Kto jest właścicielem Big Pharma + Big Media? Nigdy się nie domyślisz.

Wpis gościnny dr Mercoli

BlackRock i Vanguard Group, dwie największe firmy zarządzające aktywami na świecie, połączyły the New York Times i inne tradycyjne media, wraz z Big Pharma.

Big Pharma i media głównego nurtu są w dużej mierze własnością dwóch firm zarządzających aktywami: BlackRock i Vanguard.

Historia w skrócie:

  • Big Pharma i media głównego nurtu są w dużej mierze własnością dwóch firm zarządzających aktywami: BlackRock i Vanguard.
  • Firmy farmaceutyczne napędzają reakcje na COVID-19 – z których wszystkie do tej pory zagrażały, a nie optymalizowały zdrowie publiczne – a media głównego nurtu chętnie współuczestniczą w szerzeniu ich propagandy, fałszywej oficjalnej narracji, która prowadzi społeczeństwo na manowce i podsyca strach oparty na kłamstwach.
  • Vanguard i BlackRock to dwaj najlepsi właściciele Time Warner, Comcast, Disney i News Corp, czterech z sześciu firm medialnych, które kontrolują ponad 90% amerykańskiego krajobrazu medialnego.
  • BlackRock i Vanguard tworzą tajny monopol, który posiada prawie wszystko, co możesz wymyślić. W sumie mają własność w 1 600 amerykańskich firmach, które w 2015 roku miały łączne przychody w wysokości 9,1 biliona dolarów. Jeśli dodamy do tego trzeciego co do wielkości globalnego właściciela, State Street, ich łączna własność obejmuje prawie 90% wszystkich firm z S&P 500.
  • Vanguard jest największym udziałowcem BlackRock. Z drugiej strony sama Awangarda ma unikalną strukturę, która sprawia, że jej własność jest trudniejsza do rozpoznania, ale wiele najstarszych, najbogatszych rodzin na świecie można powiązać z funduszami Vanguard.

Co ma wspólnego The New York Times i większość innych tradycyjnych mediów z Big Pharmą? Odpowiedź: Są one w dużej mierze własnością BlackRock i Vanguard Group,dwóch największych firm zarządzających aktywami na świecie. Co więcej, okazuje się, że te dwie firmy tworzą tajny monopol, który posiada prawie wszystko, co możesz wymyślić. Jak podano w polecanym filmie:

“Akcje największych światowych korporacji są własnością tych samych inwestorów instytucjonalnych. Wszyscy są właścicielami siebie nawzajem. Oznacza to, że “konkurencyjne” marki, takie jak Coca-Cola i Pepsi, wcale nie są konkurentami, ponieważ ich akcje są własnością dokładnie tych samych firm inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych, banków, aw niektórych przypadkach rządów.

“Mniejsi inwestorzy są własnością większych inwestorów. Są one własnością jeszcze większych inwestorów. Widoczny wierzchołek tej piramidy pokazuje tylko dwie firmy, których nazwy często widzieliśmy … Są to Vanguard i BlackRock.

“Siła tych dwóch firm jest poza twoją wyobraźnią. Nie tylko posiadają dużą część akcji prawie wszystkich dużych firm, ale także akcje inwestorów w tych firmach. To daje im kompletny monopol.

“Raport Bloomberga stwierdza, że obie te firmy w roku 2028, razem będą miały inwestycje w wysokości 20 bilionów dolarów. Oznacza to, że będą właścicielami prawie wszystkiego”.

Kim są Awangarda?

Słowo “awangarda” oznacza “czołową pozycję w armii lub flocie posuwającej się do bitwy” i / lub “wiodącą pozycję w trendzie lub ruchu”. Oba są odpowiednimi opisami tego globalnego molocha, należącego do globalistów dążących do Wielkiego Resetu,którego rdzeniem jest transfer bogactwa i własności z rąk wielu w ręce bardzo nielicznych.

Co ciekawe, Vanguard jest największym akcjonariuszem BlackRock,od marca 2021 roku. Z drugiej strony sama Awangarda ma “unikalną” strukturę korporacyjną, która sprawia, że jej własność jest trudniejsza do rozpoznania. Jest własnością różnych funduszy, które z kolei są własnością akcjonariuszy. Poza tymi akcjonariuszami nie ma inwestorów zewnętrznych i nie jest notowany na giełdzie. Jak podano w polecanym filmie:

“Elita, która jest właścicielem Vanguard, najwyraźniej nie lubi być w centrum uwagi, ale oczywiście nie może ukryć się przed tym, kto chce kopać. Raporty Oxfam i Bloomberg mówią, że 1% świata razem posiada więcej pieniędzy niż pozostałe 99%. Co gorsza, Oxfam twierdzi, że 82% wszystkich zarobionych pieniędzy w 2017 roku trafiło do tego 1%.

Innymi słowy, te dwie firmy inwestycyjne, Vanguard i BlackRock, posiadają monopol we wszystkich branżach na świecie, a one z kolei są własnością najbogatszych rodzin na świecie, z których niektóre są królewskie i które były bardzo bogate od czasów przed rewolucją przemysłową.

Chociaż przesianie wszystkich funduszy Vanguard w celu zidentyfikowania indywidualnych akcjonariuszy, a zatem właścicieli Vanguard, zajęłoby trochę czasu, szybkie spojrzenie sugeruje Rothschild Investment Corp. i Edmond De Rothschild Holding to dwaj tacy interesariusze. Zachowaj imię Rothschild w swoim umyśle podczas czytania dalej, ponieważ pojawi się ponownie później.

Powyższy film identyfikuje również włoską rodzinę Orsini, amerykańską rodzinę Bushów, brytyjską rodzinę królewską, rodzinę du Pont, Morganów, Vanderbiltów i Rockefellerów, jako właścicieli Vanguard.

BlackRock/Vanguard posiada Big Pharma

Według Simply Wall Street,w lutym 2020 roku BlackRock i Vanguard były dwoma największymi akcjonariuszami GlaxoSmithKline, odpowiednio 7% i 3,5% akcji. W Pfizerwłasność jest odwrócona, a Vanguard jest najlepszym inwestorem, a BlackRock drugim co do wielkości akcjonariuszem.

Najlepsi właściciele Pfizer Inc.

Należy pamiętać, że wskaźniki własności akcji mogą się zmienić w dowolnym momencie, ponieważ firmy kupują i sprzedają regularnie, więc nie zawieszaj się na procentach. Najważniejsze jest to, że BlackRock i Vanguard, indywidualnie i łącznie, posiadają wystarczająco dużo akcji w danym momencie, że możemy powiedzieć, że łatwo kontrolują zarówno Big Pharma, jak i scentralizowane media starsze – a następnie niektóre

Dlaczego ma to znaczenie? Ma to znaczenie, ponieważ firmy farmaceutyczne napędzają reakcje na COVID-19 – z których wszystkie do tej pory zagrażały, a nie optymalizowały zdrowie publiczne – a media głównego nurtu były chętnymi wspólnikami w szerzeniu ich propagandy, fałszywej oficjalnej narracji, która prowadziła i nadal prowadzi społeczeństwo na manowce i podsyca strach oparty na kłamstwach.

Zrób to natychmiast, jeśli masz pieprzyki lub tagi skóry, to geniusz

ZRÓB TO NATYCHMIAST, JEŚLI MASZ PIEPRZYKI LUB TAGI SKÓRY, TO GENIUSZ

Trendy w wiadomościach zdrowotnych
 Aby mieć jakąkolwiek szansę na naprawienie tej sytuacji, musimy zrozumieć, kim są centralni gracze, skąd pochodzą szkodliwe dyktaty i dlaczego te fałszywe narracje są tworzone w pierwszej kolejności.

Jak zauważono w raporcie Global Justice Now z grudnia 2020 r. “Straszna historia Big Pharma”, po prostu nie możemy pozwolić firmom farmaceutycznym – “które mają długą historię priorytetowego przedkładania zysku korporacyjnego nad zdrowie ludzi” – na dalsze dyktowanie reakcji na COVID-19.

W nim dokonali przeglądu haniebnej historii siedmiu największych firm farmaceutycznych na świecie, które obecnie opracowują i produkują leki i oparte na genach “szczepionki” przeciwko COVID-19, podczas gdy media głównego nurtu pomogły stłumić informacje o łatwo dostępnych starszych lekach, które okazały się mieć wysoki stopień skuteczności przeciwko infekcji.

BlackRock/Vanguard są właścicielami mediów

Jeśli chodzi o The New York Times, od maja 2021 r. BlackRock jest drugim co do wielkości akcjonariuszem z 7,43% wszystkich akcji, zaraz po The Vanguard Group, która posiada największą część (8,11%).

Oprócz The New York Times, Vanguard i BlackRock są również dwoma największymi właścicielami Time Warner, Comcast, Disney i News Corp, czterech z sześciu firm medialnych, które kontrolują ponad 90% amerykańskiego krajobrazu medialnego .

Nie trzeba dodawać, że jeśli masz kontrolę nad tak wieloma serwisami informacyjnymi, możesz kontrolować całe narody za pomocą starannie zaaranżowanej i zorganizowanej scentralizowanej propagandy przebranej za dziennikarstwo.

BlackRock-and-Vanguard są właścicielami mediów.

Jeśli twoja głowa już się kręci, nie jesteś sam. Trudno opisać okrągłe i ściśle splecione relacje w sposób liniowy. Świat własności korporacyjnej jest labiryntem, w którym każdy wydaje się do pewnego stopnia posiadać wszystkich.

Jednak kluczowym przesłaniem jest to, że dwie firmy wyróżniają się głową i szyją ponad wszystkie inne, a są to BlackRock i Vanguard. Razem tworzą ukryty monopol na globalne zasoby aktywów, a poprzez swój wpływ na nasze scentralizowane media, mają moc manipulowania i kontrolowania dużej części światowej gospodarki i wydarzeń oraz tego, jak świat postrzega to wszystko.

Biorąc pod uwagę, że BlackRock w 2018 roku ogłosił, że ma “oczekiwania społeczne” od firm, w które inwestuje, nie można pominąć jego potencjalnej roli jako centralnego centrum Wielkiego Resetu i planu “odbuduj lepiej”.

Dodajmy do tego informacje pokazujące, że “podważa konkurencję poprzez posiadanie udziałów w konkurencyjnych firmach” i “zaciera granice między prywatnym kapitałem a sprawami rządowymi poprzez ścisłą współpracę z organami regulacyjnymi”, a trudno byłoby nie zobaczyć, w jaki sposób BlackRock / Vanguard i ich globalistyczni właściciele mogą być w stanie ułatwić Wielki Reset i tak zwaną “zieloną” rewolucję, oba są częścią tego samego schematu kradzieży bogactwa.

BlackRock i Vanguard są właścicielami świata

To twierdzenie stanie się jeszcze jaśniejsze, gdy zdasz sobie sprawę, że wpływ tego duetu nie ogranicza się do Big Pharmy i mediów. Co ważne, BlackRock ściśle współpracuje również z bankami centralnymi na całym świecie, w tym z amerykańską Rezerwą Federalną, która jest podmiotem prywatnym, a nie federalnym. Pożycza pieniądze bankowi centralnemu, działa jako jego doradca i rozwija oprogramowanie banku centralnego.

BlackRock/Vanguard posiada również akcje długiej listy innych firm,w tym Microsoft, Apple, Amazon, Facebook i Alphabet Inc. Jak pokazano na grafice sieci własności BlackRock i Vanguard poniżej, opisanej w artykule z 2017 r. “Te trzy firmy posiadają korporacyjną Amerykę” w The Conversation, byłoby prawie niemożliwe wymienienie ich wszystkich.

W sumie BlackRock i Vanguard są właścicielami około 1 600 amerykańskich firm, które w 2015 roku miały łączne przychody w wysokości 9,1 biliona dolarów. Jeśli dodamy do tego trzeciego co do wielkości globalnego właściciela, State Street, ich łączna własność obejmuje prawie 90% wszystkich firm z S&P 500.

Własność Blackrock i Vanguard

Globalny monopol, o których niewielu wie cokolwiek

Aby wyłuskać nadrzędny wpływ BlackRock i Vanguard na globalnym rynku, koniecznie obejrzyj 45-minutowy film zamieszczony na górze tego artykułu. Zawiera on szeroko zakrojone podsumowanie ukrytej sieci monopolistycznej korporacji należących do Vanguard i BlackRock oraz ich roli w Wielkim Resecie. Drugi znacznie krótszy film (powyżej) oferuje dodatkowy przegląd tych informacji.

Jak możemy powiązać BlackRock/Vanguard – i globalistyczne rodziny, które są ich właścicielami – z Wielkim Resetem? Z wyjątkiem publicznego wyznania, musimy przyjrzeć się relacjom między tymi gigantycznymi korporacjami należącymi do globalistów i zastanowić się nad wpływem, jaki mogą wywierać poprzez te relacje. Jak zauważył Lew Rockwell:

“Kiedy Lynn Forester de Rothschild chce, aby Stany Zjednoczone zostały krajem jednopartyjnym (jak Chiny) i nie chce, aby przepisy dotyczące identyfikacji wyborców zostały uchwalone w USA, aby można było popełnić więcej oszustw wyborczych, aby osiągnąć ten cel, co robi?

“Prowadzi telekonferencję ze 100 najlepszymi dyrektorami generalnymi na świecie i mówi im, aby publicznie potępili uchwalenie przez “Jima Crowa” ustawy antykorupcyjnej w Georgii i nakazuje swoim posłusznym dyrektorom generalnym bojkotować stan Georgia, jak widzieliśmy z Coca-Colą i Major League Baseball, a nawet gwiazdą Hollywood, Willem Smithem.

“W tej telekonferencji widzimy odcienie Wielkiego Resetu, Agendy 2030, Nowego Porządku Świata. ONZ chce się upewnić, podobnie jak [założyciel i przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego Klaus] Schwab, że w 2030 roku ubóstwo, głód, zanieczyszczenie i choroby nie będą już nękać Ziemi.

Aby to osiągnąć, ONZ chce, aby podatki z krajów zachodnich zostały podzielone przez mega korporacje elity, aby stworzyć zupełnie nowe społeczeństwo. Do tego projektu ONZ mówi, że potrzebujemy rządu światowego – a mianowicie samej ONZ.

Jak sprawdziłem w wielu poprzednich artykułach, wydaje się całkiem jasne, że pandemia COVID-19 została zaaranżowana, aby doprowadzić do tego Nowego Porządku Świata – Wielkiego Resetu – a 45-minutowy film zamieszczony na górze artykułu dobrze wyjaśnia, jak to zostało zrobione. A w samym sercu tego wszystkiego, “sercu”, do którego płyną wszystkie globalne strumienie bogactwa, znajdujemy BlackRock i Vanguard.

Pierwotnie opublikowane przez Mercola.

Opublikowano za: https://www.theburningplatform.com/2021/06/20/who-owns-big-pharma-big-media-you’ll-never-guess/

Comments

  1. Wiecie o tym?

    Apel Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców w sprawie natychmiastowego wstrzymania Narodowego Programu szczepień przeciwko Covid-19

    https://psnlin.pl/nasze-dzialania,apel-polskiego-stowarzyszenia-niezaleznych-lekarzy-i-naukowcow-w-sprawie-natychmiastowego-wstrzymani,27,141.html

Wypowiedz się