PODSUMOWANIE WOJNY NA UKRAINIE

KOMPLEMENTY ORGANIZACJI LIFSCHULTZ ZAŁOŻONEJ W 1899 ROKU

Pan Escobar jest wysoce wiarygodnym źródłem spraw rosyjskich, ponieważ jest blisko rosyjskich władz i polecamy jego artykuł poniżej.

Najwyższe amerykańskie władze wojskowe nie zgadzają się z moją oceną, że rosyjskie mobilne armie mogłyby dotrzeć do kanału La Manche w ciągu trzech tygodni i twierdzą, że będą to dwa tygodnie, co zostało omówione w mojej ocenie w pierwszych dwóch linkach.

Zdolność USA do kontrolowania świata poprzez sankcje i poprzez ostateczną nuklearną broń finansową polegającą na odcięciu narodów od SWIFT-CHIPS, nie może zadziałać, jeśli Rosja, Iran i Chiny obecnie na mocy tajnych traktatów zdecydują się odciąć połowę światowych dostaw ropy, jak omówiono w linku drugim. Spowodowałoby to finansową implozję 1,5 kwadrylionowej światowej struktury pochodnej i rozbiłoby całe Stany Zjednoczone i ich sojuszników w gorszą depresję niż w 1930 roku.

Zachodnie rządy nie mają dziś wielu szczęśliwych obywateli, jak pokazują demonstracje we Francji czy Ottawie, a ich reżimy mogą równie dobrze upaść, jak w Niemczech w 1933 roku w depresji (patrz link czwarty). Reset Nowego Porządku, który nastąpi, może nie zadowolić naszego obecnego gangu z Davos.

Zdolność do osiągnięcia dyktatorskich rządów w Kanadzie przez ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych przyniosła odwrotny skutek w oparciu o run na banki i została natychmiast porzucona. Tutaj odkryto nową, nuklearną broń finansową mas runu na banki, który miał miejsce w USA podczas Wielkiego Kryzysu.

Na przykład, jeśli miałoby się to zdarzyć w USA, Rezerwa Federalna musiałaby stworzyć kredyty dolarowe w bankach, aby zastąpić wycofane dolary potencjalnie w bilionach, jak na początku paniki Corona-19, gdzie tylko pięć bilionów dolarów kredytów zostało stworzonych w krótkim okresie czasu. Ten bieg na banki może wymagać znacznie więcej. Sytuacja może wymknąć się spod kontroli.

To jest mata, jeśli Rosja, Chiny i Iran więc wybierają drogę odcięcia ropy i bez oddawania strzału. W pewnym sensie wzajemnie zapewniliśmy sobie destrukcję finansową, więc wątpliwe jest, jak daleko USA posuną się z drogą sankcji w tej grze monopolistycznej.

Europejscy sojusznicy są w zasadzie rozbrojeni i nie mają dla Waszyngtonu żadnego znaczenia poza tym, że są posłusznymi satelitami. Jeśli Niemcy będą chciały kontynuować obecny kurs, zostaną ponownie pokonane, tak jak w pierwszej i drugiej wojnie światowej, głównie dlatego, że porzuciły rosyjski traktat reasekuracyjny mądrego Bismarcka.

Niemcy nie mogą oprzeć się zarówno sprzymierzonym Chinom, jak i Rosji, a USA nie mogą ich uratować. Niemcy muszą się teraz obudzić i zawrzeć traktat reasekuracyjny z Rosją.

A Stany Zjednoczone muszą powrócić do izolacji Henry’ego Forda i odbudować swój przemysł zniszczony przez trockistowskich oligarchów, którzy plądrują Wall Street, jak omówiono w linku drugim, który musi zostać doprowadzony do pięt, jak omówiono w piątym linku.

Rosja również jest nękana przez trockistowskich oligarchów, jak również przez trockistowskich oligarchów na Ukrainie i naszych trockistowskich oligarchów w USA, którzy zarabiają fortuny na tym wcześniej zaplanowanym kryzysie pod swoim centralnym dowódcą w Londynie, jak wyjaśniono w piątym ogniwie.

Rosyjskie ostrzeżenie rakietowe, USA stoją w obliczu szachownicy na Ukrainie | Urzędnik ds. Ujawnienia Operacji

Od Morza Czarnego po Wschodnie Wybrzeże Śródziemne, nie szturchaj rosyjskiego niedźwiedzia

Stany Zjednoczone nie powinny były szturchać rosyjskiego niedźwiedzia. Teraz jest w pełni przebudzony: po Ukrainie Rosjanie prawdopodobnie zrobią czysty przegląd zagranicznych stron wojujących szturchających wschodnie Morze Śródziemne i Morze Czarne.

Przez Pepe Escobar24
lutego 2022

Rosja przetrwała osiem lat prowokacji NATO na Ukrainie, zanim zaryczała. Teraz będzie sprzątać dom w Azji Zachodniej i poza nią.

Tak się dzieje, gdy banda poszarpanych hien, szakali i maleńkich gryzoni szturcha Niedźwiedzia: nowy porządek geopolityczny rodzi się z zapierającą dech w piersiach prędkością.

Od dramatycznego posiedzenia rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa po lekcję historii ONZ wygłoszoną przez prezydenta Rosji Władimira Putina i późniejsze narodziny Małych Bliźniaków – Republiki Ludowej Doniecka i Ługańska – aż po apel separatystycznych republik do Putina o interwencję militarną w celu wydalenia wspieranych przez NATO ukraińskich sił bombardowań i ostrzału z Donbasu, był to bezproblemowy proces, wykonywany z prędkością osnowy.

Słomką (nuklearną), która (prawie) złamała grzbiet Niedźwiedzia – i zmusiła go do skoku – był komik / ukraiński prezydent Wołodymij Zełenski, z powrotem z przesiąkniętej rusofobią Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, gdzie został okrzyknięty Mesjaszem, mówiąc, że memorandum budapeszteńskie z 1994 r. powinno zostać zrewidowane, a Ukraina powinna zostać uzbrojona w broń jądrową.

Byłby to odpowiednik nuklearnego Meksyku na południe od Hegemona.

Putin natychmiast wywrócił Odpowiedzialność za Ochronę (R2P) do góry nogami: amerykańska konstrukcja wynaleziona w celu rozpoczęcia wojen została zmodernizowana, aby powstrzymać ludobójstwo w zwolnionym tempie w Donbasie.

Najpierw było uznanie Baby Twins – najważniejszej decyzji Putina w polityce zagranicznej od czasu wprowadzenia rosyjskich odrzutowców w przestrzeń powietrzną Syrii w 2015 roku. To była preambuła do następnego przełomu: “specjalnej operacji wojskowej … mające na celu demilitaryzację i denazyfikację Ukrainy”, jak określił to Putin.

Do ostatniej chwili Kreml starał się polegać na dyplomacji, wyjaśniając Kijowowi niezbędne imperatywy, aby zapobiec ciężkim uderzeniom: uznanie Krymu za rosyjski; porzucenie jakichkolwiek planów przystąpienia do NATO; negocjacje bezpośrednio z “Małymi Bliźniakami” ( chodzi o republiki Donieckie ) – anatema dla Amerykanów od 2015 roku; wreszcie demilitaryzacja i uznanie Ukrainy za neutralną.

Doradcy z Kijowa, jak można było przewidzieć, nigdy nie zaakceptowaliby pakietu – ponieważ nie zaakceptowali pakietu głównego, który naprawdę ma znaczenie, czyli rosyjskiego żądania “niepodzielnego bezpieczeństwa”.

Sekwencja stała się więc nieunikniona. W mgnieniu oka wszystkie ukraińskie siły zbrojne między tak zwaną linią kontaktu a pierwotnymi granicami obwodów donieckiego i ługańskiego zostały przekształcone w armię okupacyjną na terytoriach sprzymierzonych z Rosją, które Moskwa właśnie przysięgła chronić.

Wyjdź – albo inaczej

Kreml i rosyjskie Ministerstwo Obrony nie blefowały. Pod koniec przemówienia Putina zapowiadającego operację Rosjanie ścięli precyzyjnymi pociskami wszystko, co miało znaczenie dla ukraińskiego wojska w ciągu zaledwie godziny: siły powietrzne, marynarka wojenna, lotniska, mosty, centra dowodzenia i kontroli, cała turecka flota dronów Bayraktar.

I nie była to tylko rosyjska surowa siła. To właśnie artyleria Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) uderzyła w kwaterę główną Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie, w której mieściło się całe ukraińskie dowództwo wojskowe. Oznacza to, że ukraiński Sztab Generalny natychmiast stracił kontrolę nad wszystkimi swoimi oddziałami.

To był szok i podziw jak w Iraku 19 lat temu, na odwrót: nie dla podboju, nie jako preludium do inwazji i okupacji. Polityczno-wojskowe kierownictwo w Kijowie nie miało nawet czasu na wypowiedzenie wojny. Zamarło. Zdemoralizowane oddziały zaczęły dezerterować. Totalna porażka – w godzinę.

Dostawy wody na Krym zostały natychmiast przywrócone.Dla dezerterów utworzono korytarze humanitarne. Resztki sił ukraińskich obejmują obecnie głównie ocalałych nazistów z batalionu Azowa, najemników wyszkolonych przez zwykłych podejrzanych Blackwater / Academi i grupę salafitów-dżihadystów.

Jak można było przewidzieć, zachodnie media korporacyjne już całkowicie oszalały, nazywając je długo oczekiwaną rosyjską “inwazją”.

Przypomnienie: kiedy Izrael rutynowo bombarduje Syrię i kiedy Saudyjski Dom Jedności  rutynowo bombarduje jemeńskich cywilów, nigdy nie ma żadnego pokazu w mediach NATO.

W obecnej formie realpolitik określa możliwą grę końcową, jak głos zabrał szef Doniecka, Denis Puszylin: “Operacja specjalna w Donbasie wkrótce się skończy i wszystkie miasta zostaną wyzwolone”.

Wkrótce mogliśmy być świadkami narodzin niepodległej Noworosji – na wschód od Dniepru, na południe wzdłuż Morza Azowskiego/Morza Czarnego, tak jak to było, gdy Lenin przyłączył ją do Ukrainy w 1922 roku. Ale teraz byłaby całkowicie sprzymierzona z Rosją i stanowiłaby most lądowy do Naddniestrza.

Ukraina oczywiście straciłaby jakikolwiek dostęp do Morza Czarnego. Historia uwielbia płatać figle: to, co było “darem” dla Ukrainy w 1922 roku, sto lat później może stać się pożegnalnym prezentem.

Fascynujące będzie obserwowanie tego, co prof. Siergiej Karaganow po mistrzowsku opisał szczegółowo jako nową putinowską doktrynę konstruktywnej destrukcji i jak połączy się ona z Azją Zachodnią, wschodnią częścią Morza Śródziemnego i dalej drogą Globalnego Południa.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, ceremonialny sułtan NATO, potępił uznanie Małych Bliźniąt za “nie do przyjęcia”. Nic dziwnego: ta zmiana zniweczyła wszystkie jego skomplikowane plany udawania uprzywilejowanego mediatora między Moskwą a Kijowem podczas zbliżającej się wizyty Putina w Ankarze. Kreml – a także Ministerstwo Spraw Zagranicznych – nie tracą czasu na rozmowy ze sługusami NATO.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ze swojej strony odbył niedawną, bardzo produktywną ententę z syryjskim ministrem spraw zagranicznych Faisalem Mekdadem. Rosja w miniony weekend zorganizowała spektakularny pokaz rakiet strategicznych, hipersonicznych i innych, z udziałem Khinzal, Zircon, Kalibr, Yars ICBM, Iskander i Sineva – ironia ironii, w synchronizacji z Russophobia-fest w Monachium. Równolegle okręty rosyjskiej marynarki wojennej floty Pacyfiku, Morza Północnego i Morza Czarnego przeprowadziły serię ćwiczeń poszukiwawczych okrętów podwodnych na Morzu Śródziemnym.

Doktryna Putina uprzywilejowuje asymetryczność – i dotyczy to bliskich za granicą i poza nią. Mowa ciała Putina, w jego dwóch ostatnich kluczowych interwencjach, wyraża niemal maksymalną irytację. Podobnie jak w uświadomieniu sobie, nie po pomyślności, ale raczej w rezygnacji, że jedynym językiem, który rozumieją neokonserwatyści i “humanitarni imperialiści” Beltway, jest heavy metalowy grzmot. Są zdecydowanie głusi, niemi i ślepi na historię, geografię i dyplomację.

Tak więc zawsze można grać w rosyjskie wojsko – na przykład narzucając strefę zakazu lotów w Syrii, aby przeprowadzić serię wizyt pana Khinzala nie tylko w chronionym przez Turków podejrzanym parasolu dżihadystycznym w Idlib, ale także dżihadystów chronionych przez Amerykanów w bazie Al-Tanf, w pobliżu granicy syryjsko-jordańskiej. W końcu wszystkie te okazy są pełnomocnikami NATO.

Rząd USA szczeka non stop o “suwerenności terytorialnej”. Zagrajmy więc w Kreml, prosząc Biały Dom o mapę drogową wyjścia z Syrii: w końcu Amerykanie nielegalnie okupują część terytorium Syrii i dodają dodatkową katastrofę syryjskiej gospodarce, kradnąc ich ropę.

Ogłupiający przywódca NATO, Jens Stoltenberg, ogłosił, że Sojusz odkurza swoje “plany obronne”. Może to obejmować niewiele więcej niż ukrywanie się za drogimi brukselskimi biurkami. Są one tak samo nieistotne na Morzu Czarnym, jak na Wschodnim Morzu Śródziemnym – ponieważ USA pozostają dość wrażliwe w Syrii.

Obecnie w rosyjskiej bazie Hmeimim w Syrii znajdują się cztery rosyjskie bombowce strategiczne TU-22M3, z których każdy jest zdolny do przenoszenia trzech pocisków przeciwokrętowych S-32, które latają z naddźwiękowym Mach 4.3 o zasięgu 1000 km. Żaden system Aegis nie jest w stanie sobie z nimi poradzić.

Rosja stacjonuje również kilka Mig-31K w syryjskim regionie przybrzeżnym w Latakii wyposażonych w hipersoniczne Khinzals – więcej niż wystarczająco, aby zatopić jakąkolwiek amerykańską grupę nawodną, w tym lotniskowce, na Wschodnim Morzu Śródziemnym. Stany Zjednoczone nie mają żadnego mechanizmu obrony powietrznej z nawet minimalną szansą na ich przechwycenie.

Zmieniły się więc zasady. Drastycznie. Hegemon jest nagi. Nowa umowa zaczyna się od całkowitego wywrócenia do góry nogami postzimnowojennej konfiguracji w Europie Wschodniej. East Med będzie następny. Niedźwiedź wrócił, usłysz jego ryk.

David LifschultzORGANIZACJA
LIFSCHULTZ
DAVID@LIFSCHULTZORGANIZATION.COM

Opublikowano za: https://operationdisclosureofficial.com/2022/02/25/rundown-on-the-ukraine-war/

Rosyjskie ostrzeżenie rakietowe: USA stoją w obliczu szacha mata na Ukrainie

ujawniania operacji Autor: David Lifschultz, współautor

Dodano 1 grudnia 2021

ROSYJSKIE OSTRZEŻENIE RAKIETOWE DLA UKRAINY – STOI PRZED SZACHEM I MATEM

Komplementy organizacji Lifschultz założonej w 1899 roku

We wtorek Putin podkreślił, że rosyjskie pociski hipersoniczne mogą osiągnąć niektóre cele w ciągu “zaledwie pięciu minut”, co obejmuje każdy kraj NATO i ostrzegł NATO w linku pierwszym.

Zgadza się to z oceną izraelskiego wywiadu Jakowa Kedmiego, który stwierdził w ciągu pięciu minut, że NATO jest pokonane w swoich komentarzach w rosyjskiej telewizji. Użyliśmy naszej liczby dziesięciu minut w drugim linku, który kompleksowo przedstawia fakt, że Stany Zjednoczone są potęgą militarną trzeciej kategorii.

Oznacza to, że wszystkie lotniska NATO zostałyby zniszczone przez rosyjskie pociski hipersoniczne eliminujące ich przewagę sił powietrznych, chociaż Jakow nie dostarczył całego wyjaśnienia, a siły rosyjskie dotarłyby do kanału La Manche w ciągu dwóch tygodni, jak przekazał mi amerykański kontroler głębokiego państwa w armii amerykańskiej, nie zgadzając się z moją trzytygodniową oceną.

Putin ostrzega NATO przed niepowstrzymanymi rosyjskimi rakietami, jeśli jego “czerwona linia” na Ukrainie zostanie przekroczona

Kryzys na Ukrainie został stworzony przez USA, aby zakończyć Nord Stream Two, co zostało szczegółowo omówione w następnym linku. Stany Zjednoczone podsycają to, gdy lord Jacob Rothschild i jego kontrolowani oligarchowie w Rosji doradzają USA, że Putin jest słaby.

W 2014 roku w trójstronnej korespondencji e-mailowej z numerem jeden Rothschildem, mną i kluczowym rosyjskim oligarchą, który powiedział nam, że Putin wycofa się z rewolucji na Majdanie i nie zagrozi niespłacaniem rosyjskiego długu zagranicznego, wywołując nowy kryzys LTCM, jak w 1998 roku, aby naprawić sytuację po tym, jak Obama okłamał go, że jeśli nie zastrzeli demonstrantów, Rosja zachowa kontrolę nad Ukrainą.

Oligarcha powiedział, że Putin był ich frontmanem, którego umieścili w latach 1999-2000 i słabeuszem. Dług Rosji w 2014 roku był wielokrotnie większy niż w 1998 roku, który w wyniku około 200 miliardów dolarów prawie rozbił cały międzynarodowy system walutowy.

Powyższe oznacza, że Putin jest teraz zmuszany do działania przez swoje służby bezpieczeństwa (wywiad) i wojsko. Takie nieporozumienia na Zachodzie powodują wojny, podczas gdy narody lunatykują w pożogach.

Kluczowe jest to, że USA chcą, aby Niemcy i UE zostały odcięte od rosyjskich surowców, takich jak ropa naftowa, gaz ziemny i inne minerały, aby być w całkowitym wasalstwie USA, które kontrolują morza jako Wielka Brytania przez prawie czterysta lat po zniszczeniu hiszpańskiej Armady. Kontrola ta była niezwykle ważna podczas II wojny światowej, dlatego Anglia nie poddała się.

Jednym z głównych powodów, dla których Niemcy przegrały wojnę, był brak ropy, którą uzyskali drogą morską, a głównym celem było ich pragnienie ropy naftowej na Kaukazie i Baku w Rosji. W rzeczywistości Hitler powiedział feldmarszałkowi Fritzowi Erichowi von Mansteinowi, że jeśli musimy wycofać siły feldmarszałka Ewalda von Kleista, które zmierzały do Baku, przegramy wojnę. Manstein wyciągnął ich, aby uniknąć drugiego Stalingradu.

Stany Zjednoczone obawiają się konsolidacji euroazjatyckiej masy lądowej, gdzie Niemcy pod rządami Bismarcka łączą się z Rosją traktatem reasekuracyjnym, powodując w ten sposób utratę całego euroazjatyckiego serca i lądu na rzecz Chin, Rosji i Niemiec i przyznanie im kontroli nad światem. To zepchnęłoby USA do odizolowanej potęgi wyspiarskiej zgodnie z analizą Mackindera.

Sprzeciw USA wobec Chin polega na tym, że poprzez swoją Inicjatywę Pasa i Szlaku szukają od Rosji zasobów naturalnych, aby uwolnić je od amerykańskiej kontroli morskiej, ponieważ USA obawiają się o UE.

Dlatego USA nie chcą używać Rosji jako broni przeciwko Chinom w sojuszu, jak zaleca Kissinger. Stany Zjednoczone postanowiły skonfrontować się z obydwoma w tym samym czasie.

Trump nie zgodził się z tym i został usunięty przez sfałszowane wybory za bycie antyglobalistą.

NATO i USA używają różnych gróźb wobec Rosji, takich jak NATO jest gotowe użyć broni jądrowej w swojej obronie, uznając, że ich siły konwencjonalne są bezwartościowe, a amerykańska ocena wojskowa jest taka, że konwencjonalne siły NATO nie zapewniają odstraszania rosyjskiej inwazji, ponieważ siły rosyjskie dotarłyby do kanału La Manche w ciągu dwóch tygodni.

Ponieważ to zagrożenie nuklearne jest blefem, ponieważ USA straciłyby 80% swojej populacji w wojnie nuklearnej, a NATO 90%, podczas gdy Rosja straciłaby dziesięć procent w oparciu o zaawansowane ekrany rakiet obronnych S-700, S-600 i S-300, w tym bunkry nuklearne dla czterdziestu milionów ludzi w miastach, co pozostawia groźbę zastosowania przez USA broni sankcji, w tym nuklearnej broni finansowej wykluczenia Rosji z systemu płatności CHIPS-SWIFT, zmniejszając w ten sposób możliwości Rosji korzystania z handlu światowego, tak jak zrobili to z Iranem. Zostało to szczegółowo omówione w poprzednim linku w przemówieniu Dumy, które wygłosiłem na konferencji pokojowej Dumy w Dumie w Dumie w 2019 roku. W tych linkach analizowane są różne koncepcje strategiczne, więc musisz przewinąć w dół do tego, który ma zostać przeczytany.

Nie ma wątpliwości, że takie sankcje CHIPS-SWIFT byłyby poważnym ciosem dla Rosji i co Rosja może zrobić w zamian? Na froncie gospodarczym może dziś odciąć cały gaz ziemny i ropę do Europy, wywołując katastrofę w Europie tej zimy, w której cała populacja zamarznie, podczas gdy jej przemysł upadnie i poprosi swojego sojusznika Iran, który podobnie został ukarany w CHIPS, o zamknięcie Cieśniny Ormuz. To załamałoby amerykańską gospodarkę, ponieważ zamknięcie Cieśniny Ormuz zdetonowałoby 2,5-kwadrylionowy rynek instrumentów pochodnych jako finansową broń masowego rażenia.

Przeprowadziliśmy wojskowe badanie zdolności Stanów Zjednoczonych do ponownego otwarcia Cieśniny Ormuz za pomocą broni konwencjonalnej i udowodniliśmy w poniższym linku, że jest to niemożliwe, co jest zgodne z osądem generała McCaffreya, z którym jadłem lunch w tej sprawie w Harvard Club.

USA nie mogą użyć broni jądrowej przeciwko Iranowi, ponieważ Irańczycy już kupili bomby wodorowe i pociski z Korei Północnej dostarczane lokalnie przez pociski lub samoloty oraz na ich okrętach podwodnych, które mogą być tankowane na Kubie i w Wenezueli w celu ataku na USA.

Dostarczamy informacji na temat tej broni jądrowej z naszych źródeł, które są znacznie lepsze od CIA w powyższym linku zatytułowanym Rosyjskie strategiczne czerwone linie dla wojny. Kiedy pracowałem z ludźmi z OSS-CIA, którzy mieli interdyscyplinarne możliwości analizy, było to przyjemnością, ale dziś już dawno odeszli, a przeciętność króluje w CIA, podobnie jak w przypadku Kolegium Połączonych Szefów Sztabów.

Czego oczekujesz od mniej niż dwustu tysięcy papierowych dolarów rocznie? Dotyczy to 17 agencji wywiadowczych, które można zamknąć w jedną organizację, oszczędzając ponad sto tysięcy zbędnych miejsc pracy, a następnie można potroić pensje, aby zatrudnić zdolnych ludzi, w przeciwieństwie do Austina, który ma na celu zadowolenie swoich kontrahentów wojskowych jako Raytheon, którzy zatrudniają go jako zapłatę.

Stany Zjednoczone stoją w obliczu finansowego armegeddonu

David LifschultzORGANIZACJA
LIFSCHULTZ
DAVID@LIFSCHULTZORGANIZATION.COM

Od Redakcji KIP

Inna analiza geostrategiczna tego samego autora amerykańskiego:

Czy III wojna światowa jest blisko? (z USA Curriculum Vitae)

Czy III wojna światowa jest blisko? (z USA Curriculum Vitae)

 

Comments

  1. krnabrny1 says:

    Ja też mam podsumowanie, ale zabawne.
    Jak sprawny jest ukraiński pilot “Duch Kijowa” w propagandzie medialnej:-)

    http://198.46.190.126/videos/kievghostshootdown.mp4

Wypowiedz się