Prezydent Putin a Bank Centralny Rosji, rzekomo kontrolowany przez klan Rothschildów…

Bank Centralny Rosji 2

A skoro jesteśmy już przy prezydencie Putinie, to czas jest ku temu, aby zdemaskować kolejną bzdurę kolportowaną w sieci w związku z nim i Bankiem Centralnym Rosji.

Już od lat kolportowane są brednie, jakoby Rothschildowie kontrolowali Bank Centralny Rosji, a prezydent Putin miałby być ich pionkiem.

https://ussus.wordpress.com/2014/03/30/putin-pionkiem-rothschildow/

Brednie te kolportowała też – a jakże – „wolnapluskwa”:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-pionkiem-rothschildow-2016-08

Stron kolportujących podobne brednie jest zbyt wiele, aby wszystkie je wymieniać. Podam tu kilka znamiennych przypadków. A więc oczywiście „wolnapluskwa” kolportuje brednie o rothschildowskim rzekomo Banku Rosji, przepisując je od innego dezinformatora – treboroka:
https://treborok.wordpress.com/lista-rothschilda-i-powiazania/?preview=true

„Dlaczego na liście nie ma FR? System bankowy FR już nie jest kontrolowany przez Rothschildów/Boruchów/Morganów? Według plotek bardzo zbliżonych do prawdy, w Banku Centralnym FR 1% ma tylko Gieraszczenko, pozostałe 99% posiadają przedstawiciele wyżej wymienionych nazwisk. Dlaczego zatem nie ma nas na liście?
Jest jeszcze jedno podejrzenie, które potwierdza nieobecność FR na liście Rothschilda: panuje opinia że Federacja Rosyjska — to nie kraj a prywatna korporacja. W tym przypadku Bank Centralny FR brzmi tak dziwnie jak Bank Centralny McDonald’s (…).”
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lista-rothschilda-powiazania-2016-12
Wg „informacji” innych dezinformatorów Bank Centralny Rosji jest jak najbardziej na liście banków rothschildowskich. Tak twierdzi nieudolna miniatura Sorosa – Robert dezinformator naciągacz Brzoza:
https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/07/robert-brzoza-nieudolna-miniaturka-george-sorosa/
Na liście banków pod zarządem Rothschildów jest u niego i bank Rosji:
„Russia: Central Bank of Russia”
https://biznes.robertbrzoza.pl/finansjera/jakie-banki-centralne-kontroluje-rothschild/
.
Podobne brednie wypisuje „prawda inaczej info”. Wg niej:
.
„JEDYNYMI krajami w 2011r bez banku centralnego NALEŻĄCEGO DO RODZINY ROTSZYLDÓW są :
.
Kuba
Korea Pólnocna
Iran”
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=18652

Sprawa ta nie jest wcale błaha, o czym przekonał mnie mail, jaki otrzymałem dzisiaj od dobrego znajomego, sympatyka jak i ja Rosji i prezydenta Putina. Napisał on (fragment):

Hej czytałem ostatni tekst jaki napisałeś, ale zastanawiam się czy bank centralny Rosji jest dalej w rękach Rotszyldów ?
.

No więc aby nie było niejasności, warto tą sprawą się zająć – czyją własnością jest Bank Centralny Rosji. Kto go kontroluje? I czyim interesom służy?

Tu bez ogródek przyznam, że w czasach jelcynowskiej smuty, gdy rzeczywistym carem na Kremlu był szabrownik, żydowski oligarcha Bieriezowski, Bank Rosji rzeczywiście mógł być kontrolowany przez jego zwierzchnika – Rothschilda. Tu jeszcze słówko o Bieriezowskim – ciekawą książkę napisał o nim i jego pobratymcach oligarchach zastrzelony w 2004 roku dziennikarz Pawel Chlebnikow. Książka nosi tytuł „Ojciec chrzestny Kremla Borys Bieriezowski czyli historia ograbienia Rosji”.

Sytuacja Banku Rosji uległa zmianie po dojściu do władzy prezydenta Putina. Do jakiego stopnia to on, albo mówiąc ogólniej, władze Federacji Rosyjskiej kontrolują Bank Centralny Rosji świadczą dwa znamienne fakty. O pierwszym z nich obszernie informowała strona Forsal.pl:
.
„Kobieta, której Putin ufa bezgranicznie. Jak Nabiullina uratowała rosyjską gospodarkę
(…)
Choć Bank Centralny Rosji jest oficjalnie niezależny, eksperci nie mają wątpliwości, że tak naprawdę to Władimir Putin pociąga w nim za sznurki. Elvira Nabiullina ma jednak w swoich rękach coraz więcej władzy i cieszy się coraz większym zaufaniem i wsparciem ze strony prezydenta Rosji.
(…)
Szefowa banku Rosji zasiada w fotelu prezesa od 2013 roku. Wcześniej była ministrem gospodarki i doradcą prezydenta. Władimir Putin regularnie omawia przez telefon z Nabiulliną strategię banku centralnego. Gdy w jej gabinecie rozlega się dźwięk specjalnego prezydenckiego telefonu, wszyscy muszą opuścić pokój.
(…)
W zeszłym tygodniu szefowa banku centralnego poinformowała, że rezerwy walutowe Rosji wynoszą 352,9 mld dol. i zwiększyły się o 1,2 mld dol. w ciągu 7 dni do 20 marca. To największy tygodniowy wzrost wartości od lipca zeszłego roku.”
http://forsal.pl/artykuly/862526,kobieta-ktorej-putin-ufa-bezgranicznie-jak-nabiullina-uratowala-rosyjska-gospodarke.html
.

Z powyższego artykułu jednoznacznie widać, że Bank Rosji jest pod polityczną kontrolą prezydenta Putina.
To on wyznaczył na jego szefową bliską sobie i zaufaną Elvirę Nabiullinę. I wszystkie ważne decyzje konsultuje ona z prezydentem Putinem, a nie z Rothschildem.
Przede wszystkim zaś widać z posunięć Nabiulliny, że służą one Rosji (wzrost rezerw walutowych FR w ciągu tygodnia o 1,2 mld dolarów), a nie interesom Rothschildów.
Drugim być może jeszcze bardziej istotnym faktem jest narzucony dekretem prezydenckim obowiązek odprowadzania do budżetu federalnego 75 % zysków Banku Centralnego Rosji. Wcześniej bank oddawał skarbowi państwa „tylko” 50 % dochodów. Poinformowała o tym w październiku 2014 rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti:
„МОСКВА, 6 окт — РИА Новости. Президент РФ Владимир Путин подписал закон, обязывающий Центробанк перечислять в федеральный бюджет на постоянной основе 75% своей прибыли вместо 50%, как было ранее.”
(MOSKWA, 6 października – RIA Novosti. Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę nakładającą na bank centralny obowiązek przekazywania do budżetu federalnego regularnie 75% dochodów, a nie 50%, jak wcześniej).
http://ria.ru/economy/20141006/1027149621.html
.
Z powyższych cytatów jednoznacznie wynika, że to władze Rosji mają wpływ na obsadzanie stanowiska prezesa Banku Centralnego, a przez to na politykę finansową tegoż banku, oraz że mają wpływ na to, że większość dochodów bank musi oddawać budżetowi federalnemu, a nie klanowi Rothschildów. To jak można twierdzić, że Bank Centralny Rosji jest pod kontrolą Rothschildów, skoro kontroluje go tak naprawdę prezydent Rosji?

W sumie, brednie o rothschildowskim banku Rosji można skwitować tak:

A to świnia ten Putin. I krwiopijca! Patrzcie Państwo, jak on się szarogęsi w banku Rothschilda, jak on z tego biednego bankiera skórę zdziera i każe mu płacić 75% haraczu. Kto to widział, ludzie? Kto to widział? Przecież to czysty skandal, zdzierstwo i rozbój w biały dzień! Tak okradać biedny rothschildowski bank…

No skandal! Brak słów!

opolczyk

https://opolczykpl.wordpress.com/2017/02/17/prezydent-putin-a-bank-centralny-rosji-rzekomo-kontrolowany-przez-klan-rothschildow/

Od Redakcji KIP: Potwierdzamy, że Bank Centralny Rosji jest niezależny od Rodziny Rothschildów. Nacjonalizacja i/ lub przejęcie kontroli zarządczej, ( co jest ważniejsze niż nacjonalizacja) nastąpiło w pierwszej połowie marca 2015 r., kiedy Prezydent Putin zniknął na ponad 10 dni.

Odbyła się wtedy ostra walka z poplecznikami międzynarodowej finansjery, w trakcie której zginął szef ochrony osobistej Prezydenta. Więcej na ten temat w naszym artykule z przed 3 lat: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/nacjonalizacja-centralnego-banku-rosji/

Bank centralny

Comments

 1. marcin says:

  Uwaga ogólna:
  Problematyka finansowa jest celowo w świadomości publicznej otoczona aurą tajemnicy i niezrozumienia. Teksty traktujące o systemie monetarnym mają często charakter ezoteryczny. Ezoteryka ma swoje prawa, operuje nieweryfikowalnymi twierdzeniami i dlatego można tam schować mnóstwo bezproduktywnych spekulacji. Postarajmy się przełamać ten zwyczaj i odwołać się do konkretów tam, gdzie jest to możliwe.

  ____________________

  Ostatni obrazek, na którym widnieje informacja, że „bank centralny Iranu nie należy do rodziny Rotszyldów” najprawdopodobniej jest błędna, poza tym jest skażona intelektualnym prymitywizmem właściwym dla społeczeństw anglosaskich czy generalnie zachodnich.

  Przed wiekami, gdy system finansowy rozwinięty początkowo w Holandii, Anglii, Szwecji upowszechniano w innych krajach, głównie w XIX wieku, bank centralny zakładano w formie spółki akcyjnej z udziałem państwa oraz (zwykle) prywatnych lichwiarzy. Bank centralny zarządzał krajowymi rezerwami złota oraz udzielał pożyczek rządowi na ulgowych warunkach. Równocześnie prywatne gangi lichwiarskie, banki będące często akcjonariuszami banku centralnego, zajmowały się zaś dostarczaniem pieniądza obciążonego długiem i lichwą do gospodarki i ludności. Taki model zastosowano również w 2RP do czasu puczu Piłsudskiego. Junta Piłsudskiego po dojściu do władzy sprzedała swoje udziały w NBP SA międzynarodowym żydom i całkowicie utraciła jakąkolwiek kontrolę nad krajowym systemem pieniężnym.
  Fundamenty tego modelu wypracowane zostały jeszcze w Średniowieczu, z zastrzeżeniem braku instytucji banku centralnego. Królowie czy książęta zezwalali lichwiarzom na prowadzenie destrukcyjnej działalności lichwiarskiej wobec ludności pod warunkiem że sami będą mogli pożyczać (zwykle) od żydów pieniądze obciążone o wiele niższą lichwą niż ta stosowana wobec poddanych. Idea „niezależnego” banku centralnego to rozwinięcie tego właśnie modelu. „Niezależny” bank centralny to po prostu centralny bank państwa udzielający pożyczek rządowi, znajdujący się pod kontrolą krajowego kartelu bankowego (w 3RP NBP nie może pożyczać rządowi, co oczywiście sprowadza państwo na poziom drugorzędnej kolonii, w której rząd, mimo istnienia NBP, musi zabiegać o pożyczki od ING czy innych gangów międzynarodowych żydów).

  Dzisiaj formalne podstawy tego systemu mogą być odmienne. Bank centralny wcale nie musi „należeć” do Rotszyldów, aby cały system finansowy konkretnego państwa był całkowicie podporządkowany międzynarodowym żydom. Bank of England uważany jest za pierwowzór nowoczesnego banku centralnego. Bank ten rozpoczął działalność w 1694 roku jako prywatna spółka, został znacjonalizowany w 1946 roku. Od ponad 70-ciu lat Bank of England jest własnością państwa a czy coś się w brytyjskim ustroju monetarnym z tego powodu zmieniło? Nie chodzi o własność, chodzi o kontrolę, wręcz chodzi o samą ideę pieniądza która jest skrajnie odmienna w różnych systemach filozoficznych.

  Jako przykładu potwierdzającego powyższą tezę można użyć ustroju swojskiego Narodowego Banku Polskiego czy sąsiedniego Centralnego Banku Rosji.
  NBP jest państwową osobą prawną, ale nie jest spółką akcyjną (art. 2.1. Ustawy o NBP, https://www.nbp.pl/akty_prawne/ustawa_o_nbp/ustawa_o_nbp.pdf). NBP nie jest spółką akcyjną i żaden podmiot prywatny nie może być „właścicielem” tej organizacji. Jednocześnie trudno zaprzeczyć, że NBP i cały system monetarny funkcjonujący w Polsce jest kontrolowany przez międzynarodowych żydów, Rotszyldów, „reptilian” 🙂

  Podobna sytuacja dotyczy Centralnego Banku Federacji Rosyjskiej. Bank jest osobą prawną, organem władzy państwowej Federacji (art. 1 ustawy, drugi i trzeci akapit, http://docs.cntd.ru/document/901822004). Ustawę o tym banku dostarczyły pewnie te same nowojorskie „think-tanki” które przygotowały szkic ustawy o NBP, zapewne stosując metodę kopiuj-wklej do zapodanego szymelka. Centralny Bank Rosji nigdy nie mógł „należeć” do Rotszyldów, mimo że jest (był?) pod ich całkowitą kontrolą, dokładnie tak jak NBP.

  Błędem jest używanie języka anglosaskich ćwierćgłówków dopatrujących się kontroli właścicielskiej nad bankiem centralnym, choćby dlatego że prowadzi do sprowadzenia na ich (niski) poziom percepcji rzeczywistości.

  Kontrola Rotszyldów nad pieniądzem to narzucenie konkretnej idei pieniądza. Wcale nie chodzi o „własność” banku centralnego i w dzisiejszym świecie „własność” bank centralnego nie jest do tej kontroli potrzebna. Chodzi o samą ideę pieniądza, zupełnie odmienną od idei wypracowanej w nauce chrześcijańskiej czy islamskiej (dla uproszczenia pomijam Daleki Wschód). W ideologii międzynarodowych żydów pieniądz jest używany do zdobycia całkowitej władzy nad światem (Pwt 15:6, Bo Pan, Bóg twój, pobłogosławił ci tak, jak ci to powiedział. Będziesz pożyczał wielu narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał; będziesz panował nad wielu narodami, a one nad tobą nie zapanują. http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=225) i dlatego zarząd nad pieniądzem jest wyłączony spod kompetencji państwa. Pieniądzem zarządzają ci, którym tą rolę powierzył „Pan”.

  Narzucenie normatywnego porządku monetarnego „reptilian” przejawia się chociażby w:
  a) iluzoryczności państwowego nadzoru nad pieniądzem, oraz
  b) dowolności manipulowaniem podażą pieniądza przez prywatne gangi międzynarodowych żydów, oraz
  c) używaniu pieniądza nie tylko jako środka ułatwienia wymiany towarów (co robiliby chrześcijanie czy muzułmanie) ale również w używaniu pieniądza jako przedmiotu handlu (co jest niedopuszczalne w chrześcijaństwie i całkowicie zakazane w islamie), zarówno w skali krajowej jak również międzynarodowej, oraz
  d) obciążeniu olbrzymiej większości pieniądza funkcjonującego w gospodarce długiem a w konsekwencji lichwą, co jest źródłem jego niestabilności i również ma podstawę religijną (Pwt 23:20-21, Nie będziesz żądał od brata swego odsetek z pieniędzy, z żywności ani odsetek z czegokolwiek, co się pożycza na procent. Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek, aby ci Pan, Bóg twój, błogosławił we wszystkim, do czego rękę przyłożysz w ziemi, którą idziesz posiąść. http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=238).

  Zarówno polska jak i rosyjska ustawa o banku centralnym, oraz dopełniające ustawy kształtujące ustrój monetarny, doskonale wpisują się w ten model. Ze względu na niedostateczną znajomość farsi nie przeprowadzę podobnej analizy w odniesieniu do ustroju monetarnego Iranu, ale z prawdopodobieństwem przynajmniej 95% twierdzę, że tak samo wygląda ustrój monetarny tego państwa, co zostanie uprawdopodobnione poniżej.

  Redakcja KIP w komentarzu do tekstu twierdzi, że Centralny Bank Rosji [CBR] nie jest kontrolowany przez Rotszyldów. To z pewnością ciekawa, ważna oraz – co ważniejsze – wielce pocieszająca informacja. W czym przejawiła się utrata przez międzynarodowych żydów kontroli nad CBR?

  W szczególności:
  – czy prywatne lichwiarskie gangi działające w Rosji straciły prawo do tworzenia państwowego pieniądza obciążonego długiem oraz prawo do wymuszania lichwy od kredytobiorców?
  – czy ograniczeniu a może likwidacji uległa kompromitująca rosyjskie państwo praktyka handlu rosyjskim rublem w taki sposób jakby pieniądz ten miał status podobny do używanych szmat?

  Czy (rzekoma) utrata kontroli Rotszyldów nad CBR zaowocowała zmianami w rosyjskim ustroju pieniężnym? Jeśli tak – jakie to są zmiany? Jeśli nie, to jakie podstawy ma twierdzenie o utracie kontroli Rotszyldów nad CBR? Z tego, co publicznie wiadomo, handel rosyjskim rublem uskuteczniany przez międzynarodowych cinkciarzy trwa w najlepsze, co obrazują chociażby dostępne wykresy ostatniej deprecjacji rubla:

  http://www.fxexchangerate.com/charts/cad-rub-90-day-exchange-rates-history-chart.png
  http://www.fxexchangerate.com/charts/rub-usd-90-day-exchange-rates-history-chart.png
  http://www.fxexchangerate.com/charts/rub-aud-90-day-exchange-rates-history-chart.png
  http://www.fxexchangerate.com/charts/cad-rub-10-day-exchange-rates-history-chart.png
  http://www.fxexchangerate.com/charts/rub-myr-365-day-exchange-rates-history-chart.png

  Widoczna w kwietniu 2018 roku deprecjacja rubla nie ma chyba żadnych podstaw fundamentalnych, zapewne została przeprowadzona „za karę” za niekontrolowany rozwój wydarzeń w sprawie Syrii. Skoro rosyjskim rublem nadal mogą handlować i obniżać jego kurs międzynarodowi żydzi, to czy naprawdę stracili oni kontrolę nad CBR i rosyjskim systemem monetarnym?

  Z tego co wiadomo, to takiej operacji nie mogli oni przeprowadzić w stosunku do rosyjskiego rubla czy polskiego złotego jeszcze w latach 80-tych XX wieku, do dzisiaj operacja taka nie byłaby możliwa w odniesieniu do koreańskiego wona. Koreański won nie jest przedmiotem „wolnego” handlu i byle cinkciarz nie może obniżyć jego kursu. Co innego z rosyjskim rublem. DLACZEGO?

  Rosyjski system pieniężny nadal jest zorganizowany w sposób analogiczny do polskiego, lichwa jest jego immanentną częścią narzucaną przez bank centralny:

  https://www.awaragroup.com/ru/wp-content/uploads/sites/2/2017/07/kluychevaya-stabka-zb-i-infliatsiaya-v-rossii-1024×440.png

  Skąd więc twierdzenie o utracie kontroli Rotszyldów nad CBR?

  ____________________

  Teraz parę słów o Iranie. Wyżej został przedstawiony wykres lombardowej stopy procentowej Centralnego Banku Rosji. Taki sam wykres dostępny jest w odniesieniu do praktyk Centralnego Banku Iranu:

  https://d3fy651gv2fhd3.cloudfront.net/charts/iran-interest-rate.png?s=irairaninttrate&v=201804041024v

  Poza tym irański rial jest przedmiotem handlu na „rynku walutowym” dokładnie tak, jakby miał status używanych szmat:

  http://www.fxexchangerate.com/charts/eur-irr-90-day-exchange-rates-history-chart.png
  http://www.fxexchangerate.com/charts/jpy-irr-90-day-exchange-rates-history-chart.png
  http://www.fxexchangerate.com/charts/pkr-irr-90-day-exchange-rates-history-chart.png
  http://www.fxexchangerate.com/charts/eur-irr-180-day-exchange-rates-history-chart.png
  http://it.fxexchangerate.com/charts/mad-irr-180-day-exchange-rates-history-chart.png

  Powyższe wykresy obrazują kwietniową deprecjację riala, która miała miejsce dokładnie wtedy, gdy deprecjacji doświadczył rosyjski rubel, zapewne dokładnie z tego samego powodu o nazwie „Syria”. Czy na pewno potwierdza to tezę, że irański „bank centralny nie należy do rodziny Rotszyldów”?

  Bank Centralny Iranu narzuca instytucję lichwy. W sumie to nic nadzwyczajnego. Warto jednak przypomnieć że 39 lat temu w Iranie miała miejsce rewolucja islamska, której deklarowanym celem było odrzucenie judeoanglosaskiego modelu społeczeństwa „liberalnego” i wprowadzenie porządku społecznego inspirowanego nauczaniem Świętego Proroka Mahometa.

  Koran dopuszcza istnienie pieniądza wyłącznie o samoistnej wartości, opartego na złocie i srebrze, ewentualnie na innych towarach spełniających precyzyjnie wyliczone warunki (commodities). W jaki sposób samo istnienie pieniądza fiducjarnego w Iranie i handel tym pieniądzem jakby był podobny do starych szmat, jest zgodny z naukami Proroka, którzy rzekomo inspirował rewolucję islamską 39 lat temu?

  Po ulicach irańskich miast ciągle potrafi biegać policja obyczajowa sprawdzająca, czy kobity maja zakryte łydki i włosy oraz czy nie mają dekoltów. Ludzie mają się ubierać zgodnie z nakazami Proroka. Islam w rozkwicie.
  Oczywiście trudno zrozumieć instytucję wyborów prezydenckich czy parlamentarnych w państwie islamskim, jeszcze trudniej zrozumieć praktykowanie w takim kraju lichwy. Nauczanie Proroka w tej dziedzinie wydaje się być dość jednoznaczne i nie pozostawia wielkiej swobody interpretacyjnej (Koran, interpretacja Bielawskiego, http://www.planetaislam.com/koran_bielawski.html):

  Sura druga, Krowa

  275 A ci, którzy pożerają lichwę, 
  nie powstaną inaczej, niż powstaje ten,
  którego przewrócił szatan przez dotknięcie.
  Tak jest, ponieważ oni mówią:
  “Handel jest podobny do lichwy.”
  Lecz Bóg dozwolił handel, a zakazał lichwy.
  A ten, kto otrzymał napomnienie od swego Pana
  i powstrzymał się,
  będzie miał swoje poprzednie zyski
  i jego sprawa należy do Boga.
  A którzy powrócą,
  tacy będą mieszkańcami ognia;
  oni tam będą przebywać na wieki.

  276 Bóg zniweczy lichwę, a pomnoży dawanie jałmużny.
  Bóg nie miłuje żadnego niewiernego grzesznika!

  278 O wy, którzy wierzycie!
  Bójcie się Boga
  i porzućcie to, co pozostało z lichwy,
  jeśli jesteście wierzącymi!

  279 Jeśli jednak tego nie uczynicie,
  to oczekujcie wezwania do wojny
  od Boga i Jego Posłańca!
  A jeśli się nawrócicie,
  to otrzymacie swój kapitał.
  Nie czyńcie niesprawiedliwości,
  to i wy nie doznacie niesprawiedliwości!

  Sura trzecia, Rodzina Imrana

  130 O wy, którzy wierzycie!
  Nie zdzierajcie lichwy podwójnie podwojonej i
  I bójcie się Boga!
  Być może, wy będziecie szczęśliwi!

  Sura czwarta, Kobiety

  160 I z powodu niesprawiedliwości
  tych, którzy wyznają judaizm,
  zakazaliśmy im rzeczy przyjemnych,
  które były dla nich dozwolone;
  i dlatego że odsunęli się bardzo
  od drogi Boga; 161 i ponieważ brali lichwę,
  chociaż to było im zakazane;
  i ponieważ niesłusznie zjadali majątek ludzi
  – My przygotowaliśmy dla tych, którzy są niewierni,
  karę bolesną.

  Sura trzydziesta, Rzym

  38 Daj więc krewnemu, co mu się należy,
  i biednemu, i podróżnemu!
  To jest dobro dla tych,
  którzy chcą oblicza Boga.
  I tacy będą szczęśliwi.

  39 A to, co dajecie na lichwę,
  by powiększyło się kosztem majątku innych ludzi,
  nie powiększy się u Boga.
  Lecz to, co dajecie jako jałmużnę,
  poszukując oblicza Boga
  – oni otrzymają to w dwójnasób.

  System pieniężny Iranu nie jest zorganizowany według zasad narzuconych przez Świętego Proroka Mahometa. Obawiam się że rządzą nim reguły wprowadzone przez Mojżesza, ponieważ to (rzekomy) Mojżesz był autorem biblijnej Księgi powtórzonego prawa. Istotą nauczania Mojżesza jest, między innymi, UŻYWANIE PIENIĄDZA JAKO NARZĘDZIA W DZIELE PODBOJU ŚWIATA. To właśnie robią żydzi dzięki odpowiedniej konstrukcji światowego systemu pieniężnego.
  Taka a nie inna konstrukcja międzynarodowego systemu pieniężnego, w którym państwa są klientami „inwestorów międzynarodowych” została wypracowana głównie w XIX wieku i wielką rolę w tym dziele faktycznie odgrywała rodzina Rotszyldów, zwłaszcza Lionel, który zdobył władzę większą od władzy królów i cesarzy:

  https://www.amfirstbooks.com/IntroPages/ToolBarTopics/Articles/Featured_Authors/Carto,_Willis/Barnes_2006-2010/Art/Barnes_2010-05-06_p.40_Lionel_Rothschild_on_throne.jpg

  ____________________

  W niniejszym kontekście zasadnym jest odesłanie do treści Protokołów, zwłaszcza do Protokołu XX traktującego o sprawach finansowych (http://www.zbawienie.com/pms.htm). Poniżej wybrane fragmenty.

  Tutaj o manipulacji podażą pieniądza, którą dokonuje w Polsce, w Rosji czy w Iranie prywatny kartel bankowy działający pod iluzoryczną kontrolą banku centralnego:

  Protokół XX § 8. Zastój kapitałów
  Przesilenia ekonomiczne wywołaliśmy u gojów przez wycofanie pieniędzy z obiegu. Wielkie kapitały pozostawały w zastoju i wypompowywały pieniądze z państw, które zmuszone bywały do zwrócenia się o pożyczkę dla tychże kapitałów. Pożyczki te obciążyły procentami finanse państwa, oddały je kapitałom we władanie pańszczyźniane.Koncentracja przemysłu w rękach kapitalistów, którzy zagarnęli cały przemysł ludowy, wyssała z ludu, a tym samym i z państwa, wszelkie soki.
  Protokół XX § 9. Emisja pieniędzy
  Obecne emitowanie znaków pieniężnych nie odpowiada zapotrzebowaniu, toteż nie może zaspokoić wszystkich potrzeb. Emisje pieniędzy powinny być zastosowane do przyrostu ludności, przy czym dzieci powinny być wliczane również. Skontrolowanie emisji tej jest sprawą zasadniczą dla całego świata.

  A tutaj współczesne rozwinięcie cytowanej wyżej starożytnej reguły z Księgi powtórzonego prawa, rozdział 15:6, dotyczące finansów publicznych:

  Protokół XX § 13. Pożyczki państwowe
  Każda pożyczka dowodzi niemocy państwa oraz niezrozumienia praw państwowych. Pożyczki, niby miecz Damoklesa, wiszą nad głowami władców, którzy zamiast czerpać z kieszeni podanych przy pomocy podatków chwilowych, idą prosić naszych bankierów o jałmużnę. Pożyczki zewnętrzne, są to pijawki których nie ma możności odjęcia od ciała państwowego, dopóki same nie odpadną lub też państwo nie odrzuci ich. Państwa gojów nie tylko nie zrzucają ich lecz nawet przystawiają ciągle, toteż muszą zginąć wskutek dobrowolnej utraty krwi. Czyż pożyczka, zwłaszcza zewnętrzna, jest właściwie czym innym? Pożyczka jest to wystawianie przez państwo weksli, stanowiących zobowiązanie procentowe, odpowiednie do sumy kapitału pożyczanego.Jeżeli pożyczka jest na 5 procent, to w ciągu 20 lat państwo wypłaci sumę procentową równą sumie pożyczki, w ciągu 40 lat podwójną, w ciągu 60 potrójną, a dług pozostanie długiem.

  Z obrachunku powyższego staje się widoczne, że przy formie podatku pogłównego państwo odbiera biedakom ostatnie grosze, by móc zaspokoić bogaczy cudzoziemskich, od których pożyczyło pieniędzy, zamiast zebrać te grosze na potrzeby swoje bez płacenia procentów.

  Dopóki pożyczki były wewnętrzne, goje przenosili pieniądze z kieszeni biedaków do kas kapitalistów. Z chwilą, kiedy przepłaciliśmy osobę odpowiednią, żeby przenieść pożyczki na grunt zewnętrzny, wówczas zasoby wszystkich państw popłynęły do kas naszych i wszyscy goje zaczęli nam płacić haracz poddańczy.

  Lekkomyślność gojów panujących w stosunku do spraw państwa, sprzedajność ministrów lub ignorancja w zakresie spraw finansowych innych osób, stojących u steru, spowodowały zadłużenie państw w kasach naszych zobowiązaniami, niemożliwymi do spłacenia. Ale ileż pracy i pieniędzy kosztowało nas to!

  ____________________

  Wykresy stopy lichwy narzucanej odpowiednio przez Centralny Bank Rosji oraz Centralny Bank Iranu wskazują, że kredyty udzielane przez żydowski kartel bankowy działający odpowiednio w Rosji czy w Iranie muszą być obciążone lichwą o stawce ~15% czy +18%. To zabójcza stawka.

  Przy obecnym modelu finansowym, w którym przedsięwzięcia gospodarcze muszą być finansowane częściowo kapitałem obcym pochodzącym z żydowskiego kartelu bankowego, tak wysokie oprocentowanie kredytów prowadzi do uniemożliwienia finansowania poważnych inwestycji kapitałem obcym, w efekcie hamuje inwestycje. Kredyt o stawce 15-20% może obsługiwać dom publiczny, handlarz niewolnikami czy ludzkimi organami, sędzia, komornik czy prokurator. Trudno wyobrazić sobie aby taki kredyt mogła obsługiwać elektrownia czy fabryka samochodów.

  Te właśnie wykresy tłumaczą permanentny kryzys, w którym od lat tkwią gospodarki Rosji i Iranu. Te właśnie wykresy tłumaczą wysoką inflację trapiącą te kraje (w długim okresie wysoka inflacja jest skutkiem wysokiej lichwy, bo ceny towarów i usług muszą spłacić lichwę, a nie wysoka lichwa jest skutkiem wysokiej inflacji, jak uczy żydowska pseudo-nauka ekonomiki).

  ____________________

  W komentowanym tekście użyto argumentu, jakoby przejawem utraty kontroli nad Centralnym Bankiem Rosji przez Rotszyldów było zwiększenie państwowego udziału w zysku CBR z 50 do 75%.

  To nieporozumienie. Zysk banku centralnego nie ma wielkiego znaczenia w systemie monetarnym narzucanym przez Mojżesza i jego lud. Istotą pieniądza Rotszyldów jest tzw. „wartość pieniądza w czasie”, dogmat będący podstawą instytucji lichwy.

  „Wartość pieniądza w czasie” jest sprzeczna z chrześcijańską czy islamską nauką monetarną. We współczesnym, opartym na judaizmie, systemie pieniężnym, owa fikcyjna „wartość pieniądza w czasie” jest generowana przez PRYWATNY KARTEL BANKOWY. W sytuacji, gdy jak w Polsce czy w Rosji, prywatny bank może wykreować kredyt stanowiący np. 20-krotność zgromadzonych rezerw, nietrudno się domyślić gdzie są umieszczone prawdziwe zyski. Nie – nie chodzi o zyski banku centralnego, to fałszywy trop.

  Oczywiście kontrproduktywne są również rozważania o tym, czy Putin lubi czy ufa Nabiullinie czy odwrotnie. To ezoteryka. Poza tym, jeżeli Putin „bezgranicznie ufa” Nabiullinie, to oznaczać to może, że Putin RÓWNIEŻ jest kontrolowany przez lichwiarską międzynarodówkę, dokładnie jak Nabiullina, albo że Putin, rosyjski patriota, nie jest przesadnie bystry, skoro ufa agentce międzynarodowych lichwiarzy (czego dowodzi życiorys, dokładnie „podczepienie” pod Germana Grefa, oraz cała polityka Nabiulliny).

  ____________________

  O ile można bez wielkiej przesady powiedzieć, że bank centralny Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej nie jest „własnością Rotszyldów” (cudzysłów dlatego że to jest kompletnie głupi, nieadekwatny termin) dlatego że:
  – stopy procentowe koreańskiego wona, ilość pieniądza w kraju są ustalane przez władze Korei bez wpływu i udziału międzynarodowych lichwiarzy i ich miejscowych agentów, oraz
  – koreański won nie jest przedmiotem handlu wśród międzynarodowych cinkciarzy a służy wyłącznie (głównie) do ułatwienia wymiany towarów i usług (w wymiarze międzynarodowym kulejącej ze względu na sankcje gospodarcze),
  to trudno taką tezę postawić w odniesieniu do Centralnego Banku Rosji.

  W Rosji:
  – ciągle jest stosowana zabójcza stawka lichwy narzucanej przez CBR na rosyjskiego rubla,
  – ciągle ten rubel jest przedmiotem handu prowadzonego przez międzynarodowych cinkciarzy którzy decydują o jego kursie do innych walut,
  – ciągle prywatny kartel bankowy decyduje o ilości obciążonego długiem i lichwą pieniądza w gospodarce,
  – ciągle istnieje obowiązek wymiany rubla na zagraniczne waluty, o ile międzynarodowych spekulantów czy „inwestorów” najdzie ochota na „wycofanie kapitałów” z Rosji.

  To wszystko to kompletny absurd w kontekście chrześcijańskiej czy islamskiej nauki o pieniądzu. To wszystko to implementacja nakazów judaizmu, który uznaje pieniądz za środek do zdobycia władzy nad światem. W takim ustroju władzę nad pieniądzem i nad gospodarką sprawuje nie rząd czy prezydent, a enigmatyczni „międzynarodowi inwestorzy” czy „międzynarodowe rynki finansowe”. Kompletny absurd z punktu widzenia narodu.

  Historia uczy że niezależność czy zależność krajowego systemu pieniężnego od międzynarodowych żydów to nie jest relacja „1 ALBO 0”. Możliwe są stadia pośrednie, tak jak w Trzeciej Rzeszy, w której rząd złamał monopol żydowskiego kartelu bankowego i zaczął kreować własny pieniądz finansowy (różnorodne „weksle”) i w planach gospodarczych narzucał na prywatny kartel bankowy obowiązek wykreowania odpowiedniej ilości dłużnego pieniądza przy odpowiedniej stopie lichwy na sfinansowanie państwowych czy koordynowanych przez państwo planów inwestycyjnych. Jednak rzeczywistość rosyjska, na tyle na ile ją znamy, wskazuje że w rosyjskim systemie monetarnym panuje wielka „wolność”, to znaczy władza lichwiarskiej międzynarodówki nad krajowym systemem monetarnym, w tym nad bankiem centralnym. To samo zresztą dotyczy Iranu, co jest w sumie o wiele bardziej zastanawiające.

  System monetarny obowiązujący w Rosji i w Iranie jest jest oparty na nakazach judaizmu. W JUDAIZMIE PIENIĄDZ JEST NARZĘDZIEM WOJNY O ZDOBYCIE WŁADZY NAD ŚWIATEM.
  Taki kształt systemu monetarnego to cena, czy element ceny, jaką Rosja czy Iran płacą za dostęp do „rynków międzynarodowych”. Tą cenę płaci Rosja i Iran (tutaj obraz zniekształcają wprowadzane i znoszone sankcje), której ciągle nie płaci Korea (tutaj niezwykle surowe sankcje obowiązują w sposób trwały).

  Być może zamiarem Prezydenta Putina jest uniezależnienie rosyjskiego systemu monetarnego od Rotszyldów. Jeśli taki jest jego zamiar, to z pewnością nie został on jeszcze zrealizowany. Mechanika rosyjskiego rubla wskazuje jednoznacznie, że rosyjski pieniądz jest uzależniony od dyspozycji Mojżesza i kontynuatorów jego wysiłków.

  q.e.d.

Wypowiedz się