Administrowanie rusofobią

Standard IIIRP: aprobata dla rusofobii – dezaprobata dla antysemityzmu

Rusofobia 2Gdy popatrzymy na zdjęcie obok trudno będzie oprzeć się wrażeniu, że za rusofobicznymi aktami lub atakami stoi nacja z pewnością nie mającą ze Słowianami nic wspólnego – no, może poza majątkiem Słowian. Ale gdy zjawisku rusofobii przyjrzymy się bliżej, wrażenie przekształci się w pewność.

Że zjawisko rusofobii występuje powszechnie i nie tylko w polityce IIIRP oraz Zachodu, ale także w powszechnych w IIIRP mediach dowodzić nie ma chyba potrzeby. Wystarczy rzut oka na prasowe tytuły poniewierające Rosję i jej władze. Media elektroniczne, radio, TV, realizują dokładnie ten sam program, bo też wszystkie medialne informacje płyną z jednego oficjalnego źródła, które znajduje się w gestii reżimu IIIRP.

Czym jest rusofobia? Najkrócej to niechęć, nienawiść do Rosji, Rosjan, do władz rosyjskiego państwa, do wszystkiego, co rosyjskie. Pomijam fakt, czy istnienie rusofobii w polskim społeczeństwie posiada naturalne, historyczne przesłanki – czy posiada naturalne podłoże, którym może żywić się rusofobia.

Oprócz rusofobii występuje w Polsce także zjawisko antysemityzmu. Pojęcie to używane jest – celowo błędnie – w odniesieniu wyłącznie do Żydów i oznacza niechęć, nienawiść do Żydów, ich państwa, do wszystkiego co żydowskie. Tu także pominę fakt, czy antysemityzm ma, czy nie ma, uzasadnienia dla swego istnienia.

Powszechnym zjawiskiem jest i chyba każdy będzie musiał to przyznać, iż antysemityzm jest potępiany przez polityków, media, Kościół i ścigany prawem IIIRP.

A czy ktokolwiek słyszał słowa potępienia rusofobii przez polityków rządowych, przez media – tu nikt nie przyznaje się do uprawiania rusofobii mimo, iż jest ona stałym elementem oficjalnej polityki IIIRP -, lub przez Kościół i że rusofobia jest ścigana prawem IIIRP?

Zatem, jak to jest z zachodnimi standardami moralnymi, etycznymi, politycznymi, katolickimi, czy chrześcijańskimi – wszak wszyscy politycy pod krzyżem stoją -, że jednych wolno, a nawet trzeba, opluwać i nienawidzić i to jest słuszna i obowiązująca, patriotyczna, wspierana przez władze i media, postawa, a drugich należy wyłącznie kochać, bo brak miłości może zostać ukarany?

Oczywiście w żadnych mediach nie spotkamy się z dyskusją na temat dualizmu „zachodnich” standardów: aprobaty dla szerzenia rusofobii i dezaprobaty dla antysemityzmu.

Nawet Internet nie jest wolny od podwójnych standardów. WPS kilkakrotnie zlikwidowano internetowe strony z jednego powodu: kierujemy się w naszej publicystyce jednym politycznym standardem – interesem narodu i państwa polskiego.

Kilka dni temu Pawłowi Ziemińskiemu zablokowano możliwość publikowania na Neon24.pl po zamieszczeniu przezeń tekstu informacyjnego o wizycie M.Le Pen w Rosji, zawierającego jej wypowiedź, że „Stanom Zjednoczonym potrzebny jest konflikt zbrojny w Europie, dlatego Waszyngton chce dozbrajać Ukrainę”.

Jednocześnie element administrujący tym portalem rozpoczął nachalną promocję notek niedouczonych rusofobów – niedouczonych, bo nie znających historii i polityki. A w agenturalnym, tak jak i w złodziejskim fachu, profesjonalizm raczej jest potrzeby – ułatwia przestępstwo – a tu przydaje wiarygodności.

W każdym razie całkowita dezynwoltura, ale specyficznie ukierunkowana, elementu administracyjnego nie tyle drażni, ile zastanawia.

A wszystko to zbiegło się z przygotowaniami do żydo-rebelii na Białorusi i w Moskwie – czy to przypadek?  Może -? Choć ja w przypadki nie wierzę – a i żydowiercy także chyba nie za bardzo.

Dariusz Kosiur

Wybrane Komentarze
  • Tak niestety już jest

że chyba z 90% ludzi kieruje się w swych ocenach sympatiami i nienawiścią niż realną bezstronną oceną rzeczywistości.
Nie zmienia to faktu, że nasza pozycja geopolityczna jest bardzo niekorzystna i tak naprawdę nikt nie ma realnej , możliwej do wdrożenia recepty by unieszkodliwić drapieżników rozrywających Polskę. Niestety , Rosja też do nich należy i w sposobnej chwili z pewnością zawsze skorzysta z możliwości odgryzienia swego kawałka.

zadziwiony 27.03.2017 13:22:24

  • “ruso-fobia” w Polin

Rusofobia w wykonaniu chazarów ,szczególnie tych pochodzących z Rosji jest w/g mnie udawana. Służy do podpuszczania i judzenia naiwnych “polaków”. Gdy w grę wchodzi geszeft-zysk dla chazara- rusofobia nie istnieje.

kfakfa 27.03.2017 13:38:45

  • @zadziwiony 13:22:24

“Nie zmienia to faktu, że nasza pozycja geopolityczna jest bardzo niekorzystna i tak naprawdę nikt nie ma realnej , możliwej do wdrożenia recepty by unieszkodliwić drapieżników rozrywających Polskę. Niestety , Rosja też do nich należy i w sposobnej chwili z pewnością zawsze skorzysta z możliwości odgryzienia swego kawałka.”

Położenie geopolityczne Polski jest znakomite, problem w tym, że Polaków pozbawiono (oczywiście nie bez naszego udziału) możliwości wykorzystania tego położenia. – Chcąc wyjaśnić rzecz całą należałoby cofnąć się ponad 1000 lat wstecz.

Rosja wobec Polski zachować się może dokładnie tak samo, jak Polska zachowała się wobec Czechosłowacji w 1938r. – każde państwo walczy o swoje interesy i nic tego faktu zmienić nie zdoła. Polacy w chwili obecnej takiej możliwości nie posiadają.

Rzeczpospolita 27.03.2017 15:33:17

Daję 5* za spostrzeżenia – zwłaszcza za wykazanie tych podwójnych standardów.

Problem może też mieć inne (z wielu przyczyn)

– dezaprobata dla antysemityzmu wynikać może ze strachu przed wpływami szowinistycznych syjonistów.
– promowanie rusofobii może wynikać z tego, że nie zabrania się komuś pisać.
– sama rusofobia… no cóż, uważam, że najczęściej wynika z bycia zmanipulowanym lub z głupoty.

Ruscy są OK.

Pozdrawiam

Jasiek 27.03.2017 15:43:42

  • *5

Bezstronnie, logicznie , treściwie, i zwięźle. Bardzo celne uwagi !

Paulus.Aquarius 27.03.2017 16:53:05

  • Na rusofobii niektórzy dobrze zarabiają.

Jak wiemy wojsko Polskie ma na stanie jeszcze wiele poradzieckiego sprzętu: śmigłowce, samoloty na ten przykład.
W związku z polityką polskich rządów, że z Ruskimi nie zadajemy się, są firmy handlowe, które kupują części do owych śmigłowców i samolotów i następnie odsprzedają je z dużym zyskiem polskiemu wojsku. W ten sposób utworzyły się fortuny owych firm. No i dobrze, tylko dlaczego podatnik ma dopłacać za rusofobię?

lorenco 27.03.2017 17:22:33

  • Administrowanie rusofobią

Komu służy “rusofobia”?… służy żydowskim Globalistom.

Służy Putinowi – który, strasząc Rosjan żydowskim zachodem buduje swoją nową Unię.
cyt:// It took Europe 40 years to move from the European Coal and Steel Community to the full European Union. The establishment of the Customs Union and the Common Economic Space is proceeding at a much faster pace because we could draw on the experience of the EU and other regional associations. We see their strengths and weaknesses. And this is our obvious advantage since it means we are in a position to avoid mistakes and unnecessary bureaucratic superstructures.
— Vladimir Putin, “A new integration project for Eurasia: The future in the making”, Izvestia, 3 October 2011[86]//
https://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Economic_Union

Służy żydowskiemu zachodowi, który strasząc Putinem, sprzedaje broń i prowadzi do dezintegracji państw narodowych i kryzysu migracyjnego. W przypadku Polski do zalewu milionami Ukraińców.

Arjanek 27.03.2017 18:28:00

  • Tak

Co racja to racja. Polacy, którzy są w górze są przywiązani krótkimi łańcuchami do budy i służą tylko do szczekania, pożytek z nich dla narodu polskiego jest mały gdyż są opanowani przez strach. Reszta polaków zahipnotyzowana śpi i niewielkie szanse na razie są na ich wybudzenie. Owszem jest garstka świadomych Polaków , tylko największym problemem jest ich odnalezienie się wzajemne.
Gdy tym Polakom uda się odnaleźć, to reszta będzie już tylko formalnością i skończy się pierdo…nie w tańcu. Żadnych głów już nikt nigdy nie będzie nam przyprawiał.5*

Zorion 27.03.2017 18:57:35

  • Dudesz wita i obciąga ?

Z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC) – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników gali z okazji otwarcia w Warszawie biura AJC. W ten sposób umacnia się współpraca transatlantycka – podkreślił prezydent.

Jak zaznaczył, znamiennym jest, że gala odbywa się w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich. “To instytucja ogromnie istotna dla zachowania prawdy o wspólnej historii obu naszych narodów. W atrakcyjny, nowoczesny sposób ukazuje ona dzieje naszej ojczyzny, która przez wieki była dla Żydów ziemią polin – gościnnym, bezpiecznym domem” – napisał prezydent.

http://www.rp.pl/Polityka/170329099-Andrzej-Duda-wita-w-Polsce-Komitet-Zydow-Amerykanskich.html#ap-1

i na koniec “najlepszy dowcip”

– “American Jewish Committee powstał w 1906 roku w celu obrony praw Żydów poza USA. Jego główna siedziba mieści się w Nowym Jorku.”

kfakfa 27.03.2017 21:43:31

  • Niech skonam! :)))

Ten mosiek się Rey nazwałał!? Lustra w domu nie ma, czy co? :))))

5*
Hipokryzja rządów okupacyjnych tak gruba, że ją nożem kroić.
Na dodatek Duda, Szydło i ska bardziej się przejmują rzekomym antysemityzmem niż faktycznym antypolonizmem.

Lotna 28.03.2017 19:54:34

Opublikowano za: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/137712,administrowanie-rusofobia

Wypowiedz się