List otwarty: „Szczery aż do bólu” czyli 110% dezinformacji, czyli Janusz Zagórski!!

Szanowni Państwo.

Przyszło nam żyć w bardzo dziwnych czasach. Chociaż prawie cała uwaga społeczna skupiona jest dziś wokół „plandemii”  to za kulisami tej sytuacji dzieją się rzeczy nie mniej ważne.

Moją uwagę przykuła ostatnio Harmonia Kosmosu – coroczna  impreza plenerowa organizowana przez aktywistów NTV pod wodzą Pana Redaktora Janusza Zagórskiego. Jak zwykle impreza zgromadziła sporo reprezentantów środowiska.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy podesłano mi materiał video, którego stałem się głównym tematem. Chodzi tu o zapis video sobotniego spotkania (26.06.2021r.) ze sceny A. Materiał trwa 2h 03min i ciągle jest dostępny na FB pod linkiem:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=818852162071524&ref=watch_permalink

Zanim przejdziesz do dalszej części mojej odpowiedzi polecam obejrzeć całość, mimo że interesujące  mnie treści padają od 2h 00min 45sec.   Oto transkrypcja w/w części,  gdzie Pan Zagórski powiedział:

„-Zrobił walutę, jedyny w Polsce, zresztą wyszło to jak wyszło, mówmy szczerze, Darek Brzozowiec, nie przyjechał tutaj. Darek Brzozowiec zrobił walutę barterową. Jedyna skuteczna akcja w Polsce od wielu lat. Z tym, że zrobili to jako prywatna spółka, w konsekwencji pracowało nad tym dziesiątki osób, w tym Wojtek, a potem się okazało, że własność całego projektu sprowadzi się do dwóch czy trzech osób, bo z tego spółka z o.o. powstała. No to znowuż się wszystko wyśliznęło, bo tutaj pracuje całe środowisko nad walutą równoległą, wprawdzie w wersji multibarteru, ale właścicielem czy emitentem tego staje się dwie, trzy osoby i spółka. A my byśmy  chcieli, żeby właścicielami tej emisji byli jako społeczność,  czyli podmiot zbiorowy, czyli wspólna własność.

I pytam się Darka Brzozowca, w tamtym roku w Zabrzu to było  – Darek czemu Ty nie poszedłeś w stronę spółdzielni ? On powiedział, ja tu jestem szczery do bólu, :  Wiesz co? Z ludźmi razem jak chcesz coś zrobić to niewiele Ci się uda. Po prostu ci się to rozsypuje. Potem trzech ludzi ciągnie w cztery różne strony. I w sumie nie można poruszać się do przodu. Więc robimy to prywatnie, bo to prędzej wyjdzie.

No i myślicie, że on tak daleko odbiega od prawdy. No ale musimy być optymistami.”

Ta „szczera” wypowiedź, tak znanej osoby w świecie ogólnie pojętej alternatywy, wywołała lawinę telefonów do mnie od skonfundowanych znajomych i klientów, z konkretnymi pytaniami w moją stronę. Dlatego też pozwolę sobie na wyczerpującą odpowiedź. Dla lepszego zrozumienia będę odnosił się do konkretnych słów.

Redaktor NTV Pan Janusz Zagórski ( szczery do bólu) powiedział:

„-Zrobił walutę, jedyny w Polsce, zresztą wyszło to jak wyszło, …”

Szok i niedowierzanie!  Po raz pierwszy od wielu lat Pan Zagórski powiedział coś innego na temat działającej od lutego 2015 Polskiej Waluty Lokalnej- Zielony. Zazwyczaj nie podawał jakichkolwiek informacji na ten temat, a jeśli już to było to coś w stylu –„Brzozowiec coś tam gdzieś stworzył” ( cytat z innej wypowiedzi Zagórskiego). Tego typu komentarze pojawiały się w wypowiedziach Zagórskiego przy okazji dyskusji na tematy walut lokalnych, na zamkniętym obecnie kanale YouTube – NTV czyli niezaleznatelewizja.pl.

Słowa „wyszło jak wyszło” sugerują coś kiepskiego, słabej jakości. Tu mógłbym napisać o tym, jak dobrze wystartował Zielony, ale pozwolę sobie na inne spostrzeżenie.

Działający system waluty lokalnej ocenia ktoś, kto mówi o konieczności budowy takich rozwiązań od 2014 r., ale nigdy nie stworzył czegoś takiego!  Upss!

Ci, którzy uważnie oglądali NTV pamiętają wypowiedzi dotyczące planów budowy waluty lokalnej np. przy Republice Ślężańskiej i w wielu innych materiałach.

„… mówmy szczerze, Darek Brzozowiec, nie przyjechał tutaj.”

No to powiedzmy szczerze! Taka wypowiedź może być interpretowana, jako coś negatywnego w wykonaniu Brzozowca. Tymczasem warto wiedzieć, że nikt mnie tu nie zapraszał!

Wcześniej, od 2009r. bywałem częstym gościem NTV oraz Harmonii Kosmosu. Po moim ostatnim wystąpieniu i udziale w debacie w lipcu 2014r., następnych zaproszeń nie było. Były z tego nagrania, ale przepadły wraz kanałem na YouTube.

Tak więc zaprezentowana informacja ma raczej charakter dezinformacyjny. Niby nic, ale może jest częścią czegoś większego….

„Darek Brzozowiec zrobił walutę barterową. Jedyna skuteczna akcja w Polsce od wielu lat.”

Zgadza się. Nazywa się Zielony,  www.zielony.biz.pl  Sprawa nazewnictwa używanego przez Zagórskiego przy określaniu systemu Polskiej Waluty Lokalnej – Zielony, to inna kwestia.

Może natłok informacji sprawia, że gubi się w prostych sprawach, a może tak nie jest. Tak czy siak, jakoś nie koresponduje to z rzetelnością dziennikarską. Jeszcze wrócę do rzetelności!

„ Z tym, że zrobili to jako prywatna spółka, w konsekwencji pracowało nad tym dziesiątki osób, w tym Wojtek, a potem się okazało, że własność całego projektu sprowadzi się do dwóch czy trzech osób, bo z tego spółka z o.o. powstała. No to znowuż się wszystko wyśliznęło, bo tutaj pracuje całe środowisko nad walutą równoległą wprawdzie w wersji multibarteru, ale właścicielem czy emitentem tego, staje się dwie, trzy osoby i spółka. A my byśmy  chcieli, żeby właścicielami tej emisji byli jako społeczność,  czyli podmiot zbiorowy, czyli wspólna własność.”

Teraz dopiero dochodzimy do sedna sprawy!  Zacznijmy od prostego mojego oświadczenia:

Jako lider Polskiej Waluty Lokalnej – Zielony oświadczam, iż nikt z aktywistów NTV jak również z jej środowiska nie uczestniczył przy budowie Zielonego! Nikt i nigdy!

Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do Redaktora NTV Pana Janusza Zagórskiego o wskazanie kto, kiedy i w jakim zakresie wykonywał pracę na rzecz Polska Waluta Lokalna -Zielony. Od 2015r. wypowiedzi dotyczące naszej inicjatywy na kanale YouTube  – NTV  były dezinformacją dotyczącą działającego systemu.

 Z poważaniem Dariusz Brzozowiec.

P.S. Jeśli jednak ktoś czuje się nie wynagrodzony za swoją pracę przy projekcie, to proszę się zgłaszać, a my będziemy wypłacać należne wynagrodzenie za pracę od 2015r. z odsetkami.

Ale być może Zagórski pomylił Zielonego z Dobrym? (pewnie w ramach dziennikarskiej rzetelności)… Upss..!

Zobaczmy pełny obraz! W 2013r. podjąłem prace przygotowawcze do uruchomienia Polskiej Waluty Lokalnej. Był to czas kiedy pojawiałem się na prośbę Zagórskiego w studiu NTV we Wrocławiu i udzielałem wywiadów w tematach ekonomicznych ogólnie i  walut lokalnych. Trwało to od 2009r. Część tych wywiadów z YouTube  – NTV została skopiowana przez internautów i kopie są dostępne w Internecie.

Wracając do projektu waluty lokalnej, 2013r. był dla mnie rokiem spotkań i dyskusji dotyczących planowanego projektu.

Odbyło się też spotkanie robocze w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej  w dniu 24 maja 2013r. Na tym spotkaniu przedstawiłem dokładny plan budowy Polskiej Waluty Lokalnej. Omawiałem poszczególne etapy i kroki w rozwoju, ale przede wszystkim omówiłem rolę spółdzielni w takim projekcie, ponieważ była zaplanowana już wtedy. Zagórskiego wszak tam nie było, ale była inna osoba kojarzona z NTV. Można przypuszczać, że nic Zagórskiemu nie powiedział na temat spotkania i planów.

A plany były proste: Najpierw spółka z o.o., potem spółdzielnia, która sukcesywnie w czasie przejmuje udziały od spółki. Jest to powtórzenie projektu RES Euro w Belgii,   który dokładnie tak powstawał. Wszyscy zainteresowani zostają zaproszeni do tworzonej spółki z o.o.  Ta kwestia jednak wymaga wkładu kapitałowego.

Nikt z NTV nie podejmuje się przystąpienia do spółki.  Można też oczywiście przyjąć, że tego spotkania nie było, a kilkunastu uczestników zwyczajnie kłamie.

Z początkiem roku 2014 powstaje spółka Dobry Admin sp zo.o., która krok po kroku realizuje plan prezentowany w 2013r. Projekt przyjmuje nazwę Dobry – Polska Waluta Lokalna, którą wyłoniono w ramach konkursu na FB. Konto na FB kiedyś Polska waluta lokalna – dziś nosi nazwę Zielony – wspieramy polski biznes, ale to jest to samo konto i zachowano całą historię postów.

Oto relacja z „wiarygodnego” źródła o pracach przy tworzeniu projektu:

https://niezaleznatelewizja.pl/index.php/aiovg_videos/lokalne-waluty-dariusz-brzozowiec/

Odbyła się również konferencja w październiku 2013r gdzie omawiałem projekt:

https://niezaleznatelewizja.pl/index.php/aiovg_videos/nowa-ekonomia-w-dzialaniu-dariusz-brzozowiec/

NTV zaprasza  mnie do  składania relacji z postępów prac przy projekcie, a udziałowcy Dobry Admin Sp z o.o. (osoby które zainwestowały pieniądze w projekt – siedzą na tej sali). Zagórski i aktywiści NTV znają się już osobiście z udziałowcami Dobry Admin Sp z o.o., a plan rozwoju (ze spółdzielnią włącznie) jest dobrze znany. Dobry rozwija się wg. planu. Realizuje się wszystkie wcześniej założone kroki z tworzeniem spółdzielni włącznie. Informacje na ten temat były publikowane na stronie www.dobry.org.pl .

Ostatni raz gościem-prelegentem w NTV byłem w lipcu 2014r. Tu wydarzyła się dziwna sytuacja. Zagórski podczas mojej prelekcji stwierdził, że nie wie kto za projektem Dobrego stoi!!!! Publicznie  i było z tego nagranie. Dziwne, ale tak się stało.

Nagle we wrześniu 2014r. dzieje się coś złego. Projekt zostaje storpedowany przez Zorganizowaną Grupę Przestępczą (odsyłam do prawnego znaczenia tego określenia, dalej będę używał skrótu ZGP).  We wrześniu i październiku 2014r. sytuacja nie jest jasna, ale już wtedy osoby ogólnie uznane za aktywistów NTV prowadzą taki oto program informacyjny:

https://niezaleznatelewizja.pl/index.php/aiovg_videos/edukacja-ekonomiczna-alina-nowaczyk-2/

Z tego programu można się dowiedzieć, że w zasadzie nic wielkiego się nie stało, a projekt Dobrego się dzieli. W tym materiale nie ma nawet jednego słowa prawdy!

W tym czasie ZGP już prowadzi konkretne działania zmierzające do zawalenia projektu Dobry. Mam na to 128 świadków, ale NTV nic  o tym  nie wie……. ! Gdzie tu dziennikarska rzetelność? Może NTV nie wie, bo nigdy nikt z NTV nie zapytał mnie co się dzieje! W tym materiale, co ważne, pada wypowiedź dotycząca „włożenia” w projekt Dobrego- „serca i emocji !!!” Pada też informacja o „akuszerach projektu Dobry” . No cóż…

 Pozostaje mi tylko jedno:

Jako lider projektu Polskiej Waluty Lokalnej –Dobry ( w latach 2013-2014r.) oświadczam, iż nikt z aktywistów NTV, jak również z jej środowiska,  nie uczestniczył przy pracach tworzących Dobrego!

Nikt z NTV nie wykonał żadnej konkretnej pracy koniecznej do powstania projektu. Zdarzały się dyskusje w chwilach, kiedy byłem obecny na nagraniach materiałów video w siedzibie NTV. Ważne! Była tam osoba, która pozostawała ze mną w kontakcie od 2012r., a następnie występując w NTV w 2013 i 2014r. była już uznawana za aktywistę NTV i „specjalistę w temacie walut lokalnych” (szybko można uzyskać aktualnie potrzebne tytuły w NTV).

Wspomniana osoba była rozliczana/wynagradzana już po utworzeniu Dobry Admin sp z o.o. w ramach umów cywilno-prawnych. Nigdy też nie zgłosiła roszczeń dotyczących zapłaty za wykonane usługi.

Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do Redaktora NTV Pana Janusza Zagórskiego (szczery aż do bólu) o wskazanie kto, kiedy i w jakim zakresie wykonywał pracę na rzecz Polska Waluta Lokalna – Dobry ?

Pojęcia „włożenie serca i emocji” wypowiadane przez jednego z Pana współpracowników i reprezentantów NTV nie znajdują odzwierciedlenia w  temacie – wykonana praca.

Był oczywiście spory zespół pracujący nad stworzeniem Dobrego, ale jak do nich zadzwoniłem, to nikt z zespołu nie pamięta nikogo z NTV wkładającego pracę w projekt.

 Z poważaniem Dariusz Brzozowiec.

 Wróćmy do wydarzeń:  we wrześniu i październiku 2014r., dochodzi do działań przestępczych celujących w projekt Dobry na rozruchu. 128 świadków. Co warte odnotowania – od września 2014 r. osobiście wstrzymuję swoją aktywność na rzecz tego projektu. Już krążą pogłoski i szepty, że (cytuję) „Uciekł i nie ma z Brzozowcem  kontaktu!”.

Co jest dosyć nietypowe dla tych ”uciekających i unikających kontaktu” to fakt, że kto chce się do mnie dodzwonić, to się dodzwania, kto chce przyjechać i pogadać, to siada ze mną do rozmowy, kto pisze do mnie, to dostaje odpowiedź itd..

Ważnym jest, iż jeden z członków ZGP również ma ze mną bezpośredni kontakt. Ale nie Zagórski, mimo spotkania osobistego w tym czasie, na jednej z konferencji w Warszawie, gdzie nie podejmuje tematu Dobrego.

Z końcem roku 2014r odchodzę ostatecznie z projektu Dobry. Dostaliście jakieś informacje od Redaktora lub NTV ???  Tak, przypomnę o rzetelności dziennikarskiej, ale faktycznie wtedy nie pytali mnie o prawdziwą przyczynę zawalenia projektu Dobry.

Nigdy nikt nie zadzwonił i nie spytał, co tak naprawdę się tam wydarzyło.

Czy to jest rzetelność dziennikarska? Czy tego byś się spodziewał od tak uduchowionych, roztropnych i myślących przedstawicieli NTV? Dlaczego tak zignorowali rozwój projektu, w który wkładali serce, energię i nawet „akuszerowali” przy jego poczęciu??

Najciekawsze wydarzenia mają jednak miejsce wiosną 2015r. Tuż po uruchomieniu Zielonego w lutym przez ten sam zespół ludzi, który pracował przy Dobrym ( też nigdy nie widział ludzi z NTV, oprócz jednej osoby, początkowo przy projekcie Dobrego, potem aktywista NTV), Zielony otrzymuje pozew do sądu o naruszenie praw autorskich!

Był to mój ulubiony moment, bo wiadomo było, że odbędzie się sprawa w sądzie. To okazja do rzeczowej dyskusji z możliwością żądania zaprzysiężenia świadków pod groźbą odpowiedzialności karnej oraz możliwością nagrania wszystkiego w formie video.

Dziwnym zbiegiem okoliczności w tym czasie, NTV produkuje materiał video o etyce w temacie lokalnych walut oraz o możliwościach potencjalnych nadużyć. Materiał video ciekawy i na poziomie.

Z biegiem dni okazuje się jednak, iż w środowisku krążą szepty i pogłoski, a nawet skany dokumentów, które rzekomo poświadczają moje zbrodnicze intencje. Szepty trwają i trwają, skan dokumentów rozsyłany do wszystkich ze środowiska NTV i tylko nikt nie dzwoni, by to wszystko zweryfikować u źródła! (czyli u mnie). Takich trywialnych działań rzetelność dziennikarska nie potrzebuje? Ona po prostu wie! No i oczywiście w temacie włożonej energii, serca i akuszerce, nic to dla nich nie znaczy więc po co sprawdzać?

Prawie normalne, gdyby nie parę faktów. Materiał w postaci prezentacji do video o etyce w lokalnych walutach, pochodzi od członków ZGP i skany dokumentów też. NTV używa wszystkiego i o nic nie pyta, teoretycznie jest ok, ale tzw. skany dokumentów nigdy i nigdzie nie zobaczyły światła dziennego, a wspomniany proces o prawa autorskie zostaje wycofany z sądu 30min przed pierwszą rozprawą! Pozywający ponosi wszystkie koszty związane z takim działaniem, ale ostatecznie to tanio wyszło, bo kopie pozwu też były rozsyłane i służyły jako dowód mojej przestępczej działalności!

Podsumowując: Jestem przekonany, iż aktywiści NTV (aktywiści NTV to ci, którzy tworzą treści, a środowisko NTV to ci, którzy to oglądają) nie są ani rzetelni, ani dociekliwi i tak naprawdę interpretują wydarzenia tylko wg swojego widzi mi się. CO TO MA WSPÓLNEGO Z RZETELNOŚCIĄ DZIENNIKARSKĄ??  NO NIC!

Zagórski opowiada, jak to Brzozowiec oszukał wszystkich, a tu się okazuje, że już po stworzeniu spółki Dobry Admin, dwoje z aktywistów NTV popierało ten projekt przez oficjalne uczestnictwo w panelu ludzi wspierających na stronie www.dobry.org.pl. Tu też znajdowała się informacja o tworzonej spółdzielni. Obecnie strona nie działa, Zagórski nigdy tam się nie pojawił, ale jego współpracownicy tak!

Trudne do logicznego wytłumaczenia. Jeśli tak zostali oszukani, to przecież nie powinno ich tam być. Jeśli obiecano im spółdzielnię i tego nie zrobiono, to jakim cudem znaleźli się na stronie spółki z o.o.??  Ciekawe prawda?

Wersji Zagórskiego o oszukaniu społeczności NTV nie potwierdza też nikt z ludzi, którzy byli zatrudnieni przy projekcie Dobrego, a później Zielonego. Będąc w temacie pełno-etatowo mieli na co dzień do czynienia z planem projektu i jakież było ich zdziwienie, kiedy Zagórski na Harmonii Kosmosu 2021r. stwierdza, że został oszukany (On i środowisko)………  A może coś źle zrozumiał? A może coś pomylił? A może nie powinien się przedstawiać jako rzetelny dziennikarz? A może to środowisko miało być przekonane, że ich oszukałem? A może jest jeszcze inny  powód..?

Wrócę jeszcze na chwilę do cytatu z wypowiedzi Zagórskiego, a właściwie do jednego fragmentu.

„Z tym, że zrobili to jako prywatna spółka, w konsekwencji pracowało nad tym dziesiątki osób, w tym Wojtek.”

Rozumiem, że chodzi o Wojciecha Dobrzańskiego przedmówcy w materiale video z Harmonii Kosmosu. To, że nikt z NTV nie wykonywał żadnej konkretnej pracy przy projekcie i Dobrego i Zielonego omówiliśmy wcześniej. Pojawia się naprawdę ważne pytanie:

Kto i gdzie widział Wojtka Dobrzańskiego w 2013r???  Albo w 2014r?  Kogo nie zapytam to nikt go nie pamięta. Pamiętają natomiast moje prelekcje, w różnych miejscach kraju i osobę Wojtka Dobrzańskiego na tych prelekcjach! Tu mały przykład:

 https://satoshi.pl/tag/dariusz-brzozowiec/

Dodam ze swojej strony, iż nigdy osobiście nie poznałem Wojtka Dobrzańskiego.  Nigdy nie podszedł i  nie przedstawił się. Ani na tej, ani na innych konferencjach, a przez ostatnie lata było tego trochę….   „Wojtek” to temat na następną publikację.

Nie było przy projektowaniu Polskiej Waluty Lokalnej – Dobry/Zielony, ani dziesiątek osób z NTV, ani  Wojtka! Natomiast często we wspólnych wystąpieniach (Zagórski/Dobrzyński na antenie NTV)  podkreślali, że Brzozowiec robi „coś tam, ale to prywatne i drogo!”. Nigdy nie powiedzieli, że projekt Zielonego posiada darmowe konta (bez opłat) dla każdego zainteresowanego. Upss…!

Teraz sedno sedna!

„I pytam się Darka Brzozowca, w tamtym roku w Zabrzu to było  – Darek czemu Ty nie poszedłeś w stronę spółdzielni ? On powiedział, ja tu jestem szczery do bólu,:  Wiesz co? Z ludźmi razem jak chcesz coś zrobić to niewiele Ci się uda. Po prostu ci się to rozsypuje. Potem trzech ludzi ciągnie w cztery różne strony. I w sumie nie można poruszać się do przodu. Więc robimy to prywatni, bo to prędzej wyjdzie.”

Oto decydujący fragment wypowiedzi, który stał się podstawą do takiego tytułu:

„Szczery aż do bólu”  czyli  110%  dezinformacji!!

 Moje spotkanie z Zagórskim faktycznie miało miejsce we wrześniu 2020r., ale wspomniana relacja Zagórskiego została przez Redaktora zmanipulowana!!!!

Spółdzielnia została założona w 2016r. i od tamtego czasu ma kontrolę nad zasadami działającymi w Polska Waluta Lokalna –Zielony. Łatwo sprawdzić: http://www.krs-online.com.pl/spoldzielnia-kredytu-wzajemnego-krs-7625721.html

Spółdzielnia, o której mówiłem od 2013r., której budowa nie udała się w 2014r. przy projekcie Dobry, o której mówiłem i pisałem jeszcze w 2015r. tu link: https://www.facebook.com/PolskaWalutaLokalna/posts/354997678024798

Spółdzielnia istnieje od 2016r! ale zaproszeni do udziału w spółdzielni uczestnicy Zielonego skomentowali to tak: „Po co nam spółdzielnia skoro dobrze jest tak jak jest? Po co nam dyskusje z ludźmi, którzy mają swoje wizje? Lepiej zostawić ten projekt jak jest, czyli pod kontrolą spółki z o.o. byle by dobrze działał!” (dla mnie osobiście to fiasko w pracy nad rozwojem waluty lokalnej w Polsce, ale to temat na odrębne opracowanie)

Słowa, których użył Zagórski w swojej wypowiedzi były cytatem uczestników Zielonego! To jest klasyczne przekłamywanie faktów celem dezinformacji.

Wypowiedziane i przedstawione w taki sposób jednoznacznie sugerują moją niechęć do spółdzielni, jako kluczowego organu tego typu inicjatyw. W  dalszym ciągu podkreślam konieczność aktywnego działania układu spółdzielczego w walutach lokalnych.

PODSUMOWANIE:
 1. Pan Zagórski oficjalnie przyznał, że istnieje w Polsce waluta lokalna po raz pierwszy od 2015r.Wcześniejsze informacje dotyczące Polskiej waluty Lokalnej – Zielony, miały lekceważąco dezinformujący charakter.
 1. Następnie: Pan Zagórski wszystkich odbiorców tej wypowiedzi, czyli środowisko NTV, wprowadził w błąd odnośnie historii powstania Dobrego i Zielonego. Tu już sami musicie zapytać Zagórskiego, jak to było?
 2. Pan Zagórski dobitnie zasugerował moje lekceważące stanowisko wobec społeczności NTV poprzez nieobecność na wydarzeniu. To nie środowisko NTV jest mi wrogiem, tylko aktywiści z 2014r. tego środowiska! To działanie osobiście oceniam jako kłamstwo.
 3. Pan Zagórski w sposób jednoznaczny wprowadza całe środowisko NTV w błąd, czyli kłamie w odniesieniu do działającej Polskiej Waluty Lokalnej – Zielony. Np. działająca spółdzielnia i darmowe konta dla chętnych.

…i robi to na wydarzeniu, które jest promowane jako jednoczenie się wszystkich! W chwili, kiedy potrzebujemy prawdziwego jednoczenia, ponad podziałami, bo najbliższa przyszłość rysuje się tylko w złych barwach. Wiele z tych złych rzeczy można rozwiązać walutą lokalną, ale poziom dezinformacji dedykowany do ludzi, którzy zaczynają otwierać oczy jest właśnie taki!

Jest to koniec mojej wypowiedzi do słów (szczerego do bólu) Zagórskiego. Obecnie Panowie Zagórski i Dobrzyński promują inny projekt i nazywają go walutą lokalną! Przypominam, że już w grudniu  2020r. informowałem, iż ten promowany projekt nie ma nic wspólnego z walutą lokalną! Tu link:

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/12/dlaczego-krypto-waluty-nie-beda-rozwiazaniem-dla-lokalnych-spolecznosci/

Z dalszej i szerszej perspektywy wypowiedzi Zagórskiego nie mają sensu. Niestety odbiorcy tych treści często przyjmują to jako prawdę objawioną i bez zbędnych pytań idą dalej.

Bo NTV powiedziało…. . Tylko gdzie oni idą…? Ciągle są ludzie, którzy znają dobrze historię Dobrego i Zielonego oraz działań w NTV od 2014r. do dziś. Ci sami ludzie mają dość tej dezinformacji.

Czy to naprawdę jest rzetelne informowanie społeczności NTV w temacie walut lokalnych?

Czy suma tych wszystkich drobnych działań prowadzi do czegoś realnego (realnej zmiany tu i teraz) czy też do nie kończącej się dyskusji?

Czy wypowiedzi Zagórskiego prowadzą do realizacji planu, czy tylko idą w stronę nie skończonych rozważań teoretycznych?  

Na te pytania niech każdy odpowie już sobie sam.

Pozdrawiam

Dariusz Brzozowiec

dariusz.brzozowiec@onet.pl

Opublikowano w Kielcach Lipiec 2021r.

Redakcja KIP

W kontekście powyższego i grudniowego artykułu Dariusza Brzozowca na temat walut lokalnych vs. kryptowalut, przedstawiamy na poniższym linku stanowisko  Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej:

Zarząd Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej podziela i udziela pełnego poparcia Koledze Dariuszowi Brzozowcowi w kwestii walut lokalnych vs. kryptowalut.

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Trudno się wypowiadać, wyraźnie czuć w liście dużo żalu. Na dodatek są to mocno personalne sprawy. Zatem nie o tym chcę napisać.
  Żal, że ciekawa inicjatywa zapewne zostanie zważona przez czasy które nadchodzą.
  Wygląda jakby było albo za późno albo za wcześnie.

  Szkoda, że Panowie nie konsultowali się z doświadczonymi ludźmi od tworzenia nazw i logotypów. Każda marka jeśli ma zostać dobrze przyjęta musi być “jakaś”.
  Jeśli mogę doradzić ze swojej zawodowej już strony, to tak nachalne nawiązywanie do dolara jest bardzo niebezpieczne. Jakiekolwiek “podpinanie się” pod coś, kiedy tworzy się coś nowego jest bardzo niebezpieczne.

  Pokazują nam to obecne czasy. To wszystko było tworzone kiedy jeszcze dolara można było uznać za jakąkolwiek walutę, o jakichkolwiek podstawach, ale dziś dewaluacja tej waluty przybiera skalę pandemii:-)

  Kiedy dolar się zdewaluuje, to i każda podpięta pod niego waluta również. Nie tylko ta technicznie podpięta, ale również ta kojarzona z nim.

  Sugeruję aby Panowie pomyśleli jednak nad inną nazwą. Musi się odnosić do polskich korzeni, musi się stąd wywodzić, nie może kojarzyć się z jakąkolwiek inną.

 2. krnabrny1 says:

  Polecam do przeczytania, pouczające. Raz w roku Pan Putin odpowiada w s tudiu na telefony Rosjan. Każdy może zapytać o dręczące go pytania…

  https://www.sott.net/article/455166-Putin-Talks-to-the-Nation

  Putin rozmawia z narodem
  Izrael Shamir
  The Unz Recenzja
  pt, 02 lipca 2021 00:00 UTC

  Rosyjska Lini Bezpośrednia to wyjątkowe ćwiczenie w demokracji bezpośredniej: obywatele Rosji dzwonią do swojego prezydenta, a on odpowiada na ich pytania i rozwiązuje ich problemy , jak nordycki konungtysiąc lat temu. Rosja powstała jako łańcuch nordyckich księstw, które praktykowały tego rodzaju bezpośredni dostęp do swego władcy; pierwsi rosyjscy książęta i carowie przedstawiali się jako przykład ostatniego odwołania i natychmiastowego dostępu. Dwadzieścia lat temu Władimir Putin wskrzesił tę prastarą praktykę i raz w roku każdy Rosjanin może się do niego odwołać w każdym temacie. Jako człowiek władzy i autorytetu może ominąć wszelkie przepisy, przebić się przez biurokratyczną biurokrację i rozwiązać każdą zagadkę dzięki swojej niemal królewskiej łasce. W mocno zbiurokratyzowanym kraju taki wszechmocny, ale życzliwy władca zapewnia doskonałe rozwiązania problemów, które w ogóle nie powinny się pojawić.

  Większość pytań i odpowiedzi dotyczy codziennego rosyjskiego życia; z dostawą gazu, z kanalizacją, z cenami warzyw lub opłatami komunalnymi. Ale Putin odpowiadał także na pytania, które dotyczyły polityki w świecie realnym, i dostarczał nam kilka sensacji. (Oto pełny zapis )

  Nalot HMS Defender na wody Krymu jest wciąż świeży w pamięci, dlatego zapytano Putina, czy ta konfrontacja mogła doprowadzić do trzeciej wojny światowej. „Nie”, powiedział Putin. „Nawet gdybyśmy zatopili ten statek, nie postawiłoby to świata na krawędzi trzeciej wojny światowej, ponieważ wiedzą, że nie mogą wygrać wojny. My też ucierpieliśmy, ale mieliśmy rację i sami ziemia.” Oznacza to, że Rosjanie są w stanie zatopić lub przejąć kolejny okręt NATO, gdyby wpłynął na rosyjskie wody.

  Kwestia suwerennego uznania w ogóle nie wchodzi w grę. Posiadanie i uznanie są różne. USA odmówiły uznania (od 1940 do 1991), że państwa bałtyckie były częścią ZSRR , ale ostrożnie US Navy nigdy nie próbowała odwiedzić portu w Rydze,nawet wyposażony w zezwolenie łotewskiego rządu na uchodźstwie. Argentyna nie uznała brytyjskich roszczeń do suwerenności nad Malwinami (Falklandy) i śmiało popłynęła w odległości 200 mil od niego. Ich krążownik General Belgrano został zatopiony wszystkimi rękami przez brytyjski okręt podwodny Conqueror. Prawo morza doradza marynarzom zwracanie uwagi na rzeczywistość, a nie roszczenia, jakkolwiek imponujące z prawnego punktu widzenia.

  Wielu ekspertów domyśla się, że Boris Johnson wysłał Obrońcę wbrew woli swojego wielkiego wuja do Białego Domu po drugiej stronie Stawu. Putin wyprowadził ich z błędu. Podczas linii bezpośredniej zauważył, że podczas gdy Defender płynął w kierunku Krymu, z Krety wyleciał amerykański samolot szpiegowski, aby obserwować reakcję Rosji. Była to wspólna operacja amerykańsko-brytyjska . Putin powiedział:
  Była to wspólna prowokacja nie tylko Brytyjczyków, ale także Amerykanów. Brytyjski okręt wszedł na nasze wody terytorialne w godzinach popołudniowych, podczas gdy wcześniej, o 7:30, z wojskowego lotniska NATO na Krecie wystartował amerykański samolot rozpoznawczy o numerze bocznym 63/9792. W ten sposób niszczyciel wkroczył [na nasze wody terytorialne] w dążeniu do celów militarnych, próbując wykryć działania naszych sił zbrojnych w obliczu zagrożenia. Z pomocą samolotu zwiadowczego próbowali dowiedzieć się, jak działamy, gdzie znajdują się rzeczy i jak działają.
  Brytyjska marynarka wojenna
  Nalot Defender został śledzony następnego dnia przez holenderską fregatę Evertsen. Próbowała zbliżyć się do wód rosyjskich, ale „rosyjskie myśliwce wielokrotnie przelatywały nisko nad statkiem i przeprowadzały udawane ataki” – poinformowało holenderskie Ministerstwo Obrony. Evertsen natychmiast odwrócił się od wybrzeża Krymu. Obecnie w manewrach Sea Breeze biorą udział dziesiątki statków należących do NATO (i spoza NATO), w których biorą udział 32 kraje, 5000 żołnierzy, 32 okręty, 40 samolotów i 18 operacji specjalnych, a wszystko to na Morzu Czarnym. (Izrael brał udział w manewrach, a izraelska kompania miała czelność reklamować zdolność swoich rakiet do zatopienia rosyjskiej korwety – na zdjęciu)

  precyzyjne uderzenie
  Putin połączył tę akcję ze szczytem genewskim. Pisałem o tym obszernie tutaj , dochodząc do wniosku, że Putin odpowiedział Nyet na prawie wszystkie prośby Bidena. Jednak już przed szczytem Putin przychylił się do jednej z próśb Bidena. Wycofał wojska rosyjskie z granicy ukraińskiej. Rosyjski prezydent podał więcej szczegółów podczas Direct Line:
  Zachód podniósł wrzawę, że prowadzimy ćwiczenia na własnym terytorium w pobliżu granicy z Ukrainą. Poleciłem Ministerstwu Obrony po cichu zakończyć ćwiczenia i wycofać wojska, jeśli jest to dla nich tak wielka troska. Tak zrobiliśmy. Ale zamiast odpowiedzieć pozytywnie i być wdzięcznym, przekroczyli nasze granice.
  To tylko ostatni rozdział w księdze Putina o zachodniej niewdzięczności. Jego zdaniem, opierając się na faktach, każdy dobry uczynek, który czyni dla dobra Zachodu, nieuchronnie spotyka się z paskudną nagrodą. W październiku 2001 roku zezwolił na tranzyt USA do Afganistanu, aw zamian USA poparły ataki dżihadystyczne na Rosję. Dlatego Putin powiedział Nyeta na prośbę Bidena o umieszczenie amerykańskich baz w byłej sowieckiej Azji Środkowej.

  Teraz jesteśmy świadkami upadku domku z kart, który Stany Zjednoczone budowały w Afganistanie od 2001 roku. Wszystkie wojska europejskie wróciły do ​​domu: Niemcy, Włochy, Dania, Norwegia, Szwecja, Polska, Macedonia, Gruzja, Estonia, wszystkie te kraje, które były zmuszeni przez USA do udziału w tej 20-letniej okupacji, wycofali swoje wojska. Wojska amerykańskie również odchodzą, gdy talibowie (pokonani przez USA w 2001 r.) odzyskują swój kraj. Żołnierze reżimu w Kabulu poddają się swoim nowym przywódcom talibów, tak jak wojska południowowietnamskie poddały się Viet Congu w kwietniu 1975 roku. Wszyscy pamiętamy niechlubne wyjście Ameryki, z ostatnimi helikopterami uciekającymi z dachu ambasady USA. Prawdopodobnie niedługo zobaczymy podobne epizody podczas upadku Kabulu.

  Stany Zjednoczone wydały biliony na obronę afgańskich kobiet przed afgańskimi mężczyznami, nie wspominając o promowaniu LGBTQ+. Wydaliby więcej i zostaliby na zawsze, ale talibowie czynią z tego zbyt drogie hobby. Rosjanie nie żałują, że ich odprowadzają. Prozachodni rosyjscy eksperci próbowali kiedyś twierdzić, że obecność USA w Afganistanie ochroni Rosję. To wszystko było blefem: gdy u władzy Stany Zjednoczone eksportowały narkotyki do Rosji i Europy, oraz importowały dżihadystów z Syrii i Iraku do Afganistanu . Mieli nadzieję, że ich oswojeni bojownicy ISIS zderzy się z talibami, ale nigdy tak się nie stało. Rosjanie nie martwią się nadchodzącym przejęciem przez talibów: Moskwa była miejscem negocjacji między talibami a reżimem w Kabulu. Rosyjscy orientaliści spodziewają się, że Talibowie odziedziczą Afganistan w tak złym stanie, że będą zbyt zajęci w kraju, by próbować interweniować w republikach Azji Środkowej.

  W Genewie Biden nie odpowiedział na „wykład” Putina (termin, którego używali moi informatorzy) na temat Ukrainy. Podczas Direct Line Putin kontynuował poszerzanie swoich poglądów na ten drażliwy temat. Był obrażony przez Zachód, gdy wysłali swoje kanonierki na Krym, mimo że życzliwie spełnił ich życzenia i wycofał swoje wojska z granicy z Ukrainą. Odmówił spotkania z prezydentem Ukrainy, ponieważ Putin uważa, że ​​Zełenski jest marionetką Zachodu. W brutalnie bezpośrednich słowach Putin powiedział:
  „Dlaczego miałbym się spotykać z [prezydentem] Zełenskim, skoro przekazał zarządzanie swoim krajem w obce ręce? Główne kwestie dotyczące Ukrainy nie są rozstrzygane w Kijowie, ale w Waszyngtonie i częściowo w Berlinie i Paryżu. O czym tu mówić ?”
  Putin uważa, że ​​Ukraina utraciła niepodległość. To bardzo różni się od uznania go za wrogie suwerenne państwo. Putin powiedział, że Ukraińcy to także Rosjanie, podobnie jak europejscy Żydzi i etiopscy Żydzi są nadal Żydami. Naród rosyjski był historycznie podzielony na Małorusów, Wielkorusów i Białych Rosjan; jednak nadal wszystkie trzy gałęzie należą do tego samego drzewa. Putin powiedział, że zachodnie próby ustanowienia obecności wojskowej na Ukrainie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla Rosji. Podczas gdy Ukraińcy są braćmi, obecne władze ukraińskie są administracją kolonialną. Wraz z tymi oświadczeniami, rosyjskie odrodzenie Ukrainy nagle wraca na stół. Nie mogłem uwierzyć własnym uszom, ponieważ w 2014 roku Putin mógł bez wysiłku odzyskać Ukrainę, ale tego nie zrobił. A teraz, kiedy będzie ciężko,pozornie sugerował, że tak się stanie, jeśli Zachód spróbuje stworzyć bazę wojskową na Ukrainie, albo po prostu trochę za mocno naciśnie Rosję.

  Intruz marynarki wojennej może być wyzwalaczem. Marynarka wojenna brytyjska i amerykańska zamierzają podnieść swoje flagi na Krymie przed udaniem się na Morze Południowochińskie, aby machać flagami przed Chińczykami. Jest różnica. Każdy naród ma swoje własne zwyczaje narodowe. Chińczycy wydali setki ostrzeżeń do USA, zanim zostali przyjaciółmi. Chińczycy słyną ze swoich ostrzeżeń. Ale Rosjanie znani są z ducha walki i gotowości do strzału.

  Byłoby miło, gdyby niedawny incydent Obrońcy był ostatnim. Ale trudno w to uwierzyć. Rosja na pewno znajdzie odpowiedź, a odpowiedź może być asymetryczna. To może być znacznie więcej niż zatopienie niszczyciela na Przylądku Fiolent. Może to być odzyskanie Ukrainy.

  Namiętności Covid

  Jak tu pisałem , podczas gdy Putin był w Genewie, burmistrz Moskwy, pan Sobianin, ogłosił stan masowych szczepień w swoim mieście, a fala internetowych botów rozpoczęła intensywną kampanię zastraszania obywateli „niechętnych do szczepień”. Moskwa przywróciła kody QR dla zaszczepionych obywateli, aby mogli wejść do restauracji; ludzie zostali zwolnieni za odmowę szczepienia. Ten temat był pierwszym poruszonym w Direct Line Putina. Prezydent potwierdził, że szczepienia nie są w Rosji obowiązkowe. Jednak niektóre osoby na pewnych stanowiskach musiałyby się zaszczepić – lub odejść. Powinna być ustalana lokalnie, w każdym regionie.To jest dobre, choć może nie wystarczająco dobre: ​​wiele osób miało nadzieję, że Putin wyraźnie powie Sobianinowi, żeby się uspokoił. Nie zrobił tego, ale jego deklaracja, że ​​nikt nie powinien być zmuszany do szczepień, miejmy nadzieję, nieco uspokoi duchy.

  Szczepionki Putina
  Jesienią Rosja idzie na wybory parlamentarne i ten temat prawdopodobnie stanie się ważny. Podczas gdy prozachodnia opozycja Nawalnego i spółki opowiada się za obowiązkowymi szczepieniami (chcą tylko, aby Rosja kupowała zachodnie szczepionki), opozycja komunistyczna (jest to największa partia opozycyjna w kraju) opowiada się za dobrowolnymi szczepieniami, bez blokad i bez uczenia się na odległość. Mogą czerpać korzyści z tej pozycji.

  Popularny lewicowy polityk Kurginyan stworzył rozmowę wideo, która została natychmiast usunięta przez YouTube, ale nadal jest dostępna na Vimeo. Opowiada się przeciwko przymusowym szczepieniom, ponieważ jego zdaniem może to spowodować kłopoty dla rządu i podważyć stabilność Rosji przed wyborami. Wezwał Putina do powstrzymania się od zmuszania ludzi do szczepień, pod warunkiem, że natura wirusa jest nadal niejasna. Powiedział, że jest to broń biologiczna wyprodukowana w Ameryce, i być może ta broń biologiczna staje się silniejsza dzięki amerykańskim szczepionkom. Delta i inne rodzaje Covid są prawdopodobnie wynikiem interakcji ze szczepionkami. To prawdopodobny pomysł: w Izraelu zaszczepieni cierpią, chorują i umierają.

  Podczas swojej bezpośredniej linii prezydent Putin odmówił mówienia o pochodzeniu wirusa. Wielu rosyjskich polityków akceptuje tezę Rona Unza, że ​​wirus jest bronią biologiczną produkcji amerykańskiej. Putin nie argumentował za ani przeciw; powiedział, że kwestię pochodzenia wirusa należy traktować oddzielnie od kwestii radzenia sobie z nim. Po raz pierwszy Putin powiedział, że zaszczepił się Sputnikiem-V, ponieważ, jak dodał, jest to szczepionka, którą szczepione są rosyjscy żołnierze, a on jest ich naczelnym dowódcą. Zauważył jednak, że istnieją cztery rosyjskie szczepionki i wszystkie są dobre.

  Putin przedstawił również najsilniejszy argument przeciwko idei „Wirus to oszustwo”. Powiedział:
  Słyszałem: że w ogóle nic nie ma, w rzeczywistości nie ma epidemii. Kiedy mówisz im, że dzieje się tak na całym świecie, odpowiadają: „Tak, przywódcy krajów weszli w zmowę”. Czy mają jakiekolwiek pojęcie o tym, co dzieje się na świecie, o sprzecznościach nękających dzisiejszy świat, w którym rzekomo wszyscy przywódcy podnieśli i spiskowali ze sobą? To absolutna bzdura.
  To rzeczywiście mocny argument: czy można sobie wyobrazić zmowę Kim Dzong-una i Chameneiego z Netanjahu i Bidenem? Prezydent Putin doskonale potrafi zawrzeć jakieś porozumienie, ale są państwa i przywódcy, którzy nigdy by tego nie zrobili. Co powiedziałby nasz Mike Whitney? Czy wszyscy zgodzą się na szczepionkę, która może zabić ich obywateli?

  Komentarz: Zobacz: Plany elit są czyste, nieskazitelne zło i nowy raport rzuca światło na kult zagłady szczepionki

  Rzeczywiście, Rosjanie zaczęli się szczepić, choć nie tak bardzo jak na Zachodzie. Coraz więcej osób zastanawia się, dlaczego istnieje taki nacisk na szczepienia. Najwyraźniej powszechnym wyjaśnieniem jest to, że rosyjska szczepionka była produkowana w ogromnych ilościach i trzeba ją stosować. Europa nie jest otwarta na rosyjskie (albo indyjskie czy chińskie) szczepionki. Istnieje duży rynek afrykański; mówi się, że Rosjanie mogliby sprzedawać swoje szczepionki do Afryki; ale kto za to zapłaci?

  Wygląda na to, że MFW ma kilka pomysłów. Oni planują wydać 650 miliardów dolarów SDR pożyczki ubogich krajach płacić za szczepionki. Pożyczka ta może być również wykorzystana na spłatę starych pożyczek; grunty i aktywa zostaną przejęte jako zabezpieczenie. Plan jest wspierany przez Fundację Rockefellera, ta sama organizacja, która zaplanowała Covid w 2010 roku. Jeśli to się powiedzie, najbogatsi ludzie odniosą ogromne korzyści z pandemii; pożyczki będą w rękach MFW, a Stany Zjednoczone przerzucą swoje długi na inne państwa członkowskie. Największe zdzierstwo pandemii wciąż przed nami; będzie wirtuozem złożoności; każdy, kto nie jest ekspertem w dziedzinie SDR i MFW, nawet nie zrozumie, że jest pieprzony. Słyszałem, że wiele osób dyskutuje teraz, jak poradzić sobie z tym problemem; są pewne plany, ale jeszcze nic publicznego.

  Rosyjska dostawa szczepionek do Afryki mogłaby zostać spłacona pożyczką z MFW. Będzie to zgodne ze zwykłym modus operandi . Putina: dostosuj się do istniejącego paradygmatu, walcz z ciosami i wciągnij jak najwięcej dla Rosji. Obecnie wydaje się, że w mieście jest tylko jedna gra, w którą grają mistrzowie Covid, duża farmacja, cyfrowi giganci, MFW i aranżowana przez fundację Rockefellera. Putin nie chce walczyć z tą niezwykłą siłą; uważa, że ​​Rosja poradzi sobie w ramach ustalonych przez siebie zasad. Będzie grał, dopóki nie ujawnią przejęcia władzy lub jakiejkolwiek trudnej gry, ale nawet wtedy Rosja wydaje się być gotowa. Zachód powinien uporać się z własnymi problemami, zaczynając od cyfrowych gigantów; nie będzie łatwo, jak dowiadujemy się z ostatniej sprawygdzie sędzia Hinkle orzekł, że Facebook i Microsoft powinny cieszyć się przyznanym im przez Boga prawem do blokowania polityków, których nie lubią. Nie będzie to łatwe, a wydawanie naszych środków na groźby Putinowi i Xi nie pomoże nam w wykonaniu zadania.

 3. krnabrny1 says:

  tutaj pełna transkrypcja, niestety po angielsku. Jest długa, próby wklejenia tłumaczenie kończyły się tym, że program mówi iż treść jest zbyt długa, pomimo tego, że starałem się dzielić materiał.

  http://en.kremlin.ru/events/president/transcripts/statements/65973

 4. krnabrny1 says:

  Jest tutaj wiele ciekawych cytatów, i wiele informacji o rzeczywistym stanie tej części świata, aż nie wiem co wkleić, dla przykładu jedna z odpowiedzi Pana Putina:

  Nie uważam więc narodu ukraińskiego za nieprzyjazny. Nic w tym rodzaju. Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród. Ale ukraińskie kierownictwo, obecne władze współczesnej Ukrainy są nam wyraźnie nieprzyjazne. To jest zupełnie oczywiste. W przeciwnym razie nie ma wyjaśnienia dla projektu ustawy przedłożonej przez prezydenta Ukrainy Radzie Najwyższej, ustawy o ludach tubylczych, zgodnie z którą Rosjanie nie są rdzenną ludnością na tym terytorium. Wymyka się zrozumieniu. Rosjanie mieszkali tam od wieków, a teraz zostali uznani za ludność nierdzenną. Do czego to może prowadzić? W rezultacie część tych osób mogła emigrować. Ale gdzie by poszli? Mają mieszkania, pracę i tak dalej na Ukrainie. A więc będą musieli się przerejestrować [jako Ukraińcy], bo inaczej byliby obywatelami drugiej kategorii. Zmniejszyłoby to ogólną liczbę Rosjan. Efekt ten będzie porównywalny z negatywnym wpływem broni masowego rażenia. To jest poważne. To wypycha język rosyjski z codziennego życia.

 5. krnabrny1 says:

  Amerykanie uciekli z Afganistanu jak dawne wojska rzymskie. Chyłkiem, nocą, pozostawiając po sobie jedynie ŚMIETNIK!

  https://www.sott.net/article/455183-Looters-ransack-Bagram-Airbase-after-US-sneaks-out-in-middle-of-night

  Szabrownicy plądrują bazę lotniczą Bagram po tym, jak USA wymykają się w środku nocy
  Tyler Durden
  ZeroHedge wt, 06 lipca 2021 11:30 UTC

  https://www.sott.net/image/s30/613785/large/Bagram_Airbase_in_Afghanistan.jpg

  Stany Zjednoczone zakończyły swoją „wieczną wojnę” w Afganistanie, zasadniczo wymykając się ze swojej największej bazy w środku nocy , podobno bez informowania lokalnego afgańskiego dowódcy.

  Nieco szokująca metoda odlotu, która natychmiast uczyniła z Bagram „bazę duchów” – jak niektórzy już ją nazywają – została dosadnie opisana przez Associated Press w następujący sposób : „Stany Zjednoczone opuściły afgańskie lotnisko Bagram po prawie 20 latach, odcinając prąd i w nocy, nie powiadamiając nowego afgańskiego dowódcy bazy, który odkrył odejście Amerykanów ponad dwie godziny po ich odejściu, powiedzieli afgańscy urzędnicy wojskowi.

  Co więcej, zaskoczyła ona lokalne siły afgańskie tak bardzo, że plądrowanie natychmiast spowodowało, że niezabezpieczona baza została pozbawiona Amerykanów.

  Afgański dowódca tego obszaru tylko początkowo słyszał „pogłoski” o zbliżającym się wyjściu USA z lotniska, ale wkrótce zdał sobie sprawę, że był to już fakt dokonany.

  A potem rozegrała się następująca, niemal niewiarygodna scena, kończąca najdłużej trwającą wojnę w historii Ameryki :
  Zanim armia afgańska mogła przejąć kontrolę, lotnisko oddalone zaledwie o godzinę jazdy od stolicy Afganistanu, Kabulu, zostało najechane przez małą armię rabusiów, którzy plądrowali barak po baraku i grzebali w gigantycznych namiotach magazynowych, zanim zostali eksmitowani , według afgańskich urzędników wojskowych .

  „Na początku myśleliśmy, że może to talibowie” – powiedział Abdul Raouf, 10-letni żołnierz. Powiedział, że Stany Zjednoczone dzwoniły z lotniska w Kabulu i powiedziały: „jesteśmy na lotnisku w Kabulu”.
  Stało się to kilka dni temu, ale dopiero teraz wychodzi na jaw, gdy jeden afgański żołnierz cytowany przez AP powiedział: „W ciągu jednej nocy stracili całą dobrą wolę z 20 lat, odchodząc tak, jak to zrobili”. Więcej szczegółów już wschodzące są w następujący sposób :
  Powiedział, że nagła ciemność była jak sygnał dla szabrowników . Weszli od północy, przebijając się przez pierwszą barierę, plądrując budynki, ładując wszystko, co nie było przybite do ciężarówek.

  W poniedziałek, trzy dni po wyjeździe Stanów Zjednoczonych, afgańscy żołnierze nadal zbierali stosy śmieci, w tym puste butelki po wodzie, puszki i puste napoje energetyczne pozostawione przez szabrowników.
  Porzucone pojazdy pozostawione przez Amerykanów:

  pomimo rosnącego rozmachu talibów w całym kraju w związku z poważną eskalacją ataków na siły krajowe, rząd afgański wierzy, że może utrzymać rozległą i silnie ufortyfikowaną bazę lotniczą, w której znajduje się także więzienie, w którym przebywają głównie więźniowie powiązani z talibami .

  Nagłe i pod przykrywką nocnego wyjazdu USA podobno wywołało powszechny gniew wśród afgańskich sił bezpieczeństwa .

  Gdyby talibowie wkrótce zagrozili Kabulowi, co wielu analityków uważa za prawdopodobne, jeśli nie prawie pewne, grupa prawdopodobnie najpierw przyjrzy się pokonaniu Bagram, aby wykorzystać go jako strategiczny punkt startowy w kierunku stolicy Afganistanu.

 6. krnabrny1 says:

  Tutaj dobry film, pokazujący że opuszczono bazę w pośpiechu, wszystko zostało nietknięte. Rzymianie zawsze niszczyli sprzęt i warownie przed opuszczeniem jej.

  https://twitter.com/i/status/1411935986817306625

 7. krnabrny1 says:

  Kolejny Prezydent zamordowany za sprzeciw:

  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/president-of-haiti-assassinated

  Zamordowany prezydent Haiti
  07 LIPCA 2021

  Prezydent Haiti Jovenal Moise został zamordowany z dnia na dzień.

  Około pierwszej (1) w nocy z wtorku 6 lipca na środę 7 lipca 2021 r. grupa niezidentyfikowanych osób, z których część mówiła po hiszpańsku, zaatakowała prywatną rezydencję prezydenta Republiki Haiti i ZAMORDOWAŁA Głowę Państwa.

  Pierwsza Dama Haiti również została ranna strzałem z broni palnej.

  Premier ai, dr Claude Joseph wezwał ludność do spokoju. Sytuacja bezpieczeństwa w kraju jest pod kontrolą Haitańskiej Policji Narodowej i Haitańskich Sił Zbrojnych.

  Podejmowane są wszelkie środki, aby zagwarantować ciągłość państwa i chronić Naród.

  Warto zauważyć, że prezydent Moise NIE zgadzał się z całym nonsensem koronawirusa. Odmówił zablokowania mieszkańców Haiti i NIE wymagał od ludzi noszenia masek.

  Kiedy został ZABTY, pierwszą rzeczą, którą nakazano, było to, aby ludzie nosili maski w miejscach publicznych.

  Najwyraźniej ten prezydent nie grał razem z globalnym oszustwem, jakim jest koronawirus, i ktoś go za to zabił.

Wypowiedz się