Kto jest kim – piękne opracowanie postaci KOD

Kod 8 - Komar

Od kilku tygodni słyszymy w środkach masowego przekazu (czyt. masowego ogłupiania) o pewnej inicjatywie nazwanej Komitetem Obrony Demokracji. Ponieważ jak obrazują to sondaże większość Polaków nie interesuje się zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz niespecjalnie przejmuje się jakimiś „komitetami” obrony czegoś co gdyby było zagrożone, nie pozwoliłoby takim komitetom istnieć, więc postanowiłem przybliżyć sylwetki osób, które tworzą ów inicjatywę.

KOD 9

Zacznijmy więc od samej góry, chociaż jak się przekonacie czytając dalej ten artykuł, Ci na samej górze to jedynie pionki – marionetki wystawione do odgrywania swojej roli.

KOD Łoziński serveimage

Jednym z założycieli KOD-u jest Krzysztof Łoziński. O tym panu właściwie za wiele ciekawego nie można napisać. W ciągu ostatnich 10 lat prowadził lewacki portal „Kontrateksty” razem z Piotrem Rachtanem i Stefanem Bratkowskim, na łamach którego wyszydzał i obrażał Polaków, polski patriotyzm oraz religię katolicką. A współtworzył ten portal z bardzo doborowymi „demokratami”, szczególnie tutaj należy wspomnieć o S. Bratkowskim.

KOD 11 BratkowskiStefan Bratkowski – żydowski komunista, w okresie stalinizmu członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, członek egzekutywy PZPR w Związku Literatów Polskich a także członek Komitetu Centralnego Związku Młodzieży Socjalistycznej. Założyciel Gazety Wyborczej i spółki Agora.

KOD 12 BratkowskaJego córką jest Katarzyna Bratkowska – zadeklarowana komunistka, zwolenniczka Józefa Stalina. Propagatorka gender, aborcji i pederastii. W 2011 roku wystawiała północnokoreańskie opery autorstwa Kim Ir Sena. Organizatorka corocznej „Manify”, wraz z żydówkami i feministkami Szczuką oraz Graff.

Drugi ze współpracowników Łozińskiego, P. Rachtan był członkiem Platformy Obywatelskiej.

Piotr Rachtan

DLOKIPiotr Rachtan – pochodzenie żydowskie. Rachtan w roku 1968 podobnie jak Łoziński zajmował się rozprowadzaniem ulotek nawołujących do protestów w obronie komunistów pochodzenia żydowskiego, którzy w wyniku wewnętrznej walki w PZPR-ze tracili władze w Polsce. Rachtan był według inspektora Wydziału III Komendy Milicji Obywatelskiej miasta stołecznego Warszawy Zbigniewa Stefanka bliskim współpracownikiem Adama Michnika oraz grupy tzw. Komandosów.

Komandosi byli grupą żydowskich studentów, których rodzice lub inni bliscy członkowie rodziny zajmowali wysokie stanowiska w PRL-u i którzy w wyniku działań frakcji tzw. Partyzantów stopniowo tracili wpływy we władzach Polski Ludowej.

Fragment donosu znajdującego się w archiwach IPN, złożonego do inspektora MO Stefanka przez kontakt poufny o pseudonimie „Maciej” 3 maja 1968 roku:

„Znakomita większość tego towarzystwa należy do złotej młodzieży stolicy. Utrzymują ze sobą bardzo ścisłe kontakty towarzyskie – razem na zajęciach, w Łazienkach, na prywatkach. Pochodzą z rodzin wysoko postawionych urzędników (wielu z nich sprawowało wysokie funkcje w czasach stalinowskich). Grupa z [brak nazwy ulicy ] ma bardzo bliskie kontakty z I rzutem „komandosów” – przede wszystkim z Michnikiem,, Szlajferem i Grudzińską. W okresie poprzedzającym 8 marca część uniwersytecka grupy brała czynny udział w akcji nazywanej na UW „wojną ulotkową”: i tak Piotr Rachtan dał Magdzie do przepisania i kolportowania ulotki z cyklu „Przeciw faszystowskiej prowokacji” – ta przekazała je Adamowi, sama też pisząc. […] Całe towarzystwo wywodzi się z ekskluzywnych szkół warszawskich – Żmichowskiej, Gottwalda, Słowackiego i Batorego, działalność polityczno-towarzyską rozpoczynało jeszcze w szkole. Grupa ma kontakty z wysokimi czynnikami – z racji swoich koneksji. Reprezentuje program rewizjonistyczny, proizraelski, a w odniesieniu do niektórych osób – można nawet powiedzieć – syjonistyczny.”

KOD 14

Tak więc panowie Łoziński i Rachtan znają się nie od dziś. Oboje zajmowali się w marcu 1968 roku napuszczaniem polskich studentów na ZOMO w imię interesu wąskiej grupy żydowskich studentów, działających na zlecenie swoich rodziców bądź bliskich krewnych, którzy z dnia na dzień tracili stołki. Czy nie przypomina to wam dzisiejszej sytuacji w Polsce?

Tyle o pierwszym z założycieli KOD-u. Teraz zajmijmy się Walterem Chełstowskim.

KOD Owsiak ChełstowskiDwóch deprawatorów polskiej młodzieży – Owsiak i Chełstowski

Walter Chełstowski – jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Syn komunistycznych propagandystów – Jolanty i Stanisława Chełstowskich, redaktorów tygodnika „Po prostu”, będącego propagandowym oddziałem Związku Młodzieży Polskiej, komunistycznej organizacji zajmującej się stalinowską indoktrynacją, wzorowanym na bolszewickim Komsomole.

Walter Chełstowski jest bliskim współpracownikiem naczelnego deprawatora polskiej młodzieży Jerzego Owsiaka, syna pułkownika Milicji Obywatelskiej, który w okresie stalinizmu zajmował się rozbijaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego. (Nie mylić z dzisiejszym PSL-em)

Chełstowski w okresie PRL-u zajmował się organizacją Festiwalu w Jarocinie, a w III RP współtworzył Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która zajmuje się organizacją tzw. Przystanku Woodstock, wzorowanego na amerykańskim Woodstocku, który był narzędziem marksistowskiej rewolucji kulturowej lat 60-tych i 70-tych w USA i który doprowadził do fali alkoholizmu, narkomanii, niechcianych ciąż a przede wszystkim zarażeń wirusem HIV i zachorowań na AIDS, które zniszczyły życie setkom tysięcy Amerykanów.

Jerzy Owsiak po wizycie w USA w 1994 roku i odwiedzeniu amerykańskiego „Woodstocku” zachwycony tym festiwalem postanowił razem z Chełstowskim zorganizować tego typu „imprezę” w Polsce.

KOD 16 Petru

Chełstowski na swoim profilu facebookowym 19 listopada 2015 roku przyznał się, że w wyborach parlamentarnych poparł partię .Nowoczesna.

Jeżeli już wspomniałem o partii .Nowoczesna to nie mogę pominąć jej przywódcy a zarazem wielkiej „gwiazdy” demonstracji organizowanych przez KOD a więc Ryszarda Petru.

KOD 17 Soros i PetruPetru i jego mocodawca, Żyd George Soros

Ryszard Petru – słysząc to nazwisko od razu przychodzi mi na myśl jedna osoba – Balcerowicz. Nie trudno, żeby takie skojarzenia się nie pojawiały, gdyż śledząc „karierę” Petru od lat 90-tych można się przekonać, że bardzo konsekwentnie podąża on za swoim „Mistrzem”.

KOD 18 Petru uczeń BalcerowiczaUCZEŃ Balcerowicza na marszu KOD

I tak Petru w połowie lat 90-tych rozpoczął pracę w fundacji CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, założonej m.in. przez Ewę Balcerowicz, Jacka Rostowskiego (Rothfelda) oraz Tadeusza Baczko. Tadeusz Baczko jest bratankiem Bronisława Baczko, żydowskiego komunisty, oficera politycznego Ludowego Wojska Polskiego oraz jednego z głównych ideologów stalinizmu w Polsce.

Jednym z członków rady fundacji CASE jest rzecz jasna … Leszek Balcerowicz. Ale jak zapewne wszyscy zorientowani w tematach związanych z Balcerowiczem wiedzą, że w jego otoczeniu zawsze gdzieś czai się jeden z najważniejszych obecnie ludzi na świecie a więc George Soros. I tak jest również i w tym przypadku. Jak można przeczytać na stronie CASE członkiem rady naukowej tej fundacji jest Jeffrey Sachs, protegowany Sorosa, który z jego polecenia napisał dla Polski na przełomie lat 80-tych i 90-tych w ciągu jednej nocy kompletny program transformacji z ustroju socjalistycznego na kapitalistyczny.

KOD 18 SachsJeffrey Sachs, członek CASE

Jak przyznał Minister Przekształceń Własnościowych, który rozpoczął wdrażanie programu Sorosa i Sachsa, niejaki Kuczyński Polska miała być jedynie „królikiem doświadczalnym”, na którym Soros chciał przetestować transformacje ustrojową tak, aby kilka lat później zastosować ten sam chwyt w Rosji.

I tak też się stało. W Rosji zastosowano bardzo podobną terapię szokową w wyniku której 90% rosyjskiego społeczeństwa popadło w nędze a wąska grupa 15-20 żydowskich oligarchów, współpracowników Sorosa przejęła niemal 80% rosyjskich złóż surowców naturalnych i dorobiła się w niespotykanie krótkim czasie ogromnych majątków, liczonych w dziesiątkach miliardów dolarów.

Ale wracając do Sachsa: program transformacji ustrojowej w Polsce był wdrażany przy pomocy finansowej Fundacji S. Batorego, założonej rzecz jasna przez George Sorosa. W swojej książce „Underwriting Democracy” z roku 1991 napisał:

„[…] Połączyłem swoje wysiłki z prof. Sachsem z Harvard University, którego działalność sponsorowałem przez Fundację Stefana Batorego”

Dlaczego o tym wspominam? Otóż fundacja CASE której założycielem są państwo Balcerowicz i której członkiem jest Ryszard Petru jest finansowana przez Fundację Stefana Batorego należącą do Sorosa.

KOD 19

Ale to nie wszystko. CASE jest również finansowana przez fundację Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, która to z kolei bierze pieniądze od Rockefeller Brother Fund, założonej przez Davida Rockefellera oraz z Open Society Institute (Instytut Społeczeństwa Otwartego) , należącego do …. George Sorosa.

Ryszard Petru jest także obecnie przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, założonego rzecz jasna przez Leszka Balcerowicza oraz członka PZPR i doradcę I sekretarza Komitetu Centralnego PZPR Janusza Beksiaka.

Ryszard Petru był także współpracownikiem Balcerowicza przy Forum Obywatelskiego Rozwoju, fundacji założonej przez Balcerowicza.

KOD 20

Forum Obywatelskiego Rozwoju jak można przeczytać na stronie tej organizacji jest finansowane przez Fundacje Stefana Batorego oraz Instytut Otwartego Społeczeństwa, należące do … George Sorosa.

Oczywiście pisząc o partii Nowoczesna nie można zapomnieć o jej współzałożycielu, Pawle Rabieju, który był rzecznikiem fundacji Pro Civili, założonej przez oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych współpracujących z radzieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Fundacja Pro Civili znana jest z tego, że wyprowadzała z Wojskowej Akademii Technicznej setki milionów złotych, które następnie trafiały na konta osób mieszkających na terenie byłych republik radzieckich.

Żeby nie odbiegać zbyt od tematu Fundacji Batorego zajmijmy się kolejną gwiazdą Komitetu Obrony „Demokracji”, Agnieszką Holland.

KOD 21 HollandAgnieszka Holland – reżyserka teatralna i filmowa pochodzenia żydowskiego. Córka bolszewika i syjonisty Henryka Hollanda.

Henryk Holland – żydowski bolszewik, członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair, będącej odłamem Światowej Organizacji Syjonistycznej. Członek Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej. Redaktor „Czerwonego Sztandaru” i „Młodzieży Stalinowskiej”, dwóch komunistycznych gadzinówek wydawanych przez sowieckie władze okupujące Polskę. W późniejszym okresie członek komunistycznej Polskiej Partii Robotniczej oraz czołowy propagandysta PRL-u.

Demonstration of the Committee for the Defence of Democracy (KOD)Agnieszka Holland jest obecnie członkinią rady Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

KOD 24Agnieszka Holland na stronie Fundacji Sorosa

Holland znana jest ze swoich antypolskich wypowiedzi oraz notorycznego opluwania polskiego patriotyzmu.

Pan z brodą stojący za panią Holland nazywa się Andrzej Miszk i jest jednym z założycieli Komitetu Obrony Demokracji.

KOD 25 MiszkAndrzej Miszk – polski diakon „katolicki”, „przedsiębiorca” oraz bloger. Działacz opozycji w czasach PRL-u, w trakcie przemian ustrojowych porzucił działalność opozycyjną i zajął się nielegalnym handlem książkami, na terenie Polski i Niemiec. Współpracuje z założonym przez koncesjonowane środowiska „katolickie” w PRL-u miesięcznikiem „Więź”. W 2004 roku założył portal Tezeusza. Obecnie jest jest redaktorem naczelnym portalu tezeusz.pl oraz prezesem fundacji Tezeusz.

Interesująco brzmi deklaracja ideowa portalu tezeusz.pl:

„Jako katolicy staramy się o twórczą wierność wobec Magisterium Kościoła, a jednocześnie zgodnie z duchem II Soboru Watykańskiego podejmujemy dialog ekumeniczny i międzyreligijny, który uważamy za integralną część bycia katolikami. Jesteśmy otwarci na egzystencjalny, filozoficzny i teologiczny dialog z chrześcijanami innych wyznań, członkami religii niechrześcijańskich, agnostykami i niewierzącymi oraz każdym człowiekiem dobrej woli, bez względu na wyznanie, światopogląd, wykształcenie, rasę, narodowość, język, wiek, płeć i orientację seksualną”

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do intencji tego „duchownego”?

Kolejną „gwiazdą” protestów KOD-u którą się zajmę jest Marcin Święcicki.

KOD 26 ŚwięcickiŚwięcicki na spędzie KOD-u

Marcin Święcicki – „wzorowy” demokrata, członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Członek Komitetu Centralnego PZPR oraz sekretarz KC.

Święcicki był w 1968 roku organizatorem protestów studenckich, podobnie jak wcześniej opisani tutaj Łoziński i Rachtan. Według utajnionego raportu Milicji Obywatelskiej Święcicki został aresztowany 21 kwietnia 1968 roku przez Służbę Bezpieczeństwa PRL-u za organizowanie nielegalnego zgromadzenia. Wraz z nim aresztowano m.in. Michała Komara, Włodzimierza Kuperberga, Claude Goldberga, Fajna Lewina, Lejbe Fogelmana, Stefana Bekiera (Borensztajna) oraz Andrzej Celińskiego. Każdy z nich oprócz Święcickiego miał pochodzenie żydowskie. Co więc wśród nich robił Święcicki ?

Żoną Święcickiego jest Joanna Święcicka, z domu Szyr. Ojcem Joanny a teściem Święcickiego jest Eugeniusz Szyr

KOD 27 Eugeniusz SzyrŻydowski bolszewik Eugeniusz Szyr

Eugeniusz Szyr – żydowski bolszewik, agent sowieckiego wywiadu wojskowego GRU, członek Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Robotniczej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 1948-1981 członek Komitetu Centralnego PZPR a w latach 1964-1968 członek Biura Politycznego KC PZPR.

Żołnierz walczący z narodem hiszpańskim w tzw. Brygadach Międzynarodowych podczas wojny domowej w tym kraju. Oficer polityczny komunistycznego batalionu im. Palafoxa, komisarz polityczny ds. demobilizacji brygad międzynarodowych. Pochowany na warszawskich Powązkach !

Co ciekawe w batalionie Brygad Międzynarodowych im. Palafoxa podczas wojny domowej w Hiszpanii walczył razem z Szyrem niejaki Henryk Toruńczyk, żydowski bolszewik, członek Komunistycznej Partii Polski, dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Toruńczyk został pod koniec wojny domowej w Hiszpanii dowódcą wszystkich jednostek międzynarodowych, wspieranych przez komunistyczny Komintern i NKWD.

Córką Henryka Toruńczyka jest Barbara Toruńczyk, aktywna uczestniczka rozruchów marca 1968. Członkini grupy tzw. Komandosów. Bliska współpracowniczka Aleksandra Smolara, prezesa zarządu Fundacji im. S. Batorego.

KOD 29 Barbara ToruńczykParyż 1983, pierwsza od lewej B. Toruńczyk. Obok niej w okularach A. Smolar

Córka Eugeniusza, Joanna w 1968 roku była aktywną uczestniczką rozruchów na polskich uczelniach, podobnie jak Święcicki. Przyczyną tego była najprawdopodobniej utrata przez Szyra stanowiska członka Biura Politycznego PZPR. Według wymienionego przeze mnie przy okazji Piotra Rachtana kontaktu poufnego o pseudonimie „Maciej” Joanna Szyr również była związana ze środowiskiem tzw. Komandosów, wynika z donosu złożonego przez „Macieja” oficerowi Milicji Obywatelskiej Zbigniewowi Stefankowi.

Fragment donosu z archiwów IPN:

„Luźniej związani z tym towarzystwem [z komandosami] są: Matwin z I r. matematyki, bracia (bliźniacy) Drukierowie. Jacek Andrzejewski (vel Ajzen, s. Leona), Michał Komar, Konar (vel Kohn), s. Juliana, Wanda i Maria Ochab, Joanna Szyr.”

KOD 30 Wacław KomarMichał Komar – współpracownik „Komandosów”. Aresztowany w 1968 roku przez SB razem ze Święcickim za wszczynanie rozruchów na polskich uczelniach. Syn Wacława Komara (Mendel Kossoj).

Wacław Komar – nazwisko prawdziwe Mendel Kossoj – żydowski bolszewik, syjonista. Morderca pracujący dla Komunistycznej Partii Polski. Członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair. Uczestnik wojny domowej w Hiszpanii po stronie Bolszewików. Dyrektor VII Departamentu Ministerstwa Bezpieki. Dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Członek Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Komunistycznej Partii Polski, Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej oraz sekcji młodzieżowej Międzynarodówki Komunistycznej. Szkolony przez Armię Czerwoną. Agent sowieckiej policji politycznej OGPU oraz NKWD.
I kolejny „obrońca demokracji” Karol Modzelewski.

manifestacja KODKarol Modzelewski

Karol Modzelewski – właściwie Cyryl Budniewicz, urodzony w Moskwie żydowski komunista, członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Wydalony z partii za lewicowe odchylenia ! Aktywny uczestnik wydarzeń marca 1968. Według raportu płk Milicji Obywatelskiej Stanisława Sławińskiego podczas aresztowania Modzelewskiego w jego domu 11 kwietnia 1968 roku zabezpieczono maszynę do drukowania oraz ulotki nawołujące polskich studentów do rozruchów i wystąpień przeciwko władzy (czytaj napuszczające Polaków na Polaków).

I kolejna obrończyni demokracji, Wanda Nowicka.

KOD 32 NowickaW. Nowicka (w różowym szaliku)

Wanda Nowicka – feministka, działaczka lewackiej partii Ruch Palikota, Europa Plus a obecnie Zjednoczona Lewica. Matka Michała i Floriana Nowickich, dwóch działaczy organizacji skrajnie lewicowych i komunistycznych. Nowicka znajduje się na liście płacowej przemysłu aborcyjnego. Jej organizacja otrzymuje fundusze od międzynarodowego koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz międzynarodowej organizacji zajmującej się produkcją i dystrybucją przyrządów przeznaczonych do przerywania ciąży.

Gda?sk. 30.05.2015. Wicemarsza?ek Sejmu Wanda Nowicka (C) w?ród uczestników I Trójmiejskiego Marszu Równo?ci, który przeszed? 30 bm. ulicami Gda?ska. Marsz zosta? zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado. (pw/mr) PAP/Piotr WittmanNowicka na paradzie

Nowicka zajmuje się także propagowaniem gender oraz pederastii.

Kolejnym KOD-owcem którym się zajmę jest niejaki Jan Tomasz Gross.

KOD 34 Goss i GrudzińskaGross i jego była żona Irena Grudzińska-Gross

Jan Tomasz Gross – żydowski polonofob, uczestnik rozruchów marca 1968. Znany z zakłamywania historii i powielania kłamstw na temat udziału Polaków w pogromie w Jedwabnym.

KOD 35 Smolar i komandosiOd lewej: Jan Kofman, Barbara Skowrońska, Irena Grudzińska, Jan Lityński, Jan Tomasz Gross, Aleksander Smolar, Adam Michnik

Irena Grudzińska była w 1968 roku członkinią tzw. Komandosów, podobnie jak większość osób z powyższego zdjęcia. Aleksander Smolar (na zdj. w ciemnych okularach), syn Hersza Smolara, żydowskiego bolszewika i syjonisty jest obecnie prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, założonej przez Sorosa.

KOD 36 SmolarAleksander Smolar

Aleksander Smolar – żydowski komunista, członek Związku Młodzieży Polskiej, Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. II sekretarz komitetu PZPR na wydziale ekonomii politycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny uczestnik rozruchów marca 1968 roku, członek grupy tzw. „Komandosów”. Syn Hersza Smolara. Obecnie prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, należącej do George Sorosa.

KOD 37 Hersz SmolarHersz Smolar

Hersz Smolar – Grzegorz Smolar – żydowski bolszewik, ojciec Aleksandra, członek Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Robotniczej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Organizator spotkań młodzieży syjonistycznej.

W roku 1920 po wkroczeniu do Polski Armii Czerwonej Hersz Smolar zajmował się organizowaniem bolszewickich Komitetów Rewolucyjnych przejmujących władze na terenach okupowanych przez Armię Czerwoną. Poszukiwany przez polską Żandarmerię Wojskową za antypolską działalność. Pracownik Międzynarodówki Komunistycznej oraz sekretarz Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi.

Irena Grudzińska, koleżanka A. Smolara z „komandosów” jest córką Jana Grudzińskiego, wiceministra leśnictwa i przemysłu drzewnego PRL-u, odwołanego w 1968 roku za popieranie działalności swojej córki.

Jan Tomasz Gross jest synem Zygmunta i Hanny Grossów. Zygmunt Gross był pracownikiem naukowym. W 1969 roku za wspieranie działalności swojego syna oraz innych Żydów musiał udać się na emigrację.

A wracając jeszcze do Fundacji Batorego:

Udziałem w marszach Komitetu Obrony Demokracji na swoim facebookowym profilu chwali się niejaka Ingeborga Janikowska-Lipszyc.

KOD 38 LipszycProfil pani Lipszyc

Post pani Lipszyc o Trybunale polubiła niejaka Lidia Kołucka-Żuk, absolwentka i pracownik uniwersytetu Yale.

KOD 39 Kołucka - ŻakPani Kołucka-Żuk jest dyrektorem wykonawczym funduszu Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, który jest wspierany finansowo przez Rockefeller Brothers Fund i należący do Sorosa Open Society Institute.

KOD 40 Kołucka - ŻakPani Kołucka-Żuk na stronie Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

Pani ta jest członkinią programu Obywatele dla Demokracji, zajmującego się głównie szerzeniem w Polsce marksizmu kulturowego.

KOD 41 Obywatele dla DemokracjiStrona programu Obywatele dla Demokracji

Program ten został wdrożony oraz jest finansowany przez Fundację im. Stefana Batorego, a pani Janikowska-Lipszyc zajmuje tam stanowisko koordynatora ds. m.in. „zwalczania dyskryminacji”. Całkowity budżet programu wynosi 37 mln Euro czyli około 150-160 mln złotych.

KOD 42 LipszycPani Lipszyc na stronie fundacji Sorosa

Oczywiście pani Janikowska-Lipszyc jest także pracownikiem Fundacji Batorego.

Innym pracownikiem Fundacji Stefana Batorego który chwali się na Facebooku swoją obecnością na marszach KOD-u jest Szymon Gutkowski.

KOD 43 GutkowskiProfil Gutkowskiego

Szymon Gutkowski – członek zarządu Fundacji im. S. Batorego, w 1991 roku współpracownik Jacka Kuronia (Izaak Kordblum). Doradca instytucji finansowych w byłych republikach radzieckich. Realizator Programu Powszechnej Prywatyzacji, czyt. zniszczenia ponad 500 polskich zakładów pracy.

I następny obrońca demokracji, Tomasz Cimoszewicz.

KOD 44 Cimoszewicz juniorTomasz Cimoszewicz

Tomasz Cimoszewicz – syn Włodzimierza Cimoszewicza, członka Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, tajnego współpracownika wywiadu PRL-u o pseudonimie „Carex”. Wnuk Mariana Cimoszewicza (Goldsteina)

KOD 45 Marian CimoszewiczMarian Cimoszewicz

Marian Cimoszewicz – pochodzenie żydowskie, agent NKWD, oficer polityczny Armii Czerwonej, oficer Informacji Wojskowej oraz Wojskowej Służby Wewnętrznej, odpowiedników sowieckiego GRU. W latach 1945-1946 zajmował się „likwidacją polskiego podziemia niepodległościowego”, czyt. mordowaniem polskich patriotów. Znany z brutalnych przesłuchań i stosowania wyniszczającej przemocy psychicznej, m.in. przesłuchiwania więźniów z pistoletem przy skroni.

Następnym obrońcą demokracji maszerującym na czele stawki jest Ryszard Kalisz

KOD Kalisz serveimage

Ryszard Kalisz – członek Socjalistycznego Związku Studentów Polskich oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

KOD 47 KaliszKalisz na tzw. Paradzie Równości

Kalisz jest etatowym uczestnikiem parad zboczeńców i innych tego typu spędów.

Pani w niebieskawym płaszczu po prawej stronie na pierwszym zdjęciu z Kaliszem to kolejna obrończyni demokracji – Kamila Gasiuk – Pihowicz.

KOD 48 Kamila Gasiuk-PihowiczKamila Gasiuk-Pihowicz – polska prawniczka, rzecznik prasowy partii Nowoczesna oraz posłanka na sejm z ramienia tej partii. W przeszłości członkini Stowarzyszenia Młode Centrum, finansowanego przez różnorakie zagraniczne fundacje, którego przewodniczącym był już wcześniej przeze mnie wspomniany Szymon Gutkowski, członek zarządu Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

I kolejny wzorowy „demokrata”, Marek Borowski (Berman)

KOD 49 Borowski MarekMarek Borowski na demonstracji KOD-u

Marek Borowski – nazwisko prawdziwe Berman – żydowski komunista, członek PZRP-u oraz Związku Młodzieży Socjalistycznej. Marek Borowski (Berman) jest synem Wiktora Borowskiego (Aarona Bermana), żydowskiego bolszewika, członka Komunistycznej Partii Polski oraz Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej.

Aaron Berman był wielokrotnie aresztowany i skazywany za antypolską działalność. Był członkiem Polskiej Partii Robotniczej.

Bratem Aarona Bermana był Bronisław Berman – żydowski bolszewik, członek Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy oraz członek Komunistycznej Partii Polski. Wielokrotnie aresztowany i więziony za antypolską działalność.

Na marszach KOD-u lubi się pokazywać także niejaka Monika Płatek.

KOD 50 Płatek MonikaMonika Płatek na spędzie KOD-u

Monika Płatek – feministka, propagatorka gender i pederastii. Członkini rady programowej fundacji Panoptykon. Fundacja ta jest finansowana przez Fundację im. S. Batorego oraz Instytut Społeczeństwa Otwartego należące do …. George Sorosa.

KOD 51 fundacji PanoptykonStrona internetowa fundacji Panoptykon

Fundusz Panoptykon wspiera także wspomniany już wcześniej przeze mnie Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, finansowany przypomnijmy przez Davida Rockefellera i George Sorosa.

KOD 53Profil Płatek na Wikipedii

Monika Płatek była także ekspertką ds. prawnych fundacji Open Society Institute, należącej do ….. oczywiście George Sorosa.

Jednym z założycieli KOD-u jest także Radomir Szumełda.

KOD 54 Tusk zSzumełda z agentem Stasi, TW „Oscarem”

Radomir Szumełda – polityk PO, zadeklarowany pederasta, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji.

KOD 55 SzumełdaSzumełda z „tramwajarką” Henryką Krzywonos oraz Agnieszką Pomaską (druga z lewej)

Agnieszka Pomaska – polityk PO.

Agnieszka Pomaska na antenie Al Jazeery razem z niejakim Grzegorzem Makowskim, członkiem … Fundacji Stefana Batorego przejęta była troską o upadającą polską demokracje.

KOD makowski na stronie fundacji SOrosaGrzegorz Makowski na stronie Fundacji Sorosa

Oczywiście rozmowa o tym z dziennikarką na antenie Al Jazeery, a więc stacji telewizyjnej należącej do władz państwa Katar, jednego z najbardziej antydemokratycznych krajów na świecie to najbardziej odpowiednie do tego miejsce..”źródło: wolna-polska.pl

Polska jest podbijana! Marsze KOD to destabilizacja – drugi etap napaści na państwo. Poznaj teorię wojny Sun-Tzu

Powszechnie wyobrażamy sobie, że początek wojny jest wtedy, gdy zostanie militarnie przekroczona granica państwa. Jest …

Redakcja Piens 8 stycznia 2016

Wybrane komentarze

Vlad108 10 stycznia 2016 z 12:23

Świetne opracowanie bardzo dziękuje. Rozpowszechnię w miarę możliwości gdzie się da.

zbyszek77 10 stycznia 2016 z 17:10

Doskonała profesionalna , jakże potrzebna praca. Wielki podziw i uznanie dla autora. Dziękuję!

Duszer 10 stycznia 2016 z 19:00

Rzeczywiście świetna praca… wysiliłem się by sprawdzić te postaci w portalu Wikipedia z, której również korzystał autor (kopiuj, wklej). Biorąc pierwszego z góry Pana Bratkiewicza osoba pisząca nie zamierzała oczywiście wspomnieć, że Bratkiewicz został już w ’81 zwolniony DYSCYPLINARNIE z partii oraz działał aktywnie w później założonej SOLIDARNOŚCI. Czytajcie leniuszki zamiast chłonąć każdą próbę „zgnojenia” niewygodnych swoim poglądom ludzi jak gąbka. Pozdrawiam

Iwona 10 stycznia 2016 z 20:03

chyba Bratkowski, a nie Bratkiewicz …
i czytamy tamże dalej … Również w 1989 współorganizował „Gazetę Wyborczą”, do której do 1995 pisywał felietony….
pozdrawiam

ozmar 11 stycznia 2016 z 19:28

Wielkie dzięki za opracowanie. Może by tak wrzucić do Wikipedi. Ciekawa czy by się przyjęło.

Południowiec 12 stycznia 2016 z 11:30

Po prostu się przewerbował jak większość, oczywiście w celu dobrego kamuflarzu i po to by czerpać korzyści z późniejszej transformacji, a dzisiaj mamy tego wynik w postaci tego artykułu. Tak wszystkich omamili, że mało kto wie kim są i co kiedyś robili. Zaszyły się wilki między owce. Trzeba być idiotą, żeby wierzyć, że ci ludzie się nawrócili. Zwyczajnie zmienili metodę żerowania na Polakach. Kiedyś wykładnią był Marks i Lenin, a z czasem zorientowali się, że to już się nie liczy i trzeba się przewerbować na kapitalizm, w którym liczy się kapitał. Aby ta cała „elita” mogła dalej okupować nasz kraj została obdarzona, a właściwie sama się obdarzyła Polskim majątkiem podczas „prywatyzacji” i dodatkowo stworzyła sobie odpowiednie prawo, aby dobrze się rozwinąć na opanowanym rynku. Z czasem zaczęli ograniczać to prawo regulacjami, żeby mieć monopol. Dzisiaj dostali kopa w dupę i mają ból.

katja 12 stycznia 2016 z 17:19

Może wysilicie się i opiszecie ludzi z PiS? Chociażby prokuratora Piotrowicza, który oskarżał opozycję w stanie wojennym? I pamiętajcie- Chrystus też był Żydem. Żałosne jest to jak wykorzystujecie religię do swoich celów.

Paweł 12 stycznia 2016 z 18:53

To może GW zamiast pluć jadem i szkalować Polaków wykonała by taką bardziej przydatną i merytoryczną pracę?

Z pewnością społeczeństwo by na tym skorzystało.

Katarzyna Dominika Bratkowska 13 stycznia 2016 z 00:15

Mi się tez bardzo podoba, bo jest tu o mnie, ale jedno sprostowanie, blagam, nie mam nic wspólnego z KODem, Manifa nie ma nic wspólnego z KODem, cała masa zjawisk na świecie nie ma nic wspólnego z KODem. Bliżej do KODu Wam niż mi żydowska bolszewiczka np., czy coś tam, owszem, proszę bardzo, popieram, ale KOD nie, to nie ja. Pa pa!

pan Boguslaw 18 stycznia 2016 z 13:12

jak widze to najlepsze pismo wydanie ,piens.pl jaka od 26 Lat widzialem ,A myslalem ze juz Polskich gazet nniema!!?? Szumelda jest też żydem tylko turecka mieszanka ,tam wiadomo ze żydzi mszczą się za wojnę i chcą skłócić Niemców z Polską. TO nieprawda co podają gazety, Niemcy w ogóle nie mieszają się w Polityke wewnętrzna Polski tylko PO podpuszcza I KOD niby zemsta za przegrane wybory

tuituja 21 stycznia 2016 z 13:35

Zapomnieliście o Mai Komorowskiej. Nie wiem, czy jest Żydówką, ale znalazłam informację w Internecie, że jest kuzynką Bronisława Komorowskiego. Poza tym grała w Teatrze Żydowskim i z jego aktorami kwestowala na renowację grobów żydowskich pod Cmentarzem Żydowskim z m.in Gołdą Tencer. Jest podobna do Ewy Kopacz z domu Lis, urodzonej w Skaryszewie, miejscowości, w której przed wojną na ok. 2100 mieszkańców było ok. 800 Żydów (z Wikipedii). Zdjęcie: http://www.se.pl/galerie/102849/201567/tak-odmadza-dieta-poselska/

tuituja 21 stycznia 2016 z 13:50

Polecam zainteresować się również inną fundacją walczącą z wolnością słowa w Polsce – Fundacją Laudera. Jest synem Żydówki Estée Lauder https://en.wikipedia.org/wiki/Estée_Lauder_(businesswoman) i z innymi członkami tej rodziny prowadzą firmę Estée Lauder, która posiada też marki Clinique, Tommy Hillfinger, Michael Kors i inne. Sprawdźcie wypowiedzi tego pana, chociażby w angielskiej Wikipedii, gdzie mówi, że NATO MUSI uznać Izrael za sojusznika. Na Youtube można też znaleźć jego wypowiedzi, np. rozmowę, gdzie wygląda jak naćpany. Podejrzewam go o finansowanie ISIS.

tuituja 21 stycznia 2016 z 13:57

Chodziło o Ronalda Laudera https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Ronalda_S._Laudera
Do tej organizacji należał w latach 1990-1998 Michael Schudrich – naczelny rabin Polski. Ponieważ ma nazwisko na S. podejrzewam, że mógł być panem S. z przemówienia Leppera (8 minut które zabiły Leppera na Youtube). Innym powodem, dla ktorego podejrzewam właśnie jego, jest narodowość.

Piter 28 stycznia 2016 z 21:00

Genialna robota. Dzięki za Twoją prace po sto kroć

Gandalf 29 marca 2016 z 19:54

kto to pisał ten artykuł, wchodzę na stronę wikipedia czytam o Krzysztofie Łożińskim wspaniałe rzeczy a tutaj ktoś pisze, że niewiele można o nim dobrego napisać, przeczytajcie sami:
K
Krzysztof Łoziński
Data i miejsce urodzenia 16 lipca 1948
Warszawa
Zawód pisarz, publicysta, alpinista
Wikicytaty Cytaty w Wikicytatach

Krzysztof Łoziński (ur. 16 lipca 1948 w Warszawie[1]) – polski pisarz, publicysta, alpinista, mistrz i instruktor wschodnich sztuk walki, działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL.
Biografia

Jego ojciec Jerzy Łoziński był architektem, matka Danuta[2]. lekarką. Ukończył w roku 1967 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie[3]. W latach 1967–1968 i od 1970 student Wydziału Matematyki i Mechaniki, w 1976 absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu 1968 za zbieranie podpisów przeciw zakazowi wystawiania Dziadów w Teatrze Narodowym został relegowany ze studiów i powołany do zasadniczej służby wojskowej. W latach 1976–1979 był nauczycielem fizyki w Liceum Zawodowym im. Emiliana Konopczyńskiego w Warszawie. W latach 1980–1982 pracował w jednej z pracowni Teatru Wielkiego w Warszawie.

W 1976 zaczął współpracę z KOR, a po jego rozwiązaniu z KSS KOR. Od września 1980 był przewodniczącym „Solidarności” w Teatrze Wielkim, organizatorem i przewodniczącym Sekcji Branżowej Pracowników Teatrów w Regionie Mazowsze, w 1981 był delegatem na pierwszy Walny Zjazd Delegatów Regionu Mazowsze. Brał udział w przygotowaniach Regionu do zejścia do podziemia[4]. W latach 1982–1989 kierował grupami oporu[5] „Solidarności”. 8 czerwca 1982 został aresztowany, a 20 stycznia 1983 skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Warszawie na 1,5 roku więzienia. W lutym 1983 został zwolniony po rozprawie odwoławczej. Do przełomu w 1989 był nękany przez SB, w tym wielokrotnymi interwencjami powodującymi zwolnienia z pracy, przesłuchaniami, zatrzymaniami i rewizjami[1].

Pod koniec lat 80. przebywał w Afganistanie, Indiach i Singapurze[3]. Od 1989 był współpracownikiem Amnesty International. W 2004 ze Stefanem Bratkowskim, Andrzejem W. Pawluczukiem i Piotrem Rachtanem, założył dwutygodnik internetowy „Kontrateksty”[6], a następnie był jego redaktorem naczelnym.

Był alpinistą, ma na koncie trzysta przejść solowych, ponad 60 nowych dróg w Tatrach[7] i udział lub kierowanie kilkoma wyprawami w Hindukusz i Himalaje, parę po raz pierwszy zdobytych szczytów i nowych dróg w tych górach. Przez dwadzieścia lat prowadził szkołę walki kung-fu[3].

Jest autorem i współautorem szeregu publikacji prasowych i kilku książek. Szczególny odzew wzbudziły dwa z jego tekstów: pierwszy to krytyka Wiesława Biniendy[8], która spotkała się z wieloma polemikami, druga to artykuł postulujący powołanie Komitetu Obrony Demokracji[9], który wywołał ogromny odzew w sieci i w prasie papierowej. 2 grudnia 2015 roku został jednym z 21 założycieli Stowarzyszenia KOD.
Przypisy

akwit 4 czerwca 2016 z 19:04

Nareszcie wiem co to jest za komitet i jacy są tam ludzie.

SOWA 13 czerwca 2016 z 09:37

KIJ W KOD PDO 342 Pandemia Psychozy von Stefan Kosiewski ZECh z Ogrodu Fraszek CANTO DCCXXXIII
https://gloria.tv/mysowa

Czy współpracownik K.S.S. KOR Andrzej Tadeusz Kijowski
syn Andrzeja Kijowskiego; patrz: rezolucja Kijowskiego
rozruchy marcowe, Izrael, wojna sześciodniowa ’67, syjonizm,
alija, kryptosyjonizm, ukryta żydokomuna, rewizjoniści, Trocki

odznaczonego pośmiertnie przez Lecha Kaczyńskiego, to rodzina
z Mateusz Kijowski, ur. 12 grudnia ’68 szef KOD na fejsbuku
od 2015, krawiec, samouk, śpiwory, kurtki puchowe, komputery
Michnika; nauczał Polaków, jak Marcin Marcina od ’93 r., sam

kończąc studia dopiero w 2000 r., działacz ROAD Frasyniuka
od 1990 r., zwalczał przeciwników obowiązkowych szczepionek
wnuk Józefa Kijowskiego, posła żydoludowego PSL w PRL-u, syn
Jerzego Juliusza, kolegi Macierewicza z „Czarnej Jedynki”?

Czy tylko przypadkowa zbieżność
chazarskich nazwisk: kij – to
stromo, w górę, wzwyż w dialekcie
tureckim, języku Chazarów

http://sowa.quicksnake.org/communists

przecieki:
https://pl.wikisource.org/wiki/Rezolucja_Kijowskiego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Kijowski

Ryszard K. 7 grudnia 2016 z 13:32

Może tak napiszesz taką epopeję na temat PISuaru oraz jego czołówki z prezesem w roli głównej ? Włącznie z powiązaniami rodzinnymi na wschodzie ?

Lolek 17 grudnia 2016 z 10:27

Coś o tych zapędach Petru dotyczących Polski, a sterowanych przez Sorosa jest na pisane w książce „Wojna o pieniądz” chińskiego pisarza Song Hongbing. Książka była napisana w 2006 roku.
Pozdrawiam

mirek 20 grudnia 2016 z 13:34

Mnie się podoba brak przyzwolenia na robienie, co się chce właścicielom dużych pieniędzy. Pieniądze bowiem zawsze deprawują.

Dream set 28 grudnia 2016 z 08:03

All Jazeera należy do All’a Gore’a

Marek Kubiszewski 29 grudnia 2016 z 16:03

Dziękuję za bardzo konsekwentne, wyczerpujące opracowanie, wiemy już jakie jest drzewo genealogiczne i ideowe czołowych obywateli niechętnych obecnej władzy i wiemy dlaczego niechętnych. Szkoda tylko, że nie wiemy tego samego o autorze opracowania. Myślę jednak, że jeżeli jego czarno-biały model naszej historii z przełomu XX i XXI wieku jest poprawny a genealogia ideowa dokonuje się konsekwentnie wg porzekadła „niedaleko pada pada jabłko od jabłoni”, możemy poprzez negatywną ekstrapolację (nie w znaczeniu pejoratywnym), pokusić się o równie piękne opracowanie postaci AntyKodu. Ojciec autora w okresie powojennym prawdopodobnie w wyniku awansu społecznego uwierzył w ideologię marksistowsko-leninowską i zaangażował się budowanie komunistycznego państwa. Stalinowski terror reprezentowany przez towarzyszy pochodzenia żydowskiego deklarujących internacjonalizm spowodował, że w 1956 roku opowiedział się, za Władysławem Gomółką i jego „nacjonalistycznym odchyleniem” i szczerze znienawidził Żydów. Być może nawet nieraz przemknęła mu myśl, że być może Hitler miał rację. W 1968 r. kibicował (a może pomagał) towarzyszom Gomółce i Moczarowi w rozprawieniu się z próbującymi powrotu do władzy syjonistami / rewizjonistami którzy pod pozorem walki o demokrację podburzali klasę robotniczą przeciwko socjalizmowi zakładając KOR. W tym czasie na swojej uczelni autor prawdopodobnie organizował wiece poparcia dla tow Gomółki domagając się relegowania z uczelni i najlepiej z Polski zdrajców: Michnika, Macierewicza i innych a najlepiej to wydalenia do Palestyny wszystkich Żydów. Gomółka okazał się nazbyt łagodny, bo za 2 lata mieliśmy powtórkę buntu Żydów, którzy wynieśli do władzy rewizjonistę Gierka. Gierek zdewastował narodowo – socjalistyczną gospodarkę, otwierając Polskę na zdominowany przez żydowskich kapitalistów świat, zadłużył kraj ustanawiając na Polsce gigantyczną hipotekę. Przestawił też historyczną zwrotnicę na tory ku niesprawiedliwości społecznej i oderwaniu od ZSRR. Zapaść gospodarcza i bunt przeciwko biedzie na chwilę przywiodła do władzy Jaruzelskiego, który jednak tylko próbował utrzymać pozory obrony „socjalizmu jak niepodległości”. Wprowadzając stan wojenny oszukał ZSRR i przyczynił się do jego upadku. Jaruzelski spiskował z Wałęsą i z Żydami z dawnego KOR, którzy osadzili się w tzw Komitetach Obywatelskich aby podburzać klasę robotniczą do ustawek z władzą. Po oddaniu władzy Żydom z dawnego KOR-u Polska jest rozgrabiana: niszczy się polski przemysł narodowy, polaków zmusza do niewolniczej pracy na rzecz zagranicy, kraj jest rujnowany a naród okradany upokarzany, demoralizowany i wynarodowiany. Patrioci są wyśmiewani, religia i tradycja niszczone. Suwerenność oddana Brukseli. Tak jest, a właściwie było do jesieni zeszłego roku, dopóki naród nie powiedział dość i dopóki nie oddał władzy sukcesorom myśli politycznej Władysława Gomułki i ojca autora rozpracowania KOD. Wraca ustrój sprawiedliwości społecznej, który nie wszystkim się podoba, KOR przechrzczony na KOD znowu próbuje mącić. A że Antoni Macierewicz tym razem nie jest w KOD tylko z Gomółką? Albo się nawrócił, albo w 1968 r był agentem Gomółki. Wydarzenia ostatnich tygodni są analogią wydarzeń marcowych 1968. Opisałem obraz historii najnowszej Polski spostrzegany oczami autora rozpracowania działaczy KOD, spójny z treścią tego co napisał i z własną oceną postaw osób które opisał i wniosków, które wyciągał. Mam wrażenie, że jego pogląd nie jest odosobniony i jest powszechnie intuicyjnie podzielany przez środowisko obecnej władzy – tyle, że nie wprost ale przewrotnie (typowo dla siebie) werbalizowany. Nie podzielam przytoczonego czarno – białego modelu historii i sztywnej a przez to paranoicznej logiki takiego wywodu. Ponadto ściśle deterministyczny pogląd że „jabłko pada blisko jabłoni” w kwestii pokoleniowego dziedziczenia światopoglądów jest błędny bo nie respektuje powszechności pokoleniowego buntu wobec rodziców, który dotyka zwłaszcza światopoglądów.

Ilona 1 stycznia 2017 z 09:48

Wreszcie staje się jasne, skąd do szKODliwe towarzystwo bierze napęd. Bądźmy czujni, oni nie dadzą się tak łatwo oderwać od apanaży i władzy.

AMERYKANIN 10 stycznia 2017 z 22:43

Ciekawe, ciekawe opracowanie. Nie wątpię, ze powszechnie określana żydokomuna z wczesnych lat powojennych wywarła niewątpliwy duży wpływ na cala najnowsza historie Polski. Oni, a także ich potomkowie dzisiaj sieja zamęt. Mając finansowe wsparcie i większość mediów ,a takze armie pozytecznych idiotow ,oraz oglupiajaca biernowsc b. wielu Polakow ,stosujac przemyslane manipulacje (pamietny ,wyrezyserowany epizod niejakiego Diduszko-http://wpolityce.pl/polityka/319935-znamy-tozsamosc-mezczyzny-udajacego-rannego-kim-jest-prowokator-z-protestow) chca ta droga przejac wladze.
Niestety wartosc takim opracowaniom (a jest wiele podobnych) ma ten „antyzydowski” akcent
,co mnie osobiscie b. razi.Nie interesuje mnie etniczne pochodzenie uczestnikow dyskusji publicznej,a przede wszystkim tresc ich wypowiedzi.
Bo jakze mam traktowac wypowiedzi takich prawdziwych Polakow jak Niesiolowski, Szczerba,Halicki,Sroda, Nitras, Pomaska, Rutnicki, Kierwinski,( moglbym dlugo jeszcze) ktorych publiczny glos dla mnie jest bardziej slyszalny niz wymienieni w opracowaniu ich intelektualni protoplasci.Naprawde bardziej cenie opinie takich autorow zydowskiego pochodzenia (czego zreszta nigdy nie ukrywali) jak B.& D. Wildstein,L. Tyrmand,C. Bielecki i jeszcze paru innych.
Konkludujac,Polska jest krajem wrzacym,pelnym chaosu, co szczegolnie widac po obrazkach z dzisiejszego Sejmu. Jest to pochodne 50 lat indoktrynacji sovieckiej ,ktora gleboko wryla sie w kregoslup narodu.Propozycje Kukiza aby zastosowac np model szwajcarski w decyzjach spolecznych predzej doprowadzilyby do niekonczacej sie wojny domowej niz oczekiwanej zgody narodowej.To co charakterystyczne w kregoslupie Szwajcarow,postsovieckim mutantom jest calkowicie obce.Nie z powietrza wzielo sie powiedzenie „gdzie 2 Polakow,to3 partie”Przykady zachowan takich liderow jak Kijowski, Nitras, Petru, Kierwinski, Szczerba, zreszta mamy cala armie takich postaci , sa jakby kalka z wzorcow ich sovieckich protoplastow-zulikow. Latwo ich poznamy,gdyz chamstwo i lgarstwo, calkowity brak honoru,dyshonor ,tchorzostwo,wiarolomstwo,falsz i obluda ,cwaniactwo,prymitywizm , nikczemnosc i kompromitacja intelektualna wychodzi z nich na codzien,przy kazdej okazji. Na szczescie w dzisiejszych czasach internet pozwolilby mi udowodnic te zarzuty przed kazdym UCZCIWYM sadem,gdyby cos.

Blagam wiec,nie szukajmy zydowstwa w pochodzeniu, ale zwracajmy uwage
na nikczemnosc wypowiedzi i zachowan ich autorow,bo mamy takowych po obu stronach barykady

Eugeniusz Kaczyński 28 stycznia 2017 z 21:18

Eugeniusz Szyr był mężem sławnej Julii Bistygierowej, czyżby Święcicki to jej zięć?

atkijowski 17 maja 2017 z 12:45

@sowa : To smutne, że muszę już od przeszło roku publicznie wyjaśniać, iż ten jakiś – pożal się Boże mój imiennik Mateusz – ani mi brat ani swat ani z mym Ojcem pisarzem Andrzejem Kijowskim nie ma nic wspólnego – jest to za to niegdysiejszy współtwórca michnikowskiego ROADu, kuzyn dyrektora olsztyńskiego teatru i reżysera filmowego Janusza Kijowskiego , a i wnuczek olsztyńskiego posła czasów PRL & ZSL – Józefa Kijowskiego. O przypadkowych relacjach z Januszem można przeczytać w moim „Opisie obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004 ” w rozdziale pt. „Ani mi brat ani swat”. Za sugestię o chazarskich korzeniach – dziękuję. Kto wie …
Andrzej Tadeusz Kijowski

Tomek 29 czerwca 2017 z 11:47

Wprawdzie ilu takich patriotów jest PiSie. A willa Kaczyńskiego to podatek od Jego rodziny komunisty. O tym trzeba napisać popaprancy.

Jb 22 lipca 2017 z 10:31

Autor nawet pojęcia nie ma że Borowski jest bratankiem Jakuba Bermana… tyle w tym tekście jest pominięte że nieuctwo autora aż boli

Znająca prawdę 24 lipca 2017 z 12:33

Całe zło tego świata to chazarskie żydostwo, nie mylić z żydami hebrajskimi. W Polsce tego tałatajstwa chazarskiego jest całe multum, po zmianie nazwisk na Polskie , zawłaszczyli całą władzę i właśnie widać jak konfliktują społeczeństwo manifestacjami, patrzą z boku, finansują toto i brudne łapy zacierają. Prawdziwi Polacy obudżcie się i zacznijcie myśleć i patrzcie sercem a nie oczami ego.
Zadam pytanie : dlaczego chazarskie żydostwo nie ma swojego kraju ? /pomijam Izrael, bo to żaden kraj, to cząstka Palestyny/
Odpowiedź : bo kamuflując się w każdym kraju na świecie, mieszają, podjudzają, zadłużają, żyją z lichwy i nic nierobiena, no i oczywiście tworzą zakulisowy rząd światowy. Ot cała prawda o chazarach, którzy przybyli na tą piękną Planetę Ziemię, by nią zawładnąć, a skąd? z MARSA i nie ma w tym nic śmiesznego.

Opublikowano za: http://www.piens.pl/kto-jest-kim-piekne-opracowanie-postaci-kod/#comment-664

Wypowiedz się