Czy za sprawą KOMUNIZMU, czy KAPITALIZMU, nadchodzi OSTATECZNA walka o WŁASNOŚĆ i WOLNOŚĆ?!

Polecamy kompetentny wywiad z Traderem 21, który przedstawia dużo szczegółowych informacji w sprawach finansowych i gospodarczych, ze świata i z Polski.

Mamy jednak do prelegenta jedno fundamentalne zastrzeżenie odnośnie jego wypowiedzi z pozycji zwolennika kapitalizmu, a jednocześnie wpisującego się w propagandę straszenia komunizmem. Komunizm w zakładanej wersji teoretycznej nie wyszedł, bo jego próba wdrożenia, jednak przekształciła się w socjalizm, który w Polsce po 1956 r. spowodował nie notowany w dziejach rozwój gospodarczy kraju najbardziej zniszczonego w II wojnie światowej i to bez żadnych kredytów zagranicznych i bez ogromnej utraty polskiej własności jak w okresie kapitalizmu III RP.

Polecamy Traderowi 21, jego rozmówcy i czytelnikom artykuł na naszej stronie, który wiele w temacie osiągnięć socjalizmu wyjaśnia na linku: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/07/czy-popis-po-wygranych-wyborach-wdrozy-podatek-katastralny-ktory-docelowo-pozbawi-kilka-milionow-polakow-mieszkan-wyrzucajac-ich-na-bruk/

Natomiast dla porównania dwóch systemów: kapitalizmu i komunizmu stworzonych przez te same kręgi globalistyczne, przytaczamy odpowiedź Davida C. Kortena, autora książki pt. „Świat po Kapitalizmie. Alternatywy dla globalizacji” udzielona polskiemu profesorowi, który na początku lat 90-tych ubiegłego wieku z radością oświadczył Kortenowi na jakiejś konferencji, że „wreszcie mamy koniec komunizmu w Polsce”.

 David C. Korten odpowiedział mu tak:

„Ludzie, którzy słyszeli syrenę komunizmu powinni być wyczuleni na jej kapitalistyczną siostrę. (…) Społeczeństwa oparte na ekstremistycznych ideologiach, czy to skrajnie lewackich ( surowa kolektywizacja i system represyjny), czy to skrajnie prawicowych ( bezwzględny indywidualizm i nieusprawiedliwiona chciwość ) są z natury rzeczy niestabilne. (…) Życie wykazuje, że obie te idee są ekstremistyczne, a zatem patologiczne. Bowiem życie udowadnia, że nie istnieje konflikt pomiędzy społecznością, a jednostką, gdyż w zdrowym, żywym systemie, obie wzajemnie się wspierają i wzmacniają”.

Redakcja KIP

Opublikowano za: namzalezy.pl

Wypowiedz się