Szczepionki na zdrowy rozum

Trafna analiza Rafała Ziemkiewicza o “logice rozumowania” przez tych, co nie wiedzą po co mają oczy, uszy, własny umysł i samodzielne myślenie, które jest ważniejsze niż wykształcenie, w tym utytułowane. Chociaż nie jesteśmy fanami Pana Ziemkiewicza, ale z tym co powiedział, akurat się zgadzamy…

Redakcja KIP

Opublikowano za: Rafał Ziemkiewicz

 

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Ciekawa sprawa, to krótka notatka, wklejam zatem tutaj. W każdym razie ponoć facebook skonstruował okno, które ostrzega, że używasz facebooka, który jest źródłem dezinformacji, itp. Napisano wszystko w artykule.

  Występuje polemika czy to ma sens, aby tak ostrzegać.

  Tutaj właśnie należy wkroczyć ze sprostowaniem. To nie jest zwykła akcja marketingowa, która ma pokazać, że facebook sam siebie określa jako źródło dezinformacji i ostrzega jego użytkowników.

  Jest to głębsza sprawa, klikając na to okno i wyrażając zgodę, jednocześnie ZGADZASZ SIĘ Z TYM, ŻE BĘDZIESZ DEZINFORMOWANY!!!!

  Jeśli przypomnicie sobie, kiedy wielokrotnie pisałem, że im POTRZEBNA JEST ŚWIADOMA ZGODA…zrozumiecie jaką podejmujecie decyzję.

  A tutaj, artykuł:

  https://www.sott.net/article/455550-Facebook-to-warn-users-they-re-using-Facebook

  Facebook, aby ostrzec użytkowników, że korzystają z Facebooka

  Babylon Bee
  śr, 07 lipca 2021 09:20 UTC

  https://www.sott.net/image/s30/614612/large/article_8993_1.jpg

  W Internecie jest wiele zagrożeń, a Facebook próbuje teraz odciągnąć ludzi od jednego z nich. Sieć społecznościowa wypróbowuje teraz nowe ostrzeżenie, które pojawi się i poinformuje użytkowników, gdy Facebook wykryje, że korzystają z Facebooka.

  „OSTRZEŻENIE: Wygląda na to, że używasz Facebooka”, czytamy w ostrzeżeniu, „który rozpowszechnia tylko dezinformację i nieszczęście w swoich próbach kontrolowania swoich użytkowników. Może zamiast tego spróbuj przeczytać prawdziwą książkę… a nie twarz”.

  „Przeprowadziliśmy ankietę dotyczącą największych problemów naszych użytkowników” – wyjaśnił ekscentryczny, noszący bluzy dyrektor generalny Facebooka, Bob Facebook – „i był jeden stały problem z ich zdrowiem psychicznym: my. Więc teraz zamierzamy ostrzec ludzi kiedy robią coś, co wydaje się im złe — a mianowicie używają Facebooka”.

  Kiedy zapytano inne firmy zajmujące się mediami społecznościowymi, czy podążą za kursem, biuro PR Twittera odpowiedziało, że nie będą ostrzegać użytkowników Twittera, gdy korzystają z Twittera, ponieważ „lubią szanować wybory użytkowników”, a także „nienawidzą użytkowników i chcą, aby to robili ”. cierpieć w więzieniu, które sami stworzyli.

Wypowiedz się