George Soros przeznaczył setki milionów dolarów na zmiany rzadów na całym świecie

Szef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa łączy Sorosa z wysiłkami zmierzającymi do destabilizacji narodów na całym świecie, w tym USA

przez Ilya Tsukanov
SPUTNIK

AP Photo / Francois Mori

Miliardowy menadżer funduszu hedgingowego George Soros przeznaczył setki milionów dolarów na „inicjatywy społeczeństwa obywatelskiego” mające na celu kształtowanie dyskursu i procesów politycznych w wielu krajach. Moskwa zakazała działalności jego Fundacji Społeczeństwa Otwartego (OSF) w 2015 roku, uznając, że stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i porządku konstytucyjnego Rosji.

George Soros i jego Open Society Foundations niewątpliwie odegrali rolę w powszechnych niepokojach, które wstrząsnęły Stanami Zjednoczonymi w zeszłym roku po policyjnym zabiciu George’a Floyda z rąk policji, uważa Nikołaj Patruszew, szef Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa.

„Jak wiesz, ten, kto sieje wiatr, będzie żąć wicher. Ta sama Fundacja Sorosa [zaangażowana w kolorowe rewolucje za granicą i protesty w USA] nie ma planów ograniczania swoich projektów. Ponadto pracuje nad nadaniem im systematycznego charakteru ”- powiedział Patruszew  w wywiadzie dla rosyjskich mediów w opublikowanym w piątek wywiadzie.

„Soros i jego surogaci zmierzają w kierunku niezależnego ustalenia kryteriów, co do których rządy są uznawane za niepożądane, ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami takiego wyznaczenia. Myślę, że nie jest odległy czas, kiedy Zachód zacznie nakładać sankcje, a nawet rozpoczynać uderzenia zbrojne na suwerenne państwa na podstawie rekomendacji z raportów organizacji pozarządowych – zasugerował urzędnik.

Patruszew zwrócił uwagę, że coś podobnego miało już miejsce w Syrii, gdzie Stany Zjednoczone i ich sojusznicy bombardują kraj Bliskiego Wschodu na podstawie ( od czasu obalenia ) raportów o atakach gazowych przeprowadzonych przez „grupę ratunkową” Białych Hełmów.

„Zapobieganie takiemu bezprawiu jest dziś jednym z kluczowych zadań suwerennych narodów, które nie są gotowe do życia według reguł narzuconych z zewnątrz” – podkreślił urzędnik.

Komentując szczególne zainteresowanie Sorosa Rosją, Patruszew zasugerował, że był tylko jednym z wielu odwiecznych aktorów rusofobicznych na Zachodzie. „Weźmy na przykład [cara] Iwana Groźnego, którego z jakiegoś powodu na Zachodzie nazywa się„ Iwan Groźny ”. Czarna legenda o nim jako okrutnym tyranie zaczęła krążyć za jego życia dzięki zachodnim kronikarzom, którzy próbowali odwrócić uwagę Europejczyków od tego, co działo się w ich własnych krajach. Nie podobał im się fakt, że rosyjski car nie uznawał ich politycznego i moralnego przywództwa. Bo nawet w tym okresie dawno temu Moskwa ostrożnie patrzyła na Zachód i widziała, co się tam dzieje – masakry z powodów religijnych, Inkwizycja, polowania na czarownice, potworne kolonialne zniewolenie ludów,i inne czyny, o których Zachód woli teraz nie pamiętać ”.

Wieki później Patruszew uważa, że ​​można dostrzec „wyraźną analogię”, w której urzędnicy w Stanach Zjednoczonych i Europie używają wszelkich możliwych środków, aby tłumić sprzeciw i ograniczać prawa obywatelskie tych, którzy nie są gotowi wspierać tak zwanych „zachodnich wartości, ”„ Ale jednocześnie nadal przedstawia nasz kraj jako główne zagrożenie dla wolności i tolerancji ”.

„Ogólnie rzecz biorąc, praktyki rusofobiczne pozostają dziś takie same, jakie istniały setki lat temu” – podsumował urzędnik.

40-letnia passa Sorosa w aktywizmie „społeczeństwa obywatelskiego”

Soros jest popularnym celem zarówno rządów, jak i polityków z całego spektrum politycznego, jako publiczna twarz wątpliwej działalności organizacji pozarządowych w wtrącanie się w sprawy suwerennych krajów. Zarządzający funduszem hedgingowym rozpoczął swoją działalność polityczną w latach 80. XX wieku w Europie Wschodniej, zapewniając fundusze i wsparcie organizacyjne siłom antykomunistycznym na Węgrzech, w Polsce i innych krajach bloku wschodniego. W latach dziewięćdziesiątych jego fundacje rozprzestrzeniły się na teren byłego Związku Radzieckiego, w tym na Ukrainę i Rosję, i wspierały kolorowe rewolucje, które wstrząsnęły wieloma postsowieckimi państwami w latach 2000 i 2010.

Do połowy 2010 roku OSF otworzył biura na  całym świecie , od Europy i Eurazji po Azję, Afrykę, Bliski Wschód, Amerykę Łacińską i same Stany Zjednoczone. Podczas prezydentury Donalda Trumpa fundacje Sorosa  „współpracowały”  z ponad 50 organizacji, których celem było doprowadzenie go do upadku. W 2017 roku ponad 150000 Amerykanów  podpisało  petycję do Białego Domu, aby Soros ogłosił terrorystę w kraju i odebrał mu majątek. Przed wyborami Soros aktywnie wspierał Hillary Clinton i Partię Demokratyczną, oficjalnie przekazując ponad 10,5 miliona dolarów na jej kampanię, a także finansując republikanów sprzeciwiających się Trumpowi, takich jak neokonserwatywny McCain Institute. W 2020 roku wspierani przez Sorosa prokuratorzy okręgowi zostali  oskarżeni udziału w walce z rządem federalnym w sądzie podczas protestów George’a Floyda. Po wyborach Joe Bidena Soros  publicznie przeznaczył dziesiątki milionów dolarów  na lobbowanie w planie wydatków na infrastrukturę „raz na pokolenie” o wartości 2,3 biliona dolarów.

W świecie finansów Soros jest najbardziej znany ze spekulacji walutowych w stosunku do funta brytyjskiego w 1992 r., Które przyniosły mu niezły miliard dolarów zysków, ale spowodowały run na funta i miliardowe straty dla państwa brytyjskiego. W 2020 roku Soros został skazany za wykorzystywanie informacji poufnych przez francuski sąd, a wyrok ten utrzymał w mocy Europejski Trybunał Praw Człowieka w 2011 roku.

___
https://sputniknews.com/world/202104301082772772-russian-security-council-chief-links-soros-to-efforts-to-destabilize-nations-worldwide-includes-us/

Wypowiedz się