Jan Sposób: Wojna z Systemem….banksterii i globalnych korporacji.

Banki jako konsumenci

Tak, to jest wojna…, jakiej świat dotąd nie doświadczył, dlatego nie ma wzorca i świat jej nie rozumie.

 Jeśli prawdą jest, to co pisze Krzysztof Lewandowski, że kreacja pieniędzy  opiera się dziś już nie o rezerwę cząstkową, ale w 100% z powietrza – to nic dziwnego, że kupują całą Polskę, a może i świat i nie mają z tym żadnych problemów. (tak mówił jeden gość :

https://www.youtube.com/watch?v=m8yQC2-J_9o

Banksterzy 6

Przejmują całe zasoby ziemi, kupią każdego potrzebnego im człowieka, zadłużając nas wszystkich włącznie z jeszcze nie narodzonym pokoleniem. Robią to krok po kroku, sukcesywnie i metodycznie, mając dla każdego kraju swoisty scenariusz.

 Zobaczcie co się dzieje w Polsce:

Państwa Polskiego już nie ma!!!!

Jesteśmy częścią Unii Europejskiej podzielona na euroregiony: Pomerania, Silesia, Pradziad, Szeszupa, Śląsk Cieszyński i td. Nie znacie tego? więcej tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Euroregion

 Ludowi w Kraju Nadwiślańskim pozostawiono barwy narodowe, hymn, flagę, by tubylcy mieli poczucie bycia u siebie – taki lokalny folklor!. Dla zagranicy nie ma to żadnego znaczenia, ani dla firmy zarządzającej Polską. Symbole narodowe coraz częściej są obrażane, nikt na to nie reaguje! Czy to nie dowód, że państwa nie ma?

 Co cztery lata w kraju nad Wisłą odbywa się festyn, gdzie dokonuje się przetargu na firmę zarządzająca zasobami tego kraju – ludzkimi i naturalnymi. Oczywiście – w imieniu i na rzecz międzynarodowych korporacji z banksterskimi na czele. To, jak zachowają się wyborcy na takim festynie – nie ma żadnego znaczenia, po to są media by masy odpowiednio poustawiać! Wygrywa ta firma która lepiej zadba o interesy interesariuszy. I zawsze jest to firma jednakowego sortu – Spółka z n.n. (z nieograniczona nieodpowiedzialnością)! Tylko nazwy tych firm się zmieniają, żeby tubylcom nie było nudno.

 KOD 6

Platforma Obywatelska była tą spółka, która miała pozbawić Polskę ostatnich sił wytwórczych, wypędzić młodych ludzi z kraju i zadłużyć Naród.

Na czas awantury wojennej wybrano inną spółkę, która nakręca konflikty ze wschodnim sąsiadem i otwiera Polskę na żydowskie i amerykańskie interesy – „Polska otwiera szeroko drzwi i serca dla kapitału zagranicznego” – to słowa premiera Morawieckiego.

W rezultacie mamy nową umowę o handlu z USA – TTIP.

29 marca b.r. Prezydent Duda pojechał na Szczyt Nuklearny do Obamy – nie dlatego, że jesteśmy nuklearni, ale dlatego, by dowiedzieć się od Obamy, że USA wysyła wojska do Polski i trzeba pilnie przygotować stosowne regulacje prawne, oczywiście po ich dyktando!

Po dwóch miesiącach mamy i odpowiednią ustawę obce wojska w naszej Ojczyźnie.

Wiele o “naszym” Parlamencie mówi też głosowanie ustawy o obcych wojskach w Polsce: PiS – 230 za, Kukiz”15 – 22 posłów za! Jest to o tyle interesujące, co obłudne! Przecież  klub Kukiz’15 był za zniesieniem ustawy 1066. “Mości Panowie, to zdrada” – jakby powiedział Imć Zagłoba!

banksterzy 3

Marszałek Kuchciński przekazał do Senatu przyjętą 20 maja  przez Sejm ustawę, która zawiera unormowania rażąco sprzeczne z fundamentalnymi prawami człowieka, Konstytucją Rzeczypospolitej i Kodeksem cywilnym. Nowa ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji legalizuje możliwość kradzieży pieniędzy należących do klientów i akcjonariuszy upadającego banku – więcej: http://info.peritusnet.eu/index.php/2016/06/04/bail-in-po-polsku-czyli-legalizowanie-bezprawia/

Grabież depozytów w bankach na Cyprze do było preludium do tego, co wprowadzają w UE i raczej w całym „demokratycznym” świecie!

Kto głosował za takim bezprawiem: 221 posłów PiS-u (to ci od dobrej zmiany) 9 posłów Kukiz’15 (to ci od walki z Systemem, wybrani przez część zbuntowanego elektoratu, bo Kukiz powiedział – że nie zdradzi).

Dlaczego piszę o tym w kontekście spotkania w Starachowicach?

By zastanowić się, do kogo mamy kierować nasze żądania, do kogo ma być zaadresowany nasz „majdan gospodarczy”?

W kontekście powyższego mojego wywodu chyba staje się jasne, że nie do rządu ani nie do Parlamentu!

Pozostaje alternatywa – że do SUWERENA.

Bo chociaż państwa polskiego nie mamy, to jeszcze w nas tkwi poczucie jedności narodowej, która jest kością w gardle unijnych biurokratów i Mędrców tego świata.

Jeśli zatem do Suwerena – to  – nawiązując do słów Kolegi Romana Klimczyka –

Dopracujmy te dwa narzędzia, które są kluczem do zjednoczenia się nas Polaków, by po pierwsze przetrwać, a po drugie odzyskać Państwo:

  1. Wielobiegunowej Sieci współpracy grup obywateli  (nową wersję projektu, uwzględniającą ustalenia w Konstancinie przesyłam w załączeniu, jest też tu: https://z-1-lookaside.fbsbx.com/file/Wielobiegunowy%20model%20wsp%C3%B3%C5%82pracy%20sieciowej%20obywateli%20i%20grup.w.3..ppt?token=AWzRNB1NT5sn4-RR-S5fjbpz7rgCfgLjfh80CgqQ9zArP9jiQPA1YCm2zZ6ZUhiytrzfo3UoPKdjk83ziyB9XgaTWXwSdbTB8fOfaBCqFs_eUY8yYcSfKTwDt83pVQ-nL3zl-WKioPP3gN-NaYZZM9AZflOJHZ2JlWyV0iiSWs3JVQ);
  2. Systemu Deliberacyjno-Dyskusyjnego lub jak kto woli systemu dyskusyjno-decyzyjnego.

Po sobotnim spotkaniu z rolnikami w Czosnowie muszę podzielić się smutną refleksją – ciągle nie potrafimy przełamać tego egoizmu i podziałów – my i wy, ciągle jakaś grupa uważa się za jedynie słuszną, by zjednoczyć wszystkich pod swoim sztandarem i własną wizją uszczęśliwiania wszystkich. Niestety, takich egoizmów nie brakuje również w naszej małej grupie.

Banki - niewola banksterów a kredyt społeczny

Wydaje mi się, iż wynika to z nieuświadomienia sobie faktycznego stanu (że państwa polskiego nie ma i musimy go odzyskać, nie dla jakiejś grupy, ale dla nas wszystkich), a po drugie z zagrożeń (że stać się tak może – co nie daj Boże – że staniemy niedługo wobec dramatu: jak przeżyć, jak przetrwać!).

 A na zakończenie link do filmiku o dziwnym obiekcie powstałym w Krakowie, przypominającym obóz koncentracyjny (obejrzyjcie póki jeszcze jest na youtube). https://www.youtube.com/watch?v=TVnMlT-QZEQ:

Prawdziwość potwierdzona przez znajomego, który to widział.

Dziwna cisza może być naszym przyzwoleniem na budowanie następnych, wzorem USA!

 Jan Sposób

Comments

  1. ozgacz says:

    Wartości wypocin autora nie będę komentował.
    Natomiast temat główny – Nowa ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym – w przegłosowanej w sejmie postaci, powinna postawić na nogi wszystkich rozumnych, a także Portale tzw. konserwatywne, narodowe, czy też wolnościowe, tak jak to miało miejsce w sprawie ACTA.
    List otwarty KIP jest w tej sprawie konieczny!

Wypowiedz się