Nuncjusz w Kijowie: Ukraina przegrała na wszystkich frontach

Abp Claudio GugerottiAbp Claudio Gugerotti

Sytuacja na Ukrainie stale się pogarsza. W ostatnich dniach wznowiono walki. Przybywa ofiar śmiertelnychinformuje z Kijowa nuncjusz apostolski abp Claudio Gugerotti. Podkreśla on, że z punktu widzenia polityki międzynarodowej Ukraina znalazła się na marginesie. Wydarzenia geopolityczne, choćby takie jak wczorajsze spotkanie prezydentów Turcji i Rosji, przenoszą uwagę świata gdzie indziej. W panującej na świecie sytuacji niepewności i braku stabilizacji o wojnie na Ukrainie po prostu się zapomina – mówi abp Gugerotti.

„Trzeba powiedzieć, że ze względów politycznych wspominanie o Ukrainie nie jest modne. Bo Ukraina to kraj, który spowodował czy pogłębił trudności w relacjach między Stanami Zjednoczonymi i Europą a Rosją, postawił je w szachu. A zatem mówić dziś o Ukrainie oznaczałoby mówić o własnych niepowodzeniach. Nie sądzę by to milczenie było całkiem spontaniczne. W tym sensie, że Ukraina, która oczywiście znajdowała się w sferze Federacji Rosyjskiej, zdecydowała się, również pod niewątpliwą presją Zachodu, zwrócić w kierunku Europy i Stanów Zjednoczonych. Był Majdan, nastąpiło faktyczne odseparowanie się od Rosji, ze wszystkimi konsekwencjami gospodarczymi, które mogą się pojawić, kiedy ktoś poróżni się albo wystąpi przeciwko temu, kto jest jego głównym żywicielem. Ale zarazem, z różnych względów, Zachód nie zajął miejsca Rosji, nie myśli o poprawie warunków życia tutejszej ludności. Z tego też względu Ukraina przegrała na wszystkich frontach” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Gugerotti.

Papieski dyplomata w Kijowie wspomina o dramatycznych konsekwencjach wojny dla miejscowej ludności. Tytułem przykładu podaje, że wartość nabywcza przeciętnej pensji obniżyła się od czasu Majdanu czterokrotnie. „To oznacza, że na wojnę nakłada się jeszcze problem powszechnego zubożenia na całej Ukrainie. Jeśli to się nie zmieni, grozi nam wojna między ubogimi” – ostrzega abp Gugerotti.

10/08/2016 15:25

kb/ rv

http://pl.radiovaticana.va/news/2016/08/10/nuncjusz_w_kijowie_ukraina_przegra%C5%82a_na_wszystkich_frontach/1250515

Kiva:  Chersońska obłast wesprze rosyjską okupację

W regionie Chersoniu sytuacja wybuchowa, a jego populacja chce przyłączyć się do  Rosji,

Kiva został uznany za znanego ukraińskiego przywódcę, który zajmował różne stanowiska w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Ukrainy, Ilya Kiva.

Wykonawcą, którego ostatnia pozycja była wykonawczej krzesło ukraińskiego narkotyków biust, przemawiał na kongresie „all-ukraińskiej Unii Veterans ATO”. Mimo, że zdarzenie miało miejsce w Kijowie, rozmawialiśmy o tym i kiwa obłast wyraził pogląd, że między Donbasu i Chersoniu bez szczególnej różnicy, a „skomplikować sytuację regularnych wojsk rosyjskich na Krymie”, czyli bardzo blisko.

„Dzieliliśmy 500 metrów. P: W jakim momencie zaczną? I tak będzie.

Wojna jeszcze się nie rozpoczęła, to nawet nie było preludium.

Staramy zamydlić oczy, że konflikt jest likwidacji. Konflikt jeszcze się nie rozpoczęła, wszystkie najgorsze jest jeszcze przed nami. W regionie opłakanym sytuacji Chersoniu. Jest dużo ludności bawełny, która jest gotowa do wspierania rosyjskiej okupacji

„- cytuje Kivu” Politnavigator „.

Wcześniej stwierdzono, że przewodniczący Rady Narodowej DNI Dennis Pushilin powiedział, że jeśli Ukraina będzie w dalszym ciągu nie są zgodne z umową Mińsku, wielu ukraińskich regiony mogą wejść w skład Rosji.

Zobacz także

Nowa Rosja stanie się częścią Rosji?

Dlaczego władze ukraińskie marzyć znowu „wojny na dużą skalę” na Wschodzie

Przypomnijmy, biorąc stanowisko w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych regionie Doniecka, Kiva wyraził pragnienie, aby strzelać do obywateli Ukrainy, którzy podróżują do DNR i LNR. Ponadto, zgodnie z Kiva, aby zabić potrzebę gejów i lesbijek.

Pomoc „SP”

Ilya Kiva do euromajdan pełnił funkcję ochrony konsumentów w przypadku wiceszef zarządzania rejonie Połtawy i został nawet skazany za przyjęcie łapówki.

Po Majdan i szybkiej kariery w organizacji ekstremistycznych „prawy sektor” * Kiva dowodził batalionem „Połtawa”, był zastępcą szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w regionie Doniecka, a kierował Działem przeciwdziałania przestępczości narkotykowej w październiku 2015 roku, ale po serii skandali, ogłoszono jego przeniesienie do innej pracy.

* Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego z dnia 17 listopada 2014 „sektora prawo” zostało uznane w Rosji jako organizacji ekstremistycznych, jej działalność w Federacji Rosyjskiej jest zabronione.

Wypowiedz się