GRY BOGÓW

Prawdziwe losy ludzkości według skrywanych skrupulatnie źródeł – Słowiano-Aryjskich Wed ( większość ksiąg zniszczyli ci co zasłaniają się wynaturzonym nauczaniem Jezusa, ale Wedy przetrwały w podziemnych bibliotekach pod Uralem) . Filmy to analiza zdarzeń w kończącym się okresie kilku tysięcy lat panowania kłamstwa na Ziemi.

Projekt Gry Bogów – to kolejno rozwijająca się seria filmów z gatunku publicystyki, obejmujących tematem badania starożytnej i współczesnej sławiano-aryjskiej kultury. Każdy film serii ma konkretny temat i powstał na podstawie kontaktów autora z ludźmi znającymi wedy oraz innymi źródłami.

Projekt Gry Bogów – to twórcze spotkania, wykłady, seminaria, społeczne dyskusje z omawianiem filmów i inne imprezy kulturalne, sprzyjające przywróceniu naturalnego potencjału człowieka.

Uczestnicy projektu Gry Bogów – to twórczo aktywni asceci, żyjący w różnych miastach i krajach, studiujący Dziedzictwo Przodków i odradzającą się Rodzimą Kulturę ze swoim konkretnym działaniem.

Celem projektu Gry Bogów jest  przyciągnąć uwagę do środków świata wewnętrznego człowieka, poznać, badać i zrobić znanymi wiedzę i doświadczenie naszych Praszczurów i prapraszczurów dla przywrócenia zdolności do wspinaczki po duchowej drodze ewolucji. A także, nauczyć się stosować nagromadzone przez tysiąclecia doświadczenie w życiu codziennym.

Oryginalna strona do Gry Bogów: http://igrybogov.com/

————————————————————-

ARTYKUŁY
Siergiej Striżak: „przede wszystkim – ufać sobie”

————————————————————-

FILMY

Gry Bogów – Akt 1 Teatr PL

Kiedy bardzo dawno temu, zapomnieliśmy patrzenia na siebie od innej strony, jedną z ulubionych zabaw pozostało lustro. Niestety, lustro może odzwierciedlać jedynie twarz. Wydaje się, że to za mało. Żeby móc patrzeć na siebie, przypomnieliśmy sobie jedną bardzo pasjonującą grę. To bardzo stara gra. Kiedyś w nią grali potężni bogowie. Ktoś kiedyś nazwał ją pięknym słowem « teatr ».

Gry Bogów – Akt 1 Teatr PL (youtube)
————————
Gry Bogów Akt 2 – Artyści i Widzowie PL

Co robi aktor, grając tę albo inną scenę? Aktor, za pomocą emocji, przekazuje widzom wiadomość, ideę. Co robi widz obserwując aktora? Widz odnosi wrażenie i zestawia to z własnymi ideami i doświadczeniem. Publiczność może coś wnieść do spektaklu. Tak więc, może czynnie przyczyniać się do tego co przeżywa. Dobry dowcip, jak dzieło sztuki, rozchodzi się lotem błyskawicy, a po mistrzowsku opowiedziany, wywołuje zachwyt i podnosi emocjonalny ton. Właśnie pragnienie wniesienia wkładu staje się kryterium spójności dowolnego dzieła sztuki. To zaś odróżnia go od zwykłej ilustracji, która nie zawiera przestrzeni dla niego. Jest formą kontaktów między ludźmi. Sztuka – jego najwyższa jakością. Życie samo w sobie, w zasadzie, jest jedeną z różnych form sztuki. Artyści i widzowie spotykają się z powodu wzajemnego przyciągania.

Gry Bogów Akt 2 – Artyści i Widzowie PL (youtube)
———————–
Gry Bogów Akt 3 Estetyka PL

Bardzo dawno temu, kiedy potężni Bogowie bardzo lubili podróżować… oczywiście, Bogom wystarczyło
zobrazować myślowo każdy Wszechświat, żeby się w nim znaleźć. Jednak to było zbyt proste. Dlatego Bogowie wymyślali ciągle nowe formy zabaw, ograniczali rozmyślnie swoje zdolności i materializowali się w różnych formach ciał. Taka gra stawała się bardziej interesująca. W czasie podróży, Bogom przydarzały się różne historie. Spodobało się im przeżywanie skrajnych emocji. Coraz bardziej komplikowali zasady i kontynuowali swoje ekstremalne gry. Rywalizując, Bogowie zaczeli kłamać, oszukiwać się i stosować zdradzieckie taktyki; narzucali sobie nawzajem idee dobra i zła, piękna i brzydoty. Bogowie tak długo bawili się w te gry, aż pogubili się w nich i zapomnieli jak się powraca do początkowego boskiego stanu. W taki sposób  znaleźli się na pewnej pięknej planecie, gdzie po dziś dzień kontynuują swoją grę, którą ktoś kiedyś nazwał pięknym słowem Estetyka.

Gry Bogów Akt 3 Estetyka PL (dailymotion)
Gry Bogów Akt 3 Estetyka PL (anyfiles)
———————-
Gry Bogów Akt 4 -Komunikacja, Muzyka, Słowo PL

Bardzo dawno temu niegdyś potężni Bogowie lubili grać w gry. Najciekawszą grą była ta, w której uczestniczyło wielu Bogów. Żeby grać, Bogowie stworzyli przeszkody i wolności, inaczej gra nie wychodziła. Wymyślali cele i, osiągając je razem doświadczali zadowolenia. Wśród Bogów znaleźli się spryciarze, którzy dążyli do celu obchodząc przyjęte reguły. Wtedy Bogowie wprowadzili dodatkowe zasady. Stopniowo uwaga Bogów coraz bardziej skupiała się na całym wszechświecie, a oni coraz bardziej komplikowali go nowymi zasadami i zakazami. Ale im bardziej ograniczali innych, tym mniejsi stawali się oni sami. Bogowie do tego stopnia osiągnęli perfekcję w ograniczaniu wolności, że sami stali się niewolnikami własnych decyzji. Stali się podobni do siebie i zapomnieli, że kiedyś byli Bogami. Tak znaleźli się na jednej pięknej planecie, gdzie w nadziei na wyzwolenie prowadzą nadal grę, którą ktoś kiedyś nazwał pięknym słowem Komunikacja (Komunikowanie się).

Gry Bogów Akt 4 -Komunikacja, Muzyka, Słowo PL (youtube)
———————–
Gry Bogów Akt 5 cz.1 – Prawidłowe Obrazowanie PL

Bardzo dawno, w pewnych czasach potężnym bogom podobało się grać w gry. Bogowie byli pełni i samowystarczalni, i tworzyli zachwycającą różnorodność. Kontaktowali się obrazami i nie potrzebowali słów, bo nie musieli niczego ukrywać.

Pewnego razu, do tęczowych gier bogów-magów dołączyli dziwni przybysze. Wyglądali na bezradnych i magowie chętnie im pomagali, hamując swe magiczne zdolności. Przybyszom spodobało się takie zainteresowanie, ale nie rozumieli magów. Magowie tworzyli coraz to nowe sposoby nauczania, ale bez rezultatów.

Przybysze się nie zmieniali. Wtedy bogowie postanowili zmienić swoją grę. Żeby poznać, dlaczego ich pomoc jest nieefektywna,
niektórzy bogowie ograniczyli siebie do poziomu zrozumienia świata przybyszów, i dali im słowa praźródeł, w których można było ujrzeć harmonię.

Przybysze ożywili się, i wtedy zaczęli obwiniać i krytykować bogów za nieudolną pomoc. Byli tak aktywni, że magowie przestali być pewni swoich magicznych zdolności.

Inni, pełnowartościowi bogowie, próbowali pomóc swoim braciom odzyskać jedność. Ale podzielili ich los.

Stopniowo rozdzielając bogów na części, przybysze skłócili ich, i wymusili nowe reguły gry. Oszustwem i szantażem narzucali bogom swoje prawa i zmusili ich do wiary w sens takiego losu.

Niektórzy bogowie domyślali się, że wyjście z narzuconej im gry jest proste, i to, że jest to tylko gra.

Ale między nimi już dawno nie było zgody, więc dalej zaczynali nowe gry, zamiast dokończyć stare. Po pewnym czasie gry były dla nich ciężkie. Pamięć bogów stała się krótka, i zaczęli nazywać gry – życiami.

W taki sposób pojawili się na pewnej małej planecie, gdzie w próbach powtórnego połączenia się prowadzą nieświadomą grę, którą ktoś kiedyś nazwał tajemniczym słowem… OBRAZOWANIE.

Gry Bogów Akt 5 cz.1 – Prawidłowe Obrazowanie PL (youtube)
——
Gry Bogów Akt 5 cz.2 – Prawidłowe Obrazowanie PL
Gry Bogów Akt 5 cz.3 – Prawidłowe Obrazowanie PL
Gry Bogów Akt 5 cz.3 – Prawidłowe Obrazowanie PL (anyfiles)
—————————-
Gry Bogów Akt 6 – Słowiańskie Nawyki PL

Twórcy i uczestnicy projektu “GRY BOGÓW” nie dzielą ludzi RASY według narodowości. Dla nas Rusini, Ukraińcy, Białorusini, Polacy, Czesi, Słowacy, Łużyczanie, Bułgarzy, Serbowie, Chorwaci, Słoweńcy, Macedończycy, Czarnogórcy, Niemcy, Skandynawowie, Szkoci, Francuzi, Irlandczycy oraz inni Słowiano-Ariowie stanowią jeden Naród.

W filmie zadano pytania co to takiego przyzwyczajenie? Jakie przyzwyczajenia są dobre, które złe? Jaka jest etymologia słów “Przyzwyczajenie”, “Życie”, “tryb życia”.

W Akcie 6 dowiemy się też o swastyce i o innych niezwykle interesujących rzeczach.

Gry Bogów Akt 6 – Słowiańskie Nawyki PL (youtube)
—————————-
Gry Bogów Akt 7 – Żywy Ogień cz.1 – Wiara PL

Ci z nas, którzy są ciekawi, mają szczęście. Żyjemy w czasach ogromnych zmian i historycznych niespodzianek. Historia, która ktoś odważył się nazwać nauką, okazała się kapryśną panną, żeby nie powiedzieć dziewką hulaszczą i bez zasad. Nie jest ona naszą przeszłością. Ona tylko odgrywa w naszej świadomości dramatyczne dzieło, które w ciągu kilku ostatnich stuleci powstawało dzieki wybitnym umysłom ludzkości. Te umysły historia albo odnotowała jako wybranych, albo na zawsze wymazała z listy kiedyś żyjących. Ile wybitnych nazwisk poszło w niepamięć tylko dlatego, że ich dzieła były niszczone przez inkwizycję, chińskich cesarzy, NKWD, gestapo i innych podobnych instytucji w pracy dla polityki i ideologii.

Gry Bogów Akt 7 cz.1 – Żywy Ogień PL (youtube)
————-
Gry Bogów Akt 7 – Żywy Ogień cz.2 – Prawda i kłamstwo PL

Zgodnie ze starożytnym Słowiano-Aryjskim kalendarzem, który jest zwany Koliady Dar, na przełomie 2012 roku powinna odbyć się zmiana epok. Nasze ramię galaktyki opuszcza przestrzeń (dom ) Lisa i przemieszcza się  w przestrzeń Wilka. W Greckim systemie zodiakalnym nazywa się to nadejściem ery Wodnika. Zgodnie z Wedyjską tradycją epoka Kali Juga, której cechą szczególną jest totalne kłamstwo i zdrada kończy się. 40 tysięcy lat temu odwiedzając ziemię Midgard Bóg Pierun uprzedzał naszych Przodków o przyszłych zmianach. Dziś mamy możliwośc ocenić to proroctwo na bazie już zaistniałych zdarzeń. Dlaczego zmieniana jest historia? Anatomia tego zjawiska jest prosta.
– Jako pierwsze rzuca się w oczy umiejszanie tego co dawniej było oczywiste.
– Po drugie, każdy nieuczciwy władca, który osiągnął władzę z pomocą ukrytych graczy, staje się ich zakładnikiem. Tak czy inaczej, zostanie zmuszony do wyretuszowania pewnych niepopularnych zdarzeń jasnymi kolorami. A jeżeli jasnych barw jest za mało, zostanie wykorzystany zaczerpnięty z malarstwa sposób: przyciemnienie tła historycznego. Taka władza będzie od nowa ogradzać swoim poddanym całą zmiejszającą się piaskownicę i tworzyć pozory, że ta piaskownica jest lepsza od poprzedniej. Taka władza słusznie się boi, że jej poddani mogą zbudować swoją piaskownicę. Dlatego broni się podporzątkowując sobie ideologiczne, religijne i siłowe struktury.

Gry Bogów Akt 7 – Żywy Ogień cz.2 – Prawda i kłamstwo PL (youtube)
————–
Gry Bogów Akt 7 – Żywy Ogień cz.3 – JA i My PL

Tradycyjna historia pęka w szwach. Ramki tej historii są za wąskie dla wiedzy, która dzisiaj otwiera się dla nauki, dla ludzi oświeconych i tych, których interesuje prawdą. Kiedy ludzie spierają się o to jakie słowo jestpoprawne lub jaka data niewłaściwa. Wydaje mi się, że nie jest to czas na kłótnie – jest to czas by posłuchać siebie wzajem i zebrać prawdę tak jak dzieci układają obrazki nazywane “puzzle”, słowo osobliwe ale to jest obraz. Przeszłość to to co się wydarzyło, historia natomiast jest tym co napisali kronikarze w poszczególnych wiekach na zamówienie polityków i kupców. Nasz naród miał te przekazy, które sami zapomnieliśmy. Nieważne z jakiego powodu – skoro zapomnieliśmy to musimy to sami wskrzesić dlatego też zrobiłem na swojej stronie link do filmów, które mi się bardzo podobają. Akurat te filmy nas do tej prawdy przybliżają. Filmy nazywają się “Gry Bogów”, poszczególne akty mają swoje nazwy, ale najważniejsze jest to, że gdy komuś polecam by obejrzał. Gdy pytam: “czy chce pan poznać prawdę?” to ciekawe jest to, że u ludzi pojawia się blask w oczach. Wielu chce poznać prawdę – tak więc do dzieła! Idźcie ku prawdzie!
Michaił Zadornow

Gry Bogów Akt 7 Żywy Ogień cz.3 JA i My PL (anyfiles)
———————-
Gry Bogów Akt 7 – Żywy Ogień cz.4 – Elementarne Prawdy PL

Seria filmów Siergieja Striżaka “Gry Bogów” jest od dawna popularna, a wielu o niej słyszało. W filmach tych, autor ujawnia istotę starożytnej kultury Słowiańskiej, zwraca uwagę na Rosjan, świat w którym żyjemy, i nasze środowiska. Oglądnięcie całej serii pomoże Ci lepiej zrozumieć strukturę naszego życia i twoje miejsce w nim. Pokaże mocne i słabe strony naszej współczesności i w perspektywie utraconej wiedzy z naszej wspólnej przeszłości. Ponadto, widać rozpiętość i różnorodność języka rosyjskiego oraz ukrytego w nim sakralnego znaczenie. Projekt Gry Bogów – jest konsekwentnie rozwijany jako seria filmów mająca na celu badanie starożytnej i najnowszej Słowiano-Aryjskiej kultury. Każda część ma określony temat, i opiera się na spotkaniach autora z ludźmi znającymi Wedy oraz innych źródłach. Autor śledzi historię Słowian przedstawianą w podręcznikach szkolnych, a następnie weryfikuje ją ze stanem rzeczywistym.

Gry Bogów Akt 7 – Żywy Ogień cz.4 – Elementarne Prawdy PL (youtube)
——————————–
Gry Bogów Akt 8 cz.1 – Świat PL

Gdy mówimy o Słowiano-Aryjskiej tradycji i Wedyjskim Prawosławiu, to jest to kult miłości i sprawiedliwości. Bardzo często tych, którzy dobrze mówią o Ruskich obwinia się, jakoby starali się przedstawić naród Ruski jako wybrany, a jeszcze do tego straszą Hitlerem, co jest kompletną bzdurą. Słowianie nigdy nie chorowali na „bycie wybranymi”. Do tego dobrze wiemy, kto zazwyczaj krzyczy: „łapać złodzieja”. A nadstawiać policzki z powodem czy bez, przyzwyczajono nas już dawno. To się już stało niemal cechą narodową. Zamiast ochraniać i wspierać swoich, tak jak to robią wszystkie narody bez wyjątku, nasi nie gorsi współplemieńcy niewolniczo przesiadują przed nowo-przybyłym gospodarzem i stopniowo sami zamieniają się w pasożyty.

Gry Bogów Akt 8 cz.1 – Świat PL (youtube)
————————-
Gry Bogów Akt 8 cz.2 – Świat PL

System stosunków kapitalistycznych jest nieuleczalną chorobą. Każdy kolejny kryzys pokonywany jest zdobywaniem nowych dolarów. Najpierw kolonie, potem kraje trzeciego świata, potem rewolucje w krajach drugiego świata. A kiedy kończą się dolary, pasożyt, droga kłamstw i szantażu, wprowadza system globalnego rządu-rządzenia. I pożera wszystko co jeszcze zostało. A następnie sytuacja odwraca się. Pasożyt przenika w zdrowe, ufne społeczeństwo zgodnie z idealnie wypracowanym schematem. Zupełnie jak w anegdocie: dajcie napić się wody. Tylko tak bardzo chce się jeść, że nie ma gdzie przenocować. I wszystko zaczyna się od początku. Dokładnie tak żyją pasożyty biologiczne. Nie ma między nimi różnicy. Różni ich tylko forma-wygląd i zdolność mutowania – mnożenia się. Algorytm działania jest dokładnie taki sam u wszystkich.

Gry Bogów Akt 8 cz.2 – Świat PL (1-2)
Gry Bogów Akt 8 cz.2 – Świat PL (2-2)
Gry Bogów Akt 8 cz.2 – Świat PL (anyfiles)
———————————————–
DO POBRANIA W NAJLEPSZEJ JAKOŚCI

———————————————–

SŁOWIAŃSZCZYZNA

Opublikowano za: https://treborok.wordpress.com/slowianszczyzna/gry-bogow/

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Gry bogów to może nie są, ale może upadłych bogów?;-)
  Piszę to w kwestii artykułu który wklejam poniżej.
  Jest świetny, nie dlatego, że jakoś wybitnie napisany, pokazuje po prostu rozkład, można między słowami wyczytać ,że gra dobiegła końca. Pikanterii dodaje fakt ,że pisał go były oficer amerykańskiego wywiadu, czyli autokrytyka.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.sott.net/article/450352-Biden-and-Blinkens-unprovoked-attacks-on-Russia-and-China-backfire-if-you-live-in-a-glass-house-dont-throw-stones

  Niesprowokowane ataki Bidena i Blinkena na Rosję i Chiny przynoszą odwrotny skutek – jeśli mieszkasz w szklanym domu, nie rzucaj kamieniami
  Scott Ritter
  pt., 19 marca 2021 21:31 UTC

  Prezydent USA Joe Biden i sekretarz stanu USA Anthony Blinken
  Atakując moralny charakter prezydenta Rosji i stan praw człowieka w Chinach, administracja Bidena otworzyła drzwi do krytycznej analizy burzliwej historii Ameryki.

  Prezydent Joe Biden zdefiniował swoją administrację mantrą „Ameryka powróciła”, sugerując powrót do tego, co on i jego zwolennicy uważają za beztroskie dni dwuletniej kadencji prezydenta Baracka Obamy, a także ostre odejście z polityki i praktyk człowieka, który uzurpował sobie ukąszenie Hillary Clinton w prezydenckim jabłku, Donalda Trumpa.

  Starając się „odbudować lepiej”, jak Biden zwykł mówić, jego administracja przyjęła ambitny program, który agresywnie stara się zarówno promować, jak i wprowadzać Amerykę jako świat ”. A jednak w ciągu mniej niż 24 godzin prezydent i jego główny doradca ds. Polityki zagranicznej, sekretarz stanu Antony Blinken, zdołali podważyć tę samą politykę, którą chcieli promować, poprzez połączenie narcystycznej postawy i zwykłej niekompetencji dyplomatycznej.

  Określając rosyjskiego prezydenta Władimira Putina „bezdusznym zabójcą”, Biden postawił stosunki amerykańsko-rosyjskie w ich najgorszej pozycji od czasów zimnej wojny. A Blinken, podczas pierwszego spotkania administracji Bidena między USA i Chinami, zdołał uwolnić gniew i wściekłość Pekinu , rezygnując z wszelkich udawania norm dyplomatycznych i agresywnie wzywając Chiny do szeregu kwestii, które dotyczyły ich suwerenności.

  Upadek tego, co uchodziło za skoordynowane stanowisko dyplomatycznego konfrontacji zarówno z Rosją, jak i Chinami, sprawił, że Stany Zjednoczone zaczęły walczyć z resztkami katastrofy własnej polityki. Kontrolowane podejście do stosunków z Rosją i Chinami miało służyć jako kotwica nowego sformułowania polityki bezpieczeństwa narodowego Bidena. Zamiast tego amerykański statek stanu został zarzucony w dryf, niezdolny do kierowania, gdy spadła na niego sama burza dyplomatyczna.

  Biały Dom niedawno opublikował dokument zatytułowany „Tymczasowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa narodowego”, który nakreślił priorytety swojej polityki, aby pomóc w kształtowaniu i kierowaniu pracami różnych departamentów i agencji USA odpowiedzialnych za wdrażanie polityki bezpieczeństwa narodowego i zagranicznego. Dokument ten jest bezprecedensowy w 35-letniej historii wdrażania ustawy Goldwater-Nichols z 1986 r., Która nakazała Białemu Domowi sporządzać co cztery lata dokument dotyczący „strategii bezpieczeństwa narodowego”, aby pomóc usprawnić wydatki na obronność Stanów Zjednoczonych.

  Zazwyczaj strategia bezpieczeństwa narodowego jest tworzona w procesie międzyagencyjnym, który trwa kilka miesięcy. Administracja Biden, decydując się na opublikowanie tymczasowych wytycznych, podczas gdy główny dokument jest nadal w trakcie tworzenia, kładzie nacisk na znaczenie oddzielenia polityki swojej administracji od polityki jej poprzednika. Wydanie tych tymczasowych wytycznych podkreśla poczucie pilności, które istnieje w administracji Bidena w odniesieniu do optyki, odwrotnej rzeczywistości, zmiany.

  Promując mantrę „America is Back”, tymczasowe wytyczne robią wszystko, co w ich mocy, aby podkreślić fakt, że chociaż sedno polityki firmy Biden koncentruje się na pojęciu „odbudowuj lepiej”, odziedziczona przez Bidena Ameryka działa w świat, który jest zupełnie innyod tego, który istniał, gdy Biden był wiceprezydentem prezydenta Obamy.

  Biden napisał:
  „Nie możemy udawać, że świat można po prostu przywrócić do stanu sprzed 75, 30, a nawet czterech lat. Nie możemy po prostu powrócić do poprzedniego stanu. W polityce zagranicznej i bezpieczeństwie narodowym, tak jak w polityce wewnętrznej, Musimy wytyczyć nowy kurs. Ten nowy kurs musi stawić czoła rzeczywistości, w której rozkład władzy na całym świecie zmienia się, stwarzając nowe zagrożenia ”.
  Dla Bidena główne zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych pochodziły z dwóch krajów. On zadeklarował:
  „Chiny szybko stały się bardziej asertywne. Są jedynym konkurentem potencjalnie zdolnym do połączenia swojej potęgi gospodarczej, dyplomatycznej, wojskowej i technologicznej w celu podjęcia trwałego wyzwania dla stabilnego i otwartego systemu międzynarodowego”.
  Tożsamość drugiego zagrożenia nie powinna być zaskoczeniem dla nikogo, kto śledzi politykę zagraniczną USA w ciągu ostatnich 20 lat:
  „Rosja pozostaje zdeterminowana, by zwiększyć swoje wpływy globalne i odegrać przełomową rolę na arenie światowej. Zarówno Pekin, jak i Moskwa zainwestowały dużo w wysiłki mające na celu powstrzymanie sił USA i uniemożliwienie nam obrony naszych interesów i sojuszników na całym świecie”.
  Tymczasowe wytyczne określają trzy główne cele polityczne dla administracji Bidena w konfrontacji zarówno z Rosją, jak i Chinami. Pierwsza dotyczy Stanów Zjednoczonych
  „Broń i pielęgnuj podstawowe źródła siły Ameryki, w tym naszych ludzi, naszą gospodarkę, naszą obronę narodową i naszą wewnętrzną demokrację”.
  Drugi to
  „Promuj korzystny podział władzy, aby powstrzymać przeciwników przed bezpośrednim zagrażaniem Stanom Zjednoczonym i naszym sojusznikom, utrudniając dostęp do światowych dóbr lub dominując nad kluczowymi regionami”.
  Wreszcie, co nie mniej ważne, Stany Zjednoczone będą do tego dążyć
  „Prowadź i utrzymuj stabilny i otwarty system międzynarodowy, oparty na silnych sojuszach demokratycznych, partnerstwach, instytucjach wielostronnych i zasadach”.
  W ciągu mniej niż 48 godzin administracja Bidena zdołała podważyć wszystkie trzy cele.

  Wywiad Bidena z George’em Stephanopoulosem z ABC News jest kwestią zapisów historycznych . Amerykański prezydent, odpowiadając na serię pytań, określił Władimira Putina jako „bezdusznego zabójcę”, łamiącego dyplomatyczne normy, zgodnie z którymi szefowie państw projektują odrobinę dyskrecji w rozmowie o sobie, choćby z innego powodu niż to, że ostatecznie dwóch będzie musiało spotkać się i omówić sprawy osobiście. Jak przenikliwie zauważył prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan :
  „Oświadczenia pana Bidena o Putinie nie pasują do prezydenta, a wystąpienie prezydenta i użycie takich uwag przeciwko prezydentowi takiego kraju jak Rosja jest naprawdę nie do przyjęcia, a nie coś, co można zepsuć”.
  Reakcja Rosji była natychmiastowa i zdecydowana.W bezprecedensowym posunięciu rosyjskie MSZ wezwało swojego ambasadora w USA na „konsultacje”, co jest wyraźnym sygnałem, że Rosja ponownie rozważa swoje stosunki – lub ich brak – z USA. Putin, występując w rosyjskiej telewizji, przyjął bardziej dyplomatyczne podejście do obelg Bidena, zwracając uwagę, że życzy amerykańskiemu prezydentowi „dobrego zdrowia”. Ale rosyjski prezydent użył także dziecięcego powiedzenia, z grubsza przetłumaczonego jako „cokolwiek mówisz o innych, jest tym, kim jesteś”, aby podkreślić swój pogląd, że wypowiedzi Bidena były jedynie refleksją na temat wewnętrznych problemów Stanów Zjednoczonych. Putin podniósł użycie przez Stany Zjednoczone broni nuklearnej przeciwko Japonii i historii niewolnictwa Czarnych i ludobójstwa rdzennych Amerykanów jako przykłady własnej udręczonej historii Ameryki na temat niesprawiedliwości.

  Odpowiadając na komentarze Putina, rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki sprzeciwiła się, zauważając, że amerykański prezydent „uważa, że ​​jednym z największych atrybutów Stanów Zjednoczonych jest nasza szczera autorefleksja i ciągłe dążenie do postępu, a zawsze jest jeszcze więcej do zrobienia. ” Stwierdziła, że Biden nie ma za co przepraszać, dodając, że „prezydent udzielił bezpośredniej odpowiedzi na bezpośrednie pytanie”. Dodała, że ​​Biden i Putin znają się od dawna i przeszli przez „wiele powtórzeń relacji [amerykańsko-rosyjskich]”.

  Gdyby Biden i Psaki wierzyli, że stosunki amerykańsko-rosyjskie powrócą do punktu wyjścia po niedyplomatycznej zniewadze Bidena, Putin szybko położył to pod uwagę. Powiedział:
  „Władze USA na ogół szukają z nami pewnych relacji, ale tylko w obszarach , którymi Stany Zjednoczone są zainteresowane i na własnych warunkach. Myślą, że jesteśmy tacy sami, ale tak nie jest. Nasze kody genetyczne, kulturowe i moralne są różne . wiemy jednak, jak chronić nasze interesy. będziemy pracować z nimi [USA], ale tylko w miejscach, jesteśmy zainteresowani i na warunkach znaleźć korzystne. będą musieli wziąć to pod uwagę, mimo prób powstrzymania naszych rozwoju, sankcji i zniewag. Będziemy kierować się naszymi interesami narodowymi, wzmacniając stosunki ze wszystkimi krajami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi ”.
  Jeśli celem USA było zminimalizowanie zdolności Rosji i chęci mniej ingerowania w cele polityki USA, to Biden utwierdził swoją porażkę.

  Jeśli chodzi o Chiny, tymczasowe wytyczne wskazywały, że celem Stanów Zjednoczonych jest „zwycięstwo w strategicznej konkurencji” poprzez umożliwienie Ameryce „konkurowania w dłuższej perspektywie z bardziej asertywnymi i autorytarnymi Chinami”. Kluczowy element tej strategii zależał od inwestowania przez Stany Zjednoczone „w naszych ludzi, naszą gospodarkę i naszą demokrację”. Przywracając wiarygodność USA, administracja Bidena dążyła do „zapewnienia, że ​​to Ameryka, a nie Chiny, ustala międzynarodowy program”.

  Idea amerykańskiej demokracji będącej fundamentem zagranicznej i narodowej polityki bezpieczeństwa nie była tylko wyrzuconym wyrokiem, „Lepiej budować z powrotem”, podkreślono w wytycznych,
  „wymaga od nas zaangażowania się w ożywienie naszej własnej demokracji. Amerykańskie ideały demokracji, równości i różnorodności są fundamentalnym i trwałym źródłem korzyści – ale nie są one dane. Objęcie tej przewagi oznacza spełnienie założycielskich obietnic naszego narodu wzmacnianie i odnawianie naszych demokratycznych procesów i ideałów oraz demonstrowanie przez nasze działania, że ​​demokracja jest niezbędna do sprostania wyzwaniom naszych czasów ”.
  Faux pas Bidena „bezdusznego zabójcy” już otworzył drzwi do bardzo publicznego i wiarygodnego obalenia narracji o nieomylnej amerykańskiej demokracji przez prezydenta Rosji Putina. Niecały dzień później Anthony Blinken utorował drogę do podobnego upadku Chin. Blinken przyjął postawę konfrontacyjną podczas swoich wystąpień otwierających rozmowy na wysokim szczeblu między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w Anchorage na Alasce, zbeształ szefa chińskiego dyplomaty Yang Jiechi i radnego stanu Wang Yi w sprawie rekordów ich kraju w zakresie praw człowieka.

  Kiedy przyszła jego kolej, Yang stwierdził, że Stany Zjednoczone nie są już w stanie „rozmawiać z Chinami z pozycji siły”,domagając się, aby Stany Zjednoczone zaprzestały promowania swojej własnej wersji demokracji jako nadrzędnej w czasie, gdy USA były uwikłane w niezadowolenie rasowe i polityczne w kraju. Yang kontynuował wykład dla Blinkena, zauważając, że „w Stanach Zjednoczonych istnieje wiele problemów związanych z prawami człowieka, do czego przyznały się same Stany Zjednoczone”. Yang powiedział, że te problemy są „głęboko zakorzenione … nie pojawiły się tylko w ciągu ostatnich czterech lat, tak jak Black Lives Matter”.

  Jeśli promowanie wyższości amerykańskiej demokracji było postrzegane jako najistotniejsza propozycja sprzedaży polityki Bidena „Ameryka wróciła”, gafy dyplomatyczne ze strony Bidena i Blinkena sprawiły, że ich pierwsza okazja do promowania tej polityki została zamiast tego stracona,kontratakowanie kolców wysuniętych przez wysokich rangą rosyjskich i chińskich urzędników, którzy z powodu działań Stanów Zjednoczonych, które skłoniły do ​​tych ataków, położyli większy nacisk na ich słowa. Główne nauczanie płynące z tej 48-godzinnej lekcji złej dyplomacji ze strony Stanów Zjednoczonych wykracza poza panowanie nad tendencjami pryszczycy zarówno Bidena, jak i Blinkena. Faktem jest, że jeśli administracja Bidena chce sprzedać narrację o prymacie amerykańskiej demokracji, to lepiej załatwić własny dom, zanim skrytykuje dom innych narodów. Krótko mówiąc, jeśli mieszkasz w szklanym domu, nie rzucaj kamieniami.

  Ameryka to szklany dom.
  O autorze:
  Scott Ritte r jest byłym oficerem wywiadu Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych i autorem książki „ SCORPION KING : America’s Suicidal Embrace of Nuclear Weapons from FDR to Trump”. Służył w Związku Radzieckim jako inspektor wdrażający traktat INF, w sztabie generała Schwarzkopfa podczas wojny w Zatoce Perskiej oraz w latach 1991-1998 jako inspektor ONZ ds. Uzbrojenia. Śledź go na Twitterze @RealScottRitter

 2. krnabrny1 says:

  Jako ciąg dalszy wnioski zwykłego Amerykaninia, który zachęca Rosjan do odpalenia jakiejś rakietki w okolicach białego domu, bo …. wszystkim by to wyszło na dobre:-)

  NATYCHMIASTOWE KONSEKWENCJE DLA NORD STREAM 2
  ROSJA NAGŁE ODCIĘCIE CAŁY KONTAKT Z NATO I PODWYŻSZONE NAPIĘCIA Z BIDEN’S BJ UKRAINA. GŁOSOWANIE OSZUSTW MA KONSEKWENCJE, A JUŻ JE OTRZYMUJEMY. NAPRAWDĘ ZNACZYŁO, KIEDY HUNTER DOSTAŁ STÓPĘ OD DZIEWCZYNY, KTÓRA GRAŁA CZĘŚĆ MULANA, I WIESZ CO? FBI TAJEMNICZE I PRZYPADKOWO ZNISZŁO TEGO LAPTOPA.
  CO DO DIABRA TOLERUJĄ LUDZIE AMERYKAŃSKIE? WIESZ, MAM WSPANIAŁY PRZYKŁAD. NASZE DWA KOTY. JEDNA JEST BARDZO MIŁA KOBIETA Z MAŁYMI PASKAMI I MAŁYMI ZĘBAMI, KTÓRE NIE MOGĄ NIC ZRANIĆ. DRUGI JEST CIĘŻKIM MĘŻCZYZNĄ Z WIELKIMI Pazurami. A kiedy robimy im leczy, samica atakuje samca i go traktuje. NIGDY NIE WALCZY I W WYNIKU NIC NIE MA. I TO JEST DOKŁADNIE AMERYKAŃSKI WŁAŚCICIEL PISTOLETU, PO PROSTU POZWALAJĄC IM ZABRAĆ WSZYSTKO, GDY ZŁODZIEŻ I NISZCZĄCY ŻYJĄ W CAŁKOWICIE MIĘKKICH I DOSTĘPNYCH SPOŁECZNOŚCIACH, TAM, W ZASIĘGU WIDZENIA.

  Więc teraz mamy wierzyć, że zielony ekran Biden powiedział, że Putin jest zabójcą bez duszy. To dość roszczenie, kiedy przedstawiony Biden nie ma serca, śledziony, lewej ani prawej ręki i NIE MA MÓZGU. Prawdopodobnie ma już bilion ameb i może kilka larw, które go teraz przekopują.

  Hej, brakuje rosyjskiego okrętu podwodnego. Jeden ładnie umieszczony, jeśli może przedostać się przez Cieśninę Gibraltarską niezauważony. HEY PUTIN, GIVE AMERICA A Nice 4 lipca wystawa. Jeśli amerykański właściciel broni jest tylko przerażonym kotem, któremu można odebrać smakołyk, może Putin wykona zadanie, którego amerykański właściciel broni oczywiście nie zrobi z całą masą 10-megatonowych poprawek 4 lipca. Szkoda, że ​​łódź podwodna nie może wystrzelić Cara Bomby. Putin wie, że nie prosiliśmy o to gówno. Miejmy nadzieję, że facet ma dość serca, by wyświadczyć nam wszystkim przysługę.

  PROSZĘ NIE UŻYWAĆ KILOTONÓW !!!! Nie marnuj swoich wysiłków. Na miłość boską i naszą, NIE UŻYWAJ KILOTONÓW.

  Żadnych pocisków z wieloma głowicami bojowymi, ZAŁÓŻ POJEDYNCZE DUŻE. Ameryka nie potrzebuje sugestii, Ameryka potrzebuje rezultatów. Krater od południa Arlington do południa Baltimore. Ostatnio pomyślałem, że potrzebujemy tam o wiele więcej oceanów.

Wypowiedz się