Putin atakuje “znikającą” hegemonię Zachodu i nakreśla cele Rosji

Rosja będzie nadal dbać o swoje interesy narodowe, a także ochronę swoich sojuszników i “podejmować inne kroki w celu zbudowania bardziej demokratycznego świata”.

Autor : Jonas E. Alexis, asystent redaktora -17 sierpnia 2022 r

Autor: TASS

Kraje zachodnie desperacko trzymają się swojej “znikającej hegemonii”, ale jednobiegunowy porządek świata staje się przeszłością, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w swoim przemówieniu do publiczności 10. moskiewskiej konferencji bezpieczeństwa międzynarodowego we wtorek.

Głowa państwa zauważyła, że Zachód potrzebuje konfliktów, aby utrzymać się u władzy, więc USA i ich sojusznicy aktywnie wtrącają się w sprawy innych krajów, podsycając wszelkiego rodzaju prowokacje i wojny domowe. Hegemonia Zachodu oznacza stagnację dla całego świata. Możliwe jest jednak zmniejszenie napięcia i przezwyciężenie wspólnych zagrożeń poprzez wzmocnienie systemu współczesnego wielobiegunowego świata. Rosja będzie nadal podejmować kroki w kierunku budowania bardziej demokratycznego świata i udoskonalania istniejących mechanizmów bezpieczeństwa międzynarodowego.

TASS zebrała kluczowe wypowiedzi Putina.

O wielobiegunowym porządku świata

Kontury wielobiegunowego porządku świata są aktywnie kształtowane. “Coraz więcej krajów i narodów wybiera drogę wolnego suwerennego rozwoju w oparciu o ich wyjątkowość, tradycje i wartości”.

Obiektywnym procesom kształtowania wielobiegunowego świata “sprzeciwiają się zachodnie globalistyczne elity, które podsycają chaos, wywołując stare i nowe konflikty i wdrażając tak zwaną politykę powstrzymywania, która zasadniczo podważa wszelkie alternatywne suwerenne ścieżki rozwoju”.

Globalistyczne elity “za wszelką cenę próbują trzymać się hegemonii, która prześlizguje się przez ich palce, i starają się utrzymać kraje i narody w uścisku neokolonialnego porządku”. Ich hegemonia oznacza stagnację dla całego świata i dla całej cywilizacji, i obejmuje bigoterię, cancel culture i neoliberalny totalitaryzm.

Era jednobiegunowego porządku świata odchodzi w przeszłość. “Tylko poprzez znaczne wzmocnienie systemu nowoczesnego wielobiegunowego świata możliwe jest zmniejszenie napięć na całym świecie, przezwyciężenie zagrożeń i ryzyka w sferze wojskowej i politycznej, zwiększenie poziomu zaufania między krajami i zapewnienie ich stabilnego rozwoju”.

W sprawie Ukrainy

Zachód potrzebuje konfliktów, “aby utrzymać swoją hegemonię”. “Właśnie dlatego planowali wykorzystać naród ukraiński jako mięso armatnie, zrealizowali projekt “antyrosyjski”, przymknęli oko na rozprzestrzenianie się ideologii neonazistowskiej, na masową rzeź mieszkańców Donbasu i zalewali i nadal zalewają reżim w Kijowie uzbrojeniem, w tym ciężką bronią.

W tych warunkach Rosja zdecydowała się przeprowadzić specjalną operację wojskową na Ukrainie w pełnej zgodności z Kartą Narodów Zjednoczonych. “Cele tej operacji zostały jasno określone – ma zapewnić bezpieczeństwo Rosji i naszym obywatelom oraz obronę mieszkańców Donbasu przed ludobójstwem”.

“Sytuacja na Ukrainie świadczy o próbach USA przedłużenia tego konfliktu. I działa dokładnie w ten sam sposób, rozpalając potencjał konfliktu w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

O działaniach Zachodu

“Stany Zjednoczone i ich wasale rażąco ingerują w wewnętrzne sprawy suwerennych państw. Organizują prowokacje, przewroty państwowe i wojny domowe. Używając gróźb, szantażu i nacisków, próbują zmusić niepodległe państwa do nagięcia się do ich woli i życia zgodnie z zasadami, które są im obce.

Celem Zachodu jest “utrzymanie swojej dominacji, używając tego modelu, który pozwala mu karmić się całym światem, tak jak to robił przez wieki, a taki model może być podtrzymywany tylko siłą”.

Zachód odrzucił rosyjskie propozycje wzajemnych środków bezpieczeństwa. Tymczasem NATO rozszerza się na wschód, wzmacniając swoją infrastrukturę wojskową. “Werbalnie obłudnie tłumaczy się to koniecznością wzmocnienia bezpieczeństwa w Europie, podczas gdy w rzeczywistości dzieje się dokładnie odwrotnie”.

Agresywne wojskowe związki polityczne, takie jak AUKUS (Australia, Wielka Brytania i USA) są tworzone przez Zachód w celu “rozprzestrzenienia na region Azji i Pacyfiku swojego systemu blokowego analogicznego do NATO w Europie”.

Wizyta przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie była starannie zaplanowaną prowokacją. “Po raz kolejny USA celowo próbowały dolać oliwy do ognia, aby zdestabilizować sytuację w regionie Azji i Pacyfiku. Amerykański plan w odniesieniu do Tajwanu nie jest tylko podróżą jednego nieodpowiedzialnego polityka, ale częścią celowej świadomej strategii USA destabilizacji i siania chaosu w sytuacji w regionie i na całym świecie, [jest to] obrzydliwy pokaz braku szacunku dla suwerenności innych krajów i własnych zobowiązań międzynarodowych.

Postępując w ten sposób, państwa zachodnie próbują odwrócić uwagę swoich obywateli od krytycznych problemów społeczno-gospodarczych, przerzucając winę na Rosję i Chiny za własne niepowodzenia. “Tak zwany kolektywny Zachód celowo niszczy system bezpieczeństwa europejskiego”.

O planach Rosji

Moskwa i jej sojusznicy będą nadal “udoskonalać istniejące mechanizmy bezpieczeństwa międzynarodowego wraz ze swoimi sojusznikami, partnerami i współpracownikami oraz tworzyć nowe, konsekwentnie wzmacniając narodowe siły zbrojne i inne struktury bezpieczeństwa oraz zwiększając ich poziom wyposażenia w nowoczesne uzbrojenie i sprzęt wojskowy”.

Rosja będzie również nadal dbać o swoje interesy narodowe, a także ochronę swoich sojuszników i “podejmować inne kroki w celu zbudowania bardziej demokratycznego świata”.

Konieczne jest “przywrócenie szacunku prawu międzynarodowemu oraz jego podstawowym normom i zasadom”. Ważne jest wzmocnienie pozycji ONZ i innych międzynarodowych miejsc dialogu.

“Rada Bezpieczeństwa ONZ i Zgromadzenie Ogólne, tak jak zostały pierwotnie pomyślane, powinny służyć jako skuteczne instrumenty zmniejszania napięć międzynarodowych i zapobiegania konfliktom, jednocześnie pracując nad zagwarantowaniem niezawodnego bezpieczeństwa i dobrobytu krajów i narodów”.

ŹRÓDŁO TASS

Opublikowano za: https://www.veteranstoday.com/2022/08/17/putin-lashes-out-at-wests-vanishing-hegemony-outlines-russias-goals/

Comments

 1. czystesale says:

  “w celu zbudowania bardziej demokratycznego świata”

  czy chodzi o ten sam świat, który nauczyciel pana Putina, Klaus Schwab tak definiuje:

  „Nic nie będziecie posiadali i będziecie z tego zadowoleni”

  cytowane za :

  andreas-steen-stiftung

  po niemiecku, bowem dalej:
  “• »To, czego potrzebujecie, wynajmiecie – a zostanie to dostarczone prze drony.
  • Będziecie jedli znacznie mniej mięsa – okazjonalna przyjemność, a nie podstawa wyżywienia.
  • Miliard ludzi zostanie wypędzone zmianą klimatu; musimy cieplej powitać uchodźców i ich integrować.
  • Kopalne paliwa staną się historią.
  • Możecie się przygotować do podróży na Marsa.
  • Zachodnie wartości będą testowane na wszelkie sposoby«
  ”.
  Czy może być coś bardziej demokratyczne, niż ten pomysł Gerat Reset ?

  Zamach na Duginów jest przy tym najlepszym dowodem na to, że w Rosji są różne frakcje walczące o lepszą demokrację, a przecie w Rosja czy ChRL są w realizacji Great Reset daleko dalej niż n.p. tu.

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Szanowny Panie, nauczycielem Putina nie był nigdy Klaus Schwab, lecz marszałek Wiktor Kulikow głównodowodzący Wojskami Układu Warszawskiego i jednocześnie szef tajnej organizacji złożonej z samych Rosjan ( w czasie kiedy Marszałek Żukow zastrzelił na posiedzeniu Biura Politycznego szefa NKWD Ławrenija Berię tenże Wiktor Kulikow wybił co do jednego blisko 4 tysiące NKWD-zistów, samych żydów w dwóch garnizonach w Moskwie, w tym na Łubiance), a założonej jeszcze przez marszałka Związku Radzieckiego Georgi Żukowa. Marszałek Wiktor Kulikow doradzał Prezydentowi Putinowi i premierowi Miedwiediewowi do samej swojej śmierci w 2013, każdego dnia.
   Wydawało się, po komentarzach, że światły z Pana człowiek, ale naczytał się Pan wielu żydowskich dezinformacji o Putinie i nabrał przekonania, że wszyscy na szczytach władzy są ustawionymi marionetkami i w konsekwencji, że wielki RESET Klausa Schwaba jest nieuchronny. Otóż NIE, tego resetu nie uda się zrealizować, bo on na naszych oczach się rozpada. A to, że ten proces odbywa się powoli, to po to, aby jak najwięcej ludzi się obudziło i po prostu wkur… na tych co rządzą i ich permanentnie oszukują oraz trują. Jeśli chodzi o prezydenta Rosji Władimira Putina to jest na naszej stronie bardzo dużo artykułów, które pozwalają wyrobić sobie pełny samodzielny pogląd, wbrew mediom głównego ścieku i internetowym dezinformatorom. Za kilka dni – 27 sierpnia będzie zamieszczony na naszej stronie doskonały tekst ze strony amerykańskiej napisany w 2014 r. opisujący kulisy dojścia Putina do władzy i opisujący jego mistrzowską strategie polityczną z której wynika, między wierszami, że ta tajna organizacja założona jeszcze przez marszałka Żukowa nadal istnieje i to ona rozgrywa to co się dzieje w świecie i w samej Rosji. W tym artykule i na końcu jest zamieszczonych bardzo wiele artykułów z naszej strony, których analiza pozwala dojść do wniosku, że Wielki Reset nie uda się satanistom Zachodu !!! Polecamy na dziś zapoznanie się z niedawnym artykułem ze strony amerykańskiej pt. OPERACJA REWELECJA na linku https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/07/operacja-rewelacja/

Wypowiedz się