Szokujący opis Nowej Normalności w zaszczepionym Izraelu

Media wszystkich krajów świata, w tym Polski, trąbią nieustannie o sukcesach akcji masowego wyszczepiania obywateli na COVID-19. Podkreślają, że to jedyna szansa na „normalność”.

Tymczasem Izrael – światowy lider szprycowania – przedłużył stan wyjątkowy. Nie widać, by tam wracała normalność. Zatem media i rządy po raz kolejny budują fałszywą narrację o rzeczywistości czasów pandemii.

Mieszkanka Izraela i prawnik – Gal Gur – ujawniła w mediach społecznościowych, jak naprawdę wygląda „sukces” akcji szczepień w jej kraju. Napisała między innymi:

„Chcę przekazać światu pilną wiadomość: wbrew temu, co wam powiedziano, Izrael w żaden sposób nie wrócił do normalności. […] Gdyby sytuacja w Izraelu powróciła do rutyny dzięki zdumiewającemu sukcesowi szczepionek, to stan wyjątkowy nie trwałby dalej. W rzeczywistości od początku projektu szczepień, było tylko więcej zastraszania na wiele sposobów – mimo że zamknięcie zostało zniesione, znacznie więcej przymusu. […] Podstawowe czynności, takie jak praca, edukacja, zdrowie i rekreacja – stały się luksusem tylko dla osób zaszczepionych”. Ludzie żyją tam ponoć „pod narastającym przymusem, dyskryminacją, oznaczaniem i podziałem na dwa społeczeństwa obywatelskie – zgodnie z zieloną przepustką”.

Według przekazanych przez nią informacji, tylko w części miejsc respektowane są negatywne wyniki testów na COVID-19, ważne przez 72 godziny. Jednak ci, którzy wybiorą taką drogę, sami ponoszą koszt zrobienia takiego testu.

Według niej, Izrael nie jest już demokracją przestrzegającą prawa. Jest to już w jej opinii dyktatura.

Gal Gur dotyka kwestii fundamentalnej:

„Albo szczepionki są skuteczne i wówczas wszelkie restrykcje muszą zostać zniesione – albo szczepionka jest nieskuteczna i tak czy inaczej nie ma uzasadnienia dla zależnych od niej ograniczeń”.

Podkreśla, że Izrael jest w kwestii szczepień na COVID-19 królikiem doświadczalnym i jeśli uda się przekonać ludzi, że państwo to odniosło w tej materii sukces, to wtedy cały świat podąży tą samą drogą.

Tyle tylko, że ta droga nie będzie miała żadnego związku z prawdą, faktycznym poszanowaniem praw obywatelskich i rzeczywistą troską o zdrowie i życie ludzi.

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: NCzas.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Opublikowano za: https://wolnemedia.net/szokujacy-opis-nowej-normalnosci-w-zaszczepionym-izraelu/

Wypowiedz się