Nasi przywódcy zawarli pakt z diabłem, a teraz diabeł chce mieć to, co mu się należy.

Pakt z diabłem dotyczy nie tylko rządzących USA, ale i rządów większości krajów na świecie, w tym także Polski, w których funkcjonuje ten oszukańczy system pieniądza i finansów.
Redakcja KIP

Autor: Charles Hugh Smith za pośrednictwem bloga OfTwoMinds,

Bezprecedensowe bańki kredytowe na akcjach, obligacjach i nieruchomościach pękają, a skorumpowani przywódcy Ameryki mogą tylko jąkać się i wyrzucać wymówki i puste obietnice.

Bez wiedzy większości ludzi, przywódcy Ameryki zawarli pakt z diabłem: zamiast bezpośrednio stawić czoła ograniczeniom i niesprawiedliwości naszego systemu ekonomiczno-finansowego, rozliczeniu, które wymagałoby trudnych wyborów i pewnych poświęceń ze strony rządzących elit finansowo-politycznych, nasi przywódcy wybrali Diabelski Pakt: zastąp tworzenie bańki aktywów “bogactwem” w rękach nielicznych dla powszechnego dobrobytu.

Obietnica diabła: że jakaś cienka strużka bilionów dolarów udzielonych nielicznym magicznie spłynie do wielu. Było to tak samo rażąco jak obietnica nieśmiertelności na planecie Ziemia, ale nasze, chciwe przywództwo szybko przypieczętowało umowę z diabłem i natychmiast rozdmuchało największą bańkę kredytów w historii ludzkości.

Zamiast oddać swoją duszę, przywódcy amerykańscy zamienili przyszłe bezpieczeństwo i stabilność narodu. Odmawiając zajęcia się prawdziwymi problemami ujawnionymi przez upadające oszustwa finansowe w latach 2008-09, nasi przywódcy – zarówno niewybieralna Rezerwa Federalna, jak i wybrani “najlepsze rządowe pieniądze, jakie można kupić” – zdecydowali się ratować oszustów, którzy tak hojnie nasmarowali dłonie i poświęcili dobrobyt wielu, aby to zrobić.

Jest to mniej więcej odpowiednik składania w ofierze niewinnych przy ołtarzu bogów, aby zapewnić, że rządy przywódców będą nadal skuteczne.

Diabeł był zachwycony, mogąc zaserwować iluzję boskich mocy naszym skorumpowanym, chciwym przywódcom. Umowa wyglądała na obopólną korzyść: wzbogacamy kilka najlepszych procent i przerzucamy koszty i poświęcenia na bezsilnych wielu, którym powiedziano, że skorzystają ze strumienia gotówki wyciekającej z wypukłych kieszeni super-bogatych.

Ale teraz diabeł domaga się należnego mu wynagrodzenia: bezprecedensowe bańki kredytowe na akcjach, obligacjach i nieruchomościach pękają, a skorumpowani przywódcy Ameryki mogą tylko jąkać się i wypluwać wymówki i puste obietnice. Wszystko to sprowadza się do błagania diabła o renegocjację umowy, ponieważ teraz minus jest nie tylko widoczny, ale nieunikniony. Przepraszam więc, przywództwo Ameryki – Diabeł nie odpowiada na prośby i groźby. Przepraszam za to; umowa jest zgodna z ustaleniami. Wszystkie twoje fałszywe zyski i moce wyparują, a wtedy zniszczenie naprawdę się zacznie.

Jak to wszystko się kończy?

W ruinie, oczywiście. Nasze, egoistyczne przywództwo może równie dobrze beczeć: Diabeł zmusił nas do tego!, ale to nieprawda: upadli na siebie, aby sprzedać przyszłą stabilność i bezpieczeństwo narodu za szybko naprawione bogactwo baniek i korupcji.

*  *  *

___
https://www.zerohedge.com/geopolitical/our-leaders-made-pact-devil-and-now-devil-wants-his-due

Comments

  1. czystesale says:

    Diabelski pakt

    https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Lichwa

    jest podstawą tego systemu i źródłem jego raka, który go drąży w każdej dziedzinie: środowisku, zdrowiu, w ogóle populacji ludzkiej n.p. wojny.

Wypowiedz się