Rosja miała zostać podzielona w latach 90-tych na 10 państw !!!

Brno, Republika Czeska: – Rosja miała zostać podzielona tak jak Jugosławia. W miejsce największego kraju na świecie miało powstać około dziesięciu nowych podmiotów państwowych. Opinię tę wyraził Stanisław Balik, ekspert Akademii Wojskowej w czeskim Brnie.

W wywiadzie dla gazety “Haló noviny” (http://halonoviny.cz/articles/view/51465843) emerytowany major Balik powiedział,

że w 2000 roku Putin uratował Rosję „w ostatniej chwili”.

„Nowe banknoty zostały już wydrukowane dla tych części Rosji, które miały stać się niezależne.
Rosja miała się rozpaść tak jak Jugosławia.
Zamiast Rosji miało być około dziesięciu nowych państw, aby ostatecznie skolonizować i splądrować to, co pozostało z ZSRR.
Rosję miało spotkać to, co dzieje się teraz z Ukrainą, która już się zaczęła rozpadać.
Rosja miała być krajem, który ma zakończyć swoją państwowość, Rosjanie mieli się przemienić w bezsilnych niewolników, którzy mieli pracować za nędzne zarobki dla zachodnich korporacji, głównie amerykańskich, niemieckich i brytyjskich” – powiedział Balik.
Według czeskiego eksperta kwestia likwidacji państwowości Rosji zarówno podczas Pierwszej, jak i Drugiej wojny światowej była związana z bogactwem surowcowym kraju.
„Nie ma znaczenia, jaki reżim panuje w Rosji. Zachód zawsze chciał zniszczyć Rosję jako państwo. Takie plany zostały poczynione nawet po Pierwszej wojnie światowej, gdy Ententa poparła „białych generałów”, którzy mieli zostać zmanipulowani, aby stać się instrumentem likwidacji Rosji.
Za drugim razem próbował to zrobić Hitler, bez pomocy Zachodu nie zbudowałby takiej armii, jaką miał. Próba Hitlera również nie powiodła się i kosztowała życie prawie 27 milionów obywateli radzieckich.
Dziś jesteśmy poddani praniu mózgu, wypaczającemu historię Rosji. Rosja zawsze była przedstawiana jako agresor.
Wszelka sympatia Zachodu dla Rosji była spowodowana jedynie samobójczą polityką Jelcyna.
Patriotyczna polityka Putina jest potępiana jako agresywna, rzekomo zagrażająca Europie i całemu światu” – mówi Stanisław Balik.

Powinniśmy dodać, że słowa czeskiego analityka wojskowego na temat „dziesięciu formacji państwowych” w miejsce Rosji są powiązane z doniesieniami byłego zastępcy szefa MSZ Rosji Andrieja Fiodorowa, który w wywiadzie dla fińskiego “Helsingin Sanomat” wspomniał o liście potencjalnych nowych regionów nowo utworzonej Federacji Rosyjskiej na początku lat dziewięćdziesiątych.

Obok „zaginionej Karelii” na liście znalazły się Wyspy Kurylskie, Pytalowski rejon obwodu pskowskiego, Obwód Kaliningradzki, Krym i pogranicze rzeki Amur z Chinami.

 Opublikowano za: https://www.fort-russ.com/2019/07/czech-military-expert-russia-was-to-be-dismembered-in-90s/

 Od redakcji KIP:

Albin Siwak ujawnił na podstawie oficjalnej statystki rosyjskiej, że za prezydentury  Jelcyna w II połowie lat dziewięćdziesiątych – 15 milionów obywateli Rosji zmarło z głodu, gdy nie wypłacano pensji, emerytur i zasiłków przez 2,5 roku. Takie było m.in. przygotowanie do rozpadu Rosji. To samo robili trockiści po Rewolucji bolszewickiej, tylko że wtedy “prywatyzacja” to były “koncesje” dla firm zagranicznych. Z Rosją się nie udało, ale z Polską się udało.

Te zamiary dobrze wyjaśniają następujące artykuły opublikowane na naszej stronie:

Comments

  1. krnabrny1 says:

    Facet mówi prawdę, Pan R.E.D. nawet teraz przedstawiał nam mapki gdzie Polska sięga daleko na wschód i zajmuje dużą część Rosji. To se ne vrati…jak by rzekł nasz ziomek Czech:-)))
    A co do Polski to bym jednak nie mówił że COŚ SIĘ UDAŁO. Jeszcze nie zamieniliśmy się w Szpaki, jeszcze nie jesteśmy przebudzeni, jeszcze nie czas na takie podsumowania:-)))

    Trzeba tutaj również brać pod uwagę sytuację geopolityczną, powtórzę jak mantrę USA i Izrael NIE SĄ JUŻ TYM SAMYM CO 20 LAT TEMU, PODOBNIE UE i NATO.
    Co zabawne, Amerykanie teraz w żartach nie piszą USA ale USSA ….. ONI TEŻ JUŻ WIEDZĄ!:-)

Wypowiedz się