Preludium Zbrodni i nieznane kulisy II wojny światowej

Prawdopodobnie pierwszy powiązał zbrodnię katyńską i planowany atak na sowieckiego agresora Mikołaj Tołstoj.

 Wedle niego na decyzję Stalina wpłynęła informacja, że zgodnie z propozycją Francuzów w skład wojsk wspomagających Finlandię wejść miały oddziały polskie.

Zawarty 23 sierpnia 1939 roku układ o nieagresji pomiędzy III Rzeszą a Związkiem Sowieckim w swojej tajnej części (ironią historii jest, że zarówno naziści, jak i komuniści deklarowali przed przejęciem władzy zaprzestanie jakiejkolwiek tajnej dyplomacji i, jakbyśmy to powiedzieli dzisiaj, pełną transparentność życia publicznego) zawarł szczegółowy plan podziału łupów terytorialnych.

Prócz więcej niż połowy Polski ziemie na rzecz sowietów straciła także Rumunia (dzisiejsza Mołdowa), a niepodległość Litwa, Łotwa i Estonia. Ale to dopiero w 1940.

30 listopada 1939 roku sowieci dokonują kolejnej agresji – tym razem obiektem napaści jest Finlandia.

Dziwna wojna  (tak nazywali ją w USA. Niemcy mówili o Sitzkrieg’u) roku 1939 w Europie toczyła się jedynie na froncie zachodnim. Tylko na morzach nieliczne u-booty (w 1939 roku III Rzesza miała 57 okrętów podwodnych, Związek Sowiecki natomiast … 218!) wspomagane przez kilka nawodnych.

Walki lądowe w Europie toczyły się od 30 listopada jedynie w Finlandii.

Generał Gamelin zakładał, że gotowość ofensywną Sprzymierzeni osiągną dopiero wiosną 1941 roku.

…bez względu na to czy istnieje jakiś konflikt interesów pomiędzy Trzecią Rzeszą a ZSRS, należy w obecnej sytuacji traktować te dwie potęgi jako wspólników (…).

2 stycznia 1940 roku komunistyczny „Daily Worker” donosi:

Wykluwanie się planów rozszerzenia wojny na Bliski Wschód.

Wedle „zaufanego źródła” komunistycznej gazety 500.000 tureckich żołnierzy wspieranych 400.000 żołnierzy francuskich oraz niewielkim brytyjskim Korpusem Ekspedycyjnym mają uderzyć na Baku. I odciąć w ten sposób dostawy ropy obu współpracującym ze sobą agresorom.

Faktycznie, takie plany były opracowywane już od lat 1920-tych w obawie przed możliwością ataku sowieckiego na Iran.

Powróćmy jednak do stycznia 1940 roku.

9 stycznia admirał Cunningham (brytyjski głównodowodzący w basenie Morza Śródziemnego) otrzymał wytyczne z Admiralicji na wypadek wybuchu konfliktu.

Siły lądowe miały być gotowe do wkroczenia do prowincji tureckich począwszy od końca lutego 1940 roku.

RAF (siły powietrzne) miały za zadanie atak na sowieckie zapasy ropy naftowej oraz wspomagać obronę tureckiej strony Kaukazu przed sowieckim atakiem.

12 stycznia podczas narady brytyjskiego Gabinetu Wojennego lord Halifax oświadczył, że Szwecja sprzeciwia się jakimkolwiek działaniom mogącym sprowokować… Niemcy.

Wtedy również po raz pierwszy pada idea zajęcia Narwiku. Marszałek Mannerheim (dowódca armii fińskiej) zadeklarował, że o ile otrzyma pomoc w postaci 30.000 żołnierzy powstrzyma sowiecką armię do maja. Natomiast w przypadku zniszczenia pól naftowych w Baku, co wstrzymałoby dostawy ropy na front, wojna w Finlandii powinna się zakończyć.

23 stycznia 1940 roku lord Halifax powiedział publicznie: Niemcy wspierali Finów, gdy broniły swojej świeżo uzyskanej niepodległości w roku 1918. Teraz, gdy ich suwerenność znów została zagrożona przez brutalnego i niczym nie sprowokowanego agresora, który zagraża całej Europie, nieprawdopodobnym zrządzeniem losu odpowiedzialność za tę sytuację także ponoszą Niemcy.

Warto także odnotować propozycję francuskiego premiera Daladiera.

Otóż 29 lutego 1940 roku obiecał wysłać do Finlandii 50.000 żołnierzy do końca marca. A natychmiast 100 bombowców.

Historyk Gerhard Weinberg twierdzi, że Franz von Papen, w tym czasie ambasador niemiecki w Turcji, ostrzegał Berlin pod koniec lutego 1940 roku o zamiarach zbombardowania Baku. Informacja ta miała zostać przekazana Stalinowi. Powyższe potwierdza pamiętnik generała Franza Haldera: Francja chce pomóc Finlandii poprzez zaatakowanie Baku (?!).

Turcja nie wyraża zgody. (zapis z dnia 26 lutego 1940 r.)

Stalin obawiał się akcji Sprzymierzonych. Prawdopodobnie pierwszy powiązał zbrodnię katyńską i planowany atak na sowieckiego agresora  Mikołaj Tołstoj.

Wedle niego na decyzję Stalina wpłynęła informacja, że zgodnie z propozycją Francuzów w skład wojsk wspomagających Finlandię wejść miały oddziały polskie. To mogło doprowadzić do wybuchu powstania na terenach II RP okupowanych przez sowietów. Oficerowie zasililiby oddziały przede wszystkim swoimi umiejętnościami wojskowymi. Stalin pamiętał doskonale lanie, jakiego 20 lat wcześniej doświadczyła sowiecka armia wkraczająca do Polski.

2 marca 1940 roku Ławrientij Beria, pisał:

Jeńcy wojenni, oficerowie i policjanci, przebywający w obozach, próbują kontynuować działalność kontrrewolucyjną i prowadzą antysowiecką agitację. Każdy z nich tylko czeka na uwolnienie, aby aktywnie włączyć się do walki przeciwko władzy radzieckiej.

Notatka posiada cztery zatwierdzające podpisy: Stalina, Woroszyłowa, Mołotowa i Mikojana oraz dopiski sekretarza: Kalinin – za, Kaganowicz – za.

Zgodnie z notatką Biuro Polityczne KC WKP(b) w dniu 5 marca 1940 roku wydało tajną decyzję nr P13/144 z zaproponowaną przez Berię treścią.

Machina ruszyła.

W nocy z 12 na 13 marca 1940 roku podpisany został układ pokojowy pomiędzy ZSRS a Finlandią.

O obawach Stalina może świadczyć to, że Finlandii został zwrócony okręg Petsamo wraz ze złożami niklu i miedzi. Koncesję na ich eksploatację miała firma kanadyjska.

9 maja 1940 roku Kliment Woroszyłow przedstawił Stalinowi podsumowanie stanu Czerwonej Armii po zakończonej wojnie z Finlandią.

O interesującym nas regionie pisze:

Wojna z Finlandią oraz potrzeba wzmocnienia Zakaukaskiego, Odeskiego i Kijowskiego Okręgów Wojskowych spowodowały konieczność rozbudowy wojsk obrony powietrznej. Sformułowano więc niżej wymienione jednostki: pułk artylerii przeciwlotniczej w Baku(…).

15 czerwca 1940 roku wojska sowieckie zajęły Litwę.

Również w czerwcu Łotwę i Estonię (17).

26 czerwca 1940 roku sowieci przedstawili ambasadorowi Rumunii ultimatum. Dzisiaj tereny te to Mołdawia.

W tym czasie Francja przestała już praktycznie istnieć, rzucona na kolana przez Wehrmacht.

Stalin mógł spokojnie szykować się do kolejnej wojny. Tym razem niezwyciężone sowieckie pułki miały wyzwolić Europę spod panowania niemieckich faszystów i zanieść czerwone sztandary do Paryża, Oslo i Madrytu.

Kto wie, czy z rozpędu nie „przeskoczono” by również kanału La Manche.

22 czerwca 1941 r. nieprzygotowana do wojny z największą potęgą militarną ówczesnego świata armia niemiecka dokonała ataku wyprzedzającego. Plan zajęcia całej Europy i zamienienia jej w monstrualny Związek Socjalistycznych Republik Europy i Azji upadł.

9 września 2012/5 marca 2019

 

KOMENTARZE

Preludium zbrodni, katalizatorem zbrodni był Piłsudski.

Krwawy masz Piłsudskiego na Kijów i masowe bestialskie mordowanie stawiających opór Ukraińców to był pierwszy krok katalizujący Katyń.

Drugim krokiem był los jeńców radzieckich w obozach Piłsudskiego.

Dopiero trzecim krokiem katalizującym Katyń była skrajnie wroga Rosji polityka Piłsudskiego i następców.

Wrogość wymusza zabijanie wrogów.

To Piłsudski i następcy się zdeklarowali jako śmiertelny wróg Rosji, a nie odwrotnie. Cała polityka była antyrosyjska aż do samounicestwienia Polski (idiotyczna polityka dwóch wrogów) całkiem taka jak dzisiejsza PISu.

Czwartym przyczynkiem do zbrodni była klęska Armii Czerwonej i podchodzący coraz bliżej Niemcy.

Trzeba było podjąć decyzję co zrobić z Polskimi jeńcami w tamtej sytuacji.
Na ewakuacje brak środków .. dla wojska nie wystarczają.
Puścić wolno ? to stworzą jakieś „Polskie SS” i wzmocnią Hitlera.

Zdecydowano.. kto chce walczyć z Niemcami w ramach Armii radzieckiej ten jest ewakuowany do obozów szkoleniowych (wielu się zgłosiło), a tych co nie chcą walczyć z Hitlerem trzeba zlikwidować by nie szkodzili Rosji.
Ta decyzja to proste skutki opisanej wcześnie „polityki wschodniej” Piłsudskiego i następców.
Dzisiaj mamy powtórkę z rozrywki tyle że Rosja jest silna i szczekanie solidaruchów nie stanowi zagrożenia dla Rosji.

Ale już ściąganie do Polski Armii USA takie zagrożenie stanowi.

Prace nad kolejnymi „zbrodniami Rosji” na Polakach trwają pełną parą.
Rosja wprost mówi że z terenu Polski będzie zagrożenie dla Rosji (blisko do Moskwy) to Rosja to zagrożenie zlikwiduje w ciągu kilku minut.

PIS jest głuchy bo nie jest suwerenny..a USA chcą wojny w Europie… by zniszczyć, nadwyrężyć potencjał Rosji.

Tę wojnę przygotowuje globalna mafia żydowska w wykonawcą woli mafii jest w Polsce PIS (PO też).

Oscar 05.03.2019 15:04:42

@Oscar 15:04:42

„Dzisiaj mamy powtórkę z rozrywki…:”

Niestety 🙁

Pozdro!

Jasiek 05.03.2019 16:13:05

Jak dzisiaj zarządzane są tzw kraje zachodu.

Bardzo ciekawy artykuł pokazujący to czego nie widać z Watykanem jako pośrednikiem zarządzającym w roli głównej.

https://meditation539.com/?p=9048

Na tym tle „pozdrowienia dla JPII” i jego wielbicieli.
Może teraz „owieczki” przejrzą w czyje ręce wpadli i kim są solidaruchy na stołkach oraz KK z JPII na czele..

Długie ale lektura obowiązkowa.

Oscar 05.03.2019 16:53:28

Ciekawe rozumowanie ale teza błędna

Moim zdaniem, Stalin utrzymywał naszych przy życiu do momentu kiedy dotarły do niego informacje, że „dziwna wojna” przerodzi się w gorącą – nie będzie porozumienia aliantów z Hitlerem i nie będzie potrzeby wykorzystania polskich oficerów do „wyzwalania” Polski. Dopiero wtedy wydał rozkaz mordów..

Korpomuł 05.03.2019 17:02:14

@Oscar 15:04:42

Dodam jeszcze dla jasności iście żydowska sprzeczność.
Żydzi zarzucają Polakom (prawicy) udział w Holocauście, udział w Holocauście banderowców jest powszechnie znany, żydzi wiedzą i mają racje, że islamiści wszelkiej maści szczerze nienawidzą żydów.

I oto mafia żydowska z tych wrogich sobie pożytecznych idiotów budują swój topór wojenny przeciw Narodom które pragną podbić i zniewolić.

Banderowcy, solidaruchy, islamiści to jest wojsko proxy globalnej mafii żydowskiej.
Inną koncepcją jest NATO to wprost siły zbrojne globalnej mafii żydowskiej.
Solidaruchy i banderowcy występują w obu rolach (jako oficjalne wojsko i jako „siły specjalne” czyli bandyci na zlecenie mafii).
Islamiści tylko w charakterze band zbrojnych… choć próba stworzenia państwa Islamskiego miała na celu również podniesienia band Islamistów do poziomu Polskiej Armii solidaruchów .. nawet USA oddało im do swojej dyspozycji swoje magazyny z bronią oraz licznych szkoleniowców.

Oto gdzie jest Polska solidaruchów na politycznej mapie świata.

Oscar 05.03.2019 17:44:36

@Korpomuł 17:02:14

Mój błąd czwarta przyczyna nie chyba nie miała miejsca daty się nie zgadzają..
„Czwartym przyczynkiem do zbrodni była klęska Armii Czerwonej i podchodzący coraz bliżej Niemcy.”

Pozostałe przyczyny niewątpliwie stanowiły fundament decyzji o likwidacji zaciekłych wrogów (ruskie też mają pamięć nie tylko Polacy).

Oscar 05.03.2019 17:57:32

To ciekawe co autor napisał o przygotowaniach ZSRR do ataku na Niemcy

Otóż ojciec mego kolegi z Bratysławy, jako kończący studia lekarz, wraz z kolegami ze studiów został nagle, pod koniec czerwca 1941, został wezwany na ćwiczenia wojskowe we wschodniej Słowacji. Wieczorem załadowano ich do pociągu z kuszetkami, a gdy się rano obudzili to już był Lemberg czyli Lwów. Dalej wieźli ich samochodami i wzdłuż dróg mógł oglądać ciągnące się stosy zmagazynowanej amunicji. Wg. niego Sowieci zapewne przygotowywali „atak wyprzedzający” na Rzeszę, ale Hitler ich ubiegł.

Co pokrywało by się z relacją autora powyższego tekstu.

Berkeley72 05.03.2019 18:42:52

@Berkeley72 18:42:52

Gdyby takie przygotowania były to były by dokumenty, rozkazy, ślady w historii.. a nie ma.
Natomiast Hitler podobno zatwierdził plany agresji na Rosję jeszcze w grudniu 1940r. I takie dokumenty są.

Klęska Rosji w 1941r wynikała z tego że Stalin nie wierzył w agresję Hitlera i przez kilka pierwszych godzin, o ile nie dni agresji, rosyjskie wojska nie miały rozkazu strzelania do Niemców…na skutek tego stracili całą pierwszą linię obrony i te stosy amunicji.

Po utracie umocnionych pozycji wojska były już tylko zbieraniną niezdolną do walki (wojska przygotowywane do walki pozycyjnej) co w zestawieniu z taktyką blitzkriegu niemieckich czołgów czyniło ruskie wojsko całkowicie nieskuteczne.

Oscar 06.03.2019 07:46:06

Opublikowano za: https://obserwatorium.neon24.pl/post/147964,5-marca-preludium-zbrodni

Od redakcji KIP:

Niemcy po szybkim zajęciu Francji w 1940 r. przechwycili cały pociąg z tajnymi planami, w tym dwa wagony zawierały plany inwazji Wielkiej Brytanii, Francji i innych krajów Zachodu na Związek Sowiecki  od strony złóż roponośnych w Baku w Azerbejdżanie i od strony Norwegii, Finlandii i Murmańska na północy. W tej kampanii planowano wykorzystać więzionych polskich oficerów po wyzwoleniu obozów jenieckich gdzie przebywali. Te wagony zostały przez Hitlera przekazane Stalinowi.

W uzupełnieniu tego  tekstu należy syntetycznie dodać, że cele i kulisy II wojny światowej, także i sytuacji obecnej,  były i są zupełnie inne, niż te  powszechnie prezentowane. Wiele wyjaśnień można znaleźć w tekstach:

Kto i dlaczego spowodował II wojnę światową oraz planował podział świata na 16 państw po wojnie ?
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/uszkujnik-paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata/
Prawda o Szwajcarii, syjonizmie, Żydach i Hitlerze
Geszeft wszechczasów, a plany ludobójstwa planetarnego
 http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/film-ecoscience-plan-globalnej-eksterminacji-ujawniony/

Wypowiedz się