CURRICULUM VITAE STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI – WZORCA DEMONOKRACJI

1776 Stany Zjednoczone ogłaszają niepodległość od Anglii.

1777 – Meksyk wysyła statki załadowane srebrem, aby wesprzeć walczących o niepodległość, dowodzonych przez Jerzego Waszyngtona, w ich walce z Imperium Brytyjskim.

1787 – Francja wysyła okręty wojenne, aby pomóc rewolucjonistom z Waszyngtonu w walce z flotą brytyjską.

1803 – USA kupują Nowy Orlean od Francji Napoleona Bonaparte, ale przejmują w posiadanie całe dorzecze Missisipi.

1813 USA najeżdżają Kanadę.

1817 – USA najeżdżają Florydę i toczą walki z wojskami hiszpańskimi.

1819 – Stany Zjednoczone podpisują Traktat Adamsa-Onisa, na mocy którego Stany Zjednoczone w artykule 3 zrzekają się na zawsze wszystkich swoich praw, roszczeń i pretensji do terytoriów położonych na zachód i południe od rzeki Sabine, obecnej linii oddzielającej Teksas od Luizjany. (Innymi słowy: USA zrzekają się na zawsze wszelkich roszczeń wobec Meksyku).

1823 – Stany Zjednoczone interweniują w Imperium Meksykańskim i rozbijają je, obalając Iturbide i pozbawiając Meksyk jego środkowoamerykańskich prowincji Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru, Nikaragui i Kostaryki. (Uniezależniły się one od Meksyku, podobnie jak 80 lat później uniezależniły Panamę od Kolumbii, a Gujanę-Esequibę od Wenezueli).

1823 – Po spowodowaniu rozpadu Imperium Meksykańskiego USA ogłosiły Doktrynę Monroe.

1829 – Stany Zjednoczone interweniują w Meksyku, by obalić Gómeza Pedrazę i narzucić Vicente Guerrero. (Pierwszy Prezydent Meksyku narzucony przez USA.)

1831 – Stany Zjednoczone rozbijają stan Wielkiej Kolumbii i dzielą je na 4 odrębne narody.

1835 – USA najeżdżają meksykańską prowincję Teksas i nieregularnymi oddziałami atakują meksykańską placówkę wojskową w San Antonio w Teksasie i chwytają dowódcę Martina Perfecto de Cossa, szwagra meksykańskiego generała Santa Anny.

1836 – Stany Zjednoczone atakują armię meksykańską na obrzeżach dzisiejszego Houston, używając najemników i oddziałów nieregularnych, i chwytają generała Santa Annę. Prowincja Teksas zostaje ogłoszona niepodległym państwem o nazwie Republika Teksasu.

1845 – Teksas zostaje oficjalnie włączony do reszty Unii Amerykańskiej. 1846 USA najeżdżają Meksyk na północy.

1847 – USA najeżdżają Meksyk w Zatoce Meksykańskiej i na jej wybrzeżu Pacyfiku.

1848 – USA podpisują z Meksykiem traktat z Guadalupe-Hidalgo, na mocy którego USA anektują prawie 2,2 miliona kilometrów kwadratowych terytoriów meksykańskich, do których USA wyraźnie zrzekły się wszelkich praw, roszczeń i innych roszczeń, a które dziś stanowią całość lub część stanów Teksas, Arizona, Nowy Meksyk, Kalifornia, Kansa, Oklahoma, Kolorado, Utah, Nevada, Wyoming i Arkansas. Może traktat z Guadalupe-Hidalgo z 1848 r. ma moc prawną?

1848 – Stany Zjednoczone interweniują we Francji i próbują narzucić w Europie uroczystość narodową 22 lutego, datę urodzin Jerzego Waszyngtona, w celu upamiętnienia zwycięstwa nad Meksykiem. Monarchie Europy sprzeciwiają się temu zadaniu i błyskawicznie wybucha rewolucja w 1848 r. we wszystkich krajach europejskich, z wyjątkiem Rosji i Anglii.

1850 – USA interweniują w Wenezueli. USA i Wielka Brytania podpisują Traktat Clayton Bulwer, na mocy którego Wielka Brytania zrzeka się swoich roszczeń wobec Panamy, w zamian za pozbawienie Wenezueli 160 000 kilometrów kwadratowych terytorium Gujany-Esequiba i przyłączenia ich do Gujany Brytyjskiej. Tym samym Stany Zjednoczone pozostają jedyną potęgą interesującą się Panamą, która należała do Kolumbii. Wenezuela do dziś rości sobie prawa do terytorium, którego została pozbawiona.

1853 – Po raz kolejny Stany Zjednoczone najeżdżają Meksyk i anektują najbogatsze na świecie obszary wydobycia miedzi i molibdenu w ramach „skupu Gadsden” o powierzchni 77 000 kilometrów kwadratowych.

1854 USA najeżdżają Nikaraguę.

1856 – USA wypowiadają wojnę Chinom za zakaz importu opium.

1857 USA najeżdżają Kostarykę.

1859 USA najeżdżają Honduras.

1859 – USA ponownie najeżdżają Meksyk, niszczą meksykańską flotę pod Anton Lizardo, wysiadają w Veracruz i na mocy traktatu McLane Ocampo ratują Benito Juareza, który został otoczony przez armię meksykańską dowodzoną przez generała Miguela Miramóna.1860 USA najeżdżają Salwador.

1867 – USA najeżdżają Meksyk z 50 000 najemnikami i nieregularnymi oddziałami, wyzwolonymi po wojnie domowej, aby obalić proeuropejski, konserwatywny rząd meksykański i narzucić liberalny, proamerykański rząd.1871 USA najeżdżają Dominikanę.

1881 – Stany Zjednoczone interweniują w Peru w wojnie przeciwko Chile.

1889 – USA interweniują w Brazylii, przeprowadzają „przewrót” i obalają cesarza Brazylii Pedro II.

1893 – USA najeżdżają Hawaje i anektują je.1895 USA najeżdżają Gwatemalę.

1898 – USA wypowiadają wojnę Hiszpanii i pozbawiają ją Kuby, Portoryko, Filipin i Guam.

1899 – USA najeżdżają i okupują Kubę.

1901 – USA najeżdżają i okupują Portoryko.

1902 – USA najeżdżają i okupują Filipiny.1902 – USA najeżdżają i okupują Guantanamo.

1903 – USA najeżdżają Kolumbię i pozbawiają ją Panamy.

1903 USA najeżdżają Honduras.1906 – USA najeżdżają i okupują Cubs po raz trzeci.

1907 – USA interweniują w Hondurasie i powodują wojskowy zamach stanu.1909 – Holokaust! Śmierć wodza Indian Apaczów Geronimo oznacza koniec najbardziej rozległej i krwawej kampanii ludobójstwa i eksterminacji etnicznej w historii ludzkości, podczas której zmasakrowano miliony północnoamerykańskich Indian.

1909 USA najeżdżają Nikaraguę. Prezydent Meksyku Porfirio Díaz wysyła troposów na pokład fregaty Vicente Guerrero, a amerykańska blokada morska zostaje przerwana; Wojska meksykańskie lądują i ratują prezydenta Nikaragui Santosa Zelayę, poszukiwanego do schwytania przez USA.

1910 – USA interweniują w Meksyku, prezydent Porfirio Díaz zostaje obalony, a USA narzucają Madero jako prezydenta.

1912 – Po raz kolejny USA najeżdżają i okupują Kubę.

1912 – USA najeżdżają Nikaraguę i okupują ją do 1925 roku.

1913 – Stany Zjednoczone interweniują w Meksyku i zmuszają prezydenta Madero do zniszczenia baterii wojskowych i umocnień brzegowych zaprojektowanych i zbudowanych przez generała Manuela Mondragona do obrony Saliny Cruz na Pacyfiku i Coatzacoalcos w Zatoce Meksykańskiej. Linia kolejowa przez Przesmyk Tehuantepec, która łączyła oba porty i przewoziła ładunki międzyoceaniczne w konkurencji z Kanałem Panamskim, jest przeznaczona do zniszczenia.

1913 – USA interweniują w Meksyku w celu obalenia prezydenta Madero i zamordowania go, zaledwie 3 tygodnie po zakończeniu prac nad niszczeniem obrony wybrzeża na przesmyku Tehuantepec.1914 USA najeżdżają Meksyk. Bez obrony wybrzeża port Veracruz jest bombardowany i okupowany.

1914 – Stany Zjednoczone obalają meksykańskiego prezydenta Victoriano Huertę i naciskają na prezydenta Carranzę, aby zlikwidował Trans-Isthmic Railroad, aby wyeliminować konkurencję z Kanałem Panamskim.

1915 – USA najeżdżają Hait i okupują je do 1934.1916 – USA najeżdżają i okupują Dominikanę do 1924 roku.

1916 – USA najeżdżają Meksyk, okupują stan Chihuahua i oświadczają, że armia amerykańska pozostanie tam, dopóki nie będzie nowej konstytucji, która ustali, że wszystkie minerały w ziemi są własnością narodową: Niemcy były na drodze do pokonania Wielkiej Brytanii, a znaczna część część meksykańskiej ropy naftowej była własnością przedsiębiorstw brytyjskich, która mogła przejść pod kontrolę niemiecką. Nowa konstytucja zostaje ogłoszona przez Venustiano Carranza 5 lutego 1917 r., a 15 000 żołnierzy pod dowództwem generała Pershinga opuszcza kraj następnego dnia, po zapewnieniu, że w przyszłości wszystkie pola naftowe będą własnością narodową.Obecna konstytucja Meksyku, podobnie jak konstytucja Iraku, była wzywana, dyskutowana, sporządzona, uchwalona, ​​zatwierdzona i proklamowana, gdy kraj był pod obcą okupacją wojskową, co stanowi najpoważniejsze unieważnienie woli narodowej i z tego powodu jest pozbawiony mocy prawnej, na równi z traktatem z Guadalupe-Hidalgo 1917 – USA ponownie najeżdżają Kubę.

1918 – USA najeżdżają Rosję.

1920 – USA najeżdżają Meksyk drogą lądową i powietrzną, bombardując armię meksykańską w celu uratowania prezydenta Obregona i uzyskania w zamian podpisania traktatów z Bucareli, które przewidywały:

Artykuł I: Meksyk nie będzie produkować silników spalinowych przez 50 lat , aby nie konkurować z Fordem i General Motors.

Artykuł II: Meksyk rozmontuje porty Salina Cruz i Coatacoalcos oraz transistmiczną linię kolejową Tehuantepec, która transportuje towary między dwoma oceanami, w celu zniesienia konkurencji z Kanałem Panamskim.

Artykuł III: Meksyk zdemontuje swoją infrastrukturę produkcji rolnej (innymi słowy: „reforma rolna”), aby uniknąć konkurencji z amerykańskimi hodowcami.

1924 – USA najeżdżają i okupują Honduras.

1927 – USA najeżdżają Chiny 1930 – USA interweniują na Dominikanie i narzucają dyktatora Trujillo.

1934 – Stany Zjednoczone podejmują działania w Nikaragui, mordują Sandino i narzucają dyktatora Somozę.

1934 – USA invertenes na Kubie, obalają prezydenta Grau i narzucają dyktatora Batistę.

1934 – USA instalują bazy wojskowe na Bermudach na 99 lat.

1934 – USA instalują bazy wojskowe na Bahamach na 99 lat.

1941 – USA instalują 3 bazy wojskowe na Trynidadzie.

1941 – USA nakładają sankcje i blokadę morską na Japonię.

1942 – Narodziny OSS, poprzednika złowrogiej CIA.

1942 USA atakuje Meksyk. W wyniku operacji fałszywej flagi amerykańskie okręty podwodne udające Niemców torpedują i zatapiają 2 meksykańskie tankowce „Potrero del Llano”, zatopione u wybrzeży Florydy i „Faja de Oro”, zatopione w pobliżu Kuby; ten ruch Meksyk zmusił do porzucenia 3 lat neutralności i wypowiedzenia wojny Niemcom.

1945 – Holokaust: bomby atomowe są rzucane na Hiroszimę i Nagasaki, które stanowią największą masową eksterminację w historii ludzkości.

1945 – Okupacja wojskowa przez Armię USA Europy, Azji Mniejszej, Afryki, Japonii i Pacyfiku.

1947 – Narodziny CIA, niewidzialnego rządu USA.

1948 – Pierwsze zabójstwo przez CIA ważnej osoby publicznej: Jorge Eliecer Gaitan, czołowego kandydata na prezydenta Kolumbii. Wybuchają zamieszki polityczne znane jako „El Bogotazo”. Lewica kolumbijska staje się ruchem tajnym, który z biegiem czasu dał początek dzisiejszemu FARC.

1949 – USA instalują bazy wojskowe na całym świecie.

1950 – USA najeżdżają i okupują Koreę. USA wycofały się z klęski w 1953 roku.

1952 – Stany Zjednoczone interweniują w Kolumbii, zmuszając kraj do wysłania wojsk do walki w wojnie koreańskiej, w którą nie były zainteresowane.

1953 – USA organizują powstanie w Berlinie Wschodnim.

1955 – USA interweniują w Wietnamie i rozpoczyna się jego okupacja. Pokonany przez generała Vo Nguyen Giapa, tego samego dowódcę, który krótko wcześniej pokonał Francuzów w 1954 roku i ostatecznie pokonał USA w 1975 roku.1956 – USA organizują powstania na Węgrzech, w Polsce i Czechosłowacji.

1960 – USA obalają Patrice’a Lumumbę w Kongo Belgijskim, przywódcę antykolonialistycznego i nacjonalistycznego.

1961 – USA najeżdżają Kubę z najemnikami i nieregularnymi oddziałami w Zatoce Świń. Inwazja się nie udaje.

1961 – USA mordują Patrice’a Lumumbę w Kongo Belgijskim.

1961 – USA zabijają sekretarza generalnego ONZ Daga Hammarskjölda, ponieważ dążył do dialogu w kryzysie w Kongo Belgijskim.

1962 – USA interweniują we Włoszech i zabijają Enrico Mattei, szefa narodowego koncernu naftowego ENI, w związku z groźbą konkurencji z anglosaskimi koncernami naftowymi.

1964 Przewrót w Brazylii. Joao Goulart zostaje obalony i zamordowany. Gdyby pucz się nie powiódł, Stany Zjednoczone były gotowe do inwazji na Brazylię i obalenia Goularta.

1965 – USA najeżdżają i okupują Republikę Dominikańską, obalają Juana Boscha i narzucają Joaquínowi Balaguerowi. US Marines są sfotografowani, gdy grabią i kradną złoto z Dominikańskiego Banku Centralnego.

1971 – Dolar amerykański jest walutą światową, nie jest już zabezpieczony złotem.

1973 Zamach stanu w Urugwaju. Prezydent Bordaberry zostaje obalony.

1973 – USA interweniują w Chile, obalając i mordując prezydenta Allende; pod rządami Pinocheta zostaje nałożona dystatura wojskowa – tak jak miało to miejsce w Brazylii 9 lat wcześniej.

1976 Zamach stanu w Argentynie. Isabel Peron zostaje obalona i zostaje ustanowiona dyktatura wojskowa pod wodzą Videli.

1978 – USA interweniują w Watykanie i papież Jan Paweł (Albino Luciani) zostaje otruty. 28 dni później okrutna antysowiecka Karol Wojtyła zostaje narzucona jako papież Jan Paweł II.

1978 – USA mordują włoskiego premiera Aldo Moro, po tym jak podpisuje on pakt pomiędzy Chrześcijanami i Włoską Partią Komunistyczną.

1979 – 65 dyplomatów amerykańskich zostaje schwytanych przez rewolucję islamską w Iranie i przetrzymywanych jako zakładnicy przez 444 dni, po czym zostają wydaleni z Iranu.

1980 – USA tworzą „Contras” i „SZWADRONY ŚMIERCI” w Ameryce Środkowej.

1980. Interwencja USA w Iranie, gdy Pentagon próbuje uratować amerykańskich zakładników. Próba nie powiodła się.

1982 – USA interweniują w Libanie. Pokonany i wydalony w 1984 roku.

1982 – USA interweniują w meksykańskich wyborach, by pokonać Pablo Emilio Madero z Partii PAN, a Miguel de la Madrid zostaje narzucony przez PRI. Urzędnik prezydenckiego meksykańskiego burmistrza Estado, który był na liście płac CIA, został wezwany przez Komisję Spraw Zagranicznych Senatu USA, której przewodniczył senator Jesse Helms, a w związku z wyborami prezydenckimi w 1982 r. zdeklarowany:

1. Że faktycznie odebraliśmy głosy z urn wyborczych: Miguel de la Madrid z PRI – 8,2 mln. Pablo Emilio Madero z PAN – 7,8 mln.

2. Że rządowe związki dodały milion nielegalnych głosów.

3.  Prawdziwym zwycięzcą był Pablo Emilio Madero z imprezy PAN.

4. Że uważali, że przy różnicy zaledwie 400 000 głosów nie będzie możliwe sprawowanie władzy w pełnej władzy? a rząd musiałby być dzielony.

5. Że zdecydowali się pomnożyć wynik PRI przez 2, a wynik PAN powinien zostać podzielony przez 2.

6. I tak historia odnotowała, że ​​PRI – 16,4 mln głosów, PAN 3,9 mln głosów.

1983 – USA najeżdżają Grenadę na Morzu Karaibskim.

1986 – USA bombarduje Libię. Pałac Prezydencki zostaje zaatakowany, a syn prezydenta Khadaffy ginie.

1986 – USA dokonuje zamachu na premiera Szwecji Olofa Palme z powodu jego neutralności między USA a ZSRR. Zabójców dostarczonych przez DINA Pinocheta, podmiot wywiadu narodowego Chile.

 

CURRICULUM VITAE OF THE UNITED STATES OF AMERICA

1776 – USA declares its independence from England.

1777 – México sends ships loaded with silver to support those fighting for Independence led by George Washington, in their struggle against the British Empire.

1787 – France sends warships to assist Washington’s revolutionaries in their fight against the British fleet.

1803 – USA purchases New Orleans from Napoleon Bonaparte’s France, but takes possession of the entire Mississippi river basin.

1813 – USA invades Canada.

1817 – USA invades Florida a fights against Spanish troops.

1819 – USA signs the Adams-Onis Treaty, by which the USA, in its Article 3, renounces forever all its rights, claims and pretentions to the Territories situated West and South of the Sabine River, the present line which devides Texas from Louisiana. (In other words: USA renounces forever all claims against Mexico).

1823 – USA intervenes in the Mexican Empire and dismembers it, overthrowing Iturbide and depriving Mexico of its Centralamerican Provinces of Guatemala, Honduras, El Salvador, Nicaragua and Costa Rica. ( These were made independent of Mexico, just like 80 years later, they made Panama independent of Colombia, and made Guyana-Esequiba independent of Venezuela).

1823 – Having caused the disintegration of the Mexican Empire, USA proclaimed the Monroe Doctrine.

1829 – USA intervenes in Mexico to overthrow Gómez Pedraza, and impose Vicente Guerrero. (First President of Mexico to be imposed by USA.)

 

 

1831 – USA breaks up the State of Grand Colombia, and divide it into 4 separate nations.

1835 – USA invades the Mexican province of Texas and with irregular troops attacks the Mexican military outpost at San Antonio, Texas, and captures the commander, Martin Perfecto de Coss, brother-in-law of Mexican general Santa Anna.

1836 – USA attacks the Mexican Army on the outskirts of what is today Houston, using mercenaries and irregular troops, and captures General Santa Anna. The province of Texas is declared an independent nation named Republic of Texas.

1845 – Texas is officially annexed to the rest of the American Union. 1846 – USA invades Mexico on the North.

1847 – USA invades Mexico on the Gulf of Mexico and on its Pacific shore.

1848 – USA subscribes with Mexico, the Treaty of Guadalupe-Hidalgo, by which USA annexes almost 2.2 million square kilometers of Mexican territories, to which the USA had explicitly renounced all rights, claims and other pretensions, and which today make up all or part of the States of Texas, Arizona, New Mexico, California, Kansa, Oklahoma, Colorado, Utah, Nevada, Wyoming and Arkansas. Perchance the Treaty of Guadalupe-Hidalgo of 1848 has legal value?

1848 – USA intervenes in France and attempts to impose a national official celebration for February 22, the birth date of George Washington, in order to commemorate the victory over Mexico, in Europe. The monarchies of Europe oppose the measure, and in a flash, a Revolution breaks out in 1848 in all European countries, except Russia and England.

1850 – USA intervenes in Venezuela. USA and Britain sign the Clayton[1]Bulwer Treaty, under which Britain renounces its claims on Panama, in exchange for the USA depriving Venezuela of 160,000 square kilometers of territory of Guyana-Esequiba and annexes them to British Guyana. Thus, the USA remains the only power with interest in Panama, that belonged to Colombia. Venezuela claims the territory of which it was deprived, to the present day.

1853 – Once again, USA invades Mexico and annexes the world’s richest mining areas for copper and molybdenum, under the “Gadsden Purchase” of 77,000 square kilometers.

1854 – USA invades Nicaragua.

1856 – USA declares war on China, for prohibiting the importation of opium.

1857 – USA invades Costa Rica.

 

1859 – USA invades Honduras.

1859 – USA invades Mexico once again, destroys the Mexican fleet at Anton Lizardo, disembarks in Veracruz and by the Treaty McLane[1]Ocampo, they rescue Benito Juárez, who was encircled by the Mexican Army led by General Miguel Miramón.

1860 – USA invades El Salvador.

1867 – USA invades Mexico with 50,000 mercenaries and irregular troops, liberated after the Civil War, to overthrow the pro-European , conservative Mexican government, and impose a liberal, pro-USA government.

1871 – USA invades the Dominican Republic. 1881 – USA intervens in Peru, in its war against Chile.

1889 – USA intervenes in Brazil, carries out a “Coup” and deposes the Emperor Pedro II of Brazil.

1893 – USA invades Hawaii and annex it.

1895 – USA invades Guatemala.

1898 – USA declares war on Spain and deprive it of Cuba, Puerto Rico, the Philipines and Guam.

1899 – USA invades and occupies Cuba.

1901 – USA invades and occupies Puerto Rico.

1902 – USA invades and occupies Philipines.

1902 – USA invades and occupies Guantanamo.

1903 – USA invades Colombia and deprives it of Panama.

1903 – USA invades Honduras.

1906 – USA invades and occupies Cubs for the third time.

1907 – USA intervenes in Honduras and cause a military coup.

1909 – The Holocaust! The death of the Apache Indian chief Gerónimo marks the end of the most extensive and bloody campaign of genocide and ethnic extermination in the history of humanity, in the course of which millions of Northamerican Indians were massacred.

1909 – USA invades Nicaragua. The Mexican President Porfirio Díaz sends tropos on board the frigate Vicente Guerrero and the American naval blockade is broken; Mexican troops land and recue the President of Nicaragua Santos Zelaya, wanted for capture by the USA.

1910 – USA intervenes in Mexico, President Porfirio Díaz is overthrown and USA imposes Madero as President.

1912 – Once again, USA invades and occupies Cuba.

1912 – USA invades Nicaragua, and occupies it until 1925.

 

1913 – USA intervenes in Mexico and forces President Madero to destroy military batteries and coast defenses designed and built by General Manuel Mondragon for the defense of Salina Cruz on the Pacific and of Coatzacoalcos on the Gulf of Mexico. The railroad across the Isthmus of Tehuantepec, that united both ports and transported inter-oceanic cargo in competition with the Panama Canal, is marked for destruction.

1913 – USA intervenes in Mexico to overthrow President Madero and have him assassinated, only 3 weeks after the work of destroying the coastal defenses on the Isthmus of Tehuantepec had finished.

1914 – USA invades Mexico. With no coastal defenses left, the port of Veracruz is bombarded and occupied.

1914 – USA overthrows Mexican President Victoriano Huerta and pressures President Carranza to dismantle the Trans-Isthmic Railroad, in order to eliminate competition with the Panama Canal.

1915 – USA invades Hait and occupy it until 1934.

1916 – USA invades and occupies the Dominican Republic until 1924.

1916 – USA invades Mexico, occupies Chihuahua State and declares that the US Army will remain there until there is a new Constitution which will establish that all minerals in the ground are national property: for Germany was on the way to defeating Britain, and a substantial part of Mexican petroleum was property of British enterprises, which might pass on to German control. The new Constitution is proclaimed by Venustiano Carranza on February 5, 1917, and the 15,000 soldiers under the command of General Pershing leave the country the next day, once there had been assurance that in the future, all the petroleum fields were national property.

The present Constitution of Mexico, like that of Irak, was called for, debated, drawn up, legislated, approved and proclaimed while the country was under foreign military occupation, which constitutes a most serious invalidation of the national will, and for which reason it is deficient in legal validity, on par with the Treaty of Guadalupe-Hidalgo 1917 – USA invades Cuba, once again.

1918 – USA invades Russia.

 

1920 – USA invades Mexico by land and by air, bombing the Mexican Army in order to save President Obregon, and obtain in exchange the signature of the Treaties of Bucareli, which stipulated: Artilce I: Mexico will not manufacture internal combustion engines for 50 years, so that it will not compete with Ford and General Motors. Article II: Mexico will dismantle the ports of Salina Cruz and of Coatacoalcos and the Trans-Isthmic Tehuantepec railroad that transports freight between the two oceans, in order to cancel competition with the Panama Canal. Article III: Mexico will dismantle its infrastructure of agricultural production (In other words:”Agrarian Reform”) in order to avoid competition with American ranchers.

1924 – USA invades and occupies Honduras.

1927 – USA invades China 1930 – USA intervenes in the Dominican Republic and imposes Dictator Trujillo.

1934 – USA intevenes in Nicaragua, murders Sandino and imposes Dictator Somoza.

1934 – USA invertenes in Cuba, deposes President Grau and imposes Dictator Batista.

1934 – USA installs military bases in Bermuda, for 99 years.

1934 – USA installs military bases in Bahamas, for 99 years.

1941 – USA installs 3 military bases in Trinidad.

1941 – USA imposes sanctions and naval blockade on Japan.

1942 – Birth of the OSS, predecessor of the sinister CIA.

1942 – USA attacks Mexico. Through a false flag operation, American submarines posing as German, torpedo and sink 2 Mexican oil tankers, the “Potrero del Llano”, sunk off the coast of Florida, and the “Faja de Oro”, sunk near Cuba; this move forced Mexico to abandon 3 years of neutrality and declare war on Germany.

1945 – The Holocaust: Atomic bombs are cast upon Hiroshima and Nagasaki, which both constitute the greatest mass extermination in the history of humanity.

1945 – Military occupation by the US Army of Europe, Asia Minor, Africa, Japan and the Pacific.

1947 – The CIA is born, the invisible government of the USA.

1948 – First assassination of an important public figure by the CIA: Jorge Eliecer Gaitan, leading candidate for President of Colombia. The political disturbance known as “El Bogotazo” erupts. The Colombian Left becomes a clandestine movement, which in due course gave rise to the FARC of today.

1949 – USA installs military bases around the world.

1950 – USA invades and occupies Korea. USA retires in defeat, in 1953.

1952 – USA intervenes in Colombia, forcing the country to send troops to fight in the Korean War, in which they had no interest.

1953 – USA organizes an uprising in East Berlin.

 

1955 – USA intervenes in Vietnam and begins its occupation. Defeated by General Vo Nguyen Giap, the same commander who shortly before had defeated the French in 1954 and finally defeated the USA in 1975.

1956 – USA organizes uprisings in Hungary, Poland and Czechoslovakia.

1960 – USA overthrows Patrice Lumumba in the Belgian Congo, an anti[1]colonialist and nationalist leader.

1961 – USA invades Cuba with mercenaries and irregular troops at Bay of Pigs. The invasion fails.

1961 – USA assassinates Patrice Lumumba in the Belgian Congo.

1961 – USA assassinates the General Secretary of the UN, Dag Hammarskjöld, because he sought a dialogue in the Belgian Congo crisis.

1962 – USA intervenes in Italy and assassinates Enrico Mattei, head of the national petroleum company ENI, due to the threat of competition against the Anglosaxon oil companies.

1964 – Coup in Brazil. Joao goulart is deposed and murdered. If the coup were to fail, the USA was ready to invade Brazil and depose Goulart.

1965 – USA invades and occupies the Dominican Repulbic, deposes Juan Bosch and imposes Joaquín Balaguer. US Marines are photographed sacking and stealing the gold of the Dominican Central Bank.

1971 – USA dollar is the world’s currency, no longer backed with gold.

1973 – Coup in Uruguay. President Bordaberry is deposed.

1973 – USA intervenes in Chile, deposing and murdering President Allende; a military distatorship is imposed under Pinochet – as was the case in Brazil 9 years earlier.

1976 – Coup in Argentine. Isabel Peron is deposed and a military dictatorship under Videla is established.

1978 – USA intervenes in The Vatican and Pope John Paul (Albino Luciani) is poisoned. 28 days later, the ferocious anti-Soviet Carol Wojtyla is imposed as Pope John Paul II.

1978 – USA assassinates the Italian Prime Minister Aldo Moro, after he signs a pact between the Christian Democrats and the Italian Communist Party.

1979 – 65 USA diplomats are captured by the Islamic Revolution in Iran, and held hostage for 444 days, after which they are expelled from Iran.

1980 – USA creates the “Contras” and the “Death Squadrons” in Central America.

 

  1. USA intervention in Iran, as Pentagon attempts rescue of American hostages. Attempt failed. 1982 – USA intervenes in Lebanon. Defeated and expelled in 1984.

1982 – USA intervenes in Mexican elections to defeat Pablo Emilio Madero of the PAN Party, and Miguel de la Madrid is imposed by the PRI. An official of the Presidential “Estado Mayor” of Mexico who was on the payroll of the CIA, was called upon by the Foreign Relations Committee of the US Senate, presided by Senator Jesse Helms, and with regard to the Presidential Election of 1982, he declared:

  1. That the votes we actually took from electoral urns were: Miguel de la Madrid of the PRI – 8.2 million. Pablo Emilio Madero of the PAN – 7.8 million.
  2. 2, That the government Unions added one million illegal votes.
  3. 3- The the true winner was Pablo Emilio Madero fo the PAN party.
  4. That they considered that with a difference of only 400,000 votes, it would not be possible to exercise government in complete power ? and government would have to be shared.
  5. That they chose to multiply the PRI result by 2, and the PAN result should be divided by 2.
  6. And so, history recorded that PRI – 16.4 million votes, PAN 3.9 million votes.

1983 – USA invades Grenada in the Caribbean Sea.

1986 – USA bombs Lybia. The Presidential Palace is attacked and President Khadaffy’s son is killed.

1986 – USA assassinates the Prime Minister of Sweden Olof Palme, due to his neutrality between USA and USSSR. The assassins provided by the DINA of Pinochet, the Entity for National Intelligence of Chile.

Opublikowano za: https://files.constantcontact.com/4a664a52401/f7b472ab-67a3-45a2-ab93-7b3c172a9eff.pdf

Wypowiedz się