Donbass i Rosja. Integracja z Rosją

Prezentujemy przekrojowy artykuł o sytuacji na Ukrainie i zbliżającym się jej rozpadzie oraz jeszcze bardziej interesujące komentarze, ze szczególnym uwzględnieniem komentarzy Oskara. Jego komentarz – prognoza rozwoju sytuacji w świecie, wbrew komentatorom uważamy za całkiem realistyczny, a nie marzycielski.

Wielokrotne próby wywołania III wojny światowej przez satanistycznych globalistów, w tym syjonistów, za pomocą  ataków  pod „fałszywą flagą”, nie przynoszą upragnionych skutków, tak jak wywołane I i II wojny światowe. Obecnie wszystkie wywiady świata, lub ich części reprezentujące interesy własnych państw, są świadome tych dążeń i wywoływanych fałszywych flag, co powoduje ich zacieśniającą się współpracę przeciwko tym siłom, głównie Mossadowi. Opisał to m.in. renomowany pisarz irlandzki Gordon Tomas w książce pt. „Szpiedzy Gideona. Tajna historia Mossadu”. Mossad nie jest w istocie wywiadem izraelskim, lecz stworzonym i kierowanym przez międzynarodową finansjerę z Rothschildami na czele. Izrael jest  przykrywką i operacyjnym centrum zarządzania, patrz m.in. link: Bibi Netanjahu jest szefem operacyjnym Chazarskiej Mafii

W dniu 30 maja 2019 r na konferencji prasowej najważniejszy generał amerykański Józef Dunford, Szef ( odszedł we wrześniu ze stanowiska po zakończeniu kadencji) połączonych szefów sztabów armii USA zapytany jak zareaguje na „fałszywą flagę” wobec Iranu, dał do zrozumienia, że sami takiej nie stworzą, jeśli będą „fałszywe flagi” to będzie wiedział kto jest ich autorem i na pewno nie zareagują, aby wywołać pełnoskalową wojnę.  

Obecny atak koronavirusem na Chiny jest porównywalny do zamachu na wieże w Nowym Jorku 11.09.2001 r., ale miał m.in. na celu wywołanie wojny USA z Chinami. Ten kolejny atak, a zapewne będą następne próby, doprowadzi nieuchronnie do konieczności rozprawy Narodów Świata z tymi, którzy te wojny i inne działania niszczycielskie wywołują lub prowokują, w celu zmniejszenia populacji na Ziemi do 10 %. Jest to tylko kwestia czasu, sądzimy, że kilku lat.

Redakcja KIP

Donbass i Rosja.  Integracja z Rosją

Aktualna sytuacja w DONBASIE. Donbass i Rosja. Całkowita integracja Donbassu z Federacją Rosyjską

Konflikt w Donbasie można rozwiązać w tym roku. Ale nie na korzyść Ukrainy.

Moskwa skrytykowała UE za wrogie działania przeciwko mieszkańcom Donbasu.

Kijów najpierw podpisuje umowy z Mińska, gwarantujące DRL i LRL specjalny status, amnestię,zniesienie blokady, prawo do języka rosyjskiego a następnie sabotuje ich wdrożenie.

Ukraiński politolog i ekspert wojskowy Jurij Dudkin uważa, że ​​do końca roku konflikt między stronami zostanie rozwiązany, ale nie na korzyść państwa ukraińskiego.

Mówił o tym w wywiadzie dla dziennikarzy na kanale New One.

„Musimy jasno powiedzieć sobie i mieć na uwadze w przeciwieństwie do ukraińskich władz że w oczach mieszkańców Donbassu reżim w Kijowie jest nielegalny ponieważ składa się z ludzi którzy przemocą obalili rząd i prezydenta Janukowycza. Oraz musimy mieć szczególnie na uwadze to czego chce Donbass. Donbass chce jednego !

Po pierwsze: potępienia zamachu stanu. Ściganie osób, które rozpoczęły i wydały rozkazy dotyczące wprowadzenia stanu wojennego we wschodniej Ukrainie i wprowadzenia tam regularnych ukraińskich wojsk oraz ukarania zbrodniarzy wojennych w szeregach ukraińskiej armii jak i w bandyckich formacjach typu Azov, Ajdar itp..

Po drugie. Tego właśnie chce Donbass – zmiany w konstytucji, w której nowy system ukraiński zostanie zrewidowany, ponieważ jest w brew woli narodu i narzucony siłą i sponsorowany przez zachodnie kraje na czele z USA.

W obecnym systemie państwowym z kuratorami w Waszyngtonie i w Europie, Donbass nigdy nie wróci do kręgu Ukrainy. Zostało to już powiedziane dziesiątki razy.

Ziemie południowo-wschodniej Ukrainy są to ziemie odebrane Rosji przez dyktatorów jak Stalin i Chruszczow. Dla obserwatorów trwającego od 6 lat konfliktu jest już wszystko jasne, że mieszkańcy  Donbasu dokładnie określili swoje stanowisko. Miliony mieszkańców Donbassu nie godzą się żyć w państwie zdominowanym przez spadkobierców bandery i ludzi którzy dokonali zbrojnej napaści na Donbass mordując mieszkańców i niszcząc ich domy, szpitale, szkoly. Także jest to oczywiste, że do końca tego roku zostanie ten konflikt rozwiązany. Ale nie będzie to  na korzyść Ukrainy jako państwa ” powiedział ukraiński ekspert.

Pomimo oświadczeń ukraińskiego prezydenta Zelenskiego podczas lunchu w Monachium, że „ zakończył wojnę ”, nadal Ukraińcy strzelają na frontach Donbasu w ŁRL i DRL. Są zabici i ranni. Są też zniszczenia domów i infrastruktury.

Żadna ze stron nie jest w stanie przewidzieć, kiedy ta krwawa wojna się skończy, ale czas działa niekorzystnie właśnie dla Ukrainy.

Te dwie republiki po 6 latach trwania konfliktu spowodowanego ciągłym ostrzeliwaniem przez ukraińskich zbrodniarzy wojennych, miast i mieszkańców Donbassu całkowicie zniechęciło ludzi w Donbassie do powrotu w granice banderowskiej Ukrainy.

W ciągu 5 a 6 lat nastąpiła silna integracja Donbassu z Federacją Rosyjską. Mieszkańcy Donbasu wiedzą że czasowo okupywana przez wojska ukraińskie część Donbasu zostanie im zwrócona a w przyszłości cały bez wyjątku południowy wschód Ukrainy wejdzie w skład Federacji Rosyjskiej.

Ponieważ większość ludności zamieszkującej te tereny, są to Rosjanie.

Przyszłość Ukrainy.

WYBRANE KOMENTARZE

Ukraina została sztucznie utworzona.

Tak dyktatorzy z niczego (kosztem innych terenów)
utworzyli Ukraińską Republikę Radziecką.

A więc nie utworzono Ukrainy jako państwa !!!

Monaco 25.02.2020 04:45:09

Tak – banderland stał się nieprzewidzianym problemem dla dzieci Złego wywijających ludzkością – jak ten pies co to zwykle wywija – przysłowiowym flakiem. Nie przewidziały tego V kolumny Złego wywijające i USrahellem. Odwaga i męstwo tych ludzi z rzeczonych republik – zaszachowała V kolumny dzieci Złego i w Rosji i za wielka wodą Mamy typowy klincz. Rosji nie wypada odciąć się od walczących republik a USrahellowi nie wypada utopić tych republik we krwi – zmiatając je z powierzchni Ziemi.
Wniosek?
Projekt pt. banderland – do poprawki! Jaki przybierze kształt nowy projekt – trudno obecnie przewidzieć – jednak jedno wiemy na pewno – mianowicie światowy, czarci pomiot nigdy nie odpuszcza w przerabianiu ludzkości na szatańskie odchody – w tym zwłaszcza Słowian.

demonkracja 25.02.2020 08:44:27

Autor

Niech utworzą z tych dwóch republik niepodległe państwo i po ptakach. USA mogło powołać do życia Kosowo, to i Ruscy mogą powołać Wschodnią Ukrainę. Ciekawe czy Polacy poprą to tak jak poparli utworzenie Kosowa.

marek500 25.02.2020 09:36:01

Donbas i Rosja?

Może być bo przecież Donbas to Rosja.
Mnie zaś niepokoi to, że coraz częściej podkreśla się ” inność” ,” cywilizacyjną obcość” Zachodniej Ukrainy. Póki mówiło się o tym w rosyjskich mediach, było pół biedy, ale teraz zaczyna się o tym mówić i w ukraińskich mediach. Choćby przy okazji ostatnich wydarzeń haniebnie u nas przemilczanych, choć cały świat miał ubaw (a może przezywał grozę) z tego co się działo. Otóż z chińskiego Wuhan ewakuowano 70 obywateli ukraińskich. Wszyscy przeszli w Chinach kwarantanne i okazali się zupełnie zdrowi. Wiozący ich samolot wykonał nad lotniskiem 36 okrążeń zanim dostał pozwolenie na lądowanie. Decyzją władz sanitarnych załadowano pasażerów do autobusu i udano się na Zachodnią Ukrainę, aby umieścić ludzi w wypoczynkowych pensjonatach w celu odbycia 14-dniowej kwarantanny.
I wtedy zaczęły się dziać rzeczy, których w Europie nie widziano już od setek lat. Na całej trasie wychodzili rozwścieczeni banderowcy i atakowali autobus z przerażonymi pasażerami W ich kierunku leciały cegły i palące się pochodnie. https://www.youtube.com/watch?v=g_lX8VbOfuw
https://www.scmp.com/video/world/3051738/violence-ukraine-protesters-try-block-coronavirus-evacuees-china
We Lwowie lekarze i pielęgniarki zabarykadowali szpital, a kiedy dowiedzieli się że transport ominie ich miasto radośnie zaintonowali hymn (video na stronie). https://newsone.ua/news/society/lvovskie-vrachi-otprazdnovali-himnom-ukrainy-chto-k-nim-vse-taki-ne-povezli-evakuirovannykh-iz-kitaja-video.html
Tak było na całej Zachodnie Ukrainie przez blisko kilkadziesiąt godzin.
I właśnie wtedy wśród dziesiątków, a może setek komentarzy z Ukrainy padały słowa: „nie może tak być żeby jeden region narzucał całemu krajowi swoją banderowską orientacje polityczną, jak było w przypadku obydwu majdanów. Co oni mają z nami wspólnego? to zupełnie inna obca nam cywilizacja.”
Myślę więc że na początek będą starania o to, aby „wyrzucić z Ukrainy” Galicję. Obawiam się też, że ów region mogą połączyć z południowo wschodnim terytorium Polski. A gdy jeszcze do tego pomyślę, że już mieszka u nas około 1.5 miliona Ukraińców to naprawdę przechodzą mnie ciarki.

ikulalibal 25.02.2020 09:36:56

Nieudane państwo: co stanie się z Ukrainą po Zelenskym?

Ekspert Siergiej Kurginyan, powiedział w programie TV Władimirowi Sołowowowi o tym, co stanie się z Ukrainą po odejściu Zelenskiego.

Jeśli Ukraina w czasie jak Zelenski jest prezydentem lub po nim, zamieni się w globalną arenę wojny domowej między ludźmi mniej więcej normalnymi i draiami z bandery-upa zbirów, to proces ten eskaluje do nie przewidywalnych rozmiarów. Ukraina pokaże, że sama jest państwem upadłym, która odmówiła wszystkiego co jej zaoferowano, w postaci ratowania własnej państwowości. W tym sensie ci banderowcy, nacjonaliści sprowadzili państwo do upadku …

Usuwanie tych, którzy doprowadzili Ukrainę do upadku nie jest już zadaniem tych, którzy będą po Zelenskym. Zostanie to rozwiązane innymi metodami. Rosja będzie musiała przymusić Ukrainę siłą do pokoju !

Źródła w ŁRL informują, że w zeszłym tygodniu doszło do ostrej aktywacji ukraińskich okupantów na linii frontu ŁRL. Zostało to ogłoszone przez podpułkownika rezerwy Policji Ludowej Andrieja Marochko. Okazało się, że autostrada Bakhmut jest pod ostrzałem ukrainskich zbrodniarzy wojennych.

Alfax 25.02.2020 09:44:55

III wojna światowa wyjdzie z Ukrainy !
Polacy Słowianie ! żydostwo które okupuje Polskę i z prawa i z lewa pójdzie w pierwszej linii frontu w interesie żydo-amerykańskich żydów !
Co z tego wyniknie ? ja mam takie przekonanie, że nic dobrego dla żydów.
Słowianie ! III wojna światowa szybkimi krokami sie zbliża ! powiem więcej !!! ona już jest w naszych granicach dzięki żydom z PISu !
Apel ! WOŁAJMY GŁOŚNO , PRECZ Z ZWOLENNIKAMI WOJNY !!!!

Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

ele 25.02.2020 09:49:35

@marek500 09:36:01

Właśnie, trudno jest człowiekowi zrozumieć dlaczego do tej pory Rosja tego jeszcze nie zrobiła.

Przecież zapobiegła by tym 6 lat wojny i tysięcy ludzkich ofiar.

Pozdrawiam

Alfax 25.02.2020 09:50:02

@ikulalibal 09:36:56

————-
„Obawiam się też że ów region mogą połączyć z południowo wschodnim terytorium Polski.”
————-
Tak! To jest możliwe – zresztą były takie nieśmiałe przymiarki, może sondowanie problemu. Nie wyszło po dobroci – to dopnie się swego innymi metodami. Zresztą inne państwa też ograbiono z ich terytorium na rzecz ukraińskiej części ZSRR – więc może być ciekawie.

demonkracja 25.02.2020 09:52:39

@ikulalibal 09:36:56

1,5mln? Jeśli nie więcej. Przechodząc przez Warszawę spotykasz Ukraińców wszędzie, wręcz potykasz się o nich. Non stop.

zbig71 25.02.2020 10:04:31

@zbig71 10:04:31

Wrocław, Poznań jak Warszawa. Czasem jest wrażenie, że jest ich więcej w tych miastach niż nas Polaków.

Alfax 25.02.2020 10:10:39

@Alfax 10:10:39

Dokładnie. Oni zrobili taki syf u siebie w kraju, że masy stamtąd uciekły. A że wschodniej Ukrainy dali nogę do Rosji. Zresztą, co się dziwić….

zbig71 25.02.2020 10:15:33

Wyzwolenie Ukrainy wschodniej może mieć tragiczne skutki dla Polski.

Takie wyzwolenie i podział Ukrainy na wschodnią (Rosja), środkową (Ukraina Kijowska) i zachodnią (Banderland) może być dokonane np. w trybie traktatu Europejskiego o korektach granic w Europie …tak by obniżyć poziom napięć między państwami.

I tu się może okazać że wielcy ustalą oddanie Niemcom ich byłych landów wschodnich (Polskie ziemie zachodnie) , przyłączenie do Polski Banderlanu bo to przecież jest najjaśniejsza solidaruchów ..Polska Piłsudskiego…
Zostanie ostatecznie zniszczony znienawidzony PRL (granice).
a zostanie odtworzona Polska Piłsudskiego czyli ogryzek wschodniej Polski plus Banderland… a wszystko pod żydowskim zarządem.

Nie ma gorszego dla Polski scenariusza.
Solidaruchy swoją polityką zagraniczną oraz historyczną najwyraźniej prą do takiego rozwiązania. Wszelkie gatki o międzymorzu to w istocie marzenia od przyłączenie Ukrainy do Polski (lub odwrotnie).. tle że im się marzy razem z Donbasem i Ukrainą wschodnią… oraz z Kijowem.
Dostaną tylko Banderland za cenę utraty ziem zachodnich…
dostaną bandytów i biedą za cenę ziem wysoko rozwiniętych.

To jest poważne ryzyko dla Polski.
I tak idiotyczny plan mieści się w filozofii, w mentalności w sentymentach Kaczyńskiego (jego dziadowie pochodzą gdzieś spod Odessy)..

Oscar 25.02.2020 10:18:03

@ikulalibal 09:36:56

Operacja ewakuacji Ukraińców z zarażonego epidemią koronawirusa Wuhan przerodziła się w zamieszki i starcia z policją na Ukrainie. Mieszkańcy wielu osiedli, w których ewakuowani mogli zostać poddani kwarantannie, wznosili barykady na drogach i zdecydowanie sprzeciwiali się przyjmowaniu osób wywożonych z Chin. W rezultacie jako strefę kwarantanny wybrano sanatorium Gwardii Narodowej we wsi Novye Sanzhary.

Jednak miejscowi mieszkańcy wdali się w ostrą konfrontację z organami ścigania i wrzucili kamienie, butelki i inne przedmioty do konwoju autobusu z rodakami i obcokrajowcami. Podczas starć dziewięciu policjantów i jeden cywil zgłosili się po pomoc medyczną, zatrzymano 24 uczestników zamieszek i wszczęto dwie sprawy karne. Taka reakcja wywołała falę nieporozumień i potępienia zarówno na samej Ukrainie, jak i poza nią.

Poprostu dzicz, typowe ukry.

Leonardo da Vinci 25.02.2020 10:29:46

@Oscar 10:18:03

Dla Polski dojście do władzy PiSu i PO to największe nieszczęście.

TE DWIE PARTIE TO JEDEN DIABEŁ W DWÓCH POSTACIACH.

Leonardo da Vinci 25.02.2020 10:32:43

@Leonardo da Vinci 10:32:43

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p235x350/86809036_2800475880039085_696614511108423680_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=a61e81&_nc_ohc=Dy-EGa0dbdgAX_Wvv4U&_nc_ht=scontent-amt2-1.xx&_nc_tp=6&oh=fa98b20393edbd52e98503e8d29dea85&oe=5EFB86A6

Leonardo da Vinci 25.02.2020 10:35:42

@Oscar 10:18:03

Przecież pisiory kochają sanację i Piłsudskiego. Jak Braun mówił z mównicy sejmowej o ,,grupie rekonstrukcji historycznej sanacji,, to z kół rządowych wyszła odpowiedź, że to chyba dobrze. Oni w to wierzą.

zbig71 25.02.2020 10:48:37

@zbig71 10:48:37

No właśnie o tym piszę.. to jest poważne zagrożenie dla Polski ze strony tych fanatyków z PISu i PO… ogólnie solidaruchów.
Szansą dla Polski jest utrzymanie granic PRL-u, pogonienie solidaruchów od władzy wszelakiej w Polsce i mozolne przywracanie Polakom mienia Narodu Polskiego zagrabionego przez różną zagranicę oraz KK zdradzieckimi decyzjami solidaruchów… ogólnie mafii żydowskiej, która działa w każdej obecnej formacji politycznej (PIS, PIS SLD, PSL..).
Trzeba odessać mafię od koryta władzy powołać Polskie Narodowe siły polityczne i z nich zbudować nową demokratyczną Polskę w granicach PRL-u.

Oscar 25.02.2020 10:59:04

@Oscar 10:59:04

Problem w tym że nie ma takiej siły. POPIS to struktura mafijana wspierana przez centralną mafię w USRAELU !

Oplatająca całą unię a nawet częściowo i Rosję.

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/yEq831rhXGAdJPh2XEgoMI0cBGO9wscH2OJTEoirjXn3aEEH8_-9YinY-Jfdqbr0OPkDCdHIMOhjOSCcP26pEg4qdo6AJ9e8YVnFC7rrN3p7OQ

Leonardo da Vinci 25.02.2020 11:23:08

@Leonardo da Vinci 11:23:08

Ja sądzę że siła jest… nie w Polsce, ale na świecie.
Mafia jest globalna i trzeba ją globalnie zwalczyć.
Ta siła to Rosja (widać jak Putin neutralizuje mafię małymi kroczkami), Chiny (chwilowo obezwładnione przez mafię atakiem biologicznym) ..
i Naród Amerykański który zaczyna trzeźwieć…
Tam w sondażach prowadzi socjalista Sanders…już nie kapitaliści neoliberałowie, ale socjalista.
Naród Amerykański już wie ze „wolny rynek”, neoliberalizm, wolne media to wszystko to żydowskie kłamstwa.
Naród nie chce głosować na mafię , chce państwa opiekuńczego czyli socjalizmu…
Tak myślący naród może wysadzić mafię w powietrze.. ale mafia nie śpi…przeciwdziała… nie wiemy kto wygra…
Mafii (oligarchii) jest mało, ale ma wielkie pieniądze i wielu najemników
Narodu jest miliony, ale to biedota średnio rzecz biorąc.
i to mafia liczy głosy…ma snajperów jakby co, oraz media.
Naród ma jeszcze w rezerwie rewolucje (socjalistyczną)
a mafia kontr rewolucje kapitalistyczną…
Powtórka z minionego wieku w Rosji (biali i czerwoni) ?
Jak w USA zaczną się lać, to mafia straci oparcie militarne o USArmy…
a bez tego mafia nic nie znaczy…
Dolar upadnie, a mafia bez dolara też nic nie znaczy..
Narody odbiorą mafii zagrabione przez mafię mienie narodowe (nacjonalizacje).. wykopią media mafijne oraz mafijnych sługusów na wszystkich szczeblach władzy…
Jedynie gdzie będzie można zobaczyć mafię w TV, to na salach sądowych różnych trybunałów Narodowych, powołanych przez Narody świata… no i na listach gończych..

Oscar 25.02.2020 11:43:05

@welna 15:10:00

Właśnie, kto ?
Raz na 2000 lat rodzi się jakiś heroiczny przywódca i zmienia oblicze świata.

Czesław Niemen był ponad czasem, ze słynnymi słowami

” DZIWNY TEN ŚWIAT ” GDZIE TYLE ZŁA JEST W CZŁOWIEKU

A PiS i PO to samo diabelskie zło !!!

Leonardo da Vinci 25.02.2020 15:32:18

Z innej beczki… USA przenoszą bomby atomowe z Turcji do Polski.

https://dziennik-polityczny.com/2020/02/25/amerykanskie-media-stany-zjednoczone-przenosza-swoja-bron-nuklearna-z-turcji-do-polski/?fbclid=IwAR2bxRigi3GGB_j5xPrRPAt71k86OsjKFOMrr2dlyO3R_PgEGqwbkUUBZak

Po co ?
Komu chcą je zrzucić na głowę i czyimi samolotami ?
Może chodzi o Kaliningrad bo 4 bombek Rosji nie zniszczy.
A może chodzi o prowokacje by wywołać III wojnę światową a bombkę się „zruci” gdzieś w Polsce…i wykrzyczy „Ruskie zaatakowały Polskę dziewicę niepokalaną bombą atomową”.

Tu nie ma żartów z takimi szaleństwami..

Oscar 25.02.2020 17:15:08

Dla złodziei figa z palcem środkowym.

Moskwa, 19 lutego. Jak powiedział Andre Ballin, felietonista niemieckiej gazety Handelsblatt, rosyjski przywódca Władimir Putin wcześniej zabezpieczył Rosję przed wypłaceniem 50 miliardów dolarów przepisanych przez sąd w Hadze byłym akcjonariuszom Jukosu.

W przeddzień Haski Sąd Apelacyjny uchylił postanowienie Sądu Rejonowego w Hadze, który wycofał się z obowiązków Federacji Rosyjskiej wobec właścicieli spółki naftowej. Teraz, zgodnie z decyzją sądu apelacyjnego, Moskwa powinna wypłacić byłym akcjonariuszom Jukosu 50 miliardów dolarów.

Szef Międzynarodowego Centrum Ochrony Prawnej, reprezentujący interesy Rosji w tej sprawie, Andrei Kondakov, powiedział, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy Moskwa zwróci się do holenderskiego Sądu Najwyższego z apelacją od wyroku. Przyczyną może być to, że sąd zignorował fakt, że byli właściciele spółki naftowej nie byli inwestorami działającymi w dobrej wierze.

Faktem jest, że zbiegły oligarcha Michaił Chodorkowski i jego współpracownik byli w stanie przejąć kontrolę nad aktywami działając poza prawem.

Ponadto zdaniem Kondakowa decyzja Hagi jest całkowicie sprzeczna ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (EKPC), który w 2011 r. Uznał wszystkie zarzuty wobec Federacji Rosyjskiej za niezgodne z prawem w tej sprawie.

Ballin uważa, że ​​jeśli odwołanie nie zostanie spełnione, Putin z góry podjął już niezbędne działania, które uratują Rosję przed koniecznością płatności w wysokości wielu miliardów dolarów. Mówimy o poprawkach do rosyjskiej konstytucji.

Monaco 25.02.2020 18:18:49

@Oscar 17:15:08 te

bomby to pytanie skierowane przez koniokradów do Rosji. Co zrobicie abyśmy nie wpadali na takie pomysły?
No i zobaczymy, co Ruscy szachiści odpowiedzą.

zbig71 25.02.2020 20:05:41

@Monaco

Można było sprawę dawno załatwić, no ale gdzie tam popis nie rozumie o co chodzi . https://www.tvp.info/14439216/zyrinowski-do-polakow-zrobmy-razem-rozbior-ukrainy Salute 5*

Repsol 25.02.2020 21:07:24

15 lat konfliktu w społeczeństwie zamieszkującym tereny Ukrainy

Początek tragedii Ukrainy to 23 stycznia 2005 gdy prezydentem został bankier Wiktor Juszczenko określany jako „kukła Stanów Zboczonych”. Do uczestników zjazdu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Juszczenko pod dyktando „dobrodziei” zza oceanu (a właściwie bliżej, znad rzeki Jordan) napisał: Jestem przekonany że organizacja OUN i UPA nadal pozostanie jednym z kamieni węgielnych budowy Państwa Ukraińskiego. Juszczenko nadał Stepanowi Banderze tytuł Bohatera Ukrainy za niezłomny duch w służbie idei narodowej, bohaterstwo i poświęcenie w walce o niezależne państwo ukraińskie.

Pomimo że 65% mieszkańców deklaruje, że porozumiewa się w języku ukraińskim, a na całym obszarze współczesnego państwa aż prawie 30% obywateli Ukrainy posługuje się tylko językiem rosyjskim, jako swoim ojczystym, to pod dyktando usraela Juszczenko rozpoczął wprowadzanie w szkolnictwie obowiązkowej nauki w języku ukraińskim, co doprowadziło do trwającego 15 lat konfliktu w społeczeństwie zamieszkującym tereny Ukrainy. Konflikt ten przynosi rocznie jego projektantom, bankom, korporacjom zbrojeniowym wielomiliardowe zyski dlatego nie widać jego końca.

Narody ukraiński i rosyjski złączone są wielowiekową wspólną historią oraz nierozerwalnymi więziami duchowymi, kulturowymi i pokrewieństwa. W Rosji nie ma prawie nikogo kto nie miałby krewnych z rodziny na Ukrainie. Rocznie 60 % dzieci urodzonych na Ukrainie pochodzi z mieszanych małżeństw ukraińsko-rosyjskich. Nikomu i nigdy nie uda się przeobrazić Ukrainy w państwo wrogie Rosji.

Na Ukrainie, jako integralnej części Związku Radzieckiego, po 1945 roku wdrażane były ogólnoradzieckie programy produkcji żywności: powstały tam duże uprawy słonecznika i liczne kombinaty przerobu nasion. Znana z bardzo żyznych gleb oraz posiadająca 25 proc. światowych zasobów czarnoziemu Ukraina w 1991 roku odłączyła się od Rosji, tworząc samodzielne państwo i tym samym przestała być głównym spichlerzem ZSRR.

Przeprowadzona pod dyktando Banku Światowego (BŚ), Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i przedstawicieli amerykańskich firm agrobiznesu prychwatyzacja (od „prychwatyty” – przywłaszczyć), ukraińskiego rolnictwa pozwoliła wyrosnąć ukraińskiej oligarchii wywodzącej się z koszernych dyrektorów kołchozów, która za bezcen przejęła wypuszczone przez państwo certyfikaty prywatyzacyjne a w konsekwencji kluczowe obiekty przemysłowe. Kontrolujące setki tysięcy hektarów agroholdingi są dzierżawcami gruntów rolnych nominalnie należących bądź do państwa, bądź do byłych pracowników kołchozów, którzy otrzymane na papierze „nadziały ziemi” oddali w dzierżawę oligarchom, nie mając ani sprzętu, ani umiejętności, by samodzielnie na nich gospodarować.

Władający nieraz setkami tysięcy hektarów koszerni prezesi oligarchicznych agroholdingów mają na liście swoich płac deputowanych do ukraińskiego parlamentu, przedstawicieli sądownictwa oraz pracowników „Podatkowa” (Urzędu Skarbowego). Agroholdingi poza ogromnym majątkiem zdobyły także wpływ na władzę, unikając płacenia podatków i wyprowadzając miliardowe zyski za granicę, podczas gdy budżet państwa świeci pustkami. Lokująca swoje majątki w różnych miejscach na świecie garstka koszernych oligarchów ma w swoich rękach 80 proc. ukraińskiej gospodarki. Nasz wschodni sąsiad roztrwonił większą część potencjału i w efekcie gospodarka jednego z najbogatszych państw Europy jest oparta dziś na lichwiarskich kredytach i pożyczkach zagranicznych. Zadłużenie Ukrainy drastycznie wzrosło z 0,5 mld dolarów w 1991 r. do ok. 90 mld dolarów obecnie.

Witam-z-Węgier 25.02.2020 23:53:32

Ukraina jest w stanie wykarmić do 600 mln ludzi

Kolejnym elementem ukraińskiej układanki są interesy amerykańskiego producenta zmodyfikowanego genetycznie ziarna siewnego Monsanto kontrolującego największą część ukraińskiego rynku nasion.
Jednym z podstawowych warunków miliardowych pożyczek od BŚ i MFW było otwarcie się Ukrainy na rolnictwo modyfikowane genetycznie. Na szczególną uwagę w umowie stowarzyszeniowej z UE zasługuje niezauważalny przez media paragraf 404, który zaleca „wykorzystanie biotechnologii” w ukraińskim rolnictwie. Firma Monsanto jest największym i głównym producentem nasion oraz roślin transgenicznych, a także herbicydów, czyli jest największym trucicielem ludzi i zwierząt oraz zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Ukraina nie wprowadzi zakazu upraw GMO z powodu działającego tu silnego lobby Monsanto, które już zdołało kupić ukraińskich polityków i koszernych oligarchów obawiających się sankcji polegających na zamrożeniu ich aktywów ulokowanych w zagranicznych bankach.

Należący do Monsanto i mający w posiadaniu niemal wszystkie centrale nasienne amerykański koncern Cargill stopniowo zwiększa udziały w największych ukraińskich agroholdingach władającymi w sumie kilka milionami hektarów gruntów rolnych i w perspektywie najbliższych lat Amerykanie mają szansę przejąć za długi także sporą część ziemi innych agrokoncernów.

W lutym 2016 r. Cargill zawarł umowę, na mocy której włoży 100 mln dol. w rozbudowę portu w Jużnem koło Odessy i budowę tam terminala zbożowego o zdolności przeładunkowej 5 milionów ton rocznie.

Inwestycja ta pozwoli Amerykanom nie tylko eksportować swoją produkcję bez oglądania się na ukraiński rząd i oligarchów, lecz również przejąć kontrolę nad lwią częścią ukraińskiego eksportu zbóż. Żeby Amerykanie mogli łatwiej i szybciej wywozić ukraińskie zboże, kukurydzę lub słonecznik, Kijów zobowiązał się do rozbudowy prowadzących do portu linii kolejowych.

W marcu 2017 roku polski rząd przeznaczył na modernizację infrastruktury transportowej na Ukrainie 100 mln euro. Polak Sławomir Nowak, szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor „zgodnie z rezultatami pracy” wraz z dodatkami zarabiał wtedy 18 000 zł, co w Polsce niemal odpowiadało wynagrodzeniu prezydenta kraju. Przy średniej pensji na Ukrainie w okolicach jedynie tysiąca złotych.

Miejscowe agroholdingi kontrolowane są jeszcze w większości przez ukraiński kapitał, natomiast inwestorzy zagraniczni opanowali już większość obszaru handlu ukraińskimi płodami rolnymi: zbożem, kukurydzą, olejem i miodem słonecznikowym oraz wykupili najbardziej dochodowe obiekty przetwórstwa spożywczego. Dominują w nim ponadnarodowe koncerny, takie jak ADM, Bunge, Cargill, Cereol, Unilever, które przejęły większość zakładów ukraińskiego przemysłu olejarskiego. Zakłady przetwórstwa olejarskiego na Ukrainie są od lat nastawione na wykorzystanie jako surowca transgenicznego rzepaku i słonecznika, których uprawy są największe na świecie. Agroholdingi z uprawami GMO odpornymi na pestycydy i szkodniki uzyskują wyższe plony. W 2016 r. zanotowano rekordowy urodzaj zmodyfikowanych genetycznie słoneczników. Zebrano ich na Ukrainie 13,6 mln ton. Zakłady olejarskie kraju wyprodukowały z tego 5,37 mln ton oleju, co stanowi 34 proc. całego oleju słonecznikowego na świecie.

Na szczęście w Unii Europejskiej i w Polsce nikt nie bada importowanego z Ukrainy oleju tłoczonego z genetycznie modyfikowanego słonecznika czy też miodu słonecznikowego. Dotychczas w Polsce ze względu na brak przepisów żywność GMO trafia na stoły z powodu niemożliwości przeprowadzenia właściwej kontroli. Otworzenie ukraińskiego rolnictwa na zagraniczne koncerny trudniące się produkcją i handlem roślinami GMO może okazać się dla gospodarki Ukrainy katastrofalne, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że zdecydowaną większość terytorium tego kraju pokrywają słynne czarnoziemy, których potencjał można zdecydowanie lepiej wykorzystać, prowadząc naturalne uprawy.

Posiadająca 41,3 mln ha użytków rolnych Ukraina jest w stanie wykarmić do 600 mln ludzi. Jednak Ukrainie grozi głód – 38% ludności żyje poniżej granicy ubóstwa – alarmowała w kwietniu 2016 r. ONZ.

Od roku 1991 Ukraina jako kraj niesamodzielny gospodarczo będący częścią nieefektywnego sowieckiego organizmu gospodarczego straciła już 40 proc. swojej gospodarki dzięki zbawicielom MFW i Banku Światowego, pozbyła się z różnych przyczyn prawie 10 mln obywateli i nazbierała ogromne zadłużenie zewnętrzne.

Pod względem poziomu życia Ukraińcy pozostają jednymi z najbiedniejszych w Europie. Mieszkańcy Ukrainy są jedną z najbardziej licznych armii emigrantów zarobkowych w Unii Europejskiej i innych sąsiadujących krajach. Około 5 mln Ukraińców wyjechało za chlebem, głównie do Polski, Rosji i na Białoruś. Oficjalnie w Polsce jest 1.500.000 Ukraińców, nieoficjalnie 2-3 razy tyle. Kilkadziesiąt tysięcy młodych Ukraińców zdezertowało z wojska i opuściło kraj.

Tragedia Ukrainy trwa już 15 lat. Jeszcze w latach 50. ponad dwie trzecie Ukraińców mieszkało na wsi. Dziś te proporcje są odwrotne. Spadek poziomu życia i postępująca szybko degradacja terytoriów wiejskich – ich infrastruktury technicznej, socjalnej itd. – wpływały na głębszy niż w miastach kryzys demograficzny.

W latach 1991-2017 ludność wiejska Ukrainy zmniejszyła się aż o 20% (o 3 mln mieszkańców), wobec spadku ludności miejskiej „tylko” o 12% (o 4 mln osób).

Ponadnarodowe korporacje dążą do całkowitej kontroli nad światowymi zasobami nasion, a kto ma nad nimi kontrolę, ten kontroluje także zasoby żywności. A kto kontroluje zasoby żywności – kontroluje naród bez używania przemocy zbrojnej.

Witam-z-Węgier 25.02.2020 23:56:06

@ikulalibal 09:36:56

Powinieneś mieć dreszcze, nie tylko ciarki, bo według samych Ukraińców jest ich w Polsce 4 milony.

Lotna 28.02.2020 05:55:36

Opublikowano za: https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153318,donbass-i-rosja-intergracja-z-rosja

Wypowiedz się