Śmierć dolara zaczyna się DZISIAJ; ostatni rozdział imperium opartego na długach

Zdjęcie: Śmierć dolara zaczyna się DZISIAJ; ostatni rozdział imperium opartego na długach

Kreml powiedział również, że Rosja może zacząć żądać płatności w rublach za inne towary, takie jak nawozy, zboże, metale i drewno.

Oznacza to, że Rosja nie tylko żąda rubli za eksport gazu i ropy; będzie również żądać rubli za towary.

Wymóg rubla rozpoczyna się dzisiaj. Nie będzie on natychmiast wymagany we wszystkich kontraktach energetycznych, ale zostanie wdrożony w istniejących kontraktach w ciągu najbliższych kilku tygodni i miesięcy, mówi Rosja. Wiele krajów europejskich (takich jak Niemcy) jest prawie całkowicie uzależnionych od rosyjskiego gazu, aby zasilać swoje gospodarki. Dzień, w którym gaz przestaje płynąć, jest dniem, w którym niemiecka gospodarka pogrąża się w zapaści, ponosząc nieodwracalne szkody gospodarcze z powodu masowych bankructw niemieckich przedsiębiorstw.

“Niemcy i Austria podjęły pierwsze kroki w kierunku racjonowania gazu” – dodaje BBC. Austria polega na Rosji w zakresie 80% gazu ziemnego.

Kraje zachodnie odcinają Rosję od dolarów i euro, ale nalegają na płacenie Rosji tymi samymi dolarami i euro, których Rosja nie może już używać.

Europejscy przywódcy powiedzieli, że odmawiają płacenia za rosyjski eksport energii rublami. Ale te same narody wzięły udział w deplatformowaniu Rosji przez system finansowy, co oznacza, że Rosja w dużej mierze nie jest w stanie używać dolarów ani euro. Nie ma więc sensu, aby Rosja handlowała gazem za waluty fiducjarne, których nie może używać i nie chce.

W rzeczywistości, dopóki obowiązują sankcje gospodarcze Zachodu, gdyby Rosja sprzedawała gaz za dolary lub euro, byłby to odpowiednik rozdawania swoich zasobów naturalnych za darmo.

I żaden kraj nie odda energii za darmo. Zwłaszcza nie grupie “nieprzyjaznych” narodów, które rozpętały wojnę ekonomiczną przeciwko tobie.

Obserwuj, jak rubel wspina się, gdy jest wspierany przez energię, towary i złoto

Rubel osiągnął już pełne ożywienie po początkowym spadku po sankcjach gospodarczych wprowadzonych przez Zachód. Podczas gdy korporacyjne media początkowo twierdziły, że rosyjska waluta upadnie w ciągu kilku dni, stało się zupełnie odwrotnie. Rosyjska waluta stale rośnie, podczas gdy dolar, euro i jen tracą na wartości w szokującym tempie.

Jeśli chodzi o realną siłę nabywczą w Ameryce, dolar traci zdumiewające 2% miesięcznie. Jeśli masz dolary na koncie bankowym, skutecznie zarabiasz ujemne 2% odsetek co miesiąc w zakresie utraty jego rzeczywistej wartości. Co gorsza, Biden zaproponował 5,8 biliona dolarów wydatków federalnych na 2023 r., Co oznacza, że rząd będzie wydawał prawie 1 bilion dolarów co drugi miesiąc. I to nie liczy pieniędzy na dofinansowanie, które nadejdzie w 2023 r., Które prawdopodobnie osiągną kilka bilionów dolarów na własną rękę. Nie jesteśmy daleko od amerykańskiego banku centralnego drukującego bilion dolarów miesięcznie.

Z drugiej strony Putin wykonał taktycznie genialny ruch, żądając zapłaty w rublach, ponieważ będzie to napędzać popyt na ruble przez wiele lat. Petrodolar ustępuje teraz miejsca rublowi węglowodorowemu. Ponieważ Rosja znajduje się na około 30% wszystkich znanych zasobów naturalnych na świecie, wiązanie rubla z tymi zasobami naturalnymi natychmiast sprawia, że rubel jest magazynem wartości, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że każdy naród na świecie potrzebuje energii, zbóż, minerałów, drewna i innych zasobów, które będą powiązane z rublem.

Nikt nie potrzebuje dolarów, naprawdę, ponieważ dolary są upadającą walutą fiducjarną, która jest dewaluowana z dnia na dzień. To trochę jak inwestowanie w sportowca, który właśnie wyskoczył z samolotu bez spadochronu. To, czego ludzie potrzebują, to jedzenie, paliwo do ogrzewania, elektryczność, olej i tak dalej. To właśnie zapewnia rosyjski eksport. To właśnie wspiera nową wizję Rosji dotyczącą rubla.

Wszyscy uciekają przed dolarem i dostają się do czegoś, co ma wartość

Wszystkie najlepsze umysły finansowe widzą, jak rozwija się to w czasie rzeczywistym. Nie ulega wątpliwości, że dolar spada do zera. Z powodu tego uświadomienia sobie, każda osoba, która jest w stanie uchwycić tę rzeczywistość, ucieka przed dolarem i przenosi się do innych rzeczy, które mają tendencję do utrzymywania wartości:

 • Fizyczne złoto i srebro
 • Ląd
 • Pojazdy nowe lub używane
 • Domy mieszkalne lub budynki komercyjne
 • Amunicja i broń palna
 • Ciągniki i sprzęt rolniczy

Niektórzy ludzie przenoszą również fundusze na kryptowaluty, skarbione metale szlachetne lub waluty fiducjarne innych narodów.

Rozmawiałem wczoraj z dostawcą usług w zakresie złota w skarbcu i potwierdzili, że są uderzeni w nowy biznes, ponieważ tysiące ludzi rejestruje się, aby kupić fizyczne złoto lub złoto w skarbcu (przechowywane), które jest dla nich przechowywane. Dostawcy usług złota na pierwszej linii frontu są po prostu zasypywani popytem.

Ignoranckie masy, które głupio wierzą korporacyjnym mediom, zostaną oczywiście całkowicie zniszczone, gdy dolar spadnie do zera. Będą oszołomieni, zaskoczeni i zdradzeni, niezdolni do zrozumienia, że ich łatwowierność prowadzi do ich finansowego upadku. Wielu umrze z głodu, inni zostaną bez dachu nad głową. Niektórzy zwrócą się do zbrodni, aby spróbować przetrwać, a niektórzy z nich zostaną zastrzeleni przez dobrze przygotowanych, którzy bronią swoich przygotowań.

Kiedy dolar spada do zera, amerykańskie imperium długu upada wraz z nim. Dług oczywiście nigdy nie był zrównoważony. A MMT nigdy nie było niczym innym jak złudzeniem. Oczywiście, rząd będzie próbował przeforsować cyfrową walutę banku centralnego (CBDC), ale nikt z jakimikolwiek punktami IQ nie będzie chciał mieć nic wspólnego z systemem, zwłaszcza po uświadomieniu sobie, jak bardzo wszyscy zostali oszukani i zdradzeni przez bank centralny krach dolara fiducjarnego. (Inflacja nie znika tylko dlatego, że zarabiasz pieniądze cyfrowo. Jeśli już, to tylko zachęca do jeszcze szybszego drukowania pieniędzy i dewaluacji waluty.)

Dzisiejsza aktualizacja sytuacji obejmuje to wszystko znacznie bardziej szczegółowo:

Brighteon.com/55bfb9e0-80bd-424f-b075-9ce20d9acf8a

https://www.brighteon.com/embed/55bfb9e0-80bd-424f-b075-9ce20d9acf8a

Odkryj więcej podcastów zawierających informacje każdego dnia, wraz ze specjalnymi raportami, wywiadami i aktualizacjami awaryjnymi, na:

https://www.brighteon.com/channels/HRreport

Śledź mnie również:

Brighteon.social: Brighteon.social/@HealthRanger

Telegram: t.me/RealHealthRanger

Truth Social: Nazwa użytkownika = HealthRanger

Gettr: GETTR.com/user/healthranger

Parler: Parler.com/user/HealthRanger

Rumble: Rumble.com/c/HealthRangerReport

BitChute: Bitchute.com/channel/9EB8glubb0Ns/

Clouthub: app.clouthub.com/#/users/u/naturalnews/posts

Opublikowano za: Śmierć dolara zaczyna się DZISIAJ; ostatni rozdział imperium opartego na długach – NaturalNews.com

Comments

 1. czystesale says:

  Sankcje to sabotaż gospodarek UE

  “Wiele krajów europejskich (takich jak Niemcy) jest prawie całkowicie uzależnionych od rosyjskiego gazu, aby zasilać swoje gospodarki. ”

  Aby każdy powoli zrozumiał, nasz dobrobyt czy po prostu nasz byt dotychczasowy był finanosowany przez Rosję, sprzedającą swoje surowce energetyczne poniżej obowiązującej ceny światowej, czy ceny, jaką żądali inni dostawcy n.p. USA, za co zostali wyparci z rynku. Atakując Rosję niszczymy podstawy naszego bytu, także bytu, n.p. jeśli chodzi o zaopatrzenie w zbożem niezlicznych krajów świata, które były odbiorcami taniego zboża z Rosji i Ukriany.

  Na polecenie USA przygotowujemy, szczególnie pilne są marionetki USA w Warszawie, falę głodu na świecie i zniszczenie podstaw naszej własnej egzystencji, a to wszystko tylko aby zadowolić “Deep State” z USA i W.Brytanii, czyli kręgi finansowe

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  które ociągają się nadal z likwidacją dolara, jako pieniądza globalnego imperium, choć USA od dawna nie są w stanie pełnić wiodącej roli w tym imperium.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Nazwijmy to szaleństwem. Ukraina nie jest przy tym żadnym państwem a jedynie protektoratem USA, na pewno od 2014, jest zarządzana przez zbrodnicze elementy w rodzaju oligarchów, Porosznki czy Selenskiego.

  • krnabrny1 says:

   Tutaj kolega powinien wspomnieć, że akurat Niemcy kupują wciąż gaz od Rosji tak jak to ustalił Pan Putin, podobnie jak kilka innych krajów UE.

   Jest to informacja podawana zarówno przez stronę rosyjską jak i przez Węgrów.

   Zatem, na dzień dzisiejszy Polska nadal korzysta z rosyjskiego gazu, tylko, że poprzez pośrednika w postaci Niemiec:-))))

   Natomiast co do dolara to nikt go nie zlikwiduje ponieważ jest podstawą wszystkiego co się dzieje. Jest to narzędzie niezwykle zniszczone, ale póki co jedynie i jeszcze działa, zatem dopóki będzie działać będzie używane.

   Nadal dolary będą drukowane w wielkich ilościach, aż do samowolnego upadku. Nastąpi to kiedy ludzie zorientują się i zaakceptują na świecie, że już nic nie są warte.

   Nie powinno się również mylić postępowania USA z szaleństwem, choć podobieństwa są uderzające. USA po prostu walczy o jak najdłuższe utrzymanie swojej pozycji ZA WZELKĄ CENĘ. Oni po prostu nie mają wyjścia. USA jako imperium skończyło się wiele lat temu o czym informowałem, teraz to gra na czas.

   Zatem nazwał bym to wszystko nie szaleństwem a zwykłą DESPERACJĄ.

   Co do wojny na Ukrainie, mam do powiedzenia niewiele. Obecnie jest to również gra na czas. Wszyscy czekają na odpowiedni moment i przedłużają to jak mogą. Wszystkie strony zaangażowane w konflikt zgadzają się w tym zakresie.

   Wynika to z faktu, że rozwiązanie tego konfliktu będzie równe z upadkiem USA oraz UE.

   W wyniku tego będzie możliwe rozpętanie wojny atomowej na co liczy USA, choć jest to dla mnie wątpliwe lub też zorganizowanie kolejnej śmiercionośnej zarazy.

   Wszystko to oczywiście będzie jeśli pozwoli na to czas, czyli czekamy na zamknięcie cyklu. Podskórnie większość ludzi to czuje, jednakże niewielu ma odwagę przyznać się samemu przed sobą że jest możliwe iż żyjemy w tak niezwykłych czasach.

   Na dzisiaj mogę Wam napisać od siebie, że w zasadzie robienie jakichkolwiek zapasów nie ma już większego znaczenia. Cieszcie się życiem!
   Cieszcie się WSZYSTKIM co się dzieje!

   Jesteście na przedstawieniu jakie niewielu widziało na własne oczy!:-))

   Dzisiaj zakończę enigmatycznie i biblijnie.
   W biblii jest taki moment kiedy Jezus zachęca uczniów do drogi, jeden z nich mówi jednak… poczekajcie trochę, muszę pogrzebać ciało swego ojca.

   Jezus wówczas odpowiada:
   “Ty pójdź ze mną, niech umarli grzebią umarłych”

   Miłego dzionka!!:-)))

   • czystesale says:

    To rozumowanie odpowiada mojemu

    jeśli chodzi o interpretację samego mechanizmu, ew. różnice są tak czy tak raczej spekulacjamia i tu bez znaczenia. Upadek USA jest konieczny, upadek UE nie jest tak rygorystycznie uwrunkowany.

    • krnabrny1 says:

     Jak bym miał napisać precyzyjniej , to napisał bym że Ameryka UPADNIE, a UE się ROZSYPIE :-))))

     • pepe says:

      A syjoniści przejmą władzę nad światem i wprowadzą nam ,,chiński” zamordyzm.

     • Klub Inteligencji Polskiej says:

      Nie przejmą !!! To, że ich zamiary coraz bardziej się odsłaniają dla ogromnej liczby ludzi na całym świecie, jest główną przyczyną, że ten plan globalistów, w tym syjonistów, się zupełnie zawali. Ten proces upadku jest obecnie bardzo zaawansowany.
      Ostatnio prezydent Rosji Władimir Putin publicznie zakpił z żydów stwierdzając: “oni marudzą o tym, że mają świętą księgę, święte ciała, oraz święte interesy i nie wolno tego nikomu ruszać”. Putin wyśmiewał się z tego skowytu o „świętych interesach” na które to kraje BRICKS się rzekomo zamachnęły, bo handlują ropą miedzy sobą, bez płacenia lichwiarskich procentów. (..)Dzięki Putinowi dowiadujemy się kim oni są i jak daleko odeszli od ludzkości w swym obłędzie „narodu wybranego.” [ za: El Koto 12:33 on 25 Czerwiec 2022Bezpośredni odnośnik ]

  • czystesale says:

   Przykład INDONEZJA

   https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/04/propaganda-rosyjska/#NoDol

   Szczególnie region Delekiego Wschodu skupiony wokół ChRL zdaje się intensywnie występować przeciwko dominacji dolara i USA. Przebudowa globalnego imperium postępuje jak widać.

 2. krnabrny1 says:
  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Zmiany wiatrów są rzeczywiście niesamowite, co odzwierciedla ogromne zmiany zachodzące na świecie na wielu poziomach…

   • krnabrny1 says:

    Dlatego zmienia się pogoda na świecie, ustaje cyrkulacja powietrza co powoduje, że zimno i ciepło wolniej ustępują.

    W sumie bowiem, cały klimat Ziemi opiera się na wymiennikach ciepła.
    Taki wielki klimatyzator, który przemieszcza ciepłe powietrze i oddaje tam gdzie zimno, a tam gdzie zimno przemieszcza później ciepło w cyklach rocznych.

    Spowolnienie tego procesu jest bardzo mocno zauważalne już od lat.

    To dlatego właśnie europejskie wiatraki stoją, dając jedynie 8% energii w tym roku, w rozliczeniu całej unii. 15 lat temu jak zaczynano się bawić w wiatraki to miało sens bo wiatry jeszcze wiały i inwestycja miała szansę się zbilansować obecnie jednak jest to absolutnie wykluczone.

   • marusia says:

    To jedyny portal,ktory czytam i sledze. Przez pewien czas mialam trudnosci,aby tu zagladac,strona sie nie otwierala. Zamiast tego pokazywaly sie dziwne znaki i symbole graficzne. Chyba juz wrociliscie…..dziekuje za cenna wiedze

    • Klub Inteligencji Polskiej says:

     Tak, mieliśmy ciągnącą się całą serię różnych problemów ( podobnie jak inne tego typu strony), w tym blokadę przez około miesiąc do panelu administratora, więc zaplanowane w kwietniu teksty się ukazywały, ale nowe dopiero od 3 dni.

Wypowiedz się