TREŚCIWE, PRAWDZIWE I LAPIDARNE PORÓWNANIE PRL Z III RP PRZEZ BACĘ ORAZ OBSZERNE, MERYTORYCZNE I KOMPLEKSOWE POTWIERDZENIE W UZUPEŁNIENIACH KIP

Poniższy zestaw opracowań otwiera treściwa i krótka Analiza Bacy oraz zawiera uzupełniające treści, linki i przypisy do wybranych tekstów na Stronie KIP (łącznie na Stronie jest blisko 5,5 tysiąca materiałów), dedykujemy dla ludzi głównie młodszego pokolenia ( do 40 roku życia), którzy zostali zmanipulowani nieprawdziwą historią powojenną, w tym fałszywą propagandą solidurnościowej transformacji ustrojowej w demonokrację kolonialną. Konsekwencje tej “kolorowej” solidurnościowej rewolucji, zorganizowanej przez pasożytniczy Zachód z dużym udziałem kościoła katolickiego, są obecnie dostrzegane przez większość ludzi w Polsce, szczególnie otrzeźwionych przez ostatnie 2,5 roku.

Redakcja KIP

Analiza BACY

Nowe taryfy gazu mogą Europejczyków w tym sezonie grzewczym mile zaskoczyć. Wszystkie palniki palące się non stop 24 godziny na dobę w kuchni, kosztują 1,44 euro miesięcznie. Film z eventu można sobie poszukać a potem cały miesiąc oglądać strumieniowo w internecie.
Nadesłała Jolli, dzięki 
https://t.me/krujka_md/1036
(W międzyczasie Rosjanina, który zrobił transmisję z palników na żywo, zabanowali w chuja. Widocznie za dużo Niemców z rozpaczy rzuciło się do komory gazowej czy coś. A to pech)

https://www.bitchute.com/embed/VW1Y4WGXm0gy/?feature=oembed#?secret=JFNrcGPNn7

No i teraz dopiero widać ile kradły dotąd rządy w Europie pośrednicząc nieproszone w transakcjach zakupu tego bajecznie taniego surowca. Polacy zawsze mieli gaz najdroższy w Europie dzięki Pawlakom i innym pokrakom, a teraz będą mieli jeszcze droższy, dzięki żonie Morawieckiego i samemu Morawieckiemu.

Ja tylko przypomnę wszystkim, a zwłaszcza młodzieży, że przed wejściem na polityczną scenę tych wszystkich Bolków, Bronków, Kwachów, Folksdojczów i innych chujków na kaczych łapach, palniki gazowe były też odkręcone w Polsce na maksa i też kosztowały takie same pieniądze. Prąd oczywiście także. Grzejniki? Na grzejnikach nie było żadnych podzielników, ponieważ non stop grzały na maksa.

I to wszystko przy średniej krajowej pensji 20 dolarów. Słownie: dwadzieścia.
To jednak nadal nie wszystko, bo te dwadzieścia dolarów średniej krajowej pensji starczało jeszcze na… wszystko inne. Kina, teatry, papierosy, jedzenie i to co tam jeszcze sobie można wymyślić.
Jakim to cudem?

Absolutnie żadnym cudem, ponieważ cudów żadnych absolutnie nie ma. Jedyna subtelna różnica między tamtymi czasami, a obecnymi jest taka, że wtedy nie było w prądzie, gazie, grzejnikach i we wszystkim innym… ŻYDOWSKICH POŚREDNIKÓW. To wszystko, szanowni Czytelnicy.

Nie było Omajtków mających plany na siedem kolejnych pałaców. Nie było żon Morawieckiego mających pomysł na jeszcze dwadzieścia działek. Ba, nie było nawet Morawieckiego, bo nawet teoretycznie nie mogło go być jako, że Morawiecki był wówczas najwolniejszym plemnikiem, który jako ostatni spadł z parapetu do próbówki i z którego przypadkowo wyrósł najszybszy sprzedawca kredytów. Plew, innymi słowy.

Nikt, absolutnie nikt, słownie ANI JEDNA OSOBA W CAŁEJ POLSCE, nie miała bowiem długów czyli kredytu jakiegoś. Zero. Każdy miał gotówkę, która mu na wszystko wystarczała – te słynne 20 dolarów – a jak ktoś nie pił, to nawet oszczędności w banku jeszcze jakieś posiadał.

To tylko taka subtelna różnica pomiędzy tamtymi czasami – w których byliśmy 10 światową potęgą gospodarczą i krajem, który nie nawiązał stosunków dyplomatycznych z izrelem – a dzisiejszymi, w których żydowski pośrednik nawiązał stosunki no i nakupił sobie drużyn piłkarskich lub najdroższych jachtów. Lub działek. Lub pałaców. Lub czasopism. Lub telewizorni…

Do tej analizy nie potrzeba żadnych wniosków lub morałów, bo każdy może je sobie sam prawidłowo wyciągnąć w świetle powyższych FAKTÓW, które są bezsporne.

Rosja dowodzi wszystkim niedowiarkom, ile nawet w dzisiejszych czasach naprawdę kosztują te same, co wówczas przecież źródła energii i jednocześnie pokazuje, ile kradną żydowscy pośrednicy ze stajni żyda Rotszylda – te wszystkie szumowiny od santa Klausa ze wsi Davos oraz wszystkie ich zboczone seksualnie marionetki.

I aha, nie było wówczas kolejek do lekarza, a leki były praktycznie za darmo. Nie było też zatrutej żywności, bo dosłownie cała była w stu procentach bio i eko, a jak ktoś przy niej niezdrowo kombinował, to była dla niego kara śmierci. Oczywiście wykonywana, a nie teoretyczna.

Nie było też żadnych CV lub bezrobocia, bo gdy się do 10 zakładów zaniosło podanie o pracę, to do 10 chcieli natychmiast przyjąć. Tak na od zaraz, a nie na będziemy w kontakcie.

Nie było podatku Vat, ani jakichś dochodowych. Kas fiskalnych i tak dalej. Nikt nie musiał być wędrownym parobkiem, błąkać się za chlebem po świecie i myć naczyń po jakiś murzynach lub zamiatać ulic u szkopów, bo każdy Polak mógł żyć w Polsce z odrobiną godności.

Kto chciał był inżynierem lub naukowcem, bo od pierwszego do ostatniego dnia CALUSIEŃKA edukacja była całkowicie bezpłatna. Wystarczyły tylko chęci do nauki i nic więcej.

To surowce są bogactwem oraz praca, a nie pieniądze. Żyd ma lewe ręce do roboty i nie posiada żadnych surowców. On ma tylko pieniądze i z dupy wzięte „długi”.

W nowym świecie według Rosji, tego typu bzdur nie będzie. Spodziewam się zatem najprostszego rozwiązania, jakie można pod Słońcem wymyślić – którego jednakże nikt na świecie jeszcze jakimś cudem nie wymyślił. Ot, paradoks!

Ten sposób wygląda tak: Jeśli Polska ma na przykład 7 pierdylionów zagranicznego „długu publicznego” no to w mennicy narodowej należy wyemitować w limitowanej jednorazowej sztuce okolicznościowy banknot o nominale 20 pierdylionów – wysłać go do Rotszylda, który jest przecież wierzycielem wszystkich tak zwanych długów publicznych i wezwać do wydania reszty.

To tyle co trzeba zrobić, żeby z niewolnika stać się wolnym w skali całego Narodu i spławić raz na zawsze wszystkich żydowskich pośredników, którzy już nigdy z tej reszty naszemu Narodowi się nie wypłacą. A skoro się nie wypłacą to uruchomić te wszystkie izby karno skarbowe i tych wszystkich komorników – to proste, bo wszystkie mechanizmy dzięki żydowskim pośrednikom już dawno istnieją i nie trzeba na nowo koła wymyślać.

A mina Morawieckiego i jego żony… BEZCENNA – na nią już nie będzie nigdy wartości 
Słowiański prawomocny wiec – uchwała Suwerena – emisja narodowego banknota – spłata zagranicznego „zadłużenia”.

I to tyle w tematach „planów wyzwolenia”. Tylko cztery, małe kroki dzielą Polaków od pokojowego i legalnego odzyskania niepodległości. I suwerenności polityczno gospodarczej.

A dopiero potem sprawy drugorzędne: rozliczanie zbrodniarzy za popełnione zbrodnie, ściganie zdrajców, konfiskaty nielegalnie zdobytego majątku, likwidacja zbędnych służb, skorumpowanych konowałów oraz urzędów, etc…

Niedługo Marsz Niepodległości – wtedy można to wszystko załatwić jak się Polacy zbiorą do kupy. Trzeba tylko serdecznie podziękować tak zwanym liderom, czyli żydowskim pośrednikom, czyli tym wszystkim Braunom i Korwinom, no i załatwić polskie sprawy wyłącznie w polskim gronie. Bez liderów, oczywiście.

Proszę nie mówić mi potem, że nie mówiłem, bo właśnie wam mówię, kiedy jest jeszcze do oporu czasu… w ramach „Polaka mądrego przed szkodą.”

Jak Polacy tego nie zrobią, to tamci zniszczą ten kraj do końca, a potem utopią we krwi, żeby uniknąć kary za kradzieże i zdrady odpowiedzialności.
Dokładnie tak samo, jak zrobił to żydowski pajac na Upadlinie. Obrabował Chochołów ze wszystkiego, a teraz ich topi w ich własnej krwi.

Za: https://bacologia.wordpress.com/2022/09/22/szybkie-wiesci-54/#more-5430

Zestaw wybranych materiałów potwierdzających powyższe merytorycznie od Redakcji KIP

Na stronie KIP jest co najmniej tysiąc materiałów (spośród 5,5 tysiąca zamieszczonych w ciągu 10 lat istnienia Strony i KLUBU w formie prawnej) potwierdzających fragmentarycznie to, co Baca w niewielu zdaniach zawarł, porównując PRL z dokonaniami III RP, zwłaszcza w jej szczytowym okresie “osiągnięć” OBECNIE !!! Polecamy poniższy zestaw wybranych, najbardziej reprezentatywnych i kompleksowych opracowań ze Strony KLUBU i książek:

 1. REFLEKSA WSTĘPNA.

Piszący te słowa był jednym z 2 inicjatorów, współzałożycielem i wiceprezesem przez 8 lat od założenia ( ze względu na sztywny czas pracy nie zgodził się być prezesem; pozyskani przez niego ludzie z zewnątrz mieli decydujący wpływ w załatwieniu: lokalizacji, pozwolenia na budowę, projektu budowlanego i zorganizowaniu wykonawstwa tanim sposobem gospodarczym; z funkcji wiceprezesa zrezygnował w 1989 r. sam ze względu chciwość, pazerność i nieetyczne zachowania części członków spółdzielni, w większości związanych z solidurnością) małej spółdzielni mieszkaniowej pod nazwą “PLON” ( 110 jednostek mieszkalnych, w tym 10 segmentów) zarejestrowanej w 1981r. w Warszawie na Ursynowie przy ul. Pawlaczyka, położonej blisko autostrady w tunelu na skarpie . Lata 80-te XX wieku był to okres bujnego rozkwitu inicjatyw gospodarczych, zwłaszcza w zakresie budowy mieszkań przez małe spółdzielnie i stowarzyszenia. W wysokim wtedy standarcie inwestycja, została zrealizowana sposobem gospodarczym, w części z własnych środków, z dużym udziałem własnej pracy członków i późniejszych mieszkańców, a w większości z zaciągniętego  kredytu w roku 1987 z oprocentowaniem ok. 1 procenta i bez żadnych złodziejskich opłat dodatkowych. Kredyt ten w momencie zasiedlania w latach 1990-91 r., spłaciło w całości aż 106 mieszkańców, członków Spółdzielni . Przyczyniło się do tego przede wszystkim tanie wykonawstwo, wkłady własne i praca własna członków przy budowie. W mniejszym stopniu przyczyniła się do tego uruchomiona przez Balcerowicza hiperinflacja. Koszty byłyby jeszcze mniejsze, gdyby członkowie Spółdzielni na Walnym Zebraniu w styczniu 1990 r. posłuchali kilku osób, w tym piszącego te słowa, aby nie brać uzupełniającego kredytu na dokończenie przy rozpoczynającym się oprocentowaniu miesięcznym w wysokości 20 procent, wprowadzonym przez Balcerowicza oraz wywołanej przez niego hiperinflacji, aby zabrać Polakom wszelkie oszczędności. Cena uzyskana ze  sprzedaży posiadanego 3-letniego dużego Fiata, przez piszącego, pokryła 40 % wartości kredytu na ponad 80 metrowe mieszkanie, spłaconego w 80 %, ponieważ dzięki spłacie jednorazowej – 20 % zostało umorzone przez Państwo Polskie. Miało ono wtedy pełną kontrolę nad państwowymi bankami, a nie jak obecnie po transformacji, kiedy prywatne globalne banki, mają pełną kontrolę na Państwem Polskim, które zostało skolonizowane przez pasożytniczy Zachód !!!

W technologii wielkiej płyty budowano wtedy tanio, 4-7 krotnie taniej niż obecnie, jeśli uwzględnimy siłę nabywczą przeciętnej płacy/dochodu wtedy i dzisiaj. Natomiast mieszkania i segmenty w omawianej spółdzielni zostały zbudowane taniej o 1/3 niż kosztował 1 m2 w technologii wielkiej płyty i w dużo lepszym wtedy standarcie.

2. PORÓWNANIE PRL Z III RP, NIEZNANE KULISY HISTORII PRL-u, GRABIEŻ PRYWATYZACYJNA, NISZCZENIE SPÓŁDZIELCZOŚCI, WYWŁASZCZENIE POLAKÓW Z MAJĄTKU PRZEZ UWŁASZCZENIE, NIEWOLNICTWO KREDYTOWE, SYSTEM PIENIĄDZA, PODATEK KATASTRALNY, ROLA KOŚCIOŁA, W TYM KUL-u I RADIA MARYJA ORAZ ELIT POSTSOLIDURNOŚCIOWYCH W TYM PROCEDERZE.

Przypominamy KOMPLEKSOWY MATERIAŁ sprzed 3 lat o rzeczywistości powojennej w Polsce, w tym najwięcej o dokonaniach rządów solidurnościowych i kościoła katolickiego. Materiał zawiera wiele unikalnych nigdzie nie publikowanych informacji, które podważają oficjalną historię i kwestionują dokonania “nauki” jako świeckiej religii, także opartej na nierzeczywistych dogmatach.

Całość na linku:

3. SAMOZAGŁADA POLSKIEJ GOSPODARKI 1989 – 2016. LEKTURA DLA KAŻDEGO RODAKA

Fundamentalne dzieło dr Ryszarda Ślązaka Członka Zarządu Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej, licząca 835 stron ( w tym 1/4 stanowią tabele) opracowana na podstawie dokumentów pierwotnych, omawia prywatyzację blisko 7 tysięcy polskich przedsiębiorstw państwowych: podstawy prawne, koszty prywatyzacji, w tym koszty doradztwa, prawie wyłącznie zagranicznego, uzyskane środki ze sprzedaży do budżetu itp., wraz z dużą ilością zdjęć obecnego stanu tych zakładów w ruinie. Książka została wydana przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w 2021 r. Nabyć ją można za jedyne 70 zł, stosunkowo niewielki koszt w stosunku do imponującej zawartości, na linku:

Mottem tej książki jest wypowiedź jednego z ministrów solidurnościowych, nie wymienionych z imienia i nazwiska ze względów prawnych, treści następującej:

Polacy nie będą żyli z własności a tylko z pracy !

Obecna rzeczywistość w Polsce w pełni potwierdza zapowiedź tego ministranta globalnej władzy !

Gdyby nie było kolonialnej transformacji ustrojowej i polski państwowy oraz spółdzielczy przemysł rozwijał by się do tej pory z taką samą dynamiką, jak do 1989 r, a zwłaszcza 1980 r., to Polska stałaby się bardzo konkurencyjna wobec Zachodu i zarzuciłaby swoimi wysoko-przetworzonymi towarami, zarówno Niemcy jak i inne kraje Zachodu, wcześniej, jak zrobiły to Chiny, tyle że w większej skali. Tego obawiał się Zachód, w tym Niemcy, co m.in. pisał i mówił nieżyjący prof. Witold Kiżun. Ponadto Niemcy Zachodnie obawiały, że do roku 2010 -20 repolonizacja NRD posunie się tak daleko, że niemożliwe będzie zjednoczenie Niemiec. Wpływ na to miały coraz częstsze kontakty Polaków z Wschodnimi Niemcami oraz wysoki udział słowiańskiej haplogrupy R1a1 wśród jej mieszkańców jako pozostałość po zamieszkujących te tereny Słowianach Połabskich.

Dr Ryszard Ślązak napisał już wcześniej książkę “Czarna księga prywatyzacji 1988-1994, czyli jak likwidowano przemysł”. Autor opublikował na naszej stronie kilkadziesiąt artykułów na tematy: prywatyzacji, reprywatyzacji, polityki gospodarczej, umów indemnizacyjnych z zachodem, prawa dewizowego, finansów i innych problematyk gospodarczych. Przypominamy nie skończony jeszcze cykl jego artykułów, na linku 6 odcinka z linkami do poprzednich:

4. Transformacja ustrojowa w demokrację kolonialną

Kompleksowe interdyscyplinarne spojrzenie, w ujęciu bardzo syntetycznym, prezentujące szereg informacji i liczb ze źródeł niejawnych, napisane przez Zbigniewa Dąbrowskiego Członka Zarządu Stowarzyszenia Klub inteligencji Polskiej, na linku:

5. GORZKA PRAWDA O: GENEZIE SOLIDARNOŚCI, STANIE WOJENNYM, KRK I KONSEKWENCJACH PRZEJĘCIA WŁADZY

Kompleksowe opracowanie z wykorzystaniem wypowiedzi uczciwego i wysokiego rangą działacza Solidarności – dr Skonki oraz wiele nieznanych kulis i wydarzeń, jakie byłyby planowane przez polskojęzycznych “macherów” solidurności i konsekwencje dla Polaków, gdyby nie zapobiegł im Stan Wojenny, na linku:

Comments

 1. doran65 says:

  mario42 ….ma tutaj 300% prawde, racjeArcykaplani z korporacji , konsorcjum Nadjordanskich gusel(Biblijnych Abrahamowych bozkow) uczynili tez swojego Boga Agenta dla Slowianskich Goi( syna Ciesli z Betlejem nauki Syna Ciesli to: PRZEBACZANIE! DAROWANIE! ZAPOMINANIE! A NIECHTAa bog ich w niebie pokarze KOCHANIE WSZYSTKICH OPRAWCOW I ZBRODNIARZY itp i td. A jakie przykazy ,nakazy maja ” umilowani starsi bracia w wierze☠️JAJA za JAJA,serce za serceoko za oko!! zab za zab ,itp to wlasnie nie kto inny ale KORPORACJA ,KONSORCJUM Nad jordanem tak OBRZEZALA SLOWIANSKICH GOJOW z !!!!!WOLI WALKI O ISTNIENIE,,,,, BIALYCH LUDZI ❤️dzisiaj bialy czlowiek to : BIALY RASISTA! bialy EKSTREMISTA! bialy Nacjonalista! bialy Antysemita Ruski Agent itp itd

 2. jedensam says:

  Świetny tekst. Oby dotarł do umysłów jak największej ilości umysłów. W kontekście tej tematyki GORĄCA POLECAM tekst zawarty pod linkiem: https://youtu.be/GB0DQB7b99U
  O wartości tego materiału świadczy komentarz Lidki, który przytaczam:
  Lidka
  4 miesiące temu
  Słowa które tną jak brzytwa. Dawno nie słyszałam takiego kompendium naszej rzeczywistości. Boli bo część tej prawdy mnie też dotyczy. Dziękuję . Czuję się i ofiarą systemu ale też w wielu aspektach dałam sama przyzwolenie na takie dzialanie. Mam już 63 łata i dopiero od 2 lat widzę tą manipulację. Chociaz kiedy zaczynałam namawiać wiele lat temu do wspierania lokalnego handlu to znajomi traktowali mnie jak foliarza . dziś mnie to nie rusza. Mówię co myślę.

Wypowiedz się