Kupują gaz, wyrzutnie … ciągle od tych samych.

Prezentujemy poniżej najnowszy tekst „niepokornego” Zygmunta Wrzodaka. Autor przybliża temat zakupów w USA – gazu i sprzętu zbrojeniowego. (red. kip)

Skandaliczne decyzje pisowców w sprawach strategicznych dla przyszłości Polski na przykładzie kupna uzbrojenia oraz gazu

Kupują gaz, wyrzutnie od tych samych co zawsze.

Koniec listopada 2018 roku nasi przełożeni z ekipy zarządzający nami, pochwalili się kolejnymi rewelacyjnymi informacjami.
– Pierwszą: Niezorientowany w gospodarce, ani w branży zbrojeniowej MON M. Błaszczak, poinformował, ze rząd Polski zakupił wyrzutnie rakiet!!! Wiadomo od kogo, którą wyprodukowała osławiona firma Lockheed Martin (LM). Wyrzutnia nosi nazwę Himars. Poinformował również, dlaczego kupił od swoich mocodawców wyrzutnie, ponieważ ,,wzrasta agresja Rosji” oraz podał, że koszt zakupu to około 2,5 mld zł. Zapewnił, że wyrzutnie ,,zwiększają bezpieczeństwo Polski”. Nie poinformował co z tego Polska ma mieć, oprócz zestawu artylerii rakietowej Himars, poinformował również, że rakiety do tego zestawu, które mają objąć swoim zasięgiem do 300 km, zakupi też, o ile kongres USA wyrazi na to zgodę. To wszystko poinformował opinię publiczną MON Błaszczak. Wychodzi na to, że oprócz zestawu wyrzutni trzeba u nich kupić jeszcze rakiety, prawdopodobnie również podwozie na którym będzie zamocowany ten sprzęt.

Błaszczak nie pochwalił się czy negocjował tzw. offsset, nie pochwalił się czy będziemy mieli z tego tytułu licencję na te zestawy.
Co to oznacza dla Niepodległości Polski? Oznacza, że nasz ,,sojusznik” za pomocą swoich szpiegów zredukował nasze możliwości produkcyjne, polskiego arsenału rakiet balistycznych średniego zasięgu, który był zapoczątkowany w latach 90-tych. Za 2,5 mld zł. można wybudować nowoczesne zakłady zbrojeniowe, kilka biur projektowych z zakładami doświadczalnymi w których młodzi inżynierowie mogli by rozwijać swoją wiedzę. A tak bierzemy kredyty u obcych na zakupy broni też u obcych, czyli likwidujemy polską myśl techniczną, zadłużamy przyszłe pokolenia, jak również w razie jakiegoś konfliktu zbrojnego, mając obcy sprzęt zbrojeniowy, to narażamy siebie samych a nie zwiększamy swoje bezpieczeństwo, ponieważ wyposażenie wojska w broń musi się opierać w zdecydowanej większości o własny przemysł zbrojeniowy, tym bardziej, że zachodzi podejrzenie, że na użycie takiego sprzętu wymagana będzie zgoda tych co nam to sprzedali.
Dla przypomnienia, Rząd L. Millera też kupował samoloty wielozadaniowe od firmy LM, gdzie skandalem zakończyło się pozyskanie tzw. Offsetu dla polskiej gospodarki.

Wypowiedzi MON Błaszczaka to konfabulacja, urojenia, posługuję się komunikatem z strony internetowej MON, wychodzi na to, że albo prymitywny lobbysta negocjował ten kontrakt, albo zwykły głupek, albo perfidny pachołek, który nie rozumie w najmniejszym stopniu pojęcia Polski Interes Narodowy. Efekty, niebotyczna cena, brak offsetu, licencji, brak rachunku ekonomicznego tego przedsięwzięcia. Nie wspominając, o tym, że Polska powinna przeznaczać na własne zakłady zbrojeniowe, własne fundusze oraz finansować Polską myśl techniczną, a nie być konsumentem uzbrojenia , które nie broni tylko stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa Państwa oraz obywateli.

Postępowanie takie to nic innego jak działanie wywrotowe, narażające Naród na cierpienia i niewolnictwo. Takim postępowaniem Błaszczaka natychmiast powinna zająć się prokuratura oraz służby specjalne, a dziennikarze powinni grzmieć od rana do wieczora o tej zdradzie, a tu cisza. TVP pod niebiosa chwali zakup MON-u, atrap, bez chwili zastanowienia się, bez jakiejś refleksji, tylko na siłę ludowi wciska się straszne brednie, które odwrócą się przeciwko ludziom.

Drugą informacją, którą podzielili się członkowie obecnej ekipy rządowej, to podpisanie umowy z Duńczykami na budowę gazociągu Baltic Pipe. Wybudować trzeba około 310 km nitki tylko po dnie Bałtyku. Koszt wstępny budowy całego gazociągu z Polski aż do Morza Północnego ma wynosić ponad 2 mld euro czyli około 8 mld zł. Naimski (dziwna postać w rządzie Buzka, Marcinkiewicza, Kaczynskiego, Szydło, Morawieckiego), już ,,zabuksował” zakup gazu za kwotę 8 mld zł u większościowego właściciela złóż gazu norweskiego czyli amerykańskiej firmy ExxonMobil, (EM) czyli udzielił pożyczki bogatej firmie z Ameryki, którą to firmę kontroluje rodzina Rotschildów.
Żeby zrozumieć niesamowity przekręt związany z budową gazociągu ,,norweskiego” trzeba się cofnąć do roku 2007, wtedy kiedy premierem był J. Kaczyński a rezydentem L. Kaczyński. Wtedy zapadła ostateczna decyzja, aby stanowczo odmówić Rosji budowę gazociągu przez Polskę na zachód tzw. Jamał II, dlatego to politycy w Polsce przyczynili się do budowy przez Rosjan gazociągu Nord Stream. Przecież w 1992 roku rząd Polski negocjował i wyraził zgodę na budowę gazociągu Jamał II, którego pojemność przesyłu gazu wynosić miała 55 mld m3 gazu rocznie, za który Polska otrzymywała by około 4 mld $ rocznie, tylko za sam przesył no i bezpieczeństwo Polski w oczach świata bardzo by wzrosło. Niestety, ale już Buzek ( Naimski), Kwaśniewski, L i J. Kaczyńscy sabotowali budowę gazociągu w interesie Ukrainy, kosztem Polskiego Interesu Narodowego jakim było budowa gazociągu Jamał II.

W dniu 28 lutego 2007 roku PGNIG podpisuje umowę z Mobil Development Norway A/S wraz z ExxonMobil, amerykańską firmą. Umowa dotyczyła sprzedaży 15% udziałów licencjach PL212, PL212B, PL262, które posiadał EM. PGNIG zapłacił firmie EM około 400 mln $ za ta licencję. Już wtedy PGNiG udzielil pożyczki pod wirtualny gaz, wirtualne złoża i bez możliwości przesyłu gazu oraz zachodzi pytanie, dlaczego wtedy PGNiG (duet Wożniak Naimski), nie kupili bezpośrednio u Norwegów dostęp do ich złóż gazu na Morzu Pólnocnym??? Tylko znalazło sobie pośrednika w firmie amerykańskiej?

Uwaga! Według danych zatwierdzonych przez NPD (Norwegian Petroleum Directoriate 2006 rok Fact Book) łączna wielkość zasobów wszystkich złóż w których PGNIG nabył udziały od ExxonMobil, szacowana jest na około 35 mld m3 gazu ziemnego, 18 mln ropy naftowej i 6 mln ton gazu NGL. To jest tyle ile pompowany gaz przepływa rocznie przez gazociąg Jamał I. Przepustowość gazociągu ,,norweskiego” ma wynosić około 10 mld m3 gazu rocznie, wychodzi na to, że gazociąg potrzebny jest tylko na 4 lata, a koszty budowy kolosalne.

Żeby rozpocząć wydobycie gazu norweskiego EM i PGNIG muszą zainwestować około 6 mld euro z czego PGNIG około 1 mld euro.
Czyli koszty po stronie polskiej, są już następujące: 400 mln $ + 1 mld euro, 8 mld budowa nitki, 8 mld zł zabuksowany gaz = blisko 22 mld zł.

Kto za te głupoty lub politykę płaci??? Niewolnicy z Polski w swoich miesięcznych rachunkach zapłacą. Dlatego min. walka jest z tzw. Smogiem, aby wyeliminować piece opalane węglem i drzewem (pomijam świrów, którzy spalają opony w piecach) z ogrzewania domu, nawet kominki chcą wyeliminować. Walka propagandowa toczy się o 3 mln nowych odbiorców gazu, to potężna kasa, którą oczekuje rodzina Rotschildów.

Czyli na złość Rosji za gaz ,,norweski” zapłacimy około 22 mld zł. na wstępie, na złość Rosji Olechowski i L. Kaczynski zakupili największą kupę złomu czyli rafinerię Możejki tracąc 12 mld zł oraz inwestując 42 mld zł w rafinerie w jednym w drugim przypadku zarabia Rotschild. (szef RN Jukos i udziałowiec Jukos, przed nacjonalizacją).

Pod oklepanym już hasłem dywersyfikacja dostaw gazu, kryją się potężne interesy światowej mafii paliwowej, która wykorzystuje do tego celu podbite narody, które w ich imieniu okłamują narody na wielką skalę. Ohydną manipulacją jest to, ze ci co decydują o takich kosztach i bezpieczeństwie energetycznym Państwa nie chcą podawać, ile my za to zapłacimy.

Milczą ci co zamiast kupować u obcych, powinni wydobywać paliwo z własnych terenów, którego mamy na własne potrzeby wystarczającą ilość. Dywersyfikacja dostaw gazu jest wtedy, kiedy w przynajmniej w 80% zaopatrujesz się w swoje paliwo, ale swoi nie płacą potężnych łapówek za podpisywanie nie korzystnych umów.
Rzeczą nie pojętą jest aby klient, który chce odbierać gaz musiał budować gazociągi po morzu???
Budowa jest bez jakiego kolwiek rachunku ekonomicznego, ponieważ nikt nie liczy się z portfelem klienta, który będzie zmuszony ogrzewać dom gazem oraz będzie droga produkcja min. nawozów sztucznych, konkurencja z wschodu już zaciera ręce. Kontrakt tzw. norweski, jest bezczelną decyzją polityczną, która ma przypodobać się mocodawcom z ameryki, by ci znowu powierzyli nadzór nad niewolnikami w Polsce obecnej władzy. To nic innego jak wywalanie potężnych pieniędzy na zapewnienie sobie następnych rządów w Polsce po wyborach.
Zygmunt Wrzodak
Poseł na sejm IV i V kadencji
WYBRANE KOMENTARZE

List Otwarty emerytowanego pułkownika WP do MON Błaszczak

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/11/list-otwarty-emerytowanego-pulkownika-wojska-polskiego-dionizego-solobodowskiego-do-ministra-obrony-narodowej-mariusza-blaszczaka/
„Służyłem tej Ojczyźnie i przysięgałem temu NARODOWI, która dała wykształcenie, bezpieczeństwo i pracę między innymi naczelnemu inżynierowi Fabryki Samochodów Osobowych, członkowi egzekutywy Komitetu Zakładowego PZPR (a którego miałem możność poznać osobiście w stanie wojennym) – inż. Lucjanowi Błaszczakowi.
Tenże towarzysz, który ostentacyjnie (nawet na fartuchu warsztatowym) na co dzień nosił znaczek PZPR (ja go wbrew zaleceniom ówczesnego mi-stra nie nosiłem), z racji produkcji na potrzeby obronności Państwa (produkcja dla WP oraz MSW) – współpracował jawnie i bez oporów z SB oraz WSW (WSI), bo (chyba) czuł się Patriotą. – rozpoczął.
Pytania:
Czy potępia Pan swojego ojca za służbę „tamtej Ojczyźnie”??
Czy zamierza Pan zdegradować ojca (porucznika WP) za ten czyn??
Czy zamierza Pan odebrać swojemu Ojcu emeryturę??”

Robik 01.12.2018 23:58:02

Piszę

Pań , że dziennikarze milczą w tej sprawie. Spróbował by któryś coś jęknąć w tej sprawie, to mogłyby się znaleźć ,,dowody,, na takiego, że miał kontakty z FSB i chińskim wywiadem. Jak M. Piskorski. Pisać to oni mogą o kolejnym święcie Chanuki, jakie jutro się zaczyna, ku radości Dudy i jego lepszej połowy zwłaszcza.

zbig71 01.12.2018 23:58:34

@Robik 23:58:02

Ciekawe, czy D. Kania z Targalskim napiszą kolejną książkę o ,, resortowych dzieciach,,?
Widać materiały są.

zbig71 02.12.2018 00:06:27

Ten Naimski to chyba miał zdjęcie z Reganem w Białym Domu. I z Macierewiczem. Agentura, jak nic.

zbig71 02.12.2018 00:09:21

żyd Naimski to koszmar Polaków i Polski !

żyd Naimski to taki żydowski wańka wstańka ! [ Icek picek ]

On zawsze gdy pis rządzi wychodzi z niebytu politycznego by kosztem Polaków i Polski pracować w interesie światowego żydostwa !

Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH.

ele 02.12.2018 08:49:18

@Wrzodak

Pełna tu zgoda z tym co napisałeś. Bez komentarza bo mnie to także ten Błaszczak i nie tylko on wkurwia i 5.

kula Lis 68 02.12.2018 08:59:50

Błaszczak doskonale kompromituje soliadruchów.

I to jest jego jedyna zasługa dla Polski
Niestety ta zasługa jest znacznie mniej wartościowa od strat które przynosi Narodowi Polskiemu od strat ekonomicznych, bezpieczeństwa strategicznego oraz strat wizerunkowych Polski.

Błaszczak do śmieszności doprowadza wasalizm solidaruchów wobec globalnej mafii żydowskiej… i tylko niewiele ustępuje „Prezydentowi”

A ludzie pamiętają. Zbiorowej pamięci Narodu nie da się wymazać
nawet przy pomocy zmasowanej totalitarnej 24 godzinnej na dobę propagandy.

Oscar 02.12.2018 09:20:17

Jak to człowiek może się mylić w ocenach.

Kiedyś w latach 80tych uważałem Wrzodaka za ekstremę solidarności.
Głosił wtedy bardzo radykalne hasła.

Dzisiaj z przyjemnością czytam jego artykuły…i podzielam jego dzisiejsze wystąpienia. On dzisiaj nie ma klapek na oczach jak taki Błaszczak, Duduś czy inna ekstrema solidarności.

Oscar 02.12.2018 09:24:20

@Oscar 09:24:20

Człowiek wolny, nie skompromitowany układami, nie ma na niego haków, jest Polakiem, uczy się przez całe swoje życie, będzie dążył do prawdy, pomimo obelg, szczucia, podstępnej walki z mną, żyje mi się dobrze, bo mam czyste sumienie, choć jak każdy człowiek, szczególnie młody błądzi i jest podatny na podszepty.

Wrzodak Z. 02.12.2018 09:33:01

@Robik 23:58:02

To niesamowite, nie wiedziałem o tym, że Błaszczak to straszny komuch, a synek to taki teczkowy, bez kręgosłupa moralnego, dlatego tak słabego człowieka dają na front z góry wiedząc, że poniesie klęskę, ale dlaczego My przy nim musimy cierpieć.

Wrzodak Z. 02.12.2018 09:35:47

@kula Lis 68 08:59:50

Do tego można jeszcze dodać, Oni ( z ,,żondu”) zakupili jeszcze np; rakiety do F-16 Jass za 7 – krotnie wyższą cenę niż kupuje to armia usraela, jaki to nasz sojusznik, mało tego guziki do tych rakiet są w na terenie usa.

Zestaw ,,patriot” to pierwszy zestaw II, III to atrapy, Cały zestaw składa się z pięć elementów, gdzie koszt zakupu takich wyrzutni może sięgać nawet 100 mld $, rakiety, które są skuteczne w około 25%.
A ile może kosztować serwis do takiego zakupionego sprzętu. Bóg raczy wiedzieć.
Ci ,,nasi przyjaciele”, bezwzględni wyrwigrosze, ich interesem jest zarabiać na podwładnych i dobrze robić tym, co ich wysuwają do władzy.

Wrzodak Z. 02.12.2018 10:44:20

@Wrzodak Z. 10:44:20

To prawda, tak do Jassm jak i patriotów kody mają Amerykanie i to oni nie my decydują o ich użyciu, a w razie niesubordynacji przyciskają guzik: samozniszczenia, i po balu.

kula Lis 68 02.12.2018 11:08:24

OCENA 6* !!!

Sama Prawda !

NAJLEPSZE JEST NA SAMYM KOŃCU TEGO WYŚMIENITEGO TEKSTU

„Kontrakt tzw. norweski, jest bezczelną decyzją polityczną, która ma przypodobać się mocodawcom z ameryki, by ci znowu powierzyli nadzór nad niewolnikami w Polsce obecnej władzy. To nic innego jak wywalanie potężnych pieniędzy na zapewnienie sobie następnych rządów w Polsce po wyborach.”

Nic dodać, nic ująć

NA POHYBEL SYJONISTYCZNYM PISIOROM!

Paulus Aquarius 02.12.2018 11:32:15

Brakuje parlamentarnych określeń na tych zdrajców i kryminalistów rządzących Polską.

5*

Zapewne ich konta rosną dzięki temu, że zadłużają Polskę na następne pokolenia. A może prostytuują się tylko za poklepanie po plecach albo ich niższej części? Pytanie retoryczne.

Lotna 02.12.2018 12:35:05

@zbig71 00:06:27

Pisanie o resortowych dzieciach powinni zacząć od siebie.

Lotna 02.12.2018 12:37:19

@Wrzodak Z. 13:19:29

Gdyby można było dawać po 100 *, pan jako jeden z tu nielicznych, zawsze by ode mnie je otrzymał, wiem, że dla pana gwiazdki są mało ważne, ważniejsze jest to co z nami robią pastuchy i psie ogony machające jak im pan zza oceanu nakaże.
Stan oblężenia Polaków i naszej Ojczyzny jest tak dramatyczny, że tylko kataklizm może to wyprostować, jest TU całkowity brak odpowiedzialności jakichkolwiek sił politycznych do odbudowy Polski dla Polaków, czy złoty cielec tak zawładnął polityką, że sprzedaje się własne państwo za paciorki i perkal ?
Co robić, że tak zacytuję klasyka, poddać się …

provincjal 09 02.12.2018 14:07:29

@provincjal 09 14:07:29

Niestety, odcięli nas od pieniądza i mediów, czujemy się (ci Polacy co wiedzą o co chodzi) jak osoby internowane, tzn. mają wiedzę, ale trzeba ich ,,zasuszyc”, zamknąć usta, tak by ganiali za własnym ogonem.

Tak zrobili z mną, przez 10 lat blisko 100 razy stawałem przed sadem w obronie prawdy, były to sprawy cywilne związane tylko z pracami poselskimi, ale tak mnie umęczyli i ciągali finansowo, ze mało mogłem myśleć koncepcyjnie, jest tak i teraz, ale to już końcówka.

Potrzeba silnej ręki na stronie narodowej, by to towarzystwo ściągnąć do kupy, pokazać kierunek, szkolić młodych i zacząć walczyć o odzyskanie Polski dla Polaków.

W przeciwnym razie nasze pokolenia wyginą, zrobią z terenów centralnej Polski ,,jądrowy teatr wojenny”.
Nie wiem czy zdaje sobie z tego sprawę choć z 1% polaków??? Jakie mogą być tragiczne konsekwencje rządów zdrady narodowej oraz karierowiczów i głupców, czego takim namacalnym przykładem jest ten Błaszczak, syn zatwardziałego komucha.
Pozdrawiam

Wrzodak Z. 02.12.2018 14:48:52

@M i r i a m 19:07:43

Dziś jest święto Chanuki, więc chłopaki świętują.

zbig71 02.12.2018 20:20:49

Nie będzie offsetu

Wiadomo, że nie będzie offsetu, co do reszty to mam nadzieję, że kupiono kompletne zestawy, nadające się od razu do użycia. Ciekaw jestem, czy w komplecie są radary, wykrywające cele, w które mają nasze rakiety Himmars uderzyć.

jazmig 02.12.2018 20:59:16

Rząd PiS chce kupić 3 fregaty dla marynarki za co najmniej 12 miliardów zł., czyli okręty nieprzydatne do obrony polskiego wybrzeża, ale przydatne do ochrony lotniskowców. Nawet PiSowski think tank, czyli Instytut Jagielloński, to krytykuje.
https://www.forbes.pl/wiadomosci/instytut-jagiellonski-mon-chce-wydac-12-mld-zl-na-nieprzydatne-fregaty/ykztn99?fbclid=IwAR246QXWSRpp4yhRdlZXba6K86NV-5Wrq7yAgzOcwSSeIk-QoYcEc1NF1G8
A tak to skomentował na fb (wpis z 29.XI) prof. Adam Wielomski:
„Eksperci Instytutu Jagiellońskiego chyba nie zrozumieli jednego detalu: te trzy projektowane fregaty polskie nie będą służyły do obrony polskiego wybrzeża przed rosyjskim atakiem. Przeciwnie, to one będą stanowiły zabezpieczenie amerykańskich sił inwazyjnych, wyprowadzających uderzenie na Rosję z terytorium „wschodniej flanki NATO”. Polska nie będzie państwem atakowanym, lecz atakującym”.

powiew świeżości 03.12.2018 03:43:56

Opublikowano za: https://wrzodakz.neon24.pl/post/146645,kupuja-gaz-wyrzutnie-ciagle-od-tych-samych

Wypowiedz się