Masońscy Rotszyldowie zostali ponownie przyłapani w Szwajcarii

Rothschildowie nigdy nie przestaną być przyłapywani ze spuszczonymi spodniami. Jedynym sposobem, aby zatrzymać ich tajne działania, jest to, aby władze zaczęły umieszczać ich za kratami. Ostatnio zostało ogłoszone to:

“Szwajcarski regulator finansowy oskarżył firmę Rothschild Bank AG i jej spółkę powierniczą o naruszenie prawa przeciwko praniu pieniędzy w odniesieniu do 1MDB (1Malaysia Development Berhad), pogrążonego w kryzysie malezyjskiego, państwowego funduszu rozwoju.
“Według regulatora zarówno Rothschild Bank AG, jak i Rothschild Trust AG nie sprawdzili, skąd pochodzą aktywa klienta. Firmy rzekomo zignorowały sygnały, że fundusze mogą być powiązane z praniem brudnych pieniędzy i tak czy inaczej wziął pieniądze. Firmy prowadzone przez rodzinę Rothschildów są również oskarżane o zbyt późne zgłaszanie problemu. “ [1]
Oczywiście to nie jest żadna niespodzianka , zwłaszcza gdy patrzymy na rodzinę Rothschildów i ich tajne działania przez całą historię. Należy pamiętać, że jedyną z „sił przemysłowych”, które kontrolowały świat finansów w XVIII i XIX wieku, był nie kto inny, jak rodzina Rothschildów.

Zostało to nawet zaakceptowane przez historyka socjalistycznego Gustawa Myersa, który napisał w “Historii wielkich amerykańskich fortun”(The Great American Fortunes), że „pod powierzchnią, Rothschildowie od dawna mieli potężny wpływ na dyktowanie amerykańskich przepisów finansowych. Zapisy prawne pokazują, że były one mocą starego Banku Stanów Zjednoczonych”. [2]

Mooney pisze, że rodzina Rothschildów wyróżnia się w historii jako wiodący przykład manipulowania potęgą międzynarodowej bankowości … Poprzez lichwę na skalę międzynarodową, udało im się skonsolidować wielkie bogactwo i moc, aby zmienić świat według własnych upodobań”. [3] Rothschildowie sfinansowali wojny w Anglii i Ameryce, zbierając ogromne odsetki i osiągając ogromny zysk.

W połowie dziewiętnastego wieku Bank Anglii był w sposób dominujący kontrolowany przez rodzinę Rothschildów. Jak pisał żydowski austriacki pisarz Frederic Morton, w połowie XIX wieku „Rotszyld był teraz bankierem dla imperiów i kontynentów – dla wszystkich głównych krajów europejskich, dla eurazjatyckiej Rosji, obu Ameryk, dla Indii … W Paryżu, w Wiedniu we Frankfurcie i Neapolu tytaniczne oddziały braci były równie zajęte”. [4]

A gdybym ci powiedział…

Syjonistyczna rodzina Rotszyldów posiada 165 krajowych banków centralnych ( narodowych jak np. NBP)

Żydowska historyk, Esther Benbassa ma podobne poglądy. [5] Stwierdza, że „Rothschildowie byli masonami szkockiego rytu” [6], ale uważali masonerię za szlachetną i tolerancyjną organizację religijną, która przyjęła Żydów. [7]

Mimo to, będąc organizacją daleką od dobroczynności, wolnomularstwo od samego początku było antychrześcijańskie i dążyło do zdetronizowania chrześcijaństwa – nawet poprzez rewolucję. Poczynając od rytuałów inicjacji, masoneria znajduje się w całkowitej sprzeczności z naukami chrześcijaństwa. Masoneria jest tajnym stowarzyszeniem, a jego doktryny są sprzeczne z Biblią.

Filosemicki historyk Niall Ferguson oświadczył, że Nathan Rothschild „mógł stać się głównym kanałem pieniędzy od rządu brytyjskiego na kontynentalne pola bitew, na których los Europy został rozstrzygnięty w 1814 i 1815 roku”. [8] Nathan, według Fergusona, „Stał się panem rynku obligacji” i „mistrzem polityki europejskiej” podczas wojny napoleońskiej. [9] Do dziewiętnastego wieku Nathan założył „największy bank na świecie”. [10]

Amerykańskie czasopismo skarżyło się w latach trzydziestych XIX wieku, że „żadna instytucja nie porusza się bez porady [Rothschildów]”. Z równą łatwością wyciągają rękę od Petersburga do Wiednia, od Wiednia do Paryża, od Paryża do Londynu, od Londynu do Waszyngtonu”. [11]

Rothschildowie, w relacji do Fundacji Rockefellera, byli za „polityką fałszywego pieniądza (fiat money) i inflacyjną polityką wczesnego Nowego Ładu”. [12] Od 2012 r. Rothschildowie ponownie próbowali połączyć brytyjskie i francuskie operacje bankowe, aby zyskać więcej kontroli.

David de Rothschild oświadczył, że nowy system „lepiej spełni wymagania globalizacji w ogóle, a w szczególności w naszym konkurencyjnym środowisku, zapewniając jednocześnie kontrolę mojej rodziny w perspektywie długoterminowej.” [13] )

Ferguson, oczywiście, nie przypisuje tego lichwie, ale „zwykłemu szczęściu” [14], co nie jest racjonalne; Sachar robi to samo. Podczas gdy Ferguson dokumentuje fakt, że sto lat przed pojawieniem się Rothschildów na scenie sefardyjscy Żydzi w takich miejscach jak Lizbona, Tuluza, Bordeaux, Antwerpia i Londyn byli głęboko zaangażowani w system bankowy, i przyznaje, że Rothschildowie „zdominowali żydowska społeczną i wspólnotowa piramidę [15] nie mówi nic o lichwiarskich umowach.

Sachar daje nam jedynie przykład Józefa Sussa Oppenheimera, żydowskiego finansisty i bankiera, który „wykorzystywał swoje związki z taką wyobraźnią i bezwzględnością, że uzyskał niemal całkowitą kontrolę nad finansową administracją księstwa. W tym charakterze Suss nie wahał się przed przyjmowaniem znacznych łapówek od biznesmenów w zamian za kontrakty rządowe”. [16] W końcu Sachar przypisał to antysemityzmowi. W pracy Benbassy znajdujemy podobną metodologię. [17]

Były jednak inne głosy, które sądzą, że Rothschildowie coś knuli. W 1828 roku Thomas Dunscombe oświadczył: „Mistrzu bezgranicznego bogactwa, [Natan] chwali się, że jest on arbitrem pokoju i wojny, i że zasługa narodów zależy od jego skinienia; jego korespondencja jest niezliczona; jego kurierzy prześcigają królów-suwerenów, a … ministrowie stanu są przez niego opłacani”. [18].

Henry Clews, amerykański finansista, który napisał w 1888 roku „Dwadzieścia osiem lat na Wall Street” (Twenty-Eight Years in Wall Street) oświadczył, że Rothschildowie zarabiali fortunę w Ameryce za pośrednictwem niemieckiego bankiera Augusta Schonberga, który zmienił nazwisko na Belmont, gdy przybył do Stanów Zjednoczonych. [19] Clews stwierdza, że dzięki swojemu „skąpstwu” i „chciwości” Nathan Rothschild w sposób szczególny  „manipulował rynkiem” [20].

Carroll Quigley twierdził, że Rothschildowie, pośród innych bankierów, potajemnie wprowadzali w błąd rządy i ludzi; mówi, że Mirabaud i Rotszyldowie stali się dominującym systemem finansowym w latach 1871-1900. Brytyjski ekonomista J.A. Hobson oświadczył w 1902 r., że nic nie może być ścigane „przez żadne państwo europejskie … jeśli dom Rotszylda … przeciwstawi się temu.” [21] ]

The Rothschilds skończył tworzenie fortuny podczas wojen napoleońskich. [22] Urodzony w Austrii żydowski pisarz Frederic Morton (urodzony jako Fritz Mandelbaum) oświadczył, że Rotszyldowie „podbili świat dokładniej, bardziej przebiegle i znacznie trwalej niż wszyscy Cezarzy przedtem lub wszyscy Hitlerowie za nimi”. [23].

Oświadczenie Mortona potwierdza biograf Derek Wilson, który stwierdził, że Rothschildowie są tak potężni finansowo i politycznie, że nawet królewskie rządy i polityczni liderzy się ich boją. [24] Ich wpływ był tak tajny, że Wilson posuwa się dalej, aby powiedzieć to:

 „Konspiracja była i pozostała cechą działalności politycznej Rotszylda … A jednak przez cały czas pomagali kształtować najważniejsze wydarzenia dnia: przez przyznawanie lub wstrzymywanie funduszy; dostarczając mężom zaufania nieoficjalną służbę dyplomatyczną; wpływając na nominacje na wysokie stanowiska; i przez prawie codzienne stosunki z wielkimi decydentami “. [25].

Wilson argumentował później, że ich tajne sposoby były uzasadnione, ponieważ obawiali się, że zostaną one wypaczone przez prasę; czy Wilson ma rację, trudno to uzasadnić. Ale Rothschildowie czerpali ogromne zyski z wojen napoleońskich; po opadnięciu pyłu bitewnego, Rothschildowie „wyłonili się z wojny jako milionerzy i celebryci”. [26] O jednym z Rotszyldów, Nathanie, „powszechnie sądzono, że osiągnął niebotyczne zyski z oficjalnych kontraktów” [27].

Karol Marks wyjaśnił, co uważał za podstawową przyczynę samooszustwa w swoim eseju “O kwestii żydowskiej” (On the Jewish Question). „Jaka jest świecka podstawa judaizmu?” – zapytał. „Praktyczna potrzeba, własny interes. Jaka jest światowa religia Żyda? Przekupstwo. Jaki jest jego ziemski Bóg? Pieniądz … W judaizmie uznajemy zatem ogólny element antyspołeczny obecnego czasu … Ostatecznie emancypacja Żydów jest emancypacją ludzkości z judaizmu “ [28].
Wzrastanie Rotszyldów okazało się być prekursorem większego trendu historycznego. Doprowadziło to do powstania antyżydowskiej reakcji w całej Europie i poza nią. Ta antyżydowska reakcja istnieje do dziś. Rozwiązanie?
Rothschildowie i chazarski banksterski kult muszą porzucić swoją diaboliczną aktywność i objąć filozofię (Logos) w całej swojej manifestacji. Świat stanie się lepszym miejscem, kiedy ostatecznie poddadzą się regułom rozumnym i racjonalnym (Logosowi).

Autor: Jonas E. Alexis; 24 lipca 2018 r.

 • [1] “Rothschild Bank przyłapany na skandalu związanym z praniem pieniędzy”, ” Russia Today” , 23 lipca 2018 r.
 • [2] Gustavus Myers, Historia wielkich amerykańskich fortun (Chicago: Charles H. Kerr & Co., 1910), 3: 183-184.
 • [3] Mooney, Lichwa, 69.
 • [4] Frederic Morton, The Rothschilds (New York: Scribners, 1988), 101.
 • [5] Esther Benbassa, Żydzi we Francji: historia od starożytności do współczesności (Princeton: Princeton University Press, 1999), 104.
 • [6] Ibid., 122
 • [7] Ibid., 122-123.
 • [8] Ferguson, House of Rothschild , 85
 • [9] Niall Ferguson, The Ascent of Money: Financial History of the World (New York: Penguin, 2008), 78.
 • [10] Ibid.
 • [11] Ferguson, House of Rothschild , 19.
 • [12] Murray N. Rothbard, Historia pieniądza i bankowości w Stanach Zjednoczonych (Auburn, AL: Ludwig von Mises, 2002), 307. W połowie XX wieku, jak historyk Carroll Quigley nazwał “międzynarodowych bankierów” – coś, czego obawia się wielu Ojców Założycieli – doszli do dominacji ekonomicznej życia społeczeństwa. Tuż po drugiej wojnie światowej traktat wersalski nałożył ogromny dług na Niemcy, co zmusiło naród niemiecki do cierpienia. Ilekroć dojdzie do olbrzymiego zadłużenia i wojen, bądźcie pewni, że za tym stoją „międzynarodowi bankierzy”, próbując zdobyć olbrzymi zysk. Hitler zdał sobie z tego sprawę, a zanim naziści przejęli Niemcy, przestał zajmować się międzynarodowymi bankierami i stworzył własne pieniądze, które łagodziły cierpienie przeciętnego Niemca i zmniejszały dług publiczny. Carroll Quigley, Tragedy and Hope (New York: Macmillan, 1966). Dalsze badania nad ekonomią Niemiec w latach dwudziestych i trzydziestych, patrz Ellen H. Brown, The Web of Debt: The Shocking Truth About Our Money System (Baton Rouge: Third Millennium Press, 2010), rozdział 24; Stephen Zarlenga, The Lost Science of Money (Valatie, NY: American Monetary Institute, 2002).
 • [13] Harry Wilson, “Rothschildowie łączą brytyjskie i francuskie operacje bankowe w celu zapewnienia bezpiecznej kontroli”, Telegraph , 5 kwietnia 2012 r.
 • [14] Ferguson, House of Rothschild , 1:85
 • [15] Howard M. Sachar, Historia Żydów we współczesnym świecie (New York: Vintage Books, 2005), 23, 95
 • [16] Ibid., 24
 • [17] Benbassa, Żydzi we Francji , 105-106.
 • [18] Ferguson, The Ascent of Money , 78.
 • [19] Patrz: Henry Clews, Twenty-Eight Years in Wall Street (Nowy Jork: Irving Publishing Company, 1888), rozdział 28.
 • [20] Ibid.
 • [21] Liaquat Ahamed, Lords of Finance: bankierzy, którzy złamali świat (New York: Penguin, 2009), 210
 • [22] Ibid., 210; także Egon Caesar Corti, The Rise of the House of Rothschild (New York: Cosmopolitan Book Corp., 1928).
 • [23] Morton, The Rothschilds , 14.
 • [24] Derek Wilson, Rothschild: The Wealth and Power of a Dynasty (New York: Scribner’s, 1988), 98-99.
 • [25] Ibid., 99.
 • [26] Ibid., 59
 • [27] Ibid.
 • [28] Ferguson, House of Rothschild , 1: 440.

Opublikowano za: https://www.veteranstoday.com/2018/07/24/masonic-rothschilds-got-caught-in-switzerland-again/

Od Redakcji KIP: polecamy przeczytanie, przeanalizowanie i wyciągnięcie z tych artykułów wniosków:

Wypowiedz się