Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.

Plany szaleńców. W chorych głowach chore plany. Rand Corp szczyci się tym, że przyczynił się do opracowania długoterminowej strategii, która umożliwiła Stanom Zjednoczonym zwycięstwo w zimnej wojnie,

Plany zniszczenia Rosji opracowywane są dla potrzeb przestępczego reżimu w USA   
I KTO TU JEST AGRESOREM i ZAGROŻENIEM dla POKOJU NA ŚWIECIE ? !!! .

 Plany szaleńców rodem z siedliska szatana, zła rodem z USA.

Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA NATO.

Zmuś przeciwnika do wytrącenia go z równowagi, a następnie zniszcz go. To nie jest opis gry w judo, ale plan przeciwko Rosji opracowany przez Rand Corporation, najbardziej wpływowy think tank w USA. Zatrudniając tysiące ekspertów, Rand przedstawia się jako najbardziej wiarygodne na świecie źródło informacji wywiadowczych i analiz politycznych dla przywódców Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników.

Rand Corp szczyci się tym, że przyczynił się do opracowania długoterminowej strategii, która umożliwiła Stanom Zjednoczonym zwycięstwo w zimnej wojnie, zmuszając Związek Radziecki do konsumowania własnych zasobów ekonomicznych w strategicznej konfrontacji. To właśnie ten model był inspiracją dla nowego planu Overextending and Unbalancing Russia,

Według ich analityków Rosja pozostaje potężnym przeciwnikiem Stanów Zjednoczonych w niektórych podstawowych sektorach.

Aby poradzić sobie z tą opozycją, Stany Zjednoczone i ich sojusznicy będą musieli obrać wspólną długoterminową strategię, która wykorzystuje słabości Rosji. Tak więc Rand analizuje różne sposoby niszczenia Rosji, wskazując dla każdego z nich prawdopodobieństwo sukcesu, korzyści, koszty i ryzyko dla USA.

Odrzucenie OPEC + przez Rosję było wynikiem zimnych obliczeń geostrategicznych.

Analitycy Rand szacują, że największą wrażliwością Rosji jest jej gospodarka ze względu na jej duże uzależnienie od eksportu ropy i gazu. Dochody z tego eksportu można zmniejszyć poprzez zaostrzenie sankcji i zwiększenie eksportu energii ze Stanów Zjednoczonych. Celem jest zobowiązanie Europy do ograniczenia importu rosyjskiego gazu ziemnego i zastąpienia go skroplonym gazem ziemnym transportowanym drogą morską z innych krajów.

Innym sposobem destabilizacji rosyjskiej gospodarki w dłuższej perspektywie jest zachęcanie do emigracji wykwalifikowanej kadry, w szczególności młodych Rosjan z wysokim poziomem wykształcenia.

W sferze ideologicznej i informacyjnej należałoby zachęcać do wewnętrznej kontestacji i jednocześnie podważać zewnętrzny wizerunek Rosji, wykluczając ją z międzynarodowych forów i bojkotując międzynarodowe imprezy sportowe, które organizuje.

W sektorze geopolitycznym uzbrojenie Ukrainy umożliwiłoby USA wykorzystanie centralnego punktu zewnętrznej słabości Rosji, ale należałoby to dokładnie obliczyć, aby utrzymać Rosję pod presją bez popadania w poważny konflikt, który wygrałaby Rosja.

W sektorze wojskowym Stany Zjednoczone mogłyby odnieść duże korzyści, przy niskich kosztach i ryzyku, zwiększając liczebność wojsk lądowych państw NATO pełniących funkcję antyrosyjską.

Stany Zjednoczone mogą cieszyć się dużym prawdopodobieństwem sukcesu i dużymi korzyściami przy umiarkowanym ryzyku, zwłaszcza inwestując głównie w bombowce strategiczne i pociski dalekiego zasięgu skierowane przeciwko Rosji.

Wyjście z traktatu INF i rozmieszczenie w Europie nowych pocisków jądrowych średniego zasięgu skierowanych na Rosję prowadziłoby do dużego prawdopodobieństwa sukcesu, ale wiązałoby się również z dużym ryzykiem.

Kalibrując każdą opcję w celu uzyskania pożądanego efektu – podsumowują analitycy Rand –

Rosja zapłaciłaby w konfrontacji najwyższą cenę, ale USA musiałyby też zainwestować ogromne zasoby, które nie byłyby już dostępne dla innych celów. Jest to również wcześniejsze ostrzeżenie przed zbliżającym się znacznym wzrostem wydatków wojskowych USA / NATO ze szkodą dla budżetów socjalnych.

To jest przyszłość, którą planuje dla nas Rand Corporation, najbardziej wpływowy think tank z Deep State – innymi słowy podziemne centrum realnej władzy opanowane przez oligarchie gospodarcze, finansowe i militarne – które determinuje strategiczne wybory. nie tylko z USA, ale z całego świata zachodniego.

„Opcje” wyznaczone przez plan są w rzeczywistości tylko wariantami tej samej strategii wojennej, za którą cenę w postaci ofiar i ryzyka płacimy wszyscy.

Opublikowano za: http://niepodległy.pl/708/komu-potrzebny-jest-gorski-karabach/

Wypowiedz się