FAKTY podane na tacy, czyli próba zdobycia i zajęcia Białorusi: w grę wchodzą pierwsze osoby niestety z Polski… .

Oto fakty podane na tacy przez aresztowanego Protasewicza i pozostałych ujętych agentów działających na rzecz nielegalnego przejęcia władzy na Białorusi. 

Próba zdobycia i zajęcia Białorusi: w grę wchodzą pierwsze osoby z Polski… .

Jeśli wierzyć planom zbiegłych białoruskich zdrajców i oszustów Cichanowskiej i Łatuszki, to 9 sierpnia 2021 r. planowane są masowe protesty w całej Białorusi.

  Ale, jak głosi popularna mądrość, nie da się ukryć szydła które wystaje lub wylazło z worka !. 

 Jeśli uważasz, że wezwania do protestu są inicjatywą zbiegów, to głęboko się mylisz.

 W ręce prokuratury na Białorusi dzięki aresztowaniu Protasewicza i innych członków wywrotowej bandy dostała się bardzo ciekawa korespondencja, która rzuca światło na wydarzenia z sierpnia ubiegłego roku. 

Teraz okazuje się że w ten proceder zaangażowane są następujące postacie

 Premier Polski Mateusz Morawiecki. 

 Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

 Wiceminister Spraw Zagranicznych Pawel Jablonski.

 Mariusz Chłopik (w sierpniu 2020 r. – Zastępca Dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu RP).

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

19 sierpnia 2020 r., dziesiątego dnia protestów na Białorusi, Michał Dworczyk pisze do Morawieckiego:

 ” „Przeprowadzamy wywiad” z „ Nextą ” w Domu Białoruskim. Będzie to miało wielki wpływ na Białorusinów. Premier RP zwróci się bezpośrednio do Białorusinów, odwiedzi Dom Białoruski, w którym pracują, organizację, w której początkowo działa „Nexta”, i za pośrednictwem ważnego kanału komunikacyjnego wyrazi swoje poparcie dla Białorusinów w imieniu Polski. Dziś zdecydowanie wyróżniliśmy się, więc nie obchodzi mnie to, że Łukaszenka ma inne problemy niż białoruscy Polacy”. 

 Do swojego listu dołącza wiadomości od Jablonskiego i Chłopika:

 Jabłoński, 19 sierpnia 2020.

 „Powstaje jednak inne pytanie. Czy powinniśmy udzielić bezpośredniego wywiadu premierowi Moraweckiemu dla „Nexty” i tym samym dać jasne potwierdzenie Białorusinom, że prowadzimy ich za nos (oficjalnie zaprzeczamy, że „Nexta” ma z nami jakiekolwiek relacje) – TO LEPIEJ, że Premier Morawiecki udzielił wywiadu Biełsatowi (który jest naszym oficjalnym kanałem rządowym), a ta historia Biełsatu zostanie opublikowana przez Nextę, a następnie rozpowszechniona. Wzmocniłoby to także Biełsat, który jest naszą dobrą polską marką wśród niektórych Białorusinów” .

  Zgadzam się, że prawdopodobnie wywiad bezpośredni mógłby być lepszy (nowe media, nowoczesny format młodzieżowy). Jednocześnie powinieneś wiedzieć, że prowokując Łukaszenkę, ryzykujemy odwrócenie działań z jego strony. Na przykład w stosunku do białoruskich Polaków. On potrzebuje powodu. Wywiad premiera Morawieckiego dla „Nexty”, którą Białorusini uważają za działalność przestępców, da mu dodatkowy powód.

  Dlatego proponowałbym Biełsat. A z „Nextą” – przy innej okazji ”.

  Chłopik, 19 sierpnia 2020.

  „Nie bałbym się. Z reguły sami nie chcemy, aby premier Morawiecki odwiedzał markowe media.”  Jablonski, 19 sierpnia 2020.

  “Jasne, bo z mojego punktu widzenia nie jest to czerwone światło, a raczej pomarańczowe.”

 Następnie.

  20 sierpnia 2020, Dworczyk przemawia do Morawieckiego:

 „Mateuszu, dziś w ramach tworzenia poparcia dla działań waszego rząd dla Białorusi spotkałem się i rozmawiałem z: G. Schetyną, T. Grodzkim, Senatorem M. Bosakiem, P. Kowalem, M. Szerbą, J. Grabecem. Ponadto rozmawiałem przez telefon z R. Tyszkiewiczem, M. Kaminskim (spotkam się z nim osobiście w piątek, kiedy wrócą z Cypru). Jutro kolejny cykl spotkań”. 

 ” Ponieważ rozmawialiśmy to staram się stworzyć bezpartyjne wsparcie dla naszych działań”.

  ” W Wilnie Romaszewska i Dżekawicki (nasz Białorusin) dwukrotnie spotkali się z Cichanowską – staramy się postawić obok niej naszego doradcę – ciekawe propozycje na spotkanie, on nawiązał dobre kontakty z ludźmi ze środowiska w okół Cichanowskiej. Dziś zostało wybrane Prezydium Rady Koordynacyjnej zwołanej przez Cichanowską – są tam nasi ludzie.

Główny doradca Cichanowskiej i UWAGA !

↔↔↔To  członek prezydium Sądu Konstytucyjnego ↔↔↔,  ma przylecieć z Mińska na spotkanie w gabinecie premiera w piątek”.

” Jutro przed spotkaniem z „Nextą” (poszedłem kupić sobie garnitur na rozmowę z Wami: udzielę Wam informacji – ale nie chcę peszyć, nasze działania wyglądają całkiem obiecująco”.

  ” Podsumowując wyniki rozmów uważam, że ważne jest, aby to zrobić”:

 ” Spotkasz się z przywódcami wszystkich polskich partii w sprawie Białorusi;

 Rywalizuj o osobiste spotkanie z Merkel w sprawie Białorusi; Spotkasz się osobiście z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego (Buzek, Chimosiewicz), aby stworzyć poparcie dla naszych działań w ich grupach politycznych; Zapowiedziałeś, że zaczniesz działać w ramach programu „Solidarność z Białorusią”.

  Następna sprawa.

 22 sierpnia 2020, Dworczyk zwraca się do Morawieckiego:

  „Mateuszu,

Po naszej rozmowie zadałem sobie pytanie i myślę, że pomysł wykorzystania Alesia       Zarembyuka (prezesa Fundacji Dom Białoruski) jest na tym etapie optymalny. 

  Jeśli mówimy o zastępcach, żaden z nich do tej pory nie zajmował się tym problemem, ich udział będzie dziś sztuczny i pozbawiony elementarnego znaczenia (kontakty, historia, język itp.), Alesia  Zarembyuk jest korzystny zarówno dla Białorusinów, jak i Polaków. Od wielu lat walczy o grosze dla demokracji na Białorusi. Ma pasję, wiedzę, jest zawzięty i ma instrument, którym jest fundacja „Dom Białoruski”. Ma też wielu młodych ludzi, wolontariuszy wśród białoruskich studentów i Polaków. Rozmawiałem z nim wczoraj i jest gotów poświęcić się tej sprawie w 110%. Jest bardzo lojalny.”

” Teraz pisze apel do Dudy.

 “Solidarność dla działaczy związkowych. Jeśli wyrazisz zgodę, przygotują kompleksowy plan i zaczną na początku tygodnia.” 

 22 sierpnia 2020 Morawiecki: 

 “Ok, niech Alesia do mnie zadzwoni – też mu ​​powiem czego potrzebuję.”

 Następnie.

 22 sierpnia 2020 r., Dworczyk komunikuje się z Morawieckim:

 ” Odbyłem długą rozmowę z Latushko, przedstawił swoją wizję sytuacji, podkreślił, że potrzebują wsparcia na arenie międzynarodowej: uwolnienie więźniów politycznych; uznanie i poparcie Rady Koordynacyjnej, która wypowiada się w imieniu większości społeczeństwa (obecnie wszczęto przeciko nim sprawę karną i znajdują się pod dużą presją); nacisk na władze w celu dialogu z opozycją; przeciwstawiając się propagandzie Łukaszenki, w którą wierzy część ludności… ” A „Nexta” i „Beloruski Dom” donosiły, że gazeta „Wyborcza” i fundacja „Batory” chcą ich zabrać do siebie, ale są lojalni, kazałem ich odesłać – ale musimy działać bardzo szybko.

 22 sierpnia 2020, Morawiecki:

  “Daj mi jego numer telefonu, z którego dzwoniłeś”

  Dworczyk: +48 605 140 861.

  Źródło TV Belarus24. 

Skandal ….

Gdy czlonkowie obcego rządu, państwa zajmują się bezpośrednio dywersją i organizowaniem obalenia legalnej wladzy w sąsiednim państwie  … . To już ma swoje negatywne konsekwencje w relacjach międzynarodowych … . 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

A PROPOS !!!

Protasewicza i jego kompanów zdrada pogrążyła nie tylko działających na terenie Białorusi członków 5 kolumny sterowanych z zagranicy przy pomocy dolarów ale ujawniła też, jak skandaliczne prostackie są ingerencje “polskich” władz w sprawy obcego państwa w celu przeprowadzenia zamachu stanu i obalenia legalnej władzy w sąsiednim państwie.


Informacja.

Po aresztowaniu Protasewicza. Państwowa telewizja na Białorusi wyemitowała wywiad z aresztowanym który:

W rozmowie bierze odpowiedzialność za działania naruszające porządek publiczny i mówi, że szanuje prezydenta Łukaszenkę, który zareagował jak „człowiek ze stali” na niedawne zamieszki w kraju. 


Protasiewicz w obawie že wyrok będzie surowy okazuje nagłą skruchę i wyrażał ubolewanie z powodu jego roli w ruchu opozycyjnym. Wypowiedzi Protasewicza w wywiadzie dla telewizji państwowej pokazały jego osobę,  jako używanego przez obce służby pionka. Na przykład powiedział w rozmowie, że ruch opozycyjny jest w dużej mierze kierowany i finansowany przez Polskę i Litwę. Ponadto ruch opozycyjny ma charakteryzować konflikty wewnętrzne, a przede wszystkim pieniądze.

A co najważniejsze i to widać wyraźnie to cel tego całego wyczynu: Protasiewicz przyznaje się do organizowania masowych zamieszek i mówi, że żałuje nakłaniania ludzi do protestów.

Zdradza i wypiera się także swoich byłych kolegów i zbiegłej “liderki opozycji” Cichanouskaya. Co jest najważniejsze. Ponadto aresztowany “dziennikarz” Nexty wymienił wszystkich koordynatorów ruchu protestacyjnego.

Niektórzy z nich konspirowali do przeprowadzenia zamachu stanu, na to wielokrotnie powołują się władze białoruskie.

Według Protasewicza w kraju nadal działają „uśpione komórki”. Powiedział w białoruskiej TV że „ma nadzieję, że naprawi swoje błędy”. Obiecuje współpracować we wszystkich śledztwach i nigdy więcej nie angażować się w politykę. Na końcu, wybucha płaczem.

Wrogie działania przeciwko ludności cywilnej i obrońcom Donbasu… .

Inna uderzająca część wywiadu dotyczyła jego okresu na Ukrainie, gdzie mordował i walczył z obrońcami ŁRL. Ługańska Republika Ludowa chce zatem ekstradycji Protasewicza.

O tym ten tchórzliwy bandyta (cтрахливец) powiedział: „Mam nadzieję, że Łukaszenka ma dość determinacji, by mnie nie wydać”.


Dokument wskazuje też, że sama białoruska opozycja chciałaby pozbyć się Protasewicza.


Dokument stwierdza również, że aresztowanie Protasewicza zostało zgłoszone przez doradcę przywódcy opozycji Cichanowskiej, zanim został on faktycznie aresztowany.

Tak więc zleceniodawcy i sponsorzy chcieli zrobić z niego męczennika ujawniając jego pobyt w Grecji i czas lotu linią lotniczą, podobnie jak agentura Zachodu spreparowała zatrucie Nawalnego pseudo-noviczkiem,  a  za pewne użyto trutkę na szczury lub inne coś o podobnym działaniu … . 

Wybrane komentarze
  • Walka i obrona trwa nieprzerwanie.

■ Waszyngton robi wszystko, aby pozbawić nie tylko Rosję i Białoruś silnego lidera, siać chaos i zamęt, obalić tych którzy dbają o interesy i suwerenność Białorusi i Rosji a następnie postawić na czele tych państw swoje posłuszne marionetki, tak jak to USA robi wszędzie gdzie obala rządy dbające o narodowe interesy o suwerenność kraju. Tym razem ma uslużnych wśród Polski, Ukrainy i Litwy którzy z zapałem wychodzą przed szereg i umilają Waszyngtonowi życie.

■ Dla takich suwerennych państw jak Rosja, Chiny, Białoruś, Iran, Syria, Korea, Wenezuela, Kuba, wybór jest dość prosty.

Albo zrobią wszystko, aby zachować i chronić swoją suwerenność polityczną, terytorialną, gospodarczą i informacyjną, albo po prostu zostaną całkowicie swojej niepodległości pozbawieni i staną się semi-kolonie pod hegemonią globalnego Zachodu z główną siedzibą w Waszyngtonie.

Tak jak te wszystko inne państwa opanowane przez globalną zachodnią strukturę tworząca tam jednomyślnych polityków i oligarchów działających na korzyść Stanów Zjednoczonych i globalnego pragnącego dominacji nad światem nie takiego znowu demokratycznego Zachodu.

Zachodu swobód i demokracji ?, tak za takiego chce się przedstawiać na arenie międzynarodowej po przez wszelkie media i propagandę.

Alfax 10.07.2021 12:24:10

@Autor

“Gdy członkowie obcego rządu, państwa zajmują się bezpośrednio dywersją i organizowaniem obalenia legalnej władzy w sąsiednim państwie … . To już ma swoje negatywne konsekwencje w relacjach międzynarodowych… .” –
— Tak, ma negatywne konsekwencje i będzie mieć. Wspomniane persony z rządu zdają się nie mieć pojęcia, że ich działania przeciw demokratycznie wybranemu prezydentowi Białorusi są nie tylko śmieszne, ale też niebezpieczne. Inna rzecz, czy oni czynią tak z własnej inicjatywy. Raczej wątpię.

zygmuntbialas 10.07.2021 16:55:48

 Autor

Ci ludzie są bardzo, ale to bardzo ograniczeni. Nie trzeba mieć krzty wyobraźni, aby nie przewidywać dalekosiężnych skutków takiego postępowania. Mnie osobiście przestało już dziwić to co się wokół dzieje, bo społeczeństwo jak i /polskojęzyczni/ rządzący, zachowują się jak w matrixie

Playset 10.07.2021 17:14:38

@Jasiek 16:32:18

Dywersanci i wirusy

Wpisałam już u p. Białasa, zanim tu zawitałam więc nie bardzo chce się powtarzać, ale widać, że stara gwardia “Solidarności’ próbuje rozwalić kolejne państwo.

 

Tatuś Morawieckiego był tez buńczuczny.

Polacy skakali na majdanie – to teraz jeszcze Mińsk obskoczą.

Zawsze robi mi się niedobrze jak na blogach ukazują się naiwne opinie o …starodawnych Słowianach.

Z wszystkich Słowian w całej historii Słowiańszczyzny, najbardziej nienawidzili i nienawidzą Słowian …Polacy.

Napadliśmy na Czechosłowacje, pomogliśmy zniszczyć kraj Południowych Słowian – Jugosławię; na majdanie pomogliśmy przepędzić … Polaka- Janukowicza i pomogliśmy wsadzić na tron… Walcmana; poparliśmy pajaca Zielenskiego i domagamy się, żeby słowianski – od czasów Katarzyny II – Krym zamienić w bazę wojenną USA.

No i nie da się ukryć, ze zarówno w Syrii, Czeczenii i Kosowie wspieraliśmy sercem i duszą terrorystów islamskich.

Nie przyjęliśmy uchodźców z Syrii, ani z Serbii, ale ugościliśmy morderców z Kosowa. Tym mordercom, którzy do tej pory są na liście organizacji terrorystycznych udzieliliśmy azylu; i to Polacy wnieśli na Zgromadzenie Ogólne ONZ propozycje utworzenia islamskiego państwa -Kosowo. (Sama nazwa wskazuje słowiański charakter Kosowa)
Syria jest kolebka chrześcijaństwa, ale Polakom nie przeszkadza, że w Donbasie mieszkają Słowianie.

Jakoś nie wybieramy się na Niemcy, na banderowców, na imperialistyczną ciągle jeszcze Anglie, nie nałożymy sankcji na USA i przyjaźnimy się z wszystkimi byłymi organizacjami SS; i u Bałtów i na Ukrainie.

A teraz się przygotowujemy na wybory w Rosji, bo jeszcze chwile i znów pójdziemy na Moskwę. Na Kijów może nie- bo tam już są tylko nasi przyjaciele.
I kiedy Kijów był rosyjski – chrześcijański, armia polska ruszyła na Kijów -skandalicznie łamiąc postanowienia Traktatu Wersalskiego.(Linia Curzona)
A teraz opowiadamy, że nas Rosjanie napadli na przyznanej przez Traktat ziemi, którą Anglicy przyznali Sowietom!!
17 września 1939 Polska już nie istniała, bo Niemcy ogłosili nas gubernią i nie miał kto Polski bronić, bo rząd spieprzał przez Zaleszczyki . A Brześć był za Linia Curzona. Polakom nienawiść do Rosji wyżarła wszystkie szare komórki.

I teraz …
Właśnie niechcący wsypali się spece od kolorowych rewolucji zza oceanu (NED) i pochwalili się rosyjskim żartownisiom , ze ‘sercem, dusza i kieszenią’ będą kontynuować swoją działalność na Białorusi. NED /National Endowment for Democracy/- to ta sama banda Reagana , spece od kolorowych rewolucji, którzy fundowali Solidarność, OTPOR (Jugosławia, UDAR – Ukraina, rewolucje w Gruzji, Tunisie, i .. rozwalili ZSRR.

A mnie wręcz rozbawiło, że Litwini budują mur berliński na granicy z Białorusią, żeby nie wpuszczać uciekinierów z Białorusi.
A mnie się zdawało ze Litwini pomagali Tichanowskiej w tworzeniu demokracji na Białorusi.
Ostatnio mury Berlińskie są bardzo w modzie.

NED jest koniem trojańskim CIA i Sorosa i ma na sumieniu kolorowe rewolucje.
No to kogo reprezentuje obecny rząd w Posce?

Tiamat 10.07.2021 18:15:34

@Alfax 12:24:10

A co zyskała Ukraina po zamachu stanu i przejęciu władzy przez banderowców ?

Upadek gospodarczy i degradacje demokracji oraz utratę terytorium które nie życzą sobie być pod dyktaturą nazi-banderowców.

Dlatego Białoruś musi nie powtórzyć błędów majdanu na Ukrainie. Białoruś ma szczęście że prezydent to odważny człowiek i stanął w obronie suwerenności od chazarsko-nazistowskich kolaborantów z III rzeszą, sterowanych i finansowanych przez zagranicznych agentów.

Monaco 10.07.2021 21:13:02

@Jasiek 16:32:18

Dziś już każdy powinien widzieć i wiedzieć, że na Zachodzie jest farsa a nie demokracja. A tym bardziej, że dążeniem Zachodu jest supremacja i hegemonia. Tak właściwie to neokolonializm w stosunku do słabych państw.

Monaco 10.07.2021 21:17:15

@zygmuntbialas 16:55:48

Ja też w to wątpię, gdyż wszystko wskazuje, że sprawujących dobierają według pewnego sprzyjającego USA klucza.

Kto się za bardzo wychyli, to go w łeb, lub w ogóle nie ma szans na koryto.

Monaco 10.07.2021 21:20:44

@Alfax 12:24:10

“” Walka i obrona trwa nieprzerwanie.~
■ Waszyngton robi wszystko, aby pozbawić nie tylko Rosję i Białoruś silnego lidera, siać chaos i zamęt, obalić tych którzy dbają o interesy i suwerenność””.

W tym zawarta jest cała nadzieja, tylko konsolidacja współpracy i sił państw wolnych przeciwko imperialistów i masonów w Łoszyngtonie może zapewnić suwerenność i wolność w podejmowaniu decyzji dotyczących spraw narodowych, gospodarczych, politycznych
i międzynarodowych dotyczących spraw handlowych i obronnych.

Leonardo da Vinci 10.07.2021 22:30:58

FAKTY podane na tacy

I po takim skandalu ci ludzie pełnią jeszcze funkcje państwowe? Natychmiast powinni zostać zdymisjonowani przez Marszałka Sejmu .

TOR 10.07.2021 23:29:57

@TOR 23:29:57

re: Natychmiast powinni zostać zdymisjonowani przez Marszałka Sejmu .

Kiedy to właśnie panowie w rządzie kombinuja jakby tu zdymisjonowac Marszalka Sejmu bo obraziła kure domową – ta cura domestica ma ambicje Bonapartego.

Tiamat 11.07.2021 02:08:25

@Monaco 21:23:11

Ługańska Republika Ludowa czeka na ekstradycje tego bandyty i osądzenie go za udział w terrorystycznej bandzie zwanej Azov.

A tam ma gwarantowane, że osądzą bandytę sprawiedliwie.

Alfax 11.07.2021 11:33:34

@interesariusz z PL 09:01:52

re:
‘tolerowaliśmy bombardowania Serbii i uznaliśmy oderwanie Kosowa’..
Zadziwiające!!! Polskie wojsko i policja od 20 lat okupują serbskie Kosowo.

“Tolerowaliśmy”????

Ładny eufemizm!

Polskie wojsko okupowało Jugosławię (Bosnie ) od 1991 roku.
Polacy pacyfikowali serbskie wsie

Polscy policjanci w Kosowie – Informacje – Policja 997
https://gazeta.policja.pl/997/informacje/187255,Polscy-policjanci-w-Kosowie.html

KFOR KOSOWO – WOJSKO-POLSKIE.PL
50 tys
https://www.wojsko-polskie.pl/kfor-kosowo/

i to:

99 polskich żołnierzy wróciło z Afganistanu z koronawirusem
https://glos24.pl/99-polskich-zolnierzy-wrocilo-z-afganistanu-z-koronawirusem

re:
“owszem, napadliśmy na Irak,”

I pomogliśmy mordować ludność cywilna i niszczyć starożytne zabytki Mezopotamii.

Czy to może w obronie …Polski:

“wojskowymi siłami policyjnymi stłumiliśmy majdan, zapobiegając przejściu Czechosłowaków na stronę wroga”.

Można poprosić o szczegóły?

Tiamat 12.07.2021 14:13:50

@Tiamat 15:59:23

Teraz dywersanci dobrali się do Cuba wspierani, a właściwie kierowani przez szumowiny z USA.

Wykorzystując sytuację pogorszenia warunków życia ze względu na “światową pandemię” szuje z usa organizują protesty przeciwko obecnej władzy.

Chcą na nowo z Cuba zrobić dla yankees burdel i hazard tak jak to było za zbrodniczych rządów Batusty.

Monaco 14.07.2021 09:41:21

Opublikowano za: https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/162667,fakty-podane-na-tacy

Wypowiedz się