Ostrzeżenie: co oznacza erupcja na La Palmie

Przez VT Editors – 1 października 202133741

Tekst …Petera Pageta dla VT

Kilka lat temu wydałem ostrzeżenie o trwających niebezpieczeństwach katastrofy, która może nadejść z La Palmy i prawdopodobieństwie nowej erupcji. Byłem krytykowany przez różnych trolli, ponieważ tam (według nich) nie było dowodów na poparcie moich ostrzeżeń.

Więc kto wciąż mówi, że dzisiaj, gdy wulkan dmucha na szczyt i w ciągu ostatnich 24 godzin, od 1 października 2021 r., otworzył kolejny otwór emitujący lawę, teraz szósty (nie tylko trzy, jak chcieliby to zrobić lokalni hiszpańscy urzędnicy )?

Są to ci sami urzędnicy, którzy wciąż zachęcają turystów do przyjazdu na La Palmę i deklarują, że nie ma niebezpieczeństwa, a „powietrze w głębi lądu jest czyste”, cytuję,  podczas gdy w rzeczywistości zakwaszone powietrze i SO2 ulatniają się teraz bardziej niż kiedykolwiek, więc znacznie ponad 85 000 ton, a jako gaz zawierający dużo toksycznego materiału uszkadzającego płuca i oczy.

Więc teraz z ust konia, sytuacja dzisiaj. W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano trzy kolejne znaczące trzęsienia ziemi na tej samej głębokości, co tuż przed rozpoczęciem erupcji o dzień lub dwa.

Oznacza to, że więcej magmy wpływa do komory magmy bliżej powierzchni i ulotni się w niedalekiej przyszłości, za kilka dni. Puls wulkanów, więc chwilowy spadek emisji nie oznacza, że ​​erupcja słabnie, to po prostu sposób, w jaki działają.

Geolog stwierdził już, że spodziewa się sytuacji ciągłej przez co najmniej 84 dni, a jest to ogromna ilość i waga materiału, zarówno w postaci osadów lawy, jak i popiołu, lądujących na zboczach góry, wzdłuż której przebiega potencjalny uskok osuwiska. Kiedy osiągnie punkt krytyczny?

Zachodzi szereg czynników. Stożki są podparte pionowymi ścianami bazaltowymi z poprzednich erupcji i zawierają naturalne zbiorniki wody, a wraz z tym, że lawa dotarła teraz do brzegu morza, sprężone gazy mogą unosić się w górę przez stare tunele lawy, a przewodzenie lawy i ogromne ciepło (ponad 1000 c) porusza się wzdłuż szczelin i rozchodzi się bocznie wzdłuż grzbietu górskiego.

Ta para, przegrzana woda i biała gorąca lawa będą smarować szczeliny i rozbijać przyczepność tarcia do stożka. Jest to krytyczne, ponieważ jeśli wieje, powiedziałbym, że kiedy wieje, zejście do oceanu zajmuje niewiele więcej niż dziesięć minut i osiąga prędkość około 200 mil na godzinę w dół, a następnie podróżuje jakieś 30 nieparzystych mil pod wodą i w dół do ponad 4000 stóp głębokości.

Wytworzyłoby to ogromną ilość energii kinetycznej w wodzie, mega tsunami i zniszczyłoby pobliskie wyspy w postaci szkód ubocznych. Ich czas ostrzeżenia przed uderzeniem w przypadku takiego zdarzenia wynosi znacznie poniżej 30 minut, nie ma czasu na ewakuację, być może mógłbyś wzbić się w powietrze, gdybyś miał samolot w pogotowiu, ale zanieczyszczenie popiołem może spowodować awarię silników i zapłonu.

Nie ma czasu, aby być turystą w tym zagajniku lasu, a nawet w dużej odległości od wysp, gdy fronty fal rozciągają się przez wodę z prędkością kilkuset mil na godzinę, przekazując energię z jednej cząsteczki wody na drugą i unosząc się w górę na szczyt gdy fronty fal uderzają w dno półki dna morskiego i wznoszą się do około 100 stóp.

Na morzu zauważysz tylko DUŻĄ długą falę, ale bez grzbietu, więc w kategoriach żeglugowych „ustawiasz się na morzu” z maksymalną prędkością i dostajesz się na tyle głębokiej wody, ile możesz zyskać, kierując się w nadciągającą falę z połową prędkości ( 12 do 18 węzłów) z przednimi kotwicami wysuniętymi prawie na maksymalną długość łańcucha – uznana wcześniej procedura morska, oczywiście po zamknięciu wszystkich drzwi grodziowych i listwach włazów.

Większość statków przetrwałaby taki atak, chyba że w pobliżu linii brzegowej, i wtedy prawdopodobnie by się ugrzęzła. Zapewniam, że moja rodzina ma spore doświadczenie morskie.

Jest jeszcze jeden kluczowy czynnik w ocenie ryzyka, kiedy szczeliny ulegną uszkodzeniu i spadnie prawdopodobnie jedna trzecia masy wyspy do wody; taka jest cykliczna natura komory magmy, funkcjonuje tak, jak na Hawajach, gdzie magma wypłynie, uniesie się i wybuchnie, ale następnie zmniejszy się i pozwoli, aby masa lądu nieco opadła, ponieważ sufit komory magmy może zapaść się w miarę zmniejszania się ciśnienia.

Zajmuje to około 18 miesięcy w cyklu, więc pomysł, że kiedy erupcja się skończy, wszyscy możemy odetchnąć z ulgą, jest błędny, ponieważ drugie zagrożenie przyczynowe tej sytuacji może nastąpić około marca 2023 r., jeśli wyspa nie pęknie wcześniej od wszystkich czynników, jak wspomnianych powyżej.

To jak siedzieć na bombie zegarowej i nie wiedzieć, kiedy zadziała bezpiecznik, jak w bombie-pułapce podczas II wojny światowej, kiedy niektóre niemieckie bomby zostały zaprojektowane tak, aby zrzucać i nie eksplodować od razu, ale celowane w zespoły niszczenia bomb (mój teść był na pierwszej linii frontu w tym Dziale Unieszkodliwiania)

W Wielkiej Brytanii fronty fal mają prawdopodobnie tylko od 16 do 22 stóp wysokości, ale pamiętaj, że mamy do czynienia z tsunami, kiedy woda po prostu przychodzi tak, jak widziałeś w katastrofie w Japonii, więc dostajesz powódź, a następnie cofa się z ładunkiem gruzu, samochodów, drzew itp. itp.

W obu Amerykach, na całym wschodnim wybrzeżu, fronty fal mogą być znacznie wyższe, ponieważ pęknięcie wyspy prawdopodobnie przeniesie energię na zachód, sama wyspa La Palma częściowo chroni Europę, a Floryda (część południowa) może być całkowicie zalane powodziami.

Widzisz, dlaczego żadne ostrzeżenia nie są przeznaczone „oficjalnie” dla ludności, ponieważ panika i chaos byłyby tak samo złe, jak konsekwencje.

Możesz kupić dawną łódź ratunkową ze statku handlowego (te w pełni pokryte pomarańczowe) i mieć ją na swoim podwórku, wskazując na wschód, po prostu, kosztują około 4000 dolarów jako zbędne i są dostępne online, dodatkowe koszty dostawy. Wyposaż go i zaopatrz w wodę i żywność.

Przepraszam, że jestem pragmatyczny, ale przez większość mojego „oficjalnego życia” płacono mi za przemyślenie tego, co nie do pomyślenia i zaoferowanie rozwiązań rządom lub tym, którzy chcieliby słuchać i mogli sobie pozwolić na odpowiednie przygotowanie – dlaczego uważasz, że wielkie i dobre jest kupowanie „super jachtów ekspedycyjnych” – to nie tylko dżinowe pałace, ale zaprojektowane tak, aby wytrzymać naprawdę złą pogodę.

Mówiąc o pogodzie, należy wspomnieć, że na całym świecie dymi wiele wulkanów, co powoduje, że do górnych warstw atmosfery trafia dużo pyłu, drobnego popiołu, gazów i śmieci, co historycznie powodowało słabe zbiory przez kilka lat po takich erupcjach, więc spodziewaj się, aby zobaczyć wzrost cen żywności wraz z pojawieniem się niedoborów.

Widzimy je już w Wielkiej Brytanii i wygląda na to, że poważni szefowie biznesu już tworzą niedobory i podnoszą ceny.

Jak jakiś czas temu powiedział mi pewien amerykański bankier: „Nigdy nie pozwól, aby dobry kryzys się zmarnował”.

Więc macie to ludzie – trzymam się moich ostrzeżeń sprzed kilku lat i mówię: przygotujcie się na najgorsze i mam nadzieję na najlepsze, ale nie przebywajcie w bańce puszystego różowego optymizmu i zaprzeczenia.

To są czasy „Ucisku” i zwykle przychodzą one trójkami, a nie tylko pojedynczo.

Niech twój Bóg idzie z tobą.

dr Peter Paget

Wszystkie dane pochodzą z autentycznych i powiązanych danych. Peter Paget jest autorem „Secret Life Of A Spook” i innych prac z ostatnich czterdziestu dwóch lat i był tymczasowym doradcą specjalnym (SPAD) w HMG (Wielka Brytania) i jest wyróżniony na MEDies for Ocean Ecology Research.

Opublikowano za: https://www.veteranstoday.com/2021/10/01/warning-the-la-palma-eruption-what-it-means/

Comments

 1. dociekliwy says:

  Witam
  Jeśli ktoś jest zainteresowany, dostępna jest druga sesja na temat czym jest ziemia.Poruszane są min zagadnienia, dlaczego kształt ziemi jest taki jak obecnie,
  energetyka słońca prawdziwego oraz sztucznego i jak wpływa na organizmy żywe, ujawnienie przyczyn cyklicznych resetów, oraz przyczyna zwiększenia częstotliwości rezonansu shumanna i jego wpływu na ludzkość i planetę.
  https://www.youtube.com/watch?v=VxJgCn99OOI

  • krnabrny1 says:

   Ten człowiek wiele powiedział z tego jak jest.
   Tutaj mam uwagę, aby nie skupiać się na kształtach lub kolorach które są opisywane.

   Rzeczywistość fizyczna tak naprawdę niby stała, ale jest bardzo zależna od obserwatora. Inaczej będzie ją „widział” człowiek, kot czy owad. Jeszcze inaczej będzie widział ją człowiek ślepy lub daltonista. Jeszcze inaczej jest gdy zmienia się sama częstotliwość fal emitowanych przez fizyczną materię. Zatem, należy traktować takie opisy bardzo luźno.

   Jeśli chodzi o słońce to dla mnie jest pewne iż to sztuczne urządzenie. Sam się o tym przekonałem. Pewnego lata, szedłem w gorący dzień, ani jednej chmurki. Szedłem asfaltową ulicą, ale asfalt nie był z tych czarnych, smolistych, ale taki szarawy, dość jasny.

   Patrzyłem pod nogi, aż nagle słońce zaczęło błyskać! Dokładnie zaobserwowałem nagłe skoki jasności, raz ciemniej raz jaśniej, jak żarówka który zaczyna się przepalać.

   Najpierw pomyślałem, że mam coś z oczami. Rozglądam się, ale na przedmiotach które mają bogate formy i kolory nic nie było widać! Kiedy jednak znów spojrzałem na równą płaszczyznę asfaltu wyraźnie widziałem, że słońce, migocze, nie świeci stabilnie.

   Takie efekty świadczą o niezbyt naturalnym pochodzeniu tego światła, a na pewno nie jest tak jak opisuje to nauka. Niemożliwe jest tak szybkie migotanie.

   Powtórzę jednak, efekt można zaobserwować jedynie na dużej szarej płaszczyźnie. Bezpośrednia obserwacja nic nie da.

   • chybanie says:

    Do krnabrny1: Wyjątkowo nie miałeś przy sobie telefonu lub kamery, aby to uwiecznić?

    • krnabrny1 says:

     Po co? Tego samego roku szła jakaś pielgrzymka dookoła Polski, było wiele filmów z tej okazji, mieli ten sam efekt, różnica polega na tym, że JA GO WIDZIAŁEM.

     Kolega ujawnia swoją złośliwość, czy to rozsądnie okazywać słabości tak otwarcie?;-)

     • chybanie says:

      Odnoszę wrażenie, że ostatnio jesteśmy otaczani mnóstwem retoryki bez próby uzasadniania przytaczanych argumentów.
      Zbyt mocno przypomina mi to wszelkie praktyki polityczno-religijne, w stylu”zaprawdę powiadam wam:” i tu następuje potok treści, jaką autor chce dopasować się do potrzeb odbiorcy.
      Proszę o przekaz kierowany zarówno do prawej jak i lewej półkuli mózgowej, aby obydwie mogły utworzyć spójny, rozumowo – uczuciowy obraz przekazywanej treści.

      Nie twierdzę szanowny kolego „krnabrny1”, że nie widziałeś tego zjawiska, ale informuję, że tamte Twoje wrażenie jest nieprzekazywalne/nieprzyswajalne w tej formie.
      Zaś na Twoje pytanie „..czy to rozsądnie okazywać słabości tak otwarcie?;-)” odpowiem również w Twoim stylu „Po co?”.

     • krnabrny1 says:

      Kolega uległ złudzeniu,, że ja próbuję kogokolwiek przekonać:-)

      Przytoczyłem jedynie opis własnego doświadczenia, nic ponad to. Co sobie kolega myśli to już nie moja rzecz.

 2. dociekliwy says:

  Dodam jeszcze tylko uwagę, każdy może zaobserwować, że słońce jest dużo bliżej niż nam się serwuje.
  Wystarczy, że mamy ładną pogodę + chmury typu cumulus. Efekt można zobaczyć, jeśli słońce zajdzie za taką chmurę, na skrajnych jej krawędziach można wtedy zaobserwować wektory promieni słonecznych. teoretycznie przedłużając je w kierunku słońca można by określić jego odległość od ziemi, oczywiście znając wcześniej rozmiary takiej chmury, aby mieć punkt odniesienia.
  To jest to same zjawisko, kiedy mamy zwykłą żarówkę i przybliżamy do niej jakiś obiekt, im bliżej obiekt się znajduje, tym wektory promieni świetlnych rozjeżdżają się na boki.
  Reasumując, kąty padania promieni słonecznych są zbyt rozwarte, jak na obiekt, który niby znajduje się od nas o ~150 mln km 😉

  • chybanie says:

   A może zrobisz taki pomiary i ukażesz, że wszyscy jesteśmy w błędzie?
   Był kiedyś taki człowiek – Mikołaj Kopernik, który naukowo i rozumowo przekonał świat do swoich rewolucyjnych treści, a nie robił tego tylko w stylu – „Uwierzcie mi, bo JA tak mówię!”

   • krnabrny1 says:

    Tutaj był bym ostrożny. Kolega szafuje nie swoimi twierdzeniami.
    Przypomnę jedynie, że to co skalkulował Kopernik nadal jest uznawane za TEORIE.

    Cytując za Wikipedią, choćby:

    „Kopernik jest najbardziej znany jako astronom – twórca heliocentrycznego[d] modelu Układu Słonecznego[3] i prawdopodobnie pierwszy heliocentryk w Europie od czasów starożytnej Grecji.”

    Jeśli kolega myśli jednak, że był on astronomem, to pomyłka, cytując dalej to samo źródło:

    „Pozostałe osiągnięcia uczonego to m.in. sformułowanie ilościowej teorii pieniądza i prawa Kopernika-Greshama w ekonomii.”

    Jeszcze ciekawsze są funkcje jakie pełnił:

    „Kopernik pełnił wiele funkcji administracyjnych i urzędów jak:

    generalny administrator biskupstwa warmińskiego po zgonie biskupa Fabiana Luzjańskiego,
    komisarz Warmii (1521),
    kanclerz kapituły katedralnej warmińskiej (1511–1513, 1520, 1524–1525, 1529),
    opiekun stołu kapitulnego w latach (1526–1532),
    zarządca kasy aprowizacyjnej (1513),
    poseł lub wizytator dóbr kapitulnych w latach (1511, 1521–1522, 1531–1537, 1539),
    kanonik warmińskiej kapituły katedralnej (od 1497)[6],
    scholastyk wrocławskiej Kolegiaty Świętego Krzyża i św. Bartłomieja (1503–1538).”

    • chybanie says:

     Nie potrzebuję cytatów z Wikipedii.
     Mam na myśli jakość Waszej argumentacji. Jeżeli rzeczywiście jesteście w posiadaniu wiedzy / przekonania o REWOLUCYJNYM znaczeniu dla nas wszystkich, a jednocześnie nie emanujecie energią do jej przekazania, to znaczy, że nawet na Was to nie podziałało.
     Zatem nie ma ona znaczenia większego niż wiadomości z „pudelek_pl” o nowych butach jakieś celebrytki.
     Jestem znacznie zniesmaczony.

     • krnabrny1 says:

      Przy soczystej argumentacji kolegi, każda inna wysiada:-)

Wypowiedz się