Konferencja KRESY 2016: Dr Lucyna Kulińska czujemy się zdradzeni przez PiS. Ukraiński szowinizm.

KulińskaBardzo ważne wystąpienie dr Lucyny Kulińskiej na Konferencji  pt. “KRESY 2016: wczoraj, dzisiaj, jutro” z referatem jak w tytule.

To już druga z kolei konferencja zorganizowana przez: Stowarzyszenie “Klub Inteligencji Polskiej”, Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich, Muzeum Niepodległości i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w dniu 9 lipca 2016 r.,  także w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Charakter obu tych konferencji jest unikalny w skali kraju, ponieważ programowe wystąpienia odnoszące się do historii, jako “matki i nauczycielki życia” wyciągają  z niej wnioski, przedstawiają powtarzające się współcześnie błędy rządzących, w panoramicznym spojrzeniu na obecną rzeczywistość i proponują zupełnie inną perspektywę dla polskiej polityki wschodniej, całej zagranicznej i w wielu elementach także krajowej.

Wystąpienia filmowe i pełne teksty referentów będziemy, tak jak i w ubiegłym roku, publikować na naszej stronie internetowej.

Szybko rosnąca świadomość i konsolidacja środowisk Kresowych oraz Polaków w ostatnich  dwóch i pół latach po wydarzeniach na Majdanie, ta Konferencja, demonstracja środowisk kresowych pod Sejmem oraz… uzgodnienia w tajnych rozmowach Rosji z USA, miały wpływ – na nieoczekiwany zwrot rządzącego Prawa i Sprawiedliwości, że została uchwalona wreszcie  przez Sejm RP, uchwała ustanawiającą dzień 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

Polecamy poniższe odważne wystąpienie  dr Lucyny Kulińskiej, ponieważ nawiązując do historii, także mało znanej z okresu przedwojennego, pokazuje w szerokim powiązanym kontekście rzeczywistość obecną naszego kraju i do czego zmierza polityka kolejnych posolidarnościowych rządów w Polsce.

Wystąpienie jest przestrogą dla śpiących, naiwnych, nieroztropnych i tchórzliwych Polaków, co ich czeka jeśli się szybko nie obudzą i nie zmądrzeją. Historia się niestety dokładnie powtarza, ponieważ z pierwszej lekcji przed wojną, z drugiej lekcji obecnie we Wschodniej i nie tylko – Ukrainie – nie wyciągamy wniosków.

Dr Lucyna Kulińska czujemy się zdradzeni przez PiS. Ukraiński szowinizm

 

Wypowiedz się