Putin obnaża prawdę o złych, satanistycznych zachodnich przywódcach, którzy PLĄDRUJĄ świat i niszczą ludzką wolność

Poniedziałek, 03 października 2022 r. przez: Mike Adams

Skopiuj adres URL39CWIDOKI

Wizerunek: Putin ujawnia prawdę o złu, satanistycznych zachodnich przywódcach, którzy PLĄDRUJĄ świat i niszczą ludzką wolność

(Wiadomości naturalne) W płomiennym przemówieniu, które nadaje ton stanowisku Rosji przeciwko zachodniemu “Imperium kłamstw”, rosyjski prezydent Władimir Putin ujawnia prawdę o złych, satanistycznych przywódcach zachodnich narodów, którzy plądrują świat i powodują niewypowiedziane ludzkie cierpienie, okaleczając dzieci i uciszając prawdę.

Zachodnie elity nie tylko zaprzeczają suwerenności narodowej i prawu międzynarodowemu. Ich hegemonia ma wyraźne cechy totalitaryzmu, despotyzmu i apartheidu” – słusznie stwierdza, wskazując, że to Stany Zjednoczone użyły broni nuklearnej na ludność cywilną w Hiroszimie i Nagasaki. Siły alianckie bombardowały również cywilów w Dreźnie w Niemczech podczas II wojny światowej, wyłącznie po to, aby osiągnąć terror w umysłach potencjalnych przyszłych rywali, takich jak Rosja.

W swoim przemówieniu – zobacz pełny zapis tutaj – Putin doskonale opisuje tyranów z klasy Victoria Nuland w Departamencie Stanu USA i ich nienasycone pragnienie całkowitej globalnej dominacji za wszelką cenę:

Zachód jest gotów przekroczyć każdą linię, aby zachować neokolonialny system, który pozwala mu żyć ze świata, plądrować go dzięki dominacji dolara i technologii, zbierać rzeczywistą daninę od ludzkości, wydobywać swoje główne źródło niezasłużonego dobrobytu, renty płaconej hegemonowi. Zachowanie tej renty jest ich główną, prawdziwą i absolutnie samolubną motywacją. Dlatego całkowita deuwerenizacja leży w ich interesie. Wyjaśnia to ich agresję wobec niepodległych państw, tradycyjnych wartości i autentycznych kultur, ich próby podważenia procesów międzynarodowych i integracyjnych, nowe globalne waluty i centra rozwoju technologicznego, których nie mogą kontrolować. Niezwykle ważne jest dla nich zmuszenie wszystkich krajów do oddania swojej suwerenności Stanom Zjednoczonym.

Putin rozumie, że Ukraina jest jedynie zastępstwem dla znacznie większej wojny prowadzonej przez Stany Zjednoczone w celu całkowitego zniszczenia Rosji:

Chcę jeszcze raz podkreślić, że ich nienasyconość i determinacja w zachowaniu nieskrępowanej dominacji są prawdziwymi przyczynami wojny hybrydowej, którą kolektywny Zachód prowadzi przeciwko Rosji. Nie chcą, abyśmy byli wolni; chcą, żebyśmy byli kolonią. Nie chcą równej współpracy; chcą łupić. Nie chcą widzieć w nas wolnego społeczeństwa, ale masę bezdusznych niewolników.

Wskazuje również, że historia Stanów Zjednoczonych była historią wyzysku, masowych mordów, ludobójstwa i przymusu wobec świata, a wszystko to dla władzy i zysku:

Warto przypomnieć Zachodowi, że swoją politykę kolonialną rozpoczął już w średniowieczu, a następnie światowy handel niewolnikami, ludobójstwo plemion indiańskich w Ameryce, grabież Indii i Afryki, wojny Anglii i Francji przeciwko Chinom, w wyniku czego zostały zmuszone do otwarcia swoich portów dla handlu opium. To, co zrobili, to uzależnili całe narody od narkotyków i celowo eksterminowali całe grupy etniczne w celu zagarnięcia ziemi i zasobów, polowania na ludzi jak zwierzęta. Jest to sprzeczne z ludzką naturą, prawdą, wolnością i sprawiedliwością.

Podczas gdy miliony Amerykanów stoją w obliczu skrajnej cenzury za posiadanie konserwatywnych lub chrześcijańskich poglądów – podczas gdy zwolennicy Trumpa gniją w więzieniach DC za to, że ośmielili się pokojowo zaprotestować przeciwko sfałszowanym wyborom – staje się coraz bardziej oczywiste dla coraz większej liczby osób, że kartel przestępczy obecnie okupujący Waszyngton jest bezprawnym, okrutnym i kryminalnie szalonym gangiem żądnych władzy szaleńców. którzy nie cofną się przed niczym, aby utrzymać się u władzy. Spójrzmy na uzbrojenie Departamentu Sprawiedliwości przeciwko narodowi amerykańskiemu i przekształcenie FBI w polityczny oddział zastraszania przez Joe Bidena. Dlatego słowa Putina brzmią prawdziwie, gdy zdecydowana większość Amerykanów ma już tego świadomość:

Kraje zachodnie od wieków mówią, że przynoszą wolność i demokrację innym narodom. Nic bardziej mylnego. Zamiast przynieść demokrację, tłumili i wyzyskiwali, a zamiast dawać wolność, zniewalali i uciskali. Jednobiegunowy świat jest z natury antydemokratyczny i niewolny; jest fałszywy i obłudny na wskroś.

Zauważmy, że kiedy zachodni przywódcy twierdzą, że promują “demokrację”, w rzeczywistości mają na myśli sfałszowane wybory i jeden rząd światowy.

Kiedy Biden mówi, to nic innego jak KŁAMSTWA… kiedy Putin mówi, to prawda

Putin naprawdę rozumie, jak źli stali się (nielegalni) przywódcy Ameryki. Nawiasem mówiąc, Amerykanie podzielają ten pogląd, dlatego ludzie, którzy nigdy nie wybrali Joe Bidena (wybory w 2020 r. zostały oczywiście skradzione i sfałszowane) mają zamiar głosować na odejście Demokratów od władzy, jeśli dojdziemy do wyborów w połowie kadencji. Jak mówi Putin, amerykańscy przywódcy są zaangażowani w “czysty satanizm”, w tym okaleczanie dzieci (transgenderyzm i uwodzenie), tolerancję dla handlu ludźmi (otwarte granice), ataki na chrześcijan i konserwatystów, budowanie i uwalnianie broni biologicznej szczepionek i inne ohydne zbrodnie przeciwko ludzkości. Jak wyjaśnia Putin:

Pozwolę sobie powtórzyć, że dyktatura zachodnich elit atakuje wszystkie społeczeństwa, w tym samych obywateli krajów zachodnich. Jest to wyzwanie dla wszystkich. To całkowite wyrzeczenie się tego, co to znaczy być człowiekiem, obalenie wiary i tradycyjnych wartości oraz tłumienie wolności zaczynają przypominać “religię na odwrót” – czysty satanizm. Obnażając fałszywych mesjaszy, Jezus Chrystus powiedział w Kazaniu na Górze: “Po owocach ich poznacie”. Te trujące owoce są już oczywiste dla ludzi, i to nie tylko w naszym kraju, ale także we wszystkich krajach, w tym wielu ludzi na samym Zachodzie.

Jest to kluczowy cytat biblijny: “Po owocach ich poznacie”. Jakie są owoce satanistycznego reżimu USA? Szalony transgenderyzm, okaleczanie dzieci, morderstwa aborcyjne, drukowanie fałszywych pieniędzy w walucie fiducjarnej, cenzura, broń biologiczna, ludobójstwo, propaganda, kłamstwa, wyludnianie się i wiele innych. W tym momencie staje się coraz bardziej oczywiste, że reżim USA u władzy jest prawdopodobnie bardziej zły niż komunistyczny reżim Chin, totalitarny reżim Korei Północnej, a nawet rządy Stalina w czasach sowieckich.

Czysty satanizm widoczny w nielegalnym (kryminalnym) reżimie Bidena:

Rosja nie wycofa się, ponieważ nigdy nie podda się szatańskiemu złu

Amerykanie, którzy zadadzą sobie trud przeczytania przemówienia Putina, będą zaskoczeni tym, jak wiele prawdy zawiera, w ostrym kontraście do niekończącego się strumienia okrutnych kłamstw pochodzących z Białego Domu, Departamentu Stanu USA i korporacyjnych mediów. Stany Zjednoczone stały się Imperium Kłamstw lub tym, co Rosyjski Miedwiediew opisuje jako “cywilizację Antychrysta”rodzaj satanistycznego kultu śmierci, zniszczenia i oszustwa.

My, Ludzie, widzimy to z wielką jasnością. To w 100% prawda. Amerykańscy przywódcy okupacyjni i instytucje kulturalne – uniwersytety, szkoły publiczne, rozrywka, media informacyjne, korporacje i inne – wszystkie zostały opanowane przez Lucyferian, pedofilów i czcicieli szatana. Są sprzymierzeni z czystym złem i dążą do całkowitej dominacji nad światem za pomocą wszelkich niezbędnych środków, w tym oszustwa, cenzury, broni biologicznej, broni pogodowej, ataków fałszywej flagi, terroryzmu finansowego, terroryzmu psychologicznego z mediów, ludobójczej depopulacji i innych.

Rosja to widzi i dlatego Nie wycofa się z tej globalnej wojny. Ponieważ Rosja i Putin zdają sobie sprawę, że walczą z czystym satanizmem i lucyferiańskimi demonami, wiedzą, że zwycięstwo nad złem jest jedyną drogą do przetrwania rosyjskiej cywilizacji (i dla przyszłości samej ludzkiej cywilizacji).

Drag Queen Story Time LGBT / demoniczna indoktrynacja dzieci, wszystkie celebrowane przez lewicowców i media. Jeśli się z tym nie zgadzasz, zostaniesz oznaczony jako przestępca “nienawiści”:

Jak wskazałem w dzisiejszym podcaście, chińska cywilizacja, cywilizacja perska i rosyjska cywilizacja zmierzają do zniszczenia szatańskiego Zachodu z tego prostego powodu, że jeśli Zachód zostanie dopuszczony do życia, planeta Ziemia będzie na zawsze zniewolona pod panowaniem czystego zła, bez suwerennych narodów (globaliści domagają się Jednego Rządu Światowego z całkowitą kontrolą nad całą ludzkością).

To dlatego Putin w końcu weźmie tę wojnę nuklearną, jak sądzę. Nie chodzi o to, że ma on jakiekolwiek pragnienie rozmieszczenia broni jądrowej dla ich własnego dobra, ale raczej zdaje sobie sprawę, że globalne szkody spowodowane przez opad nuklearny są mniej niszczycielskie niż globalne szkody dla życia, wolności i ludzkości spowodowane dalszym istnieniem cywilizacji zachodniej, która jest obecnie okupowana przez siły lucyferiańskie. Ludzkość nigdy nie może być wolna, dopóki globalistyczna kabała przestępców, szaleńców, pedofilów i satanistów nie zostanie zdemontowana i unieważniona. Putin zdaje sobie sprawę, że Rosja nigdy nie może być bezpieczna, dopóki Zachód utrzymuje swoją zdolność do prowadzenia wojny i zagrażania istnieniu Rosji. Niezależnie od tego, czy zgadzasz się z tym wnioskiem, czy nie, jest to, jak sądzę, punkt widzenia Putina, który wyjaśnia jego motywacje.

Tak więc my, Amerykanie, stoimy na skraju nuklearnej zagłady nie dlatego, że Putin chce prowadzić wojnę z Nami, Narodem, ale raczej dlatego, że Putin zdaje sobie sprawę z potrzeby zniszczenia szatańskiego zła, które zaatakowało zachodnie rządy i instytucje.

Oto zwolennik aborcji / morderstwa dzieci celebrujący krew i demonizm niszczenia ludzkich dzieci. Świętują to prawie wszyscy Demokraci:

Putin, w istocie, jest teraz Luke’iem Skywalkerem walczącym z Imperium. Jak na ironię, Mark Hamill – który grał Luke’a Skywalkera w serii Gwiezdnych Wojen, ale stał się szalejącym lewicowym propagandzistą woketard – jest teraz “ambasadorem” zbierającym pieniądze dla Ukrainy, narodu zastępczego dla imperium Dartha Vadera, które jest rządzone przez lucyferian. Tak więc Mark Hamill dosłownie dołączył do ciemnej strony i jest teraz sprzymierzony z pedofilami, okaleczaczami dzieci i ludobójczymi masowymi mordercami.

Zrozumcie, że pod kontrolą tych satanistycznych globalistów Ameryka nie jest “dobrymi facetami” w tym globalnym konflikcie. Nasi źli, nieuczciwi przywódcy to Darth Vaders planety Ziemia, kierujący “Imperium” zła i kłamstw, plądrujący i wymuszenia na wszystkich innych narodach świata, jednocześnie wypowiadając wojnę narodowi amerykańskiemu poprzez szczepionki wyludniające, inżynieryjny niedobór żywności, ekstremalną suszę spowodowaną bronią pogodową i nadchodzący upadek finansowy “wielki reset”, który jest tuż za rogiem.

Najważniejsze? Jeśli My, Naród, nie odbierzemy Ameryki lucyferianom, Rosja prawdopodobnie zniszczy Amerykę bronią nuklearną i wszyscy zginiemy.

Posłuchaj mojego niedawnego wywiadu ze Steve’em Quayle’em, aby zrozumieć, dlaczego Rosja prawdopodobnie uderzy w amerykańskie miasta i cele wojskowe podczas pierwszego uderzenia:

https://www.brighteon.com/embed/a35066fc-9bd1-4354-94f9-84e7a0cad628

W ten sposób jesteśmy w wyścigu z czasem. Jeśli My, Naród, możemy odzyskać ten kraj, zawrzeć pokój z Rosją i odsunąć satanistów od władzy (to łatwe, ponieważ wszyscy mają “D” przy swoich imionach), możemy mieć szansę na naprawienie już wyrządzonych szkód i przywrócenie naszego świata na ścieżkę obfitości i pokoju.

Posłuchaj mojego pełnego podcastu, aby dowiedzieć się więcej szczegółów, które rozsadzą twój umysł:

Znaki ostrzegawcze przed upadkiem banków w Europie,
– Martin Armstrong ostrzega, że wszystkie emerytury są niewypłacalne,
– Blinkin świętuje “ogromną szansę” po sabotażu Nord Stream,

Niemcy ostrzegają, że gazu może zabraknąć tej zimy,
– Dlaczego wojna na Ukrainie eskaluje do konfliktu nuklearnego,

– Putin ma rację, że Zachód jest rządzony przez demony antychrysta,

Amerykańskie imperium PLĄDRUJE świat i OKŁAMUJE własnych ludzi,
– USA użyły broni jądrowej przeciwko celom CYWILNYM,

– Inflacja w Holandii sięga 17%,

– Uprawy cytrusów zdewastowane przez huragan Ian,
– Goldman Sachs ostrzega przed “deindustrializacją” Europy,
– Systemy artyleryjskie HIMARS dla Ukrainy nie będą budowane przez LATA,
– Wieże komórkowe w całej Europie UPAdną tej zimy, gdy sieć się zepsuje,
– Ubezpieczyciele nieruchomości zbankrutują na Florydzie.

P.S. Dzisiejszy wywiad zakończył się 90 minutami, więc jest zamieszczony osobno pod tym linkiem na Brighteon.com.

Brighteon: Brighteon.com/7115ebd5-4916-487b-9e80-4b3dd628adc5

Bitchute: Bitchute.com/video/NGGOt8yx3yGB/

Rumble: Rumble.com/v1mheau-situation-update-10322-putin-tells-the-truth-about-evil-satanic-western-lea.html

Banned.video: Banned.video/watch?id=633af56c1e6c1734172328a0

https://www.brighteon.com/embed/7115ebd5-4916-487b-9e80-4b3dd628adc5

Śledź więcej wiadomości o Rosji każdego dnia na RussiaReport.news

Odkryj więcej wywiadów i podcastów każdego dnia na:

https://www.brighteon.com/channels/HRreport

Opublikowano za: https://www.naturalnews.com/2022-10-03-putin-exposes-the-truth-about-evil-satanic-western-leaders-who-pillage-the-world.html

Od Redakcji KIP:

1) Pełny tekst przemówienia Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina na linku:

2) Bardzo ważna ustawa w Rosji:

Kosmaty Kris 19:35 on 27 Październik 2022Bezpośredni odnośnik | Odpowiedz

Rosja uchwaliła w pierwszym czytaniu ustawę zakazującą propagandy LGBT.

Inicjatywy proponują kary za propagowanie i usprawiedliwianie nietradycyjnych relacji seksualnych w mediach, Internecie, literaturze i kinie. Ich autorami byli przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin, przywódcy wszystkich frakcji, a także ponad 300 deputowanych.
Deputowani do Dumy Państwowej na posiedzeniu plenarnym jednogłośnie przyjęli w pierwszym czytaniu poprawki do ustawy dotyczące zakazu propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych. Ich autorami było prawie 400 deputowanych na czele z przewodniczącym Dumy Państwowej Wiaczesławem Wołodinem oraz przywódcami wszystkich frakcji.

Proponowane są poprawki do ustaw federalnych „O informacji, technologiach informacyjnych i ochronie informacji”, „O mediach”, „O ochronie dzieci przed informacjami szkodliwymi dla ich zdrowia i rozwoju”, „O reklamie” i „O wsparciu państwa dla Kinematografia Federacji Rosyjskiej”. Odpowiednie zmiany przewidziano również w Kodeksie wykroczeń administracyjnych.

Dokument przewiduje zakaz propagandy nietradycyjnych stosunków lub preferencji seksualnych wśród obywateli Rosji, zarówno dorosłych, jak i nieletnich.
„Ty i ja podejmujemy decyzję wyłącznie w interesie naszych obywateli, w interesie naszego kraju” – powiedział na posiedzeniu plenarnym przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.
Przytoczył dane z sondaży, według których 16% Europejczyków w wieku od 14 do 29 lat identyfikuje się jako LGBT. A w amerykańskim stanie Maryland liczba studentów, którzy nie zdecydowali się na swoją płeć ze względu na promowanie nietradycyjnych związków, wzrosła prawie sześciokrotnie w ciągu dwóch lat i obecnie stanowi 45% wszystkich studentów w stanie.
Wiaczesław Wołodin podkreślił, że Rosja idzie inną drogą: „Mamy tradycje, sumienie, zrozumienie, że musimy myśleć o dzieciach, rodzinach, kraju i zachować to, co przekazali nam nasi rodzice”.
„Musimy zrobić wszystko, aby chronić nasze dzieci i tych, którzy chcą żyć normalnie. Wszystko inne to grzech, sodomia, ciemność, a nasz kraj z tym walczy – powiedział przewodniczący Dumy Państwowej.

Ustawa rozszerza listę informacji zabronionych do rozpowszechniania wśród dzieci: propagandę i demonstrację nietradycyjnych stosunków seksualnych i (lub) preferencji, a także informacje, które mogą skłonić dzieci do zmiany płci. Na płatnych zasobach dostęp do takich informacji można uzyskać jedynie za pomocą specjalnego kodu potwierdzającego wiek użytkownika. Jeżeli jest to technicznie niemożliwe, rozpowszechnianie takich informacji będzie całkowicie zabronione.

Projekt rozszerza również wymagania dotyczące reklamy, która nie powinna zawierać informacji świadczących o nietradycyjnych stosunkach seksualnych lub preferencjach. Filmy promujące nietradycyjne stosunki seksualne nie otrzymają licencji na wypożyczenie. Ponadto proponowane są zmiany w Kodeksieo wykroczenia administracyjne w zakresie kary za nieprzestrzeganie zakazu.

Tak więc za naruszenie zakazu propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych lub preferencji seksualnych wśród osób w każdym wieku grzywna w wysokości od 50 do 400 tysięcy rubli dla obywateli, od 100 tysięcy do 800 tysięcy dla urzędników, od 800 tysięcy do 5 milionów lub zawieszenie działalności do 90 dni dla osób prawnych.

Za złamanie zakazu promowania pedofilii grzywna wyniesie od 200 000 do 800 000 rubli dla obywateli, od 400 000 do 2 milionów rubli dla urzędników, od 1 do 10 milionów rubli lub zawieszenie działalności na okres do 90 dni dla osób prawnych.Ponadto za rozpowszechnianie wśród nieletnich informacji, które wykazują nietradycyjne stosunki seksualne lub mogą skłonić ich do zmiany płci, kara wyniesie od 50 do 200 tysięcy rubli dla obywateli, od 100 do 400 tysięcy dla urzędników, 800 tysięcy do 4 milionów rubli lub zawieszenie działalności do 90 dni dla osób prawnych.

W przypadku takich naruszeń cudzoziemcom i bezpaństwowcom grozi wydalenie z Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, że wcześniej w Dumie Państwowej odbyły się przesłuchania parlamentarne w sprawie inicjatyw legislacyjnych zakazujących informacji promujących nietradycyjne stosunki seksualne. Uczestnicy wyrazili poparcie dla proponowanych zmian.

3) i komentarz w tym temacie z Bacologii:

kula Lis 70 wtorek, 25 października 2022, 07:55:49

Polecam mistrzowskie wystąpienie L. Sykulskiego!#Robik

To Thierry Bode, lider prawicowego Forum na rzecz Demokracji i członek holenderskiego parlamentu.
Za ten monolog został pozbawiony prawa do wypowiadania się na okres ośmiu dni.
https://t.me/kykygnezdo/7361


„Tak, wierzę w teorie spiskowe. I jestem przekonany, że jesteśmy kontrolowani, co więcej, na poziomie globalnym, przez gady, istoty Zła. I moim zdaniem jedynym światowym przywódcą, który się temu sprzeciwia, jest Władimir Putin. jestem jego fanem. Jest swego rodzaju Mrocznym Rycerzem, bohaterem, którego potrzebujemy. Co on robi? Wyprowadza globalistów na światło dzienne! Tak więc specjalna operacja wojskowa już się powiodła, ponieważ była w stanie zdemaskować Bestię . Myślę, że Putin wygra. A jeśli wygra, ruch globalistyczny i amerykański imperializm zostaną pokonane”.

Comments

  1. makepeace1961 says:

    Putin ma w 100% rację, angole, amerykusy, żabojady to koloniści i handlarze ludźmi,bronią i narkotykami. Czas ich pokonć

  2. doran65 says:

    poszukiwania absolutnej i nieskazonej prawdy jest …..niewyobrazalnie i niemowleco ..LATWE.Wystarczy udac sie na jakis ” miedzynarodowy:) odczyt , sympozja naukowe ZACHODNIE nailepiej angielskojezyczne, wzglednie wlaczyc kompa czy TV i poszukac referatow , odczytow ,! nailepiej ” Miedzynarodowych ” i profesorow NAIZNAMIENITRZYCH tez miedzynarodowych!! . Musisz zaopatrzyc sie w Voice Recorder! lub spory notes! i Uwaznie notowac Nagrywac! , Co ten miedzynarodowiec : krytykuje , gani, zabrania , ostrzega ! . w ten prymitywny ,dziecinnie prosty , tani ! i w kilka godzin ! no…..moze kilka dni ! SPOSOB . OSIAGASZ WIEDZE TAK OGROMNA I ZARAZEM …..PEWNA !! na 100% i nie zaklamana . Tylko przy odczytywaniu tych referatow, sympozjow , odczytow ! MUSISZ zastosowac KOD !!! ODWROTNOSCI . Podam kilka przykladow: muchomor czerwony jest smiertelnie trujacy, rtec jest smiertelna przy Dotyku!.Fluor ,chlor. atrazine sulfate i dziesiatki innych trucizn itp w wodach pitnych jest …. blogoslawienstwem dla naszego zdrowia. Ziola dzikorosnace tez sa zabojcze .Natomiast :szprycowanie ,chemiczne sprejowanie na glowy porzyczkobiorcow jest ….teorja spiskowa. Misje chumanitarne i zbawienne w krajach Arabskich i jugoslawi byly , sluszne i zbawienne dla mieszkancow w tych krajach . Rosja Putina , chiny , Iran ,korea polnocna ,polskie obozy zaglady starszych braci ! , jedwabne , pogromy kieleckie itp to ..Miedzynarodowi mordecy. I TAK dalej . A gdybys chcial poznac prawde ! bez zastosowania KODU? to musisz szukac na bagnach , puszczach ,taigach ,junglach ( tam gdzie jeszcze nie doszli Apostolowie)i znalezc jakiego szamana , babke o jednym oku ! i kilkoma zembami lub pustelnika zyjacego gdzies w grocie ! znachora w zyjacego w niedostepnych bagnach itp

Wypowiedz się