnym i oficjalnym politykiem, a każde jego słowo ma znaczenie, on nie może nawet powiedzieć „jeszcze nie czas”. 

Ale dla przywódców DRL i LRL, armii tych republik i armii rosyjskiej, gdy pojawia się pytanie o odparcie ataku Sił Zbrojnych Ukrainy, sformułowanie „nie czas” będzie nieodpowiedzialne, a nawet kryminalne.

Dlatego odkładając na bok dżunglę wielkiej polityki międzynarodowej, skupię się na drugiej części wypowiedzi . Pieskowa: i nadal Rosja będzie bronić Rosjan w obronie interesów rosyjskojęzycznej ludności Donbasu”.

Najpierw kilka słów o tym, jak rosyjski naród i rosyjskie terytoria znalazły się poza Rosją.

 Nie wchodząc w sprawy osobiste powiem, że zdradziliśmy ich w przeszłości zaraz po rozpadzie ZSRR, jak Krym, Odesse, Charków i jeszcze inne bez żadnego zastanowienia się nad losem milionów Rosjan zamieszkujących te rosyjskie ziemie od pokoleń. 

Kijów od 7 lat zajmuje się mińskimi negocjacjami w których jest jasno napisane, że Ukraina musi uznać autonomię Donbasu, dlatego M. Simonyan, niezależnie od dyplomacji, powiedziała o tym otwartym tekstem. ● Zaszczepiliśmy w nich nadzieję i porzuciliśmy, więc teraz przynajmniej chrońmy ich, bo nie wystarczy im przyjść tylko z pomocą w postaci konwojów Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych z zaopatrzeniem humanitarnym, skoro mówimy o realnym istnieniu ludność DRL i LPR.

Ta trudna rzeczywistość wymaga odpowiedzialnych decyzji politycznych, z uwzględnieniem chęci powrotu naszego narodu rosyjskiego na łono Rosji, czego niejednokrotnie udowodnili swoją odwagą i oddaniem.

Zaostrzenie sytuacji i eskalacja wojny domowej.

Po pierwsze, wojna domowa między ludnością Donbasu a nacjonalistyczną, nazistowską grupą „elit” władzy na Ukrainie jest już w toku. Czy ci nazisci banderowcy są w stanie, przy wsparciu USA i UE, podjąć nową rundę zaostrzenia wojny domowej przeciwko DRL i LPR ?

Nikt w Rosji nie ma prawa odmówić im pomocy.

Ponadto powinno być całkiem oczywiste, że znaczna część pokojowo nastawionej ludności cywilnej DRL i LPR zostanie zmasakrowana przez brutalnych spadkobierców Bandery.Rozumiem, że odpowiedzialny polityk nie może obecnie wyrazić to co uważa słowami w kategoriach ochrony naszego narodu. Dlatego z punktu widzenia generała pułkownika w stanie spoczynku pozwolę sobie bardziej szczegółowo zająć się aktualnymi kwestiami, które dotyczą nie tylko mnie.

Prawdopodobieństwo wybuchu wojny na Ukrainie znacznie wzrasta. Same Republiki, DRL i LRL nie rozpoczną wojny. Ale nie unikną wojny z agresją ze strony Ukrainy.  Przy całej ich gotowości i wielokrotnie udowodnionej poświęceniu w obronie ojczyzny , wynik wojny bez pomocy ze strony Rosji byłby przesądzony.  Armia ukraińska rozprawi się z Obrońcami, a nazi-bandera – rozprawi się krwawo z rodzinami i dziećmi obrońców Donbasu.

Nawiasem mówiąc, obozy internowania są zalegalizowane, w najlepszym przypadku, w najgorszym – po prostu ludność zostanie wymordowana.

Ukraińscy politycy i część wojska liczą na blitzkrieg, szybkie podejście pod granicę z Rosją, koniec wojny, a potem społeczność międzynarodowa to wszystko uzna, przemilczy, tak jak to robi do tej pory gdy zwyrodnialcy dowodzący ukraińska armią mordują ludność cywilną w tym dzieci, czyli banderowcy planują to, na co liczył zbrodniarz i poszukiwacz awantury Saakaszwili. atakując Osetię Południową. 

Na Ukrainie Saakaszwili pełni rolę „nadzorcy” ze Stanów Zjednoczonych, biorąc pod uwagę fakt, że obecny reżim i prezydent ze Stanów Zjednoczonych uważa, że wizyta w Kijowie jest dla nich niewygodna ze względu na znane od dawna sprawy korupcyjne finansowe. Ale on może podzielić się z Zełeńskim doświadczeniem dokonanego przez zaskoczenie ataku. ●  Saakaszwili rozpoczął agresję w 2008 roku w dniu otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie, uniknął (do tej pory) odpowiedzialności karnej za zabójstwa rosyjskich żołnierzy sił pokojowych oraz ludności cywilnej spiącej w nocy. 

Rosja po raz kolejny oszczędziła Gruzinów, ale dla kierownictwa kryminalnej banderowskiej junty w Kijowje nie będzie takiej litości ze strony Rosji.

 • Prawdopodobieństwo wojny jest dużetakże dlatego, że poza niektórymi Ukraińcami, żaden z absolutnej większości przywódców międzynarodowych nie postrzega Ukrainy jako niepodległego państwa.
 • Siły zewnętrzne z USA rządzą Ukrainą, realizując własne interesy, a terytorium kraju jest trampoliną do hybrydowej agresji na Rosję i Białoruś.

Dlaczego Donbas nie może sam wygrać wojny ? Czy DRL i LRL mogą samodzielnie wygrać wojnę ? Moja odpowiedź brzmi nie. Odniesienia do wydarzeń sprzed siedmiu lat nie są przekonujące.

 Trochę o strategii.

Istnieje taka koncepcja krajów równej wielkości i armii, które w naturalny sposób stoją za nimi. Ukraina i Donbas to koncepcje różnej wielkości. To jest państwo i region. Ich możliwości są różne. A dawnych ukraińskich formacji pół-bandyckich nie można porównać z armią dzisiejszej Ukrainy, w której tworzenie i szkolenie Stany Zjednoczone i NATO zainwestowały już znaczne środki.

Wydaje się, że przygotowywana jest tzw. „Wersja chorwacka” przeciwko DRL i LRL, kiedy podczas wojny domowej w Jugosławii Amerykanie uzbroili i wyszkolili chorwacką armię, która była w stanie pokonać Serbów podczas operacji Burza w 1995 roku i zorganizować ludobójstwo ludności serbskiej (zginęło ponad tysiąc osób) i zmusić około 200 tysięcy Serbów do opuszczenia swoich domów w serbskiej Krajinie ...

Coś podobnego jest teraz przygotowywane w Donbasie. A niewidzenie tego jest przestępstwem ! 

Z całym najgłębszym szacunkiem dla Armii tych dwoch republik, dla ich odwagi i heroizmu w obronie ich domów i rodzin, w masowym ataku ze strony nazistów będą w stanie wytrzymać przez chwilę, a potem albo odejść, albo umrzeć.  Armie tych Republik będą zmuszone uczestniczyć w wojnie jako strona defensywna, ale nie będą w stanie wygrać. Na przykład Belgia czy Holandia nie mogły pokonać nazistowskich Niemiec z powodu tej samej zasady nie równości sił i zasobów. Dysproporcje są zbyt duże.

Armie wygrywają nie tylko patriotyzmem i heroizmem i dzięki poświęceniu, ale w oparciu o nowoczesną technologię i broń oraz profesjonalnie wyszkoloną armię. Nie można uznać armii Ukrainy za wysoce profesjonalną, ale przez lata nie tylko uzbroiła się, ale z pomocą Stanów Zjednoczonych i NATO zwiększyła wyszkolenie wojskowe, jest intensywnie szkolona i przygotowywana jest do wojny przez zagranicznych specjalistów. Szkolona jest do wojny nie tylko w interesie Ukrainy, ale także do zbrojnych prowokacji przeciwko Rosji (uwaga na prowokacje samobójcze).

Co Rosja musi zrobić, aby zapobiec wojnie ? 

Jak już zrozumieliśmy z oceny sytuacji to w Rosji nie ma na razie kwestii przyłączenia Donbasu. Rosja teraz dyplomatycznie walczy o cywilizowane rozwiązanie tej kwestii w ramach porozumień mińskich na drodze pokojowej. Ale bez względu na to, co politycy i dyplomaci mówią o warunkach zapewnienia pokoju i uniknięcia wojny, główną gwarancją pokoju jest równowaga sił.

Stan równowagi sił potwierdza pokojowe współistnienie ZSRR i Stanów Zjednoczonych, mimo ekonomicznej przewagi Stanów Zjednoczonych, równowagę, zachowanie pokoju zapewniły całe Siły Zbrojne ZSRR. A okres pokoju pozwala na prowadzenie negocjacji w celu zapobieżenia wojnie.

 • Wojnę rozpoczyna państwo lub grupa państw, jeśli są one przekonane że mają zdecydowaną przewagę do osiągnięcia swoich celów, czyli zwycięstwa.

Małe kraje nigdy nie rozpoczynają wojny z mocarstwami ze względu na różnorodność ich potencjału gospodarczego, militarnego i ludzkiego.  Równowaga to także gwarancja choćby wymuszonego pokoju między nimi. Stąd prostym wnioskiem dla przywódców politycznych i wojskowych jest ciągłe utrzymywanie stanu równowagi. To gwarancja pokoju, wszystko inne jest drugorzędne.

 • Musimy uniemożliwić Kijowowi uważanie się za wystarczająco uzbrojonego i zdolnego do osiągnięcia swoich celów środkami militarnymi.| Państwo rozpoczyna wojnę tylko wtedy, gdy istnieje wiara w zwycięstwo lub osiągnięcie innych wyznaczonych celów, to znaczy, gdy równowaga strategiczna ulega zakłóceniu i przechyla się na jego korzyść jednej strony. Teraz ukraińska armia i politycy zaczynają wierzyć w zwycięstwo.
 • Dlatego Rosja musi przede wszystkim militarnie zapewnić DRL i LRL wszystko, co jest niezbędne do jej ochrony, czyli pozbawić aroganckiego zaufania Sił Zbrojnych Ukrainy do jej przewagi. W tym celu banderowcy w ukraińskiej armii muszą stawić czoła dobrze wyszkolonej i wyposażonej armii, która jest w stanie zadać agresorowi totalne i niedopuszczalne straty.  Ofiarność, nawet prowadząca do heroicznej śmierci, może wygrać bitwę, ale nie wojnę.

Decydująca rola należy do wyposażenia walczących i nowoczesnej broni, które są w rękach wyszkolonych, wyposażonych i zmotywowanych żołnierzy.

 • Jeżeli nie chcemy rozwiązywać sprawy środkami wojskowymi, to DRL i LRL muszą otrzymać ze strony Rosji wszelką niezbędną nowoczesną broń i mieć przeszkolony personel w jej użyciu, a także udzielić innej wszelkiej możliwej pomocy jak w zaopatrzeniu i w rezerwach.   Nie może być inaczej, bo to tylko dwa regiony, a Ukraina wciąż jest państwem. Oczywiście trzeba zrobić wszystko, by stworzyć efektywną gospodarkę DRL i LRL, nowoczesny system ubezpieczeń i ochrony zdrowia i edukacji, to ważne, ale to raczej soft power.
 • Decyzja  polityczna ●

 Jeśli nie jest możliwe stworzenie równowagi ze względu na różną wielkość państwa i regionu, to musi ją zwiększyć polityczna decyzja Rosji:„W przypadku agresji (wojny) na Donbasie, granica Donbasu z resztą Ukrainy staje się granicą Federacji Rosyjskiej ”.

Dlatego nawet w czasie pokoju Ukraina powinna wyraźnie wiedzieć i rozumieć, że przekraczanie granic DRL i LPR, ostrzeliwanie ich terytoriów jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny Rosji.A to doprowadzi do nierównowagi na nie korzyść Ukrainy.  To główny argument chłodzący, który może zmusić Ukrainę do poszukiwania pokojowego rozwiązania problemu Donbasu, aby nie stracić całej Ukrainy. 

Takie fałszywe doniesienia, które mówią, że Ukraina jest zmuszana do ataku, nie są tutaj odpowiednie i z góry są na wyrost fałszywe. Nawiasem mówiąc, Hitler odwoływał się do takich odniesień przed rozpoczęciem wszystkich agresywnych wojen przeciwko krajom Europy Zachodniej i ZSRR.

Pełna i ścisła realizacja porozumień mińskich przez Kijów jest niezbędnym warunkiem zachowania pokoju.

Jakie działania musi Rosja przygotować przed rozpoczęciem ukraińskiej agresji ?

 • Nawet przy aktywnej kompleksowej pomocy w czasie pokoju i zdecydowanych wypowiedziach MSZ Federacji Rosyjskiej , DRL, LRL w polityce zagranicznej, to Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej powinny być gotowe do odparcia agresji od pierwszych godzin jej rozpoczęcia. W przeciwnym razie będzie wiele ofiar i realna groźba porażki.

Tak, z punktu widzenia wielkiej polityki nie możemy przyłączyć tych republik do Rosji,   ALE  chciałbym dodać – ●●●  że tylko na razie. ●●●

 Aby jednak nie znaleźć się w sytuacji, w której nie ma już nic i nikogo pod względem geograficznym i ludnościowym, bo wszystko jest zniszczone, i wszyscy są schwytani i wywiezieni do obozów koncentracyjnych na Ukrainie , konieczny jest jasny plan operacyjny z określonymi zadaniami dla rosyjskich formacji i jednostek wojskowych i ich udział w operacji. ●  Dla polityków ukraińskich, którzy nie są zbyt dobrze zorientowani w sprawach wojskowych, a przez to są bardzo wojowniczy, kilka słów o różnicy w geografii i topografii wojskowej. 

W czasie wojny dowódcy formacji i jednostek, otrzymawszy misje operacyjne i bojowe, zapominają o geografii.

Dla nich ważne są koncepcje teatru działań, pasów i linii demarkacyjnych między współdziałającymi dywizjami, korpusami, armiami po prawej i lewej stronie oraz głębia wykonywanego zadania, bezpośredniego, dalszego zadania dnia lub dni. Geografia i granice państw są drugorzędne. To nie dyplomacja w postaci granicy państwowej wysuwa się na pierwszy plan, ale militarno-topograficzne podstawy, które ułatwiają lub utrudniają realizację zadania. Granica państwowa nie będzie miała znaczenia dla rosyjskiego wojska, będzie bowiem stanowić integralną część misji operacyjnej.  W grę wchodzą względy geopolitycznej celowości państwa. Przy nowoczesnym wyposażeniu technicznym armii rosyjskiej, jej mobilności i oddziałach desantowych, 500 km to nie odległość, a Kijów powinien to zrozumieć teraz, bo później będzie za późno na słuchanie kijowskich polityków.  Nie musisz niczego wymyślać.  Należy opracować plan operacyjny z formułowaniem misji bojowych dla połączonych formacji wsparcia, jednostek i struktur biorących udział w operacji. Tajemnica dotycząca istnienia takiego planu nie jest szczególnie potrzebna. 

Wręcz przeciwnie, Kijów powinien wiedzieć, że jest taki plan i że na pewno zostanie on zrealizowany w ataku na Donbas. 

Kreml: MON monitoruje sytuację w Donbasie.

Jeśli naprawdę chcemy chronić i ratować mieszkańców Donbasu, musimy być w pełni przygotowani do użycia siły militarnej. Nie ma sensu przypominać władzom Ukrainy o moralności, bo obecnie tam wśród banderowskiej junty nikogo nie ma kto ma cokolwiek z moralnością wspólnego.

 W tym przypadku granice reszty Ukrainy z Donbasem stają się granicą Rosji, czyli w rzeczywistości Kijów wypowiada wojnę Rosji, ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami dla Ukrainy. ● A dalszymi kwestiami państwowości na Ukrainie zajmą się już inni ludzie.

 • O wojskowej skromności.

Wojna, a nawet walka, to ryzykowny biznes i wiąże się z wieloma niewiadomymi. Każdy wojskowy, nawet bardzo dobrze wyszkolony przywódca wojskowy, nadal ma nadzieję na zwycięstwo, ale nie będzie mówił o swoim stuprocentowym zaufaniu do tego. Przypomnij sobie przemyślenia K. Clausewitza na temat wojny, “genialnego” Napoleona i przygotowanego Hitlera z jego teorią blitzkriegu w czasie wojny. W wojnie, w przeciwieństwie do krajowego planu gospodarczego, działają czynniki strategii i kontrstrategii strony przeciwnej, jakość kompleksowego wsparcia, warunki pogodowe i inne czynniki.  Ważną rolę odgrywa odwaga i perswazja żołnierzy broniących Ojczyzny i ich rodzin. W latach 2014–2015 o tym przekonały się bandyckie oddziały Sił Zbrojnych Ukrainy. podczas próby zdobycia Donbasu. 

 Czy są teraz przekonani ?

Skromność zdobi każdą osobę, w tym wysokiego rangą wojskowego. Chcę zwrócić państwa uwagę na fakt, że doniesienia niektórych ukraińskich wojskowych o bezprecedensowej sile obecnej armii ukraińskiej i jej zdolności do zajęcia DRL i LPR w ciągu tygodnia są mocno przesadzone. Tacy przywódcy wojskowi muszą rozróżniać i rozumieć, że to nie jest bitwa, ale wojna. A wojna już jest kwestią polityczną. Dlatego musisz być skromniejszy i bardziej odpowiedzialny. Nie powinieneś nikogo oszukiwać, nadymać policzki i nie być w armii wojskowym PR’arem, co czasami jest dozwolone w polityce, ale nie jest dozwolone w kwestii wojny. ● Jest to szczególnie niedopuszczalne i nieodpowiedzialne, ponieważ prowokuje przywódców państwa nie mających żadnego pojęcia o strategii do rozpętania wojny. !!!

 • W Kijowie powinni zrozumieć, że  Rosja odpowie całą swoją miażdżącą militarną potęgą  „Państwa NATO nie wejdą w konflikt zbrojny z Rosją o Ukrainę, ograniczą się do krzyków i lamentów.

Więc  Rosja nie musi zwracając uwagę na krzyki, tak jak oni nie zwracali uwagi na upomnienia Rosji i stanowisko ONZ w przygotowaniach i podczas agresji USA i NATO na Jugosławię w marcu 1999 roku. 

Naczelnego Wodza DRL ŁRL czy Rosji kraju który broni się przed ukraińską agresją należy szanować, rozumieć i dzielić z nim odpowiedzialność za wyniki wojny, za zabitych i okaleczonych, bo niestety bez tego nie ma wojen.

Ale co, jeśli ukraiński prezydent nie ma doświadczenia wojskowego i odpowiedniego przeszkolenia oraz nie brał udziału w żadnej kampanii wojskowej, z wyjątkiem walk ulicznych z rówieśnikami w chwalebnym mieście Krivoy Rog lub bitew na scenie kabaretów ?

 W większości przypadków to dobrze wyszkolony personel wojskowy powstrzymuje polityków przed rozpoczęciem działań wojennych, skupiając się na przygotowaniu armii. 

Można mi zarzucić nieskromność i do pewnego stopnia niewystarczające uzasadnienie prognoz co do wyników wojny. Ale zaczynam od strategii, która nauczyła nas uwzględniać rolę różnorodności w zwycięstwie walczących stron.  Biorąc pod uwagę różnorodność naszych krajów oraz to że na Ukrainie uciskana i prześladowana jest ludności rosyjskojęzyczna która nie godzi się z nazistowskim banderowskim reżimem, a Rosja nie ustąpi, więc nie powinno być wątpliwości co do wyniku wojny, wynik na korzyść Rosji jest w 100% przesądzony.

Na bezkresie Rosji francuski cesarz i niemiecki führer już skręcili sobie karki i Rosjanie wybili im tam zęby rzucając mocarstwa europejskie na kolana. To Armia Rosji była w Paryżu i w Berlinie, ale to nie przeszkadza im by 207 lat czy 75 lat później mówić o ich decydującej roli w zwycięstwie w II wojnie światowej.

W ten sposób europejscy przywódcy próbują ukryć hańbę i wstyd swoich poprzedników za przeciętną obronę swoich krajów, a niektórzy za brak jakiegokolwiek oporu i za kolaborację z hitlerowcami.

Okazuje się, że łatwiej jest bronić europejskich wartości językiem w czasie pokoju niż ryzykować życie z bronią na wojnie, zwłaszcza gdy nic ci nie grozi – wystarczy roznosić bzdury o wyimaginowanym zagrożeniu ze strony Rosji.

Co gorsza, w celu ochrony swoich wartości zagraniczni i europejscy politycy i wojsko polegają na ukraińskich banderach i faszystowskich Bałtach, potomkach przestępców, którzy dokonali masakry setek tysięcy cywilów i chcą ich gloryfikować jako bohaterów narodowych. Co za podłość i hipokryzja i takie kryminalne osoby pouczają Rosję o demokracji i obronie uniwersalnych wartości. 

  Naprawdę należy im powiedzieć ” przynajmniej realizuj porozumienia z Mińska, które poparłeś i są zatwierdzone w ONZ. ● To właśnie obecność takich „strażników” powoduje, że konieczna jest ochrona ludności cywilnej Donbasu przed wyznawcami pewnych wartości euroatlantyckich.

Walka o pokój.

Wojsko ukraińskie ma jeszcze bardziej odpowiedzialne zadanie – nie dopuścić do wciągnięcia kraju w wojnę, która mogłaby pozbawić go nie tylko znacznie większego terytorium niż Donbas, ale także państwowości Ukrainy. 

Nie rozumieją tego niektórzy politycy i wojsko, śledząc banderytów z ich bandyckimi formacjami, takimi jak „Azow” obecnie są ukryte w ukraińskich siłach zbrojnych.

 • Obecnie nadal możliwe jest zachowanie Donbasu jako części Ukrainy przy odpowiedniej, rozsądnej polityce i realizacji porozumień mińskich oraz usunięciu wszystkich banderowców ze stanowisk odpowiedzialnych za funkcjonowanie Ukrainy jako państwa. 

Dziś zachodni przywódcy kierując się interesami zniszczenia Rosji , nie pamiętają bo nie uważają, że początkowo ani pierwsza, ani druga wojna światowa nie były planowane jako wojny światowe, a miały mieć tylko charakter regionalny.

Ale zgodnie z logiką historii ostatecznie przekształciły się w wojny światowe i zmieniły świat w morze przelanej ludzkiej krwi i gruzów i popiołów i doprowadziły nie tylko do zniszczenia imperiów, ale także do zmiany porządku świata.

 • W przypadku nowoczesnej broni konwencjonalnej, a ponadto broni jądrowej, niezależnie od doktryn, groźba porażki w takiej wojnie zmusi przywódców mocarstw do użycia broni jądrowej ze wszystkimi nieodwracalnymi konsekwencjami dla ludzkości, w tym środowiskowymi.

Ale uwierzcie że, taka wojna nie zacznie się ze względu na interesy Ukrainy, nikt nie będzie z Zachodu chciał ginąć za Zeleńskiego czy Poroszenko z wyjątkiem części banderowskich fanatów, oni chcą by naród ukraiński im służył jako mięso armatnie, a kraj jako rezerwuar surowców. dla gospodarek krajów zachodnich i wzbogacenie się wszelkiego rodzaju złodziei i oszustów. 

Na Zachodzie  niejednokrotnie  mówią o ważnej roli przyczółka ukraińskiego jako teatru wojny hybrydowej z Rosją.

  Już wiele ograniczeń i czerwonych linii zostało już naruszonych. 

 A przecież zadaniem ukraińskich polityków jest wypełnienie tego, co obiecali wyborcom, a nie wykorzystywanie tematu wojny jako parawanu do ukrycia nieudanych reform gospodarczych i zubożenia ludności ukrainskiej,

obwiniając Rosję za wszystko co się tam złego dzieje.

 ■  Leonty Pavlovich Shevtsov, generał pułkownik. (Rękopis autora, bez poprawek )

WYBRANE KOMENTARZE

Powtórka z historii gazociągu

Obojętnie jakie świństwa dzieją się na Ukrainie i ataki na Donbasie – cały czas chodzi o to, żeby gazociąg z Rosji nie został ukończony. Amerykanie wcale tego nie ukrywają.
Wiec wszelkie prowokacje mają zmusić Rosję do otwartego konfliktu.
I Rosjanie o tym wiedzą.
Bo tak wygląda ‘wolny rynek’ w amerykańskiej wolno-amerykance.

Pierwszy raz zaczęli kowboje awanture z gazociągiem jamalskim w latach 70-tych gdy Anglia podpisała z ZSRR umowę o eksploatacje i dostawe gazu jamalskiego.
Reagan obiecal wstrzymać inwestycje i nie dopuscic do budowy gazociagu.
I dlatego powstala Solidarność, żeby pomóc w rozwaleniu ZSRR.

Teraz znow Amerykanie obiecują, ze zrobią absolutnie wszystko, żeby gazociąg pod Baltykem nie był skończony.

Tiamat 07.04.2021 03:22:27

WPS

@Autor, dobra robota, pozdrawiam

Oryginał: http://kvrf.milportal.ru/esli-zavtra-vojna/

stanislav 07.04.2021 03:43:33

WPS

Dusili i będą dusić [ Taki pogląd wyraził w swoim artykule gen. płk Leontij Pawłowicz Szewcow ]

Biden nie odszedł od tradycji amerykańskich prezydentów
Współczesna polityka USA jest zbudowana na groźbach, sankcjach, sile militarnej i arogancji, co po raz kolejny potwierdził to swoją chamską odpowiedzią w wywiadzie prezydent USA Joe Biden, zgadzając się z reporterem, że Putina można uznać za mordercę.

za: http://kvrf.milportal.ru/dushili-i-budut-dushit/

stanislav 07.04.2021 04:08:50

Pamiętajmy, że władze FR cały czas podkreślają, że wiążące są porozumienia mińskie, a Donbas jest terytorium w granicach Ukrainy. I te porozumienia które miały dać pokój oraz pewną autonomię dla obu republik to NADAL UTRZYMUJĄ JE W GRANICACH UKRAINY.
To jest poważna sprzeczność między stanowiskiem Kremla, a dążeniem obu republik do integracji z Rosją.
Razi też pewna niekonsekwencja w sprawie stosunku do władz w Kijowie, bo sam prezydent Putin czy Pani Zacharowa wspominając o Majdanie i jego konsekwencjach potwierdzali, że doszło tam do zamachu stanu, ale…nowy prezydent – wybitnie antyrosyjski Poroszenko szybko został uznany również przez FR…
I mimo, że ten sam prezydent wysyłał bandytów do mordowania rosyjskojęzycznej ludności na Donbasie jednocześnie robiąc biznesy w samej Rosji…
Owszem Rosja pomaga Donbasowi, słynne białe ciężarówki które przywożą setki tysięcy ton pomocy humanitarnej, do tego uproszczona procedura uzyskania obywatelstwa FR czy udostępnienie rynku zbytu dla towarów i usług z Donbasu. To jest bardzo dużo, ale nadal nie zmienia podejścia do uznania DRL/ŁRL.

charon 07.04.2021 07:34:12

@charon 07:34:12

Porozumienia mińskie zatwierdzone przez Radę Bezpieczeństwa ONZ zawierają zapis szerokiej autonomii dla Doniecka i Ługańska.
Z prawem do własnego języka, własnej policji i autonomicznego rządowi i stanowienia prawa na wzór autonomicznych republik.

A to jest dla nazistowskiej banderowskiej junty w Kijowie nie do pogodzenia ponieważ oznacza konflikt z ich banderowską nazistowską ideologią. Więc po klęsce ukraińskich nazi w kotle Ilowianskim (“Kocioł iłowajski” to nie tylko największa klęska militarna ukraińskiej banderowskiej armii od początku walk, ale też cios w morale wszystkich ukrów.) i podpisaniu porozumień mińskich ukry zostali wciągnięci w pułapkę decentralizacji i z prawem autonomii dla regionów a to uniemożliwia im uprawiania ideologii banderowskiej i tym samym przystąpienia do NATO jak i niszczenia kontaktów kulturowo-moralny z Rosją.

Monaco 07.04.2021 08:36:17

@charon 07:34:12

Rosja jest demokratyczna a donbaskie republiki są ludowe… za tym idą bardzo poważne różnice ekonomiczno-własnościowe.
Przypuszczam, że gdyby Donbas był demokratyczny z kapitalistycznymi zasadami własnościowymi, to już by był częścią Federacji Rosyjskiej…

Kmieć 07.04.2021 08:39:28

@Kmieć 08:39:28

Ukraina znajduje się w impasie: wojna lub kryzys gospodarczy. Ale oba oznaczają upadek kraju, uważa reporter VGTRK Andrei Rudenko.

Prowadząc raporty z Donbasu i niejednokrotnie ostrzeliwany w okopach Milicji Ludowej, dziennikarz jest przekonany, że koniec budowy „Nord Stream-2” jest dla Kijowa jak śmierć.

„Ukraina ponosi kolosalne straty po uruchomieniu gazociągu Turkish Stream, według ekspertów to około 15% całkowitego PKB kraju. Tranzyt do Turcji, Grecji i Bułgarii całkowicie przeszedł na nowy gazociąg, ograniczając tranzyt przez Ukrainę. A od 1 kwietnia dostawy gazu do Rumunii w całości zapewnia Bułgaria za pośrednictwem Turkish Stream 2.

Jeśli kontynuacja Turkish Stream przez Bułgarię i Serbię zostanie zakończona, Gazprom przekaże tranzyt na Węgry także przez Turkish Stream 2, co oznacza kolejne 12 mld m sześc.strat tranzytu rocznie.

Dla Ukrainy bardzo ważne jest zapobieżenie budowie Nord Stream 2, który połączy Rosję z Niemcami. A tranzyt przez Ukrainę zostanie zakończony.

Wstrzymanie tranzytu dla Ukrainy to podwójny cios: pierwszy to utrata bezpieczeństwa energetycznego, drugi to niedobór w przyjmowaniu bez żadnego wysiłku znacznych dochodów walutowych.

Dziś w ramach kontraktu Kijów otrzymuje 7 mld dol. Za tranzyt gazu przez Ukrainę, i to pomimo tego, że przepływ gazu znacznie się zmniejszył.

Utrata tego dochodu może doprowadzić do upadku gospodarki. Dlatego i do tego jak wojna podżegają właśnie amerykańscy „asystenci”, popychający Zełenskiego do wojny w Donbasie z próbą wciągnięcia Rosji. Aby nie dopuścić do zakończenia budowy rury.

Zełenskiego zostało niewiele czasu, bo rurociąg jest budowany i według Rosji będzie w 2021 w 100% ukończony.

A intensyfikacja lotów amerykańskiego lotnictwa transportowego z pomocą wojskową w kierunku Ukrainy sugeruje, że Kijów podjął decyzję. Wojna jest przed nami! ”

Wczoraj do Lwowa przybył ze Stanów Zjednoczonych wojskowy samolot transportowy C-17 z pewnym ładunkiem na pokładzie.

Rosja ogranicza tranzyt gazu przez Ukrainę, Kijów zaczyna panikować i idzie w kierunku popełnienia samobójstwa.

Monaco 07.04.2021 08:57:33

@stanislav 04:08:50

Tylko tak faktycznie to mordercy prezydenci znajdują się w USA.

Dla przypomnienia mają zbrodnie wojenne na sumieniu i krew na łapach Ludności Korei, Wietnamu, Kambodży, Laosu, Libii, Tunezji, Egiptu, Afganistanu, Iraku, Syrii, Jugosławii i UKRAINY.

Monaco 07.04.2021 09:03:05

@charon 07:34:12

” Razi też pewna niekonsekwencja w sprawie stosunku do władz w Kijowie, bo sam prezydent Putin czy Pani Zacharowa wspominając o Majdanie i jego konsekwencjach potwierdzali, że doszło tam do zamachu stanu, ale…nowy prezydent – wybitnie antyrosyjski Poroszenko szybko został uznany również przez FR…
I mimo, że ten sam prezydent wysyłał bandytów do mordowania rosyjskojęzycznej ludności na Donbasie jednocześnie robiąc biznesy w samej Rosji…”

Zgadza się, że to bardzo razi i jest sprzeczne z interesami Doniecka i Ługańska. Można to tłumaczyć że Rosja w początkowym okresie konfliktu miała sile powiązania gospodarcze z Ukrainą, między innymi części sprowadzała części do pewnych rodzaju broni … .

Niestety Putin też ma problem z wewnętrznym oporem ze strony liberałów i oligarchów dla których interes Rosji i Rosjan nie jest ważny. Oni są głównym problemem i zagrożeniem dla suwerenności Rosji.

Monaco 07.04.2021 09:12:38

“■ Rosja, matko ! Zabierz Donbas do domu ! … ■”

——————–
Taka mobilizacja Rosjan na rzecz rzeczonych republik – wypuszcza powietrze z V, rosyjskoięzycznej kolumny dzieci diabła – mającej ogromny wpływ na Rosję.
Wniosek?
To od zdecydowanego stanowiska Rosjan zależy los tych republik – bo V, ichnia kolumna wykonuje rozkazy – światowego dziecka diabła.
Na koniec – nie należy zapominać, że jednak Rosja pozwoliła (lub została zmuszona) na oderwanie się Ukrainy, a potem pozwoliła na wskrzeszenie tam banderssynów.

demonkracja 07.04.2021 09:20:12

—- Brat , brata budiet ubiwać ???.

https://www.youtube.com/watch?v=s7rvNbh5Yro

ninanonimowa 07.04.2021 10:20:16

@Monaco 09:03:05

Przypominam i pozdrawiam !
Podczas przemówienia na posiedzeniu Rady do Spraw Globalnych w Chicago, 3 lutego 2015r dr George Friedman, założyciel i prezes Stratforu opisuje otwarcie, iż USA jest imperium które musi kontrolować de facto cały świat by zapewnić sobie dominację i ochronę. W europie opisuje on, iż od 100 lat USA walczyło z wszelkimi możliwymi formami bliskiej współpracy pomiędzy Niemcami i Rosją, które razem stanowią siłę mogącą zagrozić Stanom Zjednoczonym. “Podstawowy problem USA który od wieków angażował nas w I, II wojnę światową i zimną wojnę to relacje pomiędzy Niemcami i Rosją, ponieważ razem są jedyną siłą która może nam zagrozić i upewnienie się, że to nie nastąpi.” stwierdza Friedman, dodając “Dla USA zasadniczym zagrożeniem jest Niemiecki kapitał i technologia oraz naturalne zasoby Rosji i jej siła robocza jako jedyna kombinacja która od wieków piekielnie przeraża Stany Zjednoczone.”

1939-1939 07.04.2021 12:11:00

@ninanonimowa 10:20:16

————–
“—- Brat , brata budiet ubiwać ???.”
————–
Nie!
Albo banderssyny będą mordować niewinnych Rosjan, ich kobiety i dzieci aby owe banderssyny zostaną rozgniecione jak pluskwy.

demonkracja 07.04.2021 12:48:54

@Monaco 08:57:33

Ja to właściwie podaje jako przyszłe referencje, gdyby ktoś znowu coś zmyślał po blogach

Re: Ukraina jest w impasie

Nie tylko Ukraina.
Rosja tez. I Europa
I USA tez – tylko, ze USA sie impasami nie przejmuje

Ja nie wszystko rozumiem i nie jestem prorokiem, wiec nie mam zdolności przewidywania ale wcale nie pomaga dostęp do chronologii zdarzen:
(To niekoniecznie według kolejności zdarzeń – chodzi o same wydarzenia i problemy)

1.
USA uznaje Niepodległość Doniecka i Luganska (Captive Nations Resolution Public Law 86-90 July 17,1959)

17 lipca 1959 roku Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznały niepodległość Doniecka i Luganska. I PRAWNIE Amerykanie uznają te ustawę do do tej pory – juz ponad 60 lat

Mianowicie w roku 1959 w tzw. Rezolucji O Podbitych Narodach, Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznały niepodległość Doniecka i Luganska.

Public Law (prawo statutowe) 86-90 17 Lipiec 1959
Wspolne oswiadczenie:

Ta ustawa, ktora została zatwierdzona zarówno przez Senat jak i Kongres USA w 1959 roku uznaje terytorium Donbasu włącznie z terenami na ktorych znajduje sie Donieck i Lugansk a takze Zaporoze – jako Panstwo Kozackie (Cossakia – Kozacja?)

US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent ( — RT America
http://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

Ta ustawa corocznie jest potwierdzana przez każdego prezydenta USA.
I nikt jej nigdy nie odwołał.
Totez Rosja nie bardzo może ‘zaanektowac’ niezależny kraj.

2.
W 1997 roku , doradca od polityki zagranicznej USA, Obamy, ujawnił,
ze USA musi przejąć kontrole nad Ukrainą
Obama’s Former Foreign Policy Adviser Said – In 1997 – that the U.S. Had to Gain Control of Ukraine « InvestmentWatch
wazne
http://investmentwatchblog.com/obamas-former-foreign-policy-adviser-said-in-1997-that-the-u-s-had-to-gain-control-of-ukraine/

3.
Mowienie po rosyjsku ma byc zabronione w Doniecku

Speaking Russian to be illegal in Donetsk! – Fort Russ
https://www.fort-russ.com/2018/09/speaking-russian-to-be-illegal-in-donetsk/

4.
Charkow, Donieck, Lugansk, Mikolajew – domagają sie niepodległości
Breaking! South-East Ukraine on Fire: Kharkov, Donetsk, Lugansk, Nikolaev Want Independence | Futurist Trendcast
https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/08/breaking-south-east-of-ukraine-on-fire-kharkov-donetsk-lugansk-nikolaev-want-independence/

5.
Film dokumentalny Olivera Stone’a:
CIA rozpoczelo kryzys na Ukrainie:

OLIVER STONE – “CIA started UKRAINE CRISIS” – PRODUCING NEW DOCUMENTARY – YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=T_qMxdJjKz0

6.
Drugi Film dokumentalny Olivera Stone
Zamach USA na Ukrainie
US Coup in Ukraine: Oliver Stone’s Documentary | Veterans Today
http://www.veteranstoday.com/2015/01/05/us-coup-in-ukraine-oliver-stones-documentary/

7.
Polityka – Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. – Prison Planet
http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

8.
George Soros wydaje miliony dolarów na kampanie przeciwko Janukowiczowi
Ukraine undecided; George Soros “spending millions on the campaign against Mr. Yanukovych”
http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1292704/posts

9.
CO Z UKRAINY WYWIOZŁY BIAŁE CIĘŻARÓWKI? – Eugeniusz Sendecki – NEon24.pl
(Rezerwy zlota)
http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/112240,co-z-ukrainy-wywiozly-biale-ciezarowki

10.
Kolejny film dokumentalny Oliviera Stone’a:
Oliver Stone jest amerykanskim historykiem i filmowcem

Trailer for Oliver Stone’s documentary “Ukraine on Fire” – YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=gVdvp188rk4

11. (6 kwiecien,2021)

24 marca 2021, prezydent Ukrainy Władimir Zełenski podpisał wypowiedzenie wojny Rosji. W dokumencie zatytułowanym Dekret prezydencki nr 117/2021 wspierany przez USA , ukraiński przywódca zadeklarował, że oficjalną polityką Ukrainy jest odebranie Rosji Krymu

Dlaczego administracja Bidena naciska na Ukrainę do ataku na Rosję?
Global ResearchGlobal Research – Centrum Badań nad Globalizacją
https://www.globalresearch.ca/why-biden-administration-pushing-ukraine-attack-russia/5741965

12.
Ukraińskie „pchnięcie Putina” Bidena może doprowadzić do III wojny światowej – Global ResearchGlobal Research – Center for Research on Globalization
https://www.globalresearch.ca/biden-ukrainian-putin-push-may-lead-world-war-iii/5741527?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

13.
Kijów przewodzi nowej eskalacji przemocy w Donbasie i na Krymie – Global ResearchGlobal Research – Center for Research on Globalization
https://www.globalresearch.ca/kiev-leads-new-escalation-violence-donbass-crimea/5741904?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

14. Prowokacja USA-NATO na Ukrainie w celu zatrzymania rosyjskiego rurociągu Nord Stream 2 – Global Research Global Research – Centrum Badań nad Globalizacją
https://www.globalresearch.ca/us-nato-provocation-ukraine-stop-russian-pipeline/5741878?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

Tiamat 07.04.2021 14:36:59

Reakcja na mord 5 letniego dziecka.

Poseł Dumy, koordynator Komitetu Integracji Rosja-Donbas Andrei Kozenko wezwał do zbadania wszystkich przypadków zabójstw ludności cywilnej w Donbasie.

„Dziś nacjonalistyczne władze Ukrainy dążą nie tylko do systematycznego niszczenia mieszkańców Donbasu. Zintensyfikowali agresję militarną, nie licząc się z niczym ani z nikim.

Tak zwany prezydent Ukrainy zmienił się z błazna aktora w kolejnego cynicznego mordercę, zabójcę.

2 kwietnia w wyniku całkowicie nieludzkiego zamachu terrorystycznego zginęło pięcioletnie dziecko spacerujące z babcią po dziedzińcu swojego domu we wsi Aleksandrowskoje w DRL z drona, który zrzucił bombę na bezbronnego chłopca i jego babcię.

Kijowskie „władze” kryminalne milczą, oczywiście, szybko opracowując „podręcznik”, w jaki sposób zrzucić całą winę na DRL razem z Rosją. Ale fakty to fakty.

W czasie konfliktu zbrojnego w wyniku działań wojennych na terenie Donieckiej Republiki Ludowej zginęło 4970 osób, w tym 93 dzieci❗.

W wyniku ostrzału z Ukrainy ponad 7800 osób odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości.❗

W tym samym okresie w Ługańskiej Republice Ludowej oficjalnie ustalono fakt śmierci 1285 cywilów, w tym 34 dzieci.❗

Rannych zostało 2058 osób, w tym 87 dzieci.❗

Liczby te są bardzo zaniżone. To są ofiary, które udało nam się zidentyfikować. A ile jest naturalnych grobów w Donbasie ⁉❗

Leonardo da Vinci 07.04.2021 14:48:41

@Oświat 12:22:35

Tutaj dotyka pan istoty sprawy. Jedynie gadanie Putina robiło jeszcze wrażenie ( i to też nie na wszystkich, bo zapewne nie na tych najlepiej znających realia) w lutym 2007 r. . w trakcie jego wystąpienia w Monachium. Mniej więcej od 2015 roku nie robi to wrażenia na nikim poważnym tak na Zachodzie, jak i na Wschodzie ( także wśród narodowych elit rosyjskich). Wrażenie może jeszcze robić na ludziach typu tutejszy @ikulalibal lub @ Franek Ganek.

Istoty sprawy dotyka m.in. Władimir Liepiechin ( uważnie wysłuchać szczególnie od ok. 44 minuty )

https://dentv.ru/programs/politika/novaya-strategiya-zapada-nachalsya-finalnyy-etap-globalizatsii-v-lepehin-i-shishkin.html

https://www.youtube.com/watch?v=oTn9SRjq8rI&t=3485s

stanislav 07.04.2021 14:52:20

Autor

Można było tysięcy ludzkich ofiar uniknąc gdyby Putin wysłał na pomoc regularną armię i Rosja uznał te republiki za niepodległe.

Zresztą zaraz po dokonanym w Kijowie przez bandersukichsynów puczu Duma dała Putinowi zielone światło do interwencji na Ukrsinie ale po paru dniach tą możliwość Duma mu odebrała.

S ten zaczął swoje gadania o zachodnich partniorach i efektem tego gadania były ofiary idące w tysięcy zabitych i jeszcze więcej rannych oraz ciągle nowe sankcje i uzbrajanie upa padliny w nowoczesną broń.

Próbuje to zrozumieć, że oligarchom było to nie na korzyść gdyby Rosja interweniowała zbrojne gdyż ta banda oligarchicznych złodziei ma w USA i w UE miliardy dolarów zagrabione Rosji i ogromne depozyty, posiadłości w Londynie, na Majorce czy nawet w USA.

Putin niestety musi się liczyć, że 5 kolumna składa się z multimiliarderów w Rosji.
Leonardo da Vinci 07.04.2021 15:09:11

@stanislav 14:52:20

https://m.youtube.com/watch?time_continue=55&v=azEkroik-ZI&feature=emb_logo

Źle się dzieje.

Leonardo da Vinci 07.04.2021 15:18:14

@Tiamat 14:36:59

Po przejrzeniu tych wszystkich linków i przeczytaniu treści.

Krótko mówiąc żeby tych szatanów w białym domu nareszcie szlag trafił. ❗

Leonardo da Vinci 07.04.2021 15:22:14

@Leonardo da Vinci 15:09:11

re:
Putin musi sie liczyc z V -ta kolumna.(?)

Ja pamietam, ze bardzo namawiano Putina, czy w ogole Rosje do spacyfikowania Kijowa bo ktos obwiescil, ze zajecie Kijowa zabraloby Rosji 2 dni.
Pewnie to prawda, ale Putin wtedy powiedzial, ze nie bedzie bombardowac Kijowa bo tam sa kobiety i dzieci. i dla tego samego powodu nie odlaczy dostaw gazu .
Jest bardzo łatwo rozpocząć zbrojny konflikt ale jak to widać na przykładzie USA- bardzo trudno zakończyć.

Nie chcę sie wymądrzać na temat strategii wojennych, bo nie jestem specjalistka ale Rosje sie oskarza o to, czego nie zrobiła i zawsze jest strach, ze NATO znajdzie pretekst do calkowitego zniszczenia Ukrainy i nie tylko Kijowa.
Chodzi mi o to, ze w przypadku rozpoczęcia dzialan wojennych, państwa NATO znajda pretekst, zeby wymordowac jak najwiecej ludzi i potem zwalać na Putina.

Panu Bidenowi nie przez przypadek zadano pytanie czy Putin jest zabójcą.
Przywódca USA w pampersach chętnie potwierdził, i byłyby to historyczne i prorocze slowa.

Ja rozumiem tak:
Jak do tej pory, to antyrosyjska propaganda działa bardzo skutecznie:
Nikt nie ma pretensji o bombardowanie Prisztiny i wymordowanie tysięcy dzieci serbskich bronia nuklearna.
I nikt nie ma pretensji o zbrojne odebranie Serbom Kosowa.
I nikogo nie obchodzi odradzajacy sie Krym i spokoj na Krymie.
Wazne, ze to Putin zagrabil polwysep Ukrainie. I do tego opowiadaja, ze zbrojnie.
Jest nieprawdopodobną tragedią zbombardowanych rodzin w Donbasie.

Tymczasem, za tragedie mieszkańców Donbasu oskarzaja nie tylko łobuzy NATO-wskie ale i przeciwnicy NATO , ze Rosja nie interweniuje. Obojętne, co Rosja robi – zawsze jest wina Putina.

Za ludobojstwo na Donbasie odpowiadaja wyłącznie Stany Zjednoczone, ktore SAME sie do tego przyznają.
Przeciez pani Nulan otwarcie i publicznie powiedziala, ze nie po to USA wydalo 5 miliardow dolarow na majdan, zeby sie rewolucja nie powiodla.
Czy ktos ja za to publicznie obil?

O Assanga sie nikt nie martwi – natomiast caly swiat wypłakuje losy biednego Nawalnego.
Jest okropnie żal tych rodzin na Donbasie.
Ale nie Rosja opowiada za te wojnę.

A każda wojskowa interwencja Rosji , nie tylko może pogorszyć sytuacje, ale z pewnością może spowodować eskalacje konfliktu i cala ludność wyginie pod bombami z obu stron.

Tiamat 07.04.2021 16:09:59

@Tiamat 16:09:59

Wielkim błędem i nieporozumieniem z Pani strony uważanie że ja obciążam Putina czy całą Rosję za zbrodnie które popełnia USA i NATO na Bliskim Wschodzie czy w Jugosławii i na Ukrainie.

To jest kompletnie niedopuszczalne.

Niestety ja tylko przypominam że istnieją okoliczności które Putin nie wykorzystał gdyż tuż po obalenia Janukowicza ukraińska armia była w chaosie i Rosja mogła wówczas dokonać punktowego ataku na siedzibę banderowskiego reżimu oraz sparaliżować wszelkie bazy armii ukraińskiej tak jak to zrobiła w Gruzji.

W Gruzji armia rosyjska pozbawiła Gruzinów lotnisk, samolotów okrętów i zaplecza bombardując nie ludność cywilną a dokładnie jednostki wojskowe.

Było dużo krzyku ze strony bandytów na Zachodzie i na tym się skonczyło.

A uderzenie punktowe na banderowską juntę i jej bazy pozbawiło by ich podstaw do istnienia i nazistowskiego terroru w calym kraju .

No cóż, stało się tak jak się stało, mam nadzieję, ze tym razem gdy dojdzie do totalnego ataku bander skuv synów na DRL / ŁRL to Rosja zlikwiduje punktowo bader nazi reżim i nie będzie oglądała się na zachodnich partniorów tylko potraktuje ich jako ewidentnych śmiertelnych wrogów ❗

Ja powyżej w jednym z komentarzy podałem dane ile w ciągu tych 6 lat wojny w Donbasie jest z powodu kijowskiej junty zwyrodnialców agresji ofiar ludności cywilnej w tym są kobiety i dzieci i starcy.

A przy niekończącej się banderowskiej hołoty agresji, pytam ile jeszcze ma zostać zsmordowanych ludzi by w końcu został obalony wrzód i gangrena z siedzibą w Kijowie, która terroryzuje całą Ukrainę

Leonardo da Vinci 07.04.2021 17:29:15

@Tiamat 16:09:59

Z wcześniej napisanego komentarza.

“W czasie konfliktu zbrojnego w wyniku działań wojennych na terenie Donieckiej Republiki Ludowej zginęło 4970 osób, w tym 93 dzieci❗.

W wyniku ostrzału z Ukrainy ponad 7800 osób odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości.❗

W tym samym okresie w Ługańskiej Republice Ludowej oficjalnie ustalono fakt śmierci 1285 cywilów, w tym 34 dzieci.❗

Rannych zostało 2058 osób, w tym 87 dzieci.❗

Liczby te są bardzo zaniżone. To są ofiary, które udało nam się zidentyfikować. A ile jest naturalnych grobów w Donbasie ⁉❗”

Tą zbrodnią obciążony jest banderowski reżim w Kijowie i Zachód na czele z USA. Wśród tych bezbronnych cywilów są kobiety i dzieci.

Leonardo da Vinci 07.04.2021 17:34:41

Dzisiaj, głowa DNR Danis Puszylin oświadczył

że w razie ataku ukraińskiej armii donieckie opołczenie nie zatrzyma się w granicach republiki.Oświadczył też że na taką okoliczność zostaną zwerbowani kolejni wolontariusze.
https://iz.ru/1147846/2021-04-07/glava-dnr-rasskazal-o-posledstviiakh-v-sluchae-nastupleniia-ukrainy

Tłumaczę dla tych którzy nie potrafią czytać (między wierszami): Denis Puszylin oświadczył że jeśli banderowcy zaatakują to opołczeńcy pogonią ich do samego Kijowa a być może Lwowa. Znajdą się na to siły. Tak w ludziach jak i sprzęcie.

ikulalibal 07.04.2021 17:45:57

@stanislav 17:20:09

To nie ja.
To media utożsamiają Rosje tylko i wyłącznie z Putinem.
I gdy chodzi na przykład o awantury ukraińskie – to praktycznie niewiele się można dowiedzieć o innych Rosjanach: to Putin wprowadził wojska do Donbasu, to Putin uratował Janukowicza, , to Putin jest zabójca, Putin otruł Nawalnego, Skripali i Putin napadł na Ukrainę, zaanektował Krym.. Putin jest dyktatorem…itp
Pan nie czyta gazet ani nie ogada TV?
Wiec w dyskusji o Kijowie nikt nie wspomniał Szojgu, ani Pieskow czy jakiegokolwiek przedstawiciela Dumy.
To przecież Putin jest odpowiedzialny za Krym, Donbas, a nawet za Minskie porozumienia.

Tiamat 07.04.2021 17:46:54

@Tiamat 16:09:59

“Panu Bidenowi nie przez przypadek zadano pytanie czy Putin jest zabójcą.
Przywódca USA w pampersach chętnie potwierdził, i byłyby to historyczne i prorocze slowa.”

Opinia na temat Putina tego pastucha i ograniczonego typa Bidena czy innego krowiego pastucha nie ma dla milionów ludzi żadnego znaczenia , ponieważ ludzie mający zdrowy rozum doskonale wiedzą że każdy ale to każdy amerykański prezydent jest mordercą gdyż żaden kraj na świecie nie popełnił tylu zbrodni jak właśnie USA.

Nie chce mi się tu wyliczać wszystkie kraje okupowane, zniszczone i ograbione przez USA.

Wystarczy doprecyzować że każdy yankieesky prezydent ma ręce zbroczone ludzką krwią i to ludzi którzy żyli tysiące kilometrów od granic szatanów ameriki i siedziby zakrwawionego “białego” domu w Waszyngtonie.

Leonardo da Vinci 07.04.2021 17:51:18

Ciekawy opis zelenskiego.

https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2021040714091644-zelenskiego-do-przodu-ucieczka-sputnik/

Prawdziwa analiza na stronie “Sputnik”.

” warto przypomnieć, czym różnił się Zełenski-kandydat od Zełenskiego-prezydenta. Obecny „pierwszy obywatel Ukrainy” o swoje stanowisko się ubiegał, unikał wojennej retoryki oraz starał się pokazać jako osoba zdolna do reintegracji społeczeństwa, jednocześnie nie rezygnując z „europejskiego marzenia” sporej części Ukraińców. Prawdopodobnie to pozwoliło mu się skutecznie odróżnić od agresywnego Poroszenki, który krzyczał „armaty zamiast masła”, samemu będąc czekoladowym oligarchą. “

i to.

” Znaleźć wroga

Poszukiwanie wroga publicznego to oczywiście stary sposób, by ratować władzę przed spadkiem notowań, ale też i w warunkach ukraińskich jest to obecnie łatwiejsze niż w krajach, gdzie zagrożenie wojną jest trudne do wyobrażenia. I tak zrobił Zełenski i jego patroni.

Ponieważ opowiadająca się za ukraińsko-rosyjskim pojednaniem opozycja zaczęła przewodzić w sondażach, to ona została uznana za „wroga nr 1”, a prezydent postanowił… ocenzurować przychylne jej środki masowego przekazu. Krok oryginalny, choć mógłby się wydać kontrowersyjny dla „przyjaciół Ukrainy” z Zachodu, skoro dzieje się to w tym samym momencie, gdy w Polsce czy na Węgrzech walczy się o tzw. wolne media.”

Następnie.

” Taki krok potrzebuje jednak głębszego uzasadnienia. Jak bowiem powiedzieć ludziom, którzy jeszcze niedawno mogli głosować na Zełenskiego, że od dziś nie mogą oglądać swoich ulubionych kanałów? Trzeba im uzasadnić, że to one stanowią zagrożenie, a ich widzowie to ofiary tegoż.

Europa już od paru lat próbuje inżynierii społecznej, by przekonać narody tego kontynentu, iż masowa informacja to przede wszystkim broń, a media (oczywiście tylko rosyjskie) mogą być niebezpieczne. W Polsce zostało to już wypróbowane, o czym najlepiej świadczą sprawy dziennikarzy Swiridowa i Reszetniowa, ale i sposób, w jaki atakuje się Sputnika, któremu odmawia się prawa do udziału w debacie publicznej.”

Leonardo da Vinci 07.04.2021 18:17:03

@ikulalibal 17:45:57

Tu chodzi o odzyskanie całego terytorium obwodu donieckiego i ługańskiego, które to jest częściowo okupowane przez ukraińskie siły zbrojne znajdujące się w granicach obu republik. Nie będzie jazdy do Kijowa.

charon 07.04.2021 22:07:18

WPS

Sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew powiedział Kommiersantowi, że Moskwa nie ma planów otwartej interwencji w konflikcie w Donbasie.
„Nie nosimy w sobie takich planów, nie. Ale uważnie obserwujemy sytuację. W oparciu o jej rozwój zostaną podjęte konkretne działania ”- odpowiedział na pytanie, czy Rosja ma„ czerwone linie ”, po przekroczeniu których jest gotowa otwarcie interweniować w konflikcie na Ukrainie.
Zdaniem Nikołaja Patruszewa obecne pogorszenie sytuacji w Donbasie jest „konsekwencją poważnych problemów wewnętrznych na Ukrainie, od których władze (ukraińskie – Kommiersant) próbują w ten sposób odwrócić od nich uwagę”.

„Rozwiązują swoje problemy kosztem Donbasu, podczas gdy kapitał z kraju od dawna płynie za granicę, gospodarkę wciąż podtrzymują tylko obciążające pożyczki zagraniczne, z powodu których rośnie dług i te resztki przemysłu, które udało się utrzymać na powierzchni, Kijów sprzedaje obcokrajowcom, jak mówią teraz, po demokratycznych cenach. Nawet słynna ukraiński czarnoziem i las są wywożone za granicę pociągami, pozbawiając kraj również tego atutu. A w zamian – tylko te same ciasteczka, które Amerykanie rozdali na Majdanie ”- powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Kommiersantowi.

za: https://news.mail.ru/politics/45863672/?frommail=1 ( tłum. własne – P.Z.)

stanislav 08.04.2021 00:29:24

@ikulalibal 17:45:57

@ikulakibal, nieszczęsny człowieku, bez sił zbrojnych Rosji ” armie donieckie” nie mają ukraińską armią żadnych szans. Opamiętaj się w swoich fantazjach i dezinformacji ” prawicowcu” :)))

stanislav 08.04.2021 00:35:03

@ikulalibal 01:11:43

” Armie ” LNR + DNR przeciw Ukrainie bez pomocy Rosji, to oczywista klęska i niepotrzebne ofiary. Tak, że pana geny na niewiele się zdają -nieszczęsny, bajdurzący człowieku.

stanislav 08.04.2021 02:46:34

@Leonardo da Vinci 17:29:15

Re:
Wielkim błędem i nieporozumieniem z Pani strony uważanie że ja obciążam Putina czy całą Rosję za zbrodnie które popełnia USA i NATO na Bliskim Wschodzie czy w Jugosławii i na Ukrainie.

To jest kompletnie niedopuszczalne. “

Widać zaszło jakieś nieporozumienie.
Podałam tylko swój punkt widzenia – bo sama nie wiem do końca, (dlatego użyłam znaku zapytania) – ale wcale nawet nie próbowałam pana obrazic.

Napisałam wyraznie: “Oskarża sie Putina …” bo to jest prawda i takie panuje powszechne przekonane w mediach – wcale tego nie przypisalam panu, wiec proszę laskawie przeczytac moj wpis jeszcze raz.

Na ogół, jeśli się z kimś nie zgadzam, to najpierw cytuje odpowiedni fragment czyjejs wypowiedzi.
Przykro mi z powodu tego niepoerozumienia.

Napisałam wyraźnie:
“Czy Putin musi sie liczyć z V-a kolumna” – (podałam znak zapytania) i to jest tez powszechna opinia, bo nie jest żadną tajemnicą , ze zarówno w Moskwie jak i w Petersburgu BBC zainplantowało wiele koni trojańskich.

Na ile Putin musi sie z nimi liczyc albo ich lekceważyć – zawsze będzie sprawa dyskusyjną – i nie ma sie o co obrażać..
I nie przypominam sobie, żebym wspomniała Bliski Wschód.

I błagam, prosze sie nie obrazic, ze przypomne: dyskutujemy decyzje samego Putina.

I gdy chodzi o Putina, to akurat nie miał a nic wspólnego z Gruzją.
Panuje powszechna opinia, ze Putin odpowiada za interwencje militarna w Gruzji…
Putin był na olimpiadzie w Pekinie i to Miedwiediew , który był wtedy prezydentem, kazał wprowadzić armie do Gruzji i ….”użyć wszystkich sil’.
Putin był wtedy premierem a Miedwiediew prezydentem.

Nam wszystkim może pamięć nie dopisać i po to sa blogi, żeby wymieniać informacje i opinie.

A ja przyznaję , ze po tym co sie stało w Jugoslawii, mam wyjątkowe uczulenie na różne panujące ‘powszechne opinie’.

Totalna dezinformacja i tzw. powszechna opinia na temat Serbów doprowadzila do całkowitego zniszczenia Jugoslawii – suwerennego, bogatego i jednego z najlepszych państw w Europie.

A jesli nieporozumienie nastąpiło z powodu moich niedociagniec w języku polskim – to bardzo przepraszam. Moją intencja nie byla żadna osobista obraza bo przeciez użyłam formy bezosobowej..
A wymiana opinii i informacji jest podstawa blogów.

Pozdrawiam

Tiamat 08.04.2021 03:45:21

@stanislav 02:46:34

// ” Armie ” LNR + DNR przeciw Ukrainie bez pomocy Rosji, to oczywista klęska i niepotrzebne ofiary. Tak, że pana geny na niewiele się zdają -nieszczęsny, bajdurzący człowieku. //

Z dwojga złego jeśli już mieć do czynienie z łajdakiem to lepiej z łajdakiem inteligentnym niż z łajdakiem przymułem. Bo o ile ten pierwszy tylko irytuje, to ten drugi irytuje jednocześnie wzbudzając litość. Nieznośna sytuacja.
Nie wiem jak jeszcze panu pomóc zrozumieć treść zawartą miedzy wierszami wypowiedzi Puszylina.
Ale jeszcze popróbuję terapii szokowej. Czegoś w rodzaju uderzenia obuchem siekiery w potylice.
Inteligentny łajdak. Zagorzały zwolennik liberalnych rządów Jelcyna, trzecia ręka Bieriezowskiego, swego czasu zwany “medialnym killerem”,oranżowy majdaniarz, rusofob, tak jak @ stanislav nienawidzący Putina, od 2019 r bezterminowo przebywający w Piekle – Siergiej Dorienko.
Ten to już latem 2014 doskonale wiedział o co chodzi i bezbłędnie odczytywał nawet najsubtelniejsze znaki. A pan nawet teraz niczego nie rozumie. Teraz czyli po 6 latach i po moich wczorajszo-dzisiejszych łopatologicznych wykładach.
https://www.youtube.com/watch?v=DDKvsXYGAm4

ikulalibal 08.04.2021 09:22:43

@Tiamat 03:45:21

Dzień dobry ☺

Faktycznie, można coś nie doczytać lub błędnie zinterpretować.

☺ Mea culpa ☺

Więc wszystko jest już wyjaśnione a każdy człowiek widzi ten sam obraz na swój sposób i nie dotyczy to tylko malarstwa ☺☺☺

Mamy w kwestii Jugosławii podobne a nawet identyczne opinie.

Leonardo da Vinci 08.04.2021 11:24:39

@Leonardo da Vinci 11:24:39

Mamy bardzo podobne opinie – w bardzo wielu sprawach.
Ja nie zaglądam do blogów, z którymi sie nie zgadzam i bardzo sobie cenie
i Pana blog i Monaco i Alfaxa, ze nie wspomne p. Białasa.

Poza tym, ja sie tez wiele uczę, wiec szkoda mi czasu na blogi, z których nie mam żadnego, osobistego pożytku.

Nie ma o co kruszyć kopii bo czasem możemy sie różnić w szczegółach;
W spojrzeniu na swiat i ocenie zdarzeń reprezentujemy te same wartosci – i to bardzo sobie cenię .
Tiamat 08.04.2021 15:33:30

@Repsol 00:28:57

https://novorosinform.org/855112

Tylko ostateczność w Donbasie spowoduje reakcję Kremla w postaci interwencji wojskowej.

charon 08.04.2021 20:05:35

Opublikowano za: https://alfax-2020.neon24.pl/post/161161,rosja-w-obronie-donbasu

Wypowiedz się